| <<< Vissza | Tovább >>> |
| 1., | 2., | 3., | 4., | 5., | 6., | 7., | 8., | 9., | 10., | 11., | 12., | 13., | 14., | 15., | 16., | 17., | 18., | 19., | 20., |
| romeo | Adatlap | 12717 | 2009. július 7. 07:30 | ![]() | |
| juge75 | Adatlap | 12716 | 2009. július 7. 05:49 | ![]() | |
|
Elősször is , bocsánat Gaunt! Másodszor: Az első lépcsős alakulatoknak volt mindig a legújabb technikájuk. A második lépcsős alakulatoknak vontatott SZ-60 és ZU-23-2/ZPU-2 (ahol még volt) fegyverzetük volt. Különbséget kell tenni a Gépesített lövész és a Harckocsi alakulatok között. Ekkor már rendszerben volt a Sztrela-2, 85-86-tól a Sztrela-10 és az Igla. A Sztrela-2 és az Igla kézi légvédelmi rakéta. Tipikusan a Lövészek számára kifejlesztve. | |||||
| gluer | Adatlap | 12715 | 2009. július 6. 23:55 | ![]() | |
|
Én is úgy tudom, hogy az 5. hadsereg hat hk. ezredéből csak a kalocsainak nem volt Shilkája. Szerintem nem is volt nekik helyette semmi. a 3.hadtest két hk. ezrede 2.lépcsős volt , szerintem ezeknek sem volt saját légvédelme. | |||||
| romeo | Adatlap | 12714 | 2009. július 6. 23:08 | ![]() | |
|
Üdv Gaunt! Ez a fotó alap BRDM-2-ről készült Kecelen , ez is rendszeresitve volt. | |||||
| romeo | Adatlap | 12713 | 2009. július 6. 23:05 | ![]() | |
|
Üdv Sulyid! Adataim nincsenek róla, csak ezek a képek. | |||||
| romeo | Adatlap | 12712 | 2009. július 6. 22:51 | ![]() | |
| sulyid | Adatlap | 12711 | 2009. július 6. 22:42 | ![]() | |
| páncélos | Adatlap | 12710 | 2009. július 6. 22:33 | ![]() | |
|
Állandóan vitatkoztok. Tessék kutatni, kutatni, kutatni! Romeo! A megadott időkereten belül (80-86) hiányosak az ismereteim. Most Juge75 meg fog kövezni, de én is úgy tudtam sokáig, hogy a ZSzU-57-2 (Büszkét) váltotta a ZSzU-23-4 (Shilka), de ezt több öreg szakmabeli (páncélos) cáfolta. (Direkt tettem zárójelbe a páncélost, hogy érezhető legyen, hogy nem légvédelmis.) Még egyszer hangsúlyoznám, hogy az időpont nálam kérdéses, de Tatán Szterlák voltak (BRDM-2 alvázon). Tapolcán és Nagyatádon biztos, hogy Silkák voltak. A többit Juge75 kollégára bíznám. Maradjunk inkább a tankoknál, vagy a gépesített lövészeknél, esetleg az önjáró tüzérségnél, de a légvédelem diszlokációja nekem is pontatlan. Annyit tudok neked segíteni, hogy különböző kiadványokban utánanézek, hátha találok valamit. A tankos számozáshoz annyit tennék hozzá, hogy a 35. Harckocsi ezred, nálam dandár és Kalocsa, igaz ez már nem a Néphadsereg időszaka. | |||||
| sulyid | Adatlap | 12709 | 2009. július 6. 22:29 | ![]() | |
| zvereb | Adatlap | 12708 | 2009. július 6. 22:27 | ![]() | |
|
A szabadszállási harckocsisokról van valami infó? Ott születtem és az apám is harckocsizó katona volt. z | |||||
| romeo | Adatlap | 12707 | 2009. július 6. 22:27 | ![]() | |
|
Üdv Páncélos! Te tudnál segíteni a harckocsi ezredek csapatlégvédelme témában? Köszi! | |||||
| romeo | Adatlap | 12706 | 2009. július 6. 22:25 | ![]() | |
| sulyid | Adatlap | 12705 | 2009. július 6. 22:21 | ![]() | |
|
Üdv Romeo! Akkor rendszeresítve volt csak nem arra használták amire kellett volna. | |||||
| romeo | Adatlap | 12704 | 2009. július 6. 22:19 | ![]() | |
|
Üdv Sulyid! Én az AMP-ről a következőket olvastam: a Magyar Néphadseregben rendszeresítették a 70-es években, de az ellátás (ez a fő gond) nem történt meg. A legyártott darabokat a munkásőrség és a rendőrség spec. egységei kapták meg. A 2007-es repnapon az MH 34. Bercsényi KMZ standján lehetett látni, én rákérdeztem, a kommandós annyit mondott, hogy a Bercsényinél van belőle néhány darab, de csak puskagránát nélkül használják. Ennyi. | |||||
| sulyid | Adatlap | 12703 | 2009. július 6. 22:08 | ![]() | |
|
Üdv Romeo! Ebben egyet értek.Én például azt nem tudom eldönteni hogy rendszeresítették-e a magyar Honvédségben a AMP 69-et.Sok helyen azt mondják hogy nem de én egy a könnyű gyalogságnál szolgáló fegyvermestertől halottam hogy rendszeresítették. | |||||
| romeo | Adatlap | 12702 | 2009. július 6. 22:06 | ![]() | |
|
Üdv Sulyid! Elismerem, hogy ő és én is tévedhetünk, a fórum viszont arra van, hogy vitassuk meg. | |||||
| sulyid | Adatlap | 12701 | 2009. július 6. 22:00 | ![]() | |
|
Üdv Romeo Tudod mindenben vannak kifogásolható dolgok így ebben is.Tudod én elhiszem azt amit juge mond mivel tudom hogy neki pontos információi vannak a légvégelemről.A te barátod állított már jó és rossz dolgokat is.Szerintem néhány dologban nem eléggé informált. Üdv Sulyi | |||||
| romeo | Adatlap | 12700 | 2009. július 6. 21:03 | ![]() | |
|
Üdv Juge75! Kalocsán volt KUB, de a 15. Légvédelmi Rakétaezred használta és nem a harckocsizók. | |||||
| Lacy | Adatlap | 12699 | 2009. július 6. 21:01 | ![]() | |
|
Te judge, mi rosszat kérdezett romeo? Hogy így lemartad? Miért ne lett volna Kalocsán harckocsi ezred? (24. Harckocsi Ezred) És, hogy jön a harckocsi ezred saját légvédelmi alegységéhez a KUB? | |||||
| romeo | Adatlap | 12698 | 2009. július 6. 20:58 | ![]() | |
|
Üdv Sulyid! Mi a hülyeség szerinted, nyugodtan ird meg. | |||||
| romeo | Adatlap | 12697 | 2009. július 6. 20:58 | ![]() | |
|
Üdv Sulyid! Mi a hülyeség szerinted, nyugodtan ird meg. | |||||
| romeo | Adatlap | 12696 | 2009. július 6. 20:54 | ![]() | |
|
Itt vannak a harckocsi ezredek számozásai a 80-as évekből. | |||||
| tojci | Adatlap | 12695 | 2009. július 6. 20:50 | ![]() | |
|
Te pedig kis tizenakárhány éves létedre vedd le inkább a nagykabátot. | |||||
| sulyid | Adatlap | 12694 | 2009. július 6. 20:45 | ![]() | |
|
Romeo tudod a te barátod az esetek 90% rosszul tudja a dolgokat így javaslom hogy keresgéljél és ne csak hülyeségeket írjál. | |||||
| juge75 | Adatlap | 12693 | 2009. július 6. 19:15 | ![]() | |
|
Amúgy KUB volt kalocsán, nem ZSU. | |||||
| juge75 | Adatlap | 12692 | 2009. július 6. 19:07 | ![]() | |
|
Tudod mit, járj utána! Én már megtettem. | |||||
| juge75 | Adatlap | 12691 | 2009. július 6. 19:06 | ![]() | |
|
Kicsit rosszul tudod. A Kalocsai nem önálló ezred. | |||||
| juge75 | Adatlap | 12690 | 2009. július 6. 19:05 | ![]() | |
|
Na és akkor mi van? Szerinted hogyan néz ki egy M-zárolt jármű? | |||||
| romeo | Adatlap | 12689 | 2009. július 6. 16:59 | ![]() | |
|
Üdv Juge75! Egyik ismerősöm mondta, hogy 1985-86-ban Verpeléten a hk. ezrednél látott 4db leponyvázott ZSZU-57-2 Büszkét. | |||||
| romeo | Adatlap | 12688 | 2009. július 6. 16:56 | ![]() | |
|
Üdv Gaunt! Volt sima BRDM-2 is, ezekről jelenleg nem tudok. | |||||
| romeo | Adatlap | 12687 | 2009. július 6. 16:55 | ![]() | |
|
Üdv Juge75! Köszi! De akkor mi volt Verpeléten,Abasáron és Kalocsán, mivel ott is voltak hk. ezredek. | |||||
| juge75 | Adatlap | 12686 | 2009. július 6. 15:33 | ![]() | |
|
ZSU-57-2 ekkor már nem volt rendszerben, ugyanis 1970-től M-zárolva volt mind. ZSU-23-4 V1 Shilka a Harckocsi ezredek számára 4-4 db-os ütegekkel ezredenként, TATA, TAPOLCA, NAGYATÁD, SZABADSZÁLLÁS és RÉTSÁG, valamint 2 Tartalék NAGYOROSZI CSLKK. | |||||
| gaunt | Adatlap | 12685 | 2009. július 6. 15:27 | ![]() | |
|
Kösz az infót romeo! Alap BRDM-2 nincs is? | |||||
| romeo | Adatlap | 12684 | 2009. július 6. 14:57 | ![]() | |
|
Üdv Páncélos és Juge75! A Magyar Néphadsereg harckocsi ezredeinek légvédelmét rakom össze az 1980-86-os időszakban. Érdekelne, hogy az egyes ezredek milyen ZSZU-t használtak. Eddig ennyi sikerült: Tata: ZSZU-23-4 Rétság: ZSZU-23-4 Abasár: Szabadszállás: ZSZU-23-4 Verpelét: ZSZU-57-2 Kalocsa: Nagyatád: Tapolca: ZSZU-23-4 Kérlek segítsetek, köszönöm! | |||||
| sulyid | Adatlap | 12683 | 2009. július 6. 14:47 | ![]() | |
|
Szerintem az orosz változat az jobb de már szinte semmi köze sincsen az eredetihez. | |||||
| romeo | Adatlap | 12682 | 2009. július 6. 14:43 | ![]() | |
|
Itt van 2 kép BRDM-2/MTF-ről. A torony tetején jól látszik a távmérő "doboza". forrás: charlie21 képtár | |||||
| romeo | Adatlap | 12681 | 2009. július 6. 14:22 | ![]() | |
|
Üdv Gaunt! A Petőfi Sándor Vegyivédelmi Zászlóalj VS-BRDM-2 és VS-BRDM-2M (vegyi-sugár felderítő)típusokkal rendelkezik, pár éve még 18 db volt. | |||||
| romeo | Adatlap | 12680 | 2009. július 6. 14:17 | ![]() | |
|
Üdv Gaunt! Tatán a Klapka dandárnál még van BRDM-2/MTF(mozgó tűzvezető pont), a nyílt napon összesen 7 darabot említettek. A Konkursz 9P148 páncéltörő rakéta-komplexumhoz tartoznak amelyből Tatán 12db van. Hadrendjük a következő: 3 páncéltörő rakétaszakasz, szakaszonként 4db 9P148 +2db BRDM-2/MTF, + 1db BRDM-2/MTF ütegparancsnoki jármű. Neken egy hivatásos ennyit mondott. | |||||
| gaunt | Adatlap | 12679 | 2009. július 6. 13:26 | ![]() | |
|
Mindkető nagyon jól néz ki, a ruszki verzió masszívabbnak tűnik, de a lengyelnek jobb a fegyverzete. Jó lenne ha modernizálnák a mi BRDM-2-eseinket is. (Egyáltalán van még belőlük?) | |||||
| romeo | Adatlap | 12678 | 2009. július 5. 19:28 | ![]() | |
|
Az orosz járgány oldalajtót kapott. | |||||
| romeo | Adatlap | 12677 | 2009. július 5. 19:26 | ![]() | |
|
Annyit tudok, hogy a lengyeleknél dízelmotort kapott, így megfelel a NATO előírásainak is. | |||||
| juge75 | Adatlap | 12676 | 2009. július 5. 19:21 | ![]() | |
|
Ez Lengyel gyártású cucc. Nekik megmaradt a hadi iparuk. Úgy látom az Oroszok módosították a tengelytávot és a futóművet, lehet a motort is. | |||||
| lucky | Adatlap | 12675 | 2009. július 5. 19:15 | ![]() | |
|
Arra amire mondtad..:) | |||||
| romeo | Adatlap | 12674 | 2009. július 5. 19:13 | ![]() | |
| romeo | Adatlap | 12673 | 2009. július 5. 19:08 | ![]() | |
| balaton | Adatlap | 12672 | 2009. július 5. 18:16 | ![]() | |
|
Ezt mire írtad? :) A honlapomon nyomonkövethető mindkét makett építése. | |||||
| lucky | Adatlap | 12671 | 2009. július 5. 16:54 | ![]() | |
|
légyszi légyszi! | |||||
| balaton | Adatlap | 12670 | 2009. július 5. 15:16 | ![]() | |
|
Vannak különbségek. A motor hűtőzsaluja, a páncéltest hátlemezén lévő fedelek a torony néhány apró alkatrésze, a feszítőgörgő. Ha valami lényeges külső eltérés kimaradt, még lehet pontosítani. | |||||
| páncélos | Adatlap | 12669 | 2009. július 5. 15:06 | ![]() | |
|
Akácia kérdésben, kicsit pontosítanék: Magyarországon a 2Sz3 nem, a 2Sz3M viszont rendszerben volt. Romeo barátja, megint rosszul tudja! Összesen 18db volt. | |||||
| Bubu | Adatlap | 12668 | 2009. július 5. 12:27 | ![]() | |
| <<< Vissza | Tovább >>> |
| 1., | 2., | 3., | 4., | 5., | 6., | 7., | 8., | 9., | 10., | 11., | 12., | 13., | 14., | 15., | 16., | 17., | 18., | 19., | 20., |
Erre gondoltam én is, mint említettem ismerősöm 1985-86-ban Verpeléten még látott ZSZU-57-2-t, lehet, hogy még voltak Kalocsán és Abasáron is?