| <<< Vissza | Tovább >>> |
| 1., | 2., | 3., | 4., | 5., | 6., | 7., | 8., | 9., | 10., | 11., | 12., | 13., | 14., | 15., | 16., | 17., | 18., | 19., | 20., |
| borisz | Adatlap | 747698 | 2026. május 2. 12:58 | ![]() | |
|
Aztán az egészet elő- és utóárnyékoljuk, filterezzük, átmossuk... :) Előzmény: (747690) pmheros 2026. május 2. 09:18 | |||||
| pmheros | Adatlap | 747690 | 2026. május 2. 09:18 | ![]() | |
|
Üdv! A saját műanyaglapra (teljes fedéssel) kifújt színkártyáimat fotóztam most le, kis színhőmérséklet igazítással. Minden 76 -nak kékes árnayalatnak kell lenni a "definíciója" szerint, de a gyártásból kikerülő festékek színei (különösen a háború vége felé) nagy szórást mutattak. Vizes akrilból az AK 11827 a kissé zöldes árnyalat, míg a sárgászöldes az AK 11829. Hatakám nincs, nem tudok róla nyilatkozni. (Minden gyártónak vannak jobban és rosszabbul sikerült színei. Sőt, van hogy ők sem tudják hozni azokat megfelelő színállandósággal.) Üdv.: pmheros | |||||
| Toth_Gabor | Adatlap | 747687 | 2026. május 2. 00:06 | ![]() | |
|
Köszönöm a választ, a most megjelent Miniart Fw-190D9 Mimetall production fókához keresem ezt a szint, amit jelölnek a listában az a kékes RLM 76, a festési térképen a zöldes árnyalat szerepel. Vizes akrilt keresek, még kérdés hogy mi van a Hataka kinálatával. Korábban kritizálták a pontosság miatt. | |||||
| pmheros | Adatlap | 747662 | 2026. május 1. 11:28 | ![]() | |
| pmheros | Adatlap | 747661 | 2026. május 1. 11:27 | ![]() | |
|
Üdv! Ennél jobb képet nem találtam, innen: www.largescaleplanes.com/reviews/review.php. Sajnos elég vékonyan lett kifújva, így nem hiszem, hogy jól adja vissza a tényleges színt. Ha tényleg a zöld szín a lényeg, akkor ettől a gyártótól (itthon) inkább a "rlm 76 v1" fantázianevűt használnám. Üdv.: pmheros | |||||
| pmheros | Adatlap | 747658 | 2026. május 1. 11:18 | ![]() | |
|
Üdv! Hát így hogy leváltotta volna az rlm 76 -ot valami, így nincs meg nekem. De hogy a 76 -osnak voltak különböző árnyalatai, (mint zöldes is,) az ismerős. Például a AK-Interactive RLM 76 Late War Variation is ilyen. Van nekik (vizes)akril, és lacquer szériában is ez a zöldes szinük. Üdv.: pmheros | |||||
| Toth_Gabor | Adatlap | 747652 | 2026. május 1. 08:26 | ![]() | |
|
Sziasztok, Meg tudná valaki mondani, hogy az RLM76 leváltására bevezetett, kései halvány zöldes szürke (Fw-190D9, Bf-109K4) akril festékek közül kinek a kínálatában jelent meg pontosnak mondható árnyalatban? Akár külön tégelyben, akár festék készletben. | |||||
| maci 77 | Adatlap | 747593 | 2026. április 29. 06:33 | ![]() | |
|
Sziasztok! Helikopteres ügyben,köszönöm a segítséget! | |||||
| Freddy | Adatlap | 747511 | 2026. április 26. 17:36 | ![]() | |
|
Ja, az lehet, persze, Amerikában biztos nem gyártották. Egyébként vicces (és a Mi-24-ről is sokat elmond), hogy amikor rászerelték a szárnyakat, a pilóták teljesen meg voltak őrülve, mennyit javított a repülési képességein :) A Dolfi-féle Vörös skorpióban egy S-62-es volt a Mi-24-es: www.reddit.com/r/WarplanePorn/comments/x154og/a_sikorsky_s62_modified_to_look_like_a_mi24_hind/ | |||||
| rod666 | Adatlap | 747509 | 2026. április 26. 16:27 | ![]() | |
|
De francia gyártmány, a jelzőt én így értettem. | |||||
| Freddy | Adatlap | 747505 | 2026. április 26. 11:57 | ![]() | |
|
Pumák voltak (a hátuljukon jól látszik), de nem franciák, hanem egy louisianai helikopteres cégtől származtak. rambo.fandom.com/wiki/Mil_Mi-24_Hind_gunship | |||||
| rod666 | Adatlap | 747474 | 2026. április 25. 09:13 | ![]() | |
|
Amennyire én tudom, francia Pumák voltak (SA-330). | |||||
| maci 77 | Adatlap | 747472 | 2026. április 25. 08:12 | ![]() | |
|
Sziasztok! Helikopteres kollégáktól kérnék egy kis segítséget! Rambo II.III.filmekben lévő szovjet helikopterek,milyen típusból lettek átalakítva? Elöre is köszönöm a segítséget! Üdv: Attila | |||||
| Varjúbácsi | Adatlap | 747297 | 2026. április 17. 19:47 | ![]() | |
|
Köszönöm! Megpróbáltam, valóban be lehet jutni a galériába. De sajnos ha át akarok menni a fórum részre, ugyanúgy ledob! :-(( | |||||
| papgyuri | Adatlap | 747274 | 2026. április 17. 07:59 | ![]() | |
|
Köszönöm, megkeresem a cikket! | |||||
| halaci | Adatlap | 747271 | 2026. április 16. 22:30 | ![]() | |
|
sajnos valamiért a cikket nem tudom közvetlenül linkelni, görgess lejjebb az oldalon, már eléggé az alján van. | |||||
| halaci | Adatlap | 747270 | 2026. április 16. 22:19 | ![]() | |
|
Ez nem oldószeres és kifejezetten a vízbázisú fémszínek alá szánják. www.megamakett.hu/spd/GAAKP104/Gaahleri-Kaleido-Primer-Gloss-Black-60ml Én a fehér alapozójukat próbáltam, azt nyugodtan csiszolni is lehetett, nem vált le. Írtam is róla, meg a festékekről is ide egy cikket: makettinfo.hu/index.php | |||||
| papgyuri | Adatlap | 747269 | 2026. április 16. 21:55 | ![]() | |
|
Köszönöm, de a tapadással van problémám, a letisztított felületre felvitt fedőfestéket a Tamiya maszkolószalag leszedi... | |||||
| medor | Adatlap | 747263 | 2026. április 16. 18:39 | ![]() | |
|
Szia! Ezzel a régebben elmentett linkkel még be tudok lépni most is: www.arcair.com/Gal-Archives/gal-archive-main.shtm Viszont meglepően sok reklámablak ugrik fel folyamatosan...) | |||||
| borisz | Adatlap | 747261 | 2026. április 16. 17:21 | ![]() | |
|
Fényes feketét szoktak sokan . | |||||
| papgyuri | Adatlap | 747253 | 2026. április 16. 10:58 | ![]() | |
|
Sziasztok! Fémszín alá (ha nem akarok oldószeres alapozót használni) mit ajánlotok alapozónak? Köszönettel, | |||||
| Varjúbácsi | Adatlap | 747235 | 2026. április 15. 13:37 | ![]() | |
| Varjúbácsi | Adatlap | 747234 | 2026. április 15. 13:36 | ![]() | |
|
Szia Pali! Belépnék én szívesen, de hiába próbálok regisztrálni, ez a bekeretezett biztonsági franc nem működik, és nem enged tovább. | |||||
| pbiegelb | Adatlap | 747233 | 2026. április 15. 12:58 | ![]() | |
|
Szia András! Nekem is ez volt a jelenség. Be kell lépned a fórumba, máshogy nem fog menni. Üdv, | |||||
| Varjúbácsi | Adatlap | 747229 | 2026. április 15. 00:20 | ![]() | |
|
Ja, és kimaradt, hogy a régebbi, könyvjelzőzött cikkek se jönnek fel. | |||||
| Varjúbácsi | Adatlap | 747228 | 2026. április 15. 00:19 | ![]() | |
|
Na, a link még egyszer. www.arcforums.com/forums/air/index.php | |||||
| Varjúbácsi | Adatlap | 747227 | 2026. április 15. 00:18 | ![]() | |
|
Sziasztok! Nem tudja valaki, hogy mi történt az ARC fórummal? Akárhonnan próbálok belépni nem sikerül. Se Firefox, se Chrome. http://www.arcforums.com/forums/air/index.php | |||||
| Stormtrooper | Adatlap | 747226 | 2026. április 14. 21:37 | ![]() | |
|
Szia4 Nem baj, ha nincs ingyen, csak legyen meg - meg ne kelljen még egy szettet venni :) Köszönöm a tippet! | |||||
| medor | Adatlap | 747223 | 2026. április 14. 21:12 | ![]() | |
|
Szia! Első körben itt próbálkozzatok.Nem lesz ingyen mint régen,de lehet hogy tudnak majd segíteni. www.revell-service.de/en-eu/homepage/ | |||||
| Stormtrooper | Adatlap | 747216 | 2026. április 14. 20:16 | ![]() | |
|
Sziasztok! Tudna-e valaki tippel segíteni az alábbi esetnél. Fiam kapott ajándékba egy Revell Bandai A-Winget 1:72-ben. Kinyitva egy komplett keret hiényzott - amin a tartó és egy ágyútorony van. A torony annyira nem is, de a tartó lenne neki fontos. Mivel ajándék volt, így nincs blokk, amivel vissza lehet vinni :( Merre kellene elindulni, melyik gyártó felé - ha segítenek egyáltalán. Revell vagy Bandai? Vagy egyáltalán milyen formában próbáljam elérni? Nem tudom, járt-e így már valaki... Persze az is megoldás volna, ha valakinek akadna felesleges ilyen kerete, vagy legalább a tartó - repülési verzióban építi őket a gyerkőc... Köszönöm szépen! | |||||
| rod666 | Adatlap | 747155 | 2026. április 11. 18:49 | ![]() | |
|
A Leveling Thinner esélyesen a festéket is leviszi, nem csak a matricát. | |||||
| Blerio | Adatlap | 747141 | 2026. április 10. 20:47 | ![]() | |
|
Köszönöm. Meg fogom próbálni a meleg vizes borogatást. | |||||
| borisz | Adatlap | 747140 | 2026. április 10. 20:27 | ![]() | |
|
Ja, igen, tényleg. Kézmeleg víz esetleg. | |||||
| borisz | Adatlap | 747139 | 2026. április 10. 20:26 | ![]() | |
|
Csak tippelek, de white spirit vagy leveling thinner? Óvatosan megkenegetve. Bár lehet, hogy polírpapírt kell ragadj. | |||||
| rod666 | Adatlap | 747138 | 2026. április 10. 20:25 | ![]() | |
|
Ha nem lakkoztad le a matricákat, akkor próbáld meg leáztatni őket, simán vízben. | |||||
| Blerio | Adatlap | 747137 | 2026. április 10. 20:07 | ![]() | |
|
Sziasztok! Matrica eltávolítás ügyében kérnék segítséget. Humbrol enamel és Revell festékekkel készült a gép kamója, majd Gauzy került rá fényes lakk gyanánt. A matricák - szerencsére kevés - már a felrakáskor kicsit repedezettek voltak, nehezen simultak a felületre pedig Microscale MicroSet került alá- föléjük, (mindez tegnap este), ma pedig az újabb darabok durván szétszakadtak már az áztatás közben, tehát felhagytam a további próbálkozásokkal, agyvérzés elkerülése érdekében. A kérdésem az lenne, hogy a festés legyalázása nélkül, hogyan, mivel tudnám a matricákat eltávolítani? A mechanikus verzió gondolom nem játszik, mert az vinne mindent. A zsíroldó szintén nem gyere be, az garantáltan műanyagig lekapná a motyót, (nálam a festék eltávolításra eddig bevált, de most nem az a cél). Szóval ha van ötletetek szívesen megolvasnám. Köszönöm előre is Üdv Blerio | |||||
| Gergos | Adatlap | 747105 | 2026. április 9. 04:51 | ![]() | |
|
Természetesen makett alkatrész | |||||
| Gergos | Adatlap | 747104 | 2026. április 9. 04:50 | ![]() | |
|
Bocsánat. Ennyire értek hozzá. Lenne 4db alkatrészem amit másolni kéne ha valaki tudna ebben segíteni. Az alkatrészeket el tudom küldeni. Köszönöm Gergő | |||||
| Gabusch | Adatlap | 747103 | 2026. április 9. 01:38 | ![]() | |
|
Konkrétabban? Letölthető porszívó alkatrészt, megrajzolandó makett akármit? Csak mert 3D nyomtatásból van legalább háromféle eljárás és mind másra jó. | |||||
| Gergos | Adatlap | 747099 | 2026. április 8. 18:01 | ![]() | |
|
Hello. Van aki tud 3D-ben nyomtatni és tudna is segíteni nekem? Aki segitene az jelentkezzen kérem szegvari.gergo@gmail.com email cimen Köszönöm Gergő | |||||
| borisz | Adatlap | 747008 | 2026. április 4. 11:17 | ![]() | |
|
A stencil inkáb nézett ki 1/48-nak, valóban. | |||||
| warbirds | Adatlap | 747003 | 2026. április 4. 08:36 | ![]() | |
|
Nézegettem én is, a lajstromot még hajlandó is vagyok elfogadni. A keresztek határeset, de inkább nagyobbnak látom. A pár szervizfelirat viszont durván el van cseszerintve szerintem. | |||||
| warbirds | Adatlap | 747002 | 2026. április 4. 08:32 | ![]() | |
|
Köszönöm srácok a kutakodást, "B" tervnek elteszem.:) | |||||
| halaci | Adatlap | 747000 | 2026. április 3. 22:28 | ![]() | |
|
van ilyen matricalapjuk, a JA- után tetszőlegesen rakhatod ki a számokat, de úgy látom, csak utánrendelhető, most nincs raktáron. www.hahen.com/epages/64625185.sf/de_DE/ | |||||
| Toth_Gabor | Adatlap | 746998 | 2026. április 3. 18:36 | ![]() | |
| Norm | Adatlap | 746995 | 2026. április 3. 18:14 | ![]() | |
|
Arra megkérhetlek, hogy ha kezed ügyébe kerül a 3D nyomtatott légcsavar készlet, megnézed az emelkedését, mert ami a készletben van, az fordítva van és nagyon zavaró, és mindezzel használhatatlan. Láttam videót a 3D készletről, az is fordítottnak nézett ki, de nagyon bízok benne, hogy legalább azt javították azóta. Továbbá a röpsúlyok beállítása is rossz, de a tévedés jogát fenntartom. Írtam is emiatt a cégnek, de még nem válaszoltak. Csatolok pár képet az elképzelés/valóságról. Üdv, Gábor | |||||
| borisz | Adatlap | 746992 | 2026. április 3. 16:23 | ![]() | |
|
Hali! Rágliztam, más, JA-val kezdődő gépeken hasonló nagyságú kereszt és lajstrom volt. | |||||
| Varjúbácsi | Adatlap | 746989 | 2026. április 3. 13:33 | ![]() | |
|
Szia! De, az IBG-t építem. Nem igazán nézegettem a srófot, mert megrendeltem hozzá a 3d cuccokat. | |||||
| zsocate | Adatlap | 746987 | 2026. április 3. 12:53 | ![]() | |
|
Szia! Lehet, hogy tudok segíteni. Küldj e-mailt és egyeztetünk. üdv: Zsolt | |||||
| Norm | Adatlap | 746975 | 2026. április 3. 00:53 | ![]() | |
|
Szervusz! Ugyan nem repültem (sajnos) a típust, de a mellékelt kép alapján azt gondolom, hogy azért az ASh-62 tette a dolgát :D Az, hogy sok képen tiszta, szerintem annak a jele csupán, hogy rendszeresen tisztítják őket. Csak nem az IBG készletét építed? Ha igen, neked mi a véleményed a légcsavarról? Üdv.: Gábor | |||||
| <<< Vissza | Tovább >>> |
| 1., | 2., | 3., | 4., | 5., | 6., | 7., | 8., | 9., | 10., | 11., | 12., | 13., | 14., | 15., | 16., | 17., | 18., | 19., | 20., |