/ Fórumok /

Szovjet/orosz harcjárművek

A Nagy Szovejunió és utódai <al gyártott, üzem<etett mindenféle harcjármampűvel
foglalkozók véleményét, kérdése.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170., 171., 172., 173., 174., 175., 176., 177., 178., 179., 180.,
181., 182., 183., 184., 185., 186., 187., 188., 189., 190., 191., 192., 193., 194., 195., 196., 197., 198., 199., 200.,
201., 202., 203., 204., 205., 206., 207., 208., 209., 210., 211., 212., 213., 214., 215., 216., 217., 218., 219., 220.,
221., 222., 223., 224., 225., 226., 227., 228., 229., 230., 231., 232., 233., 234., 235., 236., 237., 238., 239., 240.,
241., 242., 243., 244., 245., 246., 247., 248., 249., 250., 251., 252., 253., 254., 255., 256., 257., 258., 259., 260.,
261., 262., 263., 264., 265., 266., 267., 268., 269., 270., 271., 272., 273., 274., 275., 276., 277., 278., 279., 280.,
281., 282., 283., 284., 285., 286., 287., 288., 289., 290., 291., 292., 293., 294., 295., 296., 297., 298., 299., 300.
romeo 15861 2010. május 10. 08:58
Válasz erre
Üdv Sulyid!

Az MN-ben nem használtak cső alatti gránátvetőt, hogy miért - mert ott volt az AMP-69, de ezt sem használták.
Jimbobá 15860 2010. május 10. 08:48
Válasz erre
Szia!

Továbbítottam Ferinek, még ő a biznisszmen, de félek az oda-vissza postaköltség csak plusz teher a nem garantált eladás mellé. Ami persze nem rajtad múlik.

Nagyon szépen köszönöm, már értesítettem is.

Üdv,
Ádám
miniman 15859 2010. május 10. 06:15
Válasz erre
Ádám,
Ha el tudnád érni HAD Ferinél hogy ma postázza nekem, pénteken vinném magammal a German Model Mastersre. Van asztalom...nem kérek részesedést...ezzel tudnék segíteni ha éltek vele. hívhatsz is: 30-289-0410
Sempi 15858 2010. május 9. 19:25
Válasz erre
antarktika 15857 2010. május 9. 17:22
Válasz erre
sulyid 15856 2010. május 9. 17:20
Válasz erre
1 kérdés: Az MN-ben használtak-e valamikor csőalatti gránátvetőt?Ha nem akkor miért nem?
juge75 15855 2010. május 9. 16:52
Válasz erre
De ha akarod, megérdeklődöm Orosz és Ukrán ismerőseimtől.
juge75 15854 2010. május 9. 16:51
Válasz erre
Feltűnt nekem is, hogy nem csak a szokásos tábori zöld alapon fehér díszítéssel ellátott járművek vonultak, hanem tarkára festettek is.
juge75 15853 2010. május 9. 16:50
Válasz erre
Én az Afganisztáni harcokból vissza érkező járműveken láttam 3 színű festést, dísz szemlén valamikor 1987-körül, TV-ben.
Ezt a festést szerintem 1989-90-től használják, a hazánkból kivonuló csapatok között is hasonlóra mázolt járgányokat láttam.
antarktika 15852 2010. május 9. 16:09
Válasz erre
Szerintem felezd el azt a 20 évet.
Egyébként ez a festés a moszkvai parádékra jellemző, a szentpétervári és a kalinyingrádi parádékon más a kolor.

Aztán a fegyelem sem a régi az orosz hadseregben a képek szerint. A TOS parancsnokát régebben pár hétig nem látta volna a családja, ha valami fejes észreveszi, hogy a győzelmi felvonulás kellős közepén jókedvűen fényképezget.
sulyid 15851 2010. május 9. 15:48
Válasz erre
Szerintem kb 20 éve.Legalábbis az utóbbi időkben amikor csak ilyen felvonulásos képet látok mindig ez a festés van rajtul.
Roadblock 15850 2010. május 9. 15:25
Válasz erre
2 vagy 3... 
Eskuvon voltam tegnap, na. :)

A kerdes erdemileg maradt...
Mikor lett a kepeken lathato, 3 szinu kamo rendszeresitve?
sulyid 15849 2010. május 9. 15:07
Válasz erre
Milyen két szinű kamo?A képeken lévő járműveken három szinű van.
Roadblock 15848 2010. május 9. 14:58
Válasz erre
jók a képek... 
Azert az erdekelne, hogy ez a 2 szinu kamo mikor lett rendszeresitve?
romeo 15847 2010. május 9. 14:50
Válasz erre
852490686_n4wdo-O
852490686_n4wdo-O
852520868_MEb3g-O
852520868_MEb3g-O
852520503_ehVwz-O
852520503_ehVwz-O
852520666_sZ3om-O
852520666_sZ3om-O
852489405_HBoHH-O
852489405_HBoHH-O
852489641_hQfQD-O
852489641_hQfQD-O
852475597_9C2cF-O
852475597_9C2cF-O
852479340_xLvpo-O
852479340_xLvpo-O
852480626_daeWC-O
852480626_daeWC-O
852484422_kUgH5-O
852484422_kUgH5-O
852482951_b9LWy-O
852482951_b9LWy-O
852486574_3SidW-O
852486574_3SidW-O
852521166_DeLyE-O
852521166_DeLyE-O
852518083_RP5C9-O
852518083_RP5C9-O
852518694_tm6jr-O
852518694_tm6jr-O

Folytatás.
romeo 15846 2010. május 9. 14:31
Válasz erre
Pantsir S
Pantsir S
image_43970
image_43970
3_G
3_G
5_G
5_G
8_G
8_G
Parade_17
Parade_17
Parade_18
Parade_18
Parade_08
Parade_08

Moszkvai díszszemle.

Hamarosan folytatás.
romeo 15845 2010. május 9. 11:06
Válasz erre
Jimbobá 15844 2010. május 9. 10:49
Válasz erre
Ha ezt élőben láthatnám egyszer...
romeo 15843 2010. május 9. 10:46
Válasz erre
spm_7570
spm_7570
spm_7583
spm_7583
110
110
130
130
09
09
100
100

Moszkva május 9.

Folytatás hamarosan.
Freddy 15842 2010. május 8. 22:35
Válasz erre
Kőkemény csajozós verda:)
A második kép meg nem a Corvin-közben van? A háttérben egy 120mm-es aknavető is figyel.
romeo 15841 2010. május 8. 19:39
Válasz erre
kep073
kep073
kep071
kep071

BTR-40 magyar szabadságharcosoknál 1956.
Maki 15840 2010. május 8. 00:23
Válasz erre
Szia Romeo!
A cikk és parancs szerint Ezred igen.
Gyakorlatilag Zászlóalj, várhatóan ősszel lesz átszerveződés.
Persze azt sem árt figyelembe venni hogy a a parancsot a régi Honvédelmi miniszter írta alá. Simán közbe szólhat az új rendszer.
juge75 15839 2010. május 7. 20:22
Válasz erre
Missile_Sparrow_SA-6
Missile_Sparrow_SA-6
2k12_kub_sa-6_modernisation_MSPO_2007_Defence_Exhibition_Polish_army_001
2k12_kub_sa-6_modernisation_MSPO_2007_Defence_Exhibition_Polish_army_001
Rim-7_Sparrow_anti-aircraft_missile_2K12_Kub_Sa-6_MSPO_2008_001
Rim-7_Sparrow_anti-aircraft_missile_2K12_Kub_Sa-6_MSPO_2008_001
Rim-7_Sparrow_anti-aircraft_missile_2K12_Kub_Sa-6_MSPO_2008_002
Rim-7_Sparrow_anti-aircraft_missile_2K12_Kub_Sa-6_MSPO_2008_002

No meg a Lengyel modernizáció.
sanyi 15838 2010. május 7. 20:11
Válasz erre
Ahogy illik, a használhatatlant választják a "pppecialisták" érvei miatt és anyagi okokból - értsd: csúszópénz.
romeo 15837 2010. május 7. 18:31
Válasz erre
Üdv Maki!

Szentes ismét ezred!

Szentesen, a Damjanich laktanyában 17. alkalommal rendezték meg a Műszakiak Napját. A katonák az idén második alkalommal ünnepeltek együtt a rendőrökkel. Az ünnep hangulatát fokozta, hogy az MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Zászlóaljat a miniszteri parancs szerint új kategóriába sorolták, ezred szervezetté „léptették elő”.

www.honvedelem.hu/cikk/3/19802/muszaki-nap-szentes.html
Maki 15836 2010. május 7. 18:13
Válasz erre
El tudnád küldeni a BAT-M üzemeltetési kézikönyvet?
Maki 15835 2010. május 7. 18:10
Válasz erre
Szia!
Szentes már csak Zászlóalj.
Nem rendelkezik Bat-2-esel. Hódmezővásárhely rendelkezik ezekkel a technikákkal.
gaunt 15834 2010. május 7. 16:00
Válasz erre
Pancir kéne ide, csak az a k*** NATO ne lenne...
Jimbobá 15833 2010. május 7. 14:09
Válasz erre
Akkor ezt a sárga izét azért mutogatják annyira a repülőnapokon Kecskeméten.

Valahol olvastam, hogy volt idő, amikor annyira ráizgultunk a Dingo-kra, hogy már az állománytáblákat is megcsinálták. Aztán lefújták.

Üdv
romeo 15832 2010. május 7. 14:02
Válasz erre
SL-AMRAAM
SL-AMRAAM
IRIS-T SL
IRIS-T SL

Üdv!

Szeretnék említést tenni a KUB légvédelmi rakétakomplexum cseréjének lehetőségeiről.
Jelenleg az SL-AMRAAM és az IRIS-T SL van fókuszban.
Logisztikai előnyök:
SL-AMRAAM: az AMRAAM a JAS-39 fegyverzete
IRIS-T SL: szeretnék integrálni a JAS-39 fegyverzetébe
Jelenleg a KUB-ok sorsa homályos - 2013-2016 közt kellene felváltani új típussal.
Jimbobá 15831 2010. május 7. 13:40
Válasz erre
coversample
coversample

Sziasztok!

Még mindig van pár walkaround maradék DVD kilencszázért :)

Most burokba zárom magam, mert elég sűrű lesz a vizsgaidőszak, és aztán nyár elején valahogy lépek 2-ről 3-ra. Aki érdeklődik, érdeklődött az akciós lemez után, azoknak a neveit írom, és majd megkeresem, ha végeztem.

Azért ha adódik pár újdonság, azt fel tudom dobni, de az eredeti 3800 képpel most nincs időm foglalkozni, meg ugye előbb vagy el kell adni a maradék lemezeket, vagy én vásárlom vissza a forgalmazótól, de ahhoz megint csak idő (értsd munka) kell.

Szóval valahogy csak lesz egyszer.

Szép hétvégét,
Ádám

Ui: persze van magyar borító is de annak túl nagy a mérete, nem megy föl ide.
antarktika 15827 2010. május 7. 06:57
Válasz erre
t90masqueradingastiger0
t90masqueradingastiger0

A militaryphotos.net-en először azt hitték, hogy Leopárdot utánoznak, de ezzel a képpel cáfolták.
Roadblock 15826 2010. május 6. 15:39
Válasz erre
Elég szögletes lett a kicsike...
:)))
torpokoska 15825 2010. május 6. 14:35
Válasz erre
t90masqueradingastiger0
t90masqueradingastiger0

:)))
juge75 15824 2010. május 6. 12:37
Válasz erre
81% a hiány.
juge75 15823 2010. május 6. 12:37
Válasz erre
"Úszó harckocsiból a feltöltöttség 19%-os".
A többi olvashatatlan.
romeo 15822 2010. május 6. 11:50
Válasz erre
Freddy 15821 2010. május 6. 10:51
Válasz erre
A feltöltöttség 19%-os, a hiány 89 vagy 85 darab. Vagy pont ezt nem tudod te se?:)
romeo 15820 2010. május 6. 09:02
Válasz erre
Kár, hogy pont a PT-76-os adatot nem lehet elolvasni, valahogy mindig pechem van.
romeo 15819 2010. május 6. 08:58
Válasz erre
PanczelMatyas 15818 2010. május 5. 22:18
Válasz erre
Szia Romeo!

Köszi a figyelmességet :)

Azt lehet tudni, hogy mi a dobozszáma az iratnak?

TANKOK! matyi

u.i.: egy apró dolog; nagyon örülök, hogy megosztottad velünk e forrást, ám arra figyelj a jövőben, hogy nehogy baj legyen az irat "közléséből", meglehet, erre külön engedély szükséges. 
páncélos 15817 2010. május 5. 14:32
Válasz erre
Romeo!

A csemegét köszönöm.

Jimbobá!

Lesz, városligeti "erezd el a hajam".
A Cougarért ne aggódj, majd 15-20 év múlva roncsként még fotózhatod.
romeo 15816 2010. május 5. 14:04
Válasz erre
A Cougart csak mutogatták, hogy ilyenünk is van.
A Cougar a Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Zászlóaljhoz tartozik.
Jimbobá 15815 2010. május 5. 13:53
Válasz erre
Basszus, ki volt állítva Szentesen a 3. Cougar! Mégis megérte volna azt a 3000 forintot... :(

De mit keresett ott vajon? Vagy csak úgy odavitték mutogatni? Remélem, viszok máshová is majd.

Apropó, nem tudja valaki, lesz-e idén (és ha igen, mikor) honvédelem napi rendezvény a Városligetben?

Üdv,
Ádám
Jimbobá 15814 2010. május 5. 12:50
Válasz erre
Kár volt kihagyni, mennyi szép műszakis jármű.

De hát drága a vonatjegy, meg ha jól emlékszem, a laktanya pont Csongrád és Szentes közt volt, szóval autóval praktikus odamenni.

ÜDv
romeo 15813 2010. május 5. 11:23
Válasz erre
1963. dec. 31
1963. dec. 31

Egy kis csemege Páncélosnak és Pánczél Mátyásnak.
A magyar hadvezetés jelentése Grecskó marsallnak 1963.dec.31.

Üdv!
romeo 15812 2010. május 4. 21:59
Válasz erre
zhcs_2n
zhcs_2n

Vöröskeresztes magyar BTR-80.
forrás: www.hm.gov.hu/hirek/hazai_hirek/atcsoportositas_mh_zhcs
Roadblock 15811 2010. május 4. 20:57
Válasz erre
Arra ertettem, hogy kozel hasonlo eredmennyel, hogy mind2 tipushoz nagy remenyeket fuztek, de sajnos nem valtottak be a hozzajuk fuzott remenyeket fokent a magas uzemeltetesi koltsegek miatt.
A Concorde pedig leginkabb uri hobort volt, amig oda nem csapta magat Parizsban es le nem allitottak a teljes AF,BA flottat...
simonkaroly9 15810 2010. május 4. 19:48
Válasz erre
Helló!
A Concorde azért 20 évig szállított utasokat naponta és "csak 1 esett le belőle. A TU-144 pár évig repült csak és abbol is a legtöbb posta járat volt.
lucky 15809 2010. május 4. 19:05
Válasz erre
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170., 171., 172., 173., 174., 175., 176., 177., 178., 179., 180.,
181., 182., 183., 184., 185., 186., 187., 188., 189., 190., 191., 192., 193., 194., 195., 196., 197., 198., 199., 200.,
201., 202., 203., 204., 205., 206., 207., 208., 209., 210., 211., 212., 213., 214., 215., 216., 217., 218., 219., 220.,
221., 222., 223., 224., 225., 226., 227., 228., 229., 230., 231., 232., 233., 234., 235., 236., 237., 238., 239., 240.,
241., 242., 243., 244., 245., 246., 247., 248., 249., 250., 251., 252., 253., 254., 255., 256., 257., 258., 259., 260.,
261., 262., 263., 264., 265., 266., 267., 268., 269., 270., 271., 272., 273., 274., 275., 276., 277., 278., 279., 280.,
281., 282., 283., 284., 285., 286., 287., 288., 289., 290., 291., 292., 293., 294., 295., 296., 297., 298., 299., 300.