/ Fórumok / Versenyek, rendezvények /

Mosonmagyaróvári makettkiállítás

fényképek óvárról
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.
exec 198745 2009. május 14. 08:43
Válasz erre
Egresi Andris egy igazi ÚR, de ezt eddig is tudtuk. :) Örülök, hogy ennyi vihar után már most biztosak lehetünk benne: Jövőre is lesz verseny. És ez a legfontosabb.

Üdv.
exec
ego 198744 2009. május 14. 05:50
Válasz erre
Teljes vállszélleséggel csatlakozom az előttem szólókhoz !

Ego
Miggyuri 198743 2009. május 14. 05:37
Válasz erre
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Számomra megnyugtató a hang is, a tartalom is.
Miggyuri
Tibor 198742 2009. május 14. 04:42
Válasz erre
Kedves András!
Először is háromszoros hurrá! Úgy hiszem ez így fer, ez a megfontolt, visszafogott hang kell a makettezés szerelmeseinek, hogy M.óvár tovább éljen. Köszönöm. Gratulálok és nagyon sok sikert mindannyiatoknak!
Üdvözlettel: Borsody Tibor (Veszprém)
E.András 198741 2009. május 13. 21:58
Válasz erre
Tisztelt Barátaim ! Kedves Makettező Társadalom !

Az elmúlt hetek eseményeivel kapcsolatosan, mint személyesen érintett a következőket szeretném leírni a kedélyek megnyugtatására:

-Előző héten jártam a város alpolgármesterénél, Dr. Nagy István úrnál, aki a rendezvény fővédnöke, és megkérdeztem a Baranyai Attila által, a város vezetésével kapcsolatos leírtak alapján, hogy mi is az igazság, valóban nem akarnak velem szóba állni ? Megdöbbenve hallgatta a kérdést, és biztosított róla, hogy az elkövetkezendőkben is a Mosonmagyaróvári Makettező Klubot fogják támogatni,mint a város kiemelt rendezvényének elindítóját. Elmondtam, hogy rendezvényünk, úgy mint már több éve is, az ország makettezőinek segítségével jött létre.
-Ellátogattam Dr. Dóka Ottó dékánhelyettes úrhoz az egyetemre is, aki kérdésemre hasonlóan reagált.
Az előző pénteki klub összejövetel után, a klub tagjainak egyöntetű ( egy tartózkodás volt ) elhatározása alapján,amely arról szól, hogy 2010. áprilisában meg kívánjuk rendezni a XIV. Nemzetközi Makett Kiállítást és Versenyt, ismételten felkerestem a fent említett urakat és átadtam a részükre az írásos formában is kérésünket. Mindketten támogatásukról biztosítottak bennünket.

Egyben ismételten szeretném megköszönni mindenkinek, aki segített az idei rendezvény megszervezésében, lebonyolításában ! A következő években is számítunk mindenki SEGÍTSÉGÉRE.
Elkezdtük a klub egyesületté formálását, a feladatok szétosztását. Néhány héten belül újra indítjuk a makettező szakkörünket is a város és a támogatóink segítségével.

Kérem Batyát, hogy az előző levelemet és ezt is tegye fel a honlapjára az ő írása mellé.

Üdvözlettel : Egresi András, a Mosonmagyaróvári Makettező Klub nevében
pecso 198738 2009. május 12. 10:41
Válasz erre
Lightgolem 198735 2009. május 10. 22:44
Válasz erre
Sziasztok! A mosonmagyaróvári verseny eredményeit hol tudom megnézni?
Előre is köszi.
KossuthLajos 198733 2009. május 9. 20:52
Válasz erre
Exec!
"...előző szervezőcsapatot kedvelted jobban, Batya beírását találtad sértőnek..."
Nem figyeltél. Elmondtam, hogy nekem mindegy ki rendezi a versenyt (tudod, fóka, pingvin). Én egyetlen egy beírásban sem láttam, hogy valaki néven nevezett volna valakit és úgy mondott volna rá, oda nem illő dolgokat. Kivéve a Batya-féle írást, ahol Egresi Andris lett nevén nevezve nem éppen szép szövegkörnyezetben.
"miért nem hívták fel egymást telefonon?"
Hogy miért nem hívták fel egymást telefonon? Azt én nem tudom. Gondolom azért, mert úgy érezték, hogy mindenkire tartozik. De gondolom ezt mindkét oldaltól kérdezted.

Marci!
Értettem.

Maximális tiszteletem mindkét úrnak: Kosuth Lajos
torrente 198731 2009. május 9. 20:26
Válasz erre
Jó estét Marci!
Amikor komoly dolgokról írtunk, uninteligens, idegesítő, idióta (megfelelő aláhúzandó) emberek voltunk. Most tisztelt képviselőtársammal próbáljuk oldani a feszültséget, most meg unalmasak vagyunk. Hát miről beszélgessünk? Sport? Természet? Ezotéria? Vagy makettezééés? Erről jut eszembe, a Miskolci rendezvényről lesz fenn valami infó az infon?
Pá! Torrente.
torrente 198730 2009. május 9. 20:21
Válasz erre
Na Lajoskám!
Menjünk, mert megint jön a csősz (vagy a főnővér) aztán jól be leszünk zárva, vagy el leszünk kergetve! A messerem köszöni szépen jól halad! A Fülig Jimmynek volt egy tök jó topic, na azon halálra röhögtem magam! Hogy ott mit múveltek tisztelt képviselőtársaim! (Az idei Móvár előtt nem volt semmi marhulás, miért?)
Viszlát TT: (nem az Audi)
Jozsi 198729 2009. május 9. 18:52
Válasz erre
part 198728 2009. május 9. 17:48
Válasz erre
Bocs, nem bírom kihagyni:D
Monika show vagy a Józsi Barát!
Jozsi 198727 2009. május 9. 17:18
Válasz erre
Már megint hol vagyok? Don Fülig ír valamit Samtantónió őfelségének, vagy ez itt a Mónika show?
Marci 198725 2009. május 9. 15:22
Válasz erre
Megkérem a tisztelt képviselő urakat, hogy egymás dicsérését és a többség bosszantását hagyják abba. Unalmas.
KossuthLajos 198724 2009. május 9. 14:38
Válasz erre
Igen 10telt Torrente Úr!
Az előző két urat nem ismerem, de ezt a detox-ot, nem Lord Detoxennek hívták régen?
(majd egyszer elmondom, honnan van az "idézet".)
KL.
torrente 198723 2009. május 9. 11:59
Válasz erre
Igen Tisztelt Képviselőtársam, Kossuth Lajos Úr!
Mélységesen örüljön kelmed, hogy még nem hozott össze minket a jó sors és így csak a gondviselésnek köszönheti, hogy még nem a detox nevezetű intézményben van a sok ivásból kifolyólag. Figyelmeztetném ezuttal, hogy cak csínján a leiratokkal, jusson eszébe Landerer és Heckenast!
TT.
KossuthLajos 198722 2009. május 9. 11:50
Válasz erre
Kedves exec!

A vita indításában aktívan részt vettem? Ha ez bűn, akkor vétettem. Aztán meg eltűntem? Nem hiszem, hogy óránként kellene beírnom. Úgy gondolom csak akkor (a fórum olvasása mellett) ha engem szólít meg valaki, vagy nem értek valamivel egyet. De mint látod, vagyok.
"...hanem a színvonal és a stílus miatt moderáltam..." És ha én ezt nem értem meg? Szerintem hárman mondjuk neked, amit te nem értesz vagy nem akarsz megérteni. A Batya-féle írást kellett volna törölnöd azonnal. A többi nekem belefér pro és kontra. Ha már a színvonalat említed. Ha nálad az még belefért, akkor sajnálom. Nem ilyennek ismerlek.
Én nem abban találtam kivetni valót, hogy mindent töröltél, (bár egy két törölt írást szívesen elolvastam volna) hanem abban, hogy nem azonnal, amit kellett volna.

Imádom ezeket a "te tuti jobban csinálnád vagy te csináld jobban" megfogalmazásokat. Minden tiszteletem mellett, te vagy a moderátor, neked kellene egy kicsit jobban oda figyelned szerintem. Mi csak felhívtuk a figyelmedet arra, ami szerintünk hiba volt.

Azzal pedig, hogy azt írtam "akinek nem inge..." nem nagyot akartam mondani, csak (bármily furcsa) van amit én sem tudok, így azt sem, hogy te egyedül moderálsz. De ennek fényében, akkor elnézésedet kérem és javítanám:

"...de azért megjegyezném, hogy execnek érdekesen jár a radírja". Remélem így már pontos.

Maradok maximális tisztelet mellett: Kossuth Lajos

Torrente Úr!

Higyje el nekem, maga van jobb helyzetben, hogy még nem találkoztunk. Gondolom tudja miért. Ha nem, akkor majd a sör(ök) mellett.
Önnek is maradok 10telettel: Kossuth Lajos
torrente 198721 2009. május 9. 10:37
Válasz erre
KL Úr!
Mondtam, hogy addig örüljön kend, amíg nem ösmer engemet!
TT. (nem pisztoly, Tisztelettel Torrente)
KossuthLajos 198720 2009. május 9. 10:32
Válasz erre
Torrente Úr!
Ez így nagy piálásnak ígérkezik.
KL.
torrente 198718 2009. május 9. 00:12
Válasz erre
Tudja, mit Kossuth uram!
Egyet én, egyet maga,egyet a..., aztán meg úgyis három a magyar igazság!
T.
KossuthLajos 198717 2009. május 8. 23:44
Válasz erre
Torrente ÚR!
A sörözésben benne vagyok. Úgyis jössz eggyel.
torrente 198716 2009. május 8. 22:51
Válasz erre
Kedves Vadász Pista!
A vadászoknál nem rád gondoltam! :-)
Torrente,
torrente 198715 2009. május 8. 22:49
Válasz erre
Kedves Doktor úr!
Szépek lehetünk, okosak nem! Van egy skót közmondás, miszerint ha egy nap három ember azt mondja rád, hogy részeg vag, akkor is menj haza, ha aznap csak vizet ittál.
Úgy látom, hogy mi itt (eddig)hárman állítottunk valamit, de a másik oldal nem ismerte ezt a mondást. Ássuk el a csatabárdot és mutassuk meg, hogy igenis lesz jövőre XIV.Mosonmagyaróvári Makettverseny! És én mint fóka, messzire elkerülöm a vadászokat!
Jó estét, jó makettezést!
Torrente.
exec 198713 2009. május 8. 20:04
Válasz erre
notarius,

Amíg csak az igazán sértőt töröltem addig részre hajlónak lettem kikiáltva. Belegondoltál mi az igazán sértő? Mert ha olvastál egy sértőt az "ellenféltől" és annak hasonlóan sértőn válaszolt valaki, akkor az már csak "jól megadtad neki"-nek tűnt. Ha oda adtam volna neked a cenzor jelszót, vagy a túloldalon valakinek, akkor sokkal egyoldalúb lett volna. Nem elő, hanem utó minősítettem. A cenzor felület egyébként nem egy hú de egyszerűen kezelhető valami, és azt ne várd el, hogy 170 hozzászűlást újra végignyalok, és a 140 sértőt kitörlöm belőle. Nagy számok törvénye, normális hozzászólás is veszett. Ja sarkanyhuzo hozzászólása tetszett. Sajnos találó... tényleg háborús körülmények voltak itt, és tényleg csősszé kellett válnom...

Üdv.
exec
notarius 198712 2009. május 8. 19:52
Válasz erre
Eléggé elbeszéltek egymás mellett: az a baj, hogy nem azt törölted, ami igazán sértő volt, és nem akkor, amikor felkerült. A cenzúra meg egyfajta előminősítás, hogy mi jelenhet meg, és mi nem, a moderálás meg az, amit a saját szabályzatotokban lefektettetek. Ergo cenzor csak diktatúrában lehetsz, úgy, hogy kiszolgálod valakinak az érdekeit. ;)
torrente 198711 2009. május 8. 19:49
Válasz erre
Látja Kedves Kossuth úr!
Azé azt a sört (vagy bort) csak meg kéne inni jövőre Móváron!
Torrente úr(?)
exec 198710 2009. május 8. 19:37
Válasz erre
Kedves KossuthLajos,

Igen a vita indításában aktívan részt vettél, utána eltűntél. Most számon kéred, miért moderáltam. Csak. Ha nem fogod fel, hogy nem a pártállás alapján, hanem a színvonal és a stílus miatt moderáltam, akkor nagyon sajnállak. Amikor mindent töröltem, abban is találtál kivetni valót. Rajta, te mit csináltál volna? Próbálátál valaha semlegesként viselkedni? Jó szerep, mert egyik oldal sem hálás érte. Tudom te tuti jól moderáltál volna, az alapján, akivel nem értesz egyet.

Az általad jelzett időpontban is törölni akartam, de még hagytam okulásul. Nem volt javulás, így figyelmeztettem, törölni fogok. Utána csak folytatódott, töröltem.

Pártállásom nincs, mert szűk 4 órát voltam Móváron, így ítélkezni sem tudok. Egyébként ha érdekel, én mind a két csapatot becsülöm. Mert volt verseny. És engem csak ez érdekel.

A Nem inge azért is vicces mert per pillanat egyedül moderálom a fórumot, napi 10-12 óra meló után, úgyhogy nyugodtan megszólíthatsz személyesen nem kell a levegőbe nagyot mondanod.

Cenzúra? Igen, újra megkérek mindenkit, stílusra ügyeljen, a fórum szabályait tartsa be! Aki nem teszi, azt igen is CENZÚRÁZNI FOGOM! Ajánlom a szabályzat olvasgatását...

Maradok tisztelettel,
exec
torrente 198709 2009. május 8. 19:14
Válasz erre
Kedves Macal!
Eme hozzászólásodat nem igazán értettem, ha megkérhetnélek légyszíves magyarázd el az én csökkent képességű agyamnak, hogy mi volt a 902 hozzászólással a baj? Mindenkinek további szép napot, jó makettezést.
Torrente
Hooligan 198707 2009. május 8. 17:16
Válasz erre
Beszélj Mr. Body-úrral, mert aszem ő üzletelt vele mellszobrokat!
Vadász 198706 2009. május 8. 16:35
Válasz erre
SOS.

Keresem annak a görög úrnak az elérhetőségét aki a régi épület emeletén árult, az MPM-mel szembeni asztalon a szinpad elött.
1/48-as figurái voltak.

Vadász
hofy26 198705 2009. május 8. 16:15
Válasz erre
A megadott mail-címre nem megy el, az archyc@freemail.hu-re írtam, ha azt sem kapod meg, akkor légyszi keress a hofy26@gmail.com címemen!
Köszi
Archy 198704 2009. május 8. 15:32
Válasz erre
Légyszíves küldj egy E-mailt az aron.t@hunmodeller.com-ra. Csak, hogy ne kallódjon el az info, itt a fórumon nem lehet ezt nyomon követni. Mindent megbeszélünk mail-ben!
Áron
hofy26 198703 2009. május 8. 15:24
Válasz erre
Kedves Rendezőség!
A19-ben ezüst, A20-ban bronzot kaptam, eredményhirdetésen sajnos nem voltam, érdeklődnék, hogy plakettjeimet hogy kaphatnám meg, ki tudná elküldeni postán nekem?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv
KossuthLajos 198700 2009. május 8. 13:42
Válasz erre
Tiszteletem a tagságnak!
Nem tisztem a tüzet szítani, gondolom majd ez is törlésre kerül, de azért megjegyezném, hogy a moderátor(ok)nak érdekesen jár a radírja (akinek nem inge...). Ott kellett volna törölni, amikor be lett másolva a Batya-féle levél. Na az volt a személyeskedés. Az volt ami a legközelebb áll ahhoz, hogy csak az érintettekre tartozik. És még sem történt meg. Majd csak egy jó idő elteltével, amikor mind annyiunk kedves barátja torrente írta le, nem osztatlan sikert arató sorait. Néha az az érzésem, hogy nem moderálás, hanem cenzúra folyik. Nem aszerint kellene törölni, hogy melyik íróval értek egyet és melyikkel nem. Minden tiszteletem Mekettnek és Rapenak és azoknak akik létre hozták ezt az oldalt anno.

Kossuth Lajos
Macal 198699 2009. május 8. 12:39
Válasz erre
Miből gondolnád, hogy ő volt és nem én?
Macal 198697 2009. május 8. 09:25
Válasz erre
Azzal hogy az én nickemmel írtál, bizony megbántottál. Ennyi...legközelebb ha bajod van ne az én nevemmel írd le légyszíves, mifelénk 5 éves korban szokták ezt megtanítani a gyerekeknek, hogy ne csináljanak ilyet és hasonlót...
Legközelebb gondolkodj előre. Pont, téma lezárva...
torrente 198696 2009. május 7. 23:16
Válasz erre
Exec, többiek!
Jó éjszakát, szép álmokat!
Torrente.
exec 198695 2009. május 7. 23:11
Válasz erre
Torrente,

Bevallom, én nem ismerem a hátoldalt. A mindkét oldal nyilatkozott. Egyik oldalt sem képviselem.

Nem csak nálad, sokaknál is messzire repült az a sulyok, ezért a teljes törlés. Az "ellentétben veletek" kicsit erős, itt sem általánosítanék. Utáljalak? Én nem útállak, miért tenném?

Szerintem mindkét fél elmondhatta a maga szempontját, a maga véleményét, és szerintem nem védeni kellett volna egyiket / másikat, kardosokdni mellette, hanem leszűrni a tanulságokat, és amikor a 2010-es verseny szervezése elkezdődik mindazok akik segítenek a szervezésben, felhasználják a tapasztalataikat. Aki pedig nem vesz részt a szervezésben... a kártyás mondással kibicek nem kellenek.

Amit továbbra is tartok, nem az a vita formája, ami sokszor itt megtörtént. Ha valaki most kezdené el a makettezést, és ezt elolvasta, annak biztosan elment a kedve a makettezéstől. Az oldal célja pedig a makettezés népszerüsítése és nem a dehonesztálása.

Üdv.
exec
torrente 198694 2009. május 7. 22:47
Válasz erre
Exec!
Ne haragudj, nem személyeskedni akartam, de meg kellett volna értenetek a "másik oldalt" is. Ez nem történt meg, nagyon sajnálom, hidd el, elég közel voltam a tűzhöz. Ha úgy gondolod, hogy el kell ásni a csatabárdot, hát Ámen!De nem ígérhetem meg, hogyha valami igazságtalanság ér engem, vagy hozzám nagyon közel állókat, akkor azt nem fogom a továbbiakban is megjegyezni. Hogy ezért utáltok, lelketek rajta! És mégegyszer elmondom: senkit nem akartam megbántani, ellentétben veletek. További sok sikert, jó makettezést, találkozunk 2010-ben a 1,5. MMC-n, vagy a XIV. Mosonmagyaróvári Makettversenyen.
Torrente
Jozsi 198693 2009. május 7. 22:41
Válasz erre
Helyesbítek: "Történelmi vitorlások"
Jozsi 198692 2009. május 7. 22:38
Válasz erre
Sziasztok!
Nézzétek meg a Történelmi hajós topikot. Van egy makett kiállítás Nagykanizsán.
Üdv: Jozsi
exec 198691 2009. május 7. 22:36
Válasz erre
torrente,

te még emlékszel a problémádra? Meghallgattuk elolvastuk mindannyian az elmúlt napok történéseit. Eközben az egész színvonal pokoli mélyre süllyedt. A fórum engem per pillanat jobban érdekel mint a Móvári verseny, ezért is döntöttem úgy, aki elolvasta a dolgokat, az emlékezni fog rá, aki nem, az eztán se keseregjen. És még mindig nem értem miért akarod pártokra bontani az egészet...

De van egy ötletem. Jövőre szervezd meg Te a versenyt, és biztos vitán felül kiváló lesz. Mi pedig eléd térdelünk és hódolunk nagyságodnak. Talán még szobrot is kapsz...
torrente 198690 2009. május 7. 22:30
Válasz erre
Jimbobá!
Nem, nem unom. Azt unom, hogy azt hiszik egyesek, hogy a valós problémákat el tudják kendőzni!
Exec! Hidd el, hogy én tovább bírom!
Torrente.
Jimbobá 198689 2009. május 7. 22:28
Válasz erre
www.hunmodeller.com/documents/result_list_mmc2009.pdf

Torrente nem unod még?

Többiek: ne reagáljatok.

Csoki
exec 198685 2009. május 7. 22:14
Válasz erre
Taki!

Az eredmény lista is a szórásba esett, feltennéd újra? Köszönöm!

Üdv.
exec
ptamas 198684 2009. május 7. 22:09
Válasz erre
Taki!
Köszi az eredménylistát!
Üdv!
PTamas
exec 198682 2009. május 7. 22:05
Válasz erre
Demokrácia vége. Itt a salamoni.

Üdv.
exec
Vadász 198409 2009. április 26. 21:03
Válasz erre
Hát igen, ki mit érdemel.
A Gyurinak NŐ, a magónak 100 kg öreg, rágos, szőrös csülök.

Vadász
magoo 198408 2009. április 26. 20:41
Válasz erre
Hát igen, a Gyurinak nő jutott!
Szolnokon a VADÁSZ borult a lábam elé, úgy, hogy a riporter kezéből is majdnem kirúgta a diktafont!Miután lefeküdt csak annyit mondott:Itt vagyok gazdám! Kelj fel PISTI, mondtam, majd elsántikált! (Szükség esetén közzé teszem a hatósági tanúk névsorát)
magoo
Vadász 198407 2009. április 24. 20:51
Válasz erre
A "közgyülésen" megbeszéljük.

Vadász
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.