/ Fórumok / Makettversenyek, rendezvények /

Pelikán Kupa makettverseny - Gödöllő

A Pelikán kupával kapcsolatos infók
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18.
Zsolt75 518480 2010. november 23. 17:56
Válasz erre
Hali !

A technikai hibát sikerült elhárítani.
A végeredményt itt találjátok:

pelikanklub.hu/view.php

Mindenkitől elnézést!

Simi
Snoopy 518479 2010. november 23. 17:38
Válasz erre
Macal egyből gondoltam,hogy jelentkezel négy kézel .A kollégistákhoz képest finoman szólva ég és föld a külöbség.Luckynak igaza van az After partyból arra emlékszem,hogy minden 3. Modellezőnél makett-modell újság és könyv volt az egyik kezükben a másik kézben pedig egy doboz vagy pohár finom tűzesvíz.Hát voltak pillanatok mikor sírtam a nevetéstől.A partyn a nők 4 fő a férfiak 30fő létszámban voltak jelen az alkalmi pubban.
Michalkó 518478 2010. november 23. 17:37
Válasz erre
Készült egy kompromitáló kép a repülős zsűriről is munka közben. Azt meg keresné valaki (talán aki készítette). Köszi!

Üdv.
kera 518476 2010. november 23. 16:25
Válasz erre
Köszönöm a korrekt és kimerítő válaszokat!
Snoopy 518466 2010. november 23. 15:14
Válasz erre
Láttom Macal érted és érzed a csíziót.Egyébként szerintem szívesen örült volna a női szakasz egy két szép férfi kollégistának.Tudod mi is szeretjük a szép dolgokat nézegetni és elmerülni a szépségekben.
Elektrolakatos 518465 2010. november 23. 14:54
Válasz erre
Látom miközben össze szedtem gondolataim, ez a Pakal gyerek megelőzött, nem baj, a lényegét tekintve látható, hogy nem csak hasból beszélünk. :D
Elektrolakatos 518464 2010. november 23. 14:52
Válasz erre
Laci!

Engedd meg, hogy én válaszoljak.

Valóban a Sci-fi volt a kiemelt kategória. De! Ezek a verseny részét képezték. Mint említeted is, nem sokat forgolódtál eddig makett versenyeken. Ezeken bevett szokás, hogy vannak kiállított, de a versenyen nem indított munkák is. Mindennek jelentősége abban rejlik, hogy előzőleg már megmérettetett maketteket, vagy akár olyanokat is, melyek sosem voltak zsűri előtt, a klubok bemutatják elsődlegesen a látogató közönségnek. Evvel is népszerüsítve a hobbit. A Gödöllőn is látott hajók, a TIT HMHE tagjai által készítettek, és megtisztelték a szervezőket, ezek kiállításával. Az elhelyezésükkel kapcsolatban, mivel első versenyes rendezésről van szó, előzetesen nem lehet felmérni az érkező versenymunkák számát. Valamint a hely adottságaihoz is igazodni kell a berendezéskor és menet közben már nincs lehetőség ennek megváltoztatására.

Sci-fi zsűri. Ehhez azt kell tudni, hogy minden olyan munka, (legyen az polgári, harcjármű, hajó vagy bármi egyéb), ami a valóságban nem létezik, tehát a képzelet szüleménye, a sci-fi kategóriába tartozik. Hidd el, hogy megvizsgálásukat hozáértők végezték, és komoly tapasztalattal rendelkezve, mindent figyelembe véve hoztak döntést.

Bármi egyéb észrevételed, kérdésed, véleményed van, nyugodtan tedd közzé. Ennek a szervezők, mi több, más versenyek szervezői is örülnek, hisz a hibákból lehet tanulni.

Üdv:Elektro
Macal 518463 2010. november 23. 14:37
Válasz erre
No, akkor engedd meg kérlek, hogy válaszoljak, mint az egyik sci-fi zsűri:
Egyébként vasárnap előadást is tartottam arról, hogy mitől lesz jó egy scifi makett, úgy látom nem voltál ott, pedig be is mondták a szervezők.

Először is, mi az hogy scifi:
„Azt a spekulatív formát tekintjük science fictionnek, amely a jelenben lehetetlennek tudományos vagy pszeudotudományos * eszközökkel a lehetséges látszatát adja. Emellett spekulációit a modern tudományos világkép felismerhető vonatkozásaival s annak alapján kell megvalósítania.”(Forrás: Wikipedia)(*pszeudo: látszólagos tudomány)

Vagyis felismerhető, lehetségesnek hat, stb...
Nos, a science - fiction mint stílus több irányzattal bír, ezek közül pár példa:
- Hard: Természettudományos ismereteket alkalmaz, azokból logikus következtetéseket von le, és általában betartja a tudományos módszerekkel szemben támasztott követelményeket
- Soft: angol "soft science" kifejezésből származik, amellyel a társadalomtudományokat illetik, többet foglalkozik a szereplők tulajdonságaival, jellemével, társadalmi körülményeivel és fejlődésével.
- What-if: ” (Fiktív jelen és múlt, alternatív történelem):Az emberiség múltjában vagy jelenében játszódik, egyes kulcsmotívumok cseréje,  tudományos eredmények, személyek, események sorsának alakulása eltér az általunk ismerttől.
VISZONT!: A jó sci-fiben a változás a jelenlegi ismereteinkhez képest kicsi, ezért a történet reális, ugyanakkor az ismeretlen történet alakulása izgalmakat tartogat.
Mindez a makettezésben:

Hard: Autentikus látszatot keltő, tudományos precizitással megalapozott makett

Soft: Főleg a megjelenésre, a lényekre, vagy diorámára koncentráló kompozíció

What if: Létező (létezett) alapokra épülő, vagy hitelesnek tűnő alkotás, létező, vagy hihetőnek tűnő, könnyen felismerhető stílusban. 

Ebből láthatod, hogy egy tank attól még hogy valós alapokon nyugszik, bőven belefér a scifi kategóriába, hiszen megfelel minden kritériumnak (jelen esetben főként What- if annak ellenére, hogy post-apokaliptikus stílusban készült)
Ugyanakkor mitn zsűri fontos leszegeznem, hogy egy makettversenyen nem csak az nyom a latba, hogy mennyire hiteles a makett, hanem (a teljesség igénye nélkül):
-hogyan van megépítve
-vannak-e rajta építési hibák, ragasztónyom, illesztési hiba, sorja, stb
-milyen minőségű az alap festés
-milyen más technikákat és milyen minőségben használt az illető
-stb, stb, stb

Ergo, ha valaki kitesz egy egy színre lefújt kockát, míg van a kategóriában egy gyönyörű szépen részletesen megfestett és nagyon sok részlettel megépített makett, akkor az bizony előrébb lesz rangsorolva.

Más: Mármint a hajók:
A TIT hajózástörténetis srácok kihozták elég nagy gyűjteményüket, amit megtekinthetett a kedves közönség. Emellett persze még szép számmal előkerültek máshonnan is hajók, ami már csak azért sem baj, mert ezzel is még több látnivaló akadt. Mint tudjuk a Scifi eléggé mostohának tekinthető ahhoz képest hogy az egyik legtöbb lehetőséget rejtő irányzat. Ha úgy gondolod kevés a scifi szívesen látunk, sőt segítünk is, hogy minél többet tanulj a dologgal kapcsolatban. Mi is szívesen vennénk, ha még ennél is több Scifi makett készülne, és még ennél is jobb alkotások.
Baráti üdvözlettel:
Zsigrai "Macal" Zoli
kera 518461 2010. november 23. 14:00
Válasz erre
Köszönöm Lucky a hosszú és kimerítő levelet, kitárgyaltuk a dolgot azt hiszem, még plusszban itt szeretnék jelezni pár építő jellegű kritikát, ha már én voltam a szükséges rossz a fórumban és ne csak dícsérő bejegyzések legyenek :-)

1. Sci-fi volt a kiemelt kategória, mégis inkább hajó-kiállítás kiemeltnek tűnt. Nem baj a sok hajó, van akainek az tetszik, gyönyörűek is voltak, csak teljesen elnyomták a sci-fi témájú maketteket, ráadásul azok
2. eléggé sarokba zsúfolt, nem frekventált helyen kerültek bemutatásra, eléggé ömlesztve, ami szintén csak a kiemelt jelző miatt volt furcsa.
3. zsűrizéshez nem értek, de első helyen egy inkább harckocsi kategória makettet...hááát, nyilván gyönyörű volt, a megmunkálása, a festése, koptatás stb, de a "nem létező öszeállításon" kívül nem sok köze volt a sci-fi-hez, bár tény, hogy a legkönnyebb lehetett megítélni annak, aki ért a harckocsi zsűrizéshez. ez persze teljesen szubjektív és miután hotlversenyben lett első, nem is számít.

4. mindez azért is volt zavaró, mert ennyi gyönyörű sci-fi makettet nem láttam még egy helyen kiállítva.

üdv
KL
NHZsolt 518460 2010. november 23. 13:50
Válasz erre
IMG_3383
IMG_3383
IMG_3390
IMG_3390
IMG_3405
IMG_3405
IMG_3417
IMG_3417
IMG_3427
IMG_3427
IMG_3443
IMG_3443
IMG_3452
IMG_3452
IMG_3469
IMG_3469
IMG_3479
IMG_3479
IMG_3529
IMG_3529
IMG_3533
IMG_3533
IMG_3546
IMG_3546
IMG_3550
IMG_3550
IMG_3562
IMG_3562
IMG_3567
IMG_3567
IMG_3580
IMG_3580
IMG_3584
IMG_3584
IMG_3592
IMG_3592
IMG_3597
IMG_3597
IMG_3609
IMG_3609
IMG_3617
IMG_3617
IMG_3360
IMG_3360
IMG_3366
IMG_3366
IMG_3425
IMG_3425

Néhány fotó a teljesség igénye nélkül. A kattintások kb. 10%-a ez, sok szép és érdekes munkát láttam a kiállításon...
lucky 518459 2010. november 23. 13:01
Válasz erre
zsury 518458 2010. november 23. 12:39
Válasz erre
Szeretnék csatlakozni tanult barátomhoz... semmi bajra, meg semmi másra nem emlékszem, és ezt a detoxikálóban is megerősítették! :DDD

Üdv, Zsury. :)
gaborka 518457 2010. november 23. 12:21
Válasz erre
Nem volt nekem semmi bajom. Semmi ilyesmire nem emlékszem:)

Életműdíj... egyelőre életnek is örülnék, nem hogy díjnak:)

c[ ]
Snoopy 518456 2010. november 23. 11:16
Válasz erre
Szia Macal! A gólyabál azért pénteken volt ,mert tudtuk ,hogy szombaton érkezel.Ismered az éhes disznó és a makk teleregényt!
Ákos 518455 2010. november 23. 07:54
Válasz erre
Bomb képeinél kevésbé durva képek:
www.albatros.zoka.cc/makettek/kiallit/godollo2010/index.htm
Bomb 518454 2010. november 22. 23:28
Válasz erre
Marketing képek itt:
www.attilaproductions.com/forum/viewtopic.php

:D:D:D:D
Macal 518453 2010. november 22. 21:51
Válasz erre
Legközelebb legyetek szívesek a gólya bált szombatra kérni, és akkor a legtöbb hímnemű makettező még jobban fogja magát érezni az esti banzájon :) 
lucky 518452 2010. november 22. 19:48
Válasz erre
Te irodalmi élményeidet realizáltad.
Saint Exupery: A kis herceg
Vagy nem ebben szelídítenek rókát?
Misike 518451 2010. november 22. 19:43
Válasz erre
Lucky!
Én mitmodjak nekem sikerült ki értékelnem az orszàg helyzetétt. :) :)
Misike
lucky 518449 2010. november 22. 19:25
Válasz erre
Számodra túl jól sikerült az esti program. :)
Így nem lesz életműdíj! ;)
gaborka 518448 2010. november 22. 19:21
Válasz erre
A Miskolci Makettezők Egyesülete nevében köszönjük szépen a kedvességet és a lehetőséget, állítólag nagyon jól éreztük magunkat (a többiek ezt mondták:))

A rendezés hatékonysága magáért beszélt!

c[ ]
lucky 518446 2010. november 22. 18:13
Válasz erre
Urak!
Kera barátunknak elmeséltem afférunkat egy bizonyos Torrente-vel.(na nem mintha hiányozna...)
Azóta már ő is tudja miért volt a felzúdulás.
Továbbá építő kritikát kaptam tőle, ezért köszönet neki.
Magam részéről elnézem neki ezt a hibát pláne, h már javította is.

Remélem ha máshogy nem is de legalább kiállítóként jelen lesz vmelyik versenyen.
kató 518445 2010. november 22. 17:43
Válasz erre
Köszönöm a Kiskunfélegyházi Makett Szakkör nevében , hogy megrendeztétek nekünk ezt a kellemes hétvégét ! Jó volt újra együtt lenni , a szervezők is kitettek magukért . Csak így tovább !

üdv.:Katona István , KMSz
Podva 518444 2010. november 22. 17:13
Válasz erre
A VáciMK nevében is köszönetem, és gratulációm szeretném kifelyezni e színvonalas verseny megszervezéséért.
Üdv Podva
NHZsolt 518443 2010. november 22. 17:05
Válasz erre
:-)
Minek az embernek ellenség, ha vannak barátai...?
Elektrolakatos 518441 2010. november 22. 17:02
Válasz erre
Zsolti!

Ha még tudnátok, Imi miért félt ennek a képnek a megjelenésétől...galád módon, éppen elkaptam mikor a csikkest ürítette...nem bírtam magammal és mondtam neki, hogy azt az egy dobozt ugyan tegye már át a másik kukába! KÖZBEN..KLIKK! :-D:-P
p-51 518440 2010. november 22. 17:01
Válasz erre
Az F-4S az tényleg nagyon szép volt, pedig csak itt a neten néztem. Ha lenne netes verseny én is annak adtam volna a díjat. Nem tudom ki csinálta, de gratulálok!
NHZsolt 518439 2010. november 22. 16:53
Válasz erre
Pl. a "tecsóban" visszaváltják a sörös és üdítős dobozokat is... :-)
Egyébként picit gonosz a fotós, nem lehet tudni, kiveszi vagy bedobja a dobozt a szereplő, de az életképek már csak ilyenek, a jóknál hagynak a kép nézőjének is szabad teret arra, hogy eldöntsék, amit látnak, azt miként véleményezik.
Asheron 518438 2010. november 22. 15:52
Válasz erre
lucky 518437 2010. november 22. 15:39
Válasz erre
Elektrolakatos 518436 2010. november 22. 15:21
Válasz erre
..és megint ide keveredett egy csöves!
..és megint ide...

nézegetve a képeim, készülvén a cikkre, ráleltem egy érdekességre
Solo 518430 2010. november 22. 14:18
Válasz erre
Pár kép a makettekről. 29-én lejár a link. Akinek nem sikerül addig letölteni, az keressen meg magánban.

www.yousendit.com/download/dklya3NaQk41bmp2Wmc9PQ
Batya 518428 2010. november 22. 13:44
Válasz erre
Sziasztok!

Gratulálok ehhez a szenzációs hétvégéhez!

Tökéletes volt a helyszín. Nem emlékszek egyetlen olyan rendezvényre sem ahol egy épületben volt a szálás, rendezvény, buli.
Ez a rendezvény megmutatta, hogy igen is van szükség új versenyekre kicsiny hazánkban!

Továbbá nagyon jó hangulat jellemezte a kiállítást. A szombat este pedig fenomenális lett...

Jövőre veletek ugyanitt!

Baráti üdvözlettel
Baranyai Attila
MMC
kokomo71 518426 2010. november 22. 13:19
Válasz erre
Sziasztok!
Nagyon köszönöm a hétvégét! Igazán remek volt. Ismét sok ismerőssel találkoztam, illetve újabb ismeretségekre tettem szert. A szervezésre és a szállásra nem lehetett panasz.

Kovács "kokomo71" Imre BMBKE
életműdíjas
lucky 518424 2010. november 22. 11:28
Válasz erre
Ákos!
Sajnos a Charliesított Csepregi Éváról és a hangerőről nem tehettünk, rendezvény torlódás volt.
Ráadásul péntekről szombatra még Gólyabál is...
Maca + a két alelnök nagyon sokat tett a cél érdekében, a karikás szem érthető...
Ákos 518423 2010. november 22. 11:22
Válasz erre
Sajnos olyan kicsi a magyar makettező társadalom, hogy akik tizenéve járnak versenyekre már megismerik egymást. Így számomra természetes, hogy a versenyekre nevező emberek jó részét ismerem, természetesen a munkáikkal együtt.
Viszont mindent megteszek azért, hogy a magyar makettezésben felbukkanó tehetséges embereket segítsem a fejlődésben (szerencsére akadnak ilyen emberek), minden új embernek örülök, annak meg különösképpen, ha eredménye is van a segíteni akarásomnak.
De ehhez a másik oldalban is meg kell lenni a hajlandóságnak, és egy névtelen (jelzők lent) hozzászólás nem a legjobb ajánlólevél...

ui: A versenyen a fáradtságom dacára jól éreztem magam, tetszett. Ami nem a hangos zene a vacsorakor, és Maca karikás szemei vasárnap :)
Ez volt az első versenyem, ahol az ojjektum területét nem kellett elhagyni semmilyen célból, magyarul egy helyen volt a verseny, a parkoló, a szállás és a kaja is.

üdv: Szabó Ákos
lucky 518422 2010. november 22. 11:21
Válasz erre
kera!
Én is köszönöm,h felfedted kilétedet. Mivel magam is zsűriztem, konkrétan az ifjúsági kategóriákat illetve a felnőtt papír és egyéb kategóriát(utóbbiak a bejárat mellett jobbra voltak), érintve érzem magam a kifogásodat illetően.
Amennyiben ezekkel volt problémád kérlek keress meg!
llucky kukac citromail pont hu, de az adatalpon is ott van.

Ez vonatkozik bárkire akinek ezen kategóriákkal volt baja!
De kizárólag magán úton, nem kívánom itt szítani a hangulatot.

Az óvás lehetőségével tudtommal nem élt senki, így ez már csak eső után köpönyeg lesz, akárkivel is beszélsz.

Dühből meg nem jó szólni, láthatod...:)
Nevezni meg nevezhetsz nyugodtan, nálunk biztosan.
Ismétlem: A zsűri nem ismeri a munka készítőjét! Illetve ismerheti, de nem kell tudnia ki készítette. Jómagam elneveztem az egyik munkát Szellemlovasnak. Az eredménylista ki függesztésekor tudtam meg, ki is volt a készítő.
Mondtam is neki, h ne nyúljon már hozzá ez így tökéletes.:)
kera 518421 2010. november 22. 11:19
Válasz erre
Bevallom az utóbbi reakciók kellemes csalódás érzését keltik bennem, erősítva azt, ahogy eddig ismertem a makettes társadalmat (ha szabad így fogalmaznom), ellensúlyozva a tegnapi-előtti kellemetlent.
Zsolt75 518420 2010. november 22. 11:04
Válasz erre
Az értékeléssel kapcsolatba.
Vasárnap de. 10,00-kor ki volt függesztve az eredmény lista. Pontosan azért, hogy a zsűri elnökéhez óvást lehessen benyújtani.

Nem biztos , hogy erre az infóra vártál, de megosztom veled.

A negatív kritikát is szívesen fogadjuk, ezért írtam a mail címemet.
A zsűri értékeléséhez pedig nincs közünk.

Mivel nem vagy klubtag, szeretettel várunk közénk.
A legközelebbi találkánk időpontjáról a honlapunkon tájékozódhatsz.

Simi
Jutas 518419 2010. november 22. 10:58
Válasz erre
Így, kissé utólag gratulálok a díjazottaknak. Szerintem elsőre nagyon jól sikerült a verseny. Mi a rendezvényt szerveztük a többiek a hangulatot adták hozzá. Talán ezért is sikerült ilyen jól.
Örülök, hogy ilyen klubnak lehetek a tagja mint a Pelikán.

Jutas
bigboy 518418 2010. november 22. 10:57
Válasz erre
Üdv tévedsz ,jövőre ugyan itt.Ha olyan szintű, munka van az asztalon.Annak eredménye is van.Kritikádat ,meg köszönik,így névvel ellátva még baráti jobbost is nyújtunk.Ezzel a klub munkáját is segíted.
Üdv bigboy (szintén független)
Elektrolakatos 518417 2010. november 22. 10:56
Válasz erre
kera 518416 2010. november 22. 10:53
Válasz erre
Így van és itt kérek elnézést a névtelenségért, de két alvás utáni dühből jött. Sokat mérlegetletm írjak-e egyáltalán, hiszen végtelenül korrekt és barátságosan segítőkész voltál velem nevezéskor. És én is mulasztottam akkor, hogy nem kérdeztem rá a kategóriákra, de tu. ennek sincs jelentősége.

Majd felhívlak és kifejtem bővebben, rendben?

üdv
Laci
matton 518415 2010. november 22. 10:53
Válasz erre
Nincs ezzel semmi gond. Azzal,hogy családiasnak láttad a rendezvényt ennek oka az,hogy a klubbok többsége eléggé baráti viszonyban van egymással. Erre még egy lapáttal rátesz Maca személye aki aktívan és önzetlenűl részt vesz más klubbok rendevényein. Továbbá bármikor bármilyen ügyben fordulhatsz hozzá sosem fog nemet mondani.(ez nem csak a saját tapasztalatom) Természetes tehát ha más klubbok is "odateszik" magukat ahhoz,hogy a gödöllői klub rendezvénye a lehető legjobban sikerüljön. Innen érezhetted ,hogy ez a rendezvény annyira családiasra sikerült, ami szerintem inkább pozítív kritikának minősűl. Az,hogy az adott klubb tagja indul a saját rendezvényükön abban semmi kivetnivaló nincs abban az esetben , ha a zsűri tagjai független illetve más klubbok képviselői. Az eredménylista jóval a díjjkiosztó előtt ki lett függesztve arra az esetre,ha valakinek valami kifogása lenne az eredményekkel kapcsolatban, és tudjon konzultálni azzal a zsűritaggal aki az adott kategóriát értékelte.
Üdvözlettel: Mátrai György MME tag
Solo 518414 2010. november 22. 10:50
Válasz erre
Az, hogy kívülállónak érezted magad, még nem a világvége. Több versenyre kell eljárni. Beszélgetni kell az emberekkel. Meg kell jelenni az esti programokon. :) Ha figyeled a zsűri munkáját és neked nem tetsző dolgot hallasz, akkor nyugodtan kérdezd meg miért úgy gondolja ahogy. Senki nem fog elzavarni. Ha csak célozgatsz nem tudunk segíteni. Ha van konkrét problémád, akkor tárd elénk. Azt hiszem neked nem kell elmagyarázni, hogy a beszélgetés, tárgyalás sok problémát meg tud oldani. Ilyen vádaskodás pedig nem illik egy jogászhoz. :)
Halljuk hát mi a probléma. Melyik kategória zsűrizését nem értetted? Jómagam egyébként általában a zsűri által kihozott sorrendet 90%-ban elfogadhatónak tartom. A maradék 10%-ot pedig az ízléskülönbség vagy adott kategóriához fűződő tudatlanságom számlájára írom.
Elektrolakatos 518413 2010. november 22. 10:47
Válasz erre
Mindenkinek!

Lehet, SŐT KELL IS negatív kritika!

A mindenkori rendezvény szervezői ebből láthatják, hogy mi az amit esetleg másképp kéne legközelebb.

Ami fontos, az a megnyilvánulások milyensége mindkét oldalról, valamint a megszólalók kilétének felvállalása. Névtelenül, valóban csak piszkálódásnak (direkt nem b&sztatást írtam), provokáűlásnak fogható fel.

Laci!

Telszámom tudod, mi több, személyesen is ismerjük már egymást. Ha netán bármi olyan észrevételed lenne, amit inkább személyesen tárgyalnál, pontosítanál le, állok elébe, azt hiszem az előzmények ismeretében láthatod, miként viszonyulok a problémákhoz.

Üdv:Elektro
kera 518412 2010. november 22. 10:46
Válasz erre
Rendben, igazatok volt, kitárulkoztam, többit fenntartom én is. :-)

Mondjuk volt egy olyan fenntartásom, hogy ha névvel teszem, többet nem is lenne érdemes sehova neveznem :-) bár ezek után nem is fogok...
lucky 518411 2010. november 22. 10:40
Válasz erre
Látom, ez már teljesült.
A többit fenntartom
lucky 518410 2010. november 22. 10:38
Válasz erre
Csak azt nem értem így utoljára, h miért nem mered felvállalni a véleményed.
Nem azon akadtunk ki, h negatív véleményed volt, tudjuk nem lehet minden tökéletes, mindenkinek tetsző.
Amiből nagyon! elege van itt mindenkinek az a névtelenség.
Névtelenül csak ordítozik a tag névvel véleményt mond.

ÉS MOST fejeztem be!
f2d 518409 2010. november 22. 10:36
Válasz erre
Beszólsz egy jó erőset. Mit vártál? (És szerintem Szikla még finom volt és nőies.:-DDD)
Amilyen az aggyon Isten, olyan a fogadj Isten.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18.