/ Fórumok /

Matricakészítés

Hogyan lehet elfogadható minampőségampű saját matricát készíteni?
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24.
Kalóz 91838 2005. december 12. 18:28
Válasz erre
Laci!
Engem is érdekelnének a képeid, annál is inkább, mert hasonló elképzeléseim vannak.
lucky 91837 2005. december 12. 08:56
Válasz erre
Laci!
A képeket feltehed ide is ha 300kB-nál kisebbek.Ha nagyobbra sikerültek akkor vmilyen képszerkesztő progival át kell szerkeszteni.
Engem is érdekelne a végeredmény,szerintem nem vagyok vele egyedül.
Egyébként a fehér (vizes) tus miért baj? Nem takar jól? A nyomtatót "megeszi"?Eltömi a fúvókát? Ezek együtt,esetleg egyik se?
A patron az nem gond van vagy 3db üres.
Laci 91836 2005. december 11. 22:49
Válasz erre
Heló FlamerPug!
Én is csak amatőr szinten űzöm a dolgot :)
A képeket majd mélben.
Szia!
Laci
flamerPUG 91835 2005. december 11. 22:31
Válasz erre
Szia Laci!
Ügyes ötleteket dobtál fel, aszem én is kiprobálom, de csak ugy nagyon amatörben :P
Én PL kiváncsi lenék a képekre!
Köszi!
Szia!
FlamerPUG
Laci 91834 2005. december 11. 21:18
Válasz erre
Helósztok!
Általában csak olvasgatom a fórumot, de úgy döntöttem, ha megengeditek, ehhez a témához hozzászólnék.
Mivel készítettem már matricát magamnak és az általam szintén gyakran olvasott cseh nyelvű fórumon (Szlovákiában élek) is gyakori ez a téma, volna néhány észrevételem a már itt elhangzottakhoz:
Ad 1 – átlátszó vagy nem átlátszó matricapapírt használjunk? Mivel a feketén kívül a többi szín transzparens, ajánlatos fehér alapra nyomtatni a matricákat, és utána nagyon pontosan körbevágni azt.
Ad 2 – szerintem nem jó matt lakkal fixálni a matricát az alaphoz. Én inkább fényes lakkot használok. Miután felviszem a makettre, átlakkozom fényes lakkal (elég csak a matricát és közvetlen környékét), végül az egész makettet úgyis matt vagy szatén lakkal lefújom.
Ad 3 – én sem ajánlom a fehér tus a patronban megoldást. Létezik azonban egy nyomtatófajta, amely a fehér festéket is ismeri. Ez az ún. ALPS nyomtató, az ára viszont elég húzós és az üzemeltetése sem valami gazdaságos (reklámügynökségek szokják használni).
Ad 4 – amennyiben csak fekete matricákat akarunk (szériaszám stb.) nem is kell a drága matrica papírt használnunk. Én például az egyszerű papírragasztó szalagot használom erre a célra. Ez olyan ragasztószalag, ami úgy működik, mint a postabélyeg - benedvesíted és ragad.
Ennek a szalagnak a ragasztós oldalára ráfújok min. két réteg lakkot és hagyom jól megszáradni (1 hét). Utána egy lézernyomtatóval (én HP 5P-t használok, mivel a munkahelyemen ez van) rányomtatom a kívánt motívumot (Corel-ban szerkesztem, a betűk, számok esetén a net-ről le lehet tölteni eredeti fontokat). Az így nyomtatott felülethez nem szabad nyúlni, mert könnyen szétkenődhet. Ezt egy idő után lefújom legalább két vékony réteg !fényes! lakkal. Miután jól megszáradt, felviszem a makettre akár a hagyományos vizes matricát. Nem kell félni a sok lakk rétegtől, nem lesz vastag a matrica! Én Model Master lakkot használok, és nem kellet alkalmaznom lágyítót. Ha gondoljátok, holnap napfénynél lefényképezem a már kinyomtatott matricát, meg a makettemnek azt a részét, ahol ilyen sajátkészítésű matricát használtam.
Kalóz 91833 2005. december 11. 18:36
Válasz erre
Kíváncsi vagyok rá. Tényleg, ezt nem viccből mondom.
lucky 91832 2005. december 11. 17:53
Válasz erre
Ötletem az van,de h müxi-e? Majd kiderül...
lucky 91831 2005. december 11. 17:50
Válasz erre
Nem sértődtem meg,miért tettem volna?
Ott volt a smile a végén!
Kalóz 91830 2005. december 11. 17:33
Válasz erre
léuckx!
Nehogy megsértődj! Tényleg vicc volt, a fehér betűk nyomtatására nincs igazán jó ötletem.
Viszont ugyan kicsit macerás, de:
Színes alapon megrajzolni a betűket, kinyomtatni fehér alapra, és körbetrimmelni!
Majdnem ugyanaz mint az előző ajánlatom, de megvalósítható. Igaz, mint írtam, kissé macerás, de működőképes.
Üdv: Kalóz
lucky 91829 2005. december 11. 17:10
Válasz erre
Jó,rendben! :D
Kalóz 91828 2005. december 11. 16:01
Válasz erre
lucky!

Akkor ki kell nyomtatni őket, a fölösleget meg lekaparni!

(Ha valaki komolyan venné, ez vicc vót).
lucky 91827 2005. december 11. 15:01
Válasz erre
Kalóz!
A fehér feliratok jöttek elő már megint:)
Az meg a teljesen fehér alapon valahogy nem az igazi...
A többi meg igaz.
Kalóz 91826 2005. december 11. 14:31
Válasz erre
Nem akarok belevau, de szerintem a fehér alapanyagon a színek is élénkebbek, színhelyesebbek ill. ha festékhatárra kerülnek, nem látszik (annyira) az alapszín különbség. Egyes matricákon a minta a hátoldalról le is van fújva fehérrel, ami ha elcsúszik a nyomtatás elég feltűnő szokott lenni. És akkor nincs gond a fehér nyomtatásával.
Dzsozo 91825 2005. december 10. 22:40
Válasz erre
Köszi Vadász!

Próbálkozom akkor a Toff Bt-nél.
lucky 91824 2005. december 10. 14:43
Válasz erre
Atya!
A lényeg :meg lehet beszélni a hozott anyagot, és a lézer se tud fehéret.
atya2001 91823 2005. december 10. 12:21
Válasz erre
Halihó
Mivel iskolámnál fogva sokat kell járnom külömböző fénymásoló üzletekbe, ezért a másik megoldás lehet még, hogy lézeres papirral dolgozni, és azt elvinni egy ilyen fénymásoló üzletbe, ma már egy lézeres nyomtatás sem jelent olyan nagy összeget, persze ehez mondjuk az kell hogy a lap tele legyen mert szerintem csak igy gazdaságos.
Persze még az mindig fenáll, hogy hozott papirra nem dolgoznak szivesen, "de jó pénzért általában" lehet velük beszélni, és ha még szerencséd van lehet hogy a srác is makettezik.:D
Én is talélkoztam az egyik üzletben egy sráccal akinek a papirmakettei voltak kitéve az üzletben, rögtön tudtunk beszélni hogy nekem mennyiért, meg hogy lehetne nyomtatni.
Na szóval érdemes lehet a lézerrel dolgozni.
Ja azt el is felejtettem, hogy a lézer sem tud fehéret, de azért a szineseket lehet így is.
Meg lehet venni eleve fehér lapot, ha jól tudom.
Huh na most összehordtam sok zagyva dolgot, de remélem mindeki megértette!
csaio
atya
flashpoint 91822 2005. december 10. 10:43
Válasz erre
Bocs, hogy nem voltam egészen pontos...
Pedig bő lére eresztettem a szöveget. Szóval:
HP-re nem tudok megoldást, mert ha szétválasztod a tartályt az elektródától, akkor dobhatod az egészet a kukába. Szerintem a legjobb erre a célra a canon, epson printer. Ha van egy kis elfekvő lóvéd, vegyél egy régit, tapasztalatom szerint elég ha 300-600 dpi-t tud, ez mini stencilekhez ugyan nem az igazi, de pl. fehér lajstromszámot tudsz vele nyomni, és beszerezhető használtan kb. 5000 ft-ért, de lehet, hogy olcsóbban is.
És, ami a tust illeti:
Ha hagyod rendesen megszáradni a hordozón, aztán alaposan lefújod Mr. Metal Primerrel, akkor nem oldja fel a víz. Igaz ez a fajta matrica elég vastag, de én is csak nagyobb méretarányoknál (1/32-35) alkalmazom. Az acetonos tusról nem tudok nyilatkozni, de nem vagyok biztos benne, hogy nem teszi tönkre a nyomtatófejet.
Vadász 91821 2005. december 10. 06:32
Válasz erre
Dzsozo
Keresd meg a Toff Bt-t
http://WWW.toff.hu
Vadász
Dzsozo 91820 2005. december 9. 23:36
Válasz erre
Kérdésem lenne:

Honnan tudnék 1:24-es léptékű autó makettekhez féknyergekre matricát venni, gyártatni? Momentán PORSCHE felirat érdekelne.
tégé 91819 2005. december 9. 19:19
Válasz erre
Flashpoint!
Hát erre ráhibáztál! Pont egy HP patront bontottam szét, mivel nekem az van. HP-re nem tudsz valami megoldást?
tégé
lucky 91818 2005. december 9. 10:20
Válasz erre
atya!
Acetonos tus?
Flashpoint!
A nyomtató típusát frankón nem írtad (az első hozzászólásnál).
atya2001 91817 2005. december 8. 20:56
Válasz erre
Na, ez az igazi nevem:D
atya2002 91816 2005. december 8. 20:53
Válasz erre
Haliho
Használtatok már tust?
Mert az kösztudottan nem bírja a vizet, magyarul viz hatására mégha meg is van száradva akkor is szét mosódik.
Nézzetek más után, mert ez nem lesz jó.
Csaio
atya
flashpoint 91815 2005. december 8. 20:14
Válasz erre
tégé!

Hát mossad ki a patront alkohollal... (izopropil-alkohollal)
Különben csak olyan patronnal működik, amin nincs rajta az elektród, hanem csak tartály. (HP-vel pl. nem működik, az egybe van építve a nyomtatófejjel, de a canonnál ez külön van).
Természetesen nem lehet felváltva feketét-fehéret tölteni a tartályba, mert az itatóst tisztára kell mosni - de ki is lehet cserélni.
Hát ez a frankó.
lucky 91814 2005. december 8. 19:14
Válasz erre
Na ez az én problémám is...
komppeter 91813 2005. december 8. 19:03
Válasz erre
És mi van akkor ha mondjuk lajstromszámot akarok nyomtatni fehérrel?
Apaka 91812 2005. december 7. 22:26
Válasz erre
A tusban én sem vagyok egészen biztos ... De! Lehet kapni olyan matrica lapot is, amelyik eleve fehér, ill. ha az nincs, talán alkalmasabb az átlátszónak egy megfelelő méretű részét vékonyan lefújni matt fehérrel.
tégé 91811 2005. december 7. 19:28
Válasz erre
Flashpoint!
Aggodalmam támadt az általad leírtakkal kapcsolatban. Ma kíváncsiságból szétbontottam egy kiürült festékpatront és viszonylag sok fekete festék maradt még benne, amire gyanakodtam is! Ha az általad javasolt módszerrel (amit szerintem nemigen próbáltál még ki) feltölteném fehér tussal igencsak egy szürke masszát kapnék, a legjobb esetben. Legrosszabb esetben egy csomó osszetúrósodott festéket mert gyanítom, hogy a benne levő festék és a tus összevesznének! Na most mond el a frankót! :)
tégé
komppeter 91810 2005. december 6. 21:18
Válasz erre
sziasztok!
Nem akar vki mostanában fehér színű matricát nyomtatni?
Nem szeretnék patront csrélni stb...
Fizetnék is érte !

Üdv
Finu 91809 2005. szeptember 29. 20:48
Válasz erre
Hello

Keresnék 1/24-es méretben magyar rendszámtáblákat, hosszúkás és négyzetes változatban. Bármilyen megoldás érdekelne!

Köszi
rocketeer 91808 2005. szeptember 22. 15:52
Válasz erre
Sziasztok!

1/72-es Seafire háborús változatához keresnék matricát. A Pavla által kiadott makett maradék matricájára szívesen vevő lennék. E-mailben üzenjetek légyszíves.
Köszönöm.
Üdv.
Flashpoint 91807 2005. szeptember 18. 20:25
Válasz erre
Cső!

Na, elmondom a frankót:

Amit a fabulisban lehet kapni, vmi. német cucc, azt már próbáltam. Lehet vásárolni belőle olyat ami lézerhez és olyat ami tintáshoz való, bár szerintem csak porhintés az egész mert tök mindegy. Na szóval a menet:

- megszerkeszted a nyomtatni valót (lehetőleg vektorgrafikus programmal, mint a corel draw vagy a flash, azt szebben nyomtatják a tintás gépek).
- kiprinteled (high quality, a fekete szintet jól fel kell húzni hogy szép kontrasztos legyen)
- lefújod vagy széles ecsettel lekened Gunze Mr. Metal Primerrel (jó büdös, de szép a felülete)
vársz egy kicsit és áztathatod. Kb. olyan vastag matricát kapsz mint ami a tamiyákban szokott lenni, de legalább matt a gunze lakktól.

Ha fehéret akarsz nyomtatni, a következő a teendő:

- veszel egy patron-utántöltő készletet vagy egy standard injekciós tűt fecskendővel,
- fogsz egy üres fekete patront, ami jó a printeredhez,
- feltöltöd sima fehér tussal
- a képen feketében szerkeszted meg a fehér részeket,
- kinyomtatod,
- visszateszed a papírt, visszacseréled a tintapatront (érdemes átfuttatni egy tisztítóprogramot),
- rányomtatod a színes mintát (a kettő közé esetleg fel lehet fújni egy réteg lakkot, de nem muszáj
Kalóz 91806 2005. szeptember 18. 19:14
Válasz erre
Egy érdekes matricás oldal:

www.mikegrantdecals.com/Gallery.html

Nem éppen olcsó, de ami van ...
Bombraider 91805 2005. március 1. 20:05
Válasz erre
Sziasztok!
Keresek 1/48 F-14 Super Tomcat matrica lapot! Ha valakinek van légyszi szóljon!
Köszi előre is!

üdv:bomb
Kalóz 91804 2005. január 30. 19:55
Válasz erre
Gyorssegélynek a Fabulis Matricázás topicja tartalmaz néhány hozzászólást. Elméletileg én is tudni vélem, hogyan kell csinálni, de gyakorlatban még nem próbáltam ki, így nem szeretnék senki félre vezetni.
A matricakészítéshez üres lapot lehet kapni a HAD-nál: http://www.had.hu/
Mellesleg Mekett ezt és a Toff Bt címét: http://www.toff.hu/ feltehetnétek a Boltok internetes címjegyzékébe.
Mekett 91803 2005. január 30. 15:44
Válasz erre
Szerintem nyugodtan lehetne ide válaszolni, ez engem is érdekelne, és másoknak is hasznára válhat.
Neo 91802 2005. január 30. 13:55
Válasz erre
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni matricakészítés ügyben, szeretném elkésziteni a Benik Balázs féle ford focus-t a 2004-s változatot hol tudnék esetleg matricát készítettni hozzá? Vagy esetleg ha én el tudom készíteni akkor hogyan? segítségeteket előre is köszi és ha lehet akkor e-mailben válaszoljatok!

Köszi Neo
soveny 91801 2004. november 20. 17:03
Válasz erre
Sziasztok!

Eladó 5 db A/4-es ív lézernyomtatóhoz/fénymásolóhoz való, átlátszó matricalap (a lézeres megoldás miatt nem kell külön a leáztatáshoz is lakkozni a matricát!). Ára: 1000 Ft/ív (a Fabulisban 1600 Ft/ív), egyben az öt lap 4000 Ft. Postán utánvéttel is el tudom küldeni, vagy a Belvárosban (BP) személyesen is oda tudom adni. E-mailben (soveny@aramszu.net) várom az érdeklődőket.

Üdv! Benedek
wobbler 91800 2004. november 6. 12:46
Válasz erre
Hol van az a progi a webcímen belül RaPe? Csak azért mer nem találtam. Le tudnád írni?
RaPe 91799 2004. november 6. 00:15
Válasz erre
Kalóz!

Nemtom nem rendeltem :) a Program télleg egy kalap ****. engem igazából a matricafixáló lakk vonzana belőle, meg ha kiszámolod a 7$-is ára nem rossz.
Fodi 91798 2004. november 5. 21:35
Válasz erre
Kalóz!

Én beszereztem ez említett progit (némi kerülőúttal, ingyen... :)))). Szerintem nem ér meg egy fillért sem. Egy normális képszerkesztővel többre mész. MAtricalapot meg a Fabulisnál lehet venni. Na persze itthon csak matricalap majdnem 2000... :(
Fodi
Kalóz 91797 2004. november 5. 06:23
Válasz erre
RaPe!
Mi újság a matricakészítő szettel? Megérkezett-e már?
NGPETI 91796 2004. június 24. 17:20
Válasz erre
Sziasztok!

Sajnos még csak most jutottam el erre a forum-részre,de már rég nem is ír ide senki... :o(

Amennyiben ez a téma még mindig érdekel "valakit",akkor összeszedem az infót attól a sráctól,aki nekünk klészíti a matricákat 1:24-es autókra.
(http://nemethdekor.fw.hu honlapon több példányt is meg tudtok nézni ezek közül)
Már sok mindent kipróbált Ő is,de igen komolyan alakul a dolog,egyre jobb a minőség,valamint egyre bonyolultabb emblémák és szövegek készülnek,akár több színben is!

Amit én tudok erről a munkáról:
Az biztos,hogy külföldről rendelt egy halom matricalapot,és van egy jó minőségű nyomtatója is.
A szitázást főleg fehér szövegek és emblémák esetében használja,mivel ezt a színt nem nagyon lehet nyomtatni.
Első lépésben mindent megrajzol méret szerint,majd ezeket lemezről nyomtatják átlátszó fóliára,amit egy nyomda levilágít (szitára).Ezt már csak "meghúzzák" festékkel a matricalapra és megszárítják.
Fehér alapot szitáztat olyan emblémák alá is,amik nem fehér makettre kerülnek.Erre az alapra kell ráragasztanunk a színes emblémákat.
A kész matricákat felragasztás és száradás után át kell/lehet lakkozni.
RaPe 91795 2003. július 28. 02:23
Válasz erre
Üdv skacok!

Netezés közben betaláltam a Testors weboldalára ahol friss újdonságként(júli 27) jelent meg egy matricakészítőszett PC-hez. 7$ az ára, tartalmazza a CD-t két ív üresmatricalapot (az egyik átlátszó, a másik fehér), és egy festékzáró lakkot.
Nemtom mikorra ér ide=márha ideér persze...) de lehet hogy érdemes lenne kipróbálni.
ez a pakk sztem megér 2000Ft-ot.

RaPe
Petibá 91794 2003. július 24. 17:01
Válasz erre
Matrica ügyben leveleket várok.
Mekett 91793 2003. május 29. 00:20
Válasz erre
Kösz Pali, megkaptam a pakkot.
Ha használtad már őket, megoszthatnád majd velünk a tapasztalataidat :)
Üdv
Mekett
Iceman 91792 2003. május 28. 19:59
Válasz erre
Az nagy seítség lenne, mert én nem értek egy szót sem ebből a hablatyból. Előre is köszi.
Mekett 91791 2003. május 28. 19:10
Válasz erre
Iceman!
Ha scannelve elküldöd, szívesen kihámozok neked belőle némi infót!

Üdv
Mekett
Iceman 91790 2003. május 28. 17:59
Válasz erre
A matricalapot az Erzsébet krt.-i boltban lehet beszerezni, de csak megrendelésre. Az árát már nem tudom, mert egyszerre több kiegészítővel együtt rendeltem. Sajna a leírás németül van rajta, de annyit értettem belőle, hogy a Gunze Mr Metal Primer-Schutzlack-kal kell lakkozni.
Fodicsabi 91789 2003. május 28. 07:53
Válasz erre
Szervusz Icemen!

Hol lehet beszerezni a "tintás" matricalapot? És ami még fontosabb: mennyibe kerül? :)
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24.