/ Fórumok /

Most történt

Az makettezampőket érintampő aktuális események (versenyek, akciók, stb)
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170., 171., 172., 173., 174., 175., 176., 177., 178., 179., 180.,
181., 182., 183., 184., 185., 186., 187., 188., 189., 190., 191., 192., 193., 194., 195., 196., 197., 198., 199., 200.,
201., 202., 203., 204., 205., 206., 207., 208., 209., 210., 211., 212., 213., 214., 215., 216., 217., 218., 219., 220.,
221.
HUJBI 84932 2009. július 12. 10:08
Válasz erre
mihez képest drága? vajon hány fiatal talál magának azonnal munkát az iskola elvégzése után? vajon hány fiatalt készítenek fel az életre ezek az iskolák? vajon melyik iskolában tanítják meg, hogy a szakmunkás bizonyítvány, az érettségi vagy a diploma nem minden vagy egyszerűen csak azt, hogy vannak olyan helyzetek az életben, amikor szép lehetsz, de okos nem? mert én ezeket ott tanultam meg. sokkal könnyebben elviselem azt, hogy valaki hülyébb nálam, mégis ő a főnök, mert voltam katona. a lövöldözés és a kézigránátdobálás már csak plusz elfoglaltság volt. megjegyzem, MHSZ tag is voltam a Kőolaj Modellező Klubba jártam és most is egyenruhás vagyok, de ha valamelyik hipemarketben lennék árufeltöltő, akkor is hasznát venném annak, amit a katonaság alatt magamba szívtam. hány frissdiplomás van, aki éppen hogy kikerült és azt hiszi, Ő szarta a spanyolviaszt? itt legalább egy kicsit letörték azokat a szarvakat. ha Balogh főtörzs azt mondta, hosszúpálya, vizesblokk, akkor lószart sem ért a diplomád.
exec 84931 2009. július 12. 09:26
Válasz erre
halaci,

aztán vagy szivatógép lett belőlük, mert frusztrációjukat kiélhették, vagy öngyilkos lett egy kis részük, avagy a legnagyobb részük egészségügyileg alkalmatlan vagy polgári szolgálatos lett...

A sorkatonaságot én még mindig túl drága és nem megfelelő nevelő szervnek tartom, és nem bánom, hogy megszűnt.

Üdv.
exec
halaci 84930 2009. július 12. 08:38
Válasz erre
Az MHSZ valóban nem lenne megoldás erre, de a katonaság - még az a nagyon nagyon színvonaltalan 80-as évek eleji MN lövészezred is, amiben volt szerencsém a szolgálatot letudni - más. A katonaság ugyanis mindig is használta a kollektív büntetést a fegyelmezésnél, ez pedig a legjobb eszköz az ilyen nagyszájú "önérdekvédők" lesorjázására. Itt nincs apuka, aki igazat ad pici csemetéjének és panaszra megy vagy éppen megveri a tanárt, igazgatót. A feladatokat pedig általában valamekkora csoportban kell végrehajtani, az eredmény vagy elcseszés is a csoporté. Ha a kudarc vagy a büntetés mindig ugyan ahhoz az emberkéhez kapcsolódik, akkor azzal hamarosan a saját társai beszélgetnek el és zárják ki maguk közül. Egy laktanyában kiközösítettnek lenni pedig irgalmatlan szar. Ezt csak a valóban nagyon kemény és nagyon antiszociális alakok viselik el, a többiek csak hiszik magukról, hogy azok.
exec 84929 2009. július 12. 08:14
Válasz erre
Azért ez a fegyelmi képzés dolog sántít nekem. Alapvetően a szülők dolga lenne fegyelemre nevelni. Minden más csak folytatólagos. Csakhogy, ma legtöbbször a félreértelmezett demokrácia "tudat" miatt mindenki azt hiszi, neki demokráciában mindent lehet.

Cimborám felesége tanárnőnek készült. A szülői értekezleten a kedves apuka rátámad, hogy hogy merészel rászólni a fiára, az ő fia igenis keljen ki az igazáért. Amikor azt válaszolta az apukának, hogy az igaza védelmébe nem tartozik bele, hogy székkel hátbavágja az osztálytársát, akkor hőbörgött és leült. A szülői végén a cimborám értement a feleségének kocsival, és ez volt a szerencse, ugyanis apuka megvárta a feleségét, hogy "megbeszéljék" a fia ügyét. Lett volna bőr a pofáján felpofozni a tanárnőt...

Hol vannak már a régi fajta szigorú pedagógusok? Akikről még apám is mesélt? Vegyük tudomásul, hogy a nevelésnek ezt a fajtáját sajnos mi magunk vertük szét, a tanár már nem mer fellépni, szarik rá. Az ilyen "egyéniségeket" pedig nem nevelné az MHSZ, mivel nem viselnék el a csapatba szerveződést. A sorkatonaságot hogyan bírnák... azt már el se merem képzelni...

Üdv.
exec
torpokoska 84928 2009. július 12. 07:34
Válasz erre
A sorkatonai szolgálatról:
Az általános hadkötelezettség a Nagy Francia Forradalom találmánya, hogy a hadsereg ember szükségletét kielégítse, az Első világháború megmutatta, hogy a háború gyorsabban pusztítja a katonákat mint kitudják képezni őket. Ezért előképzik a hadköteles korúakat (sorkatonai szolgálat), háború esetén csak egy rövid, ismeret felfrissítésre van szükség. Így pótolják a veszteségeket, szó nincs partizán háborúról.
A Magyar Honvédség 90-es évekbeli problémája, hogy pénz, paripa hiányában a sorkatonai szolgálat elveszítette e szerepét és öncélúvá vált. A mostani problémák egyike, hogy a professzionalista, szerződéses katonának nincs ember után pótlása, már külszolgálatra távozás miatt is a kezelő személyzet, raj hadrafoghatatlanná válik a hiányzó okán.
Han 84927 2009. július 12. 06:05
Válasz erre
Igen, lehet tanulni máshol is, de szerintem azok a fiatalok, akik szeretnének/szerettek volna már 18-20 éves fejjel katonák lenni, elmennének az alul említett szakkörökre stb., de éppen az a réteg, ameilynek fegyelmet kellene tanulni, ők csak a kötelezőre mennének el. (bár arra sem biztos) Mondjuk gondolom mások többet tudnak a dologról mint én, nekem csak ez a véleményem, de mint írtam, sajnos én már nem vehettem részt benne, ezért nem is ismerhetem annyira mint azok, akik résztvettek benne.
Fodi 84926 2009. július 12. 03:34
Válasz erre
Fegyelmet nem csak a hadseregben lehet tanulni. Sportegyesuletekben, sportrepulesben, vagy akar iskolai szakkorokben is. Egy MHSZ-szeru szervezetet kellene ujra letrehozni, de szerintem nem vagyok egyedul a velemenyemmel, hogy ez egyszeruen eselytelen manapsag.
Voltak hibai az MHSZ-nek, de az alapgondolat kovetendo. A fiatalok tanulhattak loni, radiozni, repulni, buvarkodni, stb.
Han 84925 2009. július 12. 01:14
Válasz erre
Szerintem meg sokkal több bűnözőt szülhet az, ha nem kap meg mindenki egy alap fegyelmi kiképzést, és ez sokkal többe kerül hosszú távon az államnak. Én nem mondtam egy szóval sem hogy azért mert nállunk partizán akciók lennének, vagy hasonló. Nekünk nem is professzionális és erősen ütőképes hadsereg kell, de jó ha bármikor meg tudjuk védeni magunkat, és főképp pedig azért amit fönt leírtam. Nekem ez a véleményem.
Gabusch 84924 2009. július 12. 00:24
Válasz erre
Szerintem a sorozott hadseregnek ott van manapság értelme, ahol az emberanyag kimeríthetetlen (Oroszország, Ukrajna, stb.), avagy olyanok a domborzati viszonyok, hogy egyfajta partizántaktika működőképes (Svájc, de akár Horvátország, Bosznia, a hegyekkel).
Síkságon ez jórészt működésképtelen. Talán marha nagy erdőségekben (Brjanszk) van némi létjogosultsága, de nálunk ez is hiányzik. Tetejébe legjobb tudtommal ott is főleg az utánpótlási vasútvonalat robbantgatták.

Egyébként egy professzionális és ütőképes hadsereg sokkal kifizetődőbb. Ám nem feltétlenül olcsóbb! És ez a jelenlegi vezetés baromi nagy tévedése SZVSZ: se pénz, se posztó.
Han 84923 2009. július 11. 23:36
Válasz erre
Üdv!
Az a baj, hogy nem is ez a legnagyobb probléma a honvédségnél, hanem pl. az hogy megszüntették a hadkötelezettséget, az az 1 vagy 2 év nem tenne rosszat senkinek... Szerintem abból sok mindent lehet tanulni, ott mindenkire ugyan azok a szabályok érvényesek, a milliomosra, az átlagemberre, és a "putris" emberre is. Ebből minden osztály csak tanulhat. Szerintem. De sajnos én nem tudom pontosan hogy milyen is volt, mert én már nem vonulhattam be, viszont én szívesen résztvettem volna legalább egy alapkiképzésen. A másik pedig pont ez, hiába vannak a honvédek jól kiképezve, mivel a honvédség a szomszédos vagy akár messzebbi országok haderejéhez képest semmi. Nincs elég ember, ráadásul ha baj lenne, nem is lenne, mivel senki nem ért a fegyverekhez, eszközökhöz. A másik pedig pont a fegyverek és az eszközök... Azzal az óriási eszköztárral, ami a honvédségnek van, azzal sem tudnánk sok mindent kezdeni. Rengeteg hadi eszközt beovasztott a honvédség, alig van pár harckocsink, és a vadászrepülők óriási számáról ne is beszéljünk. Feloszlatják a régi laktanyákat, repülőtereket. A Féget is megszüntették, mert külföldről nem tetszett valakinek... Magyarul muszály vagyunk külföldről vásárolni. Meg szerintem vannak sokan olyanok, akiket érdekelnének a fegyverek, szívesen kipróbálnák, lőnének, de erre nincs lehetőségük. Ezt itt megkapnák. (szerencsére nekem ez a lehetőségem megvan, mert vadászom:) Viszont igen szívesen utazgattam volna egy BTR-ben, vagy szívesen lövöldöztem volna egy AMD-vel, de erre sajna nincs lehetőségem.
Bocsánat ezért a hosszú kitörésért, de szerintem van némi igazam.
HUJBI 84922 2009. július 11. 23:15
Válasz erre
nálunk egy osztályvezető sem keres annyit, mint egy olasz kezdőfizetés. én nem irigykedem azokra a kollégáimra, akik havi félmillióért voltak kint Irakban fél évig.

nem csak nálunk van így, a portugál nővér ötödannyit keres, mint a német.
KossuthLajos 84921 2009. július 11. 23:05
Válasz erre
Tavaly októberben nekem az olasz rendőr nem akart hinni, hogy mint magyar kollégája mennyit keresek.
lucky 84920 2009. július 11. 21:42
Válasz erre
Sztem ez máshol is így van a fizetések táján...:(
HUJBI 84919 2009. július 11. 21:38
Válasz erre
na és mennyi pénzt viszek haza én kilósként 11 év szolgálati viszony után csoportvezetői beosztásban? valószínűleg az olasz vámos kolléga engem is kiröhögne. :)
Rumcájsz_52 84918 2009. július 11. 21:01
Válasz erre
Szia, mig23papa
Azt hiszem, egyetlen NATO-akcióban való részvételt sem kell megmagyaráznia egyetlen MH-résztvevőnek sem, akár önkéntes, akár "önként kijelölték" rá. Az afganisztáni akció tudtommal államközi/NATO szinten egyhangúlag megszavazott NATO-akció, amit ezek szerint a magyar adófizetők döntő többsége előzetesen megszavazott, mivel Magyarország úgy lett NATO-tag, hogy a résztvevő szavazók több mint 80%-a erre szavazott/a szavazáson részt nem vevőket meg nem érdekelte a dolog/. A demokrácia igy müködik, mindenkinek joga lett volna nemmel szavazni, az eredményt és a következményeket viszont egyéni véleményektől függetlenül mindenkinek el kell viselni.
Üdv R.
sanyi 84917 2009. július 11. 20:50
Válasz erre
Jó estét!
Röviden és tömören: Haza az összes katonát, előbb itthon legyen rend, aztán mehetünk külföldre! A NATO pedig legyen elfoglava hasonló dolgokkal. Halkan említem, hogy usa-ban , franicában stb NATO tagoknál is előbb otthon kellene szétnézni... Haver szokott mesélni, hogy nyugat-europában sem életbiztosítás jó néhány város...
Nem olvastam végig az összes hozzászólást, mert késő van és hosszú volt a műszak, ha már valaki felvetette, akkor bocs.
Üdv
Sanyi
Gabusch 84916 2009. július 11. 20:45
Válasz erre
"nem is olyan pici a Magyar Honvédség méreteit tekintve. Kb 1000 katonáról lehet szó, akik azért a haderő egy jelentős hányadát alkotják"

Persze. De az egész hadművelet tekintetében valószínűleg nem számottevő, máshonnan vezényelhető állományról van szó. Ezért fogalmaztam úgy, hogy "relative kevés számú katonát". Nekünk sok, nekik kevés.
Miller 84915 2009. július 11. 19:58
Válasz erre
Üdvözlet minden vitatkozónak. :)

Az a kis létszám amiről beszélsz, az azért nem is olyan pici a Magyar Honvédség méreteit tekintve. Kb 1000 katonáról lehet szó, akik azért a haderő egy jelentős hányadát alkotják. Figyelembe véve, hogy ők kint vannak, a váltásuk pedig felkészül ...egy időben, ez azt jelenti, hogy igen nagy erőket vesz el ez az MH -tól.
Amúgy én is voltam kint, bár nem Irakban vagy Afganisztánban...csak a "szomszédos" Koszovóban. Elhihetitek, hogy nem egy leányálom fél évig távol lenni azoktól akit szeretsz. Jó pár katonát ismerek akinek ráment a kapcsolata. És elég sokan vannak azok is akiket nem kérdeznek meg, hogy akarnak e menni vagy sem.
Szóval lehet tőlük (tőlünk) sajnálni a pénzt, de azért amögött rengeteg munka és "ideg" van.
Nekünk ez tényleg jó pénz...hosszabb rövidebb ideig anyagi biztonságot nyújt mindenkinek, de azért az nekem is szarul esett, amikor a közvetlen alám beosztott olasz kolléga kiröhögött, hogy én mennyi pénzt viszek haza "kilósként". (kb 3 szor annyit kapott ő zászlósként mint én).

Hát ez elég szedettvedettre sikeredett, majd legközelebb összeszedem magam.

Miller (Cpt)
Gabusch 84914 2009. július 11. 19:39
Válasz erre
"Nekem nemtudod megmagyarázni, (meg szerintem senkinek sem) hogy a NATO szerepvállalás keretében, a Magyar Köztársaságot szolgálod,"

Nincs is mit megmagyarázni rajta. Ha tagja vagy egy szervezetnek, kötelességeid is vannak, nem csak jogaid. És ez sajnos akkor is így van, ha sokaknak nem tetszik, valamint az ország lakosságának jelentős (és egyre növekvő) része számára a "kötelesség" valami igen elvont fogalom. Ebből az alapfelállásból kiindulva, ha a Magyar Köztársaság Honvédsége erejétől annyi telik, hogy relative kevés számú katonát állomásoztat valamely válsággócban (megérne egy misét, hogy ki okozza oda a válságot ;) ), akkor ennyit kell tenni, ha meg annyi, hogy elrettentő méretű haderővel várjon egy esetleges Európán belüli bevetésre, akkor meg annyit. Nem tudom bizonyítani, melyik kerülne kevesebbe az adófizetőknek, de gyanítom, hogy az előbbi.
Solo 84913 2009. július 11. 18:59
Válasz erre
A magyar katona ott katonáskodik ahová küldik. Már nem csak önkéntes alapon lehet őket külföldre küldeni. A legtöbb beosztásra van önként jelentkező, de nem mindre. Ha nem lenne a plusz pénz senki nem akarna menni és vezényelni kellene őket. A kint kapott pénz egy szerződéses vagy tiszthelyettes katona esetében jelentős fizetésemelés. Egy tiszt számára már kevésbé csábító, de még így is sokan jelentkeznek.
A civilek és nyugdíjasok is járnak külföldre dolgozni a jobb fizetés érdekében. Nincs ebben semmi különös.
Ez az én adómból dolog meg annyira nevetséges. :) Főleg egy olyan "szájából", aki maga is az adófizetők pénzéből élt és él. :)
Köpködjük egyébként akkor már a külföldre menekülő orvosokat is, akiket a te adódból képeztek ki aztán lelépnek a jobb fizetés reményében. Aki irigyli a katonákat miért nem áll be a seregbe maga is?
Kevés a nyugdíj? Nem volt kötelező nyugdíjba vonulni ugye? :)
mig23papa 84912 2009. július 11. 18:26
Válasz erre
Kedves tüzér!

Magyar katona, Magyarországon katonáskodjon, ha már olyan büszke, hogy az adófizetők pénzén katonáskodik. Ne a világban szanaszéjjel, ott főleg ne az adófizetők (az én) pénzén. Valóban nem kell elfelejteni, a két magyart, aki ott kint halt meg. Azonban nem szabad azt sem elfelejteni, hogy ha nem ment volna oda nem kevés pénzért, akkor még most is élhetne. Senki nem zavarta oda ki, hogy a gyagyások által barkácsolt bombákkal játszadozzon. Sajna van itt is még elég bomba, miért nem volt elég neki az.
Nekem nemtudod megmagyarázni, (meg szerintem senkinek sem) hogy a NATO szerepvállalás keretében, a Magyar Köztársaságot szolgálod, mert a külföldi katonáskodások csupán a jó pénzről szólnak, ha mégsem akkor elvállaltad-e volna az itthoni fizetésedért? Nyilván voltam katona, (lehet már akkor, amikor te még a cumidat szopogattad a rácsos kiságyadban)tudom mit jelent egyenruhát hordani.

Amúgy mindenki aláírta az irományát, ha nem vetted volna észre.

Ui.: amúgy láttam én is kemény képeket, Irakban tartózkodó magyar katonáktól, mégsem estem hasra az előtt aki megnyomta akkor és ott a fényképező gombját.
Ennyi pénzért biztos nem is remegett a keze.
HUJBI 84910 2009. július 11. 16:01
Válasz erre
mondom én, hogy most kell támadni, Ti meg folyamatosan kötekedtek. :)
romeo 84909 2009. július 11. 13:10
Válasz erre
Mindössze három MiG-29-es védi Szerbia légterét

link: www.mr1-kossuth.hu/index.php
Monox 84908 2009. július 11. 12:41
Válasz erre
Nekem semmi bajom a Szlovákokkal, szerencsére az ottani többségnek sem velünk, de tény, hogy vezetőik közül bizony akadnak igencsak nagy parasztok...
HUJBI 84907 2009. július 11. 12:24
Válasz erre
teljesen egyértelmű. min tudjuk a szlovákiai vezetők horvátországi nyaralásaik során egy esetleges lelövéstől tartva nem veszik igénybe a magyar légteret, hanem kerülnek. költségkímélő megoldásként szereztek most be kémrepülőgépeket, amelyek a nyaralás előtt feltérképezik Magyarországot.
romeo 84906 2009. július 11. 12:03
Válasz erre
Magyar robotrepülőgépet mutattak be.

link: www.netriport.hu/tudomany/cikk/
romeo 84905 2009. július 11. 11:56
Válasz erre
Robotrepülőket vett Szlovákia, de titkolja.

link: www.bumm.sk/31248/robotrepuloket-vett-szlovakia-de-titkolja.html
Sturmmann 84904 2009. július 11. 04:50
Válasz erre
Üdv!
Raktam fel képeket egy öreg GAZ-ról, melyet múlt héten volt szerencsém látni. Nem nagyon ismerem a típust és gondolom sok minden már eltér az eredeti állapottól, de azért igyekeztem a belsőt minél jobban felderíteni, remélem segítenek majd valakinek a képek. A vasról annyit, hogy működőképes és Zalában található.
Link:
picasaweb.google.com/Sturmmann77
torpokoska 84903 2009. július 10. 20:15
Válasz erre
siker. a lap legalján van ez a kép felirattal, hogy kilátható rajta
torpokoska 84902 2009. július 10. 20:14
Válasz erre
megpróbálom belinkelni az oldalt www.militaryphotos.net/forums/showthread.php
Jimbobá 84901 2009. július 10. 19:13
Válasz erre
törpokoska!

Honnan van a kép? Nagyon-nagyon kéne a forrása!

Köszi, Ádám
marci 84900 2009. július 10. 18:29
Válasz erre
Úgy látszik nem tudod felfogi mire gondoltam és inkább nem is erőlködöm mert szerintem hiába...
HUJBI 84899 2009. július 10. 16:41
Válasz erre
a kecskeméti repülőnapon beszélgettem valakivel azok közül, akik felkészítik a katonákat az afgán szerepvállalásra. természetesen nem kötekedni akartam, elfogadom, hogy mindenki próbálja egyedivé tenni a rá bízott harceszközt és akkor már ezt úgy teszi, hogy legyen valami mondanivalója, története is. ha mondjuk a hősi halált halt társadnak ez volt a kedvenc idézete, akkor már be is fogtam a számat, de azt írtad, nem a helyieknek szól. viszont egy ilyen missziónál nem az a lényeg, hogy a helyiek előtt nem titkolózunk, elhitetjük velük, hogy miattunk vagyunk ott? tegyem hozzá, sokkal intelligensebb, mint az amerikaiak jópofának tartott, de egyébként rendkívül arrogáns megnyilvánulásai az 50-es kaliberű alatt, mely szerint fényképkészítés helyben, nézz bele és mosolyogj. na, így ne csodálkozzanak a kiváltott reakción. azért Irakban és Afganisztánban elég sokan beszélik az angol.
tüzér 84898 2009. július 10. 16:03
Válasz erre
A regisztrált hozzászólónak(Jimbobá)természetesen válaszolok, magánban.A többiek alá sem irták az irományukat...
Mint minden nose art-nak, ennek is megvan a saját története.Ennek is egyedi jelentése van.Nem kell elfelejteni, a két magyart, aki itt kint halt meg.Nem a helyilakosságnak szól.
Magyar adófizetők pénzén katonáskodok, NATO szerepvállalás keretében, a Magyar Köztársaságot szolgálom, még ha ez fáj is valakiknek.Nyilván voltál katona, tudod mit jelent egyenruhát hordani.Vagy nem.Szerintem nem...Részemről ennyi itt a fórumon.
tuzer76@freemail.hu,ide irjon inkább az, akinek véleménye van.

üdv,
tüzér
sanyi 84897 2009. július 10. 15:41
Válasz erre
HUJBI 84896 2009. július 10. 14:49
Válasz erre
most, hogy emelték az ÁFA-t és a jövedéki adót, repülnek? :)
HUJBI 84895 2009. július 10. 14:45
Válasz erre
elrettentő? kinek? aki nem ért magyarul, annak nem mond semmit, aki ért magyarul, az sem biztos, hogy tudja, honnan van, aki meg ért magyarul és tudja is honnan van, az meg mosolyog egyet rajta. de tény, egyedi. ha arabul idézek a Koránból, pl. azt a részt, hogy ne öld meg azt, aki tankönyveket, csokoládét, pöttyös labdát és almát ad a gyerekednek, sokkal hasznosabb.
Jimbobá 84894 2009. július 10. 14:25
Válasz erre
Akkor te biztos az OMLT keretein belül adod tovább a tapasztalataidat az afgánoknak.
Mennyre nehéz velük? Fogékonyak? Akarják?

Üdv, Ádám
marci 84893 2009. július 10. 14:08
Válasz erre
Majd ha nem a magyar adófizetők pénzén katonáskodsz akkor legyen véleményed. Vagy lépj be ai idegenlégióba. Ez a katona magyarországot képviseli és nem egy szabadcsapat tagja.
CrazyCharlie 84891 2009. július 10. 10:34
Válasz erre
Köszi a linket!
130%? Bravó...a cseheknél is ennyi lenne csak?
tüzér 84890 2009. július 10. 10:33
Válasz erre
Elrettentö hatású, igen.Annak a szemében az, aki kint szolgál.Akinek nem tetszik, nem nézi, nem nyilvánit véleményt otthonról a fotelböl és a nyugodt körülmények közül.A kép szigorúan katonaviselt embereknek okoz esztétikai élményt.Véleménynyilvánitás szigorúan azoknak, akik ezt itt müvelik.Nekik van beleszólásuk ebbe,a többiek csak nézhetik a pálya széléröl.A Koránból meg nem idézünk, itt nem lenne ildomos.Ne gázoljunk bele egymás önérzetébe, maradjon mindenki a saját asztalánál.Aki civil, maradjon az.Aki volt katona maradjon is az.Aki meg most az, az maradjon izig-vérig katona.Értékelje, hogy van itt kint valaki, és csinálja a dolgát.

Egy jelenleg is aktiv, 33 éves tüzér fötörzsörmester, aki most éppen ott szolgál, ahol ez a kép készült.
CrazyCharlie 84889 2009. július 10. 10:32
Válasz erre
Okés, de remélem azzal tisztában vagy, hogy a kiöregedett 20 éves Falconok jóval olcsóbbak lettek volna a Gripeneknél...ha meg rájuk költjük a különböztet, akkor egy jóval potensebb repülőgépet kapunk nála (Gripen kb.= F-16A Block 15 MLU). Azt meg egyenesen nonszensznek tartom, hogy egy fegyverrendszer a megvásárlásakor nincs képességei teljes birtokában... :-(
Podva 84888 2009. július 10. 07:10
Válasz erre
Hát ez a Ponyvaregény után tényleg nem túl eredeti, inkább gáz. Ennél a dicső elődök mintájára a "Rozika" is jobb lett volna...
Üdv Podva
sziklakks 84886 2009. július 10. 00:28
Válasz erre
Vagy csak egyszerűen ennyire szeretik a Pulp Fiction-t...;)
Amúgy jobb mintha azt írták volna fel,hogy: rozi
zvereb 84885 2009. július 10. 00:15
Válasz erre
Biztos, hogy nem utólag lett rárakva a képre a szöveg?
Rag 84884 2009. július 9. 23:25
Válasz erre
A lengyelek általában isznak egy pohár sört mielőtt a tollat kézbe veszik... vagy csak véletlenül mindig jó papírt írnak alá?
HUJBI 84883 2009. július 9. 22:33
Válasz erre
romeo 84882 2009. július 9. 21:42
Válasz erre
Hát igen, ez elrettentő hatású!
torpokoska 84881 2009. július 9. 21:36
Válasz erre
egy kép Afganisztánból -forrás military photos.com- img221.imageshack.us/img221/3337/610xy.jpg
exec 84880 2009. július 9. 20:47
Válasz erre
CrazyCharlie,

130%-os ellentételezés járt a Gripenekre nem 300, és már lezárult. Volt benne Ericsson fejlesztés, illetve Nyíregyháza mellett felhúzott egy komplet gyárat az Elektrolux. Meg még sok egyéb. Az ITDH oldalán találsz erről egy dolgokat. www.itd.hu

Üdv,
exec
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157., 158., 159., 160.,
161., 162., 163., 164., 165., 166., 167., 168., 169., 170., 171., 172., 173., 174., 175., 176., 177., 178., 179., 180.,
181., 182., 183., 184., 185., 186., 187., 188., 189., 190., 191., 192., 193., 194., 195., 196., 197., 198., 199., 200.,
201., 202., 203., 204., 205., 206., 207., 208., 209., 210., 211., 212., 213., 214., 215., 216., 217., 218., 219., 220.,
221.