/ Fórumok /

Figurák

Minden ami a figurakészítéssel kapcsolatos...1/35-tól az 1/9-ig. Kérdések, festési tanácsok, bemutatók, stb...
by Landser
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149.
Gabusch 270641 2009. július 27. 14:03
Válasz erre
Lehet, hogy volt már, még nem tudtam elolvasni minden hozzászólást.

"Igénytelenség. Sajnos ez annyira beivódott a társadalmunkba, hogy már az a ciki,ha valaki szólni mer, hogy nemá!... "
Ez nagyrészt igaz, de...

Pont a makettezésnél van az embernek bizonyos szintje, ami a tudásából, tehetségéből, stb. jön. Ha ez nem üt meg egy adott színvonalat, jórészt tökmindegy, hogy a figura lenyúlt, vagy eredeti, mert a végeredmény nem lesz túl messze egymástól. Csak az ára.

Aki vérprofi, vagy igényes erre valamiért, az vegyen eredeti figurát, bár hozzáteszem, hogy a szállítással együtt 75 dolláros Warriors figura fegyverzete törötten és hiányosan érkezett, egy 15 éve 5600 Ft-ért (negyed fizetés) vásárolt Verlinden számszeríjász íjából hiányzott az egyik szarv (epokittből pótolva), a Hofi rablólovagból meg a fa hiányzik, amire támaszkodik, de az még relative egyszerűen pótolható, tehát akkor le van ejtve. Most akkor miről tetszik beszélni? És én nem is igen figurázom, mivel szembesülhet az, akinek ez a fő területe?

Egyébként ha már itt tartunk, akkor ugyanígy lényegi különbség van a másolt és eredeti DVD-k, pláne divxek és MP3-ak között. Ugye neked egy sincs letöltve? Nyilván azt is meg szoktad venni. Megjegyzem, hogy a filmek és zenék letöltése elvileg saját használatra legális (torrenten nem az, mert visszaosztod), de a szoftverek (játékok!) letöltése messze nem az. Nyilván azokat is veszed.
part 270640 2009. július 27. 13:51
Válasz erre
Ezt akár zárszónak is vehetnénk és visszaterelődhetnének a beszélgetések a topik eredeti témájához:)
Blackarmy 270639 2009. július 27. 13:35
Válasz erre
Biztos Ultra Marine a lelke, s zokon vette, hogy a farkasoknak hódolsz. Egyébként Torrentének volt legalább stílusa és volt oka nem bemutatkozni, Móvár nagyobb biznisz és nagyobb a tét ki, hova áll...
Benkara igazán bemutatkozhatnál! A magam részéről megértem a magyarok anyagi lehetőségeit, nem akarok vitázni. Véleményemet a Macal által belinkelt oldalon leírtam. Sokan álszentnek tartanak azóta, pedig a lényeg nem a másolók elleni általános támadás volt, hanem arra a fémöntős csapatra hívtam fel a figyelmet, akik szerintem átléptek egy erkölcsi határt.
Valljuk meg, van egy betyárbecsület és egy gyártói toleranciaküszöb. Part azzal, hogy önmagának lemásolt pár figurát, s régi nem kellő készleteit eladja (nem egy tetemes mennyiség) nem lépte át előbbieket.
Az igazi patkányság az, ha valaki magyar terméket másol, a magam részéről azt semmilyen formában nem tudnám tolerálni. (Épp ezért szólaltam fel a fémesek ellen.)
part 270636 2009. július 27. 11:32
Válasz erre
Igen, akad néhány megmondó ember mindenhol aki mindenhez jobban ért akár a foci: ott is akad 10 millió szövetségi kapitány aki mindent jobban tud a többieknél, sajnos eléggé el nem ítélhető módon ide is befújt egyet a szél.
Padlóra is küldött rendesen kérem valaki számoljon rám, mert egészen összetörtem, megsemmisültem, stb..
Remélem odahaza megsüvegelik érte a falubeliek:)
Itt valami személyes dolog lehet a háttérben, --bár nem emlékszem hogy az utóbbi időben bárkinek is ráléptem volna a tyúkszemére-- ezért ha leeresztettem a bringád kerekeit, nem adtam vissza a kölcsönkért hahotákat, esetleg elcsentem egyet az autóskártyáidból ezúton is bocsánatot kérek és ezután csak a legnagyobb titokban fogok a földön tartózkodni, tehát ismét kérlek bocsáss meg nekem szegény bűnösnek, ó Mester hiszen hitvány és gyarló személyem nem ér fel a hozzád hasonló örök tökéletességben lebegő lényekhez!
Macal 270635 2009. július 27. 11:00
Válasz erre
Nekem Torrente a kedvencem:) Belopta magát a szívembe, még jó hogy elmondták ki is az valójában:D
Ákos 270634 2009. július 27. 10:59
Válasz erre
Hát igen, névtelenül kritizálni könnyű :)

Miért okoz gondot a konvertálás: alakítottál már át fehérfém figurát?
Gondolom neked nem jelentene gondot Young szinten kifaragni akár az egész figurát, de nekem 25 éves makettező múlttal még nehézségekbe ütközik :)
part 270633 2009. július 27. 10:52
Válasz erre
"Ráadásul nem is vagy ügyetlen festő"
Kösz, tudod hogy rendkívül sokat jelent számomra az elismerésed...
Továbbra sem mutatkoztál be, talán félsz felfedni a személyazonosságodat vagy a felelősségvállalás már nem az erősséged csak ez a mocskolódás?
Akár a sanyi nevű illető eggyel odébb, az újságos topikban.
És még te bírálsz engem...
benkara 270632 2009. július 27. 10:48
Válasz erre
heló!
Hogy mennyit költ valaki a hobbijára az sok mindentől függhet, és igazából mindegy is. Ha gagyit adtak, akkor visszadobhatom, és kapok újat.
Az meg érthetetlen, hogy mér okoz gondot egy konvertálás, ha valaki modellezik, és vannak szerszámai. Ez tök olyan, mint hogy megvehetem 1440 -ért a mintázó eszközt a warhammertől, de átsétálhatok az orvosi kellék bizományiba is, és megvehetem 350-ért. És még a választék is nagyobb. És akkor nem is szóltam a saját készítésű cuccokról, ami tapasztalatom szerint sokkal hasznosabb, még ha nem is olyan szépen néz ki.
molnark 270631 2009. július 27. 10:46
Válasz erre
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az 1920-1930. évek korát időző figurákról van e tudomásotok?

köszönöm
part 270630 2009. július 27. 10:44
Válasz erre
Ahogy korábban is, most is az a véleményem hogy ez egy rendkívül tetszetős figura és jelenlegi állapotában is nagyon jól néz ki.
Az pedig, hogy végre sikerült értékelhető képeket is készítened csak emeli a színvonalat:)
georch 270629 2009. július 27. 10:28
Válasz erre
Köszi Ákos és Macal! Örülök, hogy tetszik a leányzó! Fejlődni természetesen van mit, majd idővel remélem javul, finomodik a dolog!:)
georch 270628 2009. július 27. 10:27
Válasz erre
Tévedsz, pontosan értem az egészet.
benkara 270627 2009. július 27. 10:25
Válasz erre
Szia!
Szerintem azért nem értettél meg semmit ebből az egészből, mert ahhoz a masszához csatlakoztál, ami csak a sablonszöveget kántálja, de gondolkodni már nincs kedve.És ha ez a massza eléri a kritikus tömeget, akkor már nincs határ. Ezt bizonyítja a történelem. A folyamat ugyanaz.
És mi ez a nyafizás, hogy az alibabázás durva? Ez egy becenév
Macal 270626 2009. július 27. 09:43
Válasz erre
Hali!

Nagyon szép lett a bőr tényleg, de a piros rész sem panaszkodhat:) Talán kicsit festhetnéd kontrasztosra, és akkor kicsit erősebb lenne a hatás, de ha félsz hogy elrontod bőven jó így is :)
Ákos 270625 2009. július 27. 08:56
Válasz erre
Szép lett, nagyon tetszik a bőr festése!

A gyári figurákról annyit, hogy a legújabb diorámámnál 60 EURt költöttem 1:35-ös Mig productions figurákra. Az 5 figurából 4-nek vagy buborékos volt az öntése vagy elcsúszott a két fél forma vagy mindkettő. Ilyen minőséget a másolt figurák is tudnak, így számomra elveszett az a plusz, amit a gyári figurák jelentenek.

Egy másik projektemhez pedig kellene a Young miniatures LRDG figurája. Mivel a figura fém, nekem pedig a tervemhez át kell alakítanom (jómunkásembert csinálok belőle), ezért le kell másoltatnom gyantából. Most jön a dilemma: megveszem a figurát kb. 50 eur-ért, pluszban lemásoltatom jópárezerért (és egy hivatásos másolónak így lesz öntőformája hozzá), vagy veszek belőle másoltat?
georch 270624 2009. július 27. 07:57
Válasz erre
IMG_8174
IMG_8174
IMG_8175
IMG_8175

Lassan, de egyre biztosabban haladok a nénimmel. Gyakorlatilag a bal kézfej van csak hátra. A pirossal nem vagyok igazán elégedett, de azért így elsőre nem sírtam el magamat a végeredményen (újrafestéshez, a réteg vastagsága miatt meg jó lene lemosni, de akkor az egésznek annyi...). Matt lakkal lefújtam az egészet, de a végső inkább egy selyemmatt réteg felvitele lesz, így nagyon döglött a felülete. Még megpróbálom a szemeket is újra festeni, kicsit kancsi...:O
(Sajnos, mint első figura, ez is kopi. 15-20 ezer forintot nem kívántam, illetve nem tudtam arra költeni, hogy kipróbáljam magamat. Egyébiránt - bár ez nem figura téma, de artisjus lóf.sz - de én miért fizetek minden cd-re, memóriakártyára jogdíjat? Azért, hogy amellett, hogy a saját képeimen kívül semmi nem lesz rajtuk soha, homokozsó bácsi - és díszes társasága, az ún. sztárok - jókat nyaralhassanak?
Másik; nemrég vettem egy ehte figurát, a gyártónak szívesen elküldenék egy lengyel kopit, hogy megmutassam nekik, hogyan is kellene önteni, néha a gyári bubisabb, félrecsúszottab, sorjásabb, ergo szarabb, mint egy rendes kopi, sokszor 10-szeres áron. Ilyenkor mi van? Szerintem felesleges ezen a dolgon ennyire kibukni, azt meg nem értem miért most, mikor régóta tele van mindenféle kopikkal a fórum... Az alibabázás meg kicsit durva - amennyiben - állításod szerint, csak a jelenség ellen emeled fel a hangodat.)
benkara 270623 2009. július 27. 02:52
Válasz erre
heló!
Most nézem, hogy tényleg a te hsz-edre válaszoltam, ami természetesen tévedésből történt, úgyhogy bocsek :)
benkara 270622 2009. július 27. 02:34
Válasz erre
heló Macal!
Ha látsz egy zsebest, aki lenyúl egy márkás órát, aztán kiönti bádogból,aztán eladja neked olcsóbban, te meg megveszed és elviszed egy gyűjtőkiállításra a saját neved alatt, az szerinted kb. mennyire balekság?
ezt a parazita jelenséget a kereslet élteti. Szerintem ez a lényeg, és ez a nagy gáz!
benkara 270621 2009. július 27. 01:57
Válasz erre
Heló part!
Az hogy gizdázol még nem változtat a tényeken: amit te csinálsz az pitiáner és igénytelen. Lealázod ezt az egész makettezés dolgot, és bár irtózok mindenféle magyarkodástól mégis az van, hogy az ilyen hozzáállással hitelteleníthető el az ország, annyira, hogy aztán bármit meg lehet etetni vele...
azt ismered, hogy "sok drága aranynál többet ér a jó hírnév"?
Ráadásul nem is vagy ügyetlen festő. Mér kell akkor bemocskolnod magad? Persze lehet ezen röhögni is, de ha a dolog gerinces része nem érint meg, akkor nézzük a jogi oldalát, ami szerintem nem annyira fontos, viszont sokkal több pénzedbe kerülhet.
Miér nem kérsz tanácsot a Pegasotól, vagy a Warhammertől, hogy "segíccsetek má mer van ugyan vákumozóm, meg minden ,de még így is bénán nyúlom le a cuccaitokat!"
ugyan már...
kocka 270620 2009. július 26. 23:27
Válasz erre
A sötét oldal már a figurás topicot is elérte:)
Üdv: Darth Vader:D
part 270619 2009. július 26. 21:56
Válasz erre
Sajnos nem rendelkezem a keresett figurával, javaslom a komolyabb makettversenyek börzéit, ott nagyobb sikerrel juthatsz hozzá.
Rosszabb esetben marad az eredeti megvásárlása, de ha emellett döntesz azt kérlek add hírül ezen a fórumon, hogy benkara nevű fórumozótársunk lelkébe egy kis vigaszt csepegetess és lássa: vannak még igaz emberek a földön!:)
part 270618 2009. július 26. 21:51
Válasz erre
:)

"Az,hogy visszakézből fröcsögsz rám, nem lep meg, csak sajnálom."
Mit vártál egy ilyen támadás után, csavart labdát?:)
Szerintem te fordítva vagy bekötve, ha nem kell semmi abból amit már nem kívánok használni akkor ne vegyél belőlük és mindenképpen azt javaslom neked, hogy az én viszonyomat a hozzászólásodban példaként említett személyekkel ne próbáld meg analizálni, mert ahhoz egész egyszerűen nem rendelkezel elég információval.
Mielőtt nekiesel valakinek látatlanban, előbb kapirgálj a saját szemétdombocskádon (értsd önvizsgálat) és csak utána kezdj hadjáratba mások ellen, bár azt azért megnézném, hogy a windowsod jogtiszta-e és mennyi letöltött film/zene/stb van/volt a gépeden és tedd a szíved a kezedre mielőtt újabb indulatos választ készülsz publikálni:)
Ezek után bizonyára nem tartod részemről teljesíthetetlen kérésnek azt, hogy a jövőben személyemet megkímélni szíveskedj elbűvölően otromba hozzászólásaidtól.
Macal 270617 2009. július 26. 17:23
Válasz erre
Csak mert az én hsz emre válaszoltál...Amúgy nem védi őket senki:)
gyurmakoma 270616 2009. július 26. 17:12
Válasz erre
dwarf
dwarf

Hali
Én egy ilyen vagy erre hajazó Dwarf Warriort keresék.
proo0 270615 2009. július 26. 16:38
Válasz erre
xy
xy

ez a figura nincs meg véletlen?:
benkara 270614 2009. július 26. 13:56
Válasz erre
heló Macal!
1:nem is neked írtam, és nem is rólad van szó
A jelenségről mondtam el a véleményemet, mert ez itt egy fórum.
2: aki tonnaszámra másol az pont azokból él aki 4-5 netalán 10-et kifizet neki.A nevét meg tényleg ne mond, nehogy belegázolj a lelkébe. Óvni kell őket!...ezt a dolgot egyébként sose értettem. biztos az MVP-pajzs...
Macal 270613 2009. július 26. 13:33
Válasz erre
1: Én nem part voltam
2: Ismerem Krisztiánt is és Mikeot is személyesen, nem kell bemutatni őket
3: Nem másolok, csak saját figurát és cuccot, amit én faragtam
4: Nem terjesztek, csak saját figurát és cuccot amit én csináltam
5: Aki másoltat vesz 4-5 netalán 10 másoltat szerintem nem annyira gáz, mint aki tonnaszám másolja, neveket nem mondanék...
6: ha meg szabadulni akar tőlük mert nem kell neki az is becsülendő. Ha meg van aki nem akar másoltat venni, pl te az nem veszi meg. Én is az eredetit preferálom.
benkara 270612 2009. július 26. 13:32
Válasz erre
heló Macal!
Ez a tipikus általánosítás a megélhetésről, meg a többi klisé nem változtat a lényegen. Igénytelenség. Sajnos ez annyira beivódott a társadalmunkba, hogy már az a ciki,ha valaki szólni mer, hogy nemá!...
Miért kell ezt csinálni? mi haszna van ennek? Ettől a mentalitástól elszivárog az érték, és egy lapát kinderfigura marad. Ez a hobbi pont arról szól, hogy szeretem csinálni, vagy nem. amit szeretek, arra figyelek, költök, foglalkozok vele és a lehető legjobbá akarom tenni... és becsülöm más munkáját!
egyébként ezek olyan alap dolgok, amik mindenkinek tök nyilvánvalóak, csak egy kicsit le kell ülni hozzá és végiggondolni... és dönteni.
heló
benkara 270611 2009. július 26. 12:18
Válasz erre
Heló part!
Az,hogy visszakézből fröcsögsz rám, nem lep meg, csak sajnálom. Biztos ez a hozzászólás is elhomályosította a fogalmazóképességedet:)Ébredj fel Alibaba! bekeveredtél a negyven rablóba! Ne a debill börzésekhez mérd magad, hanem kérdezd meg mit szólna ehhez pl. Bódi Krisztián vagy akár MIKE! ne hőbörögjél itt nekem, hanem gondold végig, hogy mit ártasz ezzel a spúrkodással! ha neked ezek a gagyi szutykok tetszenek, és beveszi a gyomrod, a te dolgod, játssz velük a kádban, csak ne áruld!
Azért rontottam így rád, mert aki ilyen régi motoros létére ilyet csinál az elgondolkoztat. pont ez az a munka ahol a minőségre törekszik az ember és tudja értékelni más tehetségét, még akár pénzzel is! EZ a munka nemesít!
Nézd meg a Mennyei Királyság c. filmet és hallgasd meg mit mond a király, az első találkozáskor!
heló
Macal 270610 2009. július 26. 11:14
Válasz erre
Apa kezdődik:)

Kedves Benkara és mindenki, akinek fáj, hogy keleteurópában szinte csak a másolt figura megy!
Ezen változtatni nem igazán tudtok sajnos. Amíg errefelé az emberek megélhetése a tét, és a napi 8 -10-12 óra éhbéres meló után még pihenésképpen valami hobbit is szeretne magának az ember bizony akkor ráfanyalodik a másolt dolgokra. Azért megnézném hogy pl nálad hány cdn-dvdn látható tdk, maxell, sony, stb felirat:) Jómagam is vettem már másolt figurát, hogy gyakorolni jó lesz majd, és képzeljétek, mindezt versenyen tettem! Kimész egy hivatalos versenyre és ott áll 6 méternyi asztal a börzén csak másolt gyanta cuccokkal. Persze elszőrnyűlködik az ember, hogy ezt látja, és a minősége is hagy elég sok kívánnivalót maga után, de mivel szeret bizonyos témákat, és máshogy esélye sincs hozzájutni ilyen figurákhoz, kiegészítőkhöz vagy éppen járművekhez ezért elcsábul és bűnbe esik.
De nézz csak körül itt:
www.attilaproductions.com/forum/viewtopic.php

Itt pont erről van szó, sőt találhatsz egy kínai oldalt is, ahol csak másoltat árulnak és még a postát is ők állják:) Sőt, mit több, vagy egy rész az oldalon ahol havonta láthatod ki mit vásárolt és mennyiért:) Nesze nekünk adatvédelem:P
part 270609 2009. július 26. 09:43
Válasz erre
Üdv neked is kedves ismeretlen!

Nem gondolod, hogy ez a megnyilvánulásod hagy némi kívánnivalót maga után..?
Ha van véleményed akkor legalább vállald fel a személyazonosságod, ez így ebben a formában eléggé hézagos.
Egyébként pedig ha ez a dolog ennyire fáj az érzékeny lelkednek, akkor eredj oda a lengyelekhez meg mindenki máshoz aki a börzéken ilyet árul és ott jártasd azt a mosdatlan szádat, ne itt elbújva egy semmi kis nicknév mögé.
Ahhoz pedig hogy én meg az évek alatt összevásárolgatott cuccaimból mit hol kínálok eladásra ahhoz meg annyi közöd van kb, mint nekem a harangöntéshez.
Mielőtt egy fórumba bármit is beírsz öblítsd ki azt a koszos szádat vagy ha ez kevésnek bizonyul akkor térj vissza a jelek szerint nem túl régen elhagyott alma materedbe és tanulj némi jómodort, hiszen annak szemmel láthatóan híján vagy...
proo0 270608 2009. július 26. 09:02
Válasz erre
Szerintem a műgyanta öntés is szép és izgalmas hobbi!Mindenki tiszta esze elszokott gondolkozni hogy mi kerül ezen ennyibe vagy mért 500ft tíz csepp festék...Aki nem áll úgy anyagilag másolatot vesz,de ha nem lenne másolat akkor sem venne 30000-ért figurát.u.i:Szegény ember vízzel főz!
benkara 270607 2009. július 25. 23:01
Válasz erre
Heló part!
ezeket az ótvarszemét buborékos lelopott figurákat mér teszed ide! te örülnél, ha meglátnád a saját munkád gagyi másolatát árulni? Ha már hobbiról van szó azt az ember csinálja tiszta szívvel, és nem ilyen görény tolvajmódra! heló
Kumancs 270606 2009. július 23. 22:59
Válasz erre
Üdv.
Keresek 1:35-ös kisfiú figurát. Bármien verzió érdekel. Lehetőleg gyantából. Előre is kösz.
Kockabob 270605 2009. július 23. 20:39
Válasz erre
már nem emlékszem,de jó hogy még egyszer megkérdeztem:).Nagyon szép munka, ez a bőrcucc fantasztikusan van megfestve, grat:)
Ja, és kösz az emil címet, ment a levél.
part 270604 2009. július 23. 20:27
Válasz erre
Elnézést az ostoba szóismétlésért, de az említett eljárás abszurditása elhomályosította fogalmazóképességemet.
part 270603 2009. július 23. 20:26
Válasz erre
LOL:)
Ki volt az a barom aki ezt javasolta?:):)
Ugyan dobj már bele a lobogó vízbe egy darabot a figurából, meglátjuk mi marad belőle a radikális zsírtalanítás után:)
Eme radikális pasztőrizálás helyett inkább a mosószeres zsírtalanítást javaslom és utána a törölgetés mentes szárítást.
Anno jóval kevesebb tapasztalattal rendelkezve ezeket a tisztító eljárásokat mellőztem, de semmiféle festék ledobást nem tapasztalatam.
Ilyet sikerült csinálnom belőle:
kep.tar.hu/part/27543994/5494547
Kockabob 270602 2009. július 23. 20:12
Válasz erre
Okéj,holnap meló után ki próbálom.Azt olvastam valahol hogy mindenek előtt ki kell főzni mert van rajta valami anyag ami ledobja a festéket és nem engedi kiszáradni az anyagot, erről tudsz valamit?
part 270601 2009. július 23. 19:28
Válasz erre
Hát, ilyet még nem kellett csinálnom PVC-n, de azért kipróbálnék 1-2 dolgot főleg azokon a részeken amiket leszel az ember szemétnek.
Először Neoflexet alkalmaznék, ez szerintem jól alkalmazható lenne ilyen célra.
Majd meséld el az eredményt, jelenleg nem dolgozok olyan figurán ami ilyen anyagból van.
part 270600 2009. július 23. 19:24
Válasz erre
Üdv!

Az adatlapon rajta van az egyik elérhetőségem, de gyorsan ide is leírom.
demir kukac freemail.hu
Kockabob 270599 2009. július 23. 17:49
Válasz erre
Engem is érdekelne pár figurád,egy emil címet adjál légyszíves.
Kockabob 270598 2009. július 23. 17:47
Válasz erre
Köszi,zselés Loctite om van remélem az jó lesz. A sisaknak még egy problémája van még pedig hogy rücskös, valamivel ki kellene glettelnem festés előtt. Milyen tömítő anyag marad meg rajta?
Ronin 270597 2009. július 23. 12:35
Válasz erre
Szia Part!
Érdekelne pár figurád, különösen a motoros Terminátor! Hogy bonyolíthajuk le a dolgot?
üdv: Ronin
part 270596 2009. július 22. 22:40
Válasz erre
Aktualizáltam eladó figuráimat tartalmazó képtár részlegemet.
Íme az eredmény:
kep.tar.hu/part/50637161
part 270595 2009. július 22. 22:39
Válasz erre
Hajszárító vagy meleg víz, esetleg asztali lámpa izzójának hője.
A magam részéről anno hajszárítóval pászítottam a megfelelő szögbe egy szerencsétlenül álló kart.
Jó kis anyag ez a PVC, de csak a jó minőségű pillanat ragacs fogja meg.
újonc 270594 2009. július 22. 22:02
Válasz erre
Köszönöm mindkettőtőknek!
Kockabob 270593 2009. július 22. 21:45
Válasz erre
Sziasztok
Anno kaptam egy vinyl Darth Vader figurát és szeretném össze állítani,ebben kérném a segítségeteket.
Először is hogyan lehet formázni, mert elég sok deformálódott alkatrésze van főleg a sisakja (tök tojás).
Előre is kösz a segítséget.
András
part 270592 2009. július 22. 21:28
Válasz erre
Tessék ez, de innen neked kell továbblépned a tetszik nem tetszik kérdésből:)
www.youtube.com/watch
vitarisi 270591 2009. július 22. 21:22
Válasz erre
A figurafestés technikájának elsajátítása több év alatt meg csak, rengeteg gyakorlással. Milyen technikát akarsz használni? Olaj v. akril?
Vallejo akrilokkal dolgozom, tudom ajánlani, erre egy jó "tutorial" Calvin Tan "step by step" írása:
zyclyon-tutorials.blogspot.com/2009/03/1_28.html

Nem tudom mennyire segít, főleg ha nulláról kezded...Ajánlom anatómiai könyvek, fotók tanulmányozását, és színkeverés tanulást elsőre, ez nem 2 nap alatt fog menni...
part 270590 2009. július 22. 21:15
Válasz erre
Ez tényleg lustaság.
Másrészt ez egy olyan terület amit 1-2 hozzászólásban lehetetlen körüljárni, még az alapdolgokat sem.
Szerintem ha a kugliba beírod, hogy "figure painting toturial" elég sok találat fog felugrani.
És korunk nagy közösségi videoportáljáról, a jútúbról sem szabad elfeledkezni, ott még korrekt kis videókat lehet találni szintén erről a témáról.
Azt remélem te sem gondoltad komolyan, hogy itt mindenki kívülről fújja, hogy melyik hozzászólásban mi hangzott el 3 évvel ezelőtt, az meg pláne nonszensz, hogy ezt a kedvedért egy önzetlen hü -pardon- hős, majd végigböngészi:)
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149.