| Tovább >>> |
| 1., | 2., | 3., | 4., | 5., | 6., | 7., | 8., | 9., | 10., | 11., | 12., | 13., | 14., | 15., | 16., | 17., | 18., | 19., | 20., |
| borisz | Adatlap | 748850 | tegnapelőtt 22:02 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Elég rossz a kép, de így is látszik, hogy azzal a kabintetővel valami nagy gond van! Előzmény: (748841) Miggyuri tegnapelőtt 19:41 | |||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 748843 | tegnapelőtt 20:32 | ![]() | |||||||||||||||||||
| Miggyuri | Adatlap | 748841 | tegnapelőtt 19:41 | ![]() | |||||||||||||||||||
| medor | Adatlap | 748825 | 2026. június 20. 23:33 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Szia! Amikor az Academy-t ejtettem mert szerintem szűkre szabták több méretét (főleg a farokrészt) pont volt pár ezerért itt a Csereberén egy Italeri makett.Mellette szólt a pozitív szegecselés. Mint utóbb kiderült a rajzokra téve szinte teljesen pontos. A HB makettjét nem ismerem. Megmondom őszíntén eszembe sem jutott akkor. De most ránéztem a 'SuperHobby' oldalán. Nem tűnik rossz makettnek,de azért a HB nem hazudtolta meg önmagát a szokásos felületességgel. Adja az osztott farokrotort (aminek viszont rossz a forgásiránya!) és a kollektív karokat is. A gépágyú védőkerete és a két hajózót elválasztó páncélüveg valamint a pilóta bal válla feletti műszerek viszont hiányoznak. Ok,ezek mind pótolhatóak/javíthatóak kis ügyességgel. Ami ellene szólt volna még az a sűllyesztett szegecselés. Csak nézz meg közelről egy Apacsot. Én most már egy Italeri-t fogok építeni,amihez a koreai makettet fogom donorként használni. Közben tegnap egy kedves makettező is küldött nekem egy majdnem pontos matricát DS témában. (Remélem meg is fog érkezni,mert akkor csak pár dolgot kell hozzá összeollóznom.) | |||||||||||||||||||||||
| Elnar | Adatlap | 748811 | 2026. június 19. 21:29 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Szép, életszerű, nem gyárisetril. Érezni rajta a árnyékban 35 (aszfalton 65) fokban állást, szinte látom, ahogy a szerelők elrántják a kezüket, nehogy megégjen, mikor lecsukják a töltőnyílást... | |||||||||||||||||||||||
| borisz | Adatlap | 748807 | 2026. június 19. 14:53 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
A Hobby Boss nagyon nem jó? | |||||||||||||||||||||||
| medor | Adatlap | 748794 | 2026. június 19. 05:33 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
"Apacsi" 'A' változat.Desert Storm-os '91-ből de sajnos nincs (még) igazán jó makett hozzá. Szerintem 2,sőt talán 3 készletből plusz a feljavítókból lehet összehozni.Ha egyáltalán. Én kettőből építem. (Esetleg háromból,ha kisegítetek egy maradék Hasegawa matricával.) 😉 Italeri az alap és az Academy lesz a donor mert ez utóbbival vannak gondok.Erről majd később. Átalakítottam a farokrotort mert ezzel csak az ESCI foglalkozott anno. Valamint a Hasegawa, de csak a ~30 évvel ezelőtti 'újabb' kiadású makettjeitől kezdődően,amiben van 'F' öntőkeret. Ráadásul csak az ESCI ad kollektív karokat a makettjéhez. Nem igazán látszódnak végül, de akkor is ott vannak!Nem véletlenül asszimetrikusak az ülések védőpáncéljai. (Csak halkan említem meg,hogy ezek még az Academy 'D' makettjeiből is hiányoznak...) | |||||||||||||||||||||||
| warbirds | Adatlap | 748777 | 2026. június 18. 09:13 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Ajjajj... Akkor most már triplán izgulok, hogy ne a végén b*sszarintsam el... :) | |||||||||||||||||||||||
| McFrost | Adatlap | 748768 | 2026. június 17. 15:34 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Köszönöm, örülök, hogy tetszik nektek. | |||||||||||||||||||||||
| Nagyzo | Adatlap | 748765 | 2026. június 17. 10:49 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Warbirds, tetszik ez a fakó színkombináció, meggyőző kamó, nagyon szép meló! | |||||||||||||||||||||||
| Nagyzo | Adatlap | 748764 | 2026. június 17. 10:47 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Nem értek a mozdonyokhoz, de ez nagyon mozdonynak néz ki, irtó szép munka! | |||||||||||||||||||||||
| Kibic | Adatlap | 748725 | 2026. június 15. 20:09 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Gyönyörű lett, nagyon tetszik a gőzös! | |||||||||||||||||||||||
| Toth_Gabor | Adatlap | 748707 | 2026. június 14. 21:51 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Nagyon szép, Gratulálok! | |||||||||||||||||||||||
| ltom74 | Adatlap | 748704 | 2026. június 14. 19:08 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Nagyon frankó! | |||||||||||||||||||||||
| Sennás | Adatlap | 748702 | 2026. június 14. 15:56 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Meg 4 akkerman váltót!(ne hagyd le). Nagyon szép. Piszok jól néz ki. Ügyes vagy. | |||||||||||||||||||||||
| McFrost | Adatlap | 748701 | 2026. június 14. 15:49 | ![]() | |||||||||||||||||||
| borisz | Adatlap | 748543 | 2026. június 7. 12:42 | ![]() | |||||||||||||||||||
| Gabikabácsi | Adatlap | 748535 | 2026. június 7. 10:30 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Már ha egyáltalán van helyezés, és nem általános a díj. | |||||||||||||||||||||||
| atika | Adatlap | 748534 | 2026. június 7. 10:19 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Mindenképp' megérdemelt a díj! Gratulálok, még egyszer, csodálatos a Raven-ed! Követtem az építést, és várom a cikket! 👌 | |||||||||||||||||||||||
| Gabikabácsi | Adatlap | 748533 | 2026. június 7. 10:19 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Szervusz! Ha jól látom, 5. lett: ipms-hungary.psmk.hu/index.php/hu/20-verseny-eredmenyek (amúgy a 120-as busznál beszéltünk is). Üdv: HPG | |||||||||||||||||||||||
| Miggyuri | Adatlap | 748532 | 2026. június 7. 08:49 | ![]() | |||||||||||||||||||
| borisz | Adatlap | 748524 | 2026. június 6. 21:58 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Szia! Köszönöm, jól esik az elismerés! Idén szinte mindenki "általános" díjat lapott, ha jól emlékszem, csak a kiemelt kategóriákban voltak helyezések. | |||||||||||||||||||||||
| atika | Adatlap | 748523 | 2026. június 6. 20:31 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Láttuk és megcsodáltuk ma a PSMK-n. Élőben még sokal szebb, a beszálló létrák nagyon jól mutattak rajta. Remélem, gratulálhatok valami komolyabb eredményhez, azt láttuk, hogy a "kóser pecsétet" (Djazott makett) megkapta, az eredményhirdetésen már nem voltunk ott. | |||||||||||||||||||||||
| borisz | Adatlap | 748510 | 2026. június 5. 23:51 | ![]() | |||||||||||||||||||
| warbirds | Adatlap | 748487 | 2026. június 5. 10:37 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Szépen felkapta a tömítést...>:O Mondjuk a másik oldalon még úgyis van mit dolgozni, mert ott mintha eggyel több karc lenne. Kitartást, a szépségért meg kell szenvedni és a te munkáid bizony szépek. | |||||||||||||||||||||||
| Johnie | Adatlap | 748485 | 2026. június 5. 00:53 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Bosszankodás... Az illesztési vonalat maradéktalanul sikerült eltömiteni, szintbecsiszolni. Nosza akkor karcoljuk újra az eltömített panelvonalakat Dymo szalag mentén. Túl erősen tapadt a szalag a felületre levételkor... | |||||||||||||||||||||||
| Johnie | Adatlap | 748484 | 2026. június 5. 00:47 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Nagyon jól néz ki ez a foltos, fakó kamó! | |||||||||||||||||||||||
| warbirds | Adatlap | 748460 | 2026. június 4. 06:01 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
AK Real Colors, 0,2-es dűzni, 0,8 bar nyomás körül, na meg szabadkéz. Utóbbin magam is meglepődtem, hogy így megy...🙂 | |||||||||||||||||||||||
| warbirds | Adatlap | 748459 | 2026. június 4. 05:56 | ![]() | |||||||||||||||||||
| borisz | Adatlap | 748458 | 2026. június 3. 23:51 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
De jó, hogy festetted? | |||||||||||||||||||||||
| Toth_Gabor | Adatlap | 748457 | 2026. június 3. 22:55 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Nagyon jól alakul! | |||||||||||||||||||||||
| warbirds | Adatlap | 748454 | 2026. június 3. 20:04 | ![]() | |||||||||||||||||||
| medor | Adatlap | 748431 | 2026. június 2. 17:43 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Szia! Jó lesz ez a maketted is.Gyűjtöm a referenciákat! (És igen voltak bajok az F-5 illesztései kapcsán,de most a matricázás bosszant. Sajnos a szárny tetején található 'háromszög' alakú fekete "walkway" csíkjai csak egy ~30 éves Heller makettből voltak meg és az egyik atomjaira hullott valamiért...) | |||||||||||||||||||||||
| Johnie | Adatlap | 748418 | 2026. június 2. 04:02 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
F-111F folytatás. No persze azért akad némi tömítenivaló, még ha minimális is... A szárny felső részének találkozása a kapszula kabinnal az egyik kritikus rész, itt megpróbálom teljesen eltüntetni az illesztési vonalat. Az orrkúp utáni takaró lemez csak minimális tömítést igényel. A has alatti nagy takaró lemez viszont elég jól illeszkedik, itt azt hiszem nem szükséges tömítenem. Nagy dilemmában voltam a fegyverzet terén. A készlethez BLU 107 Durandal kifutó pálya romboló bombákat adnak. És ennyi... Ámde vannak itthon GBU 8, GBU 10, GBU 15V/2, GBU 24 bombáim, így végül 2x GBU10 és 2x GBU24 lesz a pilonokon AN/AVQ26 Pave Tack és AN/ALQ131 támogatással. AIM rakétát szerintem nem fogok feltenni. | |||||||||||||||||||||||
| warbirds | Adatlap | 748413 | 2026. június 1. 21:09 | ![]() | |||||||||||||||||||
| mayso | Adatlap | 748411 | 2026. június 1. 21:05 | ![]() | |||||||||||||||||||
| Johnie | Adatlap | 748377 | 2026. május 31. 22:25 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Jó lesz. Megküzdöttél te is a hajtómű beömlők szintbe csiszolásával? | |||||||||||||||||||||||
| medor | Adatlap | 748373 | 2026. május 31. 20:02 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Matricázás előtt FS.36375-el majd fényes lakkal lefestve. | |||||||||||||||||||||||
| Miggyuri | Adatlap | 748357 | 2026. május 30. 18:28 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Kerék sérült. A helyére kerül. A matrica helyett lesz újabb. | |||||||||||||||||||||||
| Sennás | Adatlap | 748353 | 2026. május 30. 14:46 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Ja. Köszönöm. A kerék? Sérült? Meg a matrica fordítva van fent nem? | |||||||||||||||||||||||
| Miggyuri | Adatlap | 748352 | 2026. május 30. 13:53 | ![]() | |||||||||||||||||||
| Sennás | Adatlap | 748347 | 2026. május 30. 11:14 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Vagány! Tedd már meg kicsit alacsonyabbról "szemből" érted valami képet. Felülről jó csak mintha ott állnál mellett. | |||||||||||||||||||||||
| Miggyuri | Adatlap | 748340 | 2026. május 30. 04:23 | ![]() | |||||||||||||||||||
| Ste | Adatlap | 748278 | 2026. május 27. 14:43 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Sziasztok! (Hasegawa) matrica sárgulás kapcsán éppen most írtam a legutóbbi, F-104G CCV cikkben a címoldalon, talán érdemes megnézni. Konkrét tényleges tapasztalatról. Csak egy kiemelés (az UV lámpa használata kapcsán): a napoztatós kísérletem egy hétig tartott... | |||||||||||||||||||||||
| Tibcsi | Adatlap | 748236 | 2026. május 26. 04:06 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Mégiscsak Hasegawa... ;) | |||||||||||||||||||||||
| Johnie | Adatlap | 748231 | 2026. május 25. 19:27 | ![]() | |||||||||||||||||||
Száraz próbák rengetege...de úgy tűnik nem lesz itt ordító hiba, vagy hézag. Vannak ugyan kialakított illesztő fülek és csapok, de egész pontosak, meg is lepődtem hogy egy ilyen koros makettnél ilyennel találkozom. Az orr rész tipikus hagyományos két fél illesztéses módszerű. De alig kell szintbe csiszolni a talàlkozó feleket. Azt hiszem ez egy jó makett lesz. Viszont drabális... hatalmas. | |||||||||||||||||||||||
| Johnie | Adatlap | 748230 | 2026. május 25. 19:05 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Hű, egész jól mutat szürkén! | |||||||||||||||||||||||
| Tibcsi | Adatlap | 748203 | 2026. május 24. 18:16 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Ha már szóbakerült: lehet tudni, hogy mik azok a sárga izék? Közeli fotókon valamiféle alátétnek tűnnek. | |||||||||||||||||||||||
| Kibic | Adatlap | 748199 | 2026. május 24. 17:26 | ![]() | |||||||||||||||||||
|
Igen, de Tibcsi gépe teflonszürke. :) | |||||||||||||||||||||||
| charles | Adatlap | 748198 | 2026. május 24. 16:29 | ![]() | |||||||||||||||||||
| Tovább >>> |
| 1., | 2., | 3., | 4., | 5., | 6., | 7., | 8., | 9., | 10., | 11., | 12., | 13., | 14., | 15., | 16., | 17., | 18., | 19., | 20., |