| <<< Vissza | Tovább >>> |
| 1., | 2., | 3., | 4., | 5., | 6., | 7., | 8., | 9., | 10., | 11., | 12., | 13., | 14., | 15., | 16., | 17., | 18., | 19., | 20., |
| 1., | 2., | 3., | 4., | 5., | 6., | 7., | 8., | 9., | 10., | 11., | 12., | 13., | 14., | 15., | 16., | 17., | 18., | 19., | 20., |
| 21., | 22., | 23., | 24., | 25., | 26., | 27., | 28., | 29., | 30., | 31., | 32., | 33., | 34., | 35., | 36., | 37., | 38., | 39., | 40., |
| 41., | 42., | 43., | 44., | 45., | 46., | 47., | 48., | 49., | 50., | 51., | 52., | 53., | 54., | 55., | 56., | 57., | 58., | 59., | 60., |
| 61., | 62., | 63., | 64., | 65., | 66., | 67., | 68., | 69., | 70., | 71., | 72., | 73., | 74., | 75., | 76., | 77., | 78., | 79., | 80., |
| 81., | 82., | 83., | 84., | 85., | 86., | 87., | 88., | 89., | 90., | 91., | 92., | 93., | 94., | 95., | 96., | 97., | 98., | 99., | 100., |
| 101., | 102., | 103., | 104., | 105., | 106., | 107., | 108., | 109., | 110., | 111., | 112., | 113., | 114., | 115., | 116., | 117., | 118., | 119., | 120., |
| 121., | 122., | 123., | 124., | 125., | 126., | 127., | 128., | 129., | 130., | 131., | 132., | 133., | 134., | 135., | 136., | 137., | 138., | 139., | 140., |
| 141., | 142., | 143., | 144., | 145., | 146., | 147., | 148., | 149., | 150., | 151., | 152., | 153., | 154., | 155., | 156., | 157. |
| MrChef | Adatlap | 183209 | 2006. június 9. 22:12 | ![]() | |
| G-cart | Adatlap | 183208 | 2006. június 9. 21:57 | ![]() | |
|
Nos ennyi volna. Remélem Mekett-ék nem küldenek rám egy GPS bombát a sok kép miatt, de remélem sokan tudják hasznosítani. Üdv: G' | |||||
| G-cart | Adatlap | 183207 | 2006. június 9. 21:54 | ![]() | |
|
lesz még egy adag | |||||
| G-cart | Adatlap | 183206 | 2006. június 9. 21:50 | ![]() | |
|
Ezeket nekem is Archy "lőtte" :-) G' | |||||
| G-cart | Adatlap | 183205 | 2006. június 9. 20:27 | ![]() | |
| MrChef | Adatlap | 183204 | 2006. június 9. 18:40 | ![]() | |
|
Nekem Merkava Mk. III-hoz kellenének fotók, mert a neten nincs belőlük valami sok!:S Sőt, részletfotókat egyáltalán nem találtam. (vajon miért?:-)) | |||||
| pilotka | Adatlap | 183203 | 2006. június 9. 17:58 | ![]() | |
|
cstomm! kapok fotókat T-72-ről? ill. mindenki? mert szerveremen meg tudom osztani másokkal is!... Várjuk | |||||
| Stefan | Adatlap | 183201 | 2006. június 9. 16:56 | ![]() | |
|
Autofokusszal kapcsolatban: én sokat anyázok miatta, mert tükörreflexes filmes géphez szoktam, de ilyen célra jó a kisgép. Úgy szoktam "átverni", hogy amikor félig nyomom le az exponáló gombot, akkor állítja be az élességet, ilyesmit. No, én előbb beállíttatom vele, aztán odarakom, ahol nekem jó az élesség (és nem az automatának), aztán exponálok. Gyakran bejön. | |||||
| tray | Adatlap | 183200 | 2006. június 9. 12:38 | ![]() | |
|
Gileg! Szupermakró? Tutira? A képekbe berakott adatok alapján normál módban készült a kép, de lehet, hogy elnéztem valamit. Na mindegy. Archy tanácsait fogadd meg, én se írhattam volna szebben! :) | |||||
| Archy | Adatlap | 183199 | 2006. június 9. 10:19 | ![]() | |
|
Gileg! A homályos kép oka lehet, hogy mozog a gép, vagyis kézből fotózol. Ezt megoldhatod egy álvánnyal, ha az nincs az asztal egyik végére pakolj egy halom könyvet, és támaszd rá arra. Segíthet még a fény növelése (halogén asztali lámpával), mert minél több fény van, annál kevesebb ideig kell a blendének nyitva lenni, ergo nincs ideje beremegni. persze ezt sem lehet a végtelenségig fokozni, mert túl sok fénynél, meg egy nagy fehérség lesz minden. Vakut ne nagyon használj. Ha auto focus (automata élesítés)-t használsz, akkor figyelj arra, hogy a digitális gépek általában a nagy kontrasztú színkülönbségekre tudnak élesíteni. tehát ha a vontató ajtajára élesítesz, azt nem biztos hogy "érti" a gép, de ha a motorháztető, és a fehér háttér találkozására, akkor könyebben "megtalálja a célt". Nekem ez a Canon S1IS-nél bejön, pedig azon nincs is makró. Sok sikert! Üdv: Archy | |||||
| Gileg | Adatlap | 183198 | 2006. június 8. 22:07 | ![]() | |
|
Egyébként 1/72-es a makett.A zil Omega-k,a többi/tréler és rakéta6saját építés. 1/72-ben nehezebb éles képeket készíteni. | |||||
| Gileg | Adatlap | 183197 | 2006. június 8. 22:06 | ![]() | |
|
Egyébként 1/72-es a makett.A zil Omega-k,a többi/tréler és rakéta6saját építés. 1/72-ben nehezebb éles képeket készíteni. | |||||
| Gileg | Adatlap | 183196 | 2006. június 8. 22:02 | ![]() | |
|
tray! Szupermakróval fényképeztem,de csak ennyit tud a gépem. | |||||
| Gileg | Adatlap | 183195 | 2006. június 8. 21:59 | ![]() | |
|
Folytatás... | |||||
| Gileg | Adatlap | 183194 | 2006. június 8. 21:57 | ![]() | |
|
Közben elakadt a feltöltés | |||||
| tray | Adatlap | 183193 | 2006. június 8. 21:41 | ![]() | |
|
Gileg! A kamerádon van makró mód, használd ki! Ha 80 cm-nél közelebbről fényképezel, állítsd át, - hidd el, megéri :) | |||||
| Gileg | Adatlap | 183192 | 2006. június 8. 20:16 | ![]() | |
|
Zil 157 | |||||
| Gileg | Adatlap | 183191 | 2006. június 8. 20:14 | ![]() | |
|
SA-2 Missile | |||||
| Gileg | Adatlap | 183190 | 2006. június 8. 20:12 | ![]() | |
|
Bocs,de elnyomtam... | |||||
| Gileg | Adatlap | 183189 | 2006. június 8. 20:10 | ![]() | |
|
Üdv! Legújabb termésem... | |||||
| Archy | Adatlap | 183188 | 2006. június 7. 21:03 | ![]() | |
| Corpuschristi | Adatlap | 183187 | 2006. június 7. 20:27 | ![]() | |
|
Töltsd le ez Eduard honlapjáról | |||||
| MrChef | Adatlap | 183186 | 2006. június 7. 19:46 | ![]() | |
|
Szasztok! Megvan valakinek az Eduard, Merkava Mk. III. (1:35, Academy kithez) fotomaratás összeállítási rajza? (az enyémhez tévedésből valami Messerschmitt leírását csomagolták...) Köszi! | |||||
| pilotka | Adatlap | 183185 | 2006. június 7. 19:30 | ![]() | |
|
cstomm! várom a T-72 fotókat... lécci: arpinter@fibermail.hu -ra | |||||
| cstomm | Adatlap | 183182 | 2006. június 7. 09:09 | ![]() | |
|
Húúú Páncélos! Elnézést, ilyen dolgokra nem figyelek... de mostantól fogok.. Üdv. CsTom | |||||
| páncélos | Adatlap | 183181 | 2006. június 7. 08:20 | ![]() | |
|
Cstom! Örvendetes, hogy vannak képeid, még engem is érdekelne talán. De leírni az alvázszámot és toronyszámot még ebben a nyított világban sem szerencsés. | |||||
| Hamburger | Adatlap | 183180 | 2006. június 7. 01:05 | ![]() | |
|
Szervusztok! Kint voltam tegnap szemrevételezni a helyszínt. A hk-sok egyik százada éppen kint gyakorlatozott. Szívmelengető látvány volt látni ezt a dinamizmust és ezt az erőt! Pedig csak 8 gép volt! Szinte mindegyik más-más változat! Tehát lesz mit fotózni!:) http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015704 Hamburger | |||||
| Elektrolakatos | Adatlap | 183179 | 2006. június 6. 21:24 | ![]() | |
|
Akkor gyülik Tatára a tagság ! :D:D:D | |||||
| Batya | Adatlap | 183177 | 2006. június 6. 18:45 | ![]() | |
| cstomm | Adatlap | 183176 | 2006. június 6. 18:38 | ![]() | |
|
Pilotka! Otthon vannak fotóim T-72-rôl. Én egy gépet a 800060 alvázszám, 117-es toronyszám, 1.zászlóalj, 3. század századparancsnoki gépét fotózgattam körbe egy kicsit 1992-93-ban Tatán, mikor ott szolgáltam. Kár, hogy akkor még nem maketteztem! Milyen frankó fotókat készíthettem volna. Trélerre felállás, vonatra felállás és irány a Bakony, lövészetek Szomódon, vízalatti átkelés! Bakonyról, tréler felállásról és vízalatti átkelésról vannak fotóim. Diorámának nagyon jók lehetnek! Jut eszembe meg is ígértem, hogy behozom. De sikerült elfelednem. Megpróbálom nem elfelejteni, s akkor valahogy felteszem. Üdv. CsTom | |||||
| Bombraider | Adatlap | 183175 | 2006. június 6. 18:25 | ![]() | |
|
Szia! 24dikén megyek Tatára,majd ott fényképezek:) üdv:bomb | |||||
| pilotka | Adatlap | 183174 | 2006. június 6. 18:15 | ![]() | |
|
Skacok! Magyar T-72-ről szeretnék, ill. gondolom nem csak én, vmi jól használható fotósorozatot, vagy elérhetőséget. Én több órai keresés után sem találtam értékelhetőt a neten. Tatán állomásoztak, -nak tudomásom szerint. Mivel a Revell most kiadta, sokatokat érdekel! Köszi | |||||
| Bukebe | Adatlap | 183173 | 2006. június 5. 18:55 | ![]() | |
|
oks kössz a tanácsokat ha lesz pénzem elkezdem a festést:) | |||||
| Macal | Adatlap | 183172 | 2006. június 5. 16:36 | ![]() | |
|
Bukebe! Kb 30másodperc amit javasolnak általában, mert ha ráköt és elkezded hígitós ruhával masszírozni akkor jön az alatta levő réteg is! Nehéz ezt leírni amúgy, ki kell tapasztalni. Én szoktam akrilt is használni ilyenkor hogy ne kezdje meg az alatta levő réteget a festék, és alkohollal hígítom, olykor átmosom az egész teknőt. Ehhez a dioráma környezetének megfelelő színeket használok, pl porhoz homokszínt, sárhoz sötétebb barna árnyalatokat stb... | |||||
| Archy | Adatlap | 183171 | 2006. június 5. 16:08 | ![]() | |
|
művészolajat művészellátóban lehet kapni (olyan bolt, ahol sok ecset, festékek, papírok, kréták, ceruzák, stb van). terpentint szintén. a művészolajfestékes dolog arra szolgál, hogy a normális színét a tanknak kifakítsa, mintha a nap tette volna azt, szal a művészolajos réteg alatt a rendes terepszínnek kell lennie. Áron | |||||
| Bukebe | Adatlap | 183170 | 2006. június 5. 13:11 | ![]() | |
|
Szia! Művészolajat hol lehet kapni?ja és itt is kell alapozni? | |||||
| Archy | Adatlap | 183169 | 2006. június 5. 12:09 | ![]() | |
|
Bukebe! Le kell festeni német sárgára, aztán rá a zöld-barna foltozást (grafika vagy képek alapján, útmutatónak ne higyj! panzerkeil.dre.hu/harcjarm/panzer/tiger/gal/gal_tiger.htm, aztán nagyon sötétbarna festékkel a kopásokat, ezek elhelyezésében segíthet mások makettjeinek tanulmányozása (pl Promodell, www.missing-lynx.com, www.track-link.net, www.ontheway.org.uk, www.panzernet.com). Ha ez megvan, akkor jöhet a fakítás, ezt művészolaj festékkel célszerű, amit terpentinnel vagy humbrol, vagy tamiya higítóval kell egybemosni( száradás előtt). Ajánlott színek a német terepmintára: sötétbarna, okkerbarna, világosbarna, eseleg némi fehér. Vigyázz, mert a művészolaj festék nagyon lassan szárad, főleg ha terpentinnel mosod egybe, több nap is lehet. Ha nem akril (vízbázísú) festékkel fested a terepszínt, akkor ne használj humbrol/tamiya higítót. van pár technika még, ha érdekel, írj egy mailt! Jó munkát! Áron | |||||
| Bukebe | Adatlap | 183168 | 2006. június 5. 11:30 | ![]() | |
|
szia és amikor már megszáradt a festék akkor mosod össze? pontosan hogyan kell a kopásokat megcsinálni meg a karcokat? Üdv:Buke | |||||
| Kisrozi | Adatlap | 183167 | 2006. június 5. 11:18 | ![]() | |
|
egy t34 es, nekem érdekes a téma :-) | |||||
| tray | Adatlap | 183166 | 2006. június 4. 20:55 | ![]() | |
|
Bukebe! Kiváló választás! :) Javaslom nézz szét a neten, akár a makettinfó galériájában is, válassz ki egy festést, és próbáld meg utánozni! Én is így kezdtem... A smallscaleafv.com/ANG/Technika/technika_01.htm oldalon van is egy-két fénykép ugyanerről a makettről. | |||||
| Macal | Adatlap | 183165 | 2006. június 4. 19:46 | ![]() | |
|
Bukebe! Ha megvan az utolsó Promodell abban az utolsó cikk (MinenKommando Panzer III) elég jó ebben a témában. Egyébként én úgy szoktam hogy alapszínt kap a teknő, arra foltok kerülnek különböző színekkel és aztokat hígitós ruhával összemosom. Aztán még ecsettel egykét rozsdafolt, egykét karcolásnyom némi kopás és már kész is van... | |||||
| Bukebe | Adatlap | 183164 | 2006. június 4. 19:11 | ![]() | |
|
Sziasztok! Na belekóstoltam egy Tigerbe! most itt tartok várom a tippeket hogyan kéne festeni koptatni a tank alját!Ezt is először alapozni kell? utánna az alapszín és rá a másik szín? és koptatni vagy hogyan?meg rozsda? tippeteket előre is köszönöm Üdv:BUke | |||||
| tray | Adatlap | 183163 | 2006. június 4. 12:44 | ![]() | |
|
Szerintem így van értelme a papírmakettezésnek (ha kipróbálnám, én is így kezdenék neki), csiszolja és festi is a papírmaketteket, nagyon szép lett. Bár kicsit szkeptikus vagyok, 1/25-ben nem ugyanaz mint 1/72-ben lenne :) | |||||
| Csoder | Adatlap | 183162 | 2006. június 4. 12:27 | ![]() | |
|
Itt: panzerkeil.dre.hu/harcjarm/flakpz/flakpz4/flakpz4.htm lent van egy táblázat, ott megtalálod. Üdv. Cs | |||||
| Bombraider | Adatlap | 183161 | 2006. június 4. 12:25 | ![]() | |
|
Hát ennél a fickónál valami nem százas...kegyetlen! üdv:bomb | |||||
| Emerick | Adatlap | 183160 | 2006. június 4. 12:18 | ![]() | |
|
Sziasztok! Meg tudná valaki mondani, hogy a Flakpz. IV Wirbelwind tornyát milyen vastag acéllemezekből hegesztették annó, meg hogy hol tárolták a pótcsöveket a Flakvierlinghez? Üdv Emerick | |||||
| IRon | Adatlap | 183159 | 2006. június 4. 11:14 | ![]() | |
|
Hát ez már nagyon elmebeteg... én nem hinném hogy megszeretem... 100x annyi munka mint egy hagyományos makett és a végeredmény habár lélegzetelállító, meg sem közelíti egy hagyomásnyos makett részletezetségét. | |||||
| atya2001 | Adatlap | 183158 | 2006. június 4. 10:47 | ![]() | |
|
Hali Nem tudtam megállni, hogy ne linkeljem be nektek is, hátha valaki megszereti közületek a papirmakettezést, nézzétek végig az építési fázisokat, Megéri: kartonbau-aktiv.de/wbb2/thread.php csaio atya | |||||
| Miggyuri | Adatlap | 183157 | 2006. június 4. 08:21 | ![]() | |
|
500, év mi az? Bár én már az előző34 éltemben sem hittem a lélekvándorlásban. :) Miggyuri | |||||
| antarktika | Adatlap | 183156 | 2006. június 3. 14:19 | ![]() | |
|
Ja, ebben igazad van, csak én nem éltem az elmúlt 500 évben. Viszont ha megnézed a programot, akkor valószínűleg csatlakozol abbéli véleményemhez, hogy talán utoljára látunk magyar harckocsit gyakorlaton. Hacsak meg nem gondolják magukat politikus hadvezéreink és nem vonják ki a hadrendből a T-72-eseket pótlás nélkül. Na, ez jellemző 500 éve reánk!:-))) | |||||
| <<< Vissza | Tovább >>> |
| 1., | 2., | 3., | 4., | 5., | 6., | 7., | 8., | 9., | 10., | 11., | 12., | 13., | 14., | 15., | 16., | 17., | 18., | 19., | 20., |
| 1., | 2., | 3., | 4., | 5., | 6., | 7., | 8., | 9., | 10., | 11., | 12., | 13., | 14., | 15., | 16., | 17., | 18., | 19., | 20., |
| 21., | 22., | 23., | 24., | 25., | 26., | 27., | 28., | 29., | 30., | 31., | 32., | 33., | 34., | 35., | 36., | 37., | 38., | 39., | 40., |
| 41., | 42., | 43., | 44., | 45., | 46., | 47., | 48., | 49., | 50., | 51., | 52., | 53., | 54., | 55., | 56., | 57., | 58., | 59., | 60., |
| 61., | 62., | 63., | 64., | 65., | 66., | 67., | 68., | 69., | 70., | 71., | 72., | 73., | 74., | 75., | 76., | 77., | 78., | 79., | 80., |
| 81., | 82., | 83., | 84., | 85., | 86., | 87., | 88., | 89., | 90., | 91., | 92., | 93., | 94., | 95., | 96., | 97., | 98., | 99., | 100., |
| 101., | 102., | 103., | 104., | 105., | 106., | 107., | 108., | 109., | 110., | 111., | 112., | 113., | 114., | 115., | 116., | 117., | 118., | 119., | 120., |
| 121., | 122., | 123., | 124., | 125., | 126., | 127., | 128., | 129., | 130., | 131., | 132., | 133., | 134., | 135., | 136., | 137., | 138., | 139., | 140., |
| 141., | 142., | 143., | 144., | 145., | 146., | 147., | 148., | 149., | 150., | 151., | 152., | 153., | 154., | 155., | 156., | 157. |
húúú, köszi, szuperek a képek, most már nyugodtan fogok aludni, hogy a Merkavám nem találomra épül messzi fotók alapján!:-)
Szóval ezer köszönet, még meghálálom!:-)