/ Fórumok /

Hogy kezdjem???

Gondolom nem csak én vagyok egyedül aki most szeretné magát belevetni a makettek világába és szívesen fogadja a tanácsokat...
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10.
Kalóz 197392 2005. április 24. 18:19
Válasz erre
KeziFestes1.jpg méret: 252 KB
KeziFestes2.jpg méret: 274.7 KB
Kezifestes3.jpg méret: 263 KB
Na, akkor akit érdekel (amíg az adminok le nem szedik:)))
gluer 197391 2005. április 23. 21:08
Válasz erre
andris
a Humbrol 135 azért nem néz ki festéknek mert nem az, hanem félfényes lakk
Kalóz 197390 2005. április 23. 18:56
Válasz erre
Aki várja a kézzel festésről írt cikket, még egy napot kérek. Ma bescanneltem mindhárom oldalt, de valamit elszúrtam, mert az első kétszer is megvan, a második viszont hiányzik. Itthon nincs ketyerém, így várni kell holnapig. Szerencsére??? ügyeletben leszek, mert a Tisza megint árad.
Tálti 197389 2005. április 23. 15:07
Válasz erre
Kalóz 197388 2005. április 22. 18:04
Válasz erre
Akkor már ketten vagytok, valszeg a jövő hét elején meglesz. Ha az adminok eltűrik, felteszem ide is (azért mailban is elküldöm, aki kérte vagy kéri).
tray 197387 2005. április 22. 12:09
Válasz erre
Vegul a Tamiya akrilomat sikerult a MM olajos lakkal bevonni, csak nem ecsettel. Vettem egy gagyi festekszorot, azzal megoldottam, szep lett.

Ezert irtam, hogy ecsettel ne, csak szoroval, de reszben igazad lehet >)
Tálti 197386 2005. április 21. 23:09
Válasz erre
Üdv Kalóz!

Hálás lennék, ha nekem is át tudnád küldeni azt a bizonyos cikket!
Előre is köszi!

Tálti
exec 197385 2005. április 21. 22:38
Válasz erre
akrill festékre akrill lakk... vagy max revell, az nekem még nem oldotta fel az akrill festéket...
  197384 2005. április 21. 22:02
Válasz erre
Hat lehet, hogy csak en parositottam rosszul a kenceket, de amikor a Tamiya akril festeket probaltam MM lakkal ecsetelni, hat az szornyu eredmennyel vegzodott. Semmi sem oldja jobban a Tamiya akrilt, mint a MM lakk.
Kalóz 197383 2005. április 21. 19:50
Válasz erre
Szépen lakkozni ecsettel is lehet! Megfelelő hígítás és széles laposecset kell hozzá.
  197382 2005. április 21. 19:37
Válasz erre
  197381 2005. április 21. 19:32
Válasz erre
Andris001!

Az altalanos jelenseg, hogy a polcra rakott festekben szetvalik a materia, vagyis a higito attetszo reteget alkot az uvegben, a folyadek folso retegenek akar felet is elfoglalhatja. Neha az aljara ulo festek meg is kemenyedik - neha annyira, hogy nemcsak hogy megall benne a fogpiszkalo, de igazi kihivas belenyomni - de nekem meg nem volt olyanom, hogy ne tudtam volna felkeverni :)

Na, akkor pontosan mi a festek kodja?

Miert internet aruhazban akarsz vasarolni? Az egyetlen erv emellett, hogy olyan helyen laksz, ahol nincs modellbolt a kozelben. Ha nem laksz tul messze Bp-tol, megeri vonatozni 1-2 orat, nem kerul sokkal tobbe, mint a postakoltseg.

Na mindegy. Szoval fontossagi sorrendben, szerintem: szike, sztirol ragaszto, ecsetek, festek, reszelo, tomitopaszta (nekem Humbrol jon be), csiszolopapir (200-tol folfele). Ennyi eleg ;) Meg fontos egy vagy ket (kommersz) asztali lampa, hogy lassal. Ezutan meg szerintem ugyis erezni fogod, hogy mi az, ami hianyzik. Ja meg asse baj, ha az elso modelled nem tokeletes, nem kell mindent egybol kiprobalni, mert akkor semmi sem fog sikerulni.

Lakkozasban en se vagyok profi, annyit elarulok, hogy az ecsettel nem megy. Vagy spray-t veszel, vagy szoropisztolyt.
Kalóz 197380 2005. április 21. 16:15
Válasz erre
Andris001!
Anno a Modell és Makettben megjelent egy kétrészes cikk az ecsettel festésről, nagyon hasznos tanácsokkal, ötletekkel (később megismételték). Megkeresem és bescannelve elküldöm neked. Többek között arról is szó van benne, hogy ecsettel festéskor az esetek többségében nem kell maszkolni, anélkül is meg lehet oldani. De majd úgyis elolvasod.
Egyébként én is ecsettel festek, és általában meg vagyok elégedve az eredménnyel. Igaz, hogy nem mindig sikerül a legszebben, de azért nem panaszkodom.
Üdv: Kalóz
Andris001 197379 2005. április 21. 12:58
Válasz erre
Tray!
Köszönöm a segitséget!!!

Utánna neztem már régebben,csak sajnos az ecsettel valo festéshez nem nagyon találtam ötleteket inkább a pisztolyoshoz!Ezér probálok itt egy kis segitséget kérni!

Egyébként a festéket jol felkevertem és olyan átlátszó szine és olyan narancssárgás a szine!sztem fehérnek kellett volna lenni e?!Fehér volt a kupak.Átváltoba is megnéztem fehérnek!(aszem jo a szám vagy valami 13? na mind1)

Rászánom magam hogy bevásároljak egy internet áruházban és tapasztalatodra lenne szükségem,gondolom Te már régota foglalkozol makettezéssel?!
Miböl mit és milyet válasszak és vegyek!Gondolok itt alapozotol,tömitöig...stb a mi kellhet!
Illetve kicsit irhatnál nekem a lakkozásról,azt még nem probáltam!

Elörre is nagyon szépen köszönöm a segitségedet és persze másokét is szivesen veszem!!!
tray 197378 2005. április 21. 12:12
Válasz erre
Andris001!

Kerdeseid egy reszere valaszt talalsz az Anyagok linkre, majd az ABC-re kattintva! Plusz egyeb tippek-trukkok, olvass bele!

A festekek vagy matt (flat) vagy fenyes (gloss) tipusuak, a ketto kozott van a satin, ami ugye a ketto kozott van :) Olyan selymes.

Lehet, hogy a festeket nem keverted fel? Fogpiszkaloval alaposan fel kell keverni, aztan festes elott meg higitani kell. Ha az van rairva, hogy akryl, akkor vizzel is lehet, ha az van rajta, hogy enamel, akkor irany a modellbolt higitoert.

Az nem tul gyakori, hogy boltban doglott festeket arulnak, bar nem kizart. Bontatlanul ki kell birniuk par evet.
Andris001 197377 2005. április 21. 11:27
Válasz erre
Sziasztok!!!

A panélozára lennék kiváncsi(illetve kérnék tanácsot tippet)mikor kell csinálni festés után?milyen szerszámokkal?stb?
Valamit foltozást(térép szinü fstést:)) szeretnék csinálni ecsettel erre szeretnék segítséget kérni!!!
Probáltam eddig kerülni az ilyen fajta gépeket illetve festést,de hát mégis...Egyszer el kell kezdeni!

Még egy kérdés a feték tégely tetején a SATIN rövidités mit takar?
Egyébként Satin 135 aszem eléggé meglepödtem amikor felnyitottam!nem festékre hasonlított!!!Mi is ez valojában?Használata?Egyébként humbrol!
Van a festékeknek valami felhasználási idejük(szavatosság:))??
Vagy csak jol lezárni az el van egy par évig?
Andris001 197376 2005. április 21. 10:43
Válasz erre
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!!!
Kalóz 197375 2005. április 20. 21:34
Válasz erre
tray!
Sajnos egyes típusú matricákkal (Aca, de néha az Airfix és a Revell, de egyes Italeri gyártmányok is), lágyító-feszítő nélkül nem boldogulsz, vagy csak a patikák nyugtatófogyasztását növeled.
Abban azonban teljesen igazad van, hogy az előkészítés igen lényeges.
kbx 197374 2005. április 20. 18:12
Válasz erre
Hi,
nekem is van Decal Fixem, de már vagy 2 éve nem hsználom, én is a Mr Mark & Softert ajánlom mer az a legjobb szerintem! Én nem vettem észre, hogy túl sokat segítene a dekálfiksz, meg száradás után kikristályosodott a felületen, azt meg nem értem, hogy hogy árulhatják matrica feszítőként, mert hogy ez állítólag a tapadást segíti!

Üdv:kbx
Bombraider 197373 2005. április 20. 17:49
Válasz erre
Andris001!
Nekem van Humbrol Decal Fix-em, de annyira nem jött be...Nem rossz,de nem is a legjobb...700Ft volt a decal fix, a Mr Mark & Softer(ez is matrica lágyító/feszítő) 1050Ft és az olcsóbbat választottam. Nemrég vettem Mr Mark&Softert és nagyon jó! Akármilyen résbe bele lágyítja/feszíti a matricát! Szóval ha van rá pénzed akkor szerintem az tökéletesen megfelel.
Remélem tudtam segíteni!

üdv:bomb
tray 197372 2005. április 20. 17:22
Válasz erre
Andris001!

Nem ismerem a Humbrol Decal Fix-et. A weben ennyit talaltam rola : "Apply thinly to the model before and after the decal is positioned to help soften and draw the decal to the model. Leave overnight to dry." Vagyis modellt bekenni a matrica rarakas elott, majd utan is, ejszaka szaritani :) Gondolom puhitja a filmet, meg a tapadast elosegiti. Esetleg a matrica es a festek kozotti resek kitolteset is bele lehet magyarazni. Artani nem arthat.

A szep matricazashoz sokkal fontosabb a lakkozott/fenyes felulet. Puhito csak a nem sik feluletre valo ragasztasnal elengedhetetlen.

1. Weben is rendelhetsz alapozot, nezz szet a Boltok rovatban.
2. Ha modell boltba mesz, ott biztos van, de festekboltban is elkepzelheto, hogy ertelmeset tudnak adni, de legy ovatos.
3. Azert alapozo nelkul is lehet festeni. Kicsit nehezebb, de lehet :)

Kerdezz batran. Ezert van forum ;)
Andris001 197371 2005. április 20. 16:53
Válasz erre
Tray!

Lenne még egy kérdésem(egyenlőre:))),matrica feszesitő néven vettem a Humbrolnak egy decal fix nevezetü termékét.(boltban ezt adtak mikor matrica feszesítöt kértem).Az üvegre viszont az van irva hogy a festés jobb tapadása érdekében kellene használni!
Mire is jo akkor?:))Furcsálnám,aztán lehet hogy mind a kettöre jó?
Használata?

Még egy utolsó kérdésem volna Tray!!!
Ha nem kapni a boltban alapozot(ami eléggé elkébzelhető,hianyos sajnos a kinálatuk vagy nagyon ritkán van ha van)akkor kimaradjon az alapozás vagy van e valami más modszer ennek potlására!!!

Persze mások segitségét is szívesen fogadom!!
Köszönöm elörre is!!!
Andris001 197370 2005. április 20. 16:52
Válasz erre
Tray!

Lenne még egy kérdésem(egyenlőre:))),matrica feszesitő néven vettem a Humbrolnak egy decal fix nevezetü termékét.(boltban ezt adtak mikor matrica feszesítöt kértem).Az üvegre viszont az van irva hogy a festés jobb tapadása érdekében kellene használni!
Mire is jo akkor?:))Furcsálnám,aztán lehet hogy mind a kettöre jó?
Használata?

Még egy utolsó kérdésem volna Tray!!!
Ha nem kapni a boltban alapozot(ami eléggé elkébzelhető,hianyos sajnos a kinálatuk vagy nagyon ritkán van ha van)akkor kimaradjon az alapozás vagy van e valami más modszer ennek potlására!!!

Persze mások segitségét is szívesen fogadom!!
Köszönöm elörre is!!!
Andris001 197369 2005. április 20. 16:39
Válasz erre
Tray!

Köszönöm szépen a segítségedet és persze a jotanácsot!!!
tray 197368 2005. április 20. 12:20
Válasz erre
Andris001!

1-2 tipp:
Ha ecsettel festel, akkor maszkolasnal arra kell vigyazni, hogy ne legyen tul hig a festek. Nekem mar volt olyan, hogy a Tamiya maszkoloszalagjat sikerult ugy atitatnom, hogy alatta foltot hagyott a festek...

Tamiya maszkoloszalag szinte minden modellboltban kaphato. Kb. olyan mint a cellux, csak papirbol :) Neha elofordul maszkolo folyadek, amit ecsettel lehet felkenni, majd festes utan le lehet huzni, de ez inkabb fujasnal hasznos.

Szerezz be vekony ecseteket is! Ha meg nincs, 1-es, 00-as ecsetet ajanlok. De az, hogy ezek valojaban milyen vastagok, markatol is fuggenek :)

En ecsettel eddig csak ugy tudtam festeni, hogy boven higitottam, es 2-3 retegben ra kellett mennem.

Alapozashoz kaphatoak spec. alapozo festekek, altalaban szurke a szinuk. Ha van ra lehetoseg, spray kiszerelesben vedd meg, ecsetelni ezt sem sokkal konyebb, mint a normal festeket. Bar elvileg az lenne az ertelme, hogy jobban tapad muanyagra, es jobban fed, de en meg nem tapasztaltam.

Egyebkent: szerintem megeri festekszorot venni... Mar 5 ezer alatt kihozhato egy kezdo pisztoly + egy levegopalack ;)
Andris001 197367 2005. április 20. 11:23
Válasz erre
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék maszkolás(mivel,hogyan,tippek) valamint az ecsettel való festéshez!
Én egyenlöre még ecsettel festek és szívesen vennék ehez minden féle jó tanácsot!!!
Alapozáshoz mit illene használni??Egy egyszerü szin pl:szürke is megfelel erre a célra?Vagy van külön alapozó?
Köszönöm elörre is a segítséget!!!
gluer 197366 2004. április 18. 21:50
Válasz erre
köszi :)
tényleg nyomtam frissítést , mert akartam látni ,hogy írt-e közben valaki
Mekett 197365 2004. április 18. 20:56
Válasz erre
Gluer!
A neved megváltozása az csevegő hibája volt, de kijavítottam.
Az ismételt beírásod azért volt, mert beírás után frissítést nyomtál valószínűleg.

Üdv
Mekett
gluer 197364 2004. április 18. 19:04
Válasz erre
mitől lett a nevem "vendég..." az előbb?
vendeg2699030 197363 2004. április 18. 18:24
Válasz erre
röviden az amit a neve is mond: "száraz" ecsettel festés. A makett kiemelkedő részeit, éleit kiemelő, kopását imitáló eljárás. Az alapszín halványabb árnyalatával, esetleg fémszínnel csináld. A festékbe mártott ecsetből papíron vagy rongyon teljesen kifested a festéket, addig amig a fehér papíron már nem hagy nyomot. Ezután kell a maketten finom mozdulatokkal az élekre merőlegesen húzogatni és a "száraz" ecsetben lévő maradék festék hagy enyhe nyomot a kiemelkedő részeken.
feka90 197362 2004. április 18. 09:48
Válasz erre
Tsá!meg tudnátok mondani hogy mi az a száraz ecsetelés?
Fodicsabi 197361 2004. április 16. 19:07
Válasz erre
Az apróbbakat (futómű, kerekek, hajtómű belseje...) célszerűbb előre lefesteni. A többit majd összerakás és tömítés, csiszolás után. Gondolom a gép nagy része fehér, a szárnyak meg fémszínűek. Ha a műanyagra közvetlenül festesz ezekkel a színekkel, nem lesz túl jó az eredmény. Ezért érdemes alapozni a végleges festés előtt. (pl. világosszürkével).
Ronin 197360 2004. április 16. 18:36
Válasz erre
Vettem 1 KLM - B737-800ast!!! Célszerű előbb "összebarkácsolni" a gépet és utánna egybe festeni, vagy inkább összerakás előtt lefesteni a különböző darabjait?
warampi 197359 2004. április 11. 11:30
Válasz erre
A Hasegawa 1/200-as méretben gyárt,kevesebb félét.Szerintem is a Revell a nyerő,minden szempontból.
barackdr 197358 2004. április 10. 18:23
Válasz erre
Ronin!
Ajánlanám a Revell Boeing 737-800-as gépét. Többféle matricával is árulják és az garantáltan nagyon szép. Nekem már kettő is van belőle, az egyiket azért vettem csak, hogy műgyantából kiöntsem eggyes darabjait, mert annyira jó.
Ronin 197357 2004. április 10. 17:09
Válasz erre
És a Hasegawa-ról mit tudtok?
Köszi a segítséget, jövő 7en körülnézek és veszek vmi frankó készletet, aztán majd akkor kérdezek bővebben e-mailban!
Üdv
Fodicsabi 197356 2004. április 9. 22:41
Válasz erre
Vazee, egyszer kapcsoltam ki öt percre a tűzfalat... Be is jött mindenféle "kukac"... :) Pedig be volt tervezve ma délutánra a makettezés...:(
barackdr 197355 2004. április 9. 22:14
Válasz erre
Fodi!
Mit kukacoskaodsz? :-)
Fodicsabi 197354 2004. április 9. 22:09
Válasz erre
Ja igen, előbb Fodi voltam pár barátságos féreg és egy rendszerösszeomlás után... :)
  197353 2004. április 9. 22:08
Válasz erre
Hali!

A Revell utaszállító gépei tényleg szépek, főleg az új 1/144-es makettek. Szinte 1:72-es minőség! :) Pl. A320, nagggyon szép... A Minicraft makettek elég egyszerűek (párat láttam).
barackdr 197352 2004. április 9. 21:26
Válasz erre
Ronin!
A Revell új szerszámos repülői szerintem nagyon szépek mostanság.
A festés attól függ, hogy mi milyen színű a gépen és mit mikor lehet/kell beépíteni.
Ragasztót én a Revell tűs ragasztóját és pillanatragasztót használok.
Ha bővebben érdekelnek a dolgok írjál egy mailt a kérdéseiddel és akkor írok jóval többet. Mostanában én is utasszállítókat építgetek.
Üdv, barackdr
Ronin 197351 2004. április 9. 18:48
Válasz erre
Sziasztok! Most szeretnék nekivágni a makettépítésnek! Rögtön lenne néhány kérdésem: (a polgári utasszállítók érdekelnek) melyik márka kittjei kidolgozottabbak, tartósabbak? (Revell? Hasegawa? Italieri? Minicraft? Academy?)
Miután "kész" a makett azután célszerű egyben festeni, vagy még a nagyobb darabokat (futómű, törzs, szárnyak stb...) érdemes külön külön festeni?
Milyen ragasztót érdemes venni?
Bocsi az esetleg laikusnak tűnő kérdésekért.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10.