/ Fórumok /

OLAJFESTÉK

amp;nbsp
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
vlevi 191565 2010. augusztus 11. 20:27
Válasz erre
Ott a pont. Mindenkinek más tapasztalatai vannak az egyes vegyszerekkel, ezért tényleg nem szerencsés kipróbálás nélkül beleugrani. Legrosszabb esetben ecset mosásra bármelyik jó :)
Blackthunder 191564 2010. augusztus 10. 19:46
Válasz erre
Vlevi elnézésedet kérem felcseréltem a két betűt a nevednél!

Üdv: Blackthunder
Blackthunder 191563 2010. augusztus 10. 19:45
Válasz erre
Üdv Velvi!

Nekem a lakkbenzinél sincs baj, a fényes festékkel sem. Egyaránt fújás, és ecsetelésnél sem mutatkozik semmi hiba. Pedig általában sima festékboltba vásároltat használok. Az ecsetkímélőnél viszont még a fújt felület is foltos marad nagyon halványan az igaz, de nappali fénynél látható. De lehet mondjuk pisztolytól, ecsettől, hígítási aránytól, sőt még festési technikától is függhet. Erre szokták azt mondani "kinek a pap, kinek a papné". Szóval akkor én azt tanácsolnám, hogy mindenki, akinek ilyen problémája van, az próbáljon ki egy párat, és ami jobban beválik neki, akkor azt használja. Elvégre nem egy vagyonba kerülnek ezek, és ha nem jó, akkor is otthon néha szükség lehet rá. Enni meg nem kér. :)

Üdv: Blackthunder
vlevi 191562 2010. augusztus 10. 18:03
Válasz erre
H-100 hígító is lakkbenzin, de sajnos csak 50-60%-ban. A többi valami ipari trutyi. És sajnos azzal sem leszel közelebb, ha lakkbenzint veszel. Mert lehet, hogy az van ráírva nagy betűkkel, hogy "Lakkbenzin hígító", de attól még az összetétele lehet, hogy annak is csak nyomokban tartalmaz lakkbenzint.
A tiszta lakkbenzin viszont nem olyan nagyon jó dolog, mert eszi a műanyagot. Fújásnál nem gond, mert annyi nem kerül a felületre, hogy baja legyen, de ecsetelésnél érdemes megfontolni. Emellett túlságosan is gyorsan szárad. Harmadrészt nekem nem sikerült tiszta lakkbenzinnel szépet fújni fényes festékkel. A matt nem olyan érzékeny, de a fényes festék igen.
Itt ajánlotta valaki a Trinát ecsetkímélő szintetikus hígítót. Ha lehet, olyat keress, nálam bevált. 95-98%-ban ez is lakkbenzin, de van benne még valami, talán terpentin, vagy nem tudom mi, de sokkal jobb, mint a tiszta, 100%-os lakkbenzin.
takker83 191561 2010. augusztus 10. 09:06
Válasz erre
Köszönöm a jó tanácsokat!

Szép napot :)
Blackthunder 191560 2010. augusztus 9. 23:26
Válasz erre
Üdv Takker83!

Nos Model Masterhez szerintem inkább lakkbenzint használj, itt sem ajánlom, hogy vissza öntsd a festéket, mert ahogy Lucky is mondta használhatatlan lesz tőle. De szerintem a lakkbenzin sokkal jobban felhígítja, mint a H-100. Én a H-100 al sok esetben jártam meg, hogy ha fújtam a pisztolyba maradt a festék, mindig kézzel kellet kitakarítanom, hogy tiszta legyen rendesen. Utána ajánlotta nekem is Bigboy, hogy ezzel jó! Tényleg sokkal jobb!
Próbáld ki szerintem te is.

Üdv: Blackthunder
lucky 191559 2010. augusztus 9. 20:44
Válasz erre
szia!
MM-hez jó a H-100 de csak annyit hígíts amennyit fel is használsz.
A megmaradt festéket ne öntsd vissza a többi közé, mert rövid idő után használhatatlan lesz tőle.
Takker83 191558 2010. augusztus 9. 14:43
Válasz erre
Kedves Pajtások!

Olajfestékeknél (én esetemben model master) a H100-s vagy a terpentin a jobb? Esetleg milyen hígítót tudnátok ajánlani ami nem gyári mm?

További jó makettezést mindenkinek :)
jokogeri 191557 2010. július 22. 11:18
Válasz erre
Szia Lacc!

Az X-2 az gloss, vagyis fényes festék. A Tamiyánál az X jelzés fényeset, az XF pedig matt festéket jelent.Egyedül az X-18-nál más a helyzet, az félfényes, vagy másképp selyemfényű festék.
miles 191556 2010. július 22. 10:47
Válasz erre
makettetésnél lehet használni
diegabor 191555 2007. január 28. 11:55
Válasz erre
Köszönöm!

Nem tudod, hol tudom beszerezni?
Lacc 191554 2007. január 28. 11:27
Válasz erre
Hali! Próbáld meg a Tamiya enamel festékeit, X-2 a fehér. Én most ezzel kísérletezm és az első benyomás eddig jó. Igaz, a gloss festéket még nem próbáltam ki, az csak ezután jön. Amúgy én is próbálkoztam Revell 04-el, és nekem se lett valami szép.
diegabor 191553 2007. január 28. 09:48
Válasz erre
Helló!

Mi lenne, ha a revell 04 (white gloss) - t helyettesíteném Italery IT 2720 (classic white) - al?
Ezzel nem lenne könnyebb festenem?
Bene 191551 2007. január 27. 20:33
Válasz erre
kössz felügyő és xcraft
felügyõ 191550 2007. január 27. 20:26
Válasz erre
Bene! Bocs, hogy közbeszólok, de látom kérdezted a segítségben is már. A gunzét a lekönnyebb fújni szerintem, nem szárad rá a düznire, és a legfinomabb a pigment szerkezete. A Mr. color-t a saját észteres hígítójával, kötelezően. A Hobby colort szintén a 110.-es számú saját hígítójával a legjobb. De éppenséggel lehet deszt vízzel, és alkohollal is . A lakkot csak saját hígítójával. 1 rész festékhez adjál 3 rész hígítót, kb 1,5 bar-on próbáld ki, és mozgasd a pisztolyt. Ha megfolyik növeld a nyomást, vagy tartsd távolabb a felülettől. Ha megy már, lehet nyomást csökkenteni és jobban hígítani. Először egy vékony réteget vigyél fel, erre fog tapadni a többi. Kb 5 vékony réteg kell mire tökéletesen fed. De a felület gyönyörű lesz.
xcraft 191549 2007. január 27. 20:24
Válasz erre
Szia Bene!
A gunze sem kíván más technikát, mint bármi más akrilfesték, én desztvízzel hígítom, és kötéslassítót rakok bele.
Az olajos gunzét még nem használtam.
Bene 191548 2007. január 27. 20:03
Válasz erre
Tray nem tudod hogy lehetGUnzét fújni???
Bene 191547 2007. január 27. 20:03
Válasz erre
kössz tray!
tray 191546 2007. január 27. 19:51
Válasz erre
A legkisebb művészellátókban is van.
Bene 191545 2007. január 27. 19:21
Válasz erre
ki tudja hol lehet művészolajfestéket venni???
Lacc 191544 2007. január 27. 14:53
Válasz erre
Én is lemosót használok, csak nem Emese, hanem Beatrix:D De ez is acetonmentes. Előtte higítót használtam, de már nem bírtam a szagokat:S
diegabor 191543 2007. január 27. 14:32
Válasz erre
Köszi felügyő
felügyõ 191542 2007. január 27. 13:34
Válasz erre
Ha makettről akarod lemosni a festéket: Akrilt denaturált szeszbe mártott rongyal. A többi festéknél én melegvízbe trisót rakok, jó sokat, és ebbe áztatom pár órát. Nem bántja a műanyagot, és ha valahol nem jött le, segíteni kell fogkefével. Ecsetmosáshoz próbáld ki az EMESE acetonmentes körömlakklemosót. Bárhol lehet kapni, és tökéletesem ki lehet mosni az ecseteket. És olcsó.
diegabor 191541 2007. január 27. 12:21
Válasz erre
Helló!

Mivel lehet könnyen lemosni a festéket?
Az ecsetek mosásához mit ajánlotok?
Mert marha gyorsan fogya a revell color mix-em... :(
xcraft 191540 2007. január 24. 20:24
Válasz erre
A lakkozás eltünteti, valószínűleg a csíkok ott látszanak, ahol a a két ecsetvonás találkozik, és egyik rátakar a másikra, ezért itt picit vastagabb a festékréteg.
diegabor 191539 2007. január 24. 12:29
Válasz erre
Köszi Bendeguz!

Már gondoltam rá én is, de nagyon makacs vagyok...

diegabor
Bendeguz 191538 2007. január 24. 12:14
Válasz erre
diegabor!
és mi lenne, ha nem fehérre festenéd a kasztnit, hanem mondjuk kékre, így megkimélhetnéd magad elsőre egy nagcsomó bosszúságtól. de ez csak egy tipp, nem muszály követni
Lacc 191537 2007. január 24. 08:21
Válasz erre
Én Tamiya xf-63, matt akrillal próbálkoztam festeni, de nem nagyon akart jó lenni:S Olyan lett a felület, mintha csíkokban nem száradt volna meg rendesen. Látni, ahogy szárad, és tünnek el a csíkok, de nem tűnik el mind. Ez mitől lehet? Alkohollal+deszti vízzel higítottam is.
diegabor 191536 2007. január 24. 07:57
Válasz erre
Helló!

OK.
Köszi srácok.

diegabor
xcraft 191535 2007. január 23. 19:39
Válasz erre
Hello!
Ha mindenképpen ragaszkodsz az ecsethez, akkor matt! akril festékkel próbálkozz, természetesen felhígítva. Ha megfelelően takar, laskkozd át fényesre, szintén akril lakkal, ezek nem sárgulnak.
Kalóz 191534 2007. január 23. 16:03
Válasz erre
Még egy! Bár én nem szoktam alapozni (csak ha nagyon muszáj), de fehér festés alá ajánlatos egy világos matt szürkével alákenni. Ez tűrhető kiindulási alapot ad a fényes fedőrétegnek. A matt fehéret azért nem ajánlom, mert hasonlóan randa felületet ad, mint a fényes (mármint ecsettel festve!).
Kalóz 191533 2007. január 23. 16:00
Válasz erre
diegabor!
Waterproof (azaz vízálló) csiszolópapírt festékboltokban lehet kapni, főleg ott, ahol autós festékeket és hasonlókat is árulnak. Hogy barkácsboltban lehet-e kapni, nem tudom, de elképzelhető.
Látszatra nem különbözik a sima cspapírtól, a lényeg, hogy vízbe mártva nem válik le róla a csiszolóanyag. A szemcsék közé tapadt csiszolatport ezért vízben le lehet róla mosni. Persze, egy idő után ez is tönkre megy, de lényegesen tovább tart. És sokkal finomabb felületet lehet vele készíteni, mint ha szárazon csiszolsz.
Kalóz
diegabor 191532 2007. január 23. 12:19
Válasz erre
Helló!
Zoli: Úgy gondolom, az aki szépen festi az autók karosszériáját, annak is el kellett valahogy jutnia idáig, ami valószínűleg valaminek a kárára volt, úgyhogy EGYENLŐRE nem adom fel... :)
A fehér színről meg nem tudtam, hogy ilyen... Mostmár én is belátom, hogy nagy fába vágtam a fejszém...

diegabor
Zoli 191531 2007. január 23. 09:41
Válasz erre
Hello!
Én is ecsettel festek, de azért egy autó karosszériáját nem próbálnám meg vele. Ráadásul csak amerikai típusokat gyűjtök, azok meg tele voltak aggatva mindenféle díszítéssel, főleg a régiek, ecsettel festve azok körül pedig könnyen felgyülemlik a festék, pláne a híg. Én azt javaslom, áztasd le a festéket és fújd sprayvel! Persze van, aki autót is nagyon szépen tud festeni ecsettel, de nagyon sok gyakorlás kell hozzá. Nem akarom a képességeid megkérdőjelezni, örülök, hogy eddig simán ment az építés, de ecsettel rengeteg autót el is ronthatsz, míg sikerül tökéletesre festeni. Igaz, az újabb típusok kasznija szinte csak sima, üres felületekből áll, ezeket könnyebb ecsettel festeni, de én továbbra is a sprayt ajánlom. Ja és kerüld a fehéret, legfeljebb a fehér anyagból öntött maketteknél használd ezt a színt, mert tényleg nehéz vele dolgozni (mármint ecsettel)!
z
diegabor 191530 2007. január 23. 09:08
Válasz erre
Lacc: Mindenképp szólni fogok, bár lehet beletelik még egy évbe... :)
Nem sokat várok az első makettemtől, bár eddig nagyon jól MENT...

Diegabor
Lacc 191529 2007. január 23. 08:23
Válasz erre
Végre egy ember, aki hasonlóan gondolkodik, mint én:) Én is az ecsetelő technikámat igyekszem tökéletesíteni, bár autókasztni festést valószínű Tamiya spray-vel fogom megpróbálni. De ha netán sikerül valami nagyon jó technikát lelni a kasztni ecsetes festéséhez, feltétlen szólj!

Lacc
diegabor 191528 2007. január 23. 08:14
Válasz erre
Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat.
Mindenképp kísérletezek velük majd.
Kalóz: ezt a bizonyos Waterproof feliratú papírt hol tudom beszerezni? Sima barkácsboltban?
Zoli: amikor belekezdtem a makettezésbe, elhatároztam, hogy csak ecsettel fogok festeni, és most az ebből adódó problémákra keresek megoldást.

Mégegyszer köszönöm a jótanácsokat.
Zoli 191527 2007. január 22. 19:26
Válasz erre
Szia!
Szerintem autót ne fess ecsettel! A Tamiya spray festékei nagyon jók, inkább azzal próbálkozz, ha nincs pisztolyod! Természetesen ahhoz is kell kis gyakorlat, de könnyen és gyorsan meg lehet tanulni vele festeni. Ha nem tudsz szerezni, akkor sima autófestékkel (szintén spray) is megoldható a dolog pl. Dupont stb. A lényeg, hogy előtte kicsit gyakorolj valami kacaton!
z
Kalóz 191526 2007. január 22. 17:20
Válasz erre
Szia, diegabor!
Hát a fényes fehér az egyik legkényesebb festék, ha nem a legek legje! Különösen ecsettel festve!
Én makettfestéket nem is használok fehér festésére, mert szinte soha nem jön be. Viszont nagyon jó tapasztalataim vannak az Astralin zománccal, amit normál festékboltban lehet kapni. Azt is több híg rétegben kell felhordani, megfelelő száradási időket (kb. 24 óra) beiktatva, de viszonylag szépen terül, és jó felületet ad. Természetesen, mint az enamel festékek legtöbbje, bizonyos idő után besárgulhat, de nem feltétlen.
A vastag rétegben festést semmiképpen nem ajánlom, mennél vastagabb a réteg, annál könnyebben megfolyik, és annál jobban meglátszanak az ecsetnyomok.
Ha a tiéd nagyon csúnya, akkor többnapi száradás után vizes csiszolópapírral, mint az autófényezésnél, át lehet csiszolni az egyenetlenségek eltüntetésére, de utána mindenképp át kell egy vékony réteggel festeni.
A felület minőségétől függően 400-600-as (Waterproof feliratú) vízbe mártott papírral kezd el óvatosan csiszolni, majd ha a felület egyenletessé vált, akkor finomabb (800 - 1000) papírral folytasd, amíg viszonylag sima felületet nem kapsz. Mivel át kell festeni, további finomítást én nem csinálnék.
Vigyázz, hogy a kiálló, domború részeken, éleken ne csiszold le a festéket, mert akkor többször át kell festeni, és még úgysem biztos, hogy rendesen fog fedni.
A műveletek gyakorlásához egy darab sztirolt (pl. műanyag vonalzó) fess le hasonlóan, mint a makett van, és azon gyakorold.
Üdv: Kalóz
diegabor 191525 2007. január 22. 17:06
Válasz erre
Helló!

Bocsi, hogy ilyenekkel zavarok...
Arról van szó, hogy most rakom össze az első makettem, ami eddig egész jól ment, beleértve a festést is.
A végére viszont eléggé meg vagyok lőve.
Egy Dodge Viper srt10-est rakok össze, amit fehérre kellene festenem (revell 04, white gloss)
Egyszerűen nem tudom elképzelni, mit csinálok rosszul: nem fed rendesen a festék és az ecsetnyomok is létszódnak.
Már össze-vissza higítottam a festéket, eredmény nélkül.
Ha esetleg jó vastagon lekenem, nincs arra megoldás, hogy utána a festékmegfojásokat eltüntessem valamivel? (esetleg valahogy, valamivel lepolírozni, vagy nemtudom mit kellene csinálni)
Mégegyszer elmondanám: ez az első makettem.
Légyszi, ha valaki tud segíteni...

Előre is köszönöm.
Corpuschristi 191524 2006. május 4. 13:54
Válasz erre
Emilio

Bocs, hogy csak most néztem erre a topikra, de igen lent van.

www.muveszellato.hu/

Ha erre az oldalra mész itt találsz egy sokkal jobb festéket mint a panno color. A neve MAIMERI. Ezt főként az olaszok használják. Sokkal jobb a pigment mérete és vékonyan is jól fed. Árban viszont ugyan ott van. amúgy pedig sose a test színnel kezd, hanem az árnyék és a testszín közötti keverékkel. A sötét színek jobban fednek. És a világos színeket, csak élfényként használd.

Ja amúgy a Tradicionális gomb alatt találod Classico elnevezésként. Itt meg találhatod az elérhetőséget is, illetve postán házhoz is szálítják.

A felület ezzel a festékel nem lesz csíkos. Különben érdemes Da Vinci ecsetet használni.
flashpoint 191523 2004. május 14. 00:11
Válasz erre
Hali!

Ha még visszanézel erre a fórumra, javaslom a www.missing-lynx.com
articles/figures fórum bejegyzéseit. Én már festettem ez alapján figurát és jó lett. Külön ír a különböző bőrszínek, uniformisok, stb. festését, hibrid technológiával (olaj, akril, szintetikus). Ha gondod van a fordítással, jelezz.
Mekett 191522 2004. március 29. 23:15
Válasz erre
:)))
Emilio 191521 2004. március 29. 23:06
Válasz erre
Aha köszi emberek:))Főleg neked mekett:))
Mekett 191520 2004. március 28. 03:08
Válasz erre
Elvileg vannak figurások, csak hallgatnak... mélyen...
Emilio 191519 2004. március 28. 00:40
Válasz erre
Amúgy figurázik itt egyáltalán valaki,vagy csak potyára tépem a szám:))
  191518 2004. március 28. 00:39
Válasz erre
JA EMilio voltam!
  191517 2004. március 26. 15:47
Válasz erre
Srácok kicsit szenvedek elég erőssen,már régóta dolgozom művészolaj festékkel,de vazeg néha a bőrszinnél még mindig csikos a felület mit szúrok el?Pedig levan alapozva ,az ecset is új és nincs tele festékkel.
NA erre varjatok gombot,és ez a panno color ez igen jó festék szóval nemértem.
HELP:))