/ Fórumok /

Most történt

Az makettezampőket érintampő aktuális események (versenyek, akciók, stb)
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170., 171., 172., 173., 174., 175., 176., 177., 178., 179., 180.,
181., 182., 183., 184., 185., 186., 187., 188., 189., 190., 191., 192., 193., 194., 195., 196., 197., 198., 199., 200.,
201., 202., 203., 204., 205., 206., 207., 208., 209., 210., 211., 212., 213., 214., 215., 216., 217., 218., 219., 220.,
221.
Gébics 85033 2009. július 14. 10:00
Válasz erre
Srácok, egyszerűen hihetetlen ez a hozzáállás.

Svájcban az egyik repülőtér kifutópályája keresztez egy autóutat. Itt sorompó és jelzőlámpa irányítja a "forgalmat", aztán mégsincs haddelhadd... Nem is teszek be képet, mert annyira közismert.

Én nem vagyok egy orosz harcjármű fan, de nekem is rossz látni, hogyan rozsdásodik szét az egész honvédség, átvitt és nem átvitt értelemben egyaránt.

Függetlenül attől, hogy szeretek haditechnikával foglalkozni, engem megnyugtat, hogy van hadseregünk, légierőnk. Pl.-tényleg politikai felhang nélkül-amikor ez a Slota olyanokat mond, hogy miattunk instabil Európa, mert állandóan háborúzni akarunk Trianon miatt, akkor igenis legyen olyan légierőnk, folyamőrségünk, stb., ami igenis őrzi a határokat, a légteret.

Persze, a médiának ez hír, szenzáció. Ezt az ő szemszögükből elfogadom, de most komolyan miért kell ezért sírni? A belvárosban a kecskeméti utcát pl. most újítják föl, ott van mellette az egyetem, a vizsgám közben is ott dübörögtek a gépek. Ez sokkal kellemetlenebb, mint két, vagy négy gép pár másodpercig tartó manőverezése a város felett.

Azok, akik most pampognak, hogy hát milyen eljárás ez, meg vizsgáljuk ki, hogy miért nincs zajvédő fal a város felett, vészhelyzetben az elsők lennének a segítségkérésben. Pesten lényegében egy négyzetkilométeres körzetben minden szolgáltatást megtalálsz és pont emiatt szűklátókörübbek az emberek (igen ez egy erős megállapítás, AMI NYILVÁNVALÓAN MEGTŰRI A KIVÉTELT, de én így látom, remélem senki nem haragszik meg érte), mert tkp. nem kell semmiért sem kimozdulni, csak a tévét kell nézni, ahol jólöltözött hölgyek és urak elmondják a napi tutit.

Jaj. Nem akartam ilyen hosszan siránkozni, bocsánat. (Még valami, én regisztrált vagyok. :) )

Buza Gábor
Ákos 85032 2009. július 14. 08:16
Válasz erre
Ez azért vicces, szerintem szép búcsúzás volt, és a fotók alapján nem is mentek alacsonyra. Régen még a MiG-21-es érában a kenyeri füves repteres kitelepüléseknél sokkal alacsonyabban repültek a házam felett.

Máshol, pl. az USAban a New England Patriots meccsei előtt egy 4 gépes F-18 kötelék szokott áthúzni a reflektorok magasságában a stadion felett, mégsem reklamál senki, pedig olyan hangos, hogy a pályaszéli mikrofonokat letakarják előtte...
romeo 85030 2009. július 13. 23:06
Válasz erre
Üdv!

Az eseményhez kapcsolódva:

legiero.blog.hu/2009/07/13/bucsu_dongo_01_tol
Lompi 85028 2009. július 13. 22:45
Válasz erre
Szerintem csak az ostoba média állította be, úgy hogy az emberek kirohantak az utcára ijedtükben. Nevetséges. Egyik suttyó hírszerkesztő sem gondolt arra, hogy a kiváncsíság hajtotta ki az embereket az utcára. Komolyan mondom ez a magyar híradás úgy ahogy van egy vicc!
Különben én is láttam őket élőben, éppen mentem az M5 felé. Nagyon kellett figyelnem, hogy a sávomban maradjak.:o)
Lompi
G-cart 85026 2009. július 13. 22:36
Válasz erre
Sziasztok!
Nem szoktam aktuál eseményekhez hozzászólni, de ez a mai repülős "ügy" újabb bizonyítéka annak, hogy mekkora birka nemzet is vagyunk. Persze mit is várhatna az ember, ha a hadsereg főparancsnoka (?) tüntet egy katonai beruházás ellen. Tudjátok mire gondolok. A mai eset meghurcolása meg újabb csapás. Szerencsétlen ördögök, mármint a pilótáink alig tudnak repülni, a repült óraszámuk a vicc kategóriába tartozik. Teljesen egyértelmű, hogy amikor csak tudnak, repülnek. Most egy szomorú eseményhez kapcsolódóan történt egy kiképző repülést. Biztos vagyok benne, hogy benne volt a pakliban az is, hogy a tiszteletadással egyidejűleg gyarapodik a repidő is. Ha nem temetésről lenne szó, azt mondhatnánk, hogy összekötötték a kellemeset a hasznossal. (Hangsúlyozom, ha nem temetésről lett volna szó! A kellemes kifejezés most nem helytálló.) Nem akarom visszasírni és visszahozni a régi időket. Az sem volt normális helyzet, de a mostani sem az! Ott tartunk, hogy a svájci gárda nagyobb erőt képvisel, mint az MH. A volt katonai és katonai-gazdasági értékeket hagyjuk elveszni. Laktanyák, járművek, stb. válnak az eszészetté, nem kellene őket megtartanunk, de hogy képtelenek vagyunk értékesíteni őket - ahogy mindenki más a környéken megoldotta - no comment. Nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, de igen úgy tűnik, hogy valakiknek az a jó, ha minél nagyobb a zűrzavar. És itt az átlagpolgár maximálisan partner. Zajos a repülő, nem volt bejelentve? Tiltakozzunk, írjunk újságcikket! Megszólaltak a riasztók, felriadtak a belőtt ifjak? Rohanjunk mindenféle bizottsághoz! - Na ez a nálunk "fejlettebb demokráciákban" úgy gondolom nem így működik. Biztosan okosabban és tehetségesebben intézik az arra hivatottak az ilyen ügyeket, de sokkal toleránsabbak az állampolgárok is. Többen említettétek Pápát, Kecskemétet. Én 2 hete voltam Zeltwegben. A katonai reptér ott van a város szélén! A szélső házakat közvetlenül a reptér kerítése mellet vannak. Fogjuk már fel, hogy többek közt "hajózni (is) muszáj!" Népszerű dolog most a gazdasági válságot felhozni, hogy mennyibe is került ez a mai repülés. Ennél sokkal, de sokkal több pénz ment el csak a mai nap más csatornákon... Szükség van hadseregre, repülésre nekünk is. Lehet arra alapozni, hogy úgy sem támad meg bennünket senki. Az egyszerű emberek tényleg meg tudnak békésen élni egymás mellett, de mindig jön egy vezér, aki populáris szólamokkal ki tudja fordítani magukból az embereket. Nem lenne jó, ha ilyen megtörténne, de ezt azért nem lehet kizárni. Én is voltam anno katona és azt az elvet vallom, hogy az alapkiképzés - a szívatások nélkül - bizony elkelne ma is. Talán most lenne rá szükség igazán, már csak azért is, mert nem lebecsülendő a jellemformáló hatása. Valahogy hamar rájött az ember, hogy nem mindig csak az van, amit szeretne, ahogy éppen neki jó, hanem vannak más szempontok is. És itt most visszakanyarodok a mai esethez. Csak azért, mert x embernek megzavarta a nyugalmát,már nem kellene ügyet csinálni belőle, vannak más szempontok is.
Maximális tisztelet az elhunyt hajózónak, ti pedig, akiknek még lehetősége van repülni, gyakoroljatok, repüljetek!
Bocs a hosszú és biztos zűrzavaros eszmefuttatásért, de akik akarják, biztosan megértik a lényegét. Akik meg nem akarják, azoknak meg mindegy, hogy mit írtam.
G'
Samee 85025 2009. július 13. 22:36
Válasz erre
Üdv.

Látom kitört a demokrácia.
Nem tudom, én pl kimondottan örültem volna neki ha erre is eljönnek. Amióta bezárt Pápa meg Szentkirály azóta hullaszag van; kivéve gyakorlatokon; meg ha a mentőheli erre szagol.(Bár ne kellene dolgoznia) Ezért is szoktam egyből írni h mi volt itt; mert annyira ritkaság. Talán a Globemasterek majd hoznak egy kis színt meg hangot. Bevallom én is meg szoktam ijedni ezen; de csak azért mert nem tudom h merre szaladjak h láthassam őket. :D
Mondjuk én úgy vok vele; h örüljünk; h egyáltalán van vmi fegyvernek látszó tárgyunk a levegőben; hiszen "Az égbolt pilóta nélkül csak levegő." és had búcsúzzanak már egy bajtársuktól úgy ahogy megilleti.
Szólhattak volna... Jah meg háborúban is jeletsék be az útirányt az ellenségnek is nem? Talán jobban meg kellene ijedni; ha nem lennének, és bárki szabadon kószálhatna az ország felett bombákkal vagy egyébb biológiai illetve vegyi fegyverekkel, esetleg a manapság annyira divatos terrorista szándékkal.
Régebben csak a TSZ elnökön meg a pártfőtitkárok jelentgették fel a pilótákat; azt is csak akkor; ha hansebességgel kopogtattak. Most meg már mindenki az? Gyönyörű...

Keri!
Költözzenek a Marsra az ijedezős regisztrálatlan arc és név nélküli panelpatkányok akik csak vitát gerjeszteni járnak ide(mondjuk ehhez a utolsó 3 kritériumnak nem feltétlen kell teljesülnie).
Fodi 85024 2009. július 13. 22:35
Válasz erre
Roadblock, nalunk valami lokott idiotak tiltakoztak is a harangszo ellen par eve. :D :D
Hunyo 85023 2009. július 13. 22:28
Válasz erre
Sziasztok!

Ezt a madárkát jó három héttel ezelőtt "lőttem le". Szólok előre hangos lesz, szóval ijedősek vigyázzanak =)

(Mellesleg én kecskeméti vagyok, szóval nálunk ez megszokott hangjelenség, ellenben panaszt teszek a motorosok ellen akik éjszaka fél kettőkor itt őrjöngenek...mert kis hazánkban mindent lehet...)

myvipvideo.hu/videoview.php

(remélem működni fog, megéri kivárni!)

Jó makettezést mindenkinek!

Üdv:

Hunyo
Roadblock 85022 2009. július 13. 22:23
Válasz erre
Tudjátok ebben az MIG-Grippen formációs átrepülésben az a legszomorúbb,hogy vannak olyan országok, ahol egy katona temetése, legyen az honvéd vagy alezredes TISZTELETADÁS, megemlékezés az elhunyt élete iránt...Ezekben az országokban meg sem fordul az emberek vagy akármilyen idióta hatóság fejében, hogy eljárást indítson hasonlók miatt. Ilyen alapon a harangszó miatt is lehetne reklamálni...

Más téma:
index.hu/tech/2009/07/13/nem_birja_a_vizet_a_vilag_legfejlettebb_lopakodo_vadasza/

Mondjuk szerintem hibás a cikk, mert nem hinném, hogy 350 millióba kerül 1db Raptor... inkább 35m, ettől függetlenül ha igaz, akkor elég nagy blama...
Keri 85021 2009. július 13. 22:12
Válasz erre
Valóban szép módja az elköszönésnek!
Nyugodjon békében az elhunyt!
Keri

ui:Szerintem költözzünk a Marsra!
MiG25Fan 85020 2009. július 13. 22:04
Válasz erre
Nálad a pont, mirazsmarci! Ezért nem lett "beharangozva" a dolog.
zoli1989 85019 2009. július 13. 22:04
Válasz erre
ez a porfelhő az utcán jó sztori, rég hallottam ekkorát :)

Cserepek nem repültek a háztetőkről ? :)
Ijedezést is eltudom képzelni milyen lehetett :D

Amúgymeg pont akkor elég sok nyugdíjas volt a közvetlen közelemben a vonatmegállóban. Egyik sem ijedezett... pedig mikor fölénk értek egy sem tudta hogy miről is van szó... Szépen nyugodtan ültek és nézték a gépeket. Jó tudom vannak ijedősebbek, de nem kell ezt ekkora dobra verni. Kb. 5 másodperc az egész és újra csend borul az amúgy rohadt zajos Pest-re.
mirazsmarci 85018 2009. július 13. 22:00
Válasz erre
Gondolom azért nem jelentették be, mert el akarták kerülni azt, hogy a temetés repülőnap jellegűvé alakuljon. Gondoljatok bele, mit szólnának a gyászolók, ha mozdulni sem lehetne a sok érdeklődőtől.
Szerintem ma már egy közel elsuhanó repülőgép látványa nem egy extra dolog, főleg a belváros felett, ahol alapból nagy a zaj, örjöngenek az emberek , száll a por (és nem a repülőgépek miatt ).
A nagyapámtól a négy évig tartó Szovjetúnióbeli (kényszer)vendégség alatt egyszer sem kérdezték meg, hogy szereti-e a sós halat, meg az uborkalevest. Szerintem szétröhögné magát az érzékeny lelkivilágunkon.
Macal 85017 2009. július 13. 22:00
Válasz erre
Üdv!

Akkor én is:
Ami történt az egyik legszebb tiszteletadás egy olyan ember búcsúztatására, aki élt-halt a repülésért. Amikor meghallottam nálunk is remegtek az ablakok, mégis vigyorogva rohantam ki, hogy láthassam az eseményt, és még most is vigyorgok ha a gépekre gondolok, pedig nem vagyok egy repülésb*zi. Aki megijjedt hát istenem, de meg lehet ijjedni egy autótól aki rádfékez, talán még ki is vasal, és akkor aztán szép álmokat. Vagy egy macskától, a szomszéd nénitől mert új sminket rakott fel, attól hogy pukizás melyett véletlenük kicsúszott a sportszelet is, vagy attól, ha elesek a jégen. A repülőgépek ha tetszik ha nem, természetes részei az életnek, még budapesten is! Meg lehet kérdezni azokat, akik a repterek közelében laknak. Vidéken meg teljesen mindennapos sok régióban hogy gyakorlatoznak valahol és még lőnek is.
Komolyra fordítva a szót:
Én utaztam már olyan villamoson amiről leszakadt az áramszedő, gyulladt ki busz amin űltem, volt már autó, motor, bicikli, görkori és minden egyéb balesetem a legtöbb esetben azért, mert más volt felelőtlen, és mégse vertem a tamtamot hoyg derossz nekem. Volt olyan sérülésem amire orvos azt mondta, hogy nem lesz már olyan mint előtte. Elfogadtam, és úgy élek, hogy figyelembe veszem, és úgy csinálok mindent hogy nem is látszik.
Amúgy az én véleményem: Ebben a városban annyi dzsuva, szemét , környezet- és zajszennyezés van, hogy eszméletlen, minden üvőlt és örülök, hogy ez a két gép feldobta kicsit a mai napom, mégha egy ilyen szomorú esemény kapcsán is...
Sturmmann 85016 2009. július 13. 21:51
Válasz erre
Kezd humoros lenni a topic... XD
Szerintem hülyeség itt vagdalkozni, mindenki menjen vissza a csipeszekhez, meg a ragasztókhoz és illesztgessük a kis biszbaszokat egymáshoz... hja, hogy az emiatt felhalmozott indulatot vezetitek itt le?
Akkor FEUER FREI!
www.youtube.com/watch
mszl 85012 2009. július 13. 21:40
Válasz erre
Sziasztok!

Addig nem az igazi a hangjuk(MIG29 és TSAI) amíg szemből közeledik, hanem amikor éppen elhalad, távolodik tőled! Cool!

Ja és ha rózsaszínek lennének oldalukon virággal akkor senkit sem zavarna, de elgondolkodtató lehet talán hogy egy békeidőbeli utasszállító is lehetne veszélyesebb, de ha ezek haladnak át felettünk kicsit hangosabban akkor fel sem tűnik senkinek, mert gyakoriak és nem lehet már HÍR-t csinálni belőle.

Nem tudom mit vannak oda az emberek, inkább hétvégenként figyelne a rigo.hu meg a többiek amikor az elvetemült rajzfilmekben röpködnek a mitudoménmik és vagdalják le egymás fejét. ÉS EZT GYERMEKEKNEK! ÁÁÁ!
Én személy szerint jobban féltek mindenkit ezek nevelő hatásaitól
Sturmmann 85011 2009. július 13. 21:40
Válasz erre
Affuff, szerintem kicsit túlspilázod a felháborodást! Megtörtént, ez van, nem is lesz mindennapos, nem kell együttélned vele, de gondolom, mikor augusztus 20-án tátott szájjal nézed a Dunapartról az errészinget kb. félmillió társaddal, akkor eszedbe sem jut, hogy betiltasd, csak azért, mert mi lenne ha... és azokra se gondolsz, akik napokkal 20-a előtt reggel 6-kor a gyakorló Bessenyeire ébrednek! Ők eddig egy büdös szót se szóltak emiatt! Kíváncsi vagyok, hogy a sok majom motorbőgető ellen mikor tesznek bejelentést és foglalkoznak-e majd a Bajcsy-n 100-zal egykerekező hülyegyerekekkel, akik ha elk..ják nagyobb bajt okozhatnak, mint egy kis ijedtség, és ez sajnos már mindennapos, együtt kell élnem vele! :(
Erről a repülésről meg tájékoztatni kellett volna a lakosságot és ez az egész hercehurca nem lenne! Nem lehet igazságot tenni, de az szomorú, hogy gondolom kicsit rossz szájíze lesz a gyászolóknak.
marci 85008 2009. július 13. 21:31
Válasz erre
megijed :)))
marci 85007 2009. július 13. 21:31
Válasz erre
Ha tisztelegni akarnak tegyék. Be kellett volna jelenteni és nincs semmi gond, sőtt még egy csomó ember is kiment volna az utcára. Nincsenek az emberek hozzászokva szerintem sokan komolyan megilyedtek főleg idősebbek.Ezért durva volt.
borisz 85006 2009. július 13. 21:28
Válasz erre
Azoknak a szegény, meggyötört idegrendszerű honfitársaink kedvéért tényleg bemondhatták volna a tegnapi hírekben, hogy vegyenek be elég nyugtatót, ez igaz.
Arra kíváncsi lennék, mi lenne az első panaszuk, ha (csak mondok egy példát) ORAO-k repkednének ilyen magasságban Budapest felett? Csak nem az, hogy merre voltak a vadászok?
HUJBI 85005 2009. július 13. 21:26
Válasz erre
Kecskemétre jártam főiskolára, a kolesz mellett röpködtek a 29-esek miközben mi a vizsgákra készültünk. a leszállópálya pedig a tangazdaságunk mellett volt, ott húztak el a fejünk felett pár méterre.

még élek.

az izraeliek nem csak a palesztinok felett repkednek, ott gyakorlatoztak a kibuc mellett.

a kollégiumi szobatársam is él még.
affuff 85004 2009. július 13. 21:25
Válasz erre
Ez nem Pápa, nem Budaörs, nem Izrael, és nem is Irak. Ez Budapest belvárosa volt békeidőben, ahol bizony ez nem "szokványos", nem "megszokott" dolog, ezért nem kell "együtt élnünk" vele. És éppen ezért volt ijesztő a jelenet. Aki ezt nem képes felfogni, illetve még cinizál is, azt az embert én megvetem.
bigboy 85003 2009. július 13. 21:17
Válasz erre
Üdv szépen tisztelegtek ,egy halott társuknak.A keletkezett önkéntelen bélmozgások meg inkább ezért következzenek be, mint egy fegyverekkel felaggatott, rácsapást végző külhoni repülőgép miatt.bigboy
lucky 85002 2009. július 13. 21:11
Válasz erre
Alapból: hogy képzelik ezek, azt, h ott röpködnek ahol akarnak ?
Még akkor is ha temetés volt?
Egyáltalán! Válság van ők meg röpködnek? Drága pénzért?
Szegény állampolgár meg ijedezik! Mert bekapcsolt az autója riasztója!

stb stb...:)
Elektrolakatos 85001 2009. július 13. 21:04
Válasz erre
én még emlékszem amikor Tököl igencsak aktív volt, senki nem rökönyödött meg a hasonló eseteken itt csepelen

mikor délutános tanítás volt a tanműhelyben (Steinmetz,Csepel Autógyár) hazafelé a sötétben mindig figyeltem a buszról amint a 21-es párok szálltak fel, gyönyörű olyankor a csóvájuk.
Fodi 85000 2009. július 13. 21:02
Válasz erre
Amígmég nagyobb élet volt a pápai repülőtéren,addig errefelé szokványos volt az ilyen. Hmm, akkor senkinek sem jutott eszébe hujjogatni. Ez volt, együtt éltünk vele.
zoli1989 84999 2009. július 13. 21:02
Válasz erre
Nemtudom, szerintem nem volt egy extra nagy dolog, felesleges ez a felhajtás az emberek részéről. 2 vadászgép elrepült viszonylag alacsonyan. Ennyi. Én láttam és hallottam is Pestről.
mirazsmarci 84998 2009. július 13. 21:01
Válasz erre
affuff!

Fogalmam sincs, hogy hányszor ismételték, ez csak egy példa volt, de ezek szerint te ezt magadra vetted. Akár írhattam volna győzikesót is, vagy tahó világot, teljesen mindegy.
Én a Budaörsi Repülőtér közelében nőttem fel, és akkoriban aztán nem szaroztak, ha éppen egy légi bemutatóra gyakorlatoztak a 21-esek.
Kiváncsi vagyok , hogy vajon mennyire foglalkoznak az izraeliek által végrehajtott, a palesztínok lakta vidékek feletti fenyegető áthúzásaikkal a sajtóban, bíróságon, vagy akárhol.
Úgy gondoltam, hogy az ide feljáróknak,repülést szerető emberek számára, egy ilyen bemutató inkább érdekességnek számít.
Sulaco 84997 2009. július 13. 20:59
Válasz erre
Sajnálom, hogy nem láthattam. Éppen Budán volt dolgom akkortájt... Amikor 2 évvel ezelőtt a két Amerikai F-15-ös körözött vagy 2 órát Újpest felett az egyik meghibásodása miatt, abból nem volt ekkora felhajtás pedig még a híradóban is mutatták!
Szerintem méltó tisztelgés ez egy elhunyt repülős előtt. Mondjuk, lehet, hogy tényleg szólni kellett volna a környéken lakóknak legalább. Meg nekünk!:D
HUJBI 84996 2009. július 13. 20:49
Válasz erre
most csak Balázs ismétlések mennek.
affuff 84995 2009. július 13. 20:39
Válasz erre
Meggyőződésem, hogy ez a repülés szabálytalan volt. 2 forduló a belváros felett kb. 250 méter magasságban...
Konkrétan rezgett az ablak, és olyan érzésünk volt, hogy másodperceken belül az épületre zuhan valami. Bevallom nagyon megijedtem én is, és a 10 éves fiam is. Rohadt hangosak voltak, és fenyegetően közelinek éreztük a zajt, hosszú másodpercekig.

(Marcikám, ezekszerint a mónikasót már 14-szer ismételték? Igen tájékozott vagy...)
bavida 84994 2009. július 13. 20:31
Válasz erre
mirazsmarci 84992 2009. július 13. 18:56
Válasz erre
Németh Gábor temetése, Kerepesi út 2009.07.13 003

Kötelék
Németh Gábor temet...
Németh Gábor temetése, Kerepesi út 2009.07.13 004

Kötelék2
Németh Gábor temet...

Sziasztok!

A mai belvárosi kötelékről:
Du. fél 1 környékén egy Mig-29UB, és egy Gripen végzett két tisztelgő áthúzást bajtársuk temetésén. A gépek Csepel irányából érkeztek, és a Fiumei úttal párhuzamosan húztak el a temető felett. A Kerepesi út környékén a Keleti-pályaudvar irányába fordultak, és a Fiumei útra merőlegesen közelítették meg a helyszínt, majd egy szűkebb fordulóval húztak át. Ezután szintén tettek egy kört a belváros irányába, és dél felé elmentek.
Szerintem ez egy megfelelő tisztelet volt egy repülőember temetésén, sok más országban ez természetes. A lakossági reakcióhoz inkább nem fűznék kommentárt, mert valószínűleg a moderátor nem díjazná. Biztos zavarta őket a Mónikasó 15-dik ismétlésének bámulása közben.
Petee 84991 2009. július 13. 17:55
Válasz erre
Szép napot mindenkinek!
Itt Zalában például az utóbbi 1 évben nem is láttam/hallottam se Gripent,se Mig-29-est.
Múltkor repkedett itt egy Alba,és egy Mi-24.Öröm volt látni őket.Milyen jó is volt régen,amikor a pápai Mig-21-esek repkedtek felettünk...
Sturmmann 84990 2009. július 13. 15:56
Válasz erre
Ezek ismeretében azt hiszem el lehet nézni azt a kis hangzavart...

Talán szerencsésebb lett volna, ha szélesebb körű a tájékoztatás, szívesen láttam volna én is bár nem nekem-nekünk szólt...

Egy rövid video:
repulo.indavideo.hu/video/Magyar_MIG-29_es_magyar_legi_akrobata_repulogep

Közhely, de
Nyugodjék Békében!
zoli1989 84989 2009. július 13. 15:35
Válasz erre
Németh 'Papa' Gábor temetése miatt volt a kötelék 1 Gripen és egy MiG-29.

Én is láttam a köteléket szép volt, és jó hangos !
Sturmmann 84987 2009. július 13. 14:32
Válasz erre
Olyan jó, hogy mindenen össze tudunk kapni! :(

Ezt találtam a témával kapcsolatban:
www.mno.hu/portal/649620

Amúgy szerintem is köze lehet az augusztusi rendezvényekhez. Tavaly is ezt csinálták valamikor ilyen tájt. Csak azt nem értettem, hogy miért nem a Duna felett repkednek?
Ott többen látnák! Egyébként a VI. kerületben is hallottam, sőt, ha a tavalyi kűrt csinálták, akkor pont felettünk (Nyugati pu.-Oktogon sávban a körútra merőlegesen) húztak el. De nem voltak nagyon hangosak, mondjuk rögtön tudtam, hogy nem polgári gépek, de egy két "szelíd" motoros nagyobb zajt csap sokszor!
Békés napot mindenkinek!
koma 84986 2009. július 13. 13:59
Válasz erre
Én is beszéltem néhány emberrel, és mind fel volt háborodva. Ezt azért mégsem kellett volna.
Szállító 84985 2009. július 13. 13:51
Válasz erre
koma

Szerintem senki nem szart be!
Bár nem tudom, hogy te magadból indúltál e ki! :)

Nekem baromira tetszett és akikkel beszéltem az elmúlt órában és hallottam a rádióban pozitív volt a fogadtatás!

Szállító
koma 84984 2009. július 13. 13:35
Válasz erre
Mit ne feszegessünk? És miért?

Szólhattak volna előre, mert szerintem a fél város beszart.
MoMi 84983 2009. július 13. 13:03
Válasz erre
Sziasztok!

Kérlek benneteket NE feszegessük a dolgot,jó?
Jó makettezést mindenkinek és emlékezzünk jó szívvel mindenkire.
momi
Elektrolakatos 84982 2009. július 13. 13:00
Válasz erre
Misike!

Ahhoz még túl korainak tartom a megjelenésüket, nem beszélve arról, hogy tavaly is a komplett fellépő kötelék járt nálunk.
MoMi 84981 2009. július 13. 12:51
Válasz erre
Sziasztok!

LEsz ugye egy aug. 20. piros betűs nagy Ünnepünk. Készülnek,teszik a dolgukat.
Bár többet repülhetnének.
momi
Lapi 84980 2009. július 13. 12:48
Válasz erre
Sziasztok !
Ezek a vasmadarak
pesterzsébeten is felverték a port az utcáról !
Elektrolakatos 84979 2009. július 13. 12:43
Válasz erre
Csepel jelentkezik...szintén szidtuk őket, hogy nem jelezték jöttüket és a Tesconál nem tartom magamnál a fotócuccot!
Drake 84978 2009. július 13. 12:40
Válasz erre
WOWW!
Nekünk is majdnem levitték a fejünket.
HUJBI 84977 2009. július 13. 12:35
Válasz erre
Szállító 84976 2009. július 13. 12:23
Válasz erre
ÁÁÁ király!

Most láttam pont!
Gripen, Mig-29 olyan szoros kötelékben, hogy egy galamb nem férne el közöttük! :)
Na ez való ide most történt topikba!
:)

Igazam van? Kérm szavazzunk! :)
Szállító 84975 2009. július 13. 12:21
Válasz erre
Na akkor most végre be lehet fejezni ezt a melyik katona, hol legyen és mennyir keres és nevelés mag bla-bla-bla!

Azt mondja meg valaki, hogy milyen vadászgépek repkednek BP.-t felett?
SAjna az irodából csak a hyngjukat hallom ami alapján Gripenek de tud valaki többet vagy látta őket?
Lompi 84973 2009. július 13. 09:01
Válasz erre
Kedves Marci!
Hát ez a beíráso degy kicsit zavaros a számomra és úgy tűnik inkább a harag, a lendület nem a józan érv iratta veled! Kb. úgy hangzik, hogy mindenki monjon le!. :o)
Üdv,
Lompi
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170., 171., 172., 173., 174., 175., 176., 177., 178., 179., 180.,
181., 182., 183., 184., 185., 186., 187., 188., 189., 190., 191., 192., 193., 194., 195., 196., 197., 198., 199., 200.,
201., 202., 203., 204., 205., 206., 207., 208., 209., 210., 211., 212., 213., 214., 215., 216., 217., 218., 219., 220.,
221.