Szepesi Zoltán: Talaj, Koszolás
Talaj

Nagyon finom száraz homokot kell keverni nagyon finom száraz földdel - így lehet a színt belőni - és híg tapétaragasztóval összekeverni aztán valami alapra rákenni. Ettől aztán mindenféle terepet csináltasz, dombokat, stb, mert úgy kened, ahogy akarod. Csak az a gond vele, hogy csak kiszáradt talaj modellezésére jó, mert felrepedezik amikor megszárad, és kissé összébb is húzódik. Fontos, hogy (hajszárítóval) minél hamarabb szárítsuk meg, mert különben naggyon csúnyán megrepedhet. De ha sivatagos talajt csinálsz, akkor nagyon király lesz, pont olyan, mintha totál kiszáradt föld (homok) lenne. Ha hajszárítózod, akkor sok kis repedés lesz csak rajta. Mindenképp jól néz majd ki, totál élethű, és könnyű bele mindenféle nyomokat húzni, amíg meg nem köt.

Hó: - villanyvonatkiegészítőként kapható fehér por( pl. Faller), ami a műfűreszelékhez hasonlóan rakható fel
- mondjuk a behavazandó fatörzset bekened ragasztóval (pl. sulifix), majd arra szórod a fehér port. olcsó megoldás a liszt.(rétesliszt, mert az durvább, vagy ha még durvább kell, akkor gríz)
- liszt helyett fehérebb a gipszpor, de az túl finomszemcsés, ott nehezebb

Homok: Sok-sok sulifix ragasztó, rászórva átszűrt, egyenletes szemcséjű dunai homok.(ha sárgább kell, játszótéri bányahomok)

Koszolás
Ezt a műveletet a haladó és profik szokták használni.Két fajtája van. Az első, amikor egy ecsetnek levágod a szőrét ott, ahol a a legvastagabb, majd ezt belemártod a festék sűrűjébe, egy papíron néhányszor oldalra mozgatod majd a benne maradt nagyon kevés festéket elosztod a maketteden ott, ahol be szeretnéd koszolni.

sepi@drotposta.hu

Vissza a listához