/ Fórumok /

Könyvek, folyóiratok

Ha valaki olyan könyvet olvasott, ami a többiek érdeklampődésére is számot tarthat, vagy az elsampők közt jutott hozzá egy hazai, vagy külföldi makettezampő laphoz, itt véleményezheti azt.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56.
solyom 586574 2015. május 28. 12:17
Válasz erre
Sziasztok!

Szerintem egyszerűbb ha megnézitek a tavalyi utolsó Haditecnika hátsó, belső borítóját, mert ugye arról van szó alapból.
Az tényleg el van nyomva...

BB
exec 586568 2015. május 28. 09:55
Válasz erre
juge75,

"noch dazu" Te mint nyomdaipari gépmester elképzelhetőnek tartod, hogy csak egy színt rontanak el, a többi ( pl trikolor) teljesen rendben van?

Én meg a keresztapámtól idéznék most "megmagyarázza, hogy a döglött ló csak alszik"

exec
juge75 586474 2015. május 27. 07:45
Válasz erre
"amin ráadásul még a nyomdatechnika is változtat"
?
Tudod, a nyomdatechnika nem változtathat rajta, mert ha 4 szín color nyomású a produktum, akkor színekre kell bontani, és Cián, Bíbor, Fekete, Sárga színenként kerül a Fehér papírra (elég precízen odafigyelve!).
Mint Nyomdaipari Gépmester, mondom ezt.
Ha mégis más lett a végeredmény, akkor tessék reklamálni, mert akkor abban a nyomdában nem szakemberek dolgoznak...
Gabusch 586467 2015. május 27. 00:45
Válasz erre
Csak úgy mellesleg, ha a gép festése eredetileg giallo mimetico 3 volt, akkor Italeri akrilban van olyan.
exec 586465 2015. május 27. 00:21
Válasz erre
Kedves Alexandros,

attól még tény, hogy ez rohadtul nem homok. Giallo mimetico = sárga terepszín. És az nem homok. Homoknak titulálni azt amit az olasz sárgának hív csúsztatás. Avagy logikád szerint minden sárga homok szín?

Ne haragudj, de nagyon flegmán válaszolsz és a mellékelt kártyáról nagyon nem derül ki, hogy a sárga terepszín 3 mitől homokszín? Ki nevezte el úgy? A rpeülő ettől még lehetett "Giallo Mimetico 3" színű, amit én parasztosan mustársárgának látok.

Üdv.
exec
Alexandros 586463 2015. május 27. 00:03
Válasz erre
Kedves exec!
Akkor konkretizáljuk a dolgot. Kovács Úr az általam feltett Stormo színminták chipjeit használta a grafikákhoz.Hogy világos legyen gialló mimeticó3,(parasztosan homok szín).
Nem narancssárga,de még csak nem is mustár sárga-egyszerűen giallo mimeticó 3.De nevezzétek ahogyan akarjátok.
Üdv. N.S.
exec 586437 2015. május 26. 18:49
Válasz erre
Kedves Alexandros,

hogy a képen lévő repüülőgép nem homok sárga alapszínű, az egészen biztos. Élt bennem a kétely, ezért megkérdeztem pár laikust (nem szegecsszámláló, nem repülőt, ellenben jó színlátót.) Egyértelmű reakciójuk:

ez bizony mustársárga. Amihez Z63 megjegyzése közelebb van, mint a homok.

Üdv.
exec
Csobi21 586435 2015. május 26. 18:16
Válasz erre
Köszönöm az infókat, nem gondoltam hogy így belenyúlok a darázsfészekbe, de a könyvről tényleg nem tudni semmi konkrétat? Nekem személy szerint e két típus a kedvencem, ezért is érdekelne.
Alexandros 586389 2015. május 25. 21:39
Válasz erre
V. 428 Héja Mátyásföld
V. 428 Héja Mátyásföld
coloriicmp_1
coloriicmp_1

Szia Zozó!
Csodálkozom,ha Te az eredetit narancssárgának láttad.Nem kételkedem a szakmai tudásodban,éppen ezért furcsállom,hogy egy mezei gépen profi színt vársz el,amin ráadásul még a nyomdatechnika is változtat.A többihez inkább nem fűznék véleményt,mert erősen személyeskedő indíttatású a hozzászólásod.
Csobi 21-nek.
Én segítségül ajánlom a Stormo oldalát,benne különböző színmintákkal.
Felteszem Béla egyik ,, narancssárga" grafikáját is,meg a stormo színeit.
Jó makettezést.
Üdv. N.S.
Z63 586347 2015. május 25. 13:36
Válasz erre
Szia!
Igen,láttam az eredetit is, az is narancssárga volt... Ez pedig azt jelenti, hogy nem jó a grafika. Tíz éven keresztül dolgoztam ebben a témakörben és, bár jómagam nem csináltam ilyesmit, láttam azokat, akik készítettek jó grafikákat és számtalan esetben vettem részt a proof készítésekben, szintúgy, sok esetben az én utolsó jóváhagyásommal indította a gépmester a nyomdagépet. Tehát az átlagnál azért valamivel jobban ismerem ezt a témakört. Mint hangsúlyoztam, elismerem a Béla tudását, de olykor bizony nem értek vele egyet (mint ahogy több szakértő, egykori kollégája sem)és nem vagyok hajlandó feltételek nélkül bármit tényként elfogadni, csak azért, mert ő mondta. A nyílt személyeskedésről annyit, hogy szűk baráti körben elnézett dolgokat nem feltétlenül engedhet meg magának egy "Úr" idegen társaságban. Ezt nem részletezem, tökéletesen tudod, mire gondolok. Az pedig továbbra sem megy le a torkomon, hogy valami azért van úgy, mert valaki kijelenti, hogy ez az ő igazsága.Abban pedig eretnekség kételkedni. A kérdező megkapta az információt, pusztán felhívtam a figyelmét arra, hogy fenntartással kezeljen ott leírt dolgokat. Ebben a témában többet nem szólok hozzá, mindenki azt hisz, amit akar, amit meg saját szememmel láttam, azt tartom mértékadónak.És ne haragudj meg, de, ha valaki a saját fizikális tapasztalatomnak,észlelésemnek ellentmondva lehülyéz, annak a véleményét nem fogadhatom el fenntartások nélkül. Az pedig, hogy emberünk lesz@rja az ilyen beírásokat, nagy ügy, bármi mással sem törődik, ami nem az ő igaza.
Hátralévő életemben nem kívánok több energiát pazarolni erre, főleg, hogy sokkal több jó dolog lenne, amire már nem jut majd időm!
Neked is szép napot!
T.Z.
Alexandros 586316 2015. május 24. 21:30
Válasz erre
Zolikám!
Ez egy piszok rosszindulatú komment volt!
A kérdőjel nyílt személyeskedés,a ,,narancssárga" meg tudatos csúsztatás,mivel Te is tudod,hogy ennyit tud a nyomdatechnika,főleg azok után,hogy láttad az eredetit is.
A többit inkább nem minősítem.
Még mielőtt valaki megint megkérdi,hogy miért én válaszoltam Kovács Úr helyett,azért mert szabad a véleménynyilvánítás ezen az oldalon,meg Kovács Úr le sem szarja az ilyen beírásokat.
További szép napot.
N.S.
Z63 586261 2015. május 24. 08:59
Válasz erre
Szia Csobi21!
A Kovács Béla Úr(?) által szerkesztett cikksorozatot jelenleg a Haditechnika magazin folyamatosan közli. Vannak nagyon érdekes részek benne, de azért ezek mégis csak egy egyéni meglátás és következtetések sokasága, nem árt olykor fenntartással kezelni a leírtakat, főleg a számítógépes grafikák színeit. Azért homokszín helyett naranccsárga, stb.kissé kemény , szerintem.
Üdv,Z
Szabi77 586173 2015. május 22. 21:00
Válasz erre
Sziasztok!
Hát tényleg le vagyok maradva,ez nekem új infó volt még!
Köszi a tájékoztatást!
Szabi77
migi 586171 2015. május 22. 19:47
Válasz erre
Szia Szabi
Le vagy maradva egy félévvel ,Robi bejelentette hogy az ujság megszünt . persze ha azóta nem változott meg valami .
Üdv migi
TAMÁS78 586170 2015. május 22. 19:46
Válasz erre
Ha a ProModellre gondolsz, az sajnos nem mostanában. Felfüggesztették.
Szabi77 586169 2015. május 22. 19:40
Válasz erre
rrobbie!

Szia!
Az új lapszám mikor jelenik meg?
Szabi77
Csobi21 586168 2015. május 22. 19:27
Válasz erre
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a Kovács Béla Úr által szerkesztett könyv /Héja és Cr-32-es témakör/ hogy áll, lehet e valamit tudni a megjelenésről?
rrobbie 583537 2015. április 11. 19:13
Válasz erre
Movar_2015_kicsi
Movar_2015_kicsi

Sziasztok!

Ha lemaradtatok valamelyik korábbi Pro Modell lapszámról, kölcsönadtátok de nem kaptátok vissza, vagy "lemaketteztétek", most itt az alkalom, hogy még kedvezményesebb áron beszerezzétek a hiányzó példány(oka)t!

Üdvözlettel: Robi
pigasos78 583410 2015. április 9. 08:46
Válasz erre
DSC_0215
DSC_0215

Sziasztok!

Eladó lenne ez a két újság: Der Adler (1940.április 30.) és Magyar Szárnyak (1943.szeptember 1.)
Azért nem a cserebere rovatban hirdetem meg őket, mert ott elvileg árat is meg kellene adnom. Én viszont arra lennék kíváncsi, kinek mennyit ér. (A nyugat-európai árakat tudom, de itthon...) :)

Ajánlatokat ide várok:
pigasos78@gmail.com
Üdv Mindenkinek!
solyom 582748 2015. március 31. 08:56
Válasz erre
nfm921
nfm921

Köszi, hogy felhívtad a könyvre a figyelmet!
Rákerestem a neten, és egy másik könyve is ráakadtam a szerzőnek.

nadasdymuzeum.hu/tartalom.php

BB
magoo 582715 2015. március 30. 18:08
Válasz erre
Szombathely bombázása
Szombathely bombázása

Tisztelt Fórumozók!
Megjelent Czirók Zoltán kötete a szombathelyi légitámadások történetéről a Vasi Múzeumbarát Egylet kiadásában.
magoo
Dénes 582034 2015. március 23. 06:55
Válasz erre
Magyar Warriors_Cover
Magyar Warriors_Cover

Mikor rakattintok az alabb megadott linkre a kettospont eltunik a https utan, igy a link nem mukodik. Ezert ismet felteszem a link-et, ezuttal formattalas nelkul: https://www.facebook.com/MagyarWarriors

Mellekelem a cimlapot is.

Denes
Dénes 581986 2015. március 22. 18:09
Válasz erre
Több, mint húszévnyi munka után (amely során a kézirat tartalma megkétszereződött), több kiadóváltás után, majd több évnyi várakozás után az angol kiadó végre jelezte, hogy a 'Magyar Warriors' c. könyv a múlt hétfőn megjelent. A könyv a Magyar Királyi Honvédség történetét mutatja be 1919-től a háború végéig, angol nyelven. Az 1. kötet végleges terjedelme több, mint 400 oldal lett. A könyvet egyelőre még nem kaptam kézhez, így nem tudok a kinézetéről beszámolni.

Részletekért kérem látogassátok mag a könyvnek szentelt Facebook oldalt: https://www.facebook.com/MagyarWarriors

Üdvözlettel,

Dénes
Gabi 580131 2015. március 2. 20:12
Válasz erre
Sziasztok!

Létrehoztam egy topikot a témának, a jövőben kérném, hogy ott folytassátok annak a fejlécében található szabályok betartásával a témáról az értekezést. Ezt a topikot meghagyjuk az eredeti céljára. Természetesen itt marad minden eddigi bejegyzés, de a továbbiak az új topikban lesznek majd. A festéssel kapcsolatos beírásokat, kérdéseket innen a jövőben törlöm.

Gabi
Durál 580129 2015. március 2. 20:09
Válasz erre
Tanár Úr, hogy megértsd:
"semmiféle olyan német szabadalom nem volt a Krayer birtokában, ami festékrendszerekről, illetve festékszínekről szólna." vagyis megvan azon festéssel, festékekkel, azok használatával kapcsolatos német szabadalmak listája, amiknek a Krayer egyáltalán a birtokában volt
ssanyi 580127 2015. március 2. 20:04
Válasz erre
Köszönöm Varjúbácsi!

Nem Tőled vártam a választ de nagyon köszönöm!
"Mint korábban arról írtam, semmiféle olyan német szabadalom nem volt a Krayer birtokában, ami festékrendszerekről, illetve festékszínekről szólna."
Szabadalom kontra licensz!
Gabi 580116 2015. március 2. 19:15
Válasz erre
Szia Zoli!

Köszönöm, ez a terv, és rövidesen életre is kell.

Gabi
Z63 580114 2015. március 2. 18:41
Válasz erre
Tisztelt adminok, illetve moderátorok!
Kérném, fontoljátok meg a lehetőségét annak, hogy ezt a témát egy új topicba tereljétek! Egyrészt, hogy az eredeti topic az eredeti címének is megfelelhessen, ne csak ez a téma foglalja le,másrészt, hogy a most folyó vita is követhető legyen. Ez utóbbihoz mindenképpen érdemes lenne szétválasztani a jelen vitát is. Javasolnám, hogy legyen egy olyan rész, amelyben a valóban komoly eredmények olvashatók, amelyek kutatási eredményeket, bizonyítékokat, forrásanyagokat lehetne nyomon követni, a másik, amelyben az egymással való csatározások folyhatnának. Így a szakmai részt nem forgácsolnák szét az egyéb viták. Nagyon szomorú vagyok, hogy nem sikerül dülőre jutni személyes dolgokban, de így legalább agy altopicban mehetne az adok-kapok.
Üdv,Z63
magoo 580113 2015. március 2. 18:40
Válasz erre
Tisztelt Történelmi Tények Iránt Érdeklődő Makettezők!
Egyetlen Cellaetern festéken sincs védjegy Magyarországon, annak ellenére, hogy Béla szerint tuti magyar és Krayer fejlesztés. A Trináton pl. van!
De mint tudjuk, nem számít...
Pusztavámon folyt a Krayer fejlesztés!
magoo
Varjúbácsi 580110 2015. március 2. 18:25
Válasz erre
Sanyi!
Itt a két kifejezés lexikális magyarázata, azt hiszem elég egyértelmű a különbség:
"A szabvány elismert szervezet által alkotott vagy jóváhagyott, közmegegyezéssel elfogadott olyan műszaki (technikai) dokumentum, amely tevékenységre vagy azok eredményére vonatkozik, és olyan általános és ismételten alkalmazható szabályokat, útmutatókat vagy jellemzőket tartalmaz, amelyek alkalmazásával a rendező hatás az adott feltételek között a legkedvezőbb."
"A licenc szó a latin/német és angol licence/license szavakból két alakban került a magyar nyelvbe:
licenc (kereskedelemben és jogban) amely védjeggyel ellátott, szabadalmazott termék gyártásának, illetve gyártási eljárásának (know-how) megszerzett joga, engedélye."
J_K 580108 2015. március 2. 18:09
Válasz erre
...és az sem számít, hogy a roncsokon német színek vannak bizonyítottan.

Éljen a Krayer-gyárbirodalom, a barnára (61) korrodálódó alumínium, és a német felségjelkék!
magoo 580106 2015. március 2. 17:23
Válasz erre
Tisztelt Fórumozók!
Négy dátum:
1938. június 1. Német színeket rendszeresített a HM.
1938. augusztus 12. A WM a Sólyomra a Ju.86 német festékét rendeli meg.
1939. május 3. Először ajánlotta a Krayer a WM-nek a G. jelzésű Cellaetern festéksort.
1940. november 28-29. A G. jelzésű Cellaetern festéksor receptjei elkészültek.
1941. március 28. G.1110 Cellaetern repülőgéplakk hígító receptje elkészült.

Nem számít, hogy nincs recept, gyártották.
Nem számít, hogy minden recept, ami megmaradt át lett nézve és nincs benne korábbi G repülő festék recept erről a G sorról. (Béla! Dobd fel légyszi, hogy volt korábbi receptje ezeknek a festékeknek, csak nem találtuk meg!)
Nem volt hígító fél évig a festékhez, nem számít.
Nem számít, hogy van a HM által rendszeresített Krayer színminta, nem jó.
Egy számít: éltetni kell a kitalált sztorit minden áron. Még az sem baj, ha közben kiépült a Krayer gyárbirodalom. (Ezt hány jeles kutató dobta össze? Erre várom a legjobban a választ, mert ez a "szakmaiságot" alaposan bizonyítja!)
Vadász Pisti és én is szakmai kérdéseket tettünk fel, válasz nincs. Van pusztavámozás, trafalgarozás, doksizás, és tudományos szétoffolás.
Engem kiszolgál a fórum, mert a "szakmaiságot" végig lehet követni.
A makettezőt kiszolgálja, ha azért jön ide, mert információra van szüksége a magyartarkáról?
Mindenki döntse el.
magoo
ssanyi 580102 2015. március 2. 15:38
Válasz erre
Megpróbálok még kérdezni hátha valaki elolvassa és válaszol rá, vagy talán a fogalmazással vannak gondjaim mint másnak a szövegérétsse.?
Mi a különbség a szabvány és a licenc között?Szerintem fontos lenne tisztázni.
Varjúbácsi 580098 2015. március 2. 15:21
Válasz erre
"A német szabadalmak vannak meg nálam, szerintem érthetően leírtam..." Ez mit is bizonyít! Ezek szerint a német szabadalmi leírásban benne van, hogy a KRAYERNEK NEM ADTAK EL festékszabadalmat?
Szerintem ez legfeljebb annyit bizonyít, hogy ismered a német festékszabadalmat, de semmi köze a Krayerhez.
A szabadalmi leírásban ugyanis nem rögzítik, hogy a későbbiekben ki veszi majd meg, melyik cég használja!
Varjúbácsi 580097 2015. március 2. 15:15
Válasz erre
Főmérnök Úr!
A szövegértéssel NEKEM nincs bajom, úgy látom nálad lehetnek a gondok! Ha nem tudod a forrást pontosan megjelölni, akkor ezek szerint az "ÚGY EMLÉKSZEM" faktor lép be? Hol is lelhető fel az ominózus 15 kötet? Vagy ez is hadititok, mint a KRAYER kerítésfesték katalógus?
Durál 580095 2015. március 2. 15:01
Válasz erre
Tanár Úr! Nálam a 15 kötet nincs végig kifotózva, és mint mondottam volt a szövegértésről, tessék elgondolkozni. A német szabadalmak vannak meg nálam, szerintem érthetően leírtam...Mint korábban arról írtam, semmiféle olyan német szabadalom nem volt a Krayer birtokában, ami festékrendszerekről, illetve festékszínekről szólna. És újra leírom, abban a bizonyos sok kötetben van az a bizonyos 4 keresett szín receptúrája, a fejlesztéseikkel együtt. Ezekből néhány közre lett adva. Én nem a receptúrát kutattam most, mást derítettem ki. Ami receptúrákat kutatótárstól kaptam, azt meg engedélye nélkül nem tehetem közzé. Azoknak meg különben is szakfolyóiratban, könyvben a helye. Ilyenekben pedig már érdekes dolgok lettek közölve, csak az itt lévő társaság nagy része, tisztelet a kívételnek, nem olvassa el, érzelmi alapon irogat be, lelkizések folynak, stb.
badboy 580093 2015. március 2. 14:49
Válasz erre
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Kéretik a forrásokat bemutatni, legalább fényképen. A főiskolán az első hetekben belénk verték a forráskritikát, a források feldolgozását stb. Ezzel nem akarok bántani senkit sem, de úgy vélem a "laikus" többség szeretné ezeket látni. Köszönöm.
Varjúbácsi 580091 2015. március 2. 14:42
Válasz erre
Kedves Bubu!
"A Krayer receptúrája vagy 15 kötetes. Abban benne van a G.1184, csak meg kell nézni a kibocsátás dátumát, és mindjárt megvan, hogy lehetséges-e."
A korrektség kedvéért megtennéd, hogy olyan pontosan megjelölöd ezen állítás bizonyítékát - fellelhetőség, pontos kötetszám, oldalszám - mint ahogy Magó megjelöli a forrásait? Ha nem teszed az állításod csak TERELÉS!
" Ez ugyan a gépemen van, de nem az én kutatásom, így jogom sincs közölni az adatokat."
Már megbocsájts, de ez megint csak terelés. Colombo felesége!
Gabusch 580081 2015. március 2. 13:30
Válasz erre
Számomra ez az egész már totálisan követhetetlenné vált - ámbár igen szórakoztató.

Most egyelőre ott tartok, hogy amennyiben jól értem (ez sem biztos) a Ju-86 a Sólyom festegetése előtt érkezett Magyarországra, német színekben.

Feltételezve, hogy a makettező társadalmat viszonylag kevéssé érdekli, hogy milyen összetételű, milyen a gyártmányú (Herbig, Cellaetern, bármi más) festéket kentek a magyar gépekre, pl. arra a nyomorult Sólyomra, az kizárható, hogy német színekben tündököltek (mert kb. ennyi lenne az érdekes)? Ha igen, milyen dokumentumok alapján? Mert gondolom, hogy a Honvédelmi Minisztérium szabta meg, hogy milyen színeket rendszeresít az MKHL részére és a festékgyártóknak kellett ennek megfelelni, nem a Krayernél éppen fölös mennyiségben rendelkezésre álló színekből kellett a repülőgépet gyártó cégeknek, pl. a WM-nek választani.
exec 580079 2015. március 2. 13:26
Válasz erre
Sziasztok,

a vitába beleszólva, újra szigorúan tudományos oldalról: A nem meg jelölt forrás nem forrás! A más által nem megtekinthető dokumentáció pedig városi legenda, arra tudományos munkában hivatkozni nem lehet! Ha ezt a vitát folytatni akarjátok, kérem a továbbiakban a források prezentálását, a dokumentum, katalógus, vagy az esedékes hivatkozást, ellenkező esetben a vita zárásra kerül!

exec
ssanyi 580065 2015. március 2. 12:22
Válasz erre
Tisztelt Kovács Úr!

" De ami a 100%, amikor a Krayer Lakklánc megszületett, nem használtak fel semmilyen, ismétlem, semmilyen német festék szabványt. Ez dokumentálható, és az is, hogy a későbbiekben se."
Milyen dokumentum vagy dokumentumokkal lehet igazolni ezen állítását?
Gabi 580062 2015. március 2. 11:40
Válasz erre
Sziasztok!

Kérném, hogy ezzel kapcsolatban ez legyen az utolsó hozzászólás, térjünk vissza a tárgyra!
Köszönöm!

Gabi
cimber 580059 2015. március 2. 10:33
Válasz erre
#579720:

"Kedves Sherman,hogy Te nem merted feltenni a kis kacsódat,azért ki a felelős?"

Ha nem arról szól a fent citált hsz.-od idézett része, hogy Sherman gyáva volt és nem mert beleszólni, akkor mi a tartalmaz?

Ha valamit nem merünk megcsinálni, az azért van, mert félünk a következményektől, nem?

Valóban, szó szerint nem írtad le, hogy gyáva, csak egy kőkemény ráutaló jelzős szerkezettel - hogy is fogalmazzak finoman - kétségbe vontad a bátorságát. :-)
ssanyi 580058 2015. március 2. 09:56
Válasz erre
Üdv!

Hátha tudja valaki a választ a kérdésemre, kíváncsi vagyok.
Mennyi időbe telt pl. 100 l vagy kiló rep. festék (egyrétegű) legyártása korabeli technológiával mondjuk a Krayarnél (gondolom ugyanannyi mint más gyártóknál de azok ilyen irányú adatait sem tudom).
Gondolom az alapanyagok nagy része raktáron volt.

Előre is köszönöm!
Podva 580056 2015. március 2. 08:55
Válasz erre
Bocs: ...Béla bácsi...
Podva 580055 2015. március 2. 08:55
Válasz erre
Kedves Béla Bács

Muzzy-nál ott a pont, miért kellett másik "közel azonos", de nem ugyanolyan színsor ha a Junkersek már adott RAL színekben érkeztek?

A másik kérdés nem vagyok ugyan vegyész, de a közzétett receptek alapján az jön le hogy a festékek nagyából 1/4-ed részben pigmentet, 3/4-ed részben lakkott (csak így leírva) tartalmaztak. a lakk száma G1184, ha jól rémlik... Dénesék közzétettek egy Cellaetern színtelen lakk receptet is, azon a lapon viszont nem szerepel ez a G1184, hanem valamilyen Fxxx kód...Akkor ez a két lakk nem ugyan az...?
A feltalált recepteket jobban ismerőket szeretném megkérdezni van a G1184-re is recept? Van annak köze esetleg a Herbig lakk szabadalmához?
Üdv VIktor
Alexandros 580042 2015. március 1. 23:08
Válasz erre
Kedves Cimber!
Igazad van!Ilyet Te valóban nem állítottál.Én hol állítottam,hogy Sherman gyáva?Visszaolvasva sehol sem találom.Ha ezt tettem volna,elnézést kérek.
Barátsággal N.S.
Muzzy 580034 2015. március 1. 21:00
Válasz erre
Kedves Bubu!
Még rémlik pár dolog a flaterről és a csökkentett uránium ellensúlyok alkalmazásáról..
Nekem logikai dolgok nem jönnek össze.
Ha a MHKL egy gépre vesz egy színt, (Ju-86) akkor miért alkalmaz másik színt egy másik repülőn, és egy sorozatban gyártott gépen miért változtatják meg a színt? Nem kutattam, nem vagyok szakértője a festékgyártásnak, de azt nehezen értem, hogy mi az indok eltérő szín alkalmazására. Ami érdekes, hogy katonai gépen igazából a színt nem a gyártó, hanem a megrendelő MKHL határozza meg. (a festés technológia meg a az alapanyagoktól függ.)
Muzzy
cimber 580031 2015. március 1. 20:11
Válasz erre
Szia!

Nem írtad, én viszont ilyet nem is állítottam, akárhogyan olvasok vissza.

Pusztán arra utaltam, ha valaki tiszteletből, jó neveltetésből adódóan nem szól bele egy előadásba, azért nem nevezhető gyávának.
Ennyi volt a megjegyzésem, sem Rád, sem másra nem tettem semmiféle pejoratív jelzőt, utalást.
Durál 580012 2015. március 1. 16:12
Válasz erre
Kedves Big Muzzy! Írtam Neked holmi flatterről. A 21-esen nem dolgoztál, arra a típusra is volt kidolgozva a kormánylapokon végzett javítás után a kiegyensúlyozottság ellenőrzése és beállítása. Sokkal több gondom volt az utasgépekkel. A 737-200 első közepes javítása alkalmából a Tu-154-re alkalmazott mintegy 10 méteres padot szokás szerint ki akarták dobni. Megmentettem és erre konstruáltam át a Boeing felfüggesztő készülékeket. A gyári rajzok szerinti legyártatáskor vettem észre, az amcsik alaposan elcseszerintették, át kellett terveznem. A mérnökök ott is emberből vannak, az ember meg nem tévedhetetlen. A kiegyensúlyozó súlyokat is előre le akartam gyártani a doku alapján. Az oldalkormánynál fönnakadtam a köv. problémán: volt méret és súly, de anyag nem. Nosza kiszámoltam a fajsúlyt, hogy ebből tudjam meg az anyagminőséget. Ekkor akadtam ki. Mengyelejev szerint az anyag az ólom és urán között helyezkedett el. Az USÁban, egy tanfolyamon homályosítottak föl, kiégett urándioxidból van, reszelgetni, vágni is tilos, nagyon mérgező... A mérés során a kiegyensúlyozás tulajdonképpen nagyon egyszerű, a súlyokat az erre kiképzett helyre kell megfelelő számban fel, illetve leszerelni. Tűréshatáron túl (ha adott típusnál nem volt több hely a súlyoknak) meg leszedtük a festéket és újra, vékonyabban felfújtuk. A többi típuson hasonlóképpen folyt a dolog, nem ördögtől való dolog. Boskovics menekülése az Ezüst Nyílból valószínűleg a nem jól kiegyensúlyozott csűrő miatt történt. Az első Sólyom szériagép több hónapos berepülése például a sok ok között azért húzódott, mert ilyen jellegű problémákat is meg kellett oldani. A többi, már szerelősoron lévő géppel meg azért vártak, mert a módosításokat azokon is végre kellett hajtani. üdv bb
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56.