| Tovább >>> |
| 1., | 2., | 3., | 4., | 5., | 6., | 7., | 8., | 9., | 10., | 11., | 12., | 13., | 14., | 15., | 16., | 17., | 18., | 19., | 20., |
| Yuki | Adatlap | 748876 | ma 07:19 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Szia rajz alapján építettem jól van felrakva de szerintem fordítva öntötték rá a kerekeket máshogy nem is lehetett összerakni. Előzmény: (748874) Israti71 tegnap 22:38 | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 748874 | tegnap 22:38 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Szerintem nem a jó irányban vannak felrakva a lánctalpak...de te tudod. (Nézegetve a képeket,akkor lett gyanús,és meg is kerestem a neten.Így van az összerakásin...és egy másik tankon kicsit jobban is látszik.) | |||||||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 748870 | tegnap 20:39 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Most össze van már ragasztva még matricca és kész. | |||||||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 748869 | tegnap 20:36 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 748858 | tegnap 11:49 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Tetszetős így összerakva. A 3-as szériából ezek a legszebbek amúgy. | |||||||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 748844 | tegnapelőtt 20:35 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 748577 | 2026. június 9. 08:02 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Szia! Köszi az infót,és tényleg jó lenne ha megírnád a cikket. D.A | |||||||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 748574 | 2026. június 8. 19:57 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Szia lánc van golyó sajnos nincs rajta a makett egy hibája a géppuskákon lévő alsó tüskéket meg kell csiszolni egy kicsit amúgy nagyon jó makett a bulldózerre kíváncsi leszek azt is átnéztem gyönyörű az is.Aztán lehet cikkben be is mutatom őket. | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 748554 | 2026. június 7. 19:03 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Vagány kis makett ez amúgy. Jó hogy a toronykosár nem nyitott hanem ponyvás...és nagyon kíváncsi leszek a láncos golyósorra is alatta. | |||||||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 748553 | 2026. június 7. 18:17 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 748520 | 2026. június 6. 14:54 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Szia most már építeni kellene mert van pár készletem ami felgyűlt erről nem is tud a feleségem nem terveztem vásárolni de amikor megláttam nem hagytam ott.Az m 60-at régebbem meg akartam építeni de már nem nagyon érdekel a harcjármű inkább a civil pálya felé mozgok. | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 748515 | 2026. június 6. 13:12 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Szia! Ennyiért ajándék volt! Nem ismerem a HB 1/35 Merkaváit első kézből,de sokat olvastam róluk,és sok sikert,örömet az építésében. (Az én érintetlen M-60 Blazer-em nem érdekel véletlenül?) :-) | |||||||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 748512 | 2026. június 6. 09:33 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 748417 | 2026. június 1. 22:30 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Szia szerettem volna egy ilyen tankot már régóta,és nálad meg találtam ha készen lesz utána majd ahogy lesz időm a bulldózer jön erről lehet írok egy kis rövid cikket. Most a gépemet kell összerakni meg hozok egy kamion tüzifát lesz mivel elütni az időt. | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 748408 | 2026. június 1. 20:37 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Szia! Köszönöm,meg is néztem ma este. Szép makett,nem olyan mint a régi Dragon kiadás,látszik hogy modernebb technológia. Tetszik a maszkoló lap,de még mindig hiányolom a matrica ívről a sárga "V" jelzéseket.Nekem egy Lahatut,valahogy csak azzal egész.8De egyébként nekem minden IAF helikopter azzal teljes.Ez lehet hogy valami "fétis",de ez egy olyan tipikus izraeli jelzés,ami lényegében egyértelműsíti a hovatartozást. De az is jó hogy legalább valaki elkezdte megint ezt a témát,és nálam az Academy amúgy is kedvelt gyártó. (Valahol már árat is láttam-ha jó árat láttam,és az alapján nem tűnik drágának a makett.) | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 748406 | 2026. június 1. 20:27 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Amúgy igen...szép kis makett.(Legalább megépül.) :-) | |||||||||||||||||||||||||||
| Sennás | Adatlap | 748389 | 2026. június 1. 17:15 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Igen karakteres az a "V" rajta. Talán a 900-sokon nincs (?). Jobban mutat(na) úgy. | |||||||||||||||||||||||||||
| halaci | Adatlap | 748378 | 2026. május 31. 23:19 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Dusan felrakott egy dobozbontást róla, az Academy új készleteitől megszokott szép, részletes fröccsöntés. Azt, hogy mennyire típushelyesek a részletek, nem tudom megmondani. www.youtube.com/watch | |||||||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 748371 | 2026. május 31. 16:16 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 748370 | 2026. május 31. 16:15 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Végre neki álltam jó készlet gyorsan építhető jól ki van dolgozva ha már nem tudtam 35-ben megépíteni 72-ben is gyönyörű. | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 748320 | 2026. május 29. 13:02 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Szia! 1/35-ben nem annyira kicsi már,de ami a valós méreteit illeti,hát amúgy az...kicsi. Nekem egyszer még a 2010-es évek elején megvolt a Dragon változat,de valahogy nem volt annyira "Dragon-osan" húdeszupi...így eladtam később. Erre az Academy félére kíváncsi volnék azért,mert amennyire a tegnapi kutatgatásaim közepette olvasgattam is róla,ezért,valami olyasmi rémlik hogy tartalmaz 3D nyomtatással készült elemeket is,még ha nem is az egész készült így. Az a baj velem,hogy mindig nagy terveim vannak,megszerzem (akár az Antarktisz-i makettboltból is ha kell-ami meg nyilván nincs),aztán gyorsan megbánom és eladom. :-) Ja...amúgy meg nem olyan vicces,mármint amit művelek,csak mint a sínhez kötözött ember mosolya. De én nem tenném összecsukva trélerre,mert akkor meg a lapátokat nem lehet rendesen megmutatni. Egyébként,ha jól emlékszem,annak idején még volt olyan opció is hogy lehetett venni ilyen típushoz motort is,és akkor nyitott motortérrel lehetett volna tolni a műsort.(Elgondolom amint pont ilyet csinálok...ááá...ki van csukva.) Tudod mit hiányolok mindig ezekről? A matrica íveken sosincs ott a nagy sárga "V" shevron jelzés,ami meg általában ott volt a legtöbb izraeli Lahatut-on (ennek az a kinti neve,ami "bűvész"mutatványt jelent),bár ha a nagyon korai időszakaszból van a típus,akkor talán belefér az is ha nincs,csak szerintem azokkal sokkal jobban néznek ki.) | |||||||||||||||||||||||||||
| Sennás | Adatlap | 748313 | 2026. május 29. 11:16 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Vagány! Amilyen kicsi olyan vagány. (egy)Figura mindenképp kell mellé szerintem. Akár összecsukva egy trailer-en(?) | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 748292 | 2026. május 28. 13:38 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Most hogy sikerült nagyjából "ébrenléti állapotba" kerülnöm a kis éjjeli kaland után (12 órás fincsi kis műszak a melóhelyen), gondoltam szörfözgetek kicsit a neten IDF dolgok után kutatva. Mit találtam?...Academy, 2026 májusi kiadással az MD-500 Defender helikopterét. Szerintem ez már új szerszámos, nem a régi Dragon változat...de mindenképpen érdekes lehet IDF/IAF témában. Másik tippem hogy hamarosan idehaza is kapható lesz, no meg az "Ali-n"...ingyen postával "Csájnából"...elviselhető áron. www.scalemates.com/kits/academy-12136-md500-idf--1755529 academyhobby.com/product/detail.html www.hlj.com/1-35-scale-md-500-idf-acd12136 www.britmodeller.com/forums/index.php | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 748291 | 2026. május 28. 13:21 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Nyilván a maszek fontos(abb),nálam ezt a túlóra jelenti,de próbálom a makettezést sem teljesen félretenni. Esetemben inkább a fizikális fáradtság miatt van ez,mert kedvem amúgy volna. :-) (Mi lesz a következő IDF alkotás?) | |||||||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 748090 | 2026. május 20. 21:29 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Jó készletnek tűnik nálam most sok a maszek alig volt időm valamire de ami késik nem múlik. | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 748059 | 2026. május 19. 08:37 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
Üdv! Nem tudom ki ismeri már esetleg ezt a gyártót,de nekem még teljesen új. Ma találtam rá miközben kíváncsiságból keresgettem a neten. Ez egy 1973-as M-113 téma,ami annyiban érdekes,hogy jár hozzá egy 3D nyomtatással készült figura is. Ez a makett, árban elég jónak tűnik.Én azonnal gondolkodóba estem,mert talán egy IDF páncélozott mentőnek talán pont jó alap lenne.(Igaz kedves Sennás barátom?) :-) www.ebay.com/itm/147298640316 | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 747411 | 2026. április 23. 07:21 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Ezt én is így gondolom,csak nem voltam elég bátor ezt így ide leírni.Maximálisan veled értek egyet amúgy. | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 747410 | 2026. április 23. 07:19 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Jól tetted...köszönöm! Nagyon szép makett minden részletében. (Ha jön a vihar-סופה Sufa,akkor jön...és tarol.) :-) | |||||||||||||||||||||||||||
| medor | Adatlap | 747386 | 2026. április 21. 21:59 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Szia! Szerintem ne gondold túl! Rajtad és esetleg rajtunk túl senki nem fogja látni a módositásiad. (Ha küldesz fotókat.) Mert a Hercules ablakain keresztül nagyon kevés fog látszani belőle. | |||||||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 747373 | 2026. április 21. 20:03 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 747365 | 2026. április 21. 11:23 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Üdv! Milyen korból építesz? Régebbi vagy inkább modern változatot? Rákerestem most pár dologra kérdéseddel kapcsolatban,és mint kiderült,használtak pár C-130J-t,akkor a modernebb C-130HI-t is. Én sajnos nem vagyon naprakész repülős téren,de ha kell segíthetek keresni olyan adatokat amikkel választ kaphatsz a kérdésedre.Sem az eredeti amcsi változatokat nem ismerem,sem az izraeli Karnaf-okat (Orrszarvú),de lehetséges hogy esetleg hozzányúltak dolgokhoz a belső terekben is. (Amennyire én tudom,leginkább lánctalpas,vagy egyéb kerekes járműveket buheráltak meg komolyabban,de ez nem jelenti azt hogy a szállító repülőikkel is ne történt volna hasonló dolog,mondjuk ezeken talán kevésbé lehettek látványosak a változtatások.) Azt gondolnám hogy a régebbi,korai változatokat még nem építették át nagyon,de ha gondolod,kereshetünk anyagokat a témában. | |||||||||||||||||||||||||||
| Varjúbácsi | Adatlap | 747364 | 2026. április 21. 10:50 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Sziasztok! Építgetek egy C-130 Karnaffot, de elbizonytalanodtam. Az izraeliek átépítették a cockpit részt, vagy maradt az eredeti amcsi? | |||||||||||||||||||||||||||
| Nagyzo | Adatlap | 747360 | 2026. április 21. 09:15 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
| Sennás | Adatlap | 747294 | 2026. április 17. 18:20 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
1-2 vagy két éve hogy a második "hátis" képet terveztem figurával de nem lett az építésből semmi. De van egy legjobb barátom és kisegített egy imátkozós figurával🤣🤣 Az első is vagány (beépített klímával?) mi az alúl,felűl? | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 747292 | 2026. április 17. 16:03 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
Üdv! Tábori Tóraszekrény (hordozó eszköz) a Szent Tekercs számára,mobil katonai változatban. (A Tóra a Mózes 5 könyvének együttes héber megnevezése.) A képek csak mint egy érdekesség...hogy nekik ez is nagyon fontos hogy a csapatokkal ott legyen amikor az ünnepeket a terepen kell tölteniük.(Közeledik az idei Pesach-Páska az 5786-ik évben április 1-9-ig.) Ha kell fegyverrel,ha szükséges akkor a Tórával (is) "harcolnak". Talán még egy kis diorámában is jól mutatna...nem? :-) | |||||||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 746850 | 2026. március 29. 19:32 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Szép lett mindkét makett tetszenek,csak így tovább talán hétvégén elkezdem a merkavát én is vettem hozzá láncot a torony alá. | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 746835 | 2026. március 29. 11:46 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 746834 | 2026. március 29. 11:39 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 746832 | 2026. március 29. 11:31 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Ez is szép lett. Ha valaki majd a varratokat kérné számon tőled,az lehet hogy egy "szegecs számláló" lesz,illetve ha csak nem magad miatt,vagy olyan múzeumi kelléknek szántad amit "szakértői zsűri" fog oda beengedni. :-) Viccet félretéve,szerintem ez is bárhol megállja a helyét. Annak is örülök hogy ebben a manapság "ciki" témában vannak mások is akik szívesen és ilyen szinten építenek IDF maketteket.(Részemről külön köszönet ezért is.) Régebben én is gondolkoztam M3 féle IDF makett építésében,de valahogy mégis maradtam a későbbi harcjárműveknél. Mostanság is látom hogy az A.L.I és efféle helyeken már lehet kapni olyan korai (talán 3D vagy gyanta) figura szetteket is,ami miatt meg érdemes volna csinálni egy ilyet,mert annyira mássá,élettelibbé tudják tenni magát a makettet és egy esetleges diorámát. Relatíve nem olcsóak ezek,de ha valaki pont egy ilyet szeretne építeni,akkor ma már a fejlettebb technológiák adta lehetőségek kapcsán sokkal könnyebben hozzájuthat bárki olyan szettekhez,amik átalakítás nélkül,egyből mehetnek az adott járműbe. Igaz,jobbára félhernyókon láttam ilyeneket,de a gumikerekesekre is simán fel lehet őket tenni. Nyilván ez csak egy ("figurafüggő") ötlet,magamból indultam ki. :-) | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 746830 | 2026. március 29. 11:19 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Szia! Összességében szerintem teljesen renden van,egy látványos kis makett lett belőle. Talán nekem a színe picit fura,de amúgy az IDF-ben nem is igen van két egyforma árnyalatú harcjármű. Vannak "tuti biztos javasolt" színek a gyártók részéről,amiben van is némi igazság,de házi keveréssel is simán lehet olyan Sinai "szürke" féle színeket kikeverni,ami jó lesz...elrontani nem nagyon lehet. De mindent egyben látva,szerintem kifejezetten jó lett. | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 746829 | 2026. március 29. 11:14 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Szia! AK-t,de más cikkszámmal.Ezt a csomagot nem ismerem,mert én általában a szóló 17 ml-eseket szoktam venni. Ami nekem szettként van,az meg az angol Lifecolor nevű 6 darabos kivitel. Az AK amúgy jó,szívesen használom,de a Lifecolor talán még jobb,csak azt meg érdemes kicsit hígítani. Van pár Mig-es festékem is,de abból a legkevesebb. | |||||||||||||||||||||||||||
| Martin McFly | Adatlap | 746826 | 2026. március 29. 09:19 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Sziasztok. Ha már így belelendültem: Academy M 151 és a Legend erősen hiányos átalakítója mellé saját építést is belevittem. Bukókeret és tartókonzoljai, sárvédőn lámpa, málhák. Itt is a gyakorlás volt a cél, ami sikerült is(szerintem). Az antenna lett a legrosszabb de marad, ahogy marad. Visszapillantót elfelejtettem,talán pótlom. | |||||||||||||||||||||||||||
| Martin McFly | Adatlap | 746821 | 2026. március 29. 08:30 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Sziasztok. Talán sikerült végre képeket is feltölteni. Ha igen, akkor: első saját építésű az M3, minden technika élesben lett kipróbálva, látszik is. Hiányoznak néhol a hegesztési varratok, cak a tornyon sikerült pótolnom, tömítések és a szín. Így marad, kimaxoltam amit tudtam. Következő már jobb lesz- | |||||||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 746811 | 2026. március 28. 20:19 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 746110 | 2026. március 2. 09:44 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Szia! "Örök" klasszikus,azaz a típus maga. Nekem anno az Italeri 1/48 F16 B/D Viper volt meg,de a Sufa az már egy sokkal másabb és korszerűbb változat. A GWH-tól még sosem volt semmilyen makettem,így nem tudom milyen lehet minőségileg,de gondolom (és főleg az áraik alapján) hogy inkább a jobb és felsőbb kategóriába sorolhatóak. Gondolom építeni is könnyű,pont a jó minőség a pontos illeszkedések miatt. Nekem is volt már pár fajta IAF repülő makettem,de mindig tovább is adtam őket,mert nem éreztem magam megfelelően felkészültnek arra hogy jó minőségben meg is tudjam építeni,festeni őket.Amúgy készen nagyon tetszetősek,szívesen nézegetem a maketteket ebben a témában,és várom a tiéd elkészültét is. :-) | |||||||||||||||||||||||||||
| Nagyzo | Adatlap | 746104 | 2026. március 1. 21:32 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
| Nagyzo | Adatlap | 746103 | 2026. március 1. 21:31 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Nálam ő készül, a GWH 48-as Sufája | |||||||||||||||||||||||||||
| Yuki | Adatlap | 746056 | 2026. február 27. 19:34 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Kissé pihi van a volvót befejezem utána lehet a merkava jön. | |||||||||||||||||||||||||||
| Israti71 | Adatlap | 746055 | 2026. február 27. 17:40 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
|
Üdv! Kissé leült megint az IDF rovat! :-) Tudom,csendben mindenki épp egy IDF járművet épít...kivéve ha nem...de ez amúgy nem baj...majd csak megindulunk egy szép napon. :-) Most én is pihentetem az IDF dolgaimat,de amúgy már csak az M-113 Fitter van az amit még nem fejeztem be,de szerintem a tényleges tavaszig várok vele.Amint kirittyen a jó idő,megint ki tudok települni a műhelybe,ahol minden adott a befejezéshez.Most még hideg volna a festéshez...egyebekhez. Közben jobb híján,keresgélek a neten,és találtam pár 1/72 3D IDf licenszt(?),amik bár olcsónak tűnhetnek,nem tudom hogy maga a nyomtatás mibe fájna egy-egy ilyen járművet illetően? Sajnos nem vagyok nagyon képben a 3D nyomtatással,de ha esetleg valaki arra jutna hogy "Te jó ég...nekem ez mindenképpen kell"...és mondjuk venne ilyen nyomtatási licenszt és tud nyomtatni is,szerintem szívesen társulnék majd,mert amúgy engem is érdekelne a dolog,de elég sügér vagyok magához a nem "hardver-es" részekhez.(Illetve ha az ár is olyan hogy emiatt nem kell hosszú lejáratú kölcsönt felvenni.) Ilyesmikre gondolok: www.cgtrader.com/3d-print-models/miniatures/memorabilia/idf-merkava-mk4-diorama www.cgtrader.com/3d-print-models/miniatures/memorabilia/idf-oshkosh-ramsa www.cgtrader.com/3d-print-models/miniatures/vehicles/idf-achzarit www.cgtrader.com/3d-models/military/armor/idf-nammer-apc-with-trophy-aps www.cgtrader.com/3d-print-models/games-toys/toy/idf-eitan-afv www.cgtrader.com/3d-models | |||||||||||||||||||||||||||
| Sennás | Adatlap | 745499 | 2026. február 8. 13:40 | ![]() | |||||||||||||||||||||||
| Tovább >>> |
| 1., | 2., | 3., | 4., | 5., | 6., | 7., | 8., | 9., | 10., | 11., | 12., | 13., | 14., | 15., | 16., | 17., | 18., | 19., | 20., |