/ Fórumok /

Most történt

Az makettezampőket érintampő aktuális események (versenyek, akciók, stb)
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170., 171., 172., 173., 174., 175., 176., 177., 178., 179., 180.,
181., 182., 183., 184., 185., 186., 187., 188., 189., 190., 191., 192., 193., 194., 195., 196., 197., 198., 199., 200.,
201., 202., 203., 204., 205., 206., 207., 208., 209., 210., 211., 212., 213., 214., 215., 216., 217., 218., 219., 220.,
221.
badgo 676430 2020. szeptember 3. 14:31
Válasz erre
ez nem csak a holokausztról szólt. ahogy a megjegyzésem se. hanem arról, h ott valakinek az apját, nagyapját dózerolják éppen bele a földbe, vagy éppen lövik fejbe. Annyi tisztelet csak járna ezeknek az embereknek, h ne valami reklámanyagba szerepeljenek két samponreklám között. én se szeretném a meghalt rokonaim fehér csontjaival reklámoznának valami szart.
TAMÁS78 676427 2020. szeptember 3. 14:19
Válasz erre
Van egy általános tabusítás a teljes nyugati társadalomban, és van egy speciális tabusítás a makettezők körében. Igen, ez utóbbi enyhülni látszik, de az ilyen balhék azt mutatják, hogy még nem sokat enyhült, illetve itt és most bejön a képbe a Holocaust speciális helyzete még a tömeggyilkosságokon belül is. Csonthalmokat senki nem vár múzeumokban, ahol a múlt tárgyi emlékezete a főcsapásirány, egy Holodomor-fotóalbum viszont meglehetősen fura lenne halottak nélkül. Egyfajta szoft-történelemhamisításnak is lehetne tekinteni.
romsitsa 676425 2020. szeptember 3. 14:12
Válasz erre
romsitsa 676423 2020. szeptember 3. 14:06
Válasz erre
Ja, hogy te arra gondoltál, hogy a makettezőknél vannak tabuk, nem úgy általánosságban?
Ok, de már ez sem igaz, maximum itt Európa közepén. Keletebbre és nyugatabbra is van olyan, aki a háború rettenetét ábrázolja, csak aki kicsit ért hozzá, az a hulló bombákkal fogalmazza meg a mondókáját, nem a halottakkal, ahogy más művészeti ágakban is, mert úgy egyszerűbb.
DE, egy ambush mintás Tiger II oak B mintás parancsnokkal mindig is emblematikusabb lesz.
A Hadtörténeti előtt is ágyúk állnak és nem mauzóleumok, esetleg csonthalmok, összecsapásonkénti bontásban.

Üdv

Á
TAMÁS78 676422 2020. szeptember 3. 13:52
Válasz erre
Hányszor írjam le, hogy ez kismilliószor megtörtént a múltban, mindenféle balhé nélkül? Egyszerűen azért, mert ez, a makettezés egy viszonylag szűz terület ebben a témában, viszont többnyire gyakorlatilag ugyanúgy a múlt hiteles ábrázolása a cél, mint egy festmény, fotóalbum, film vagy könyv esetében, ami ugyanerről a korszakról vagy eseményről szól. Amott évszázadok óta evidencia, hogy a történelem legmocskosabb eseményeit is ábrázoljuk (pénzért, természetesen, abból él a festő, az író és a filmes is), emitt meg némiképp újdonság. Lassan majd valószínűleg beleszocializálódik a társaság, vagy megmarad ilyen furcsa zárványnak, hogy odaragasztjuk a napalmtartályt a bombafelfüggesztőre, de úgy mosolygunk közben, mintha abból szivárványillatú virágcsokrok röppennének szerteszét, és így a civilizáció megfelelő oldalán trónolhatunk.
TAMÁS78 676421 2020. szeptember 3. 13:43
Válasz erre
Miközben a kommunizmus teljes propagandairodalma minden kommentár nélkül kapható bárhol, minden nyelven, botrány nélkül, és nyugodtan kitapétázhatom az égre, hogy örmény népirtás, Holodomor vagy Gulág nem is volt, csak a "fasiszták hazugsága", semmi nem fog történni, míg ha a Holocausttal teszem ugyanezt, elvileg le is csukhatnak: ezt egyrészt úgy hívják, hogy kettős mérce, másrészt látványosan nem óhajt senki kulákokat felkoncolni, vagy krími tatárokat deportálni azért, mert olvasta a Lenin összest vagy a nevezetes Kiáltványt kommentár nélkül. (Mint ahogy még egy ember sem lett náci a horogkereszt, kommunista a vörös csillag, hungarista a nyilaskereszt, vagy b.zi a szivárványzászló látványától.) Sokadjára mondom: senki személyes ízlésébe eszemben sincs beleugatni. Nem én nyilatkoztatom ki, hogy ki a megfelelő emberi nívójú beszélgetőpartner, hanem az ellenkező oldalon szokás ez. És nem is én várom, hogy csakis az egyéni gusztusomnak megfelelő könyvek, filmek, kiadványok, vagy ezeket pontatlanul és gyáván reprezentáló reklámanyagok kerüljenek kiadásra mindenhol a világon.
romsitsa 676420 2020. szeptember 3. 13:41
Válasz erre
Azok már nem verik ki a biztosítékot, és az AK egyértelműen azt szerette volna.
romsitsa 676419 2020. szeptember 3. 13:40
Válasz erre
A "balhé" alapja az, hogy mások (milliók) szenvedésével adod el a saját terméked és ezt megfűszerezed egy kis jótékonykodásnak látszó semmivel. Ezt számonkérni teljesen helyén való.

A "termék ok, de a reklám, ami hűen tükrözi a termék tartalmát, nem ok" kérdéskörre az Imperial Museum holokauszt kampánya jut eszembe, esetleg a Benetton.
Ezek alapvetően arra építenek, hogy szembe mennek a közízléssel/vélekedéssel. A vonal persze roppant vékony a között, hogy sokan köpködnek, de átmegy az üzenet, vagy rágyújtják az egészet a reklámozóra és utólag még magyarázkodnia is kell.

Üdv

Á
TAMÁS78 676418 2020. szeptember 3. 13:28
Válasz erre
Mondom: nem annyira a konkrét esettel akartam foglalkozni (miután nem is láttam), hanem az egész balhé alapját képező jelenséggel. Az nem kérdés, hogy az AK roppant ostobán csinálta az egészet, de mindez alkalmat ad egy fundamentálisabb problémán való esetleges elmélkedésre.
gaunt1 676417 2020. szeptember 3. 13:25
Válasz erre
Amúgy szerintem simán lehetett volna más, ízléses megoldást is találni az adott termékek reklámozására: Fantasy és Post apocalypse. Mindkettő tökéletesen alkalmas rá. Mindkettőbe beleférnek radikálisabb dolgok is (halottak, csontvázak, zombik, akármi) úgy is, hogy nincs benne semmi kegyeletsértő, és bárki számára elfogadható.
romsitsa 676416 2020. szeptember 3. 13:19
Válasz erre
A példádnál maradva, a B-17-esen gondolkodni kell, ez nem való mindenkinek. A drezdai hulla gúlák inkább megfelel a többségnek, mert el van rajta magyarázva, hogy mi a lényeg. Ez utóbbi felé tendálunk már egy ideje, csak vannak olyan témák, amikkel nem működik ez a megközelítés.
Az AK-nál teljesen más a probléma. Mert mi van akkor, pl. ha Vallejoval festené valaki a gázkamra vignettáját? Nincsenek kódok, csak AK festékekhez. Meg nincsenek archív fotók, hogy alátámasszák, jók-e a színek. Mint a rezeda zöld párducoknál voltak. Nincs történelmi hitelesség.
És szép, hogy egy teljesen ismeretlen ngo-t támogatnak az első kiadás bevételeinek egy részéből (sic!), de legalább ne töröljék a saját kéztördelésüket, ha már olyan szépen sikerült benne a befogadókat hibáztatni.

Üdv

Á
exec 676414 2020. szeptember 3. 11:55
Válasz erre
Tessék, itt egy link, 45 perc videó, a srác válaszaival, és hogy mi a probléma.

www.youtube.com/watch

És hogy váklaszoljak neked is. A Mein Kampfot újra kiadták Németországban, de egy olyan kiadásban, ami tele van lábjjegyzettel, és segít a leírtakat történelmi kontextusba helyezni, illetve az adott részt kritikával illeti. Jól jellemzi, hogy a mű ezáltal dupla olyan vastag lett. Visszatérve a makettezésre.Gázkamra építését, és hogy melyik a tökéletes AK fehér, illetve milyen weathering productal tudjuk azt ábrázolni, ahogy a haldoklók elhányták és összeszarták magukat, így magában nekem gusztustalan. Lehet ilyen munkát készíteni egy nagy cég által, de akkor, ahogy a Mein Kampf esetében, tessék történelmi kontextusba helyezni, leírni, hogy mi történt ott, és a többi, ahogyan az egy múzeumban történik. Nem pedig arra használni, hogy az AK szatén fehér a tökéletes ehhez.
TAMÁS78 676413 2020. szeptember 3. 11:38
Válasz erre
Oké, nem láttam konkrétan a reklámot, és elképzelhető, hogy ebben az esetben valóban túllőttek a célon. (Illetve biztos túllőttek, ha a makettezőtársadalom reakcióit nézzük, márpedig az egy adottság az AK számára, amit ha formálni szeretne, annak nem ez az útja.) De azt általában egy fura megközelítésnek, erősebben fogalmazva póznak tartom, ha a kiadvány tartalma rendben van, de a tartalmat hitelesen reprezentáló reklám meg nem. Ez nem a piroslámpás prüdéria egy fajtája: okés, hogy bent a kupiban a lányok szétteszik a lábukat bárkinek, de ezt kint úgy jelezzük az épületen, hogy a jelzés akár még egy katolikus örökmécsesnek is elmehetne más kontextusban? Ha meg egy puncit festenének a cégérre, az kiverné a biztosítékot. :)
TAMÁS78 676410 2020. szeptember 3. 11:29
Válasz erre
A kegyelet (a jogi vonatkozásaitól eltekintve) nem egy túlzottan egzakt fogalom, különböző dolgokat érthetünk alatta. Én mondjuk ebből indulnék ki: "A kegyelet érzése az elhunyt személyiségjegyeinek, tetteinek, az egyéni és társadalmi tudatban tovább élő hatását, emlékének tiszta megőrzését jelenti." Nem tudom, mit jelent az, hogy "vidáman mutogatni", továbbá megismétlem, rengeteg dolgot eladtak már nagy történelmi tömegmészárlások képeivel illusztrálva, ezek többsége semmi efféle felháborodás-hullámot nem generált. (Nem is teljesen értem, akkor most a kép a baj, ami halottakat ábrázol? Ha berakom egy B-17 képét, amint épp kioldja a bombáit Drezda felett, az oké, ha meg ugyanazeknek a bombáknak a pár perccel későbbi hatásait mutatom meg, kegyeletet sértettem? Nem pont az mutatja meg a háború valóságát a szemlélőnek, amikor a végeredményt látja?) Értem, hogy a többség általában rühelli a reklámokat, én is, meg az AK konkrét reklámkampányától is próbálok elvonatkoztatni, és inkább általánosabban értelmezni a jelenséget, mert ez az általános értelmezés dolgozik bennünk, ebből fakad az egyes esetek megítélése. Ennek pedig a halál és a halott ember tabu-mivolta az alapja, ami egyébként egy viszonylag modern jelenség, és arra késztet, hogy azzal demonstráljuk kultúremberi mivoltunkat, a civilizációs szintet, amin állunk, hogy ehhez hasonló helyzetekben néhány szóval megbélyegezzük, minősítsük az esetleges vitapartnert, és még véletlenül se reagáljunk érdemben az állításaira vagy érveire.
atika 676409 2020. szeptember 3. 11:17
Válasz erre
Az egyik legjobb hozzászólás a témában; a cég kegyeletsértő módon viselkedett.

Sosem készítenék holttesteket (csontvázakat) bemutató diorámát, pedig láttam már olyat, ami nagyon megható volt és látszott az egészen, hogy a legnagyobb tisztelettel nyúlt a témához a készítő.

Az AK túltolta és a lehető legrosszabban reagált a kritikákra.
badgo 676408 2020. szeptember 3. 11:04
Válasz erre
Van egy ilyen fogalom, hogy KEGYELET!

Azt gondolom, hogy legyilkolt szerencsétlen emberek hulláit mutató képeit nem illő csak úgy vidáman mutogatni össze-vissza. meg holmi ócska reklámban szerepeltetni. Illene némi tisztelet érezni irántuk. És ha valaki így tesz, akkor nincs baj a halott katonát ábrázoló diorámával sem. De ha a minimális tiszteletet sem adja meg, akkor az gyomorforgató. Akinek meg nincs ezzel baja, az meg szerintem egy érzéketlen alak.
Fodi 676404 2020. szeptember 3. 10:18
Válasz erre
A gond tényleg nem a könyv maga. Ez egy fantasztikus project is lehetett volna. Ha tényleg a művészet és a figyelemfelhívás lett volna a cél, akkor kiadtak volna egy könyvet, ahol az építők elmesélik miért ezt a témát választották, bemutatják a kész diorámát, semmi sincs telerakva AK logóval, halálfejjel, step-by-step fotókkal. Felvezetésként rájátszanak arra, hogy vajon szeretnél valahogy segíteni a hobbidon keresztül? Igen, várj pár napot, lesz egy remek lehetőség rá! Kiadják a könyvet, a teljes bevétel megy valami NGO-hoz.

Ha így tettek volna, akkor az elsők között rendeltem volna a könyvből. Annak ellenére, hogy se az AK, sem a konkurrens Ammo üzletpolitikájával nem ertek egyet, sok termékkel megszivtam, és tularazottnak tartom.

De nem, nekik olyan felvételt kell össze vágni, amit a koncentrációs tábor múzeumában is külön teremben mutatnak meg, utána a felháborodott vevőket elkezdik kioktatni Facebookon, aztán törlik a kritikus kommenteket, elkezdik letiltani az embereket... Éjjel aztán minden törlésre kerül, kiadják a könyvet idő előtt. Nem igazán segít, mert például ízléses kombó csomagot is ajánlanak, vegyél hozza megégett vietnami kislányt is mugyantabol, úgy olcsóbb! Leveszik ezt is, reggelre nyoma sincs.

A beígért, nagyon “művészi” és “figyelemfelhívó” könyv nem más, mint a szokásos AK step-by-step könyv, megosztó témákkal. Gázkamra építés, használj hozza AK real colors tört fehéret, úgy lesz szép és autentikus a szín!

Nagy nehezen kijön egy spanyol bocsánatkérés, de inkább árt kihegyezve, hogy ezt az emberek egyszerűen nem értik őket. Az angol érezhetően jobban a nemzetközi közösségre van szerkesztve, de valódi bocsánatkérés a felhasznált videóért itt sincs.

A kommenteket próbálják torolni, aztán elengedik az egeszet pár órára. Este aztán az egész eltűnik, semminek sincs nyoma. Ma reggel mar vígan posztolnak egy AK cuccokkal festett makettet, mintha mi sem történt volna.

Ezen akadtak ki sokan. Először magas lóról kioktatják a vevőiket morálról és művészetről, aztán amikor látják, hogy ez a könyvelésben is látható nyomot hagyhat, akkor megpróbálnak mindent eltüntetni.

Van már pár kisebb üzlet, ahonnan kirakták őket. Nem fog nagyon fájni nekik, de az üzenet egyértelmű, túlléptek egy határt.

Ha kicsit másképp csinálták volna, akkor megvettem volna a könyvet, és még nőttek is volna szememben. Így viszont annyit ertek el, hogy soha nem fogok náluk pénzt költeni.
gaunt1 676403 2020. szeptember 3. 10:16
Válasz erre
Hol a határ? Mi a következő?

Mi a következő? Hát szerintem nem nehéz kitalálni... Szivárványos zászló... :(
Mindenesetre jó, hogy exec kolléga felhívta erre a figyelmet, szerintem több AK-s terméket nem veszek én sem.
exec 676400 2020. szeptember 3. 09:15
Válasz erre
Kedves medor,

akkor újra, nem a könyv témája a baj, és nem is az, hogy ha valaki ilyen diorámát készít. A baj a reklámkampány, amit felépítettek köré. A teljes brutalista ízléstelenség a profitmaximalizálásért. A művészeti szabadság a könyvön belül értendő - és van aki még ezt is vitatja -, nem pedig a reklámok terén. Egyébként a cég első reakciója volt égbekiáltó. Nem bocs, elszabtuk, hanem aki kritizálta, azt kitioltották, majd míg angolul egy finoman szólható "elnézést" üzenetet raktak ki, addig spanyolul egy "ez művészet, és nem értitek" típusút. És a felháborodás oka, hogy igenis lehetett volna sokkal ízlésesebben reklámozni egy ilyen formabontó, és ezért akár érdekes terméket.
Gabusch 676396 2020. szeptember 3. 02:04
Válasz erre
A defektességgel nálam sincs baj. Ismerek egy felvételt, amikor hullákat dózerral tolnak tömegsírba, lehet, hogy van ilyen több is. Nem egy épületes látvány, de természetesen bizonyos kor fölött nem kellene, hogy lelki sérüléseket okozzon.
Mondjuk én egy olyan sarkon nőttem fel, ahol kb. havi rendszerességgel gázolt valakit halálra a troli, tehát a hullások és a tepsi látványa adott volt. De nagy sietségemben majdnem sikerült rálépnem egy villamos alól félig kikandikáló nénire is a Jászai megállójában, meg egy két autó között fekvő csomagolópapírral ízlésesen letakart férfire (mellette volt a kalapja, onnan tudom) az Andrássy úton is. Tehát a halottak látványával elméletileg nem lehetne bajom.

Viszont továbbra sem hiszem, hogy reklámanyagban helye lenne. Annak dacára, hogy pl. semmi kifogásom nem lenne az ellen, ha egy adott kiadványban megmutatják, hogyan kell "élethű" üveges szemeket festeni az elesett katonafigurának - amik ugye több helyen tabunak számítanak, holott szerintem baromság, mondhatni az élet része, különösen háborúban. Sőt, van egy guillotine makettem is, lefejezhető figurával. Össze is kéne már rakni...
medor 676395 2020. szeptember 3. 00:14
Válasz erre
Szia!
Én teljesen egyetértek veled.Hollywood-ban a mai nepig lehet Oscar-t nyerni a holokauszt borzalmaival.Makettben ábrázolni akkor tilos?
Valószínű,hogy néhány fiatal leszedett a netről képeket és videókat a témában és nem fizettek érte.Nekik ez történelem,érzelmek nélkül.
Kicsit olyan ez mintha a japánok megtiltanák a B-29 maketteket.Főleg az 'Enola Gay',vagy a 'Bockscar' matricákat.Pedig vannak.Mindannyian láttunk túlélőkről képeket Hiroshima-ból,vagy Nagasaki-ból.
Csillivilli gépeket építünk a vietnámi háborúból.Napalm bombával a hasa alatt.
Láttatok már napalm égetett gyereket?A neten találtok...
Ha az etika és nem a pénz,vagy a politika van a háttérben akkor azt mondom OK,nem kellett volna!
Ha az utóbbi kettő akkor meg nincs miről vitázni...
TAMÁS78 676393 2020. szeptember 2. 23:23
Válasz erre
Nézd, én eleve teljesen defektesnek minősülök az átlagpolgár szemében, mert kritikával figyelem és időnként kritikával is illetem a halálhoz való általános viszonyát a nyugati kultúrának. Egyébként nem kell mindennek gusztusosnak lennie, az etika egy határon túl meg elég képlékeny jószág. Ha én festek egy képet a Holocaustról vagy a Holodomorról (csak hogy ne mindig egy keréknyomban járjon a történelemszemléletünk) és eladom, akkor az áldozatokon nyerészkedtem? Félreértés ne essék, senkinek nem akarom megmondani, mi férjen bele az ízlésébe. Csak azt mondom, hogy a világtól azt követelni, hogy a személyes széfszpészünk legyen, fájdalmas dolgokkal járhat, amit igazából senki nem szeretett volna, de mégis azon az úton jár, ami oda vezet.
Gabusch 676392 2020. szeptember 2. 22:51
Válasz erre
Kicsit érintettnek érzem magam. Nagyapám szabómester volt, a műhelyét gyújtóbomba találta el, kiégett. A lakásuk azután vált megközelíthetetlenné, hogy lebombázták a lépcsőházat, így a harmadik emeletre feljutni picit macerássá vált. Mondjuk volt, akinek mégis sikerült, vitt is belőle, amit ért.

Tehát nem biztos, hogy annyira örömteli nekem Liberator, meg Flying Fortress maketteket nézegetni. Pont nem érdekel amúgy, volt is nekem mind a kettő.

Ugyanakkor nem tudom, hogy hullahegyekkel reklámozni valamit mennyiben gusztusos, illetve etikus. Valószínűleg kevéssé, de ahhoz, hogy el tudjam dönteni, kontextusában kéne látnom - az meg vélhetően nem fog már menni. Ha jól láttam, a könyv címe "Condamnations", ami kb. "Rosszallás(ok)".
Azt kétség kívül nem értem valahogy, hogy rosszallásként miért kellene gázkamra makettet csinálni. Konkrétan van olyan ismerősöm, akit zicher, hogy iszonyatosan bántana, ha megjelenne kitben valahol.

És ugyan ritkamód utálom élből is a reklámokat, de mondjuk ha benyomnának a pofámba két koporsóreklám között egy sírkőreklámot is, illetve felhívnák szíves figyelmem az akciós urnafülkékre, azért nem biztos, hogy röhögőgörcsöt kapnék. Pláne, hogy az elmúlt években erősen célközönségnek is minősültünk volna. :(
TAMÁS78 676390 2020. szeptember 2. 21:51
Válasz erre
Bevallom, szerintem belefér. (Természetesen nem kell velem egyetérteni senkinek.) Nem is az irritál, hogy eltartott kisujjal, szalvétával fogva kezeljük úgy általában a háborúk abrázolását, mert szinte mindenki ebbe szocializálódott bele, hogy ezt így illik; inkább az, hogy gyakorlatilag lehetetlen beszélgetni is róla, felvetni a témát (akár az AK által, aminek az üzletpolitikája amúgy rohadtul nem szimpatikus, de nem ezért). Ahogy felmerül, sipákolás, nácizás, feljelentés, kizárás, megbélyegzés támad. Háborúkat ábrázolunk, de csakis úgy, mintha babazsúrok lennének, és ha valaki nem ezt teszi, az "beteg". Hány könyvet, fotóalbumot, filmet adtak el eddig ilyen képekkel? Hol a határ, hogy milyen háborús fotóval támogathatja meg valaki a témát érintő vállalkozását, és ki mondja meg, hogy miért ott?
exec 676387 2020. szeptember 2. 21:20
Válasz erre
118765458_318750302532514_8084088133124062256_n
118765458_3187503025...
118652916_626788138209849_768385558019007021_n
118652916_6267881382...

A hajós, és a szennyvizes, mint dioráma nekem is nagyon tetszett. Nem a könyv tartalmával van baj, hanem ahogy reklámozták! Itt van két kép, amit sikerült lementeni. A gázkamra dioráma, mint termék, és hozzá a reklám, ami viszont egyértelmű termék elhelyezés.
exec 676386 2020. szeptember 2. 21:16
Válasz erre
Szia Tamás,

nem érted. Nem azzal van bajom, hogy csináltak egy ilyen kiadványt, és nem azzal, hogy mi a termék, vagy hogyan csinálj gázkamrát. A baj az, hogy nagyon híres, emberi szenvedést ábrázoló képekből, filmekből csináltak reklám montázst. Amihez egyébként mint kiderült nem kérték a fotósok engedélyét. Nem azzal van bajom, ha egy dioráma sebesülést, halált ábrázol. Azzal van bajom, hogy termék, és AK cuccok reklámozására azt használták föl. így nézett ki a reklám:

buldózer tolja a halottakat tömegsírba, majd utána a reklám: "Hamarosan!" Ez is belefér szerinted?
TAMÁS78 676382 2020. szeptember 2. 20:14
Válasz erre
A legtöbb, általunk megmakettezett dologgal embereket öltek, vagy terveztek ölni. Ez szerintem nem baj, csupán neutrális tény, mint ahogy az is, hogy az összes makettgyártó "ebből csinál pénzt". Aztán van, amikor ez egy cseppet sem zavar senkit, miközben Stukát vagy B-17-est épít, máskor meg úgy kiborul a bili, mintha eddig itt mindenki Barbie-t öltöztette volna egész makettező pályafutása alatt. Az a helyzet, hogy aki gyerekként a makettezők alkotásait nézegeti, az lehet a benyomása, hogy a háborúk voltaképp erőszakmentes felvonulások. Tényleg nem azok? Érdekes. Titkoljuk el!
Gabusch 676377 2020. szeptember 2. 17:02
Válasz erre
Képből én csak a hajóst, meg a szennyvizest láttam, azokkal meg nincs baj szerintem.
Gabusch 676376 2020. szeptember 2. 17:01
Válasz erre
Én nem láttam, bár ezek után megnézném, mert ahogy látom, baromian kiverte a biztosítékot - beleértve, hogy egyes fórumokon már a termékek bojkottjára buzdítanak.
exec 676375 2020. szeptember 2. 16:53
Válasz erre
Igen. Viszont egy két reklám kép, és beírás megmaradt lementve.
Gabusch 676374 2020. szeptember 2. 16:46
Válasz erre
Már csak egy hosszas bocsánatkérés látható, a videó elérhetetlen mindenhol.
sanyi 676373 2020. szeptember 2. 15:54
Válasz erre
Durva! Az is, hogy milyen témát használnak fel, aztán a "lázadás" elfojtása is... Eddig is fura dolgokat csináltak - pl. obis-teszkós parafalap 5x áron, saját sztároltatásuk a ruhákon, kulcstartón... - de ez már tényleg gusztustalan. Hol a határ? Mi a következő? Pándyandrás és kollégái lesz a következő téma?
Ha ezt itthon csinálta volna egy magyar cég, óriási botrány lett volna belőle!
exec 676370 2020. szeptember 2. 13:07
Válasz erre
Ez most egy rendhagyó hozzászólás lesz.

Mindnyájan szeretjük ezt a hobbit, szeretnénk minél élethűbbet alkotni, legyen szó, egy kamionról, egy repülőről, egy dioráma jelenetről. Tegnap este azonban olyan történt, amit én nem hittem, hogy valaha meg fog történni. Az AK Interactive közzé tett egy reklám montázst, videót, a szokásos jön jön! szellemében. A videó a holokausztból tartalmazott képeket, videókat. Ezeken holokauszt áldozatait, eszközeit mutatták, pl amikor embereket toltak buldózerrel tömegsírba. Ezen képeket használták fel arra, hogy reklmáozzák új kiadványukat, aminek alkotásai különböző népirtásokat akartak bemutatni, illetve egyik szekciója pl a hogyan építsünk gázkamrát AK termékekkel... részemről ez már nem hiszem, hogy belefér az ízléses, és elfogadható reklám mértékébe.

Amikor az AK vevői, követői elkezdték nem tetszésüket kifejezni, akkor a válasz "nem értitek, ez művészet" volt, majd jó részüket kitiltották, éjjel a hozzászólásokat törölték. Mára maradt két bocsánat kérő üzenet, hogy senkit se akartak megsérteni.

Nem hiszem, hogy ez ilyen egyszerű lenne. Ők a holokauszt és egyéb népirtások képeit termékek reklámozására és pénz csinálásra használták fel. Részemről ezt erkölcstelennek gondolom, és ennek itt is hangoz adok.

Vigyázzon mindenki magára, most hogy megint erősödik a vírus, és jó makettezést!
Üdv.
exec
Altengernagy 675457 2020. augusztus 4. 08:21
Válasz erre
A ujsagiro "szakma" kb ott is tart mint a legosibb szakma.
Sirnak rinak hogy jajjj sajtoszabadsag... mi lesz velunk. Kozben meg sajto prostitualtak. Penzert irjak meg masok igazsagat.
Amig a sajtoprostik uraljak a mediat es azok mesterei, a sajto "szabadsagat" minden eszkozzel korlatozni kell, nem pedig szabadjara engedni.
Az egesz egyszeruen olyan lenne, mintha elegendo penzert gyilkossagi engedelyeket lehetne venni.
Es amugy, lehet is. Van az a penz
exec 675425 2020. augusztus 2. 13:28
Válasz erre
legtöbbször átvett cikkekről van szó. Az emberekből a net nem a legjobbat hozta ki, legyen szó bármely szakmáról, bármiről. Bárki lehet író, és ha elegen követik, igaznak veszik, amit ír.

@borisz, a legtöbb embert nem érdeklik a mély valóságosnak tűnő adatok, azokért szaklapot kell venni. Itt kb azt írják le, amit a többség olvasni akar, drága, sokba kerül, sok a hibája... Az hogy mindennek, ami komplexebb több a hiba lehetősége, senkit nem érdekel ilyenkor. Azonkívül én döntéselméletből írtam a diploma munkámat, a magyar harci gép tenderről. Tudod azért 18 évvel később megmosolyogtató, hogy míg akkor a szaklapok is azt írták mennyi potencia van a MiG-29-eseinkben, és jobb lenne felújítani, bőven kiderült, hogy a csere volt a jó döntés. (lásd még alkatrésznek se lehetett eladni a MiG-29-eseinket, annyira szét lettek műrepülve...) Lásd a román Lancer programot. Elképesztő manővereket láthattunk egy pimpelt MiG-21-esről, amiről az évek folyamán kiderült, hogy drága volt, a használhatóság terén nem hozta azt, amit kellett volna, és most bizony kapkodva cserélnek F-16-ra... Szóval, bár a szakmai sajtó jónak tűnik. De vegyük elő 18 éves Top Gunokat, és olvassuk el a technikai cikkeket. Lesz csodálkozás :)

Objektivitás pedig... Aki nem hisz valamiben, hanem érdeklődik iránta, az több helyen utána olvas. Nem szeretem a kormányt, de van hogy olvasok pesti srácokat vagy origot, hiszen ha nem tenném, kimaradna az a nézőpont. Az hogy ki kormánypárti, és ki nem, nem érdekel, de az index kipurcantása kapcsán igenis zavar, hogy sokakban fel se merül, hogy a másik oldallal ismerkedjen, mert értelmezni nem akar, csak hinni a kedvencei által leírtakban. Még az igény sincs az önálló szövegértelmezésre sokakban. A lenti cikk is ilyen. A hinni akaróknak készült. Nincs értelme rajta lázongani, csak tovább kell lapozni.

Van, aki elhiszi, hogy az F-22 képességeivel komoly baj van, miközben az egyetlen gép, amit nem adtak el első vonalbeli szövetségesnek, hiába szeretek volna azok vásárolni? (Izrael, és emlékeim szerint Japán is érdeklődött az F-22-esek után, nem eladó volt a válasz)
PETI 675412 2020. augusztus 1. 21:53
Válasz erre
1

1
1
2

2
2
3

3
3
4

4
4

Sziasztok!

Tegnap esti szúnyogozás Kecskeméten.

Üdv KP
vlevi 675159 2020. július 25. 18:02
Válasz erre
Screenshot_20200725-175930_Facebook
Screenshot_20200725-...

Július 30-tól irány a reptár.
www.facebook.com/749915125119093/posts/2947869408656976/
Zoli 675052 2020. július 22. 01:03
Válasz erre
Az a gond, hogy az izé ("iromány") környezetében nincs felület, ahol el lehetne küldeni akárkit is akárhova..., legfeljebb más fórumokon lehetne ezt megtenni, az izé beillesztése után, mint itt is. Régen az origo is biztosított erre felületet, azóta már az izéíró nevét se tüntetik fel...
Ja és az egyik probléma, hogy még az adatoknak se képesek utánanézni, sőt, szerintem azokat is az eredeti cikkből veszik át, csak utána még azt is rosszul írják le...
z
borisz 675036 2020. július 21. 13:52
Válasz erre
Tényleg itt tart az újságírói szakma itthon (is).
Illetve igény is kb. erre van, mert kevesen küldik el az ilyen firkászokat valami büdös, de tágas helyre, pedig a legtöbbre ráférne.
Wikipédiáról kinéznek valami adatokat, aztán mehet az autóskártya szintű blaszfémia.
Zoli 675035 2020. július 21. 13:52
Válasz erre
Na ja, majdnem minden senkiháziak kezében van...
z
atika 675034 2020. július 21. 13:41
Válasz erre
Miért kell erőltetni? Több válaszom is lenne. Releváns és kevésbé releváns aspektusból is meg tudnék fogalamazni hipotéziseket, vagy szakmai érveket, némi média tanulmányok okán.

De szerintem engedjük el és tudjuk le azzal, amit Ford Fairlane mondott: "Senkiháziak kezében van a popszakma!" :)
Zoli 675033 2020. július 21. 13:17
Válasz erre
A kép tényleg jó, viszont a cikkben nem a hangulatkeltés miatt akadt fenn a szemöldököm... Inkább az adatok, és a megfogalmazás... Miért kell ezt erőltetni?
z
atika 675032 2020. július 21. 13:10
Válasz erre
Mikor olvastam a kommented, már tudtam, hogy mi lesz az első.
...egyébként hangulatkeltés céljából íródnak az ilyesmik. Ebben a világ minden tája, politikai oldaltól függetlenül benne van. Hasonló megjelent itthon nem oly' rég a másik oldal vezető portálján is.

Viszont!
Ez egy egy kurv@ jó kép, tetszik, ahogy a perspektíva torzítja a masinát: cdn.nwmgroups.hu/s/img/i/2007/20200720a-legdragabb-harcaszati-eszkozok9.jpg.
Zoli 675026 2020. július 21. 11:33
Válasz erre
Sziasztok,

Egy újabb érdekes cikk:
www.origo.hu/gazdasag/20200720-ezek-a-vilag-legdragabb-harcaszati-eszkozei.html
Ezt valami laikusnak, dilettánsnak se nevezhető egyed vagy egy robot írhatta?...
z
Freddy 674561 2020. július 7. 17:54
Válasz erre
Igen, én is így látom, itt alapvetően protokoll van, és azt tartja be mindenki, mert a felelősségeket az szabályozza. Volt már olyan eset, hogy kijött a Mi-8-as, és veszélyes volt, ha jól emlékszem, valami köves helyen majdnem leestek miatta a népek a hegyoldalról. Akkor utána leültek az illetékesekkel és átdolgozták az eljárásrendet, hogy jó, ilyen helyzetben más lesz a protokoll. Most majd megint átdolgozzák, utólag nyilván mindneki okos.
Sennás 674560 2020. július 7. 17:33
Válasz erre
borisz 674559 2020. július 7. 16:53
Válasz erre
Gondolom én, riasztották a kutató-mentő szolgálatot, hogy lezuhant egy siklóernyős.
Az operátor végiggondolta magában, vagy elővette a fiókból az eljárásrendet, hogy kiket kell értesíteni, azt végigzongorázta, aztán ment többek között a helikoptereseknek is a riasztás. A katona meg paranccsal működik.
Megint más kérdés, hogy amikor látták, hogy visszaintegetnek a fák, feltűnt-e valakinek, hogy esetleg ez így nem lesz jó? Ha igen, jelezték-e? Ha nem, miért nem, ha igen, mi volt a válasz és miért?
Volt-e közvetlen kapcsolat a bajbajutott és a mentésben résztvevők között? Satöbbi. Van, ahol már ezért Benkő fejét akarják. Vagy éppen csoportos gyilkossági kísérletet emlegetnek, netán jön a "minek ment oda?". Mert a plebs ilyen. Mindenhol.

A Mi-8-at meg azért használják, mert
1; nincs más
2; bődületes felszerelés belefér, több órás repülési idő mellett, ráadásul több embert is felvehet.

A mentő EC-k csak mentésre vannak, legalább is az osztrákok arra voltak alkalmasak. Most fejben nincs meg, hogy Norvégiából, vagy honnan vett példányoknak pontosan milyen felszerelésük van, valami radar meg egy erősebb és hosszabb csörlő rémlik.

Ideális esetben le kellene fusson egy belső vizsgálat, aztán annak az eredménye alapján tovább lépni.

A H-145M-ekhez van pár készlet kutatómentő felszerelés is, kíváncsi vagyok, előkapják-e gyorsan a típust, hogy "na tessék, mi már előre gondolkodtunk", vagy kihagyják-e ezt a kommunikációs ziccert.

Egyébként a repülős közösségnek (is) borzasztó gyenge itthon mind az imázsa, mind az érdekérvényesítő képessége. Olvastam más, korábbi esetekről, amikor a szakszerűtlen mentés szintén több kárt okozott, mint hasznot, mert mondjuk a tűzoltóknak nem volt halvány fogalmuk sem, aztán a vászonszakadásos gépet széttörték, a vitorlázó búzatáblás leszállása meg légikatasztrófa lett, mert hát kényszerleszállás...
Nem hiszem, hogy ne lehetne valahogy leboxolni, hogy hogyan is kellene őket menteni.
Podva 674532 2020. július 6. 19:03
Válasz erre
Szegény siklóernyőst lerázta a fáról a minyó, mint a diót...
Gabusch 674528 2020. július 6. 18:08
Válasz erre
Most voltak felvételek az esetről RTL-híradóban. Döbbenetes dilettantizmus.
PETI 674514 2020. július 6. 13:04
Válasz erre
Igen, olvastam. Nagyon sajnálom szegényt.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170., 171., 172., 173., 174., 175., 176., 177., 178., 179., 180.,
181., 182., 183., 184., 185., 186., 187., 188., 189., 190., 191., 192., 193., 194., 195., 196., 197., 198., 199., 200.,
201., 202., 203., 204., 205., 206., 207., 208., 209., 210., 211., 212., 213., 214., 215., 216., 217., 218., 219., 220.,
221.