/ Fórumok /

Ki kicsoda a Makettinfo-n?

Mivel sokan olvassák a honlapot és még többen írnak is,talán röviden be is mutatkozhatnánk egymásnak,kik vagyunk és mivel is foglalkozunk?
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28.
imi 246367 2004. június 5. 12:57
Válasz erre
Sziasztok!
Polgári nevem Madar Imre, 17 évet éltem ezen a földön és a volt SZU-ban születtem így részben innen jön az orosz haditechnika iránti érdeklődésem.
Maketteket csak 1/35ben gyűjtök, II vh-s harcjárműveket illetve mostanában 1/48ban repülőket is itt csak 2.vh-sat. a 11.évfolyam viszontagságai miatt idén én is a felhalmozás mezejére léptem (kb:24 doboz a polcokon). Makettezni már vagy 9 éve makettezek, de 2 évvel ezelőttig sajnos a "minél többet minél hamarabb" elvet követtem (úgy is néznek ki a makettek) de most már a minőségre hajtok rá.
Verseny fronton most megyek majd először almádira.
Szasztok!
hubcsi 246366 2004. június 4. 22:34
Válasz erre
Sziasztok!
Hubay Attila vagyok,28 éves és Budapesten lakom.
Első makettemet-amely egy Boeing 727-es volt-8 évesen raktam össze, miután
el tudtam emelni apám elől.Egy rövidke időre próbálkoztam a modellezéssel,
de ez kimerült 3 vitorlázó gépben. Mostanába a Magyar Hadsereg által használt
repülőket, ill. harcjárműveket készítek 1:48,1:35 méretben. Építettem hajókat,autókat és Star Wars maketteket.Másod álásba 1:18-as autókat gyüjtök.
Üdv mindenkinek!
Hubcsi
Miggyuri 246365 2004. június 4. 21:05
Válasz erre
Ha Miggyuri, akkor az én vagyok.
Pintér György 46 éves orosz-magyar-történelmes tanár.
Három rosszcsont csemete apja és egy nagyon türelmes feleség párja.
Vas megyében, Gersekaráton tanítok és élek.
Első makettjeimet 9 éves koromban raktam össze. Az első,egy ZTS/Plastyk MiG-15 volt. Kisebb megszakításokkal ez a szerelem tart. Talán innen a vonzódás a szovjet vadászgépekhez.
Sokáig csak repülőgépeketet készítettem,de pár éve harcjárművekkel is foglalkozom és van néhány dioráma-félém is.
Készítettem néhány teljesen saját építésű makettet is.
Néhány épületmaketten a falunk iskolái - mindkettő - szerepelnek.
Hát, ennyi!
Miggyuri
Gabi 246364 2004. június 4. 20:17
Válasz erre
Sziasztok!
Kiss Gábor vagyok, 34 éves, és Jászberényben lakom. Már gyerek koromban próbálkoztam a makettezéssel, a 80-as évek eljén, közepén főleg a repűlőkkel, mert csak azt lehetett elvétve kapni. Újkori makettezésem 13 éve kezdődőtt, nagyon egyszerűen, Pesten a körúton megláttam egy kirakatban egy 1:24-es kamiont, és ahogy mondják szerelem volt első látásra, ami azóta is tart. Építettem néhány motort, autót is, de a fő vonal a kamion maradt, amiből már elég tetemes mennyiségben van. Az utóbbi években már leginkább az átalakításuk érdekel, a lehetőségekhez képest mást építeni a gyári kittből. Amikor van időm eljárok a versenyekre, kiállításokra, sőt volt, hogy itt helyben is szerveztünk.
Üdv: Gabi
notarius 246363 2004. június 4. 19:12
Válasz erre
Sziasztok!

Sisa András vagyok, és immár 28 éve Tatabányán élek. Szinte minden részterületét megpróbáltam a makettezésnek, de úgy érzem, most már leragadtam egy még így is tág körnél. Manapság főleg a magyar vonatkozású haditechnikát építem légi járművek vonatkozásában 1:48-ban, szárazföldieknél 1:35-ben,és elsősorban 1945 után. Néha még a magyar repüléstörténettel is foglalkozom, de ez egyre inkább megszűnőben van időhiány miatt.
reromp 246362 2004. június 4. 18:14
Válasz erre
Sziasztok!

Reromp vagyok a cseten, de a személyimben a Bordács Csaba név szerepel.
21 éves vagyok (de most már inkább 22) és repülőkkel foglalkozom 1:72-ben. 6 évesen raktam össze az első makettemet, azóta folyamatosan építek, de csak kb. 4 éve kezdett csak el érdekelni, hogy amit csinálok, az lehetőleg hiteles is legyen.
Inkább felhalmozó vagyok, és csak kevesebbet építek, de úgy érzem jó úton haladok az arány megváltoztatásában. (érdekes módon mindig a vizsgaidőszakban jön rám a mekettezhetnék...)
Fő témám a kis légierők a második világháborúban és előtte (finn, szlovák, olasz, jugoszláv stb.) illetve a japán hadsereg és haditengerészet repülő erői.
De ezen kívül mindenre nyitott vagyok, ami nem állt (áll) szolgálatban az utóbbi 30 évben. (talán néhány keleti gépet kivéve)
Kapitany 246361 2004. június 4. 15:34
Válasz erre
Sziazstok!
Az én művész nevem Kaptiany, való életben Milley György. 14 éves vagyok. Győrben élek. A harcjárműveket egy kategóriával nagyobban űzöm mint Galll, 35-ben. Maketteléssel komolyabban másfél éve foglalkozom, azelőtt, 1:72-es katonákat gyűjtötttem, most azokat próbálom eladni ;). Versenyen Móváron voltam először, sajnos nem értem el helyezést, de nagyon jó volt, remélhetőleg mostanában folyamatosan fogok. Ja első makettem amit anyukám rakott össze, az egy Spit volt, 8 éves koromban. És nem koromban :)))
Üdv Kapitany
Galll 246360 2004. június 4. 13:43
Válasz erre
Galambos Gergő vagyok, Galllként ismerhettek, de esetenként Galll2 is lehetek, mikor vmi probléma van és nem tudok simán Galll lenni. 14 éves vagyok, és a Duna parti kisvárosban, Baján élem mindennapjaim.
Makettezést kb 3-4 éve kezdtem, egy húsvéti ajándék kapcsán, viszont komolyabban, csak 1-1,5 éve foglalkoztat eme hobby. Kizárólag 72-ben építek, de ott mindent. Repülős, helikopteres témával kezdtem, de egyik makettezőbarátom bíztatására kipróbáltam a pici csörömpöket is, és így azóta mindkét műfajt űzem, de mostanában egyre több a harjjármű.
Versenyekre járni idén kezdtem el, eredmény is volt, de inkább azért szeretem a megmérettetéseket, mert láthatom élőben más munkáit is, valamint megismerkedhetek személyesen is néhány emberrel. (makettinfósokkal :))
Üdv: Galll
Tommy 246359 2004. június 4. 09:54
Válasz erre
Tommy, alias Zámbó Tamás

Móron élek, lassan 26 éve. Ugyanúgy, mint - szerintem - sokan mások, én is egész kicsi koromban kezdtem érdeklődni a makettek iránt. Aztán jött az iskola, munkahelykeresés, mígnem kb 2 évvel ezelőtt újrakezdtem. Hogy mi érdekel? Elsősorban repülős vagyok, azon belül pedig bármi, csak MiG legyen.:-) Általában 1/72, de a II vh.-s gépeket inkább 1/48-ban építem. Mostanában szeretnék belekóstolni a harcjárművekbe, de a hajók sem állnak tőlem távol. Röviden ennyi...:)
Hamburger 246358 2004. június 4. 08:50
Válasz erre
Hamburger - Lippai Péter

38 év, 23 éves makettezö múlt. Kezdetben 72-es repülögépek, majd ugyanebben a méretarányban harcjármüvek is. Az utóbbi években "egyébirányú" okok miatt csak "dobozokat" gyüjök, mert építeni nincs idöm. Szeretnék egyszer egy "magyar vonatkozású" makett-gyüjteményt összehozni odahaza. Amíg kerítek rá idöt, addig marad az olvasás és az írás.

Hamburger
ron 246357 2004. június 4. 08:18
Válasz erre
Szia Fodi!

Megelőztél, így már nem csak autósok vannak. :-))
Persze félreértés ne essék ez egyáltalán nem baj.
Csak amit írtam így már nem az igazi... :-)
ron 246356 2004. június 4. 08:15
Válasz erre
Sziasztok!

Gyurkovits Norbert (Ron) vagyok.
Eddig én mindig azt tapasztaltam, hogy az autómakettezők vannak a legkevesebben a makettező társadalomban, ehhez képest eddig csak "autósok" bemutatkozásával találkoztam. :-)
Gondoltam folytatom a sort.
Kb. 4-5 évvel ezelőtt kezdtem el makettezni, annak idején még mindennel foglakoztam.
Persze szigorúan amatőr szinten. :-)
Aztán egy barátom hatására, érdekelni kezdtek a versenyautók, az igaziak és természetesen a kicsinyített másuk is.
Így kötöttem ki az 1/24 es méretű versenyautóknál (leginkább rally autókat építek).
Mostanában jutottam el oda, hogy már nem szimplán dobozból építem az autókat.
Hanem ezt azt átalakítok rajtuk.
De ezekről majd a későbbiekben, esetleges cikkekben szeretnék beszámolni.

Sziasztok

Fodi 246355 2004. június 4. 08:07
Válasz erre
Hali!

Na akkor én is beállok a sorba... :) Fodi vagy Fodicsabi néven Fodor Csabával találkozhattok. Nagyon öreg vagyok (a hugom szerint), mert már a 24. évemet taposom. :)
Már több, mint tíz (tizenegy, hehe) éve makettezek. Főleg repülőgépeket, mindenféle korszakból és gyártótól. Szeretem a különleges gépeket, mert kicsit unom az f-16/spitfire/messzer dömpinget az üzletekben és a kiállításokon. Nagyon érdekelenek a sportrepülőgépek, kár, hogy nehezen lehet ilyen témájú maketteket szerezni... Néha csak "látszatmakettező" vagyok, mert vannak olyan időszakaim, amikor több hónapig nem építek semmit. Most éppen "makettezős" korszakom van, egyszerre építek egy rakás makettet... :)
Röviden ennyi....
atya2001 246354 2004. június 3. 21:38
Válasz erre
Caio

atya2001 néven Vígh Attila szokott (vagyis én) beszélgetni

Makettező pályafutásom a legoval kezdődött, majd kb 7-8 éve kaptam egy makett ujságot utánna elmentem egy papirmakett kiállitásra ahol vettem egy papirmakettet és nagyon megtettszet ezért vettem többet belőle hát igy kezdődött. Késöbb belekóstoltam a repülö kontra heli életbe de nekem nem teccet, majd egy kis figura és hajo épités után követte egy tank de nem sikerült valami jol ezért megmaradtam a polgári jármüveknél rally témaban főleg. Manapság nagyon kevesett makettezek főleg nyáron van időm csak. Versenyen értem már el helyezést. Röviden ennyi lenne.
Rally témában bárkinek állok rendelkezésére.

Üdv. minden makettezőnek
Csaio
Vígh Attila
NGPETI 246353 2004. június 3. 14:46
Válasz erre
Sziasztok!

A legtöbbszőr Nick-néven társalgunk egymással,így felmerült bennem a kérdés,hogy kivel is beszélgetek?
Sajnos kevés makettező emberkét ismerek közületek személyesen,így nem minden esetben tudom,ki-miben tudna segíteni,esetleg fordítva.

Németh Gábor (NGPETI) vagyok.
Kis koromban (mint sokan mások) autókat gyűjtöttem (Matchbox).
Később a méretarány megváltozott 1:43-ra,és egy komolynak mondható gyűjtemény kerekedett a dologból(kb.100 db.).Ebben már voltak makettek is!
Talán 8 éve kezdtem el foglalkozni (a bátyám hatására) az 1:24-es versenyautók makettjeivel.Azóta folyamatosan "dolgozgatok" és lassan,de biztosan fejlődik a gyűjteményem.A saját maketteket szeretem valamilyen módon átalakítani,de a dekoráció mindig megváltozik!Általában nem létező dekorok készülnek saját ötlet alapján,így nem is valószínű,hogy ugyan ilyen makettbe beleakadhatnék valahol.
Mondhatom,hogy sok makett került ki a kezeim közül,mivel megrendelésre is szoktam összeépíteni autókat.

Valami ilyesmire gondoltam,nem társkeresésre... ;o)
Viszont ez úton keresem azt a segítőkész makettező-társat,aki egy 1:48-as Academy MIG-29-est szívesen összerakna,mert én ebbe nem szeretnék belefolyni...Előre is KÖSZI!

Sziasztok!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28.