/ Fórumok /

Álom-makett és "rémálom"-makett

A kategóriájában kimagaslóan jónak számító,vagy hihetetlen silány minőségű makettekről lehetne pár szóban írni...
Persze ez teljesen szubjektív lesz,de talán segítség lehet"tévelyg" makettező társainknak,akik talán pont a leírt típuson gondolkodnak,hogy megvegyék vagy sem...
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
  Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9.
medor 701953 2022. november 6. 21:17
Válasz erre
Szia Tamás!
Erre voltam kíváncsi amikor a kérdést feltettem a 701616 hsz.-ban.
Nem néztem végig a teljes palettájukat csak azokat a maketteket amik érdekelnének,
de elég lesújtó volt amit láttam illetve megvettem.
Nálam is gyűlnek az (olcsóbb) makettjeik,de inkább csak a matricák miatt.
Akkor tehát vannak hiánypótló készleteik,illetve viszonylag szép makettjeik is.

'Johnie':
~11500Ft-ért most is kapható az 1:48-as Tomcat tőlük a Super-Hobby-n...
piratvitorla 701862 2022. november 4. 12:17
Válasz erre
1
1
2
2
3
3
4
4

Sziasztok!
Pontosan egyetértek Vraukoval.
Én most egy kb 900 forintért vásárolt AH-1-est csinálok abból spanyol lesz, de van még egy Arctic Cobra.
Csatolok néhány képet, ez a super hobby oldalról van, valaki ilyet csinált belőle. Ismétlem: akcióban kb 900, alapból max 1500 forintos makett.
A Hurricane I-esük is egész korrektnek tűnik és van még jó néhány egészen használható makettjük. A Hellerek jó részét Heller csomagolásban is lehet kapni.
Átalakításhoz pedig nem feltétlenül a 8-10 ezres makettet vágja szét az ember...
vrauko 701720 2022. november 1. 08:12
Válasz erre
Üdv!
A Mistercraft (Chematic, ZTS, Intech, stb.) lengyel utándobozoló cégek a régi Frog, Heller készleteiből élnek. A Heller a hetvenes években úgy gondolta, nyit a keleti blokk felé, és elkészítette a MiG-17, -19 makettjét, meg az Auróra cirkálót és ezek köszönnek vissza még ma is a lengyel (cseh) dobozokból. Az UH-1-re tett megjegyzésedet annyival egészíteném ki, hogy a deszanttér elkészítése tényleg macerás, de mondjuk semmivel sem inkább, mint a 3x annyiba kerülő Hasegawán összerakni a hosszában osztott orrot úgy, hogy az illeszkedjék, és még az üveget is beleilleszteni valahogy. Annál a Mistercraft alkatrészbontása logikusabbnak tűnik. A Mistercraftnál valóban vannak börleszkbe illő hibák (birtokomban van olyan építési leírás, amelynek egyik oldala FW-190-esé, a másik P-51-é), de hol másutt kaptál évtizedeken keresztül Vultee Vengeance-t, ha arra támadt makettezői gusztusod, vagy hol máshol kapsz mainapság Javelint, ami véleményem szerint sokkal szebb hidegháborús angol röpülő, mint a Lightning, mégis egy-egy időnként felbukkanó Airfix-próbálkozástól eltekintve elhanyagoltatik a makettgyártók által? Az Academyknek pl. tényleg jó az illeszkedése, de némelyiknek matricája teljesen használhatatlan, csak a bosszúság van vele. Az Academy a Hawker Typhoonhoz ad négyágú légcsavart is, de nem adja a négyágú csavarral röpülő példányok nagyobb vízszintes vezérsíkját. Így hát nálam is áll a láda fiában jó pár doboz Mistercraft, amelyeket persze helyi értékükön kell kezelni, de azért nem mindenik teljesen használhatatlan.
medor 701719 2022. október 31. 23:44
Válasz erre
Szia!
Na ebbe én is belefutottam az AV-8B Harrier-jükkel.
A Hasegawa-hoz vettem a matrica miatt,de vannak javíthatatlan hiányai.
Konkrétan a "Tomcats" század tetszett meg de maga a felirat a gép mindkét
oldaláról hiányzik a matricalapról.Más baj is van de az még javítható lenne.
Így inkább a Japán makett matricáiból és maradékokból fogok összeollózni
egy Desert Storm-os "Flying Tigers" makettet.
Azóta már óvatosabb vagyok én is.Előre 'lecsekkolom' a neten a matricákat.
Zoli 701682 2022. október 31. 10:52
Válasz erre
Szia,

Szerintem az egyik legjobb gyártó e téren az Academy. Könnyen és gyorsan építhetők a pattintós makettjeik, akár pár perc alatt kész, mint a Lego. Viszont ez csak minimális hátrányokkal (egyrészes kabintető stb) jár, ugyanakkor részletességük felülmúlja a konkurencia hagyományos technológiával gyártott termékeit. A Super Hornet pl. annyira jól illeszkedik, hogy néhol nagyítóval kell keresni az illesztés helyét.
z
pmheros 701681 2022. október 31. 10:19
Válasz erre
Két MisterCraft -ot próbáltam összerakni ezidáig, egyiket sem fejeztem be.

Gyerekeknek a kisebb Airfix, a HobbyBoss Easykit, és a Zvezda Snapfit szerintem a célszerű a sikerélményhez, nem pedig a zűrös Mistercraft.

Már én is csak a matrica miatt veszek MisterCraft -ot az alsóbb árkategóriákból (idén pl 3 -at), de alaposan utána nézve, hogy tartalmaz-e valami hibát az adott matricalap.
p-51 701680 2022. október 31. 10:09
Válasz erre
Pontosan! :)
Szerencsére, ha most elfogyna a műanyag a boltokból, akkor is van 4 évre való makett itthon.
Na meg minden másra ott a csere-bere rovat.
borisz 701679 2022. október 31. 09:51
Válasz erre
Ilyenkor jön jól, ha az ember már betárazott előre pár készletet. Vagy pár tucatot.
p-51 701678 2022. október 31. 09:47
Válasz erre
Szerintem ez teljesen temészetes.
Nyilván az Italeri raktáron van valahol, és régebben le lett gyártva.
A Mistercraftot meg gondolom, most gyártanák/gyartják, jelenlegi költségekkel.
OFF: ha bemész a LIDL-be, ennél vadabb dolgokat is tapasztalhatsz, pusztán a 2021-es árakhoz viszonyítva..
Vagy ahogy a Gyalog-Galoppban mondanák:
Bámulatos, hol tart már az Euró.
piratvitorla 701670 2022. október 30. 21:44
Válasz erre
Sziasztok!
Betáraztam jó pár Mistercraftot. Nem túl jó minőség, de néha érdekes festések pl.az olasz haditengerészeti AB212. Néha hatalmas mellélövések, hibák stb. De általában 1000-2000 forintos makettek.
Most kezdtem az első ilyet, mérgemben vágytam valami egyszerűre. AH-1 Cobra, maradék Special Hobby matricával spanyol haditengerészeti lesz. Elég gagyi, de a régi retrokhoz képest így is király...
Johnie 701667 2022. október 30. 20:59
Válasz erre
idővonal
idővonal
italeri doboza
italeri doboza
mistercraft doboza
mistercraft doboza
italeri
italeri
mistercraft
mistercraft

Szia!
Úgy szólok hozzá, hogy nem volt még dolgom Mistercraft termékekkel.
Kicsit körbenéztem az 1/72-es választékukon, valóban vannak nagyon olcsó termékeik, ezek egy kisgyermek részére aki még nem annyira igényes és még játéknak tekinti az összeépítést, első makettnek szerintem egész elfogadhatóak.
Aztán gondoltam átnézek az 1/48 választékra.
Kicsit összevontam a szemöldököm, mikor az 1993-as Italeri F-14 kitet ami 8.000 Ft, megláttam náluk újradobozolva 18.000 Ft-ért...
sanyi 701618 2022. október 30. 06:14
Válasz erre
Szia!
Egyetértek, annyival, hogy sokszor a matrica se jó, vagy nem lehet használni, mert nem tapad illetve szétszakad, vagy totál téves az egész... 7 éves gyermekem kapott "hajapós" Szu-22 és MiG-29 gépet, de ott is matrica szinte csak használható volt. Kiadták az F6F-et uruguayi jelsorral. Örültem neki, aztán láttam a lapot és értetlenkedtem ,hogy két perc alatt megtalálja a teljes festésmintát, mindent, akkor miért kell ilyet csinálni?
A makettek régi Heller, még régebbi Revell és senki se tudja milyen átvételek.
medor 701616 2022. október 30. 01:52
Válasz erre
Sziasztok!
"MisterCraft" makettek?Van jó köztük?
Én az utóbbi időben vettem párat,kizárólag(!) a matricák miatt.
A műanyag alkatrészek a '70-es, '80-as évek színvonalán vannak.
(Persze lehet a drágább makettjeik között vannak jobbak.)
Én viszont a 2-3000 forintos kategóriában 'vadásztam' 1:72-ben.
Például az Academy AH-64A Apache-hoz 'Desert Storm'-os matricát.
Ami vicces még,hogy sok alkatrészt nekünk kell legyártani.
Késantennák és egyéb apró alkatrészek még beleférnének.
De pl. Sparrow rakétából gyártsunk AMRAAM-ot az F-16D Falcon-hoz!
Vagy egy UH-1N helikopter teljes deszantterét az ülésekkel?
Másik oldalról megközelítve viszont matricalap áron van sok makettjük,
egy jobb készlet átvariálásához és érdekesebbé tételéhez.
Lecsaptak például a 'Ghost of Kyiv" MiG-29re matrica téren is.
Ti hogyan gondoljátok?
Miggyuri 675492 2020. augusztus 5. 09:23
Válasz erre
Rémálommakett. Modelist I-185. Kabintető az eredeti kabintető vastagságú, a matricák vízállók - igaz nem tegnap készült, de szenvedni ma is lehet vele.
Zoli 669094 2020. február 14. 19:00
Válasz erre
Tamiya makettnél ez alapelvárás. Itt kellene kezdődnie egy makettnek.
z
ati27 669092 2020. február 14. 18:51
Válasz erre
Tamiya 1/72 F16-cj. Egy álom! Szinte tökéletes illeszkedés, kis tulzással szinte ragasztó sem kell..
f2d 667518 2020. január 6. 18:36
Válasz erre
Roden DC-7C_01
Roden DC-7C_01

"és annyira azok sem tűnnek reteknek" Na, most majd jól lerombolom az önbizalmad. :)

Dobozba nézegetve ez a Seven Seas se tűnt raphanus sativus-nak, viszont mikor elkezdtem építeni, akkor nagyot változott a kép.

A képen egy teljesen átlagos Roden illeszkedés látható, plusz extraként a nagyobb alkatrészek jelentős mértékben elvetemedve, stb...stb...

Reggel méreg, délben étek, este orvosság: ezt tartja egy régi mondás a retekről.
Ezért én csak este piszkálom, hátha lendít valamit az egészségemen. :D
borisz 667511 2020. január 6. 16:50
Válasz erre
Nekem van TOKO IL-2M3-am, és meg volt a P-63 is. Egyik sem rossz makett. Mai szemmel nézve nem nagy szám, de nincsenek böszme hibái, és ránézésre hasonlít az eredeti gépre.
Aztán van még dobozban AN-26 az Amodeltől, Roden AN-12, LAGG-3 és annyira azok sem tűnnek reteknek. A részletek legalábbis szépek, az illesztést meg majd meglátjuk.
Zoli 667439 2020. január 4. 23:34
Válasz erre
Ez így nem igaz, mert az ICM és néhány Amodel makettek felülete ma is elsőrangú lenne az öntéshibák és a szerszámok hibái nélkül, néhánynál még az átlapolt lemezelést is megjelenítették. A Zvezda és Airfix maketteknek csak simán pozitív felülete volt, és a részletességük is messze elmaradt előbbiek felületétől.
Amúgy az újabb Amodel kitek között is vannak nagyon szépek, bár a könnyű építhetőségre nem vennék mérget.

A GWH Su-35 stb makettek árai tényleg nem normálisak számunkra, de ez van, ha ilyet akarunk építeni, akkor tudomásul kell venni, hogy ennyibe kerülnek. A Modelsvit kitek 8-10000Ft-os árait is sokallom, de elfogadom, mert nekem megérik azt a pénzt. Ezek már tényleg olyan szintűek, hogy a feljavítókat elfelejthetjük és így még gazdaságosabbak is, mint a gyengébb és olcsóbb makettek feljavítókkal együtt.
z
mirazsmarci 667436 2020. január 4. 22:40
Válasz erre
Mert a legkirályabb típusokat az Amodel gyártja.
f2d 667435 2020. január 4. 22:32
Válasz erre
Ugyanez elmondható a régi Zvezdáról, Airfixről, de ők túl tudtak nőni a saját árnyékukon, ahogy az ICM is, viszont a másik két ukrán gyártó a "leghitványabb minőség" címért verseng létezésük óta. Nem is lenne ezzel baj, ha legalább egy kevés önkritikával bírnának, és a minőségtelenséghez igazítanák az áraikat, példának vehetnék a MisterCeraft üzletpolitikáját: sz@r, de legalább olcsó.

(Ki érti ezt, a másik topikba le lett fikázva a G.W.H. Su-35, aminek az ára a minőségével arányba áll, de itt meg a közel ugyanannyiba kerülő Amodelek istenítve vannak.
Hmm, hmm..., nem értek én a fapénzhez.)

Zoli 667431 2020. január 4. 21:03
Válasz erre
A régi ICM makettek is nagyjából a Roden szintjén vannak. Sokszor nagyon finom felületi kidolgozásuk van, de annyira szar a minőségük, hogy a tömítés-csiszolás során ezeket el lehet felejteni, javítani lehetetlenség... Az illesztések meg végképp minősíthetetlenek...
z
migfun 667430 2020. január 4. 20:53
Válasz erre
A sima Mig-9 MPM-ből, az LL Amodellből készült :)
migfun 667429 2020. január 4. 20:52
Válasz erre
Az Amodell Mig-9 más, mint a Skarabei/Maquette? Nekem ezek vannak még, az UTI Maquette építés alatt, a Mig-9M Skarabei.
f2d 667426 2020. január 4. 19:08
Válasz erre
Ha már kemény horror, akkor az Amodel mellet én a Rodennel is riogatnám a labilisabb idegzetűeket, ritka hitvány mindkettő, mondhatni egymást múlják alul.
A két cégnek egy lehet a qualty-se, vagy egymástól lopják a "jobbnál jobb" ötleteket. :D
Amúgy ha csak legalább közepes minőségbe gyártanának, nem is nagyon építenék mást, annyi az érdekes, mások által hanyagolt téma náluk.

Csak halkan megjegyzem, az utóbbi két Revell makettem is megüti ezt a "magas" minőséget, bár a hozzájuk adott DACO matricák azért szebbre festik a képet egy kicsit.
Zoli 667425 2020. január 4. 18:43
Válasz erre
Nekem is van bőven Amodel makettem, de ezek nagyját egyik kategóriába se sorolnám, annyira nem rosszak, de az élvonaltól is messze vannak. Na jó, a Yak-2/-9/27/-28, Ar-2, MiG-9 stb már ránézésre is elég szörnyű az építhetőség alapján, de azért van sok (Hawker Fury, Hart, Ki-32, Devon, EMB-121, Jetstream, Be-10, Yak-18T/-25RV, IAR-81 stb), ami nem tűnik vészesnek. Amúgy nekem is tetszenek, még sokat fogok venni belőlük.
z
sanyi 667416 2020. január 4. 16:30
Válasz erre
Nem rossz, nálam kb. ezek vannak: 3xJak-28, Jak-38, Ka-26, Mi-1 és 6, MiG-9, Szu-15, Il-14. Nem fogok unatkozni velük, de ha csak ők adják ki ezeket 72-ben...
sajti 667414 2020. január 4. 16:19
Válasz erre
Olvasgattam itt a hozzászólásokat, és felpörögtem Amodel ügyben én is! Függetlenül attól, hogy milyen minőségűek, én szeretem ezeket a készleteket. Rám tör valamilyen nosztalgikus hangulat, amit bizonyára a kezdetek tudatalatti emlékei okoznak! Tetszik az a masszív műanyag tömeg, amit előttem is említettetek! Van elkezdve egy GeeBee Racer, Yak.28 (ami borzasztó, de szép repcsi) és egy Mig-9L...van ugyan a 1:48 HB Yak 38 egy és kétüléses, de tuti beszerzek egyet 72 méretben is, meg egy Ka-26..meg ki tudja még mit...egyszóval Amodel fan vagyok én is, ha létezik ilyen!
migfun 667402 2020. január 4. 12:52
Válasz erre
Megnéztem, a következő szépségek várnak még a polcon az Amodelltől: Mig-AT két változatban, Su-11, Su-15TM, Mi-1M, Mi-6 early.

Lesz még mit reszelni :))
sanyi 667382 2020. január 3. 22:20
Válasz erre
Van pár ismerősöm, akik szintén csipázzák a keleti vasak gyártóját! :)
migfun 667378 2020. január 3. 21:23
Válasz erre
Lassan alakul egy Amodell-fan klub
Freddy 667363 2020. január 3. 12:55
Válasz erre
Sose hittem volna, hogy 7mm-es fúrószárat 1/72-es repülőkhöz fogok használni, de az Amodel Il-18-asa bebizonyította, hogy mindig van egy első alkalom.
sanyi 667362 2020. január 3. 12:48
Válasz erre
:)
Jak-28 család több tagja is megvan - elvégre mily' csudás gépmadár...:) -, a három doboz kb. tartalmaz annyi anyagot, mint két igazi!:)
Freddy 667361 2020. január 3. 12:44
Válasz erre
Én ugyan nem versenyszintre építek, de szeretem az Amodelt: van benne anyag. Lehet fúrni-faragni, ha lecsiszolok másfél millimétert, még mindig ott van másik másfél, az 1/72-es Ka-26-ossal a szöget be lehet verni, nem nyeklik-nyaklik, áll minden, mint katiban a gyerek. Éppen az 1/72-es Il-18-ast építem, az masszívabb, mint az igazi.
Zoli 667350 2020. január 3. 11:12
Válasz erre
Szia,

Tudtommal a fákking Su-25 a régi koreai Ace gyártmánya volt és abban az időben kevés információ volt a szovjet típusokról. Inkább az érthetetlen nekem, hogy miért szedte elő újra és újra a német cég ezt, amikor már a Zvezda sokkal jobb makettje is létezett és azt is átvehették volna.
A Yak-38 tényleg érdekes és izgalmas téma, nagyon kellene már egy új szerszámos kit belőle (meg a többi Yak típusból is). Nem is az Amodel készlet minősége és építhetősége okán, hanem a részletek miatt, elég egyszerű a bele... A Hobby Boss kiadhatná 72-ben is, az esetleges pontatlanságaival együtt is jobb lehetne.
z
Zoli 667349 2020. január 3. 11:00
Válasz erre
Szia,

Szinte bármelyik régebbi Amodel makett beleillik a rémálom kategóriába, bár főleg az átlátszó alkatrészek miatt, mert amúgy némi faragással el lehet boldogulni velük.
Viszont ne felejtsük el a mostanában megjelent ukrán, bolgár, lengyel stb (Clear Prop, Modelsvit, Arma stb.) maketteket se megemlíteni, amik a másik végletet képviselik. Igaz, ezekből csak egy Modelsvit MiG-21F készült el majdnem teljesen nálam, de annak az építése is öröm volt. Volt pár gondom vele, de kevesebb, mint az Eduard szintén nagyon jó MiG-21MF makettjével, utóbbi is inkább a tapasztalatlanságom miatt okozott gondot.
Ránézésre nálam most a Clear Prop Claude és Sonia, illetve a Modelsvit Mirage III a kedvenc, remélhetőleg az építésükkel se lesz probléma. Az új GWH F-14 és F-15 készletek is nagyon tetszenek, de az előbbieket - a gyanta és réz alkatrészek nélkül is - többre értékelem valamiért.
z
sanyi 667347 2020. január 3. 10:49
Válasz erre
sanyi 667345 2020. január 3. 10:46
Válasz erre
A Revellt felejtsd el, az a széria mint a Szu-25-ös: szép, normálisan illeszkedik - viszont ne hasonlítsd össze az igazival. Szerintem itt van egy dobozbontás, ami roppant vicces: az író szerint csudajó, álomszép, aztán valaki beírta az igazat - nehéz röhögés nélkül kibírni... Nekem megvolt a Szu-25 - a kerek törzskeresztmetszet valahogy nem jellemző a Békalábra. Szóval az Amodel Jak-38 pontosabb, még ha építés közben négyszer össze is töröd idegedben!:)
Jó ízlésre vall a típus és a hozzáállás!
migfun 667342 2020. január 3. 10:40
Válasz erre
Nekem ez a "legszebb ronda gép", ezért is szereztem be, de harciban van Revell is emlékeim szerint, bár még nem láttam, csak a dobozt valami fórumon.
Szerintem megéri a kihívást :))
sanyi 667341 2020. január 3. 10:34
Válasz erre
Cuki, kár, hogy az oroszokon kívül más nem repülte a -38-ast. Az ukránok, tudtommal, csak pár leselejtezett gépet örököltek, soha nem repültek velük. Nekem a harci van meg az ukrán csapattól, háááát, szerintem sokan sírva dobnák messzire a dobozt...:)
sanyi 667340 2020. január 3. 10:31
Válasz erre
Hali!
A 72-es F-15-ösük volt egyszer egy '95-96 körüli Modell és Makettben bemutatva, kb. hasonló dolgokat írtak - ott Hasegawa másolás volt, de totál selejtre sikerült.
migfun 667338 2020. január 3. 10:28
Válasz erre
ufopete 667336 2020. január 3. 09:16
Válasz erre
Sziasztok,

Volt tapasztalatok a varázslatos „Huan Chiu” termékekkel? Én ’96-ban vettem egy 1:144-es F-102 Delta Dagger-t 195 forintért. Akkoriban a hasonló méretarányú Academy kitek 3-400 forint körül voltak, uh. gondoltam teszek egy próbát az ismeretlen jövevénnyel. A makett gyanítom, hogy valaminek a másolata lehetett, pozitív panelvonalas, borzalmas illeszkedéssel, minimál alkatrészbontással. De ami mindent alulmúlt, az az öntés minősége: konkrétan nem jutott elég sztirol a formába, így búcsút mondhattam a függőleges vezérsíknak. A matricalapban nem vagyok már biztos, hogy leázatatós vagy felragasztós volt, mert a készlet rövid úton a kukában landolt.
Hogy a Huan Chiu nem hódította meg világot, azt abból is gondolom, hogy az említett készletről egy képet sem találok és a scalemates.com sem hozza föl.
Gondoltam leírom, hogy a Takom és Hobbyboss maketteken szocializálódott fiatalabb generáció is lássa, milyen bámulatos fejlődésen mentek keresztül a kínai cégek az elmúlt 20-25 évben.
www.scalemates.com/search.php
lancer 617642 2016. november 8. 17:51
Válasz erre
Szia Tamás!

Sorjás ez igaz, de csak az egyik kabintető, a másikon nincs sorja :)
Zoli 617641 2016. november 8. 17:49
Válasz erre
Szia,

Az F-102 már tényleg jó áron van, én most vettem egyet. Elsőre nagyon szép volt, mikor megjelent, aztán már kevésbé a kicsit szélesebb panelezése miatt, de talán az egyszerűbb formájú lemezeknek is volt szerepe ebben. Mindenesetre egy új cég első makettjeként egyáltalán nem volt rossz akkor, sőt! Az F-106 esetében látszik, mennyit fejlődött a gyártó.
A Trumpeter MiG-29 sorozat tényleg meglepő a kínaiaktól, nemcsak az ára, hanem maga a makett is, remélem nemsokára elérhető a kétüléses és a hajófedélzeti is!
Az L-29 póttankjai tényleg lehetnek dühítők, de továbbra is az a véleményem, hogy inkább az legyen rossz, mint a sárkány, bár még nem ellenőriztem le. A szegecsek és csavarok kidolgozását lehet hiányolni, de elvárni szerintem még nem. Amúgy ebben a méretben nem nagyon szokták azokat eltérően megjeleníteni, vagy minden negatív vagy minden kiálló, ritka a vegyes, esetleg a belső terek lemezeinél lehetnek kiállók, de a külső felületeken szinte mindig süllyesztettek.
Mint már írtam, a Yak-23 hajtómű gondolája túl keskeny a kiömlőnél, illetve a főfutó-aknák kialakítása is rossz és pontatlan formájú.
Ja és valami a Volvo autóiról is. Egyik ismerősömnek az előző V40 volt és a félmilliós szervizek miatt inkább eladta. Pedig külföldön nagyon magas fizetésből él, de itthon is jómódú családból származik, mégse akart ennyit költeni egy olyan autó fenntartásáért, ami amúgy a sokak által lesajnált és sokkal olcsóbb Ford elemeiből áll.
z
pigasos78 617623 2016. november 8. 09:35
Válasz erre
Sziasztok!

Sanyi! Nem tudom az én kollégámnak mennyi idős az autója, az én környezetemben úgy látszik nem szerencsések a Volvosok. :)
A sört sajnálom, ma és holnap napközben pedig Szentesen ügyelek, így a délelőttben én sem gondolkodtam. A gyerkőcnek jó egészséget, mi a 15 hónaposra megyünk jövő hó elején.

Medor! A Hase 14-es (Sundowners) nekem is meg volt, emlékszem akkoriban nekem az volt a legkomolyabb makettem. Tényleg nem érdekelt mi milyen panelvonalas! Jó a meglátásod, nálam is fontos az ár/érték arány, mindig tájékozódom vásárlás előtt.

Lancer! Megnéztem az F-106-ot, tényleg gyönyörű és nekem tetszenek a kiegészítői. Legalább nem nekem kell pótolni innen-onnan.

Üdv
Szabolcs
ltom74 617620 2016. november 8. 07:53
Válasz erre
Az új edu 1:72-es fw 190 -eshez volt már szerencsétek?

Nagyon szép kidolgozás, részletek ha még tamiya összeípíthetőséggel is párosulna igazi álom makett lenne. De szvsz elég nehéz makett, csomó száraz próba kell pl műszerfal nem megy be maratásokkal stb.

A futóműnél meg tök béna a pozicionálás már előre parázok tőle...

Fentebbieket leszámítva nagyon szeretem
ltom74 617619 2016. november 8. 07:48
Válasz erre
A meng f-102/106 kabintetőn a dupla sorja azért elég király...vagy ez ficsör?
lancer 617618 2016. november 8. 06:41
Válasz erre
Szia!

Bocs hogy beleszólok. A Meng védelmében csak annyit, hogy az F-102-ig nem sok repülőt, pláné csöveset adott ki. Ráadásul teljes egészében saját fejlesztés. Az orrkúp formájánál elkövetett baki cserével könnyen javítható. Viszont érdemes megnézni az F-106 dobozának tartalmát. Hatalmas a minőségi ugrás az alkatrészek kidolgozása tekintetében. Persze drágább is, és biztosan sokaknak nem tetszik, hogy elkészítették a készlethez ajánlott gyanta feljavítókat is (kabin, futóakna, kiömlő, elektronikai terek stb.). Egyszerűen gyönyörűek! Szerintem.

Üdv. Csaba
medor 617616 2016. november 7. 23:10
Válasz erre
Sziasztok!
A 'feeling' az megvan.Másképp nem csinálnánk.Jó érzés volt sok évvel ezelőtt amikor kibontottam egy Revell F-101, Academy F-15,Fujimi F-86,A-6... dobozt.
A Hasegawa F-14 makettjét meg se merem említeni.(Azóta sincs ellenfele igazán.)
Ma már belenézhetsz szinte bármelyik makett dobozába a neten.Akkoriban ez az eladó jóindulatán múlt.
A lényeg,hogy lesz@rtuk az alakhibát,a pozitív panelvonalat,a nulla kabinkidolgozást,a bélyeg méretű matricát... Az volt a fontos,hogy megvan a makett!Örültem/tünk (talán írhatok többesszámban) annak amit kaptunk.
Manapság az egész átértékelődött.Mint a világ.DE a pénz itt nem minden!
Meg akarod venni a Hobby Boss Corsair II-t?Vagy az általad is említett Jaguart?
Nem?Mé'nincs pénzed rá?(Ironizálok!Nehogy megsértődj!)Pedig 'trendi' makettek.
Szerencsére mindkettőre van alternatíva.'Ócsóbb' és pontosabb is.
Kis munkát igényelnek az igaz.De ~PONTOS a formájuk!(Tökéletes nincs ugye...)
Sőt!Még kis kiegészítővel is csak fele annyiba kerülnek.(Max. 2/3-ad árba.)
Szerintem ez a legfontosabb.Az ár/érték arány.Kifizetek én is 6-7-8 rongyot egy 1:72-es makettér.Ha tudom,hogy az meg is ér annyit!
  Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9.