/ Fórumok /

Csörömpös

Ha a modern, vagy a II világháborús harcjárműveket szeretitek építeni, vagy szeretnétek megosztani a tapasztalatitokat, vagy éppen ötletre van szükségetek akkor ide nézzetek be!
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157.
Csodabogár 185504 2007. február 23. 10:35
Válasz erre
Festés???
Az első tizenakárhány makettmet le se' festettem!!! :-) Régi szép idők!
Emlékszem az első pingálásra: 1/72 Revell Fw190. Semmi alapszín, csak erepfestés, az is saját kreálmány... :-) Viszont nagyon élveztem!
:-)

Cs
Ma meg utálok építeni és mindent le akarok festeni...
páncélos 185503 2007. február 23. 08:52
Válasz erre
CsTom!

Tehetnél fel pár képet!!!
Gondolj arra, hogy díszszemlés makett, akkor érthető a csillogás...
Miggyuri 185502 2007. február 23. 05:50
Válasz erre
CsTom!
Dehogy is! Esik az eső, minen vitesen csillog! :)
Miggyuri
CsTom 185501 2007. február 22. 19:19
Válasz erre
Gyuro!

A részleteket nem nézem, mert vannak itt hozzáértôbbek, de elsô makettnek nagyon szép! Ha Én lefotóznám a legelsôt - egy Italeri T-72, sírva borulna mindenki a székrôl! Láttatok már szovjet tankot fényes lakkal? Noo.. az enyémi ilyen:):) Még a figurát is fényes lakkal kentem..:):) Csillog-villog.

Üdv.
CsTom
Gyuro 185500 2007. február 22. 17:10
Válasz erre
ja ja még jo ,mert az ablakokkal elég sok bajom volt.
Miggyuri 185499 2007. február 22. 16:41
Válasz erre
Gyuro!
Azon nem lesz visszapillantó. Sőt az ablakokkal sem kell sokat vesződnöd!
Miggyuri
Gyuro 185498 2007. február 22. 16:24
Válasz erre
Szia Páncélos!

Kösszi az észrevétéleket. Most kezdek ráébredni milyen részletes is lehet ez a makettezés dolog, nekem eszembe nem jutott volna ez a visszapillanto dolog.
Azt hiszem mégegyszer mérlegelem az elképzaléseimet a következő makettem építési tervéről,ami egy T80UD.
páncélos 185497 2007. február 22. 09:44
Válasz erre
Gyuro!

Nekem tetszik a munkád.
Ha ez tényleg az első, akkor meg pláne. A rendszámtáblát azért hiányolom, meg a jobb oldali tükröt jobban be kellene hajtani, mert így a gkv nem lát hátra.
De az a lényeg, hogy te legyél elégedett a saját munkáddal, mert akkor igazán jó.

Rejtő István
SSgt_Chris 185496 2007. február 21. 20:53
Válasz erre
www.militarydiecast.com/viewmodel.php Valaki hallott a Minigrad cégről??? Egész pofás kis dolgokat gyárt így a képek után... Ez a műhely URAL legalábbis bejövős. Alapnak jó lehet...
SSgt_Chris 185495 2007. február 21. 14:52
Válasz erre
Köszi Ákos! Asszem, akkor nem várok arra, hogy valamikor belefussak egy Revellbe, ha az Alanger is ugyanazt adja... :-)
Talán ha lesz egy kevés időm, és csinálok egy walkaround-ot élőben a "technikáról".
Gyuro 185494 2007. február 21. 14:45
Válasz erre
Szia!

Kicsit részleteznéd, hogy a fülkén mit kellet volna változtatni az élethűbb megjelenés érdekében.
A festés még tényleg nagyon gyenge(Kemény dió ecsettel) azért is lett ilyen poros mert a festés nem lett a legjobb.
Gyuro 185493 2007. február 21. 14:41
Válasz erre
Ja és Köszönöm a véleményeket jól estek és egy kis önbizalmat adta
Gyuro 185492 2007. február 21. 14:36
Válasz erre
Sziasztok!!!

Bocsi ,de tegnap el kellet szaladnom és csak este értem haza,ezért csak ma válaszolok kérdéseitekre így ömlesztve:
Tehát
Szolnokra nem valószínű hogy le tudok menni.
A makett Alanger márkájú és a minősége szerintem elég roszz, de hirtelen csak ilyen márkában találtam 1/35-ben uralt.Ezt is netről rendeltem
Érdeklődési köröm: Orosz hadsereg járművei (teherautok, tankok, páncélozott jármúvek).
Akos 185491 2007. február 21. 14:06
Válasz erre
Alanger, ICM, Revell, mind egykutya, ugyanaz a szerszám...
SSgt_Chris 185490 2007. február 21. 12:31
Válasz erre
Gyuro! Én éppen most szemezek egy ilyen járgánnyal! Ez melyik cég gyártmánya? Gondolom 1/35-ös. Talán az Alanger?
momi 185489 2007. február 21. 12:24
Válasz erre
Szia Gyuro!

Szép munka egy kezdőtől. Csak így tovább. Építs minél többet.
Szolnokra le tudsz jönni a versenyre?
Momi
Buch 185488 2007. február 20. 20:51
Válasz erre
Szia Gyuro!
Csatlakozni tudok az előttem szólokhoz! Ha ez tényleg az első, akkor nagyon jó. Gondolom volt előtted egy jó pár fotó a vasról, és azt próbáltad követni.
Én csak annyit mondok, hogy bátor választás volt ez a makett, mert szerintem rengeteg hibával rendelkezik a készlet. Ha élethű Ural makettet akarsz csinálni, akkor ezen rengeteg dolgot kell átalakítani ( plató, fülke, csörlő, stb.). A képeidet nézve te dobozból építettél.Így szerintem amit ki lehetett hozni belőle, azt te kihoztad. A festés és koszolás meg sok gyakorlatot és megfigyelést igényel, majd időről-időre javulsz. Én gratulálok neked.
Buch
Nowotny 185487 2007. február 20. 18:32
Válasz erre
Üdv Gyuro.
Ha ez az első maketted akkor le a kalappal tök jó,miket fogsz építgetni,mik tetszenek?
Miggyuri 185486 2007. február 20. 17:55
Válasz erre
Gratu!
Szép munka!Egy hangyányi kosz elférne a kerékdobokon belül.Esetleg. De nem sok. Mivel a karosszéria is poros egyes helyeken. Egyébként gyönyörű!
Miggyuri
Zoli 185485 2007. február 20. 17:50
Válasz erre
Szia!
Kezdetnek nagyon profi a cucc, elismerésem! A koszolás, koptatás itt-ott még lehetne jobb, de így is szép lett.
z
Gyuro 185484 2007. február 20. 17:47
Válasz erre
Hopsz kihagytam egy "ha "-t
Tehát szeretném, ha elmondanátok a véleméneteket a makettről.
Gyuro 185483 2007. február 20. 17:45
Válasz erre
ural1.JPG méret: 69 KB
ural2.jpg méret: 127.8 KB
ural3 028.jpg méret: 34.6 KB
ural4.jpg méret: 166.5 KB
ural5.jpg méret: 92.2 KB
ural6.jpg méret: 37.2 KB
ural7.jpg méret: 38.6 KB
Sziasztok!!

Nemrég kezdtem el a makettezést és befejeztem első főművemet.
Szeretném, elmondanátok a véleményeteket, ne kíméljetek jöhet +/- bátran. Tanulni szeretnék tőletek , mert nagyon tetszik a makettezés.
Segítségeteket előre is köszönöm!!!
Archy 185482 2007. február 20. 15:05
Válasz erre
Meglesz :-) Amint sikerül épkézláb fotókat csinálnom :-)
notarius 185481 2007. február 20. 12:26
Válasz erre
A tamiya papírja nem autentikus forrás. Fotók, fotók, fotók.
basio 185480 2007. február 20. 12:10
Válasz erre
Csak a tamiya papírja szerint volt ilyen festés.
Én is inkább sima sárgában gondolkozom.
Kicsit megkoptatva. egyébként köszi notarius!
notarius 185479 2007. február 20. 11:00
Válasz erre
Szerintem nem. Szürke alapon sárga inkább, avagy a szürkéről visszakophatott a sárga fedőréteg.
basio 185478 2007. február 20. 10:58
Válasz erre
Sziasztok !

Mi a véleményetek arról, hogy létezett-e
Tunéziában az Sd.Kfz 222-esen sötét sárga alapon
szürke álcázófestés?

köszi
basio
tray 185477 2007. február 19. 18:36
Válasz erre
Archy!
Szép, szép, gratulálunk!
A többi fotót egy kis cikk mellett gondolom a makettinfón láthatjuk majd...
Ne hagyd ki belőle, hogyan csináltad a beeresztést (mosást)! :D
Csodabogár 185476 2007. február 19. 16:51
Válasz erre
Szia Mike!

Noha Csodabogár fedőnevet látsz, most a "Matyi ír"!

Sajnos, elfoglaltsága miatt (a szolgálat az szolgálat) a Matyi mostanában nem lesz Net-közelben. Az lenne a kérése, hogy írjál az e-mail címére (pzmatyi@freemail.hu) és amikor a legközelebb elolvassa, megbeszéltek egy találkozót a SAS-ban és a kért képeket egy CD formájában átadja. Ezúton kéri elnézésedet, amiért eddig nem küldte őket, de közbeszólt a meló. Ja, és azt üzeni TANKOK!

Üdv. Cs
Archy 185475 2007. február 18. 23:46
Válasz erre
Batya 185474 2007. február 18. 23:13
Válasz erre
http://www.missing-lynx.com/gallery/small/pantherg72at_1.html
MIKE 185473 2007. február 18. 22:00
Válasz erre
Help Mátyás!!Lesznek képek???Help:)
tray 185472 2007. február 18. 11:27
Válasz erre
Ha valakit érdekel a könyv, és megnézte a honlapon lévő pdf-fájlt: sikerült kiderítenem, hogy a magyar karakterek csak a webre felkerült anyagban csesződtek el, a nyomtatásban nincsenek ilyen problémáik.
halaci 185471 2007. február 18. 09:12
Válasz erre
Az MMP Books kiadta a régóta ígért "Magyar Steel" kötetet. Nem tudom, hogy mennyi újdonság van benne az itthon már megjelent anyagokhoz képest (pl. ProModell különszám), de külföldön ritke a hazai dolgokkal foglalkozó szakirodalom.

mmpbooks.biz/books/g4101/g4101.htm
kalóz 185470 2007. február 17. 18:08
Válasz erre
De igen, az. Ott volt az első klubgyúlés, meg ott lesz a II. Tokaji makettező kiállítás is.
Kalóz
Solo 185469 2007. február 17. 13:14
Válasz erre
kv-1.JPG méret: 248.9 KB
Erről van szó?

Elküldtem mélben is nagyobb méretben.
Hickory 185468 2007. február 17. 12:41
Válasz erre
Kalóz!
a borsodimbk kezdőlapján a háttér nem véletlenül a Tokaji Ferenc Gimnázium aulájának egyik sziklakertje?:)
kalóz 185467 2007. február 17. 12:26
Válasz erre
Közben megnéztem, under construction, s de a képeket itt is megnézheted: www.borsodimbk.extra.hu/
Kalóz
kalóz 185466 2007. február 17. 12:21
Válasz erre
Nézz körül itt az oldalon a Stefiről készült fényképek között. Lehet, hogy találsz, bár nem biztos, én csak szombat délig voltam ott.
Amon 185465 2007. február 17. 11:45
Válasz erre
DSC03641.JPG méret: 101.3 KB
DSC03642.JPG méret: 105.1 KB
DSC03643.JPG méret: 102.9 KB
DSC03644.JPG méret: 143.3 KB
DSC03645.JPG méret: 105.1 KB
DSC03646.JPG méret: 106.2 KB
Üdv mindenkinek!

Itt az első Panther-em még italeri teljesen dobozból és ő lassan 9 éves.
Itt még sokat nem tudtam a makettezésről.
mszl 185464 2007. február 15. 21:09
Válasz erre
Sziasztok!

Még mindig keresnék 6 tengelyes SSyms jelzésű vasúti pőre kocsit, amerre keresgéltem mindenhol kifogyott sajnos semerre sem találtam, ha valaki tuná merre lehet beszerezni 1/35 ben vagy esetleg 1/72 ben akkor írjon, de ha van valahol a tyúkok alatt egy makett elfekvőben akkor arra szivesen licitálnék! Keresek még leírásokat róla ha minden kötél szakad hátha sikerülne megépíteni.
MIKE 185463 2007. február 15. 20:40
Válasz erre
Köszönöm az infót!!!:) Mindíg megtalálom magamnak a plusz melót!:)
Krisz_baba 185462 2007. február 15. 19:39
Válasz erre
Sziasztok!

2006-os stefániapalotai versenyen második helyezetű kv-1 esről küldjetek nekem képet, légyszi!

Elöre is köszike:
Krisz
KLZ 185461 2007. február 14. 21:19
Válasz erre
Szia! Ühüm. Az meglehet. :-)Lehetséges, hogy a ,,sarazást" elmulasztottam... Legközelebb...
Gileg 185460 2007. február 14. 18:00
Válasz erre
Üdv!Hallottatok róla,hogy az Academy kiadja 1/72-ben a Dragon Wagont? Úgy tudom júliusban.A ground vehicle set 7. tagjaként. ALIG VÁROM!!!
Atlasz 185459 2007. február 14. 16:29
Válasz erre
Szia !
Szerintem Stefan kolléga úgy értette, hogy télről lévén szó sárnak és sárnak
kell lennie.
Üdv:
Atlasz
KLZ 185458 2007. február 14. 15:49
Válasz erre
Köszi! A 2. és a 4. képen a ,,belsejét" azért nem festettem fehérre, mivel én arra gondoltam, h a festésnél a köténylemezek még a tankon voltak, így nem fértek hozzá ezen részekhez a katonák. Gondolom nem festették a tank alját sem, és a precizitás kedvéért a köténylemezeket sem vették le, hogy az az által takart részeket is bemázolják.

Amúgy nem meszeltem a lánctalpat. Fém színnel szárazecseteltem, de lehet valóban tré lett az a része...
Stefan 185457 2007. február 14. 15:26
Válasz erre
Az igaz. A második és a negyedik képen a belseje meg olyan első ránézésre, mintha nem lenne festve a makett, igaziból biztos nagyobb dzsuva és sötétség van ott, de nem vagyok tapasztalt csörömpös.
Egyébként tetszik. Szerintem nagyon jó lett, pláne, hogy 1/72 -es -tudom milyen azt építeni. :) ,meghát KLZ írta is, hogy ő sem igazán tapasztalt e téren, szóval gratula hozzá, szerintem nagyon jó. A "fikázást" csak azért írtam az elejére, hogy legyen valami kritika-szerű is :))) ,egyébként én biztos nem tudnám ilyen jól megcsinálni.
notarius 185456 2007. február 14. 15:16
Válasz erre
Oké, de ha menenk vele néhány száz métert, akkor az már nem meszes.
Stefan 185455 2007. február 14. 14:51
Válasz erre
Szerintem úgy reálisabb, ha a lánc is meszes, mert egy meszelés kedvéért biztos nem szerelték le. Ha már ennyi gondot fordítottak volna rá, akkor nem meszelik, hanem szépen megcsinálják a téli kamuflázst.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157.