/ Fórumok /

Figurák

Minden ami a figurakészítéssel kapcsolatos...1/35-tól az 1/9-ig. Kérdések, festési tanácsok, bemutatók, stb...
by Landser
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149.
romsitsa 602271 2016. február 4. 17:25
Válasz erre
Gratulálok mindkettőtöknek.

Üdv

Á
csgabor 602265 2016. február 4. 15:58
Válasz erre
Én azon nevettem jót milyen szuszogva vettem a levegőt, volt bennem adrenalin rendesen.
Amúgy neten találtam én csak felraktam youtube-ra. :)
TAMÁS78 602264 2016. február 4. 15:56
Válasz erre
Fenomenális. Ha meglátják a Cirque du Soleil-nél, szerintem küldik a szerződést. Soha ilyen kézügyességet nem láttam. :)
csgabor 602263 2016. február 4. 15:52
Válasz erre
csgabor 602262 2016. február 4. 15:34
Válasz erre
romsitsa 602259 2016. február 4. 14:59
Válasz erre
A pisztoly nem puska, így ismét csak javaslom fogj egy pisztolyt és próbálj meg meghúzni vagy megtartani egy zsinórt. Nem kell hogy elsőre sikerüljön.

Üdv

Á
TAMÁS78 602257 2016. február 4. 14:47
Válasz erre
Ez már igazán szomorú. Sehova. Eszemben sincs téged meggyőzni, a többieknek tettem fel. Ha pisztolyos videót tennék föl, az lenne a gond, hogy nem pont az a típus, ha meg az a típus lenne, gondolom nem érkezne reakció. Ha egyszer életedben kézbe vennél egy pisztolyt, rájönnél, hogy három ujjal simán meg lehet tartani (eggyel is, ha beakasztod a sátorvasba), mivel általában 1 kiló alatt van. (Kapaszkodj meg, puskát is lehet 3 ujjal tartani pár mp-ig. Aki nem hiszi, annak azt üzenem, hogy csirizes a tantusza.) Igazából nem is kell úgy tartani, ha nem akarod, elég a porcelánt bedugni két ujjad közé, aztán úgy fogni a markolatot, és a gránátot húzod le róla, ahogy az ejtőernyős is. Úgyhogy próbáld ki te.
csgabor 602256 2016. február 4. 14:44
Válasz erre
Beakasztom a pisztoly markolat végére a zsínórt és megrántom? Vagy esetleg az övcsatom élébe? Most, hogy így belegondolok megspóroltam egy figurát ezekkel az ötletekkel. Milló köszönet!
romsitsa 602255 2016. február 4. 14:31
Válasz erre
Ez egy puska, mint az előző videón is volt. Az észrevételem pisztolyra vonatkozik, mivel az van a figura kezében. Azt hova támasztod? Vagy hogyan változtatod meg a fogást a markolaton, hogy megrántsd a zsinórt?
Ezért írtam, hogy próbáld ki.

Üdv

Á
TAMÁS78 602252 2016. február 4. 13:44
Válasz erre
Még egy videó, csak sokkal jobb és szemből, így látszik is, hogyan lehet kibiztosítani a gránátot két ujjal, közben kézben tartott fegyverrel.

Fallschirmjäger, 4:19-től:

www.youtube.com/watch
csgabor 602139 2016. február 2. 23:18
Válasz erre
Én nem gyűjtöm a figurákat 2003 óta. Csak megcsinálom őket. Aztán vagy eladom vagy elajándékozom.
Mondjuk lehet idén lesz egy amit megtartok. Legalábbis ha jól sikerül látok rá esélyt.

Küldök jobbat. :)
Israti71 602137 2016. február 2. 22:35
Válasz erre
Igazad van,nem veszem kioktatásnak:-)
Egyébként érdekelnének az 1/16-osaid is...ha egyszer megosztod,vagy ha neked jobb akkor email-ben.
D.A
csgabor 602135 2016. február 2. 21:51
Válasz erre
Miklós, én nem értem, hogy van ez a sok többes számban mondott mondat én senkit nem kértem fel, hogy engem vagy az érdeeimet képviselje. Tudok úgy is egy közösség tagja lenni, hogy nem úgy gondolkodok mint 5-ből 3-man, hanem úgy mint a másik 2 vagy egészen másképpen. Ha körül nézel akár hazai akár szélesebb körben szerinted mindenki egyforma, sablon szerű attitűddel festi vagy építi a figuráit? Én nem ezt látom.

A festésen nincs mit alakítani,vizuálisan színben és benyomásban azt adja vissza amit kell és ami jelen tudás szintemen megvalósítható egy 1:35-ös figurán, a kitűzött célt megvalósítottam. Én jónak látom - persze tudom, hogy vannak akik jobban megfestenék-, mások jónak látják, nem bizonygattam egy szóval sem , hogy tökéletes. A kritikával nincs bajom amíg abban a formában megy, hogy "nem tetszik mert..indoklás vagy vélemény helye...". És ennyi. Az, hogy valakinek tetszik valami de elkezdeném bizonygatni az illetőnek, hogy ez nem tetszhet, mert ilyen meg olyan...én ezt nem kimondottan kritikának tartom, és egy percig nem csodálkoznék azon ha furán néznének rám ezért.
De ha azt mondod ez a figura egy fantasy, mert közelebb áll a te látásmódod szerint a képzelethez mint a valósághoz, na ez kritika. Ok. Elfogadom, mégha nem is értek egyet vele, de kultúráltan közölted a véleményed ezért tiszteletben tartom, és nincs konfrontáció. Nem olyan nehéz ez.
Akik jobban ismernek szerintem elég jól tudják rólam, hogy elég kritikus szemmel nézem a saját munkáimat, mindig azt keresem mit csinálnék másképp már több tapasztalattal legközelebb.Ha elkészül igen valószínű, hogy ezen a figurán is találok majd olyat. Szerintem ezen nem kell aggódni, hogy leülepszem és nem fejlődök...de köszönöm az aggódást mégha nehezen tudom is mire vélni, de nem feltételezem, hogy rossz indulatból fakadna.

Ez volt az utolsó, hogy komplexen fejtettem ki bármit is erről a történetről.
csgabor 602124 2016. február 2. 20:22
Válasz erre
Köszönöm, örülök ha tetszik :)!
Így van ahogy mondod, a lényeg, hogy élvezd is azt amit csinálsz. Azért is tartom magam is fontosnak ezt mert fejlődni is csak akkor leszel képes ha élvezed amit csinálsz mindenben ezt tapasztaltam, munkában, bármilyen hobbiban, tanulásban, bármiben.

Most olvasom, hogy a következő post-odban szóba került pont a fejlődés :D.
Erre -ha ezt nem veszed észosztásnak vagy tolakodásnak- egy jó "receptet" tudok mondani és talán a figura festésre ez kiemelten igaz: mindig mérd fel, hogy nagyjából meddig terjed az aktuális tudás szinted és ahhoz mérten ne tűzz ki olyan célt amit nem tudsz meglépni - ezt úgy általában érzi az ember- viszont abból a tudásból amivel éppen rendelkezel mindig hozd ki a maximumot kompromisszum nélkül. Ha ilyen eléggé tudatosan haladsz figuráról figurára akkor egy dinamikus, öngerjesztő fejlődést tudsz megélni, és egyszer sem lesz olyan szenvedős, "izzadtságszagú" a munka ami a kedvét is szegheti az embernek.
Amúgy 1/16 a kedvenc méretarányom de már idejét sem tudom mikor nyúltam ebben a méretarányban olyan figurához ami az enyim lesz. De idén már nagyon szeretnék, kicsit kezd fárasztani az 1:35 mütyűr világ.:)
csgabor 602118 2016. február 2. 19:52
Válasz erre
Ebben az esetben csak gratulálni tudok a munkádhoz, kezdőtől nagyon jó és biztató kezdet a figura! :)
A festékekkel jó irányban gondolkodsz, anyagilag nem egy kis volumenű projekt megfelelő minőségbe beruházni ráadásúl egy szélesebb színkészletbe, de eléggé meghálálja magát a befektetés amikor fested a figurát.
Sokol 602095 2016. február 2. 17:32
Válasz erre
Mint jeleztem nincs szükség tisztelet körökre. A ruha szabása, nyomása és egyébb tulajdonágai viszont igen is számonkérhetőek, mivel makettet építünk és nem akcióművészetet folytatunk szubjektív intuícióink és pillanatnyi ösztönök alapján. Szép dolog az önmegvalósítás, de ez most nem az a műfaj. Itt a valóság ilúzióját kell kelteni a lehető legjobban. Amennyiben ez számodra nem fontos, akkor mond, hogy ne is keresse senki a valóságot, mert ez egy fantasy munka aztán kész. Viszont akkor miért kell ez a sok kiállás? Ott a két kép amit Sherman csatol elmondanak mindent amit érdemes tudni. Itt nem elég magabiztosan prezentálni a dolgokat, mert ha megnézed az eredetiről a képet látod hogy bizony van még mit alakítani azon a festésen. Amennyiben neked így megfelel, oké, remélem sok örömöt leltél benne, de másoknak megmagyarázni, hogy ez így tökéletes miközben sajnos nem az elég veszélyes, mert lehet, hogy idővel rádhagyják, úgy meg nehéz fejlődni...és igen bűn, ha egy tehetséges ember nem bontakoztatja ki a tehetségét és megelégszik kevesebbel! Ne tedd kérlek!
ponty 602094 2016. február 2. 17:31
Válasz erre
Igen kezdő vagyok, igazából, ez lesz a második tényleg csak maga figura. És azt hiszem a festék sem a legjobb, de igyekszem a régi művész olajakat fokozatosan jobbakra cserélni. A makett.org-n van is róla topicom, szerencsére, ott Kató, és McFrost mester vezetése alatt fejlődhetek :-). Ez főleg szárnypróbálgatásnak szántam, mert szinte ingyen jutottam hozzá.
Israti71 602093 2016. február 2. 17:29
Válasz erre
DSCN2366
DSCN2366
DSCN3025
DSCN3025
DSCN3039
DSCN3039
DSCN3046
DSCN3046
DSCN2367
DSCN2367

Nálam jobbára 1/16-osok készülgetnek.
Mivel egyszerre több figura is terítéken szokott lenni,vannak még olyanok amiken hiányzik ez-az(főleg "szíjak,kantárok"...).
Azért így csinálom,mert van hogy menet közben megunok egyet és muszáj vagyok egy másikkal is foglalkozni hogy fenntartsam a kedvet,érdeklődést irántuk.
Ezek egyike sem profi munka...én így tudok most alkotni,de ott a fejlődés lehetősége,amit szeretnék majd jobban kihasználni...:-)
Israti71 602092 2016. február 2. 17:11
Válasz erre
Szia!
Olvasgatom itt napok óta ezt a pro-kontra kommentelést,és nekem az a véleményem hogy tehetséges vagy abban amit csinálsz.
Én nem "szakértem" a II.Vh-t,én csak annyit látok egy figurában,hogy tetszik vagy nem.
A Te figurád tetszik mert,bevállaltál egy nem is egyszerű átalakítást(viszonylag kis méretarányban),ami szerintem úgy jó ahogy van.
Jó szerintem a festése is,tehát maga a látvány élvezhető.
De az a legjobb az egészben,ha te örömödet leled benne,mert ezt a hobbit(figurázást is beleértve)csak akkor érdemes csinálni ha élvezzük.
Mindig lesz aki kritikusabban viselkedik és olyanok is akik támogatnak,de ettől függetlenül szerintem Neked van mit keresni ezen a fórumon és a makettezők sokrétű "társadalmában" is.
csgabor 602091 2016. február 2. 16:52
Válasz erre
Szia!
Köszönöm, örülök ha tetszik!
Egy kis vignetta lesz , kockakő burkolat, padka, kerítés, stb.., szóval lesz egy mini miliő amibe majd elhelyezem.

Nekem tetszik a lett bunda, vizuálisan átjön a képekről a gepárd vagy jaguár ( nem tudom melyik )szőrme fíling, festésileg a foltok rétegvastagsága erősnek tűnik, de úgy rémlik kezdő figurás vagy ( ha rosszúl emlékszem elnézést ), így nem igazán tudom ezt felróni. Egy dolgot nagyon hiányolok a figuráról, a bőr szőr textúráját de ez a faragó dolga ( lett volna ) inkább . Ha elég technikásnak érzed hozzá magad esetleg megpróbálhatod festéssel érzékeltetni pár helyen, de elég magabiztosan kell tudni hozzá kezelni a 0-ás vagy inkább kisebb ecsetet.
gaben21 602089 2016. február 2. 16:44
Válasz erre
Van a téglák közt habarcs.Még nincs kész teljesen kész. Amint megjön a fa talapzat és rögzítem a figurát minden egyben lesz koszolva.
ponty 602063 2016. február 2. 14:16
Válasz erre
huszár
huszár
huszár
huszár
huszár
huszár
huszár
huszár
huszár

Mondjuk a foltok helyzete sem lett első osztályú.
huszár
huszár
huszár

Fölfestettem, a huszár kacagányára a foltokat. Eléggé vegyesek az érzelmeim. A neten nézett képek alapján elég sűrűn vannak a foltok a gerinc vonal mentén, és ezt próbáltam meg megjeleníteni, a másik amit észrevettem, hogy akármilyen alattuk a sárga a foltok ugyanolyan árnyalatúak.

csgabor: Nagyon tetszik az átalakítás. Valami egyéb mellé kerül, vagy csak egy talapzatra?

gaben21: Nagyon bejön az mg-s csávó (de legyen szíves kimenni) főleg az arca. De nekem a talapzaton a téglák kicsit furák, olyan sterilnek tűnnek. Biztos csak ebből a szögből, de mintha egyáltalán nem lenne közöttük habarcs.
csgabor 602031 2016. február 2. 05:49
Válasz erre
Egyszer- nem olyan régen még, hogy ne emlékezzek rá pontosan- kaptam egy "hiba" listát egy figurámról ( nem Ádámtól ). Minden egyes tételt megcáfoltam archív képpel. Erre válaszként azt kaptam- a lényeget kiragadva-,hogy "példát én is találnék mindenre és annak ellenkezőjére is". :D Szóval van olyan, hogy akár kalapban makettezel akár kalap nélkül de mindenképpen te vagy a hunyó. Nem érdemes hosszan rágódni ezeken a dolgokon, olyan sosem lesz, hogy mindenkinek tetszik amit csinálsz.
Egyébként köszönöm! Azt is, hogy Miklósnak prezentáltad a ruhát!

Miklós!
A ruha olasz mintás ( telo mimetico ), az eredeti 2.vh-ús úgy tudom nem volt olyan élénk zöld mint a Sherman álltal csatolt képen, hanem egy kicsit szürkés vagy szürkés-kék beütésű zöld volt az alapszíne. Egy picit hajlítva lettek az árnyalatok mert szeretem a színharmóniát de elég közel esnek az eredetihez. Az álca köppeny oak leaf -eichlaubvalami németűl azt hiszem - nem tudom melyik alváltozat.A benyomás megteremtésére jobban törekedtem de a foltok és az árnyalatok itt is elég közel esnek a valóshoz.

Nem gond, hogy a pálya széléről, nagyon tisztellek a faragási tehetségedért és a széles perspektván mozgó elméleti tudásodért, remélem feléd a szimpátiám is megmarad a tiszteleten felül.
Ennek ellenére pár dologra reagálnék az álltalad írtakkal kapcsolatban.

1.Nem árt valóban ha jól is csinálod amit csinálsz, de nem várhatod el, nem követelheted, nem szabhatod meg senki számára, sem Te sem más. Én személy szerint igyekszem jól csinálni amit csinálok, ha nem tökéletes hát nem tökéletes.
2.Nem tudom kivel lett megtárgyalva ez a figurás kérdés kör,hogy mi a helyes irány velem biztosan nem és valószínűleg sok más emberrel sem. Engem ez nem érdekel. Másokat sem érdekel igen erősen ezt gyanítom.
3. Hogy a művészi önmegvalósítás meg a realista ábrázolás között, hol van a határ egy figurán, vagy milyen arányú ennek az elfogadható elegye...nem tudom mi lepne meg jobban, ha megtudnád ezt pontosan és deffinicíó szerűen fogalmazni vagy konkrétan azok a nevek akik ezen elmélkedni kezdtek mindenféle felkérés nélkül.
4.Hogy megengedett a számonkérés...Én negedtem meg senkinek. Meg lehet próbálni persze,de nem vagyok sem szent sem kiemelkedően jó ember, ha valakivel nagyon konfrontálódnom kell akkor konfrontálódni fogok, erkölcsi aggályok nélkül. Semmi gondom azzal ha valakinek nem tetszik a munkám vagy kritikát gyakorol, az egyetlen amit maximálisan elvárok, hogy ha más iránt nem is de a befektetett munkám iránt mutasson némi tiszteletet, ahogyan én is teszem mások munkája iránt mégha az nem is feltétlenül tetszik minden esetben. Érdekes, hogy én konfliktus nélkül tudok kritikát mondani ha kell mások irányában, lehet ennek az az oka , hogy érződik rajtam, hogy magát az elvégzett munkát megbecsülöm mégha a végredményt nem is tartom egy-egy esetben kifejezetten jónak.
És elnézést de amikor leginkább már azt érzem, hogy az élő fába is belekötünk, csak mert...hát igen, akkor konfrontálódunk. Nekem nem gond, most is jól jöttem ki belőle.

Azt a boncolás jellegű kritikát amit kaptam érdekesnek tartom, leginkább, hogy eddig nem láttam rá példát itt, igaz lehet csak keveset lapoztam vissza.Ha nagy arccal jöttem volna érteném. Valami olyan attitűddel, hogy " én vagyok a faragó akárki, essél hanyatt" vagy " na,ki a festő fenomén",ebbenaz esetben érteném. Szerintem nem így prezentáltam egy félig sem kész figurát :). Gondolkodtam én mit qrhattam el... az talán elmondható, hogy magabiztosan prezentáltam a figurát, de ha tudom mit csinálok miért kéne,úgy tennem mintha nem tudnám...
Amit a kritikáról mondtam, vagyis, hogy kitől veszem komolyan a negatív észrevételt, nos az is olyan amin meg lehet sértődni ha valaki meg akar. De ettől még igaz.

Nem kívánlak bántani azzal amit leírtam én egyszerűen így látom, ez a véleményem, ennyi.
Arra viszont emlékszel milyen volt amikor volt egy olyan projekted ahol kijelentetted, hogy most "örömmakettezel"? Jobban érezted magad abban mint amikor más véleménye is mérvadó volt a munkád iránt? Melyik ment jobban? Én úgy emlékszem igen nehéz faragás volt, nem egyszerű formákkal. De szerintem a legjobb lett azok közűl amit láttam Tőled. Ezt csak azért kérdeztem meg mert abból amit írtál, nekem kicsit az jött le, hogy a figurásoknak meg talán más szakágaknak is valamiféle megszabott diráktívák mentén kéne haladniuk, kontroll alatt. Hiteles ez így?
romsitsa 602029 2016. február 2. 00:52
Válasz erre
Ez nem magyarákodás, ez kritika. Ha nem érted a különbséget, inkább ne ítélj, főleg, hogy nem ismerjük egymást.

Üdv

Á
Sherman 602026 2016. február 2. 00:34
Válasz erre
Romsitsa, nekem úgy tűnik, hogy te magyarázkodsz.
A kritikád a pisztolyról és a gránát használatról hozzá nem értést tükröz.
Ezt megfejelheted még hiba kereséssel, meg hol a géppisztolya kérdéssel.
Sokat már nem változtat a megítéléseden, ahogy magad is írtad mezei fórumozó vagy.
Sokol 602025 2016. február 2. 00:26
Válasz erre
Köszönöm szépen Kedves Sherman! Csillagos ötös a válasz!
Sherman 602023 2016. február 2. 00:12
Válasz erre
3-as számú tölgy minta
3-as számú tölgy...
Olasz terpszin nadrág
Olasz terpszin nadr...

Én ezeknek azonosítottam a festés alapján. Javítsatok ki ha tévedek.
Viszonylag ismert egyenruha darabok, sok fotón megmaradt az ilyen variáció, v összeállítás.
romsitsa 602022 2016. február 2. 00:10
Válasz erre
Doberdó nagyon jó téma, csináld meg.

Üdv

Á
romsitsa 602021 2016. február 2. 00:07
Válasz erre
Bocs, jobb kar, ami a gránátot markolja.

Üdv

Á
romsitsa 602020 2016. február 2. 00:04
Válasz erre
Elolvastam minden válaszod, a sértődöttség átjött, de az, hogy a második figura mit változtat meg ennek a figurának a mondandóján nem. Nem írtad le, hogy mi az elképzelésed.
Felraktál egy festés alatt álló figurát, így a mezei fórumozó abból indul ki, hogy befejezted az építést.

Ha gondolod átfaraghatod még a bal karját, mert megváltoztattad a szögét, de meghagytad a gyári vállat és ruha redőket, ezzel optikailag eltörted a felkarját. Ebbe a hibába mindenki beleesik az első figura átalakításoknál.

A gránát sorjás, a pisztoly pedig nem illik a kezébe, de a te figurád, úgy készíted ahogyan akarod.

A belinkelt videód hoz egy bizonyos színvonalat, így inkább ne magyarázkodj kérlek. Ugyanígy a személyeskedés részét is ugorhatnánk, a majd ha faragsz és majd felrakod jellegű megoldások a te fejlődésed nem segítik, engem meg ne hidegen hagynak.

Üdv

Á
Sokol 602017 2016. február 1. 23:39
Válasz erre
Szeretnék egy színes képet látni a figura által viselt blúz és nadrág eredetijéről ha már szakértelem, meg konstruktívizmus is szóba kerültek az eszmecsere során. Csak így a pálya széléről kérdem persze, bízva a pozitív elbírálásban.

Nem a elég csinálni valamit. Jól kell csinálni!
Rendkívül szégyeleném, ha ott tartana a figurás csapat is ahhol egyes szakosztályok -már ami a kritikai realizmust illeti. Ezt a kérdéskört sokszor megtárgyaltuk, de ismét napi szinten érzehető.
Nemet kell hogy mondjuk arra, hogy a művészi önmegvalósítás elnyomja a realítást (pontosabban a realítás látszatának keltését színlelését)és ezt gyakorló művészként is vállalom. Akkor ugyan nem lesz nemzetközileg very well done egy nakajima kawasaki színekben, vagy ultimate recommended a kommandós párduc, de legalább megkíméljük a szaktudorokat is egyúttal, hogy eseteg négy mesteresből négy ne vegye észre a durva gikszert mielőtt ország-világ előtt körbeörömködnék a munkát csak azért mert éppen elkészült a haver új gépe. A figurásoknak nem kell jófejkedni, mi gyárthatunk elméleteket és számon is kérhetjük egymáson a fizikai és kémiai törvények látszatát illetve annak hiányát. Szép az új interactív világot meg hagyjuk csak az arra érdemesekre.
Oké hogy 4,2 - 4,5 másodpercbe sok belefér, de azért annyi idő alatt el is kellen vahahogy dobni olyan 12-15 méterre különben gáz van épített falak, meg pince nélkül.
Gabusch 602016 2016. február 1. 23:37
Válasz erre
M24-et foggal nem lehet élesíteni? Mondjuk úgy elvileg akár a kupakot is le lehet tekerni, ha sört is lehet foggal nyitni, ámbár valószínűleg eléggé időigényes művelet.
Ha viszont adogatják neki, az tök jó. Esetleg lehet a géppisztolya a másik figura nyakában a sajátja mellett, avagy tár nélkül a földön, ez igazolhatja a pisztoly használatát.

Én évek óta tervezek egy olyan doberdós diorámát, ahol az egyik figura figyel a szétlőtt állásból, egy másik pedig guggolva nyeles kézigránátokról tekeri le a kupakokat.
csgabor 602015 2016. február 1. 23:26
Válasz erre
Ha nagyon szükséges így is ki lehet forgatni amit írtam, túlzottan ez sem zavar, mert mostanra csak az nem látja, hogy minden áron azon vagy, hogy beleköss a figurába aki nem akarja látni. Képekre hivatkoztál, Tamás - ezúton is köszönöm- keresett egy archív felvételt. Megvan a kép, most sorja van a gránáton. Meg anatómiailag hibás. Azt , hogy rossz helyen van a pisztolytáska már nem is említem. Most már a géppisztoly is hiányzik.
Elkezdhetnék magyarázkodni, hogy tudod a szürke alapozó pont azért van, hogy lássam a felületi hibákat amin előtte átsiklottam. Én nem látom ugyan az anatómiai hibát a figurán de vissza kérdezhetnék, hogy mikor is fogod bemutatni a helyes anatómiát a saját magad álltal átfaragott figurákon? Minden bizonnyal láthatunk majd ilyet...egyszer.
Feltűnt neked az eddig, hogy egy kb. 30%-ban kész figurát raktam fel és, hogy az egyenruha kamó festését prezentáltam, nem többet?
Arra nem vedted a fáradtságot, hogy elolvasd a válaszom, hogy lesz egy társa aki adogatja gránátot, csak nyomod tovább az igét és sorolod a hibákat, mert muszáj, hogy igazad legyen, annyira, hogy még azt sem látod be ha nincs.És közben konstruktívitást hangoztatsz. Nem tudom rossz napod van-e, vagy előzőekben megbántottalak-e valamivel vagy valóban ennyire szélsőségesen sz@r munkának tartod a figurám mint ahogyan eddig érzékeltem de remélem, hogy a legelső. Nem látom érdemi voltát folytatni ezt értelmetlen bizonygatást
romsitsa 602009 2016. február 1. 22:44
Válasz erre
Ha nem rakja le a fegyverét, akkor a géppisztolya hol van? A harmadik kezében?
Nem elméletről van szó, hanem a figuráról.

Üdv

Á
atyitibi 602000 2016. február 1. 21:40
Válasz erre
Megvesztetek...? ;)
Safranek 601995 2016. február 1. 21:34
Válasz erre
Srácok ez egy gyönyörű hobbi. Ne essünk minden apróság miatt egymásnak.
romsitsa: nem arról híres h mindent fikázna.
gábor toljad a képeket és az instrukciót h csináltad.

Béke.
romsitsa 601993 2016. február 1. 21:29
Válasz erre
Ez is egy álláspont, mondjuk azt pont nem értem minek rakod fel, ha nem akarsz kritikát olvasni. Az anatómiába akkor nem megyek bele.

Üdv

Á
lacipapa 601985 2016. február 1. 21:06
Válasz erre
Én is szívesen látnám a figura folytatást!
csgabor 601981 2016. február 1. 21:02
Válasz erre
Sherman 601980 2016. február 1. 21:01
Válasz erre
Romsitsa, ugye te nem voltál katona?

Nem kéne erőltetned ezt az igen butuska jobb kezes katona nem fogja balban a pisztolyt és nyeles kézigránátot csak két szabad kézzel lehet dobni elméletet.

Az ilyen típusú nyeles kézigránátot támadó kézigránátnak is nevezik. Elsősorban a kisebb repeszhatása miatt, másodsorban mert a nyél miatt nagyobb távolságra lehet dobni így rohamozás közben nem éri útól a saját robbanó gránátját a delikvens.
Ezt kilencvenkettőben még így kellet oktatnom a határőrségnél.

Ugye rohamozás közben a kézifegyverét nem igen hagyhatja el az ember, és az se lenne célszerű ha a hátán vagy a vállára akasztva futna az ellenség felé.

Csgabor, ne foglalkozz semmivel nyugodtan rakd fel ha még készítesz ilyesmit, a figura nagyon jól sikerült.
Bár ha jobban megnézem a sliccét félre gombolta. :-)
TAMÁS78 601979 2016. február 1. 20:56
Válasz erre
Tessék, itt van egy. Kicsit úgy érzem magam, mintha videóval kéne bizonyítanom, hogy hát bizony a ruszkik tábori latrinába pottyantottak Harkov mellett, mert ha nem találok erről (nem beállított) dokumentációt, akkor sci-fi...

1:36-nál, egymagában lévő baka bácsi, bal kézben tartott puskával, jobb kézzel gránátot hajít be egy alagsorinak tűnő ablakon. Majd hátralép, puskát átveszi a jobb kezébe (bizony, még erre is van idő), lekuporodik, még eltelik 1-2 mp, majd robban a gránát. Közelében senki, tehát egyedül oldotta meg, és úgy látszik, neki is csak két keze van.

www.youtube.com/watch

Én most már tényleg elengedtem a dolgot, ha ez sem történt meg, hát nem történt meg. Feladom.
csgabor 601978 2016. február 1. 20:51
Válasz erre
Mindegy. Nem feltétlenül ezt vártam itt ezen a fórumon. Meg kicsit fura ez a"szakmai" kriticizmus aktív volumenűnek tekinthető "szakmai" tevékenység nélkül.
Arra legalább jó volt, hogy rájöjjek mennyire jó döntés volt felhagyni az "elméleti" makettezéssel és átnyergelni a festékes, pillanatragasztós, epoxy gyurmás valóságba.

Tamás! Felraktam egy 1:35-ös figurát. Tetszik , nem teszik, kb. ennyit vártam. Ehhez képest már olyan szinten ki lett elemezve mintha épp filmkritikusok tanakodnának, egy Oscar-ra jelölt filmről, hogy művészileg szar de Caprio hozta a szerepben amit vártak, meg a kamerát is jól kezelték...az egyiknek a medvés jelenet tetszik , a másik irreálisnak tartja, mert a grizzlyt nem lehet túlélni, innentől kezdve kamu az egész...kb. ilyen fílingem van. Egyébként messzemenő hülyeségnek tartom ilyen szinten belemenni, hogy ha ez ott van akkor emígy, ha amott akkor amúgy. Nem egy harcjármű került bemutatásra ahol többé-kevésbé mindennek megvan a pontos helye. Azt is megmondom, neked adok igazat de a helyedben már rég megvontam volna vállam.
Ami gond, hogy ezt látják mások is és ahogy nekem úgy valószínűleg nekik is feltűnik, hogy ez már nem kimondottan a figuráról szól,hanem 2 vélemyény feszül egymásnak,és kivülről nézve nehezen azonosítható eszmecsereként.

De ha már így alakult - valahol már mindegy- kicsit mélyebben kitérnék arra, hogy hogy mit gondolok a kritikáról. Nem ártana elsősorban a saját munkával kapcsolatosan gyakorolni...már ha van egyálltalán olyan ami a közelmúltban elkészült, és mindenki vagy sokak számára prezentálva is lett esetleg. Mert szakértőnek lenni elméletben kicsivel könnyebb mint makettezni gyakorlatban, és ezt olyan emberként mondom - hogy hiteles legyek- aki 5-6 éven keresztűl nem makettezett hanem egyenruhákról "tanult" és kutatott,elméletben képezte magát de másoknak, akik maketteztek felhívta a figyelmét ilyen-olyan hibákra. Így utólag erről az attitűdről nem vagyok olyan jó vélemyénnyel, akkor sem ha igazam volt. Az könnyű volt. Makettezni nehezebb. Becsülöm az elméleti tudást is, nagyon is, mert tudom, hogy ugyanolyan nehéz megszerezni mint a technikait. De ez technikai hobbi. Ha nem makettezel, tök mindegy mit tudsz,mi van a fejedben...a pálya szélén vagy és ennyi. Akkor is így van ha ez nem tetszik. Akkor is ha esetleg 2 éve láttam olyan munkát az illetőtől amiért -a tudásán kívűl még - nagyon becsülöm. Akkor is ha látom, hogy mostanában is foglalkozik makettel. De ez nem számít. Az számít amit ma vagy holnap vagy egy hónap múlva készen kiraksz az asztalra, mert arra tudom azt mondani , hogy dolgozol rajta nem csak foglakozol vele. És aktív makettezőként van bennem egy olyan fajta igény , hogy az kritizáljon aki dolgozik ebben a hobbiban, produktumai vannak nem csak foglakozik vele. Az pont semmi. Senki véleménye nem érdekel akitől rég láttam kész makettet, akármilyen jó is volt.Senki véleménye nem érdekel aki majd év végére befejez egy makettet. Azé érdekel aki egy hónapja, tegnap, ma, holnap vagy egy hónap múlva mutatott vagy tud mutatni egy figurát ami késznek tekinthető. Mert az dolgozik azzal amivel én is. El lehet mondani persze bárkinek, hogy mi a véleménye a figurámról. De nem mindenki véleménye fog érdekelni, csak azoké akik velem együtt úgymond "pályán" vannak.
Nem bántásként írtam amit írtam. Mihez tartás végett, amihez én is tartom magam mások munkáival kapcsolatban. Akinek meg nem inge ne vegye magára.
romsitsa 601971 2016. február 1. 19:56
Válasz erre
romsitsa 601968 2016. február 1. 19:55
Válasz erre
Nézd, még egy beállított kép.
i.imgur.com/7stLGox.jpg
Pisztollyal a kézben elég nehéz.

Üdv

Á
romsitsa 601964 2016. február 1. 18:47
Válasz erre
Akkor egy konstruktív kérdés, a sorját leszeded a gránátról?

Üdv

Á
TAMÁS78 601961 2016. február 1. 18:09
Válasz erre
Miért, ha két ember véleménye eltér egy mozdulat valószínűségéről, ki kell törölni az erről folytatott eszmecserét? Attól még nincs itt békétlenség.
csgabor 601960 2016. február 1. 17:54
Válasz erre
Látja kedves Admin! Ádáz ordast engedett be a fórumra , egy 1:35-ös figura bőrébe bújtatva. Vége a béke és harmónia meghitt világának, lesz itt utálkozás és békétlenség...inkább töröljétek a figurás postomat meg ami utána van, ennyit nem ér az egész.
TAMÁS78 601958 2016. február 1. 17:23
Válasz erre
Talán vedd át a világon a haditudósítók képzését, hogy efféle eseményeket az elkövetkező háborúkban nagyobb számban vegyenek föl élesben, a senki földje közepén fekve, nem beállítva...

Este alaposan megmosom majd a fogam azonos kézben tartott revolverrel és fogkefével, és elküldöm privátim az erről készült videót. Ülve kezdd el nézni, nehogy közben kelljen leülnöd a döbbenettől.

De tudod mit, oké, ilyen egyszer sem történt a világháború hat éve alatt. Szőke, borostás, 177 cm magas, Fritz nevű katona sem adott le egyetlen lövést sem Schmeisserrel, mert arról is csak hadgyakorlaton készült videóm van.
romsitsa 601957 2016. február 1. 17:20
Válasz erre
Ha lesz rá lehetőséged, próbáld ki. A fotók jók, kár, hogy beállítottak. De ezt te is tudod.

Üdv

Á
csgabor 601956 2016. február 1. 17:17
Válasz erre
Tamás! Szerintem az idő nem egyirányú jelenség, hanem állandó, ha a létet tekintjük önmagát a volt és a lesz igazából csak az elmédben létezik, az egyetlen ami cselekvés szempontjából realitással is rendelkezik az a most - pl. hogy tényleg makettezel, nem csupán tervezed, hogy fogsz vagy, hogy egyszer valamikor maketteztél -, nem? :) Én legalábbis erre jutottam ilyen irányú elmélkedéseim során.
A többi felvetődött kérdés mellékesnek tekinthető miután egy játék figurával kapcsolatos de ha tetszik és leírod megköszönöm, ha nem tetszik és leírod megköszönöm, ha leírod, hogy ilyen meg olyan, ez jó de az meg nem...arra azt válaszolom, valószínűleg nem Te vagy a célközönség, mert a vélt vagy valós hibák miatt a tökéletességet hiányolod, amit igen jó eséllyel makettező még nem produkált.
Egyébként lesz egy társa aki a gránátokat adogatja.
Ha sz@r a festés nyugodtan leírható, nem omlok tőle magamba, de minden féle teóriákat elkezdeni gyártani, hogy ha ez itt van akkor hogyan, ha amott fogja akkor mi volt az elméleti előzménye...
Erre gondoltam ezt a videót csak eddig nem sikerült linkként postol-ni, nem konstruktív de a felvetett kérdések sem voltak azok:

https://www.youtube.com/watch?v=--Jb6ofOfYw

Ha valakit megbántanék, elnézést kérek.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149.