/ Fórumok /

Figurák

Minden ami a figurakészítéssel kapcsolatos...1/35-tól az 1/9-ig. Kérdések, festési tanácsok, bemutatók, stb...
by Landser
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149.
Israti71 564138 2014. július 25. 20:16
Válasz erre
Én tavaly cserében szereztem 3 mongol lovast az Italeri által kiadott 54mm aranyhordából. Minőségre tényleg nem első osztályúak,de azért nem is annyira rosszak.Versenyre lehet hogy nem vinném,de itthonra,gyakorolgatni a festést,stb. arra tökéletesen megfeleltek.Feljavítani tényleg nem nagyon lehet őket,már csak az anyag puhasága miatt sem,szóval a faragás felejtve.
Ezek az új MB szettek nagyon szépnek tűnnek,a téma is jó,de tényleg nem nagy a választék(egyenlőre).A római-hellén korszak talán kicsit jobban izgat,de ezek a Napoleoni témák is bejövősek.120mm-ben több is van és nagyon szeretem őket.
Israti71 564137 2014. július 25. 20:07
Válasz erre
Köszi a linket.
Hát sajnos tényleg nem olcsó...egyenlőre akkor mégis csak 120 mm-esezem.Ha itt beszereztem amiket terveztem,akkor pár ilyen MB történelmivel folytatom majd lehetőségeim szerint.
Freddy 564136 2014. július 25. 19:00
Válasz erre
54mm-essé nagyított 1/72-est figurafestésben megszokott szintre feljavítani kb olyan meló lenne, mint nulláról új figurát faragni. Olcsó, igen, de nem biztos, hogy 3000 forintot egy hónapi munkáért cserébe akarok megspórolni.
alexkidd 564135 2014. július 25. 18:57
Válasz erre
Szia!

Szerintem nagyon jól sikerültek a figurák.
Sajnos az ára valóban megközelíti a 120 mm-es miniart figurák árait, viszont egyet kell értenem Freddy-vel, hogy azért az italeri készletek nem igazán ütik meg ezeknek a szetteknek a színvonalát. Sajnos most elfogytak tőlünk, hozzávetőleg 2 hét múlva kapunk újra belőlük.
www.makettshop.hu/termeklap/figurak/1/32-figura-makettek/masterbox-132---french-hussar-napoleonic-wars-era_170215

Üdv,
Alex,
makettshop
pcurtis 564132 2014. július 25. 17:54
Válasz erre
Szerintem az a messzeség nem olyan távoli.Az MB-nek történelmi figurák területén nincs olyan nagy választéka. Az Italeri 54-es eleve hátránnyal indul egybeöntöttsége miatt ( 1:72-es változat nagyítva ),ami nem jelenti azt, hogy nem lehet feljavítani. Árban is valamivel kedvezőbb, ebben az árkategóriában és méretben az ókor, középkor és Napóleon korából nem sok gyártó kínál termékeket ( Magyarországon történő beszerzésre is gondolok ).
Freddy 564130 2014. július 25. 17:12
Válasz erre
Azért az Italeri 1/32-esek messze vannak az MB készleteitől.
Israti71 564129 2014. július 25. 17:06
Válasz erre
Köszi mindenkinek!
Tetszeni nekem is tetszik,bár jelenleg a 120 mm-es sáncon erősítek.Ez nem jelenti azonban azt hogy a kisebb történelmiekből sosem lesz egy pár.Igen,az ár nagyon befolyásolja a beszerzési kedvet.Lehet hogy egy ilyen ára vetekedni fog egy 120 mm szóló Miniart figuráéval...?Az Airfix régi 54 mm-es Napoleoni történelmi figurái is aranyárban vannak,feltéve hogy lehessen is kapni.Akkor lehet hogy Italeri lesz a végén,nekik is van jó pár 1:32 figura szettjük :-)
Regal 564124 2014. július 25. 14:58
Válasz erre
Első ránézésre nagyon jó minőség!
A téma meg pláne jó:-)
Freddy 564122 2014. július 25. 14:12
Válasz erre
Wow, van már ilyen is? Nekem amerikai észak-dél polgárháborús készletem van tőlük (magyar huszárok lesznek), az nem tűnik rossznak, csak nagyon drága, és azért a tömítőpaszta sem fog pihenni.
Szerintem érdemes megpróbálkozni egy ilyennel, a lovas figurák amúgy már ebben a méretarányban is elég drágák.
Israti71 564121 2014. július 25. 13:57
Válasz erre
l_MAS3208
l_MAS3208
l_MAS3208_MFU2
l_MAS3208_MFU2
l_MAS3208_MFU3
l_MAS3208_MFU3
l_MAS3208_MFU4
l_MAS3208_MFU4
l_MAS3208_MFU5
l_MAS3208_MFU5
l_MAS3208_MFU6
l_MAS3208_MFU6
l_MAS3209
l_MAS3209
l_MAS3209_MFU1
l_MAS3209_MFU1
l_MAS3209_MFU2
l_MAS3209_MFU2
l_MAS3209_MFU3
l_MAS3209_MFU3
l_MAS3209_MFU6
l_MAS3209_MFU6
l_MAS3209_MFU5
l_MAS3209_MFU5
l_MAS3209_MFU7
l_MAS3209_MFU7
l_MAS3209_MFU4
l_MAS3209_MFU4

Urak!Ki mit tud a Masterbox 54 mm-es Napoleoni figuráiról? Megéri megvenni?
D.A
Cs.Béla 564110 2014. július 25. 09:30
Válasz erre
Köszönöm a lehetőséget, nekem nem igazán passzol a jövőbeli terveimbe. Ettől függetlenül sok sikert kívánok a megvalósításához!
Üdv.Béla
enyedit 564084 2014. július 24. 19:04
Válasz erre
MB_3588
MB_3588

ouppsz... Regal: persze! lehet kombinálni :-) -csak az elkészült műnek legyen része ez a figurasor -vagy akár más is amit javasoltok:
enyedit 564083 2014. július 24. 18:58
Válasz erre
Hölgyeim, Uraim,
Azthiszem, olajat öntöttem a tűzre ezzel a másolatos témafelvetéssel -bár el kell ismerni, születtek építő javaslatok, amin érdemes lenne elgondolkodnia a versenyek szervezőinek/védnökeinek. Ne menjünk bele abba a vitába, hogy mi van akkor, ha fémből készül a másolat, ha verlindent, authorscluptot, beneitot, stb másolok gyantából... :-)
Egy biztos: a gondolataitokat érdemes volt olvasni és ajánlani tudom a versenyszervezőknek, hiszen ha a másolatok kikerülnek a versenyekről, sokat veszít a Magyar makettező társadalom.

Ám: az ötlet felvetésére, hogy egy készletet nevezzünk ki, ami sokféleképpen átalakítható várnék még javaslatokat, és egyben válaszolnék is néhány kommentre:
Béla, ez egy, az eddigiekben megszokott kategóriákon kívüli kategória (huhh, ez szépen hangzik) lenne -nem kötelező ebben indulni, de van annyi fantázia abban a készletben, hogy nagyon sokféleképpen át lehet alakítani: szamurájnak, középkorinak, űrhajósnak, terminátornak, stb :-) -hasonlót gondoltam, mint a pl. 1/35-ös harcjárművek föltt álló kiemelt kategória volt a II VH Magyar harckocsijai. Neked kell eldönteni, hogy ezzel indulsz-e vagy sem.
Nagyon tetszett atyitibi hozzászólása, én nem irtam le ilyen szépen: kapsz egy pakkot és csinálj belőle valamit: lássuk meg, hogy tud alakulni a kezed alatt a műtárgy!

Többen jeleztek vissza privátban, hogy lenne kedvük egy ilyen megmérettetésben: legyen ez akár verseny, legyen ez akár egyéni kihívás, hogy mit tud kihozni egy olcsóbb kategóriás készletből - Mohegan, Béla, atyitibi, lgz, Varjúbácsi -és Többiek, Ti hogy vagytok ezzel? -ha sikerül kiírni a szabályozást, akkor lenne kedvetek egy ilyenben indulni?
Ha nem ez a készlet, akkor van más javaslatotok?
Bocs, de ez a válasz is fontos lenne, hiszen ha nem lesz elegendő jelentkező, akkor bele sem fogunk...

Jah' -és egyet ne feledjünk el: ha sikerül ennek a kategóriának a kiírása, ismerve a munkáitokat (jómagam jóideje egyéb okok miatt nem készítettem el makettet, de szívesen olvasgatom a soraitokat) akár példát is mutathattok azokkal a fiataloknak, hogy nem kell csillagászati árú makettekben gondolkodni, legyen egy ötlete, amiből el tudja kezdeni a makettezést. Nekem már van is egy ötletem: stip-stop: megcsinálom a toystory zöld katonáit, erre van még elég zöld festékem -úgyhogy én is indulok:-)
enyedit 564082 2014. július 24. 18:31
Válasz erre
bocs, az előző VFRTOM hozzászólására ment válaszul
enyedit 564081 2014. július 24. 18:31
Válasz erre
Szia,
Azt nem mondtam/írtam, hogy nem lehet átalakítani:
"Egy megadott készletre variációkat kérni, a "fúrás-faragás" nélkül, hát érdekes. Maximum úgy tudom elképzelni, mint ami már létezik, de nem működik, hogy feljavított, feljavítás nélküli kategória." Az alapnak kell ennek a készletnek lennie. Ha elkezded a készletet átalakítani, és az átalakítás közben készítesz egy-két képet és azzal igazolod hogy ebből a készletből származik -akkor tökéletesen beleillene ebbe a kategóriába. Kissé blődli példával: elkezded a figurákat, de az orosz falusiak helyett űrhajósok lesznek, leeresztett sisakplexivel a holdon. Hmm.. ez egy érdekes elgondolás, de mivel a készlet 75%-át felhasználtad, ugyanúgy része lenne a versenynek -sőt, az ötletért akár külön pontok is adhatók (amennyiben eljutunk odáig, hogy meglesz ez a kategória és annak a részletes szabályai, hogy ne legyen ebből harag ///ami úgyis lesz/// a versenyen) :-D
Így már sikerült tisztázni? -igen, nem lenne elvéve a faragási kedv, de ennek a készletnek kell az alapnak lennie.
Cs.Béla 564075 2014. július 24. 17:34
Válasz erre
Az ötlet jó, ami a pozicionálásra vonatkozik, persze azon gondolat jegyében, hogy a makettező a mintát nem hamisítótól vásárolja. Egyszer megvenni, és átalakítani, vagy netán MAGÁNAK másolni, ez még elfogadható.
Ettől függetlenül úgy gondolnám, hogy a fiataloknak nem elsősorban a többségében eredeti fémfigurákon, vagy legfőképp nem azok másolatain kellene gyakorolniuk. Vannak fröccsöntött készletek, melyek ára tűrhető, és olcsóbban jön ki egy-egy figura, mint pl. a hamisítvány. Példaként említhetném a Dragont, MB-t, Miniartot, stb.
Láttam diorámákat, amik ezen készletek felhasználásával készültek, és a figurák festésének minősége példamutató volt. Talán innen lehetne indulni, és mire megtanul a fiatal figurát festeni, talán a gazdaság is helyreáll. :)
mohegan71 564074 2014. július 24. 17:20
Válasz erre
Üdvözletem uraim! Van egy kérdésem az megfelelő mentség az a másolt figura vásárlásra?,hogy keresek 100000 jó magyar forintot,fizetem a bank kölcsönöm eltartom a gyereket élem az életem és ha sikerül a kosztpénzből lecsípnem veszek évente 2db másolt figurát! Üdv: Réz Norbert
Sherman 564073 2014. július 24. 17:12
Válasz erre
Nagyon nehéz kérdés. Elsősorban leszögezném hogy minden módon elítélem a hamisítást. Mindazonáltal nem hasonlítanám össze a Volt fesztivált látogató fiatalokat a makettezni (makett versenyeken indulni) vágyó fiatalokkal.
Ha nem vesszük figyelembe a társadalmi, gazdasági "adottságainkat" hamarosan elfogynak a fiatal versenyzők.
Én már a nyolcvanas években is infarktust kaptam ha egy-egy külföldi magazinban meg láttam, hogy egy Tamiya figurát szét vágnak hogy más pozícióba állítsák.
Örült pocsékolása az eredeti maketteknek.
Én két esetben engedélyezném versenyeken a műgyantamásolatok indítását.
1. Alkotói szabadság: Adott számú végtagja nem az eredeti pozícióban áll (elveszti eredeti formáját, beállítását)
2. Korosztály különbség: Egy kilenc éves sráctól (vagy szüleitől) ne várjuk el hogy a drága vagy még drágább figura szettet vegye meg, mert részt szeretne venni egy versenyen.

A véleményem olvasásakor kérlek vegyétek figyelembe hogy bár én nem indulok versenyeken de látom, hogy fogyatkoznak a verseny munkák.
Regal 564072 2014. július 24. 17:05
Válasz erre
Sziasztok,

nekem személy szerint tetszik az ötlet, hogy pl ugyanazon figurasorból ki mit tud kihozni (én szamurájban gondolkoznék, de eléggé leszűkülne az érdeklődők köre...:-) de ott vannak - pl a Miniart focistái, boxolói. Ott lehetnek tetovált katonák, málhazsákok közé kifeszített szalagok közt )vagy helyi verekedés a kocsmában a többi figurával, vagy gyalásóval kijelölt kapuk közt focizók...és kombinálni is lehetne a 2 készletet:-)
Egy kategória lehetne, amit a gyártó hirdet meg. De mivel nem gyártok makettet, és versenyt sem szerveztem soha, nem tudom,hogy mennyire kivitelezhető, hogy lehetne megoldani, mekkora lenne az érdeklődés.
Üdvözlettel,
Regal
Cs.Béla 564071 2014. július 24. 17:04
Válasz erre
Kérdés, hogy van-e másolt CD-nk, torrentes filmünk? Elképzelhető. De van egy szeretett hobbink is, és ahogy szoktam mondani, legalább a saját fészkünkbe ne piszkítsunk. Már aki magáénak érzi...
lgz1904 564070 2014. július 24. 16:50
Válasz erre
Mováron külföldieknél is volt zacskos árú(és szerintem nem "saját"termék volt.
atyitibi 564069 2014. július 24. 16:43
Válasz erre
Akkor a zacskós pali a kulcs figura :)
Freddy 564067 2014. július 24. 16:25
Válasz erre
Én úgy értettem, hogy a verseny jóhírét féltik a másolatoktól, ebből a szempontból mindegy, milyen szépen van kifestve.

A jóhiszeműség feltételezése szerintem kicsit naiv/álszent, másolt figurát nem szoktak jóhiszeműen venni: nejlonzacsiban a turkálódobozból fénymásolt képpel, arra nehéz azt hinni, hogy eredeti. Aki versenyre fest, az nézze meg jobban, mit vesz, annyira nem nehéz kiszúrni a másolatot, pláne, ha eredeti csomagolást is kérnének hozzá, ahogy írtam.
atyitibi 564065 2014. július 24. 15:07
Válasz erre
Sziasztok !
Jó a téma és el is gondolkodtatott ,ezért én is fűznék néhány saját gondolatot hozzá . A kiállításon a makettezők nyers formákat keltenek festéssel ,egyebekkel életre tudásuk szerint ki ki a maga módján. Nem a formák versenyeznek hanem a makettezők ,hiszen ha nem így lenne akkor sok sok egyforma formát nézegethetnénk. A látogatók és a zsűri is ezekre a makettező és nem makett teljesítményekre kíváncsiak ezeket értékelik .Na mármost ennek fényében szerintem nem a szervezőknek a kiállításon kellene ezt megoldani, azt mérlegelni hogy az a nyers forma milyen módon került a felhasználóhoz már csak azért sem mert az hogy valaki jóhiszeműen hozzájut egy maketthez vagy sem ,és majd ott szembesítik azzal hogy ez egy másolat és ez milyen helytelen dolog ,ejnye bejnye és ki se rakja az asztalra azt a gyalázatot... Ez szerintem nem egy járható út . Azzal egyet tudok érteni hogy a másolatok árusítását a rendezvényen tiltsák ezzel is visszaszorítva annak terjedését de ettől többet már csak azért sem mert ami nem használ az amúgy is szerény makettezésnek az inkább ne is ártson . Másrészt az hogy nem lehet versenyeztetni másolatot még az nem biztosítja azok kevesebb mennyiségét . A világon mindent hamisítanak ,ezzel nem kel együtt élnünk de egyelőre csak a föld nevű bolygó lakható .
Cs.Béla 564064 2014. július 24. 14:49
Válasz erre
Sziasztok!

Az én véleményemet már többen ismerik, de azért általánosságban megosztanám, még akkor is, ha lesznek páran, akik ferde szemmel néznek rám. (Kérem "enyedit"-et, nézzel el ezt a félig kapcsolódó hozzászólást, az ő felvetéséről is fogok írni.)
A magyar ember olyan, hogy ha nagyon szüksége van valamire, arra összekuporgatja a pénzét. A másik véglet, aki elissza, elcigizi, elbulizza, és közben sopánkodik, hogy milyen drága egy eredeti Pegaso figura...
Miért nem veszünk meg másoltan egy Dragon Tigrist, vagy egy Tamiya 32-es Spitfiret?
Talán azért, mert nincs. Így hát nem marad más hátra, mint gyűjteni az "eredetire". Miért vesszük meg a másolt figurákat? Egyszerű a válasz, mert van.
A szegénység és a gazdagság relatív dolog. Én is vágynék egy 70-ezres figura szetre, és szeretnék egy Kawasaki Ninja-val közlekedni, de hát nem engedhetem meg magamnak. És ezt tudomásul veszem. Korábbról vannak másolt figuráim, abból az időből, mikor még körülményes volt az eredetik beszerzése. Freddy hozzászólásával teljesen azonosulva ezek valószínűleg nem versenyen lesznek megmutatva, hanem az otthoni polcon fogják végezni. Vagy talán nem azt hangoztatjuk folyamatosan, hogy a makettezés öröme a lényeg? E tény ez esetben is megvalósul.
Ellenben úgy gondolom, versenyen nincs helye ezeknek a termékeknek. Ideje lenne elgondolkodni azon, hogy akik a másolt dolgok mellett törnek pálcát, azok szó szerint egy gazdasági bűncselekményt, - akár akaratlanul is -, a termékhamisítást támogatják. Egyáltalán felvetni a kérdést, hogy engedjük, vagy ne engedjük indulni a másolt dolgokat, egyszerűen nevetséges. Mintha arról szavaznánk, hogy betartsuk-e a törvényeket, vagy sem.
Móváron a börze szervezőjének, Zsembera Józsi bácsinak is komoly gondot okozott az egyik másolt dolgokat árusító magyar "kereskedő". Ha szemet hunyunk e dolog felett, akkor pár év múlva sopánkodhatunk, hogy milyen jó volt, mikor még működött a makettfigura.hu, had.hu, a rendelési lehetőség Csitei Bélától,stb. És persze senki nem érti majd, hogy vajon mi a fenéért zárták be a boltot. Gondolkodjunk!
A leírtakkal egyébként a magyarországi gyártók, és az érintett kereskedők teljes egészében egyetértenek, átbeszéltük ezt a dolgot.
A tavaszi versenyidőszakban azokat a versenyeket látogattuk, ahol a szervezők igyekeztek garantálni, hogy eredeti termékek forgalmazását engedélyezik. Így is volt olyan, aki nem foglalkozott a szervezők kérésével, és "fű alatt", ill. másik kereskedő által kínálta a portékáit. Természetesen a következő alkalommal már erre is fogunk figyelni.
Ez ősszel sem lesz másképpen, a szervezőknek kell eldönteniük, kit látnak börzésként szívesen a versenyükön. Megkeressük őket, kérünk egy állásfoglalást. Mi szívesen mennénk, de nem minden áron, rajtuk múlik, az általuk képviselt állásponton.
Varjúbácsi hozzászólása ütős, még annyit tennék hozzá, hogy a nálunk lévő VOLT fesztivált (zenei esemény)több ezer fiatal látogatta. A három napra a belépő több mint 30.000,- volt. A Szigetre a bérlet 59.000,-Ft. fesztivaljegy.hu/index.php Egy eredeti Andrea figura a György Lacinál 5-6.000,-Ft, a gyártó honlapján 20 €. No comment.

Enyedit: egyéni véleményem, hogy egy MB készletre szorítani a kategóriát, nem célravezető. Nem garantált, hogy a téma sokaknak kedvére való lenne.Az más kérdés, hogy az elérhető áru MB figuraszettekből indítani kategóriát, netán az MB támogatásával...

Köszönöm a türelmeteket!
Üdv.Béla
Varjúbácsi 564056 2014. július 24. 13:09
Válasz erre
Tamás!
A „magyar másolatok lesznek a témák” felvetés szerintem azért sántít egy kicsit, mert tapasztalatom szerint a magyar másolók sehol sincsenek a lengyel és cseh másolókhoz képest, (Brno,Prága, Plastik Zima, stb.) nem is beszélve a kínai dömpingről! (Talán alibaba, vagy valami hasonló oldalon tonnaszám nyomják fillérekért a kópiákat.)
Ez természetesen nem mentség, különösen akkor nem, ha valaki komoly tízezrekért megvesz egy makettet, aztán komoly tízezreket költ kiegészítőkre - fém lövegcső, maratás, fém lánctalp, festék, mindenféle bemosó és filterező löttyök, pasztelporok, stb. - aztán amikor egy 3000.-Ft-os figurát rá kellene tenni, hirtelen a zsebéhez kap, hogy "Jujj, de drága!".
Freddy 564052 2014. július 24. 10:57
Válasz erre
Az eredetiség ellenőrzésére ha nem is 100%-os, de jól használható módszer lehet az eredeti csomagolás bemutatása. Persze ezt nem mindenki őrzi meg, de előre ki kell hirdetni, hogy mittudomén másfél év múlvától így lesz, arra már mindenki úgy tud készülni. Versenyt mindenki tisztelje meg azzal, hogy eredeti figurát visz, hogy otthon a polcra mit tesz, abba úgyse tud senki belekötni.

Kötött figurás verseny nem tudom, mennyire jó ötlet, így is elég kevés figura van versenyeken.
vfrtom 564045 2014. július 24. 07:16
Válasz erre
A másolatokat nem lehet kiszórni. Ez pont olyan szélmalom harc lenne , mint a torrentezés, senki nem csinálja , de mindenki ismer olyat, akinek a szomszédja csinálja.Az pedig ,hogy ki és hogyan dönti el melyik az eredeti, kicsit aggályos. Vinnem kellene a számlát? Meg egy másik univerzumban , a börzéken árult műgyanta cuccok számla és pedigré nélkül cserélnek gazdát(a műanyagstanyicliben).Példa: az x gyártó fröccsöntöt makettjének nekem tetszik a tornya , a másikról a futógörgő, de később szeretném mindkettőt megépíteni, de láttam egy hibridet és azt is, csak egy toronyért, vagy görgökért nem veszek még egy készletet. A szabályok közé szorított makettezés pedig - szerintem - pont a lényegét veszíti el. Egy megadott készletre variációkat kérni, a "fúrás-faragás" nélkül, hát érdekes. Maximum úgy tudom elképzelni, mint ami már létezik, de nem működik, hogy feljavított, feljavítás nélküli kategória.
Israti71 564044 2014. július 24. 07:01
Válasz erre
Szia Tamás!
Lassan én is felfogom a kezdeményezésed lényegét:-) Akkor olyan ez mint egy "group build". Szerintem annyiban jó ez,hogy egy,aránylag (mindenkinek) anyagilag is elérhető,de full legálisan indítható készlet megépítése lenne a téma,a variációk egy témára pedig a kivitelezés.Tényleg nem rossz elgondolás.
Én személy szerint szívesen benne lennék egy-két ilyen elkészítésében,viszont a versenyeztetésben nem biztos,mert én évente csak egyet tudok magamnak megengedni,mind időben,mind pedig anyagilag...de ezt is csak az egyik napon.Tehát ha a versenyen indított diorámám( az amim) zsűriztetését is meg szeretném várni,akkor ehhez másnap is oda kellene utaznom,hogy a makettemet hazavigyem,a költségek miatt pedig ezt lehet hogy már nem tudnám bevállalni,esetleg valakivel,aki jár felénk,hazahozatni.Ezzel meg megint nem szeretnék senkit terhelni.
Remélem nem baromságokat írtam...?:-)
ponty 564042 2014. július 23. 23:53
Válasz erre
Köszönöm a pontosítást. Ez a készletes dolog jól hangzik, ha olyan versenyről lenne szó amin részt tudok venni, akkor komolyan elgondolkodnék a nevezésen. Elég érdekes (Akkor ez gondolom olyan, mint amikor egy versenyen volt olyan, hogy egy airfix Mig-15-ből a helyszínen mit tudnak alkotni a versenyzők, csak itt nem ott helyben kell összedobni valamit.). Ennél már tényleg akkor csak az alkotón múlik minden illetve ha indulni akar akkor be tudja-e szerezni a készletet lehetőleg miné rövidebb időn belül (Mert mondjuk nekem ha indulni akarnék, valószínűleg, vagy az utazás a pesti boltokba, vagy a netes rendelés marad.).
enyedit 564037 2014. július 23. 23:06
Válasz erre
Szia,
Egy kicsit pontosítanék:
1.) másolatok kérdése: ez csak mint kiiduló gondolatként vetettem fel, erről más sokan, sok helyen nyilatkoztak: itt és most nem szeretném azt folytatni: magánvélemény: nekem is vannak másolataim, de nagyobb értékű készleteim is... ha a makettverseny szervezői nem tiltják az akár másolatból készült munkák indítását - akkor szerepelhetnek. Hogy ezt mi módon oldják meg, hogy a műről bizonyítást nyerjen, hogy az másolat? legyen az Ő dolguk. Jómagam is voltam több versenyen szervező régen, nem szeretnék tanácsokat osztogatni, csak egyet: írják ki a versenykiírást pontosan, erre a témára is kiterjedő figyelemmel.
2.) Új kategóra: voltaképpen azért, hogy egy makettező munkája legyen értékelve, ne pedig a beleölt -akár csillagászati- pénzösszeg. Munka alatt értem: festés, elképzelé, megvalósítás
3.) idézek: "mi van ha valaki a koncepciójához, nem azokat a figurákat akarja fölhasználni? Akkor az ne induljon a versenyen?" ezt nem mondtam :-) -ez egy külön kategória lenne, mindentől független: mint pl a kiemelt kategória (pl.: Magyar harcjárművek a II VH-ban)

Köszönöm a hozzászólást! :-)

Még egy dolog, amit kérnék a hozzászólóktól:
Ha megszervezésre kerülne egy ilyen kategória: egy készlet -és annak elhelyezése egy alkotásban, akkor azon lenne-e kedved indulni? -ezt azért kérdezem, mert ha kellő számú támogatás van, csak akkor érdemes lépéseket tenni ezügyben... :-)
ponty 564035 2014. július 23. 22:51
Válasz erre
TI festés-, tisztítás után hogyan oldjátok meg, hogy a tűecsetetek hegye "tű" maradjon? Van egy elég márkás ecsetem, és most jól megszenvedtem vele, hogy visszaállítsam a formájára.

Enyedit, pedig ha jól értem akkor azt akarod mondani, hogy: Ha kiderül egy figuráról, hogy másolat, akkor a zsűri kizárja. Na most ez még rendben, de nem hozza szabályszerűen azt magával, hogy csak a drágább, és jobb művek maradnak bent. Attól, hogy másolat, még nem biztos, hogy a festése nem lesz ugyanolyan jó, mint az eredetinek. Jó gondolom aki meg tudja venni a 8-, 16-, ahogy néha látom 70.000 Ft-s figurákat, annak akkor biztos van már valami a tudástárában, és nem kispályás. De mi van akkor teszem föl, ha valaki át akarja alakítani azt az adott figurát, mert az állt az elképzeléseihez legközelebb, de ugye senki nem akar egy szép drága figurát szétbarmolni, mert mondjuk átalakításban annyi tapasztalata, és/vagy sajnálja csak azért megvenni hogy szétfaragja (ez a kettő most nekem is közrejátszik egy 1/72 gyantakészletnél, és ezért akarok róluk egy másolatot készíttetni, igen eredetit vettem), és ezért dönt a jóval olcsóbb másolat mellett. A másik pedig, hogy egy börzén, vagy bárhol egy kis stanicliben meglátja, "defajin" gondolja, és megveszi, aztán dunsztja sincs róla milyen gyártó, mert nem katalógusból nézte ki (Vagy nem áll neki otthon kutatni, hogy melyik gyártó terméke lehet, és kezd vadászni az eredetire, hanem ott helyben fölmarkolja, aztán nem ereszti, legalább is ha magamból indulok ki.). Ezután ha a szívének kedves figuráját aminek az eredetét nem ismeri büszkén nevezné, (és mi van ha csak nem volt már doboza, meg mondjuk néhány darabja) és nem tudja bizonyítani, hogy akkor eredeti-e (jó itt valószínűleg az). A másik dologról, pedig azt, hogy akkor indítanátok egy kategóriát, amiben egy adott készletet kell fölhasználni. Ez egy jó ötlet, de az előző kérdést nem annyira oldja meg (Vagy ez most két külön dolog? Nem tudom). Mert mi van ha valaki a koncepciójához, nem azokat a figurákat akarja fölhasználni? Akkor az ne induljon a versenyen? De mint témára kategória, hogy ugyanabból ki mit tud kihozni, és elérhető árú alapanyagot neveznek meg, az tetszik. Egyébként valószínűbb, hogy csak kiszorulnak a versenyekről a másolatok, mert a többség az nem azért veszi meg, hogy versenyekre küldje utána. Ennyi volna az én véleményem, remélem nem értettem semmit félre. De egyébként teljesen jogos amit mondasz.
enyedit 564031 2014. július 23. 21:59
Válasz erre
Sziasztok,
Egy közvéleménykutatás ügyében ragadtam billentyűzetet. Remélem minél több makettezőhöz (többnyire figurások/harcjárművesek) eljut a lenti felhívás/kérdés és érdemi válaszok érkeznek rá -ha nem, akkor is egy próbát megért...

Szóval, előzmény:
Több fórumon is meg lett jegyezve, hogy a hazai versenyeken nagyon sok a másolt/nem eredeti figura. több találgatás is született erre, néhány sör mellett a ’Móvári kiállítás két napja között arra jutottunk néhányan (neveket nem említek, nem az a célom, hogy bárkit is befolyásoljak) + néhány üveg alkohol, hogy többnyire a másolt termékek használata vélhetően az eredeti készletek igen magas ára. Ezzel sajnos nem lehet mit tenni, sokan vagyunk, akik nem engedhetik meg maguknak a több tizenezer forintos figurákat/vagy ha éppen megengedhetnék, de egyéb okok miatt nem teszik -ezen sajnos nem lehet változtatni, ám ha ez így marad, akkor továbbra is a nemzetközi fórumokon a „magyar másolatok lesznek a témák”; ha az egyértelmű másolatok pedig ki lesznek tiltva, a Magyar ember találékony, el fog (?  ) indulni egy verseny, a makettező és a zsűrik közt, hogy kiderítsék, hogy másolat-e a figura.
Ha kiszórják a másolatokat, hogy azok nem versenyezhetnek, sok érdemes makettező munkáját nem fogjuk tudni látni a kiállításokon, vagy ha igen, akkor sokkal kevesebbet –é és többnyire ebből következhet egy értelemszerű folyamat: a szebb, jobb kidolgozottságú, de sokkal drágább makettek fognak helyezéseket elérni – ez egy kis kitérő volt, bevezetőnek.

Mit lehetne tenni, hogy megmaradjon a versenyszellem Mindenkiben –és egyenlő esélyekkel induljanak az elkészített munkák?
Arra gondoltunk néhányan, hogy legyen egy elérhető árú készlet kiválasztva és annak felhasználásával kelljen kiállítási darabot alkotni – meghatározott szabályrendszer alapján és önálló extra kategória lenne rá (=pl a dioráma indulhat az 1/35 diorámában is, de az extra kategóriában is nevezhető lenne, ám ha az 1/72 vagy 48-as kiállítási tárgyakhoz vannak felhasználva az elemek, az is részese lenne a versenynek). Az ötlet nem új; korábban a ’Nyíregyi srácok is terveztek hasonlót ezelőtt jópár évvel (bocs, lehet, hogy mások is, de Én Őket ismertem), illetve nemzetközi versenyeken is volt már ilyenre példa.

Eddig az általános dolgok, ám most a konkrétabbak:
A tervek szerint a MB3588-as (kelet európai falusiak) készlet lenne a próba, a versenyműnek:
Tartalmaznia kell a készlet figuráinak legalább 75%-át,
Ha nem 1/35 méretarányú a nevezett dioráma, akkor az extra pontot ér,
Magát a festést és az ötletet is lehetne külön jutalmazni (zsűri-pontokkal)
Esetleg extra támogatókat is sikerülhet szerezni a versenyhez
***Stb…***

Mi a véleményetek? Érdemes lenne egy ilyen extra kategóriát kiírni? –ha igen, akkor mi lenne a javaslatotok a ***Stb***-hez?

Andrással korábban beszélve akár a ’Móvári versenyen akár lehetne egy ilyen kategória is, de ez, amíg csak a fejünkben létezik és nem látjátok érdemesnek akár csak megpróbálni is, addig nem lesz megvalósítva. (Ha 'Móváron nem, akkor biztos lenne más versenyhelyszín, ahol szívesen vennék ezt a kezdeményezést)

Véleményeket akár itt megosztva, akár privátba várom. Az eredményt pedig meglátjátok majd: lesz-e ilyen kategória, vagy sem :-)
Csobi21 563975 2014. július 23. 07:45
Válasz erre
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, egy 2.vh-s magyar huszárt szeretnék elkészíteni, melyik készletet ajánljátok, tudtommal nincs a piacon kifejezetten ilyen kitt. Előre is köszönöm a válaszokat!
Israti71 563461 2014. július 13. 19:21
Válasz erre
DSCN9829
DSCN9829

Üdv!
Nálam lassan ezek lesznek kész.Miniart 120 mm római pretoriánus, és Hofi 120 mm Landsknecht VIII.Henrik hadseregének kapitánya. (plusz egy Hofi 120mm Secutor...)
Üdv:D.A
Israti71 563413 2014. július 13. 10:36
Válasz erre
Itt is lehet nézegetni a Hofi 120-asait színesben...!Lehet hogy nem mindet,de elég sok van.
www.historexagents.com/web/hf/hf4.html
Israti71 563402 2014. július 13. 09:37
Válasz erre
Szia!
Sajnos nem apózzák el a csehek sem...:-(
A Historex Agents-nél is szokott lenni,de ők meg angol fizukhoz árazták a portékáikat.Sajnos most nekem nem az van(bár volt olyan is:-) ),de figyelni fogok mint a vadászkutya,hogy egy-két jó figurát még be tudjak innen-onnan happolni...persze magyar fizetésekhez mért árakon:-)
Te nagyon ügyesen sáfárkodtál a Hofi-k terén,látszik hogy nem kevés időt fektettél a gyűjtésbe.
Üdv:D.A
Regal 563399 2014. július 13. 09:04
Válasz erre
Sziasztok,
holnap megpróbálom scannelni, de ahogy mondtam, elég gagyi, másolat. Küldöm majd a mailcímetekre. Közben találtam még fellelhető Hofi-t, bár Verlinden áron...obchod.valka.cz/index.php/cPath/430000_431422/cName/Hofi-intermodel
Üdv,
Regal
begyuzs 563260 2014. július 11. 10:19
Válasz erre
neos 563242 2014. július 10. 21:44
Válasz erre
Szia Regal! Nekem mindenképpen kell a Hofi lista! Köszönöm! :-)

Üdv: neos
gyurmakoma 563225 2014. július 10. 19:01
Válasz erre
Szóval,ha bárkinek konkrét dolga van,kérem privátba keressen meg vagy a facebook-on vagy emailben.Válaszolok bárkinek bármire,csak épp idő híjján vagyok még kicsit.köszi.
gyurmakoma@yahoo.hu
gyurmakoma@freemail.hu
lacipapa 563224 2014. július 10. 18:57
Válasz erre
Fenominális!
Biztos vannak anatómiai elő tanulmányaid! :-)
Mondanál többet az alap modellről?Nem vagyok figurás,de ez megfogott!A hibák kijavítása végett nem akarsz egy másikat?Nekem így is jó lenne!Mekkora ez a figura?
Laci
ponty 563222 2014. július 10. 18:30
Válasz erre
Engem a mellbimbó megfestése érdekelne, mert van egy 120mm pin-up figurám. A haját azt teljesen feketére festetted, vagy csak a fotón néz ki úgy? A virágokért külön dicséret viszont. A huszártisztem csizmáját újrafestettem, de most nem terült olyan szépen a művészolaj, szóval kevertem bele egy is enamelt (Hát ennyit számít az akrilos alapozó), és a figura vállát is újrafestettem a tömítés után. Illetve megvallom, hogy egy régi játék dinómat is kipingálom, hogy fantasy asztali játékokon egy kis kordét húzzon.
gyurmakoma 563218 2014. július 10. 17:38
Válasz erre
köszi,vannak hibák,de nekem tetszik,jó volt festeni.
az ékszer fekete alapra csontszin,átmosva feketével,kiemelve fehérrel,ismét átmosva feketével,körülötte kiemelve fekete olajjal,erre króm akril és végül fényes lakk
neos 563217 2014. július 10. 17:31
Válasz erre
Hát Öregem,ez egyszerűen tökéletes. TÖKÉLETES! Gratulálok! :-) A gyöngysornak milyen technikával csináltál ilyen élethű gyöngyházfényt?
gyurmakoma 563216 2014. július 10. 17:18
Válasz erre
DSC_0694
DSC_0694
DSC_0693
DSC_0693
DSC_0691
DSC_0691
DSC_0690
DSC_0690
DSC_0689
DSC_0689
DSC_0682
DSC_0682

Hali.Nálam ez a gésa készült el..
neos 563215 2014. július 10. 16:47
Válasz erre
Viszont én puncsolásnak szántam,hátha megmutat valamit belőle,tényleg jó lesz.:-) "Kedves Barátom!" Nosza,lássuk a te figuráidat,járj elöl jó példával! :-)
lacipapa 563205 2014. július 10. 13:19
Válasz erre
Kedves Barátaim!
Ez,ugye a Figurák fóruma!
Lássuk a szebbnél-szebb alkotásokat,ehelyett a parttalan "eszme futtatások" helyett!
Akinek nem tetszik az újság,ne vegye!A szerkesztőnek,meg további jó munkát és kitartást kívánok.
LÁSSUK,TEHÁT A FIGURÁKAT!
Üdv,Laci
Regal 563204 2014. július 10. 13:17
Válasz erre
Nem puncsolásnak szánom, de a kutyarigódat is betéve egy jó kis fantasy háttér elé ütős címlap lehetne a fiatalabb korosztálynak is.
neos 563203 2014. július 10. 13:07
Válasz erre
A Te munkáid közül nyugodtan válogathatnának,egyik tökéletesebb,mint a másik,az egyedi festési technikádról nem is szólva! :-) A most készülő vikingedet szívesen látnám az újság címlapján,ráadásul egy nagyon látványos feljavított viking fa hajó orrot is készítesz hozzá. Nagyon is jól nézne ki az első lapon,azzal az égbemeredő orrdíszével,és a fantasztikusan szép faragással a hajó orrban! Ja,és ha csak a mellékszereplő hajó ilyen szép lesz,milyen lesz akkor a benne álló gazdája? Várjuk a fejleményeket! :-)
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149.