/ Fórumok /

Új makettet vennék...

...de nem tudom, milyen. Ha te is ilyen dilemmával állsz szemben, itt kérdezz, hátha tud segíteni valaki.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25.
Bandika 707024 2023. március 24. 14:39
Válasz erre
Inkább az lehet a magyarázat rá, hogy az Italeri tavalyi raktárkészlet lehet amikor még erősebb volt a forint.
Johnie 707021 2023. március 24. 13:38
Válasz erre
IMG_20230324_131330
IMG_20230324_131330
IMG_20230324_131102
IMG_20230324_131102
IMG_20230324_131012
IMG_20230324_131012

Nézd csak ezt az aránytalanságot:
Italeri Uh60 4000 Ft
Mistercraft Uh60 (az Italeri makett) 11.000Ft
Mindenhol ekkora árkülömbséggel...
7000 ft lenne ,hogy másik matricája van?
halaci 707020 2023. március 24. 13:18
Válasz erre
A másik, amit néztem, hogy az ICM cuccok árai eddig is a csillagos égben voltak? Az Airfixnél már megszoktam, hogy aránytalanul drága mindenük, de őket eltartja az angol belpiac. A múltkor viszont néztem az ICM 1/48-as beaufortját, hát a Tamiya új Lightningjával van egy árban, pedig az azért egy másik kategória.
borisz 706978 2023. március 23. 14:44
Válasz erre
Hát passzolom, de én meg ezt a készletet szeretném jó ideje levadászni:
www.scalemates.com/kits/ace-72415-erc-90-f4-armored-car-sagaie--105526
Van valami gyanta készlet is, de elég gyatrának tűnik.
Pedig milyen jó diorámát csinálhatnék vele...
halaci 706943 2023. március 22. 19:04
Válasz erre
A Tiger Modelről tud valaki infót? Egy időben az röppent fel, hogy megszűntek, aztán idén láttam hírt, hogy működnek. A régebbi cuccaik közül pár (elvileg) kapható magyar webshopokban is, de a legtöbb teljes hiánycikk, pedig voltak érdekes dolgaik.
Erre pl. nagyon fáj a fogam, tavaly az egyik webshopban fel is bukkant, gyorsan megrendeltem, aztán kiderült, hogy ja, mégsincs...

www.scalemates.com/kits/tiger-model-4635-panhard-aml-90-light-armoured-car--1191064
slowmotion 706887 2023. március 21. 11:24
Válasz erre
Hát az asszony valószínűleg csak porfogónak fog tekinteni ezekre (még akkor is, ha ő is borderline repülőb*zi), a gyereknek tetszeni fog, csak meg kell tanulni, hogy nem piszkáljuk a gépeket. (Joey-t, a festőpróbás MiG-21-est nézegette, kicsit letérdelt a gép, mert letört az orrfutója, szerintem megtanulta a leckét.) Meg hát lesz neki is saját, most építi az első gépét, éppen elkezdtük a festést.
Block50 706885 2023. március 21. 11:10
Válasz erre
Én is azt akartam ezzel írni, hogy polcra építek, ennek megfelelő igényekkel. nincs túlextrázva, de még lehet "mutatós", asszonyak, gyereknek tetsző! :-)
slowmotion 706884 2023. március 21. 10:01
Válasz erre
Jaja, kiállításhoz kellene még vagy húsz-harminc kész építés, meg az ezáltal szerzett gyakorlati kézügyesség :)
De az a helyzet, hogy már a flakonos alapozót sem tudom normálisan felfújni, szóval marad a polc, és lehetőleg valami kevésbé exponált hely.
Block50 706881 2023. március 21. 09:05
Válasz erre
Az 1/72-es F-5-öst építem tőlük. Nagyobb részegységekből álló, de határozottan F-5-ös alakú készlet.. :-) Illeszkedésre, tömítésre közepes minőség.
Ha már haditengerészet, ebből is lehet Aggresszor változatot építeni. Szerintem polcra megfelelő minőség.

www.scalemates.com/kits/hobbyboss-80207-f-5e-tiger-ii-fighter--101363
atika 706856 2023. március 20. 18:48
Válasz erre
:) 10/10. Poén ott!

...megvan a C és a ZA Trumpeter, gyakorlatilag megjelenése óta.
Az Eduard féle Special Hobby (MPM eredetileg) megvolt, a két Special Hobby megvan (eredeti MPM nem volt a kezemben sem).
A Trumpeter szép, nem kicsit nagyon. A Special Hobby szerethetőbb (maratás, gyanta, szuper matrica) - de ez nem kategória.
Nem nagyon találok a neten sem összehasonlító tesztet, ránézésre - nekemm saját részre - elég jónak tűnik mind a kettő.
PETI 706854 2023. március 20. 18:33
Válasz erre
Szia!

Albatrosz témában nekem annyi, hogy szárazpróbára már volt az asztalomon a készlet és gyönyörűen nézett ki! Szóval hajrá, szerintem ne várd meg a Tamiya L-39-est! :)

Üdv KP
PETI 706852 2023. március 20. 18:31
Válasz erre
Szia!

Azért alapvetően hiánypótló és használható, ráadásul relatív olcsó makettekről is van szó. Az első válaszban található Tamiyás összehasonlítást szeretném korrigálni, mert a Tamiyától te várhatod pl. a JAK-28-ast, An-2-est és egyéb, nyugati gyártóknál lassan 50 éve hiányzó típusokat. Erősen az USA témánál ragadtak, egy-két divatszovjet és náci típustól eltekintve. :) Ha nem okoz gondot picit igazítani egy-egy maketten, akkor szerintem nyugodtan vegyél tőlük. Van viszont nagyon eltalált típuscsaládjuk is, 48-ban pl. a Szu-27 családból több is nagyon szép.
slowmotion 706850 2023. március 20. 17:13
Válasz erre
Szia!

Konkrét készlet nem érdekel tőlük, csak gondoltam utánaérdeklődök annak, hogy mit marketingelnek nálam.
Érdeklődési kör az nagyjából USN, esetleg egy-egy plusz géptípus (21bisz, 22M3 - mert ezek voltak Taszáron -, F-16, bemutatós gépek, meg ilyenek). Néztem a HB kandúrjait, hát nem tűnik nagy eresztésnek, ránézésre nem sokkal jobb, mint az ősöreg Hasegawa, maximum annyi, hogy süllyesztett panelvonalai vannak.
Mondjuk a majd-ha-jól-megy-nekiállok készlet már megvan, de az a GWH-tól.
slowmotion 706849 2023. március 20. 17:04
Válasz erre
borisz 706844 2023. március 20. 14:58
Válasz erre
Hali!
Eddig, ha jól emlékszem, három készletet raktam tőlük össze, ezek a Mi-8, a Z-242 és a MiG-15 bisz voltak. Ezen kívül még párat megforgattam a kezemben, és otthon várják a sorsuk.
Alapjában véve van ezeknél sok sokkal rosszabb készlet és gyártó, de gyakran figyelmetlenek Hobby Bossék.
Melyik készlet érdekel?
borisz 706843 2023. március 20. 14:55
Válasz erre
Ha nekem elrontotta más ezt a mintát, akkor az a minimum, hogy továbbadom a rontást! :D
Én sem akarok natúr fémet csinálni, pedig abból azért akad jelentkező.
De ha találunk egy olyan ívet, amin van mindkettőnknek kedvére való festés, felőlem vehetünk egyet és elfelezhetjük.
pmheros 706842 2023. március 20. 14:49
Válasz erre
Üdv!

A HobbyBoss MiG-3 -asa a legjobb 1:72 -ben. Kis magyarázat: a többi makettgyártó 1:72 -es Mig-3 -asa borzasztó. A MiG-15 -ösük is egész kellemes Easy Kit -nek. Bf 109G-6 is használható tőlük, ha tudjuk milyenné kell varázsolni. Ezeket ismerem, a többiről általánosságban nem mernék nyilatkozni.

Azt javasolnám, ha kinéztél egy bizonyos típust tőlük, arra kérdezz rá, hátha valakinek lesz a konkrét makettről tapasztalata.

Üdv.: pmheros
atika 706838 2023. március 20. 14:18
Válasz erre
Mindent elárul a cégről, hogy még a saját nevük leírását sem tudják eldönteni: a honlapjukon egyaránt fellelhető a HobbyBoss és Hobbyboss írásmód is.

Egyébként olyanok mint a Tamiya: majdnem tökéletes.
...csak a Tamiya esetében a tökéletes-en van a hangsúly, a kínaiaknál a majdnem-en.

Nem építettem sem Hobbyboss sem Trumpeter készletet, és 1-2 darabot birtoklok mindkettőből. Ennek az az oka, hogy nagyon sok készletük ránézésre szép és jó, de a legtöbbnek van egy-két olyan tévedése, hibája, amivel, ha nem tudsz együtt élni, akkor inkább ne azt válaszd.

Tényleg, ha már ez a téma, akkor van valakinek tapasztalata az 1/48-as Trumpeter L-39 Albatro (SIC!) készlettel. (Igen, sikerült így ráírni a dobozra, gondolom, azt hitték, hogy az S itt többesszám.)
slowmotion 706813 2023. március 19. 22:07
Válasz erre
Sziasztok!
Egyik rendeléskor hozzám vágtak egy Hobbyboss katalógust.
Nevezett gyártó termékeiről mi a közvélekedés?
abschattung 705593 2023. február 22. 12:33
Válasz erre
Afene, majdnem punji karóba csaltak ezek a vietnámiak. :D Akkor elképzelhető, hogy keresek valaki mást. Sajnálnám ezt a zöld camo-t és a legendát, de akkor lehet, hogy elengedem (vagy lehet, hogy mégsem, mert a pilóta fényképes igazolványa helyett inkább a vitrint nézegetem.. Doktor úr, én olyan bizonytalan vagyok, vagy nem? :D ). Meg hát azért nem mindig akkora móka a natúr fém, hogy az ember csak úgy szórja, kenegesse, babusgassa. :)
Nagyon szépen köszi az infót borisz, több, mint érdekes és hasznos, el is tettem magamnak!
borisz 705563 2023. február 21. 18:40
Válasz erre
Igen, a 3020-al nagyjából ezek a kérdőjelek merültek fel. :D
A lentebb linkelt fórumon írja valaki (Ladia néven), hogy van vagy három kiállított gép 3020-as jelzéssel, mindegyik egy kicsit más festéssel.
Van egy csomó ellentmondás a pilótákat illetően, a végén pedig azt a következtetést vonja le, hogy ez a festés ezekkel a győzelmi jelzésekkel propaganda célból készült.
www.diecastaircraftforum.com/military-model-aircraft/330374-hm-vietnam-mig-17f-photo-s-hmm.html
De ha megnézed ezt a képet, itt 302X oldalszámokkal vannak gépek, mint fémszínű.
fullfatthings-keyaero.b-cdn.net/sites/keyaero/files/comment_forum/2006/05/24/KQNDVN%20MiG-17s_0.jpg

Pedig jól néz ki, de nekem "morálisan ingoványos".
Bandika 705544 2023. február 21. 15:24
Válasz erre
Visszavonom, hogy alakhű. Minden szempontból felejtős a ZTS.
pmheros 705542 2023. február 21. 14:29
Válasz erre
zts
zts

Üdv!

Mindenkinek más az alakhű.
Nekem például a szárny húrhossza rövid a fesztávhoz képest. De a nyilazási szögek törésében is van különbség a ZTS esetén. (A KP világosabb műanyagján látványosabban kijön)

Üdv.: pmheros
abschattung 705540 2023. február 21. 13:44
Válasz erre
A stipistopit nem fogadom el. :) Kell egy vietnámi gép a hatvanas évekből, ami nem fémszínű, hanem ilyen látványos szép zöld. Nem tudom, hogy Lê Hải találkozott-e valaha Robin Olds-szal, de ki tudja. :) Most egy ilyen duetten gondolkodom :)

Hm. A 3020-szal mi a gond? Nem is létezett, vagy nem ilyen festéssel, vagy nem ez a pilóta hajtotta?

Én is csak a látványos dolgokat igyekszem javítani a képességeimhez mérten - fotel, hajtómű, kerekek, a többi nekem csak a lefestett sárkány. Tényleg kár ráfeszülni minden gombra, szegecsre, kikopott üléshuzatra a beültett pilóta segge alatt. :)
Bandika 705536 2023. február 21. 13:07
Válasz erre
Igen, a ZTS makett a KP ráncfelvarrott változata, de ettől függetlenül a szárny-törzs csatlakozásnál és az orrkúpnál masszív 2mm hézag. 72-ben!
Egyébként alakhű, de kb ennyi a makett pozitív tulajdonsága.

Igen, olvastam én is a Precíz Jelentést, hát ennyit hibát minden makettnél fel lehetne sorolni. Sajnálatos látni, hogy egyesek nem képesek megbékélni a gondolattal, az emberek döntő többsége nem szegecseket akar számolni esténként, hanem relax tevékenységként kicsit építgetni. A gyártók pedig a többségnek tervezik meg a kitjeiket.
borisz 705535 2023. február 21. 12:43
Válasz erre
Szia!
Nekem megvan az Airfix, pont itt van előttem, zacskóban.
Ránézésre nem rossz, egy kis pluszt azért ez is elbír. Néhány fórumon Precíz elhordta mindennek a készletet. Szerintem a feltárt hibák egy része könnyen orvosolható, a többivel meg együtt lehet élni.
Ami viszont nem hagy békében nyugodni, az a matrica.Én már kinéztem magamnak a vietnámi festést (stip-stop!), de a 3020-as valahogy bizonytalannak tűnik nekem.
atika 705531 2023. február 21. 11:40
Válasz erre
Anno, a kilencvenes évek elején, kis gimnazistaként megépítettem én is a KP-t. Indonéz lett belőle. Nyilván gyatrán sikerült, bár akkoriban volt egy nagyon jó ezüst festékem.
Valami német "Rally Spray" volt, amit apukámtól vettem kölcsön, abból dekantáltam kupakba. Úgy terült, takart ecsettel, mint azóta sem semmi és levakarhatatlan volt, még a SziTi sem oldotta. A teljes keleti flottámat azzal festettem ezüstre: Jak-23, Veb Plastik 1/100-as MiG-21, Su-7 stb.
Emlékszem az én példányomon, de lehet, hogy ez széria feature volt; az egyik törzsfél 2mm-rel volt rövidebb, mint a másik. Elől és hátul egyet-egyet ráhagyva lehetett összeilleszteni, hogy a panelezés egyezzen valamennyire. Rettenetes volt, mert utána az orrot felrakni már szinte lehetetlen volt normálisan.
abschattung 705529 2023. február 21. 11:17
Válasz erre
Halihó! Mondasz valamit, egyszer hátha... :) Csak még gyűjtöm az erőt. :)
badgo 705528 2023. február 21. 11:07
Válasz erre
Szia!

A ZTS nem teljesen a régi KP, hanem abból lett csinálva úgy, hogy a szegecsek, pozitív panelvonalak negatív árkokká lettek alakítva.
A Kp felülete szerintem kifejezetten szép a pozitív panelvonalak ellenére. Az illeszkedés, kabin, futók valóban gyatrák, de szerintem munkával nagyon pofás makettet lehet belőle csinálni a finom szegecselés miatt. A legnagyobb probléma, hogy a törzs gerincénél a rossz illeszkedést nagyon nehéz javítani a szegecsek és a pozitív panelvonalak miatt. Ha valaki késztetést érez a küzdelemre, annak szerintem a régi KP is jó választás lehet. Üdv,

robi
abschattung 705526 2023. február 21. 10:46
Válasz erre
Szia!

Nagyon köszi a választ! Én is erre gondoltam, a Scalemates és a Super Hobby alapján az Airfix klasszisokkal jobb kitnek tűnt a keletieknél.
Egyedül az bizonytalanított el, hogy kérdéses volt számomra, hogy a britek jobban értenek-e a 17-eshez, mint a ruszkik és csehszlovákok a saját gépükhöz.
Akkor rámegyek az Airfixre.

Sok üdv:
Dávid
Bandika 705519 2023. február 21. 09:57
Válasz erre
www.scalemates.com/kits/airfix-a03091-mikoyan-gurevich-mig-17f-fresco-shenyang-j-5--1189943

72-ben az Airfixre szavazok. Szépen illeszkedik és a részletek is jók. Kellemes, modern kis makett.

A régi KP, amit most a ZTS árul, túlzás nélkül borzalmas. Illeszkedés pocsék, pilótafülke nevetséges. Amit adnak, vagyis az ülés, a műszerfal és a padló konkrétan nem fér be a törzsbe. A panelvonalak lövészárok szélességűek. A kabintető teljesen rossz alakú.

AZ model elérhető még, de azt csak képekről láttam. Nem sokkal jobb a KP-nál.

48-ban a smer és hobby boss van, a smer kicsit régebbi, a hobby kicsit újabb, alapvetően nem rossz makettek. A hobby kicsit részletesebb, de a tömítő és csiszoló anyag mindkét gyártónál jól fogy.
abschattung 705518 2023. február 21. 09:27
Válasz erre
Kedves Galeri!

A közeljövőben vennék MiG-17-est, behúzott a vietnámi éra. Én a Zvezda - KP/Smer/Mistercraft/Plastik/Kopro - Airfix trojkáról tudok.
A Zvezdában tetszik az ára mellett a vietnámi & kubai jelzés.
A cseh-lengyel termékben az ára és a (tudtommal) elég jó alakhűség.
Az Airfixben a részletek és a vietnámi camo.
Tetszene, ha nem random madarat építhetnék, hanem konkrét vietnámi pilóták konkrét gépeit.
Van még egyéb értelmes opcióm is? Melyiket ajánlanátok, melyik a legértelmesebb Fresco?
Nagyon köszi előre is a válaszokat, sok üdv:
Dávid
Zoli 692029 2022. január 15. 10:49
Válasz erre
Tudtommal kimondott forgalmazó nincs, esetleges, remélem azért eljut ide is.
z
f2d 692028 2022. január 15. 10:44
Válasz erre
Egyébként itthon forgalmaz valamelyik webshop FineMolds maketteket?
Az F-2A ürügyén kérdezem, mennyire lesz majd körülményes beszerezni.
Zoli 692024 2022. január 15. 10:14
Válasz erre
f2d 692023 2022. január 15. 10:06
Válasz erre
Sziasztok,

a FineMolds a D Tomcatet csak az újságmellékletes formában adta ki?
kls 689370 2021. október 14. 20:19
Válasz erre
sárkányos 689351 2021. október 14. 11:34
Válasz erre
atika 689349 2021. október 14. 11:18
Válasz erre
Elfogyott.

...ha szerencséd van, akkor valamelyik kereskedő többet rendelt és még elcsípheted.
kls 689348 2021. október 14. 11:16
Válasz erre
Tisztelt Kollégák!
Tudja valaki, hogy az Eduard új 1/48-as Mi-24 D-vel mi újság? Lehet már valahol kapni? Az oldalukon " felfüggesztve" felirat van mellette. Lehet, hogy már el is fogyott?
Én is szívesen beszerezném.
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv: kls
halaci 683269 2021. március 17. 10:37
Válasz erre
Hm, köszi, ez érdekes. Úgy értem, a népszerűbb típusok látványos hibáira általában nagyon gyorsan rárepülnek a gyártók, és gondolom az Academy futója nem csak a te szemedet szúrja. Meglepett, hogy ennyire nem mozdultak rá, ráadásul az Academy nem is egy falmelléki mini cég, akinek a makettjeit két webshop árulja csak a világon.
abschattung 683267 2021. március 17. 10:04
Válasz erre
Szia!
Szerintem egyedül az Academy esetében kardinális probléma, a többi kit futója azért rendben van - vagy legalábbis korrigálhatóak, és nem használhatatlanok, mint a koreaiaké.
Körbenéztem, én csak a Scale Aircraft Conversions kínálatára bukkantam, ők fehérfémből csinálnak hozzá futószárat:
www.scaleaircraftconversions.com/moreinfo.cfm Sajnos úgy tűnik, ez a kit inkriminált alkatrészének egyszerű másolata, azaz ugyanaz a vacak, csak sok pénzért.

Elérhető náluk a Hasegawa futója is:
www.scaleaircraftconversions.com/moreinfo.cfm

Most így hirtelen nem találtam más gyártót, aki adná ugyanígy fémből, vagy gyantából.
Szóval van aftermarket, a kérdés más csak az, hogy megéri-e? Szerintem nem, mert a Hase fém futó is majd' 13 dollár (posta nélkül), azaz egy új makett ára, ennyiért már érdemesebb venni bármelyik boltban egy fóliás Italeri-t, és akkor vannak futószárak, aknák (már ha valaki hajlandó ki- és beműteni), pilonok és extra matricák is (nem számítva a plusz repcsit behúzott futókkal).
Biztosan hozzáférhető olcsóbban is a SAC fehérfém készlet alternatív forrásokból, de szerintem egy kéz alól vett (és adott esetben befejezetlen, törött stb.) Italeri Hornetnél semmi sem lehet olcsób. :) (Talán csak az, ha valaki már másolt magának gyantából valami használható futót.)
halaci 683204 2021. március 15. 22:08
Válasz erre
Csak kíváncsiságból: ha a főfutó ennyire kardinális probléma a legtöbb gyártónál, nincs elérhető aftermarket opció a cserélésre? Vagy olyan drágák, hogy jobban jár az ember egy komplett Italeri készlettel?
abschattung 683190 2021. március 15. 16:53
Válasz erre
Persze, ismerem őket, elég ütősre le szokták festeni a gépeiket évfordulókra, tigristalálkozókra, különleges alkalmakra, légibemutatókra, az nem is kérdés. A J-5011 személyes kedvencem, egyszer, ezer éve a Staffel 11 meiringeni bázisának a közelében laktam rövid ideig, gyakran láttam őket reggelente, délutánonként gyakorlatozni.
Az előző hsz-ben én az átlag gépekre gondoltam, azoknak az általános állapota éles kontrasztban áll pl. a spanyol, kanadai, ausztrál, MARINES, USN Hornetekkel. Ezeknél előfordul kamuflázs, századjelvények stb. és jellemzően sokkal kopottabbak, piszkosabbak, mint a svájci légierő gépei, ezeknél az ember kiélheti magát koszolás, szárazecsetelés, maszkolás stb. terén. A svájci Hornetek viszont általánosságban sokkal tisztábbak, gondozottabbak, és a svájci kereszteken, és a póttartályok feliratain kívül semmiféle századjelvény, színes dekoráció nincsen rajtuk. A dekorosokat persze én sem mondanám sallangmentesnek, unalmasnak, azok nagyon szépek egytől-egyig. :) Pláne a J-5018 Fanny Chollet-tel a pilótafülkében. ;)

www.youtube.com/watch
f2d 683187 2021. március 15. 16:19
Válasz erre
badogvarju 683181 2021. március 15. 15:12
Válasz erre
Köszönöm Csabi!
Meggyőztél!
Üdv!
zsocate 683179 2021. március 15. 14:59
Válasz erre
Nem tudom, láttad-e a J-5011, J-5014, J-5017 és J-5018 gépek fotóit? Tény, hogy nem hasonlítható az átpingált német Tornadokhoz, de azért sallang-/dekorációmentesnek sem mondanám.
abschattung 683177 2021. március 15. 14:18
Válasz erre
Huh, tényleg, abszolút jogos, eléggé félrement az "új makettet vennék" alap-topik, tényleg a mustrában a helye, legközelebb alapból oda viszem az ilyen témát.
abschattung 683175 2021. március 15. 14:14
Válasz erre
"Két F-16, egy A-7 és egy F-4 állt egymás mellett ugyan azokkal a szürkékkel festve... :D" EHHHEHEHEHEHEHE :D

Amúgy ezt abszolút adom, teljesen jogos: a színes repcsi látványos, de tiszta, nincs mit koszolni rajta, és talán még giccsbe is fordulhat, ha egy színes, látványosan dekorált demo gépen megnyit az ember mindenféle szerelőpanelt, féklapot, kabintetőt, telerakja rakétákkal és "remove before flight" karácsonyfadíszekkel - arról nem is szólva, hogy akkor a dekor nem is tud érvényesülni.
Meg az is igaz, hogy a haditechnika nem kiállítási tárgy, hanem célszerszám, ugyanúgy, mint az ősemberek göcsörtös, mocskos bunkósbotja, csak egymilliószor szofisztikáltabb formában. :) Sokszor nagyobb kihívás is lehet a megjelenítése egy ilyennek.
Szélsőséges példa, egyszersmind reménytelen eset a Svájci Légierő Hornet flottája. . Modern, állandóan up-to-date repülők, maximálisan karban és tisztán tartva, minden sallangtól, látványos dekorációtól mentesen, amit hozzáértő, jól képzett, motivált, fegyelmezett személyzet használ, üzemeltet, bőséges tapasztalattal, repült órával. Ennél jobb nem is történhet a haditechnikával. Csak éppen maga a dögunalom, főleg makettező szemmel. :D
Zoli 683164 2021. március 15. 11:34
Válasz erre
Ezt értem, nem is ez a gondom, hanem az, hogy a fényképező és a kabintető hosszanti tengelye nem merőleges szögben találkozik így, tehát a képen lévő gép kabintetőjének íve más szöget mutathat a profilhoz képest.
z
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25.