/ Fórumok /

Új makettet vennék...

...de nem tudom, milyen. Ha te is ilyen dilemmával állsz szemben, itt kérdezz, hátha tud segíteni valaki.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25.
badogvarju 682606 2021. február 28. 10:50
Válasz erre
Szia!
Maximálisan egyetértek! Kiegészíteném azzal, hogy ezt a cserét a Hasegawa is megérdemli és el is fogadja.(legköltséghatékonyabb az Italeri futószárak "gyanta klónjait" beépíteni az említett készletekbe)
Üdv!
Attila
borisz 682603 2021. február 28. 09:40
Válasz erre
Szia!
Téged is megkérnélek, hogy egy cikket (is) írj a dologból. Sokkal azemléletesebb tud lenni, és nem is veszik el, mint egy hozzászólás.
borisz 682600 2021. február 28. 09:23
Válasz erre
Szia!
Lehetne, hogy ebből összeállítasz egy cikket ide - mármint a cikkekhez?
Nagyon jó leírás, de hozzászólásként el fog veszni.
bobi77 682592 2021. február 27. 23:12
Válasz erre
Folyt.köv.
A Revell valóban alakhibás, a szárny mögött a törzs keskeny vagy 2 mm-rel, valamint a gerinc is túl markáns formájú. A panelvonalak egy része a semmiben végződik, valamint hiányosak is. Az Academyvel összehasonlítva kicsit játékszerű. Egy érdekes dolog: a bal oldali futómű valamiért szeret kiesni a helyéről. Két készletet is összeraktam mindkettőnél előjött a gond, pedig nagyon figyeltem.
bobi77 682591 2021. február 27. 23:06
Válasz erre
A hornet témához: a legjobb 72-es hornet az Academy. Futómű javításhoz a legegyszerűbb megoldás az Italeri futóművének beépítése.

Superhornethez: a legjobb az Academy
rod666 682586 2021. február 27. 19:58
Válasz erre
badogyarju, abschattung, köszönöm!
badogvarju 682573 2021. február 27. 12:37
Válasz erre
Szia Zoli és BBandika!
Jövőhét második felében szerintem a tizenhatost felvázolom. A Phantom az sokkal nagyobb falat...de lehet, hogy az lesz. (elvégre az a nagyobb "szerelem"!)
Üdv!
Attila
atika 682571 2021. február 27. 11:48
Válasz erre
Még néhány apróság /72-es Hornet témában, bár ez egy végtelen történet... :)

Ha már vásárlásról volt szó.
A most könnyen hozzáférhető Hasegawa (nem limitált és ezért elég barátságos árú) készletek az 00438 (D8) és a 00439 (D9) számúak. A megnevezésük és a mellékelt matricák szerint C és D változatok. Ugyanakkor a szerszám kialakítása miatt a C/D típusra jellemző vezérsíkok külön kereten vannak és benne van a dobozban az A/B-k vezérsíkja is; ezért az együlésesből könnyen lehet A/C (korai) és a kétülésesből B/D (korai).
A Fujimi nem vacakolt külön vezérsíkokkal; csak a C/D változatokét gyártotta le és jelzi, hogy mit kell eltávolítani abban az esetben, ha éppen A vagy B változatot adott ki.

Nem esett szó az új változatoknál az EA-18G-ről.
Itt az Academy és a Hasegawa van a pályán.
kezo 682569 2021. február 27. 11:36
Válasz erre
Köszönöm a választ , igen a 48-asra gondoltam.
Kezo
atika 682568 2021. február 27. 11:27
Válasz erre
Gondolom, az 1/48-asra vagy kíváncsi.
...bár az az alapján készült 1/72-esre kérdeznél. :)
Azt hiszem, ezzel már jeleztem: nagyon jó készlet.
Ha vannak is hibái (én nem tudok róla, igaz, még nem mélyedtem el a kérdésben), a legjobb 1/48-as Hornet.
Van Hasegawa-m és Kinetic-em is 1/48-ban, kvázi referencia céllal.
atika 682567 2021. február 27. 11:19
Válasz erre
Köszönjük!

Örülök, hogy szakértő hozzászólásod sem mond ellent rövid felvezetésemnek (#682457). Úgy tűnik a témában közmegegyezés alakul ki.

Van írásodban bőven új információ.
A klasszik Academy főfutó problémára van valami egyéb megoldás is?

Annyit szeretnék hozzátenni, hogy idézlek: "Egyik készlet orrán sincs azonosító reflektor kanadai, svájci, finn, kuwaiti gépekhez, minden esetben házi feladat, bár az Italeri matricával meg szokta oldani olykor."
Az eredeti kanadai festést is tartalmazó Hasegawa-ban is benne volt matricában a reflektor (810 és 811 számú készletek).
És a lényeg: a Fujimi B keret 8-as alkatrésze az maga a reflektor (törzsfélen a panel ki van hagyva a reflektor nélküli a B14).
kezo 682566 2021. február 27. 10:54
Válasz erre
Sziasztok !
Az új Kinetic F-18-ast ismeri valaki ?
Kezo
BBandika 682565 2021. február 27. 10:12
Válasz erre
Zoli 682563 2021. február 27. 09:36
Válasz erre
Szia,

Van rá igény, előre is kösz!
z
badogvarju 682560 2021. február 27. 09:27
Válasz erre
Sziasztok!
1/72-es méretarányban a Phantomot nyugodt szívvel bevállalom, illetve a tizenhatost "félnyugodtan"...ha van rá igény.
Jó makettezést mindenkinek!
Üdv!
Attila
f2d 682559 2021. február 27. 09:15
Válasz erre
Szuper hozzászólás, vagy inkább már egy cikk a Hornetekről, köszi.
(Az F-16-ról, F-14-ről, F-4-ről is jó lenne hasonló összefoglaló. Ezeknél a típusoknál is lenne mit rendszerezni, mert 1/72-ben se szeri se száma a kiadott/újra kiadott maketteknek.)

Nekem a Revell 04864 Super Hornet van meg, az én erősen szubjektív véleményem szerintem ár/értékben verhetetlen, gyakorlatilag a dobozban lévő DACO matrica áráért lehet hozzá jutni, és nem mellékesen a legjobb bontása is ennek a készletnek van, viszont fájó pont, hogy a szárnya nem hajtogatható. Az alakhibái nem tűntek fel, bár igencsak felületes a Hornet ismeretem.
Tibcsi 682558 2021. február 27. 06:50
Válasz erre
f-18proto
f-18proto
MDD-F-18-Hornet-ESCI-1-72-Scale-Model-Kit
MDD-F-18-Hornet-ESCI-1-72-Scale-Model-Kit

A "Proto, nullszéria" részhez egy kiegészítés: a Hasegawa is kiadta a prototipust 1/72-ben (és 1/32-ben is). Egy régi ESCI makett is a nullszéria Hornet-et ábrázolja (ez volt az első F-18-asom), de az ESCI-t nem ajánlom, mert nem jó az alakja. A Hasegawával nincs komoly gond.
Zoli 682556 2021. február 26. 23:00
Válasz erre
Szia,

Köszi az összefoglalást!
Elég sok Hornet megfordult már nálam is, viszont eddig még csak egy ősrégi Heller kitet építettem gyerekkoromban, olyan is lett, de maga a készlet is nagyon gyenge.

Még nem ástam bele magam mélyen a témába, ezért sok konkrétumot nem tudok a pontosságukról, de azért egy-két észrevételt megosztanék.

A Fujimi makettek tényleg a legjobbak voltak anno, és még most is elég igényesek. Ezekben vannak csak teljes szívócsatornák, illetve még radarantennát is mellékeltek. A maratás minimális (HUD keret, visszapillantók), nincs jelentősége, de a semminél több. Sajnos a kabin oldalkonzoljai nem olyan részletesek, mint pl. az Intruder készletekben. Ja és az A-6 makettek dobozaival megegyező méretű kiadásában teljes fegyverzet is van, bár asszem a rakéták mellett ez csak az Mk.83 bombákat jelenti, de legalább minden pilon megpakolható. Viszont az ára nem olyan vészes, kb annyiért vettem ebay-ről járulékos költségekkel, mint itthon az Academy maketteket.

A Super Hornet esetében nekem az Academy az etalon, pattintós kivitele ellenére. A fő előnye a többihez képest szebb, részletesebb felületi kidolgozás, a részletesség, illetve az alakhűség. Utóbbi esetében legalábbis nekem úgy tűnik ennél lett a legpontosabb a gerinc. A Hasegawa gerince túl gömbölyű, a Revell kiteké túl széles és lapos, ez tűnik az arany középútnak. Amúgy a német makett is elég szimpatikus, annál inkább a gyengébb minőség zavaró (beszívódások stb).
A törzs tetején lévő szellőzők kezdetben tényleg mások voltak, ez nem hiba, legfeljebb a matrica, ha a későbbi szériákról készültek.
Nekem a fő probléma, hogy a szárny mechanizációval egyiknél se törődtek, szóval drága gyanta feljavítókat kell hozzájuk venni a hajtogatáshoz, vagy marad a házi kivitelezés...
z
abschattung 682553 2021. február 26. 21:45
Válasz erre
Szia kls!
Nem olyan rég kezdtem újra az ipart, nem vagyok guru, láttam, hogy döntöttél már, de hátha: A Hornet a kedvenc gépem, párat építettem, párat láttam dobozban, sokat olvastam a kitekről, kiegészítőkről. A válasz attól is függ, hogy milyen felségjellel és mennyi pénzért építenéd. Ez az én meglehetősen szubjektív listám 1/72-es Hornetekről. 

Proto, nullszéria: Italeri, Airfix (úgy tudom, a nagyon régi Italerikben, és az Airfixben vannak ős-póttanok)
A: Academy (némi alakítással), Fujimi, Hasegawa, Italeri, Hobby Boss
A+: Academy dobozból, vannak IFF antennák, max erősítéseket kell csinálni/venni a vezérsíkokra stb.
B: Fujimi, Hasegawa, Italeri (ezek mennek dobozból, ha jól emlékszem), vagy kitbash Academy (A + D)
C: Academy, Fujimi, Hasegawa, ItaleriC kései: Academy dobozból, Fujimi, Hasegawa, Italeri
D: Academy (szerintem nem nyomják, alig találni valahol, ott is elég drágán), Fujimi, Hasegawa, Hobby BossD ATARS: Academy D + Wolfpack kiegészítő szett

A készletekről én ezeket tapasztaltam:

Klasszikus, vagy "legacy" Hornetek:

Italeri: régi cucc, tán 40 éves, ugyanezt találod a Revell*, Tamiya**, KP, Bilek, Matchbox, Hobbycraft, Testors dobozokban. Előnyei, hogy az egyik legalakhűbb, a futószárai, futóaknái, pilonjai szerintem ennek a legjobbak, sokszor gombokért hozzá lehet jutni.Viszont nagy kihívás szépre megcsinálni, mert negatívum elég sok van. Röviden: semmilyen részlet nincs rajta. Hosszabban: nagyon finomak, de pozitívak a panelek, hogy élethűbb legyen, újra kell karcolni - már csak azért is ajánlott, mert elég sok tömítő kell hozzá, és akkor elvész a panelezés. Egyáltalán nincs se kidolgozott beömlőnyílása, se kiömlője (sőt, a zárt kiömlőnek még lemezrajzolatai sincsenek), egyáltalán nincs az orrán gépágyú (!), a műszerfalak még nyomokban sem emlékeztetnek az eredetire,  a hátsó nemhogy a "D" WSO munkahelyére nem hasonlít, de még a "B" tréner első műszerfallal megegyező hátsó műszerpultjára sem (a koraiakhoz és a Wild Weasel-hez még matrica sincs, a későbbi verziók matricaívein már jellemzően van), a HUD egy műanyag tömb, a kétüléses verziónál teljesen rossz a hátsó műszerfal borításának a kontúrja is. A katapultülések alig emlékeztetnek az SJU (Mb10: A/B, korai C/D) / NACES (Mb14: kései C/D) duóra. A függőleges vezérsíkok tetejének teljesen rossz a kontúrja, egyenesre kell csiszolni. A szárnyak végi sineknél hiányoznak a villogók, terelőfülek. A korai vintage öntvényeknél csak proto póttartály van, a későbbi széria gépekhez nem jók. Egyedül ennél nem nyitható a vezérsíkok közötti törzsféklap - igaz, ezek kb. soha nincsenek nyitva földön álló gépeknél.
Folyamatosan fejlesztették, gyúrták ezt a kitet, változott a fegyverzet: kezdetben tán mk 84-esek (ezek az idők során lekerültek az öntőformáról), 2 db Sparrow (jellegtelen, semmi részlet), 2 db Sidewinder (nagyon rosszak), Harm (jó), Harpoon (jó), később került rá AN/AAS-38B FLIR duó, ezért a törzsoldali fegyvertartók kiegészítő felfüggesztőket kaptak, viszont ezek miatt csak vágás-csiszolás után helyezhető fel Sparrow. Felfegyverezve dobozból csak USN, korai MARINES (Harpoon, Harm, Sparrow), korai ausztrál (Sparrow + Harpoon) és kanadai építhető. Fegyver nélkül tán korai svájci és korai finn (ők sosem használtak sem Harm-ot, sem Harpoont, a svájciak meg csak légvédelemre használják), és a korai kanadai verzió (A Cougars oktató század, majdnem mindig fegyvertelenek a gépek).Későbbi verziókhoz nem jó, sem erősítések, sem IFF antennák, sem AIM-9X, sem AMRAAM, sem GBU & JDAM bombák, sem ASRAAM nincsenek hozzá, finn, svájci, ausztrál, kuwaiti, kurrens MARINES nem is játszanak, fegyverzet nélkül). Rezek sincsenek már hozzá nagyon, legalábbis én alig találtam, Airvawes kabinbelső és külső alig fellelhető, az Eduard F-18A rézlapja ezer éve nincsen. Fura, hogy a minőségéhez képest a spéci matricásak irreálisan drágák tudnak lenni. Még gyerekkoromban életem első makettje volt, a szívem csücske. :) Van nálam jó pár tartalékban, kihívás megépíteni, meg hát a kedvencem, szerintem jó készlet. :)))
*Revell: Vigilantes C-verzió, (vagy még a Dambusters "Chippy-Ho"): ebből némi munkával mutatósat lehet építeni, csak panelezni kell, igazítani a vezérsíkokon, gyanta ülés kell bele, amúgy meg a műszerfalat, gépágyút megoldották matricákkal és stencil, dekor matrica is van hozzá tisztességesen - a matricák vastagok kicsit, de szépek, látványos lehet a végeredmény (bezsákoltam már).
**Tamiya: ha akad, esetleg fillérekért lehet venni kéz alól, újonnan egyáltalán nem érdemes, mert szögre ugyanaz mint a régi Italeri "Wild Weasel" , csak sokkal drágább.
Academy: jó döntés, tényleg a legjobb! pontos illesztések, részletek, kidolgozottság. De sajnos van egy érthetetlen hibája, ami nagyon durva: teljesen rosszak a főfutók szárai, az alakjuk egyáltalán nem jó, és teljesen rossz szögben állnak, nem terpeszt, hanem úgy áll rajtuk, mintha beszart volna. Nem tudom, hogy a kiegészítő gyártók lecsaptak-e erre a lehetőségre, de sokan arra esküsznek, hogy kell venni egy Italeri E Hornetet, és annak kell lelopni a futószárait. Amúgy csillagos ötös, jó, hogy ezt vetted, de a főfutókra figyelj. Hiba lehet még, hogy ennek is "vak" beömlője van, de nem vészes, korántsem olyan primitív, mint az Italeri, Airfix duónak. Sok kiegészítő van hozzá.
Fujimi: olvastam alakhibákról, meg, hogy talán az orra kicsit duci, fene se tudja, a pilonjai nem olyan jók, bonyolult összerakni. De elég szuper, van hozzá gyárilag réz is, és csakis ennek van végig teljesen kidolgozott beömlője. Japán, precíz, és alapvetően csak Sidewinder és Sparrow van hozzá. Atomdrága, a speckó matricás kiadások főleg, bár mondjuk azokhoz sokszor van fegyverzet is.
Hasegawa: tipik Hasegawa, tök jó, de elég trükkös is az illeszkedés a beömlőknél (fura a bontása) és kabintetőnél is figyelni kell, ha csukva van. Sokan mondják kicsit forma hibásnak, nekem nem tűnt fel, de inkább az a gáz, hogy kb. egyáltalán nincs futóaknája, és a beömlője ennek is üres, egy műanyag lap akadályozza meg, hogy átlássanak rajta. A kabin műszerei, konzoljai szokás szerint csak matricák. Nincs hozzá sok fegyver, csak Sidewinder és Sparrow, de elég olcsó - a spéci limited editionok nem, azok krv drágák tudnak lenni. Nagyon sok kiegészítő kapható hozzá, kb. a legtöbb. Szerintem az Academy mellett ez a legjobb ár-érték arányú.
Airfix, Heller: ezek ugyanazok, viszonylag pontos az alakja, de nagyon durva, elnagyolt, itt sincsenek részletek sem a kabinban, sem a futóaknákban, sem a beömlőkben. Kb. csak korai A építhető belőle (nincs hozzá még LEX terelő sem, nemhogy újabb felszerelések, antennák stb.). A fegyverei kissé primitívek - de épp készülök egyet venni, mert nagyon érdekel ez a makett. :)
Hobby Boss: értelmes készlet (mintha sokat nézegették-méregették volna a Hasegawa kit-et), de van vele három nagy baj: 1. ha jól láttam, a részletek szinte teljesen hiányoznak, elnagyoltak, nincsenek se kidolgozott futóaknák, se beömlők, se fékezőhorog (WTF?) a matricás kabinba a minimum egy rendes botkormány, HUD és egy gyanta ülés 2. a mellékelt marticákkal dobozból csak a korai blue angels építhető, a kanadai festés modernizált kanadai gépekhez való, de ugye se LEX terelő, se IFF, se reflektor, se semmi 3. ha olcsón találsz veheted, de amúgy ne, irreálisan drága tud lenni ahhoz képest, hogy mennyire szög egyszerű, részlethiányos, pont rosszul lőtték be az árát: vintage-nek új, újnak kb. vintage szintű, "óccsóegyszerűnek" drága, drágának meg "óccsóegyszerű". Láttam már 6000-ért, közben Hasegawa-t 4500-ért, Academy-t meg 6500-ért, ami nevetsége. A D verziója építhető dobozból, a Gladiators át/kiképző század (Az Italeri egyik opciója is ez), ahhoz nem kell fegyver, a Vikings CAG meg látványos.

Egyik készlet orrán sincs azonosító reflektor kanadai, svájci, finn, kuwaiti gépekhez, minden esetben házi feladat, bár az Italeri matricával meg szokta oldani olykor. A Fujimit kivéve egyiknek sincs kidolgozott beömlője, de pl. a Hasegawához van kiegészítő beömlő (tán Quickboost), és a takaró FOD mindig megoldás.

Super Hornet (E & F):

Nagyon bírom, de bevallom, még nem raktam össze ilyet, csak láttam, ez már inkább fejben-kúr@s. :DDD

1. Hasegawa
2. Academy / új szerszámos Revell
3. Italeri / Tamiya / régi szerszámos Revell

Hasegawa E & F: hasonló a felállás, mint a klasszikus: alakhű, szép, itt már vannak fegyverek, de a kabin matricás - viszont ezekhez is hegyekben van gyanta és réz.
Academy: szép, de rosszabb, mint a klasszikus, mert ez az Academy idióta összepattintós "MCP" korszakából van: snapkitnek túl bonyolult, normális, ragasztható makettnek meg túl snapkit. Nem rossz, csak kár ezért a hülyeségért. Ja és: ne korai kiadású F-et vegyél, mert sokan panaszkodtak arra fórumokon, hogy a matricái pocsékok voltak: öntapadós + az áztatósok merev, rosszul tapadó vackok.
Revell: itt se korait vegyél, mert az Italeri. Az új szerszámos szép, van aki szerint nem mindenhol alakhű.
Italeri / Tamiya / régi Revell: az olaszok nem vártak eleget, korán adták ki, ezért dobozból csak a demo protopéldány építhető (hiába a legolcsóbb, ha egyszer kell hozzá venni pl. matricákat, ami sokszor annyiba kerül, mint maga a makett). De annak is pontatlan: a kabinnak köze sincs a valósághoz, a törzs tetején nem a széria gépek szellőzői vannak, hiányzik a "pizzás doboz" az orráról. Túlompenzálták a régi Hornet féklapját, ezúttal csináltak nyitható törzsféklapot, csak az a kár, hogy a Super Horneten ilyen nincsen, a szárnyfelületeivel és a vezérsíkjaival fékez. :) Fillérekért játszani jó lehet, főleg, ha van tartalék matrica otthon (meg ha van otthon Academy klasszikus Hornet, amihez kéne futószár), de egyszer a neten láttam egyet összeépítve, mutatós volt.

Én ennyit tudok a 72-es lódarazsakról, remélem azért segíthettem valamelyest. Lehet, hogy írtam egy csomó hülyeséget is, akkor javítsatok. :)

Sok üdv, jó építést! :)
Vigyázz, vigyázzatok magatokra!
kls 682529 2021. február 26. 12:19
Válasz erre
Köszönöm a válaszokat F-18 ügyben, Academy lesz!
borisz 682522 2021. február 25. 20:21
Válasz erre
Én az Academyt tudom ajánlani. Igaz, még csak dobozban, de elég szép. mondjuk a Replicában per pillanat kb. kétszer annyi, mint az Italeri, de van is annyival részletesebb szerintem.
Ja, de véletlenül sem az összepattintósat!
zsocate 682512 2021. február 25. 13:56
Válasz erre
Tudnád részletezni, hogy mi a baja? Alakhűséggel hogy áll?
myROB 682503 2021. február 24. 20:33
Válasz erre
Nem egyedül kezdtem a makettezésbe. Volt segítségem és már akkor is összehasonlítottuk a készleteket. Az Italerinek nagyon vegyesek a készletei. Az F/A-18A/B/C/D pont egy semmirevaló. Én is inkább Hellert(Airfix?) vettem kíváncsiságból hátha jobb.
zsocate 682483 2021. február 24. 08:35
Válasz erre
Ezt te még akkor megállapítottad, vagy csak utólag olvastad? Nem hiszem, hogy a kilencvenes évek közepén egy tízévesforma fiú jellemzően tamigavát épített :)
atika 682469 2021. február 23. 20:45
Válasz erre
Akkor ezt nem újították fel.
Az Italeri-nek egy pozitív vonása van: nagyon szép az orrfutója - a Hasegawa-t biztosan veri.
...2021-ben pozitív panel vonallal én biztosan nem ajánlanám senkinek.
Bandika 682466 2021. február 23. 20:20
Válasz erre
Hát nem tudom. Én a dobozban nem látok semmi csúnya dolgot. A korabeli ex szoci lengyel/cseh/ukrán makettekhez képest (1980-as évek!) nagyon is jól néz ki.
Nyilván ne egy mai 3D CAD korszakos maketthez hasonlítsuk.

Amúgy igen, pozitív panelvonalas, de már a leheletvékony korszakos.
myROB 682465 2021. február 23. 20:10
Válasz erre
Az Italeri készlete még 25 évvel ezelőtt is vállalhatatlan kategória volt Hornet téren.
atika 682460 2021. február 23. 18:58
Válasz erre
Ez még mindig pozitív paneles vagy felgravírozták, mint az F-15C és F-15E készleteiket?
Bandika 682459 2021. február 23. 18:55
Válasz erre
Ott van még az Italeri is. Nekem van egy. Ahhoz képest, hogy 40 éves szerszám, szerintem vállalható.
Revell dobozban is ezt kapod.

www.scalemates.com/products/img/9/8/1/109981-11185-pristine.jpg
atika 682457 2021. február 23. 18:39
Válasz erre
Alapvetően 3 gyártó jöhet szóba: Hasegawa, Fujimi, Academy.
A Hasegawa relatíve olcsó (nem a limitált kiadásokat kell keresni), egyszerű, egy öreg szerszám, de A/B/C/D elérhető. A késői C/D-khez nem ajánlanám egyáltalán.
A Fujimi nehezen beszerezhető és rettenetes a szárny pilon, egy újabb öntvény, de késői C/D-khez ez sem az igazi, és drága.
Az Academy elvben minden alváltozathoz tartalmaz alkatrészeket, de B-hez biztosan két készlet kell (A+ és D), ez azért problémás, mert a D-t önmagában is nehéz elcsípni. Szép késői C/D-t lehet belőle csinálni. Ez a legújabb szerszám és szerintem a legszebb is.
kls 682456 2021. február 23. 17:51
Válasz erre
Tisztelt Kollégák!
Ha F-18 A/B C/D építésére adnám a fejem 1/72-ben melyik makettváltozatot ajánlanátok?
A válaszokat előre is köszönöm: kls
Bandika 679684 2020. december 2. 20:37
Válasz erre
Köszi!
Azóta én magam is nyomoztam és azt találtam, alapvetően nem rossz készlet. Egy kis tömítés nem gond.
fidel 679655 2020. december 2. 11:43
Válasz erre
Szia!
A Dragon Ju 188-asára azt mondják a bölcsek, hogy szép részletes, és akkor leled benne igazán örömed, ha szeretsz tömíteni meg csiszolni, miközben arra ügyelsz, hogy ne “dolgozd el” a finom részleteket.
A leírások szerint kabin “multipart” darabjai okozzák a legtöbb izgalmat a túlbontás miatt; volt aki arra panaszkodott, hogy a kabintető túl széles, és talán mintha olvastam volna egyszer, hogy a motorgondolák sem passzolnak teljesen hézagmentesen a szárnyakhoz.
Szóval sok szárazpróba...
(Még dobozban van nekem egy Dragon Ju 88A-4, meg egy C-6 Revell kiadásban, állítólag az kevésbé érintett ezekben a problémákban.)
Nagyon bízom benne, hogy az ICM miután lehúzta az összes bőrt a Ju 88-ról, akkor kiadják a Ju 188-at is.
(És ha a Télapó úgy látja hogy nagyon jó voltam, akkor talán a Ju 388-ast is pár év múlva - de ez már azt hiszem az álmok kategóriája.)
Üdv,
N
fidel 679654 2020. december 2. 11:43
Válasz erre
Szia!
A Dragon Ju 188-asára azt mondják a bölcsek, hogy szép részletes, és akkor leled benne igazán örömed, ha szeretsz tömíteni meg csiszolni, miközben arra ügyelsz, hogy ne “dolgozd el” a finom részleteket.
A leírások szerint kabin “multipart” darabjai okozzák a legtöbb izgalmat a túlbontás miatt; volt aki arra panaszkodott, hogy a kabintető túl széles, és talán mintha olvastam volna egyszer, hogy a motorgondolák sem passzolnak teljesen hézagmentesen a szárnyakhoz.
Szóval sok szárazpróba...
(Még dobozban van nekem egy Dragon Ju 88A-4, meg egy C-6 Revell kiadásban, állítólag az kevésbé érintett ezekben a problémákban.)
Nagyon bízom benne, hogy az ICM miután lehúzta az összes bőrt a Ju 88-ról, akkor kiadják a Ju 188-at is.
(És ha a Télapó úgy látja hogy nagyon jó voltam, akkor talán a Ju 388-ast is pár év múlva - de ez már azt hiszem az álmok kategóriája.)
Üdv,
N
ltom74 679649 2020. december 2. 07:13
Válasz erre
tamiya mclaren senna. https://m.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3Wc0WYXHRsN49SYtggVuW1ObBxOGI2E_MrH0HHNnH5ckPDeaAucD5cPj8&feature=youtu.be&v=pXHjqtzkTLo
BBandika 679601 2020. november 30. 19:44
Válasz erre
Szia!

Itt egy dobozbontás,hátha segít egy kicsit:

www.youtube.com/watch
Bandika 679541 2020. november 29. 18:59
Válasz erre
A régi dragon Ju-188 mennyire problémás makett? Illeszkedés tényleg nagyon vacak?

www.scalemates.com/hu/kits/revell-03855-junkers-ju188-a-2-raecher--1284931
atika 679448 2020. november 26. 12:40
Válasz erre
Kedves sanyi és Zoli, köszönöm a gyors reakciót! :)

sanyi, az internetes felderítésen már túl vagyok, többek között a Super-Hobby képeit is átnéztem. Innen jött, hogy a matrica - ránézésre - cserés lesz, nekem nem tetszik a minősége. Mondom, ránézésre.
Mivel nem egy konkrét gép megépítése a cél, hanem egy fekete Fekete Özvegy, ezért majdnem mindegy, hogy melyik a szóba jöhető több százból.
Zoli, köszönöm, telibe találtad, nem sürgős.
Eleve közelebb állt hozzám a Dragon, már csak az anno miatt. Tényleg egy csoda volt a '90-es évek elején és méregdrága a többi készlethez képest.
A GWH-ban bíztam én is, mikor a jövőt firtattam.

Még egyszer köszönöm a válaszaitokat!
Zoli 679447 2020. november 26. 12:28
Válasz erre
Szia,

Szerintem ne kapkodd el a vásárlást! A Dragon makett az állítólag nehéz építése ellenére anno egy csoda volt, de azóta eltelt pár évtized, most derülnek ki a cég termékeinek pontatlanságai stb. Amúgy a Modell és Makett egy nagyon régi számában volt egy szép építés asszem Havasi Józsitól (ha tévedek, elnézést a szerzőtől!). Többször is eladtam ezt a makettet, hátha lesz jobb, és azóta se vettem meg újra.
A másik kínait sem, azokban még annyira se bízok, főleg az ízi kivitelekben (bár van olyan termékük, ami szerintem jobb, mint a konkurencia, pl. Skyhawk), de az is lehet, hogy jobb, mint a Dragon makett.
Viszont a GWH nemrég jelentette be a 48-as verziót, és türelmesen várok, hátha lesz belőle 72-es is. Szóval ha nem sürgős, Neked is a kivárást javaslom, bőven van minden más építésre váró makettünk.
z
sanyi 679445 2020. november 26. 11:41
Válasz erre
Szia!
Itt meg tudod nézni:
www.super-hobby.hu/catalog/Ragaszthato-modellek.html
Nekem megvan mindkettő, bár megépítve még egyik sincs - természetesen :(... A Dragon - amit a Bilek is csomagol - szebb, részletesebb, főleg a kabinban, illetve ad egy radart is az orrba, a másikat viszont jobban fel tudod fegyverezni és mivel kevesebb alkatrész - talán... - gyorsabban haladsz és látványosabb. Ízlések és pofonok!:)
atika 679443 2020. november 26. 11:27
Válasz erre
...azt persze nem írtam, hogy 1/72-ről van szó, bocs'. :(
atika 679442 2020. november 26. 11:27
Válasz erre
Szervusztok!

Ha egy négy ötvenessel szerelt lövegtornyos P-61-est szeretnék (a típusra vonatkozó rendkívül szerény ismereteim szerint ez a B változat), akkor a Hobby Boss-t vagy a Dragon-t ajánljátok-e inkább, úgy látom más nem is nagyon van. A Frog eredetű Novo-t megtapasztaltam a '80-as években, és az ős Airfix-re sem vágyom.
Sok extrát nem szeretnék venni hozzá, max. matricát.
Esetleg várható valami újabb kiadás valakitől az elkövetkező 2-3 évben?

Előre is köszönöm.
dkp 678461 2020. november 1. 15:36
Válasz erre
Azért néztem ki a Trumpetereket, mert ezekhez adnak hajtóművet.

Ezek szerint nem lesz ez könnyű menet. A MiG-15-ről találtam egy leírást, a kabintető állítólag teljesen rossz.
Tibcsi 678450 2020. november 1. 09:56
Válasz erre
FB_IMG_1604220818775
FB_IMG_1604220818775
FB_IMG_1604220877073
FB_IMG_1604220877073

Megépítve:
vlevi 678441 2020. november 1. 06:30
Válasz erre
zoli1989 678440 2020. november 1. 01:11
Válasz erre
A 32-es Trumpeter MiG-21MF-en borzalmas, erősen feltűnő alakhibák vannak.
Bandika 678435 2020. október 31. 21:24
Válasz erre
www.youtube.com/watch

Nahát, most látom magyar matricával adják. Kellemes meglepetés, minden esetre 30 ropiból nem ezt a makettet venném.
Bandika 678432 2020. október 31. 20:08
Válasz erre
Revell 04869 Focke-Wulf Fw 190F-8

Ezt ismerem, a sturmbock van meg. Müller napokon vettem valami 8000 Ft körül, annyiért a bolondnak is megéri de...

A kidolgozása erős közepes. A Hasegawa lassan 20 éves, de szebb a felülete, Eduard és a Tamiya sokkal részletesebb nála.
A matrica viszont nagyon szép.

Trumpeterről úgy általában nincs jó véleményem:
Öntőkereten még nagyon jól néz ki minden, aztán építés közben érthetetlen összevisszaságok, felesleges alkatrész komplikációk, a kész makett meg csak közepes. A minőség nem igazán áll arányban az árral.

Revellék kevesebbet ígérnek, de azt betartják.
dkp 678419 2020. október 31. 15:15
Válasz erre
Tisztelt Makettező Társak!

A következő 1:32-es makettekről érdeklődnék, mennyire "jók", esetleg mik a hibáik, ha valakinek volt már hozzájuk szerencséje:

Trumpeter 02296 Messerschmitt Bf 109G-6 (Early)
Revell 04869 Focke-Wulf Fw 190F-8
Trumpeter 02204 MiG-15bis
Trumpeter 02218 MiG-21MF
Trumpeter 03223 MiG-29A Fulcrum

Esetleg 1:35 Trumpeter 05103 MIL Mi-24V

Köszönettel várom az információkat.
pumba 662321 2019. augusztus 16. 16:09
Válasz erre
Igen!
Ha kell, Italeri dobozos van itthon!
Szép, de munkás darab.
Ha, kell, írj rám!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25.