/ Fórumok /

Hogy kezdjem???

Gondolom nem csak én vagyok egyedül aki most szeretné magát belevetni a makettek világába és szívesen fogadja a tanácsokat...
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10.
Vadász 197605 2007. március 31. 09:18
Válasz erre
Chilly!

Ma menj ki a Majahora. Ott találsz klubot.

Mosonmagyaróvár nem az én lakhelyem, hanem egy makettező találkozó.

Minden hónap első szombatján Repülés Baráti Kör klubnap Bp. Fehérvári út művház.

Vadász
chilly6 197604 2007. március 30. 22:04
Válasz erre
Ha már itt tartunk: van Bp-en olyan makezzető "szakkör", baráti kör, klub stb. ahol tagdíj ellenében szakértők megtanítanak a makettezés fortélyaira a gyakorlatban (sarazás, koszolás), és ki is próbálhatok profi eszközöket, amik nekem nincsenek (pl. belső légkeveréses festékfújó)?
Valamint ahol vannak festékek, hogy ne kelljen megvenni egy maketthez 28 féle festéket csak azért, mert pl az egyikből kell egy pötty anyag?

>>>
Esetleg gyere el Mosonmagyaróvárra.
Vadász 197603 2007. március 30. 20:25
Válasz erre
chilly6!

Na belöled is makettező lesz. Pontosan azokat a kérdéseket teszed fel, ahonnan nincs vissza út.

Nézegess makettező oldalakat, és esetleg vegyél néhány Pro Modell-t, olvassál vissza a topikokgban.

Esetleg gyere el Mosonmagyaróvárra.

Vadász
Apaka 197602 2007. március 30. 20:21
Válasz erre
Ha eltünnek a panelvonalak, akkor sztem iszonyat vastagon fested. Hígítsd a festéket.
chilly6 197601 2007. március 30. 20:17
Válasz erre
Köszönet a helpért.
Még egy tipikus kezdő problémába ütköztem. A páncélozott harcjárműnek, aminek építésébe éppen kezdtem, a valóságban (meg a maketten is) vannak illesztési vonalai (ahol a páncéllemezeket összeillesztették, ahol ajtó, lőrés stb.) van. Ha én ezeket a felületeket átfestem, akkor a festék szinte feltölti az illesztési vonalakat, és eltűnnek. Így viszont teljesen MŰ benyomást kelt az egész, mintha egy darabból lenne kifaragva.
Hogyan lehet ezt kivédeni-hogyan tegyem láthatóvá pl. egy csukott ajtó vonalait a járművön? Ha kikaparom a festéket, az szintén nem túl szép látvány.

Köszönöm
boriszjelszint 197600 2007. március 29. 15:44
Válasz erre
ja, igen azt elfelejtettem, hogy az orosz specialítás:)
ha egyáltalán lefestették a ruszkik:)
lucky 197599 2007. március 29. 09:09
Válasz erre
Amit Borisz írt az csak orosz témában igaz!
Megerősítem Ákost, szerencséd volt.
Akos 197598 2007. március 29. 07:51
Válasz erre
Ennél valóban komolyabb biznisz, mondjuk úgy, hogy ennél a makettnél szerencséd volt:)
chilly6 197597 2007. március 29. 07:36
Válasz erre
Akkor nagyon könnyű dolgom lesz, ugyanis egyetlen darab festékem sincs (még).
Egyébként azt hittem, ez a festés komolyabb "biznisz" annál, mint hogy ránézek, és azt mondom: akkor legyen X! Pl. egy Lufthansa maketthez lehet kapni speciális Lufthansa-sárga festéket.

>>>
Szóval amilyen van neked elfekvőben.
boriszjelszint 197596 2007. március 28. 21:05
Válasz erre
fesd zöldre:)
komolyan, a smaragdzöld, meg a neonzöld kivételével használtak mindent. Lehet használni mondjuk a revell bronzzöldjét, ha gondolod,a ruszkik is azt használtak, ami volt. Ha volt. Ha nem, hát nem.
Szóval amilyen van neked elfekvőben.
chilly6 197595 2007. március 28. 20:38
Válasz erre
Akkor ha lehet, ehhez kérnék festési tippet:
Zvezda - BA-3 Soviet Armored Car
Cikkszám: 3546 Zvezda

Igaz, ez nem az előzőekben említett kevéssé ismert makett, de inkább ezzel kezdem.
Humbrol kódok kellenének, vagy Revell. Inkább előbbi.
Egy kis személyes alakítás: tetszenek a fényes festékek. Erre a járműre szerintem nem igazán realisztikus fényes festéket tenni-de annyi baj legyen. Nekem fontosabb, ha tetszik a végeredmény, mint hogy történelmileg teljesen hű legyen. Főleg, hogy ez a makett lesz a tanulódarabom.

Köszönöm
xcraft 197594 2007. március 28. 05:58
Válasz erre
Általában minden haderőnemnek megvannak az adott korra jellemző színei, festésmintái, ez nagy segítség a kutatásban. Ezenkívül netről, könyvekből minél több színes képet kell összeszedni. És bizony nagy nagy segítség, ha típus, gyártó alapján itt megkérdezed, mert mindenkinek megvan a maga területe a makettezésen belül, a szíve csücske, amihez esetleg ért is valamilyen szinten.

Az is előfordulhat, hogy senki sem tud választ adni, és marad a fényképek alapján való kevergetés, de ez a ritkább. És nem kell egy festékmárkához ragaszkodni, mert annak a színválasztékában nem feltétlenül találod meg a keresett színt.
warbirds 197593 2007. március 27. 18:39
Válasz erre
Chilly6, ilyenkor jön a szakirodalom, internet böngészése, makettező szaktársak megkérdezése...:) Valaki biztosan tud neked adni egy "autentikus" festési variációt, amennyiben megmondod, hogy miről van szó, hol harcolt, etc. Üdv! warbirds
chilly6 197592 2007. március 27. 18:20
Válasz erre
Helló Fórum!

A kérdésem: ha veszek egy kevéssé ismert gyártótól egy makettet, és a gyártó nem mellékel festési instrukciókat, akkor a festés hogyan történik? Hogyan választom ki a szükséges (pl. Revell) festékeket-ránézésre, "sacc per kábé" alapon?
Persze a dobozon van egy színes kép, valamint a jármű valódi változatának képei is fellelhetőek-de ez sem segít azon, hogy ránézésre kell megállapítsam, egy szín jó-e vagy sem.
Mi erre egy profi, tapasztalt makettező válasza?

Köszönöm
pilotka 197591 2007. március 23. 07:11
Válasz erre
Sándor!

Ajánlom magamat:

pilotka.myip.hu/aruhaz/
Sandor 197590 2007. március 22. 17:33
Válasz erre
Sziasztok!
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!Már be is szereztem pár eszközt.
Nem sokára megjön a második adag rendelésem,és nekilátok a Me-109-nek!
Üdvözlettel:
Sandor
G-cart 197589 2007. március 17. 07:36
Válasz erre
Sándor: PhantomII makettező ABC-je a kezdőknek kimondottan ajánlható:
avmsz.uw.hu/cikk04.htm
Üdv: G'
Miggyuri 197588 2007. március 17. 06:36
Válasz erre
Sandor!
Én ecsethez Humbrol festékeket használok. Ezek közül az enamel, azaz olaj féléket. Szükséged lesz ecsetekre (1-es, 0-ás, 2-es 4-es), higítóra. Lakkra.
Alapvető szerszámokra: éles olló, törőpenge, csiszolóvászon/papír,reszelő,csipesz/ek.Szorítókat, afféle ruhaszárító csipeszhez hasonló cuccokat.
Ragsztó/k: Revell- csőröst ajánlanék /tűhegyű/, és egy ecsetes kiszerelésű bármilyent, a nagyobb felületek illesztésre.
Kell még egy nyugodt sarok, vagy asztal, ahol szétpakolhatsz és nem sérted vele más szépérzékét vagy rendmániáját. :)
Ha van kisgeyerek a családban, tőlük jobb ha elzárod ezeket. A lakkok, ragasztó, festékek jó része nem bírja a nyílt lángot!!
Miggyuri
Zebi 197587 2007. március 17. 02:54
Válasz erre
Szia Sándor!
Akkor gyakorlatilag szomszédok vagyunk, én Fertőszentmiklóson lakok.
G-cart 197586 2007. március 16. 23:20
Válasz erre
Khhh...többé-kevésbé rendszeres frissítésekről kapsz levelet.
G'
G-cart 197585 2007. március 16. 23:18
Válasz erre
migi által ajánlott bolt egyszerűbben:
jatek-makett.hu a makettezés.lap.hu meg itt van:
makettezes.lap.hu
Sok mindent megtalálsz rajta, több, mint 600 link! - ja és én szerkesztem :-)Iratkozzál fel a hírlevélre és a többé-kevésbé frissítésekről kapsz jelzést!
Örömteli makettezést!
Üdv: G'
migi 197584 2007. március 16. 22:56
Válasz erre
Szia
Ird be a gogleba makettezés.lap.hu,internetes boltok közül keresd meg a Játék Makett boltot.Nekem bevált.
migi
lori 197583 2007. március 16. 22:10
Válasz erre
Szia!

Anno ez volt az első 1/48-as makettem, amit megépítettem (akkor Hobbycraft dobozban lehetett hozzájutni). Szerintem nyugodtan belevághatsz, jól illeszkedő, könnyen és gyorsan összerakható makett. Ha még nem akarsz festékszórót venni, akkor nézz szét a wp.scn.ru honlapon, ott találhatsz olyan festéseket (nem foltos) amelyeket ecsettel könnyebben el lehet készíteni.

Üdv és sok sikert az építéshez!
lori
Sandor 197582 2007. március 16. 21:10
Válasz erre
Szia!
Fertődi vagyok,Sopron mellett van nem messze ez a falu.
Sandor
migi 197581 2007. március 16. 21:07
Válasz erre
Szia Sandor
Tudni kéne merre laksz én csak Bp tudok segitenia boltokkal.
migi
Sandor 197580 2007. március 16. 21:02
Válasz erre
Sziasztok!
Ma kaptam internetet és most vagyok itt először.Reméllem választ kapok a kérdéseimre.
Szeretnék én is makettező lenni,de nincs semmi felszerelésem(csak egy 1/48as Academy Me-109-em amit nem régen kaptam szülinapomra).Szerintetek ezzel kezdjem vagy esetleg kisebb méretaránnyal?Pisztolyom sajnos nincs.
Tudnátok mondani egy megbízható internetes boltot?(lehetlőleg magyart,amiben nagy a választék,mert sajnos még nincs semmilyen makettező cuccom)
Üdvözlettel:
Sandor
MrChef 197577 2006. október 30. 22:11
Válasz erre
Zoli,
szerintem szénszűrős, kifejezetten festékszóráshoz való védőmaszkot mindenképpen vegyél, ha szórópisztolyozol. Munkafelszerelés/munkavédelmi boltban kapható, 3000 Ft-tól. Az enyém kb. 4500 Ft-ba került, és igen jól működik, jól szűr: szinte közvetlen közelről sem érzem a higító szagát, ha rajtam van.
Zoli 197569 2006. október 30. 18:52
Válasz erre
Tray, kösz a javítást! Én eddig fordítva tudtam, meg a tapasztalat alapján is károsabbnak gondoltam a pillanatragacsot. Amúgy a doki már párszor utánamszólt távozáskor, hogy a vegyszereket lehetőleg kerüljem, szóval már lehet valami nyoma...
z
Kalóz 197567 2006. október 30. 18:25
Válasz erre
tray!
Nem akarlak kijavítani, de a hígítókról és hasonló anyagokról elterjesztett hírek nem mindig felelnek meg a valóságnak, ill. sok esetben tendenciózusak. Mert arról pl. ritkán esik szó, hogy az akril festékek a tüdőbe jutva beépülnek a szervezetbe éppen vízbázisuk alapján, ráadásul hasonló alapanyagokat tartalmaznak, mint az enamel festékek.
Én gyerekkorom óta makettezem, ill. végzek egyéb munkákat, ahol rendszeresen elég veszélyes anyagokkal is találkoztam (pl. benzol!), amikről akkor még nem tudtuk, hogy milyen "veszélyesek". Ennek ellenére három gyermekem van, és egyik sem született semmilyen rendellenességgel, és egyelőre nekem sincsenek ilyesféle problémáim. Igaz, nem ittam literszám a hígítókat, és nem festettem ki magam nitrofestékkel, vagy míniummal.
A vegyi anyagok veszélyes voltát nem akarom megkérdőjelezni, hiszen töményen minden bizonyított tény. Azonban hogy az alkalmazás során mennyire jelentkeznek ezek a tulajdonságok, az nagyon sok mindentől függ. Kb. annyira, mint az ominózus fertőzött paprika, amiből kb. hat kilót kellett volna fogyasztani naponta, hogy valamilyen káros hatás lépjen fel.
Tudom, hogy ez nem egy manapság elfogadott vélemény, de ne csináljunk a bolhából elefántot. A makettezésben ez fordítva szokott lenni, általában kicsinyítünk :)

Kalóz

ps. a pillanatragasztót kezdőnek egészen más oknál fogva nem javasolnám: u.i nevvébő következően pillanatok alatt mozdíthatatlanná teszi az alkatrészeket, ami sokszor még tapasztaltabb "iparosnak" is nehézségeket okoz.
Kalóz 197566 2006. október 30. 18:13
Válasz erre
barnatizi!
A Tigrist az Airfix kiadta sima dobozban is, tehát elérhető.
Kalóz
tray 197565 2006. október 30. 16:40
Válasz erre
Zoli!
Szeretnélek kijavítani.
"A makettragasztók tökéletesek a műanyag elemekhez, a sokkal ártalmasabb pillanatragasztót én is csak akkor használom, ha muszáj (pl fém, műgyanta stb anyagokhoz)."
A makettragasztók hatóanyaga toluol és metil-etil-keton. Ezek oldják a polisztirolt. Karcinogén, enyhén rákkeltő anyagok. Nagy mennyiségben a szervezetbe jutva az örökítőanyag károsodását okozzák (oda vezethet, hogy nem lehet gyereked, vagy ha lesz, az rendelleneségekkel fog megszületni). Igazából csak ott veszélyes, ahol ipari mennyiségben használják fel, a makettezést nem kell emiatt feladni, de nem árt róla tudni :D
A pillanatragasztót az USA hadserege fejlesztette ki, eredetileg azzal a céllal, hogy a vietnámi harcokban megsebesült katonák sebeit ragasszák össze vele, közvetlenül a nyílt sebbe juttatva, így egyfajta "szövetragasztóként" működjön. Azt nem tudom, használták-e erre a célra, de ahogy az ujjaimat össze tudja ragasztani, tuti beválna :D Valószínűleg az elnevezéséből eredhet a tévhit, miszerint veszélyes. Nem az, semmi köze a ciánként ismert méreghez. Ha jól tudom, a ciano- előtag egy nitrogén tartalmú láncra utal, ami önmagában teljesen ártalmatlan (de lehet, hogy a cián méreg is tartalmazza, nem tudom). A szervezetbe jutva felszívódik, kiürül. Két gond van vele:
- A nitrogén és hidrogén tartalmú láncok bomlásakor keletkezik veszélyes anyag, ami rákot is okozhat. Ilyen anyag jön létre hús rothadásakor, fa égetésekor, de a cigifüstben is megtalálható. Sokkal kisebb veszélyt jelent, mint a makettragasztók.
- Ha az összeragasztott szöveteket erőszakkal próbálod széthúzni, ezzel károsíthatod őket (ez már nincs összefüggésben a ragasztó kémiai összetételével). Például, ha a szemedbe megy, és összeragasztja a szemgolyódat a szemhéjjaddal, akkor egy erőszakos mozdulattal a szaruhártyádat is letépheted, de ha nyugodtan vársz 3-4 napot, akkor a ragasztó magától felszívódik, és nem lesz semmi károsodás.
barnatizi 197564 2006. október 30. 14:35
Válasz erre
Köszi Kalóz a segítséget!
Természetesen(??) az ajándékszett elfogyott és nem is lesz, ezért mással kell kezdenem.
Zoli 197562 2006. október 29. 22:32
Válasz erre
Elhiszem, mert nem igazán foglalkoztam a 72-esekkel, csak a 35-ösökből indultam ki...
z
boriszjelszint 197561 2006. október 29. 20:55
Válasz erre
Kalóz!
a Bolyain voltak 228as harckocsik, szá szerint öt darab!

Zoli!
azért a dragon is tud böszmeséget csinálni, hidd el!
Zoli 197560 2006. október 29. 20:40
Válasz erre
Én a 2000-et tartanám reálisnak, bár a Dragon biztos megéri az árát.
z
Kaloz 197559 2006. október 29. 20:28
Válasz erre
Az Airfix 1000 körül van, a Revell 2000 alatt (a többség), a Dragon meg az orosz stb. gyártók ütik a 3000-t. Ami a Dragon esetében még csak-csak.
Zoli 197558 2006. október 29. 20:21
Válasz erre
Biztos? Már 3000Ft-okért láttam fröccsöntötteket, ami szerintem a mérethez képest kissé sok. Pláne, ha annyiért lehet kapni 35-ösöket is (nem a legjobbakat persze).
z
Kaloz 197557 2006. október 29. 20:17
Válasz erre
Szerintem is, de azok nekem drágák :(
Kalóz
Zoli 197556 2006. október 29. 20:15
Válasz erre
Az tuti... Nem is vagyok biztos benne, hogy ekkorában kiadták a Tigrist is, de rémlik valami ilyesmi. Amúgy nekem a 72-es is kicsi, szerintem tankoknál a 35 az ideális.
z
Kaloz 197555 2006. október 29. 19:58
Válasz erre
Zoli!
Azért egy 288-as Tigris nem semmi :)))
Kalóz
Zoli 197554 2006. október 29. 19:51
Válasz erre
Meg 25-ben, 87-ben (HO), 144-ben, 288-ban... Bocs a belepofázásért!
z
Zoli 197553 2006. október 29. 19:48
Válasz erre
Nem kell aggódni, nem sokunk épített elsőre hibátlan, vagy "csak" szép makettet, inkább fokozatosan sajátítsd el a különböző kellékek, technikák rejtelmeit, szóval felesleges minden apró fogásnak utánanézni, mert tényleg sok lesz egyszerre! Először csak az alap műveletekkel foglalkozz, aztán ha azok mennek, jöhetnek a bonyolultabb dolgok! Tehát:
1. Ragasztás
A makettragasztók tökéletesek a műanyag elemekhez, a sokkal ártalmasabb pillanatragasztót én is csak akkor használom, ha muszáj (pl fém, műgyanta stb anyagokhoz). A műanyag ragasztók között is vannak különbségek, nekem az Academy makettekhez mellékelt ragacs vált be leginkább. Nagyon erős kötést biztosít, ha egy pl leselejtezett kitet akarok szétszedni, szinte csak törni tudom, mert a ragasztásnál szinte lehetetlen épségben szétszedni az elemeket. Emiatt is használom inkább ezt a pillanatragacs helyett, mert a kicsit erősebben szorított alkatrészek könnyen szétesnek, ha azzal egyesítettem azokat. Amúgy nem kell túlzásba vinni az adagolást, mert elég sokáig képlékeny lehet a műanyag belseje a ragasztótól és deformálódhat is az anyag.
2. Festés, festékek
Mivel ajándék szettet sikerült szerezned, a szükséges festékeket elvileg mellékelték. Viszont érdemesebb külön-külön venni a maketteket és kellékeket, mert nem biztos, hogy pl nem más festékkel akarod majd lefesteni a műved, illetve talán olcsóbb is lehet külön-külön. De ez másodlagos, ne a kellékeken sprórolj! Ha nem tudod, milyen típusú festéket használnál, vegyél enamelt (olaj, illetve zománc) és akrilt is, több márkából egyet-egyet! Előbbivel jól lehet ecsetelni, illetve olcsóbb is általában, utóbbi viszont kevésbé káros, elsősorban fújáshoz ajánlják, de néhányat állítólag ecsetelni is lehet. Ha ecsettel festesz, használj sűrű, puha szőrű ecsetet, mindig megfelelő méretűt! A festéket jól fel kell keverni, ha kicsit sűrű, higítani. Gyorsan, határozottan mozgasd az ecsetet, ne sokat pepecselj egy helyen, mert csúnya lesz a felület! Lehetőleg valami külön edényből fess, hogy minél kevesebbet legyen nyitva a festék! A gyári edénybe kis higítóval pótold a kivett festéket, lehetőleg gyári higítót használj! Némely enamel festék jól bírja a különböző háztartási higítókat, az akrilok némelyike meg a csapvizet is, de nem ez a jellemző.
Harcjárműveket nem muszáj szórópisztollyal festeni, több neves makettező is kenegeti azokat, bár a többség pisztolyt használ. Rengeteg apró fogást azonban főleg ecsettel lehet rajtuk megoldani. Ha lehet, ne a maketten próbáld ki a festő tudományodat, keress valami műanyag felületet (pl régi telefon, cd tok stb)!
A kisebb elemeket célszerű a kereten sorjázni és festeni. Ha nem megoldható, akkor sorjázás után a helyére vagy valami megfogható darabra kell ragasztani, esetleg pl függönycsipesszel tartani úgy, hogy a festendő részek szabadon maradjanak. Bár a tankoknál nagyon sok elemet a külső színre kell festeni, ezért aránylag könnyebben lehet velük boldogulni, ha a helyükre vannak ragasztva.
A téliesítéssel nem muszáj az első maketteden foglalkozni, mert nem egyszerű élethűre megcsinálni. Ha már jól megy a festés, utána megpróbálkozhatsz vele, de azt is érdemes először nem a maketten kipróbálni.
A többség elengedhetetlennek tartja a lakkozást, matricák használatakor azonban mindenképp indokolt. Arra figyelj, hogy a lakkok sötétítik a színt, illetve némelyik sárgítja is, ezért kicsit világosított festékkel fess! A matricák alá fényes, fölé matt (selyemmatt lakkot használj!

Most hírtelen ennyi jutott eszembe, ha bármi kérdés lenne, nyugodtan kérdezz! Én eddig kevés harcjárművet építettem, ezért nincs sok tapasztalatom róluk, de ha tudok, segítek.
z
barnatizi 197552 2006. október 29. 19:10
Válasz erre
Huhh, az tényleg macerás lehet. Köszi minden segítséget, a fórumokat lelkesen böngészem.
Kaloz 197551 2006. október 29. 19:07
Válasz erre
barnatizi 197550 2006. október 29. 19:05
Válasz erre
Utolsó kérdésem lenne akkor: egy 1/72-es modell kb. mekkora méretekkel rendelkezik.
A Tiger ekkora léptékű, amit rendeltem.
Kalóz 197549 2006. október 29. 18:59
Válasz erre
Meg 1:48-ban ill. 1:16-ban is :)))

A lépték azt jelenti, hogy a makett minden egyes centimétere a valóságban 72, 35 stb. centiméter.

Kalóz
barnatizi 197548 2006. október 29. 18:50
Válasz erre
Köszi a segítséget. Egyébként a harckocsikat igaz általában 1/35 és 1/72-es méretben árulják?
Ez a valóságban mekkora méretnek felel meg?
Kalóz 197547 2006. október 29. 18:44
Válasz erre
barnatizi!

Az alkatrészeket minden makettnél előre ki kell próbálni, hogy illeszkedik-e a helyére, ha nem, akkor természetesen illeszteni kell. Az Airfix maketteken általában található sorja (bár a járműveik ebből a szempontból elég jók), és az öntőcsonk maradványokat is el kell távolítani. A sorjázáshoz annak méretétől függően szike, csiszolópapír vagy tűreszelő szükséges, az öntőcsonkokat mindenképpen tűreszelővel reszeld le, a szike (kés) nem a legalkalmasabb erre.
A festés sorrendjét az határozza meg, hogy a beragasztása után megfelelően hozzáférhető-e vagy sem. A festés után viszont lehetőleg már nem illik beavatkozni, mert a festékhiányt körülményes pótolni, viszont a lefestett alkatrész sokszor beépíthető, csak az illesztési felületen ne legyen festék.
Hogy mit írnak egy makettről, azt ne vedd készpénznek, hacsak nem valamelyik makettező fórumon olvasod, bár még itt is akadnak ellenvélemények :). Egy Tigris sohasem egyszerű :))), de ez ne riasszon el. A megjegyzésem egyébként a kis méretekre vonatkozott. A szemenkénti lánctalp nem lenne rossz (a Revell azzal adja), mert az a gumiszerű anyag, amit adnak hozzá, eléggé illuzórikus. Azért persze ne hagyd le, egyelőre az is elmegy, később meg szerezhetsz rá jobbat.

Üdv: Kalóz
barnatizi 197546 2006. október 29. 18:34
Válasz erre
köszi a segítséget. Gondolom a kisebb alkatrészeket ragasztás előtt le kell festenem esetleg reszelnem is kell őket. Vagy elég a festés a végén?
Nem hiszem, hogy ez komoly modell lenne, ha kezdőknek írták, pl. a lánctalp nem szemenkénti.
Kalóz 197545 2006. október 29. 18:31
Válasz erre
Tóth úrtól elnézést, hogy elkereszteltem Takácsnak.

Kalóz
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10.