/ Fórumok /

Nézd, mit szereztem!

Büszkélkedj el új beszerzéseiddel: makettek, kiegészítők vagy bármi más, ami a témához kapcsolódik, és érdemes megmutatni a többieknek!
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.
1., 2., 3., 4., 5.
kervil 716580 2023. december 8. 15:44
Válasz erre
Szép tervek, sok sikert hozzájuk!
A látványos, high-vis festéseknek én is nagy rajongója vagyok, olyannyira, hogy minden idők összes festései közül a US Navy '60-as, '70-es évekbeli sirályszürke-fehér kombója az abszolút kedvencem, a gyönyörű színes századjelvényekkel, nagy felségjelekkel, stb. A korai Tomcatek még ezzel repültek, a szekrényemben pihenő Tamiya F-14A-t majd így is tervezem megépíteni valamikor, ha sorra kerül.
kervil 716577 2023. december 8. 14:58
Válasz erre
Én is nagyon szeretem a Classic Airframes cuccait, még úgy is, hogy eredetiben szerintem semmim sincs tőlük, csak a mások által átdobozolt makettjeik. Legutóbb az F3F-2-ük Academy általi újrakiadásának örültem meg nagyon, meg is szereztem rögtön. A CR.42-esüket is jó lenne valahogy megszerezni (48-ban tisztességes minőségben senki sem gyártja, és "tisztességtelenben" is csak az Italeri), meg az F2A-1 Buffalojukat. Régebben még a Re.2000 Héjájuk is a listámon volt, de most, hogy a Special Hobby saját változatban is kiadta, azt már nem keresem annyira.
rod666 716569 2023. december 8. 08:50
Válasz erre
Ez volt a Revell dobozában is, nem? Csak egyszínű műanyagból fröccsöntve...
slowmotion 716565 2023. december 7. 23:16
Válasz erre
fu722795
fu722795
aca12429
aca12429

Én ugye több irányon is szándékozok nyomulni.
Egyrészt minél több Kandúrt építeni, lehetőség szerint a lehető leglátványosabb festésekkel, ahhoz sikerült Angliában egy Fujimi kitet szerezni. Ünnepek alatt megyünk a sógornőmékhez, úgyhogy majd ott felmarkolom.
A másik irány a Jolly Rogers, oda most nem jött semmi.
A harmadik az a display gépek, oda jön a Thunderbird (a piacon 1:72-ben csak kétüléses Hobbyboss-t találtam, meg együléses Mistercraftot, Angliában viszont volt ez az utolsó darab is, jó árban, fajlagosan kevesebb, mint két font postaköltségért).
A negyedik irány lesz a mindenféle más gép, oda a Viggen után a Télapó hozott egy FRS.1 Harriert, nagyjából már eldöntöttem, melyik gépet építem meg, csak még nem tudom, hogy pre-, vagy poszt-Falkland festéssel-e?

Távlati terv még egy (pár) Tomcat, egy P-38-as, egy bombás és egy benzinkutas Intruder... de azokat valahogy át kéne imádkozni a jövő évre, hogy ne az idei költségvetést terhelje.
p-51 716564 2023. december 7. 22:50
Válasz erre
Szia!
Igen!
És elég jó állapotban van. Féltem, hogy örev makett esetleg, de akkor is megszereztem volna.
Block50 716560 2023. december 7. 22:10
Válasz erre
Ez a Vatwran most hirdetett keszlet..?
Sajnos BF után vqgyunk pedig jo aron volt fenn...
tyimosenko 716559 2023. december 7. 21:26
Válasz erre
Szia, gratulalok a szerzemenyhez!
Nagy kar, hogy kifutott ez a keszlet. Megvan nekem is, meg nemreg meg tudtam szerezni az eredeti CA keszletet is. A special hobby kiadas idejen az volt az info, hogy atdolgoztak a CA keszletet, de ugy latom teljesen ugyanazok az alkatreszek.
Jo hogy irtal a Classic Airframes-rol is kulon, nekem nagy kedvencem a gyarto. Sikerult begyujtenem jopar keszletuket az utobbi par evben, celzottan olasz es korai nemet temaban, egypar igazi ritkasagot is.
p-51 716558 2023. december 7. 21:16
Válasz erre
V

M
V

Brit
kervil 716552 2023. december 7. 20:31
Válasz erre
1
1

Egy régóta hajtott, igazi ritkaság megszerzése felett érzett örömömben nyitottam ezt a topicot - ez pedig a Special Hobby 1/48-as CR.32-ese.
A készlet eredetileg a Classic Airframes 1998-ban készült makettje volt, akiknek rengeteg ritka, a "nagyok" által hanyagolt típus műanyagba (és gyantába) öntését köszönhetjük, nem is akármilyen minőségben. Bár a cég már jó pár éve nem aktív, szerencsére a szerszámaikat átadják másoknak, így a ritka makettek új köntösben újra és újra felbukkanak. A Special Hobby nagyon hasonló piaci rést céloz meg, mint a Classic Airframes, így logikus döntés volt, hogy átvegyék ezt a készletet. És bár már az eredeti is "multimédiás" makett volt (műanyag mellett számos műgyanta alkatrésszel és fémmaratással megspékelve), a Special Hobby nemcsak megtartotta ezt, de kicsit még növelt is a műgyanta kiegészítők számán.
A Special Hobby 2016-ban adta ki a maga verzióját, és ahogy az lenni szokott az ilyen kisszériás készletek esetében, sajnos ez is nagyon hamar eltűnt a boltok polcairól. Ha valaki nem kapcsolt időben, ma már kimondottan nehezen lehet a készlet egy-egy példányát felhajtani. Nekem szerencsére most sikerült, egy német eladótól szereztem meg, tisztességes áron.
Ami kicsit parám volt, hogy vajon a rendkívül vékony és törékeny műgyanta részek (lásd pl. a motorborítás lamelláit) vajon nem sérültek-e? De ezzel is mázlim volt, hibátlan minden.
Természetesen a típus magyar vonatkozása miatt akartam annyira beszerezni a makettet. Bár jár hozzá magyar matrica is (a Felvidék visszacsatolásában nevet szerzett Íjász század V.105-öse), mégsem ezzel, hanem egy saját tervezésű másikkal akarom majd a gépet megépíteni.

Ha tehát Ti is szereztek vagy kaptok valamit, akkor örömötöket osszátok meg itt a topicban velünk, mutassátok meg/be a friss szerzeményt! Köszi!
slowmotion 716549 2023. december 7. 19:56
Válasz erre
No. Jól elbújt alulra ez az újszülött téma.
Kervil kollégát megkérjük, hogy egy első felsorolással nyissa is meg ünnepélyesen!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.
1., 2., 3., 4., 5.