/ Fórumok /

Makettek fotózása...

Sokunkat érdekel és érint is ez a téma...
Akinek van bev< ötlete,tapasztalata,itt tudja megosztani a többiekkel.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza  
1.,2.,3.,4.,5.
1., 2., 3., 4., 5.
Balu 262497 2004. július 8. 09:49
Válasz erre
Üdv!

Én nemrég vettem Egy Fuji Finepix s5000, digitális gépet. Gyönyörű képeket csinál, kb. 8cmről már lehet vele fényképezni. Mindenkinek nyugottan ajánlomezért az árért(kb 100e) ez a legjobb digitális gép. 6M effektív pixel számot tud, 10x pitikai zoom van rajta stb..
Ugy láttam Gárdonyban még legalább 5embernek volt ilyenje, meg vagy még 5-nek s3000-e, ezekszerint több makettező társunk már fel is fedezte ezen gépek előnyeit...:)
Balu
Tibcsi 262496 2004. július 8. 09:08
Válasz erre
Hali,

Én egy Zenit TTL-lel fényképeztem, közgyűrűkkel.

Néha egy Sony digimasinával is, az tud "Macro" funkciót is a közeli képekhez.
Atis 262495 2004. július 8. 08:59
Válasz erre
Nos...

Én most egy automata Samsung gépet vittem Gárdonyba, állítható objektívvel, és a közelre hozott makettek sajnos homályosak lettek. Valószinű én voltam a user error, de egy ilyen masinával részletességig menő képeket nem lehet készíteni.
Mekett 262494 2004. július 8. 08:13
Válasz erre
Jó ötlet ez a topik, majd én is megnyilatkozom, mert szívtam eleget makettfényképezéssel az elmúlt időben :)

Én előre annyira lennék kíváncsi, ki milyen géppel próbálkozott, és milyen eredménnyel?
NGPETI 262493 2004. július 8. 07:26
Válasz erre
Sziasztok!

Bízom benne,hogy itt segítséget tudunk adni egymásnak a makettek fotózásával kapcsolatban.
Minden fotózási ötletet és bevált "trükköt" osszunk meg egymással.
Pl.:milyen megvilágítást használtok,mire teszitek a kész makettet,a fényképező beállítása,mekkora távolságra van a géptől a makett,stb.?
Természetesen a "hagyományos" kép készítésen kívül egyre több embert érdekel a digitális fotózás is,így ebben a témában is sok érdekességet írhattok ebbe a topikba...
<<< Vissza  
1.,2.,3.,4.,5.
1., 2., 3., 4., 5.