/ Fórumok /

Most történt

Az makettezampőket érintampő aktuális események (versenyek, akciók, stb)
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170., 171., 172., 173., 174., 175., 176., 177., 178., 179., 180.,
181., 182., 183., 184., 185., 186., 187., 188., 189., 190., 191., 192., 193., 194., 195., 196., 197., 198., 199., 200.,
201., 202., 203., 204., 205., 206., 207., 208., 209., 210., 211., 212., 213., 214., 215., 216., 217., 218., 219., 220.,
221.
MoMi 84981 2009. július 13. 12:51
Válasz erre
Sziasztok!

LEsz ugye egy aug. 20. piros betűs nagy Ünnepünk. Készülnek,teszik a dolgukat.
Bár többet repülhetnének.
momi
Lapi 84980 2009. július 13. 12:48
Válasz erre
Sziasztok !
Ezek a vasmadarak
pesterzsébeten is felverték a port az utcáról !
Elektrolakatos 84979 2009. július 13. 12:43
Válasz erre
Csepel jelentkezik...szintén szidtuk őket, hogy nem jelezték jöttüket és a Tesconál nem tartom magamnál a fotócuccot!
Drake 84978 2009. július 13. 12:40
Válasz erre
WOWW!
Nekünk is majdnem levitték a fejünket.
HUJBI 84977 2009. július 13. 12:35
Válasz erre
Szállító 84976 2009. július 13. 12:23
Válasz erre
ÁÁÁ király!

Most láttam pont!
Gripen, Mig-29 olyan szoros kötelékben, hogy egy galamb nem férne el közöttük! :)
Na ez való ide most történt topikba!
:)

Igazam van? Kérm szavazzunk! :)
Szállító 84975 2009. július 13. 12:21
Válasz erre
Na akkor most végre be lehet fejezni ezt a melyik katona, hol legyen és mennyir keres és nevelés mag bla-bla-bla!

Azt mondja meg valaki, hogy milyen vadászgépek repkednek BP.-t felett?
SAjna az irodából csak a hyngjukat hallom ami alapján Gripenek de tud valaki többet vagy látta őket?
Lompi 84973 2009. július 13. 09:01
Válasz erre
Kedves Marci!
Hát ez a beíráso degy kicsit zavaros a számomra és úgy tűnik inkább a harag, a lendület nem a józan érv iratta veled! Kb. úgy hangzik, hogy mindenki monjon le!. :o)
Üdv,
Lompi
Jimbobá 84971 2009. július 13. 08:48
Válasz erre
Hát Afganisztán olyan kétmilliárd körül van, ez nagyon kicsi az egész büdzséhez képest. Persze, ha úgy nézzük, egy kórház lehet kijönne belőle itthon.

De hagyjuk, úgyse fogjuk egymást meggyőzni. Más generáció vagyok, másképp tekintek a világra, főképp, mert erről tanultam 4 évig, és Afganisztánból írtam a diplomamunkámat.

Napokig lökhetnénk a pro és kontra érveket, inkább makettezzünk :D

Sziasztok!
marci 84970 2009. július 13. 08:34
Válasz erre
Te hol élsz? Hatalmas összeget költenek a missziókra. A NATO nem rugná ki az országot ha nem tenne eleget a NATO kötelezettségnek. Ez üzlet és valakik nagyon jól keresnek rajt úgy, hogy nem szolgálják az ország érdekeit. A NATO-nak szükséges, hogy magyarország a tagja legyen középeurópa stabilitása miatt. Ezért vettek fel minket. Katonailag egy gyíkfing az egész középeurópai régió. Csak magyarországon a politikusok a saját zsebeiket tömik, az összes, és nem az ország érdekeit nézik.
Sturmmann 84967 2009. július 12. 21:45
Válasz erre
Halaci!

Azt hiszem félreértettük egymást! Én csak a következő megjegyzésedre reagálva írtam:
"Itt nincs apuka, aki igazat ad pici csemetéjének és panaszra megy vagy éppen megveri a tanárt, igazgatót. A feladatokat pedig általában valamekkora csoportban kell végrehajtani, az eredmény vagy elcseszés is a csoporté. Ha a kudarc vagy a büntetés mindig ugyan ahhoz az emberkéhez kapcsolódik, akkor azzal hamarosan a saját társai beszélgetnek el és zárják ki maguk közül. Egy laktanyában kiközösítettnek lenni pedig irgalmatlan szar."
A mi esetünkben volt anyuci, meg barátnő dohánnyal és kiközösítés, de valahogy ez akkor ott nem működött.
A sorkatonasággal járó fegyelem elsajátításával a nagy többség részéről abszolút egyetértek, de sajnos vannak azok, akik ki tudnak bújni alóla és azokkal a civil életben is probléma van.
Én is sokat tanultam az alá-fölé rendeltségi viszonyról, bár civilben előtte is, utána is benne voltam, de a seregben megtanultam a mások iránti felelősséget és tiszteletet is!
Mindenkinek kellemes hetet, a mázlistáknak meg jó nyaralást! :)
HUJBI 84966 2009. július 12. 21:32
Válasz erre
ez ugyanaz a NATO, amelyik végignézte, hogy Oroszország rajtunk keresztül szállított fegyvereket Szerbiának? máris nyugodtabban alszom. :)
Jimbobá 84965 2009. július 12. 19:54
Válasz erre
Amúgy a sorkatonaság szerintem kéne, népnevelő szándékkal. Ugyanúgy, mint a tanári, rendőri oktatópofon. Ha tudnák normálisan működtetni.
halaci 84964 2009. július 12. 19:50
Válasz erre
Bocsánat, kicsit sokáig fogalmaztam, közben a többek már nagyrészt elmondták amit összeírtam.
Mindenkinek jó nyaralást, holnaptól már nekem is :-))!
Jimbobá 84963 2009. július 12. 19:48
Válasz erre
Bocs, még egy rövid kérdés, utazás előtt:

Szerinted mitől lenne jobb itthon, ha az a 320 katona nem Afganisztánban lenne?

(a pénz nem érv- meg nem is sok, azt elköltik másra)

Köszi!
halaci 84962 2009. július 12. 19:44
Válasz erre
Sturmmann:
Akkor közel húsz év alatt elég nagyot fordult a világ, én még 78-ban voltam egyenruhában, ráadásul előfelvételis, individualista "értelmiségi" vegyesfelvágottban. Nem idealizálom az akkori állapotokat, nekünk kevés kivétellel parkolópályára tett, nagyrészt masszívan alkoholista tisztek jutottak, Páncéltörőként én - mivel akkor már négy éve maketteztem - többet tudtam a NATO tankokról, mint az elfekvő százados szakasz(!)parancsnokunk. A kiképzés tartott a nullához, a felszereltség katasztrófális volt (a februári bakonyi hadgyakorlatra kivonuláskor a pszh-k negyede lerohadt a laktanya és a vasútállomás között). Ráadásul persze nálunk is voltak csókosok, "kapcsolati tőkével rendelkezők", ebben semmi új nincs, ez volt és lesz is, amíg világ a világ. Nem ezeket sírom vissza.

Viszont sok srác életében először ott találkozott a KELL fogalmával, azzal, hogy a világ úgy egészében szarik arra, hogy van-e kedved, hangulatod vagy gusztusod elvégezni a kiadott feladatot. Azzal a kényszerrel, hogy alkalmazkodnod kell másokhoz, mert a teljesítményt kevés kivétellel kollektívan értékelték és meg kellett tanulni egy irányba húzni. (A sunnyogás is csak akkor volt sikeres, ha összehangoltan csinálta az ember, a partizánkodók általában ráfáztak.) Ahogy Hujbi is írta, megtanulta az ember kezelni az alá-fölé rendeltségből származó konfliktusokat. Végül pedig a nagy többség számára egyértelműen megvolt a "jogok csak a kötelességek után" összefüggés.

Nem élveztem a katonaságot és nem lennék hivatásos katona. De úgy gondolom, hogy még a negatív tapasztalatokból is tanultam és emberileg hasznomra vált.

A NATO/pénz témához pedig csak annyit, hogy a NATO-ba való belépésünk szerintem szükségszerű volt, a meghozott katonapolitikai döntések (csapatküldések, fejlesztések, leépítések) pedig ettől függetlenül vitathatók, leginkább a katonapolitikai koncepció teljes hiánya miatt. Viszont a katonák - a juntáktól eltekintve - nem csinálják a politikát, hanem végrehajtják annak döntéseit. Azért piszkálni tehát valakit, mert katonaként elvégzi azt a feladatot, amit a Magyar Köztársaság nemzetközi kötelezettségként felvállalt, szerintem igazságtalan. Mig23papa, ha tizenöt éve lehetőség lett volna kimenni egy évre mondjuk Kanadába, megtanulni a NATO gépek üzemeltetését egy olyan egységhez, ahol repülnek is a gépek, nem csak állományban vannak, te azt mondtad volna, hogy én ugyan nem, én csak Magyarországon vagyok hajlandó védeni a hazát? Vagy visszautasítottad volna a magasabb kinti fizetést, hogy ne a magyar adófizetők pénzét szipolyozd? Ne legyünk ennyire farízeusok. Többszörösen kihangsúlyozod, hogy téged a repülés szeretete vezérelt, de elképzelhetetlennek tartod, hogy valaki szakmaszeretetből a katonai hivatást akarja profi szinten űzni? A "fizesse a NATO"-hoz csak annyit, hogy mivel a NATO pénzét is mi, meg a többi tagállam adjuk össze, mennyivel lenne jobb, ha előbb kiküldenénk a zsozsót Brüsszelbe és onnan kapná Tüzér a csekket? A fizetés - igen, több mint itthon és ennek nagyon örülök. Egyrészt aki irigyli, az gondolja végig: mennyiért nevezne be egy paintball játszmába, ha az lenne a feltétel, hogy ha a játék során eltalálják, akkor a végén főbe lőhetik? Másrészt nekem régebben volt "szerencsém" a munkám során többször átélni azt a helyzetet, amikor külföldön egy partner invitálását a tárgyalás után egy italra különböző hazugságokkal kellett elutasítanom, hogy ne derüljön ki, a napidíjamból nem telne egy whisky a szálloda bárjában. Örülök, hogy erre nem kényszerülnek azok, akik ugyan olyan kockázatot vállalnak, mint a náluk szerencsésebb (vagy inkább értelmesebb) országból érkezett társaik. (Mellesleg ők is fizetik utána az adót, TB-t, nyugdíjjárulékot, amiből aztán itthon fizetnek ki nyugdíjat, munkanélküli segélyt, gyógyszertámogatást...).

Ettől persze még lehet, hogy Harpagon és Dagobert bácsi együtt is smafu Tüzér barátunkhoz képest, önként jelentkezik IED-et keresni, ha fizetnek érte plusz 20 centet, ha ötvenet, akkor éjszaka, lámpa nélkül is, de ezt legfeljebb a bajtársai tudhatják, nem ránk tartozik :-))).
Jimbobá 84960 2009. július 12. 19:38
Válasz erre
Mig23papa!

Nemzetközi kapcsolatok szakértő, ez áll a diplomámban. Jelenleg még a te adóforintjaidon (is) élősködve gyűröm a második diplomámat, hogy aztán két év múlva törlesszek a hazámnak, az adófizetőknek, nektek, neked.

Amúgy egy biztonságpolitikával foglalkozó NGO-nál vagyok, nem titok.

Tudom, hogy EU és NATO nélkül is lennénk valahol, ez tiszta sor. De amikor nagy hirtelen szabadultunk a szovjet szorításból, akkor a NATO a minimum volt nekünk is, a nyugatnak is. Az EU-nak meg még mindig több haszna van mint hátránya, még ilyen "kihasználtság" mellett is. A baj az, hogy a magyarok nagy része (ne vedd magadra), csak az orráig lát, meg a FIDESZ-MSZP-szeretem-nemszeretemig. Az EU komplex, bonyolult, összetett, az emberek legtöbbje alig tud róla valamit, de a demagógiának, annak felül. Pl. még az M1 híradó is törvényhozó testületnek nevezi az EP-t, holott messze nem az.

Azt aláírom, hogy pénz fontos motiváció, ez természetes. De emiatt nem szabad számító zsoldosként rájuk tekinteni. Katona, ez a hivatása, erre képezték ki. Miért ne menjen ki Afganisztánba, jó pénzért, ha azt csinálja, amit szeret, amihez ért. Ha nem megy ő, megy más. Vagy küldenek mást. Ha én kapok egy brüsszeli ösztöndíjat, miért ne hagyjam ki?

A baj az lesz, hogy a belső, tényleges honvédelmi hiányosságokat, a nem megfelelő eszközöket és létszámot hosszú távon nem lehet a NATO-nál missziózással kiváltani.

Üdv, Ádám

Ui.: látom, hogy két postot is nekem szenteltél. milyen rendrakáshoz kellenek a katonáink? A pézügyi keret erre van, erre is fogják költeni. Válság idején is kell költeni honvédelemre, kultúrára, sportra, stb (bár nem kéne ennyit - csökkentek is a keretek)

Mellesleg ha egy Afgán putriban élnél, igencsak örülnél annak, ha a magyar "zsoldosok" elintéznének neked egy kútfúrást, vagy árvíz idején sátrat tennének a fejed fölé. Tudod te egyáltalán kik és mit csinálnak ott? Nyaralás alatt utánaolvashatnál.

Szép időt, holnap én is megyek Balatonra.
migi 84959 2009. július 12. 19:34
Válasz erre
Az én véleményem a következő , miért csak a katonákat szóljátok meg hogy magasabb fizetésért ki mennek külföldre dolgozni ( mert most már ez is munkahely ) ,rajtuk kivül aki boldugulni akar és van lehetősége már kint dolgozik , soroljam : a hentestől az épitő ipari munkásig az orvostól a nővérig , mind kint vannak . És őket nem emlegeti senki ,pedig azt a orvost is az adófizetők pénzéből tanitottuk , és kint kamatoztatja tudását , de sorolhatnánk tovább , de nincs értelme , Egy két hete voltam egy volt főiskolán , beszélgettem hivatásos katonákkal , segédmunkás 1,5 szer többet keres mint ők , 24 h szolgálatért kap egy zászlós 2400 ft , nevetséges . Másodszor ,aki kint van, volt , az egy nagy presztizs a többiek elött , valahogy ők a KATONÁK , mondják a többiek .
üdv: migi Bárdi László
torpokoska 84958 2009. július 12. 19:25
Válasz erre
4. a katonák és a civilek(kívül maradottak) értékelése egy katonai feladatról az ismeretek különbözősége miatt különböző, lásd vietnami háború megítélése Usában , afgán-szovjet háború Szovjetunióban, bár Isten őrizzen, hogy a magyar feladatokat ezekkel a háborúkkal azonosítsam
torpokoska 84956 2009. július 12. 19:17
Válasz erre
Én úgy gondolom, hogy a fő gondok a következők:
1. a magyar adófizető ill. adót nem fizető választó polgárnak fingja sincs a NATO-ról
2. a fenti személyeknek nulla ismerete van a honvédség külföldi misszióiról, sehol semmi széleskörű tájékoztatás, ismertetés, bemutatás így az egész pénzkidobásnak látszik
3. a külszolgálatot teljesítő katonák kihangsúlyozzák azt, hogy micsoda szakmai fejlődés stb. szereztek a külszolgálat ugyanakkor a pénz szerepét csak alig említik, (ugyanakkor a személyes tapasztalataim nekem azt mondják ez volt a döntő [kivételt képez néhány NATO beosztás valamelyik irányító törzsben, ahol a karrier is szerepet kapott]) és ez persze az "irigy magyar" ember szemét szúrja
SSgt_Chris 84955 2009. július 12. 18:55
Válasz erre
Mig23papa!
Én is katona vagyok. Szerződéses. Azaz van 20 évem ebben a seregben, aztán kitesznek, mert öreg vagyok. Lesz 20 év a hátam mögött, aztán ott állok majd 42 évesen munkanélküliként, csekély leszerelési segéllyel a zsebemben, ha szerencsém van, átképeznek a rekonverzió keretén belül mondjuk virágkötőnek, vagy masszőrnek. Ez a jövőkép. Most mondd meg, de őszintén! Szégyelljem magam (vagy bármelyik sorstársam), amiért egy normális fizetés reményében kockára teszem az életem, hogy legalább saját lakásom legyen, ahol családomal élhetek? Igen pénzért mennék ki főként én is. De amiatt, amit ott megkeresek, úgy gondolod, hogy lesütött szemmel kéne járnom?
(Persze lehet nekem is lesz szerencsém, és átvesznek hivatásosnak, elmehetek talán szolgálati nyugdíjba (persze ahogy a dolgok állnak, már nem 25 év után...) és a biztos, fix nyugdíjam mellett dolgozhatok még aktívan, épp úgy mint te, és mehetek nyaralni a családdal! Ezt nem személyeskedésnek szánom, kérlek ne is vedd annak!)

Amúgy miből gondoljátok, hogy többszörös a túljelentkezés? Talán 5-10 éve az volt, de ma már...
mig23papa 84954 2009. július 12. 18:34
Válasz erre
Jimbobá

Heló!

Nem haragszom.
Azt hogy mi a motívációja , majd ő elmondja.

Szakmaszeretetből még senki sem ment háborús övezetbe melózni.
Én is ismerek olyan embert aki szakmaszeretetből biztonsági őr, sőt olyat is, aki buszt, vagy villamost vezet, mert ha nem szeretné, nem csinálná annyi fizuért, amennyiért csinálja. Hidd el Afganisztánhoz kevés a szakmaszeretet. Te csinálnád csak azért, plusz megkapnád érte a hazai átlagfizut.
Azt is elhiheted hogy a NATO és EU nélkül is lennénk valahol, előtte is voltunk, nem is akárhol.
A lecsúszás a rendszerváltás óta van, a NATO és EU csak egy kis olaj, hogy gyorsabban csúszhassunk.

Amúgy mit csinálsz, milyen adófizető tevékenységgel gyarapítod kis országunkat?
mig23papa 84953 2009. július 12. 18:21
Válasz erre
Jimbobá

Gondolom te sem mész át addig a szomszédba takarítani, ameddig nálad kupleráj van.

A két nagy párt is előbb az általuk okozott itthoni kuplerájt rakja rendbe, aztán értsen egyet a NATO talpának nyalogatásában.

Én inkább arra lennék büszke, hogy a magyar ember élhető életet élhetne a saját hazájában. Egyáltalán nem aggódnék ha kinéznek a NATO-ból a passzívítás miatt, inkább az országunkat és a benne élő emberek iránt a politikusok által tanúsított paszívítás miatt.

Nem tök mindegy, hogy mi a motíváció. A kinti zsoldosok éppen hogy nem azt csinálják amit kell, hanem azt amihez a kedvük van, most éppen a sok pénz kereséséhez van kedvük, de ez emberi dolog, nem elitélhető. Cak az hogy ezt a haza érdekeire hivatkozva művelik.

Mire lesz jó a tapasztalat amit ott szerez, mert az országunk építéséhez biztosan nem.

Ez a meló önkéntes, senkit sem kellett még eddig küldeni, mert a pénz beszél semmi más motívációt nem látok benne.

Engem csak ne szolgáljon egy magyar katona sem, főleg ne Afganisztánban. A saját hazájukat építgessék maguknak, ne a másokét másoknak.

Kedves Ádám, aki nem katona! Ha ennyire egyetértesz a kérdéssel, miért nem vagy még katona Afganisztánban.

Erről ennyit, mert lassan tényleg mennem " KELL " nyaralni, még tök szerencse, hogy nem Afganisztánba.

Az ajánlott firkálmányokat (180 oldal maszlag) eszem ágában sincsen elolvasni, jobb dolgom is van annál, elhiheted nekem.
Jimbobá 84952 2009. július 12. 18:03
Válasz erre
Szia!

Ne haragudj, de te honnan tudod, hogy mi az ő pontos motivációja? Ismerek olyan embert, aki szakmaszeretetből biztonsági őr, sőt olyat is, aki buszt, vagy villamost vezet.

Afganiszán - főleg a KMCS és az OMLT - igazi kihívás, olyan nehéz elhinni, hogy valakit férfi létére ez motivál?

És higgyétek el, NATO és EU nélkül sehol se lennénk. Ez a nyugathoz való tartozás a és demokratizálódási folyamatunk minimum feltétele és garanciája. A baj csak az, hogy a mindenkori vezetésünk nem hozza ki a maximumot az EU-tagságból.

De sajnos ez van, itthon a belpolitikai csámcsogás és a külpolitikai érdektelenség a jellemző. Így könnyű utálni a NATO-t, EU-t.

Sziasztok!
Jimbobá 84951 2009. július 12. 17:52
Válasz erre
Sziasztok!

Elöljáróban az egész afgán szerepvállalást (NATO, USA) nem tartom kellően megalapozottnak, de ha már úgy alakult, hogy ez lett a NATO legfontosabb missziója, akkor igenis ott a helyünk.

A katonák ott kint Afganisztánban igenis MINKET is szolgálnak! Sokaknak nem jelent semmit, de a KüM-nek és a HM-nek köszönhetően nagyon megnőtt a külpolitikai mozgásterünk, és a NATO-n belüli elismertségünk. Ez nagy dolog, hatásai főleg áttételesen érződnek. Büszkének kell lenni rájuk, nem pedig köpködni. Már csak amiatt is gyanús kéne, hogy legyen a dolog, mert még a két nagy párt is egyetért ebben. Ez pedig ritka manapság :D
Amúgy a Washingtoni szerződés 5. cikkelye bár kötelező segítségnyújtásról beszél, annak formáját a tagállam határozza meg (lehetne akár csak légtér átengedése is). Max kinéznek a passzivitás miatt.

És igen, nem árt a tapasztalat, sőt, nagyon jól jön, és fontos. Szerintem ez is sokat nyom a latba.

Én úgy hallottam, hogy még bőven akadnak jelentkezők, de lassan, sőt most is néhány pozíció esetén már küldeni kell az embereket.

Ja és a zsoldosozóknak: nem tök mindegy mi a motivációja? Azt csinálja, amit kell, nem pedig azt, amit a kedve tartja.

Ajánlott firkálmányok:

Amúgy az egész afgán szerepvállalást (NATO, USA) nem tartom kellően megalapozottnak, de ha már úgy alakult, hogy ez a NATO legfontosabb missziója, akkor igenis ott a helyünk.

www.nato.int/isaf/docu/epub/pdf/placemat.pdf
www.bhkka.hu/A_MK_szerepvallalasa_a_bekemissziokban.pdf

Üdv, Ádám, aki nem katona
:D
Sziasztok!
mig23papa 84950 2009. július 12. 17:47
Válasz erre
tüzér

Mennyi az a legkevesebb fizu, amiért még vállaltad volna? Nem ötszámjegyű, ugye?
Ezekre a jólfizető helyekre állandó a többszörös túljelentkezés. Aki túléli, az jól jár, aki meg nem az úgy jár.
Nem az ország szavazta meg a NATO tagságot, hanem azok az emberek akik bevették azt a reklámmaszlagot, hogy mennyire jólesz nekünk a NATO-ban. Hasonló a helyzet az európa únióval is.
A zsoldos szó jelentés ebben az esetben az, hogy az itthoni hivatásos katona fizetéséhez képest sokkal több pénzért, vagyis PÉNZÉRT, nem szakmaszeretetből, hivatástudatból katonáskodsz, jó messze a hazádtól, magyar egyenruhában.
Katonai eskü sem erről szól, ugyebár.

Fizesse a NATO az ilyen kirándulásokat, ne a magyar melós az adójából.

Te választottad a tüzérséget, és nem a repülősséget. Amúgy semmi gondom egyik fegyvernemmel sem.
Lompi 84949 2009. július 12. 16:23
Válasz erre
Őőőő, csak mint nem egyenruhás szólnék hozzá a témá(k)hoz. Szerintem két dolog miatt küldünk katonákat Afganisztánba. 1. mert NATO tagok vagyunk és ha felkértek rá kötelességünk menni, mint ahogy ezt Gabush meg is jegyezte (2688/2720).2. A harci tapasztalat szrezés miatt. És itt visszautalnék az 1. pontra. Ugyan is ha nem akartunk volna katonát kűldeni Afganisztánba nem lett volna semmi baj, mert a NATO is tisztában van a hazai anyagi és technikai problémáinkkal. Viszont ha küldünk katonákat akkor hivatkozhatunk a kötelességünkre, de igazi ok szerintem a harci tapasztalat szerzés. Ez az igazi célja ennek a missziónak. Gondoljatok bele a déli országok milyen harci tapasztalatokat szereztek a közelmúlt háborújából.
Fodi-nak is van igazsága (2700/2720). Szerintem sem kellett volna szétverni mindent. Azok a szakköröknek, vagy minek nevezzem, volt hasznuk. De hát mint tudjuk nem ez az egyetlen dolog amiért esetleg kár volt.
Borisz! Nem vígasztalás képpen írom, de a kérdésedet én is feltehetném (2707/2720).
Én november óta vagyok munkanélküli (a tulajdonosok csődbe vitték a cégüket) és van időm gondolkodni a m.országi munkaerő kérdésről amikor 5 és fél órát kell űlnöm a munkanélküli hivatalban a havi ellenőrzéshez. Persze az én korosztályomat inkább a szikláról taszítanák le mint, hogy alkalmazzák. Pláne ebben az ál világválságban. Legtöbb munkanélküli a 30 alatt és 45 felett van. (Ehhez kapcsolódik, hogy amerikában azért van sok katona, mert sokan oda jelentkeznek a munkanélküliség elől, vagy a tanulmányaikhoz akarják megkeresni így apénzt. Azért van hogy aztán amikor menni kell háborúzi, akkor jó páran beszarnak, hogy ők nem ezt akarták. De ez már egy másik téma.)
A fizetésekről meg annyit, hogy ebben a rohadt világban az átlag bér mindenütt szégyenletesen alacsony. Másutt, a régebbi demokráciákban kb. a 3x-osát keresik meg. Tehát sajnos nem csak az egyenruhások keresnek szégyenletesen kevés pénzt, hanem az átlag keresők mind. Bocs hogy ennyire hosszúra nyúltam.
Üsv mindenkinek és békés vitát,
Lompi
tüzér 84948 2009. július 12. 16:14
Válasz erre
Mindenki elött ott a lehetöség.Kicsit tanulsz, tapasztalatot szerzel egy két helyen,stb,stb.Lehet nem csak a pénzt kellene nézni.Nem nyaralni jöttünk ki.De bevállaltuk.Ide nem volt túljelentkezés.
Az ország szavazta meg a NATO tagságot.Ez meg a kötelezettségeihez tartozik az országnak.Ennyire egyszerü az egész.Nem emlékszem, hogy azt irtam volna, hogy az országot védem idekint.
A zsoldos szó jelentésének nézz utánna, mielött leirod.
De mostmár tényleg az utolsó hozzászólás.Elég volt.Inkább makettezzetek, azt teszem én is, ha hazaértem.

tüzér
marci 84947 2009. július 12. 15:58
Válasz erre
Igaza van mig23papának. Lehet, hogy NATO kötelezettség az afgán misszió, de ne állítsátok be úgy mintha az országot védenétek.Nem kell ettől hasra esni. Ráadásul túljelentkezés van, hogy valaki kikerüljön. Én inkább úgy jellemezném, hogy egy zsoldos misszió a hm keretein belül ahol nagyon jól lehet keresni.

Kazinczy Zoltán
tüzér 84946 2009. július 12. 14:47
Válasz erre
...azért az ilyen hozzászólástól kicsit szégyenlem magam.Valahogy nem tartozunk egy kalap alá.Mármint katonaként.
Lehettél volna...

tüzér
mig23papa 84945 2009. július 12. 14:04
Válasz erre
Solo

Elfeledtem mondani,egy hétig nem leszek, nyaralni megyek családdal, annak ellenére sikerül, hogy a kedves volt munkaadóm elfelejtette eddig ideadni a legutóbbi fizumat.
Csak a nyugdíjból nem jönne össze soha, majd megtudod ha nyugdíjas leszel te is.
mig23papa 84944 2009. július 12. 13:41
Válasz erre
HUJBI

Tényleg, mennyit is viszel haza kilósként 11 év szolgálati viszony után csoportvezetői beosztásban? Bökd ide, ne szégyeld, legyen az bármennyi is.
mig23papa 84943 2009. július 12. 13:32
Válasz erre
Solo

A magyar katonákat ne küldözgessék össze-vissza.

"Főleg egy olyan "szájából", aki maga is az adófizetők pénzéből élt és él. :)"

Nemigazán értem mire gondoltál. Arra hogy én az adófizetők pénzéből katonáskodtam? Lehet, de legalább magyarországon. Ja és az adófizetők pénzéből kapott fizetésemből én is adóztam, tehát adófizetővé vállva a saját magam által adófizetőként befizetett adóból kaptam a fizumat. (vagy egy részét) Ja és anyukáméból, apukáméból, feleségeméből. Érdekes ők nem köpködtek, hogy az adófizetők pénzéből szerelgetem a repcsiket.
Arról persze te már nem is tudhatsz, hogy a katonáskodás mellett melóztam is, és az oda befizetett adóm egy része is vissza ballagott a katonai fizetésembe. Tehát gyakorlatilag a külön melókból befizetet adókból finanszíroztam (legalább is egy részét)azt hogy szerelgethessem a repcsiket.

"A civilek és nyugdíjasok is járnak külföldre dolgozni a jobb fizetés érdekében."
Így van, csak valószínűleg nem állami pénzekből.

"Kevés a nyugdíj?"
Kinek mennyi a kevés relatív. Tudod ha nem lenne 2 neveletlen kiskorú gyerekem, és egy munkanélküli feleségem akkor nem lenne kevés a nyugdíjam. De mivel van, ezért a nyugdíjam mellett vállalt meló után befizetett adómból kapja a fiam tanárnénije a fizuját, a lányom óvónénije a fizuját, a feleségem amig kapta a munkanélküli segélyt, előtte meg a gyest. Az orvos a fizuját akihez ha nem muszály nem is megyek, mert ha nem melózok én sem kapok fizut, meg a doki se. Ja és a 92 éves nagymamám, és nyugdíjas anyukám is ebből kapja a nyugdíját, no és anyósom apósom is, mivel a kedves feleségem nem kap munkát, pedig szeretne valami kis pénzt keresni (és adót fizetni)ő is.Igen ezeket mind mind az én adómból fizették, nem a tiédből, ezért nem kell olyan dühösnek lenned. Számold csak össze mennyi embert is támogatok a nyugdíj melletti munkámmal. Értük szívesen teszem meg, a kint csámborgó katonák kedvéért nem igazán. Rajtuk kívül támogatom még a drogosok, alkoholisták imgyenes orvosi kezelését, pedig az nem is betegség, ezenkívül a börtöntöltelékek szanatórium színvonalú ellátását, még akkor is ha előtte engem rabolt ki éppen. Ezt pedig mindaddig folytatom amíg a gyerekeim nem állhatnak munkába, hogy ezeket a feladatokat átvehessék tőlem.
"Nem volt kötelező nyugdíjba vonulni ugye? :)" Igazad van, nem volt kötelező, én csupán éltem a lehetőséggel, mint ahogy azzal is, hogy még az ipari suli ideje alatt jelentkeztem katonának. Az akkori iskolatársaim akkor hülyének néztek, most meg magukra mondják ugyanazt hogy ők miért nem tették meg. Csak azért mert olyan ciki volt az egyenruha? Az ő bajuk, nem érdekel. Sohasem szégyelltem azt az utat amit végigjártam ,és azt sem ami még előttem áll. Még 50 évesen sem.

Gyerekkoromban hívtak rokonok Svédországba, éljek velük. Nem tettem, hülye voltam?
Ha megtettem volna , lehet én adtam volna el a Gripeneket a magyaroknak? Ki tudja, a pakliban benne lehetett volna.

Na látod ezért nem eszik olyan forrón a kását. Ne itélj ha nem ismered az illető múltját, jelenét, és a terveit a jövőt illetően, és hogy miét döntött úgy ahogy.
Csak hogy tudjad , én a repülés miatt lettem repülős, nem a katonaság miatt. Hogy miért éppen a honvédségnél kezdtem, és nem a Malévnál, bizony -bizony az akkor éppen jobb feltételek miatt.

Végezetül most is azt mondom, magyar katona magyarországon legyen katona, ám azt sem mondom, hogy ha most is katona lennék, nem mennék ki akárhova jó pénzért katonáskodni, de nem ám a haza érdekében, hanem a családom érdekében. A többiek is azért vállalták, nem másért, ha mást mondana, azt csupán a forma kedvéért mondja.

Amúgy nem szavaztam a NATO - ba lépés mellett, nem igazán látam értelmét még katonaként sem. Beléptünk, most akkor lépegessünk is csak büszkén benne.
Elviselem ha már az a fene nagy demokrácia ezt adta, és megyek dolizni, hogy a benne lévő szegény katonák nehogy éhen halljanak, de elsősorban azért hogy a gyerekeim is felnőhessenek, mehessenek dolgozni, adót fizetni, és támogatni a katonákat, és téged is ha éppen munkanélküli leszel akkor.

Ahhoz viszont hogy a kör náluk is bezárulhasson, a katonai pályára terelgetem őket, hogy amikor én már nem leszek, akkor te kedves Solo, és majdan a gyerekeid azért is dolgozhassanak, hogy nekik jobb lehessen mint , nekem , neked , a gyerekeidnek.

No erről ennyit, megyek repülőzni, mert érdekes módon amikor levetettem az egyenruhát, már 10 éve a repcsik szerette megmaradt, pedig már pénzt sem kereshetek vele. Mitől lehet ez ?
Gabusch 84942 2009. július 12. 13:30
Válasz erre
Az teljesen nyilvánvaló, hogy 24 hónap alatt, amikor volt is erre pénz sokkal többet meg lehetett tanítani az állománynak, mint 6 hónap alatt.

A kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy a harcászat és a fegyverzet fejlődésével az eszközök használatára kiképzett állomány (akiket a 70-es évek után egyébként már legfeljebb népfelkelőnek lehetne behívni, hiszen 50 fölött járnak) mennyiben lenne alkalmas az egyre újabb technika kezelésének gyors elsajátítására. Már feltéve, hogy haladunk a korral és nem poroljuk le a PPS géppisztolyokat is, mint költséghatékony megoldás.

Az is jó kérdés, hogy jelen helyzetben, amikor nincs teljes foglalkoztatottság, illetve nem csak a jó pap tanul holtig, mennyiben lenne megengedhető a fiatalság két éves sorozása. Mondjuk esetleg 18-20 között megengedhető lenne, bár megjegyzem, hogy ennyi idő alatt is elég sokat lehet felejteni mondjuk matematikából, tehát komoly szopás lehet utána egy főiskolán, egyetemen.

A fegyelmezés kérdése pedig 18 évesen már valószínűleg elkésett, azt gyerekkortól kezdve kell folyamatosan csinálkni, hogy megfelelő önfegyelem alakuljon ki a delikvensben.
Sturmmann 84940 2009. július 12. 13:12
Válasz erre
Üdv!
Ismét a sorkatonai szolgálat...
Három megjegyzés amit a kilenc hónapom alatt tapasztaltam:
1. Halacinak, a mai illetve a '97-es (Flottillás) sorkatonai fegyelemmel kapcsolatban, kiközösítés stb. sajnos nincsen igaza. Nálunk az újonc században egy gyerek félt anyunak megmondani, hogy sörözni volt a haverokkal és ezért nem ment haza, inkább azt hazudta, hogy nem engedte ki a szdpk. Anyu betelefonát és számonkérte! a szdpk-k a dologról, mire ő közölte velünk, ha nem jelentkezik önként mindenki előtt a gyerek, akkor ragaszt az egyész szd a hétvégén. Persze nem jelentkezett, de később rájöttünk ki volt és kicsit-nagyon megpokrócoztuk. Eredmény, a gyereket átvezényelték egy olyan helyre, ahol valami raktárat kellett "őriznie", egész nap videozott és kétnaponta otthon volt... hmmm hogy megbánta!
2. Ugyan, ezt csak egy borsodi srác mesélte, tehát nem elsőkézből van az info, de ő rettegett attól, hogy a bátyja után őt is abba a laktanyába viszik, ahol a tesója szolgált, mert ott állítólag, olyan keménymag gyűlt össze a besorozott roma fiatalokból, hogy közölték a tisztekkel, ha nem kopognak a körlet ajtaján, akkor kihúzzák a belüket a szájukon, mikor hazafelé igyekeznek. Pár rendőr haverom és egy idegenrendész is mesélt érdekes eseteket, úgyhogy a mai fene nagy "demokráciában" nem kételkedem teljesen a dologban!
3. A mindenki egyenlő is naiv feltételezés volt nálunk. Az egyik srác barátnőjének csemegeboltja volt és nagyker áron, ha nem ingyen hozta a cigarettát meg a márkás piákat a szolgvez-nek. Mondanom sem kell otthon többet volt, mint bent és ha valamilyen szolgálatot adott, az is csak azért volt, mert TÉNYLEG nem bírták máshogy elintézni. Őt sosem láttam szívni (csak cigarettát), de amúgy jó gyerek volt csak megtette, amit lehetett!
Ismétlem, ez '97-ben volt a Flottillánál, más alakulatokról természetesen nem mondhatok véleményt.
torpokoska 84938 2009. július 12. 12:27
Válasz erre
nem tudom biztosan, de azt merem állítani a marcali tüzérezred példáján, hogy a visszahívottak (tartalékosok)akik a 70-es években kapták a kiképzést, sokkal jobban ismerték, kezelték a löveget,vontatót, mint az akkori 3. időszak + friss tts állomány. (Az előtt éles lőszer számában is előnyben voltak.) ha jól emlékszem ez valamikor 90-91-ben történt.
Azt is tudom, hogy mennyit vezettek gjmű vezetők 1990-91 előtt, és mekkora vezetési gyakorlattal szereltek (a nem úri gurigások) úgy 94-2000 között.
vagy, hogy a rezi hegyi vezetési ill. gyakorló pályán mikor volt kiképzés (mikor használták pl. a pszichikai pályát, a rom várost a Bakonyban a hk elleni harc kiképzés során, hk vízalatti átkelés mikor volt és mikor nem, a műszakiak hány évig nem építettek ponton hidat stb.)
Ezért gondolom, hogy a múltban valamivel különb volt a kiképzés eredménye, mint a 90-es években.(tik-takban adott vagyonőrség után ... mert a sorkatona volt a legolcsóbb)
Gabusch 84936 2009. július 12. 11:17
Válasz erre
Szerinted a gengszterváltás előtti kiképzés - mondjuk a hetvenes évek közepétől - megfelelt az általad említett kritériumnak?
Gabusch 84935 2009. július 12. 11:14
Válasz erre
Én részt vehettem benne. Kötelezően. Mit mondjak, nem voltam elragadtatva tőle. Lett volna több jobb dolgom is, mint morzézgatni heti rendszerességgel.
HUJBI 84934 2009. július 12. 10:32
Válasz erre
a továbbtanulás nem azt jelenti, hogy a szüleid nyakán lógsz, rosszul fogod fel. akkor fogsz a szüleid nyakán lógni, ha egy szar, piacképtelen szakmából lesz diplomád. példákat nem írok, nem akarok megsérteni senkit, de pl. szociológusból és politológusból szerintem már így is elég van. :)
borisz 84933 2009. július 12. 10:13
Válasz erre
Iskolai szakkör?
Emlékszem azokra az időkre, amikor voltak ilyenek.Egyik sem volt hosszú életű. A szakkörösöket szana-széjjel oltoták, páran csak azért mentek, hogy felfordulást keltsenek és a legtöbb tanár csak a pénzért csinálja. Nem csak a szakkört, az egész tanárosdit. Az oktatást teljesen szétverték, minden szinten. Az, hogy valaki órán fésülködik, telefonál, sminkel, eszik, teljesen szokványos, egy jobb iskolában is. Egy rosszabban meg már tizen éve a kuss a neve egy "csicska, paraszt gádzsónak".
Egy korosztályom belinek szerintetek milyen kilátásai vannak? ha valaki gyorsétterembe vagy butikba el tud menni dolgozni, az örül. 4, 4,5 közt teljesítek, de lövésem sincs, hogy tudok menni melózni. Kb. tovább tanulok és élek a szüleim nyakán, ennyi.
HUJBI 84932 2009. július 12. 10:08
Válasz erre
mihez képest drága? vajon hány fiatal talál magának azonnal munkát az iskola elvégzése után? vajon hány fiatalt készítenek fel az életre ezek az iskolák? vajon melyik iskolában tanítják meg, hogy a szakmunkás bizonyítvány, az érettségi vagy a diploma nem minden vagy egyszerűen csak azt, hogy vannak olyan helyzetek az életben, amikor szép lehetsz, de okos nem? mert én ezeket ott tanultam meg. sokkal könnyebben elviselem azt, hogy valaki hülyébb nálam, mégis ő a főnök, mert voltam katona. a lövöldözés és a kézigránátdobálás már csak plusz elfoglaltság volt. megjegyzem, MHSZ tag is voltam a Kőolaj Modellező Klubba jártam és most is egyenruhás vagyok, de ha valamelyik hipemarketben lennék árufeltöltő, akkor is hasznát venném annak, amit a katonaság alatt magamba szívtam. hány frissdiplomás van, aki éppen hogy kikerült és azt hiszi, Ő szarta a spanyolviaszt? itt legalább egy kicsit letörték azokat a szarvakat. ha Balogh főtörzs azt mondta, hosszúpálya, vizesblokk, akkor lószart sem ért a diplomád.
exec 84931 2009. július 12. 09:26
Válasz erre
halaci,

aztán vagy szivatógép lett belőlük, mert frusztrációjukat kiélhették, vagy öngyilkos lett egy kis részük, avagy a legnagyobb részük egészségügyileg alkalmatlan vagy polgári szolgálatos lett...

A sorkatonaságot én még mindig túl drága és nem megfelelő nevelő szervnek tartom, és nem bánom, hogy megszűnt.

Üdv.
exec
halaci 84930 2009. július 12. 08:38
Válasz erre
Az MHSZ valóban nem lenne megoldás erre, de a katonaság - még az a nagyon nagyon színvonaltalan 80-as évek eleji MN lövészezred is, amiben volt szerencsém a szolgálatot letudni - más. A katonaság ugyanis mindig is használta a kollektív büntetést a fegyelmezésnél, ez pedig a legjobb eszköz az ilyen nagyszájú "önérdekvédők" lesorjázására. Itt nincs apuka, aki igazat ad pici csemetéjének és panaszra megy vagy éppen megveri a tanárt, igazgatót. A feladatokat pedig általában valamekkora csoportban kell végrehajtani, az eredmény vagy elcseszés is a csoporté. Ha a kudarc vagy a büntetés mindig ugyan ahhoz az emberkéhez kapcsolódik, akkor azzal hamarosan a saját társai beszélgetnek el és zárják ki maguk közül. Egy laktanyában kiközösítettnek lenni pedig irgalmatlan szar. Ezt csak a valóban nagyon kemény és nagyon antiszociális alakok viselik el, a többiek csak hiszik magukról, hogy azok.
exec 84929 2009. július 12. 08:14
Válasz erre
Azért ez a fegyelmi képzés dolog sántít nekem. Alapvetően a szülők dolga lenne fegyelemre nevelni. Minden más csak folytatólagos. Csakhogy, ma legtöbbször a félreértelmezett demokrácia "tudat" miatt mindenki azt hiszi, neki demokráciában mindent lehet.

Cimborám felesége tanárnőnek készült. A szülői értekezleten a kedves apuka rátámad, hogy hogy merészel rászólni a fiára, az ő fia igenis keljen ki az igazáért. Amikor azt válaszolta az apukának, hogy az igaza védelmébe nem tartozik bele, hogy székkel hátbavágja az osztálytársát, akkor hőbörgött és leült. A szülői végén a cimborám értement a feleségének kocsival, és ez volt a szerencse, ugyanis apuka megvárta a feleségét, hogy "megbeszéljék" a fia ügyét. Lett volna bőr a pofáján felpofozni a tanárnőt...

Hol vannak már a régi fajta szigorú pedagógusok? Akikről még apám is mesélt? Vegyük tudomásul, hogy a nevelésnek ezt a fajtáját sajnos mi magunk vertük szét, a tanár már nem mer fellépni, szarik rá. Az ilyen "egyéniségeket" pedig nem nevelné az MHSZ, mivel nem viselnék el a csapatba szerveződést. A sorkatonaságot hogyan bírnák... azt már el se merem képzelni...

Üdv.
exec
torpokoska 84928 2009. július 12. 07:34
Válasz erre
A sorkatonai szolgálatról:
Az általános hadkötelezettség a Nagy Francia Forradalom találmánya, hogy a hadsereg ember szükségletét kielégítse, az Első világháború megmutatta, hogy a háború gyorsabban pusztítja a katonákat mint kitudják képezni őket. Ezért előképzik a hadköteles korúakat (sorkatonai szolgálat), háború esetén csak egy rövid, ismeret felfrissítésre van szükség. Így pótolják a veszteségeket, szó nincs partizán háborúról.
A Magyar Honvédség 90-es évekbeli problémája, hogy pénz, paripa hiányában a sorkatonai szolgálat elveszítette e szerepét és öncélúvá vált. A mostani problémák egyike, hogy a professzionalista, szerződéses katonának nincs ember után pótlása, már külszolgálatra távozás miatt is a kezelő személyzet, raj hadrafoghatatlanná válik a hiányzó okán.
Han 84927 2009. július 12. 06:05
Válasz erre
Igen, lehet tanulni máshol is, de szerintem azok a fiatalok, akik szeretnének/szerettek volna már 18-20 éves fejjel katonák lenni, elmennének az alul említett szakkörökre stb., de éppen az a réteg, ameilynek fegyelmet kellene tanulni, ők csak a kötelezőre mennének el. (bár arra sem biztos) Mondjuk gondolom mások többet tudnak a dologról mint én, nekem csak ez a véleményem, de mint írtam, sajnos én már nem vehettem részt benne, ezért nem is ismerhetem annyira mint azok, akik résztvettek benne.
Fodi 84926 2009. július 12. 03:34
Válasz erre
Fegyelmet nem csak a hadseregben lehet tanulni. Sportegyesuletekben, sportrepulesben, vagy akar iskolai szakkorokben is. Egy MHSZ-szeru szervezetet kellene ujra letrehozni, de szerintem nem vagyok egyedul a velemenyemmel, hogy ez egyszeruen eselytelen manapsag.
Voltak hibai az MHSZ-nek, de az alapgondolat kovetendo. A fiatalok tanulhattak loni, radiozni, repulni, buvarkodni, stb.
Han 84925 2009. július 12. 01:14
Válasz erre
Szerintem meg sokkal több bűnözőt szülhet az, ha nem kap meg mindenki egy alap fegyelmi kiképzést, és ez sokkal többe kerül hosszú távon az államnak. Én nem mondtam egy szóval sem hogy azért mert nállunk partizán akciók lennének, vagy hasonló. Nekünk nem is professzionális és erősen ütőképes hadsereg kell, de jó ha bármikor meg tudjuk védeni magunkat, és főképp pedig azért amit fönt leírtam. Nekem ez a véleményem.
Gabusch 84924 2009. július 12. 00:24
Válasz erre
Szerintem a sorozott hadseregnek ott van manapság értelme, ahol az emberanyag kimeríthetetlen (Oroszország, Ukrajna, stb.), avagy olyanok a domborzati viszonyok, hogy egyfajta partizántaktika működőképes (Svájc, de akár Horvátország, Bosznia, a hegyekkel).
Síkságon ez jórészt működésképtelen. Talán marha nagy erdőségekben (Brjanszk) van némi létjogosultsága, de nálunk ez is hiányzik. Tetejébe legjobb tudtommal ott is főleg az utánpótlási vasútvonalat robbantgatták.

Egyébként egy professzionális és ütőképes hadsereg sokkal kifizetődőbb. Ám nem feltétlenül olcsóbb! És ez a jelenlegi vezetés baromi nagy tévedése SZVSZ: se pénz, se posztó.
Han 84923 2009. július 11. 23:36
Válasz erre
Üdv!
Az a baj, hogy nem is ez a legnagyobb probléma a honvédségnél, hanem pl. az hogy megszüntették a hadkötelezettséget, az az 1 vagy 2 év nem tenne rosszat senkinek... Szerintem abból sok mindent lehet tanulni, ott mindenkire ugyan azok a szabályok érvényesek, a milliomosra, az átlagemberre, és a "putris" emberre is. Ebből minden osztály csak tanulhat. Szerintem. De sajnos én nem tudom pontosan hogy milyen is volt, mert én már nem vonulhattam be, viszont én szívesen résztvettem volna legalább egy alapkiképzésen. A másik pedig pont ez, hiába vannak a honvédek jól kiképezve, mivel a honvédség a szomszédos vagy akár messzebbi országok haderejéhez képest semmi. Nincs elég ember, ráadásul ha baj lenne, nem is lenne, mivel senki nem ért a fegyverekhez, eszközökhöz. A másik pedig pont a fegyverek és az eszközök... Azzal az óriási eszköztárral, ami a honvédségnek van, azzal sem tudnánk sok mindent kezdeni. Rengeteg hadi eszközt beovasztott a honvédség, alig van pár harckocsink, és a vadászrepülők óriási számáról ne is beszéljünk. Feloszlatják a régi laktanyákat, repülőtereket. A Féget is megszüntették, mert külföldről nem tetszett valakinek... Magyarul muszály vagyunk külföldről vásárolni. Meg szerintem vannak sokan olyanok, akiket érdekelnének a fegyverek, szívesen kipróbálnák, lőnének, de erre nincs lehetőségük. Ezt itt megkapnák. (szerencsére nekem ez a lehetőségem megvan, mert vadászom:) Viszont igen szívesen utazgattam volna egy BTR-ben, vagy szívesen lövöldöztem volna egy AMD-vel, de erre sajna nincs lehetőségem.
Bocsánat ezért a hosszú kitörésért, de szerintem van némi igazam.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170., 171., 172., 173., 174., 175., 176., 177., 178., 179., 180.,
181., 182., 183., 184., 185., 186., 187., 188., 189., 190., 191., 192., 193., 194., 195., 196., 197., 198., 199., 200.,
201., 202., 203., 204., 205., 206., 207., 208., 209., 210., 211., 212., 213., 214., 215., 216., 217., 218., 219., 220.,
221.