/ Fórumok /

Műgyanta öntés

Segítsünk együtt Kapitanynak, hogy megismerje a műgyanta öntés minden titkát.
Köszönöm.
Minden kis segítség sokat jelent
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83.
Gabusch 243201 2008. március 14. 18:08
Válasz erre
Voltam ma az Obiban. Megnéztem a permetezőket. Amiket itt árulnak, szerintem alkalmatlan a célra, mert nem lehet beletenni a munkadarabot. Igaz, hogy csak 2-3 percig nézegettem, de úgy tűnt, hogy a löttyöt tölcsérrel kell beletölteni és a "nagy" (max. 10 cm) átmérőjű nyílás nem nyitható ki. Mondjuk azon sem igen férne be a kezem.

Szóval lehet menni kuktát lomtalanítani. Talán megfelelő lenne valami csavarosan záródó műanyagtartály is (Nesquick kakaó doboza pl.) a tetejére applikált bicikliszeleppel. Érzéssel fújva talán nem reped el olyan gyorsan. De, mivel akkor sem a teteje megy majd szét, alkalmasint lehet cserélni a dobozt alatta és csak egyszer kell megkínlódni a szelep felrakásával.
G-funk 243200 2008. március 14. 18:05
Válasz erre
Skacok, tényleg ekkor gond ez a vákum téma. Én nemrégóta öntögetek, viszont elég sokat, de sem a gumihoz sem a gyantához nem használok semmit és a látható felületen sosincs buborék. Ami meg nemlátható helyen vam abba meg csöppentek egy csepp gyantát és elcsiszolom.
Blackarmy 243199 2008. március 14. 17:59
Válasz erre
vákuumos tároló edény
vákuumos tároló...

Ha valaki csatlakozna még, akkor vasárnap estig keressen, akkor küldöm el a megrendelést.

S ha még nem unjátok az "olcsó jános öntöget" tippjeimet, mellékelek egy újabb fotót. A kollegám találta ki, hogy ki kellene próbálni egy vákuumos élelemtároló edényt. Az ára borsos 1100 Ft. Működésének lényege: behelyezzük a sablont, amibe előzőleg már beöntöttük a gyantát, majd rányomjuk a fedőt oly módon, hogy teljesen benyomjuk a középső felületét, ezt addig kell ismételni míg már nem tudjuk benyomni, ekkor létrejött a vákuum. Ezután a szeleppel engedjünk be levegőt, és ismételjük meg a műveletet. Házimegoldás, nem próbáltuk ki, de aki hasznosnak véli alkalmazza.
Blackarmy 243198 2008. március 14. 13:23
Válasz erre
igen, úgy van
De a honlapon megtalálod az egyes termékek részletesebb, sőt túl részletes leírását is.
Blackarmy 243197 2008. március 14. 13:21
Válasz erre
pill. megnézem
lucky 243196 2008. március 14. 13:18
Válasz erre
Ha jól értem a táblázatban a T alatti értékek a fazékidőt, az E alattiak meg a kötésidőt jelölik, ugye?
Blackarmy 243195 2008. március 14. 13:09
Válasz erre
Ok, várom a hívásodat.
lucky 243194 2008. március 14. 13:00
Válasz erre
Feketesereg!
Foglak keresni gyanta ügyben még a héten.
Blackarmy 243193 2008. március 14. 10:44
Válasz erre
Kedves Kollégák!

Már szégyenlem, hogy csak én írok ide a napokban :-), de most teszek még egy próbálkozást. Ma vagy a hétvégén rendelni fogok gyantát és gumit Németországból, ha valaki beszállna várom a jelentkezését. Az irányadó árak itt találhatóak:
www.kaupo.de/joomla/downloads/Preisliste2008_KauPo.pdf
Ezekre 19% Áfá-t kell számolni. Gyantában a SC 300 sort ajánlom, abból is a 310-est, gumiból a Mold Max 30-ast. Az össz postakölcség várhatóan 25 Euro, nekem épp ezért kellene még valaki, hogy ez az összeg tovább oszoljon. Ha valakit érdekel a dolog, akkor kérem, hogy ma írjon ide, vagy hívjon telefonon: 06 20 250-1421
Utazok Móvárra, ha előbb nem, ott személyesen át tudom adni a csomagot, valamennyi előleget fogok kérni, mert nem vagyok krőzus ;-)
Balázs
Blackarmy 243192 2008. március 13. 09:14
Válasz erre
elcsesztem a linket, helyesen:
www.schuller-figures.moonfruit.com
Blackarmy 243191 2008. március 13. 09:13
Válasz erre
gyertya

Persze ennél azért csinálok már szebb sablont is :-)
gyertya

Sziasztok,

csak most tudok válaszolni. A Smooth-Cast 310/1 0,86kg (kód:09202-003-000001) 18 Euro. Ennek kb. 15 perc a fazékideje és 7 óra a kötési ideje, azért választottam ezt, mert egyenlőre csak ki akartam próbálni, és nem tömeggyártásra kell, bőven elég nekem ez a hosszú idő, hisz ömagától kimegy belőle a levegő. (Figyelem, természetesen van 15 perces kötési idejű gyantájuk is!) Most csak egy kép van nálam, az első alkalommal lemásolt úszó-anóctartót ábrázolja, az öntvény pontosan ilyen lett, mivel a gyanta is fehér alapból. Lényegében ezen próbáltam ki az egészet. A képen látható gumi a "magyar vörös" :-)Azóta öntöttem vele egy lovamat, illetve új mesterdarabokat. Rendeltem hozzá zöld színezőt, amiből nagyon minimálisat kell használni. Ennek neve So-Strong/1 Farbe grün 56g (kód:09292-004-000011) 15,50 Euro.
Ennél a rendelésnél kértem még egy 5kg-os szobrász Plastelint, ami megdobta a csomag súlyát, ennek ára 36, 95 Euro volt. Az össz árú érték: 70, 45 a csomagküldés 25 a 19%-os ÁFA 18,14, a végösszeg így 113, 59 Euro volt.
A végtermékről a jövő héten tehetek fel képeket. Úgy is tennék fel, hisz egy pici manufaktúrát indítok Blackarmy modells néven. Egyenlőre 1/48-as magyar pilótákat és civileket fogunk gyártani a mesterdarabokat a honlapomon és a blackarmy készülő honlapján megnézhetitek: www.schuller-figures.moonfuit.com és www.blackarmy.moonfruit.com
Még egy dolgot akarok írni. Felmerült bennem, hogy ha van érdeklődő rendelhetnénk többen is egyszerre, engem a jobb minőségű gumik érdekelnének. A KauPo-n kívül tudok még egy beszerzési forrást, garantált minőségű gyantára és gumira, csak figurásoknak.
Köszönöm az érdeklődést!
Gabusch 243190 2008. március 12. 22:10
Válasz erre
Elég meggyőző képek a túlnyomásos öntés mellett.

Szerintem a permetezőnél jobb a kukta. Amennyire emlékszem, a permetező keskeny és magas, viszonylag kis nyílással, így a darabok behelyezése macerás lehet. Az olcsóbb darabok üzemi nyomása max. 3 bar, annyit röhögve kibír egy kukta is. Igaz, hogy ott némi átalakítás is kell, merthogy kell rá fúrni egy lyukat, amibe a közeli gumisműhelyben beszerzett szelepet bele kell húzni. Aztán már csak egy pumpa kell, ezt elég olcsón be lehet szerezni hipermarkecben.

A nagyobbik gond maga a kukta, mert az baromi drága. Esetleg rá lehet venni a családot, hogy az "ocsmány" régi alumíniumot cserélje le egy modern rozsdamentesre.
xcraft 243189 2008. március 12. 20:03
Válasz erre
Hello!

A poliészter gyanták általában lasú kötésidejű, (12-24)órás gyanták, makettező szempontból mint művíz jönnek számításba.
A színezők 5E Ft. /tubus, ez kb 1,5 dl. (így talán érthetőbb, három feles :))
De ez a mannyiség rengetegre elég, mintegy 10 kilo gyanta színezhető vele.
Varjúbácsi 243188 2008. március 12. 20:00
Válasz erre
Blackarmy!
Csatlakozva Lucky kérdéséhez, Te az öntéshez (fejek, egyéb apróságok) melyik gyantát használod?
Varjú bácsi
Grafix 243187 2008. március 12. 19:44
Válasz erre
Blackarmy!

Köszi!

Xcraft!

A poliészter gyanta az miben más?
Kb. milyen áron vannak ezek a saját színzezők?

Grafix
lucky 243186 2008. március 12. 19:20
Válasz erre
Blackarmy!
Az említett gyanták közül te melyiket ajánlod?
Esetleg kiszerelést és árat tudsz?
Tommy 243185 2008. március 12. 17:02
Válasz erre
G-funk!

Gyant ügyben egyelőre pause van. de azért köszi.

Üdv
xcraft 243184 2008. március 12. 16:06
Válasz erre
Blackarmy 243183 2008. március 12. 14:51
Válasz erre
Szia,

semmi különös. A púr alapú gyantákat a smooth-on (USA) fő európai importőrétől a KauPo-tól rendelem, lásd a lenti linket. Először azt gondoltam, hogy mivel pitiáner alak vagyok, aki csak kis szériában gyárt figurát, nem adnak el nekem két kis flakont. No, de nem így van. Bárkinek bármit elküldenek. A kínálat óriási, a gyors kötésidejűtől a hosszúig nagyon sokféle gyanta van, sok-sok adalékanyaggal. Ráadásul itt garantált a minőség. Pl. több mnt 10 éven keresztül viszonteladóktól vettem a Milliputot, legutóbb egy nagykereskedőtől rendeltem. Hát... elmondhatatlan az állagbeli különbség. Rendes vegyi anyagot, csak nagykereskedőtől szabad vásárolni.
Ausztriáról annyit, hogy mind műgyanták, mind formázó anyagok tekintetében sokkal inkább Németország a nyerő, mert az osztrákoknál csak a Murexin készül helyben (Wnr. Neustadt) minden mást csak forgalmaznak és az árak magasabbak. Pl. a Magic Sculp-ról kevesen tudják, hogy eredetileg taxidermiai (preparátor) alapanyag, Ausztriában egy taxidermia forgalmazza a német Grey-Funell-nál jóval drágábban.
Feketelevesként hathat a postaköltség, erre a nagyobb tételű vásárlás lehet gyógyír, ekkor ugyanis a termékek egységnyi ára is csökken, megoldás lehet még a csoportos vásárlás.
xcraft 243182 2008. március 12. 14:42
Válasz erre
Ez igazából gyantafüggő, például a poliésztereknél úgy tudom ez a helyzet.
xcraft 243181 2008. március 12. 14:41
Válasz erre
Szia Grafix!

Szerintem csak a saját színezőanyagaival lehet színezni, amik elég drágák.

A gyanta hajlamos felforrni a szennyeződésektől.
xcraft 243180 2008. március 12. 14:40
Válasz erre
hello Blackarmy!

Megtudhatom hol szerzel be anyagokat? Ausztriából rendelsz, vagy a szántáson csempészed át?
Esetleg netes elérhetőségnek örülnék.
Köszi.
Blackarmy 243179 2008. március 12. 14:24
Válasz erre
SH6
SH6
SH8
SH8
CAST_1H23
CAST_1H23
CAST_1H26
CAST_1H26
COAT24
COAT24
COAT26
COAT26

Néhány figura, pumpálva :-D
Blackarmy 243178 2008. március 12. 14:21
Válasz erre
Attól függ mekkora készüléket veszel. Van 10-20 literes is, a képen egy 5 literessel dolgozik. A 10 literesbe betehetsz 4 formát is, vagy többet, nem tudom mit öntesz. Figura esetén többet is. Amellett hogy senkinek sem árt egy kis pumpálás, akár egészséges is lehet :-), nem hinném, hogy egy-kettőnél többet kell pumpálnod, mert maga a "szivattyú" rész akkora mint a tartály, illetve azt se felejtsük, hogy ez egy hobbi kategória!
Mindjárt felteszek képet az ily módon készült gyártmányokról.
part 243177 2008. március 12. 14:05
Válasz erre
És minden formánál pumpálni kell?:)
Mert arra egy rabszolgát kell alkalmazni, a magam részéről a maradék lelkesedésem is elszállna, ha az íróasztalomon alkalmanként 40-50 kis forma esetén mindig fizikusoznom kellene és egyesével!:)
Jó kondiban lehet a japcsi..:D
Blackarmy 243176 2008. március 12. 11:45
Válasz erre
Blackarmy 243175 2008. március 12. 11:43
Válasz erre
Szia,

ez ügyben már volt hozzászólás, sőt képek is felkerültek, lapozz vissza a tavalyi oldalakra. Leginkább a Smooth-On termék kínálatában szereplő átlátszó gyantát ajánlanám.
http://www.kaupo.de/joomla/index.php
Ha minden igaz ez Bp belvárosában is megvásárolható, abban a művészkellékboltban, erre is van utalás itt valamelyik korábbi oldalon. Én az osztrák határnál élek, minden beszerzést külföldről intézek, többnyire olcsóbb is.
Grafix 243174 2008. március 12. 11:14
Válasz erre
Sziasztok!

Kérdésem lenne a szakikhoz!
Van valakinek tapasztalata átlátszó gyantával?
Színezhető valamivel? Pl. átlátszó pirosra?

Milán
Blackarmy 243173 2008. március 12. 09:30
Válasz erre
DSCN0058
DSCN0058
DSCN0057
DSCN0057
VACUUM
VACUUM

No, ha már így belejöttem a feltöltésbe, akkor felrakok még 3 képet technológiai témában. Két kitünő gumi fajtáról, illetve japán barátunk plusz egy buboréktalanítójáról, mert nem csak túlnyomás mellett, de vákuummal is dolgozik.
Blackarmy 243172 2008. március 12. 09:20
Válasz erre
Ez az eszköz lényegében egy kézi permetező. Az OBI-ban és a Baumaxban 4000-10000 Ft közötti áron kaphatóak. Csakhogy a japán barátunknak ennél azért jobb jutott, mert a munkahengere is fémből van, itt meg ilyet nem kapni, ha lehetne akkor meg legalább 20ezer lenne. Azt meg nem venné meg senki, hiszen olcsóbban is lehet permezetőt venni. Nem tudtam rájönni, hogy a betöltő nyílás mellett egy mérőórát láthatunk-e. Ez fontos lenne, mert akkor tudni lehetne, hányszor kell rápumpálni. A kollegám azt mondta, hogy ezekben a permetezőkben 5-6 bár is keletkezik, no az lehet hogy túl sok. Mégis úgy gondolom, ennél egyszerűbb és olcsóbb, készen kapható nyomáskamra nincs. A kapható műanyagfelépítésű szerkezetek is képesek a képen látható feladat ellátásra, legfeljebb előbb elromlanak.
Ja és még annyit, hogy annak nincs technikai jelentősége, hogy a képen két készülék van. Munkát egyszerre csak az egyikkel végez.
Blackarmy 243171 2008. március 12. 09:12
Válasz erre
Japán csodafegyver
Japán csodafegyver
Csomagolás - típusszám
Csomagolás - tí...
Betöltés
Betöltés
Nyomás alá helyezés
Nyomás alá helyez...

Túlnyomás létrehozására még egyszerűbb módszert lestem el egy japán kollégától.
Lacus78 243170 2008. március 12. 07:48
Válasz erre
Köszönöm uraim a hozzászólásokat, azoknak külön, akik érdeklődtek a dologgal kapcsolatban szakembereknél! Rendben, megadom magam, hiszek nektek...sajnos nem túl jó amit írtatok, de ez van...agyalok tovább...
Üdv mindenkinek!
Gabusch 243169 2008. március 11. 22:41
Válasz erre
Akkor én csatlakoznék Blackarmihoz egy kérdéssel. A nyomást gyorsan, vagy lassan kell növelni? Értem alatta, hogy pl. megfelelő-e, ha egy ötliteres kuktát mondjuk 2-2,5 légkörre pumpálok egy taposós autópumpával? A legegyszerűbb megoldás volna ugyanis.
Kábé 10-20 másodperc alatt megvan, kondíciótól függöen.

A másik kérdés: ezzel a módszerrel a gyanta a nehezen elérhető, apró helyekre is
beférkőzik? Tehát a túlnyomás voltaképpen belepréseli a gyantát a formába?
Blackarmy 243168 2008. március 11. 14:56
Válasz erre
Kedves Kollégák!

Kérdést intéznék a túlnyomás mellett buboréktalanítók felé. Milyen időtartamra és mekkora nyomás alá helyezitek a gyantát?

Köszönöm!
Ákos 243167 2008. március 11. 09:35
Válasz erre
Felhívtam a régi ismerőst, megkérdeztem tőle, mennyibe kerülne egy egyszerű darab (mondjuk egy pici lapostányér) fröccs öntőformája. 1,2 mFt volt a válasz.
G-funk 243166 2008. március 11. 08:50
Válasz erre
Nekem van egy koreai kapcsolatom. Azt mondja hogy náluk nagyon olcsó a fröccsöntés viszont nagyon sokat kell rendelni. Szerintem rizikós bekockáztatni bármiből egy 5-10 ezres szériát.
Gabusch 243165 2008. március 10. 22:16
Válasz erre
Szerintem makettben nincs ennyi pénz. Pláne, hogy a szerszámok amortizációjára is gondolnod kell, rossz esetbemn lehet, hogy mire visszahozná az árát, tolhatod bele az újba.

Ha makettet akarnál előállítani, akkor szerintem ma Magyarországon csak kiszériás cuccokban érdemes gondolkozni. Azokból is leginkább olyanokban, amelyek eladhatók külföldön (Ebay) és még nincs olyan a piacon, vagy nagyon drága. Van ilyen, de főleg a kiegészítők terén.

Én, ha lenne ennyi pénzem, inkább egy jó minőségű műgyantaöntésre alkalmas vákuumos berendezésbe tolnám, illetőleg fröccsöntőszerszám helyett jó minőségű mesterdarabokat gyártatnék hozzá például 3D printerrel. Aztán, ha nagyon bejött, akkor és csak akkor elgondolkoznék a fröccsöntéses dolgon is. Leginkább egy kínai leányvállalat formájában.

Ha nem makettet akarnál gyártani, hanem bármi mást, akkor persze nem szóltam.
Lacus78 243164 2008. március 10. 11:56
Válasz erre
Szőkekapitány.
Teljesen igazad van...csak minőségi termék az, amit piacra lehet dobni. Ami a bevételt, ill. a befektetett pénz visszatérülését illeti, én szó nélkül "beáldoznék" 2-4millió forintot, ha tudnám, hogy cserébe két ember átlagos fizetését megtermelné!!!(asszony+én)Az internetnek köszönhetően szerintem ez könnyen megvalósítható lenne(külföld/belföld).
Sajnos ebben az országban (egyre inkább külföldön is) mindennél többet ér az, ha az ember magát tarthatja el, és nincs főnöke, munkáltatója, akinek ki van szolgáltatva...én most hagytam ott pl. a melómat, mert nem bírtam tovább elviselni a főnöknek nevezett lény rendszeres megalázását, lekezelését, üvöltözését stb.
Szóval most agyalok, mit is kezdjek magammal, és így kezdtem el gondolkodni a fröccsöntés dolgon is...
hajos 243163 2008. március 9. 18:43
Válasz erre
szerbusz, azt szeretném kérdezni,hogy mit lehet venni Prágába.esetleg vangyanta gyártó üzem? Nekem nagy mennyiségben kellene poliester gyanta, ha tudnátok valami olcsobb forrást megköszönném.
lucky 243162 2008. március 9. 16:31
Válasz erre
Szõkekapitány 243161 2008. március 9. 14:45
Válasz erre
Szia!

Én nem foglalkoztam sose fröccsöntéssel, de azt nem nehéz megmondani, hogy manapság már nem elég pusztán valamit gyártani, annak minőségi terméknek is kell lennie, különben nem lesz rá kereslet. Ha egy több milliós szerszámmal/géppel előállított termékre alig van kereslet, akkor vége a vállalkozásnak. Minnél drágább egy gép, annál többet kell termelnie, hogy hasznot hozzon. Ezt azt hiszem nyugodtan ki lehet jelenteni.
Gabusch 243160 2008. március 9. 14:22
Válasz erre
Kiindulva a régebben mindenféle harcjárműveket előállító magyar cégekből, szerintem a fröccsöntés helyett megpróbálhatnád a műgyantát. Valószínűleg ők sem véletlenül járták azt az utat, akár az 1:35-ös Zrinyi esetében, ami méreténél fogva gondolom eléggé egy műgyanta-temető.
Lacus78 243159 2008. március 9. 11:32
Válasz erre
Ismét köszönöm a hozzászólásaitokat, hasznosak voltak számomra...azt sejtettem, hogy nem egy olcsó mulatság ez az egész, de azt azért nem gondoltam, hogy a szerszám ugyanannyi vagy még több, mint maga a fröccsöntő gép!! De ezek szerint, ha jól gondolom, egy szerszám elkészíttetésének ára függ a mérettől, a forma bonyolultságától is...jól gondolom?? Ha ez így van, még nincs veszve minden:) Továbbra is az a kérem, ha hallotok valakiről aki otthon van a témában, irányítsátok hozzám!!!
Köszönöm, üdv.
Norris 243158 2008. március 9. 11:10
Válasz erre
Jaj...a mailcím lemaradt: lengchai27@gmail.com
Norris 243157 2008. március 9. 11:08
Válasz erre
Kedves Szakértők!

Némi keresgélés után jutottam el ide hozzátok, és a hozzáértő tanácsotok kellene. Szeretnék magamnak leönteni valamilyen (lehetőleg nem túl drága, otthon is kivitelezhető) technológiával néhány figurát (harci terepasztalhoz). A bábuk olyan 3-4 centi méretűek, az eredetiek elég részletgazdagok, de a másolatok esetében, ha ebből esetleg veszít egy kicsit azt sem bánom. Valami fémből (ólom, ón, esetleg ötvözet), vagy valamilyen műanyagból tudnám elképzelni, de sajnos hihetetlenül tájékozatlan vagyok az eljárásokban, azok kivitelezésében és a felhasználható anyagokban. Ha valamelyikőtök tundna nekem tippeket, tanácsokat adni, hogyan kezdjek hozzá (vagy hozzákezdjek-e egyáltalán). A részleteket szívesen leírom e-mailben és a válaszokat is ott tudnánk gyorsan realizálni.

Előre is maximálisan hálás köszönetem!

Norris
borisz 243156 2008. március 8. 21:21
Válasz erre
Xcraftttal, azaz Jobbágy Szilárddal beszéljél
tóthgábor 243155 2008. március 8. 15:53
Válasz erre
azt írtad laikus vagy, igaz én a vasiprban vagyok inkább járatos, de a szerszámkészítés szinte mindegy mihez, de hasonló módon készül. én korábban mkp.tükör házához akartam egy ovális enyhén domború hátuljú nyomóformát készíttetni, hosszú kapcsolatépítés után 650e+áfáert "baráti" áron megcsinálták volna +présgép.és a tervezésért még nem is kellet volna csak az óradíjat fizetni, arra nem számoltak volna hasznot. az mindegy hogy 100 db kellene a kész mdb-ből, vagy 1000 ha a szerszám megvan, amíg el nem kopik addig használható, az előállítása pedig ugynannyi, nem úgy készül, hogy mondjuk 100 alkalomra elég legyen. már láttam pl, hogy a domestos flakonja hogy készül, igaz, egyszerre négyet készít el a gép, de kb 4-5 mázsás formába fújják bele a műanyagot. ráadásul ha a kész cuccal nem tud vagy nem akar kilépni az ember világpiacra, akkor az tuti hogy Magyarországon halott a dolog. A makettkiegészítő nem olyasmi mint egy wc pumpa, amiből minden háztartásba kell egy. A könyvkiadás azért olyasmi, amit viszonylag kis pénzzel is meg lehet lódítani.
Ettől függetlenül, ha továbbra sem tartod lehetetlennek, sok sikert a kivitelezéshez.
Csucsunova 243154 2008. március 8. 15:05
Válasz erre
Sziasztok rég jártam erre! Csak az lenne a kérdésem hogy van-e valami tapasztalat már a nyomás kamra ügyében, róbálta-e már valaki? Mert amiket öntök dolgokat azért a gyantába mindig van bubi és nem tud jól kijönni, ez lehet azért van mert nagyobb alkatrészeket csinálok. Lassan beszerzek egy leharcolt kuktát és átalakítom, csak nehogy robbanás legyen a vége.

Főleg az átláttetsző alkatrészek vannak tele bubival, mert abba a festéket jól ell kell kevernem és óhatatlan hogy ne kerüljön bele bubi.
Blackarmy 243153 2008. március 8. 13:29
Válasz erre
Lacus!

A fene se akart kötözködni, hidd már el!!! Dunaújvárosban van a kohászati kar, illetve Miskolcon számos illeszkedő szak, no meg a Műszaki Egyetemen. Ezekben az intézményekben számos szakember van akik értenek ezekhez a technológiákhoz és elirányíthatnak az iparban dolgozó volt tanítványikhoz és kollégáikhoz. Én gépgyártástechnológiát tanultam anno, az összes gyártási eljárást átvettük az iskolában elméletben. Itt Sopronban több gyár is van ahol fröccsöntést végeznek, de a mérnökök általában németek és kintről hozzák a szerszámokat. Az egyetemek mellett egy környékedbeli gyár felkeresését ajánlom, csak van valaki, aki egy sör mellett nagyjából elmondja, hogy mi zajlik náluk. Mindezzel azt szeretném írni, hogy egyikünk sem a megvalósíthatatlanságról írtunk. Mindannyian abból indultunk ki szerintem, hogy nekünk nem lenne rá pénzünk és szándékunkban állt óva inteni téged a csalódástól. De ha van rá forrásod, az mindannyiunk örömére szolgálhat, mert kecsegtet néhány magyar vonatkozású makett megjelenésével. A legnagyobb tisztelettel sok sikert kívánok neked!
vitarisi 243152 2008. március 8. 10:45
Válasz erre
Ha van rá keret, lesz öntőkeret! (ezt jól megmondtam...:))
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83.