/ Fórumok /

Panelvonalak kiemelése festéssel

Hello!
Olyasmit akarok létrehozni...na le se tudom írni,nézzétek meg itt: http://www.aircraftresourcecenter.com/ pl. az A6 Intrudernél a második Intruder a sorban"SDAM BUSTER" névvel.Látszik ahogyan a panelvonalak ki vannak emelve valamilyen módszerrel,de nem tudom hogyan.Valaki?
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza  
1.,2.,3.
1., 2., 3.
xcraft 286293 2006. december 3. 16:30
Válasz erre
Hello!
Igaza, van Bundesign-nek, ha átvésed befolyathatod, és tényleg élethűbb, mint a pozitív vonal, de ki szeret paneleket átvésni? Gyilkos dolog, ha lefestetted, akkor már tárgytalan is. Fújd meg vékonyan a panelvonalakat átlátszó füstszínű festékkel, ezzel elrontani is nehéz, ha pedig még mindíg úgy érzed, kell valami, akkor szárazecseteld meg. A sötétített alapszín biztosan jó lesz. A többi részt nem kell lemaszkolni, ha a szárazecset tényleg eléggé száraz, csak a pozitív vonalakat fogja megszinezni.
NSVT 286292 2006. december 3. 15:57
Válasz erre
Erre én is gondoltam, de ehez lekellene ragasztani a körbe a panelvonalakat, hogy máshol ne érje a felületet.
lucky 286291 2006. december 3. 15:52
Válasz erre
NSVT 286290 2006. december 3. 15:51
Válasz erre
Sajna már rá fújtam az alap színt. Igazad van valami mást fogok kitalálni. Szerinted, ha a panelvonalak mentén vékonyan erősebb színt használok (pl szürkéhez, zöldhöz egy kis fekete) az milyen eredményt ér el?
Bundesign 286289 2006. december 3. 15:37
Válasz erre
az a legjobb ha lecsiszolod a felületet, és újrakarcolod a panelvonalakat! mivel a panelvonal a lemezek illeszkedése közti rés, ezért a pozitív eléggé bután nézne ki átfestve.
B
NSVT 286288 2006. december 3. 09:29
Válasz erre
Sziasztok!

A pozitív panelvonalak kiemelésére létezik valamilyen megoldás?
andor 286287 2006. április 21. 20:16
Válasz erre
Sziasztok!

Király az új oldal!
Tian 286286 2005. január 17. 09:18
Válasz erre
Oks már vezekeltem.
Kalóz 286285 2005. január 14. 19:36
Válasz erre
Mekett!
Nem is állítottam ilyet!
Viszont van egy kérdésem: a panelezést, és a panelvonalak kiemelését szerintem összekeverjük. Amennyire én értelmezem, a panelezés az egyes panelek kiemelése azok átmenetes festésével (a széleken sötétebb, a középen világosabb közötti átmenet készítése). Kíváncsi lennék a véleményetekre!
Mekett 286284 2005. január 14. 19:31
Válasz erre
Kalóz!
Dehogy volt kár körüljárni, nem is mondtam ilyet :)
Csak hogy legyetek szívesek legközelebb (most Tiannak szólok) új topik nyitása előtt végignézni, nem-e egy régebbit kellene-e inkább folytatni.
Kalóz 286283 2005. január 14. 17:56
Válasz erre
Mekett!
Látod, nem volt kár körüljárni a témát, Joce módszerét nem is veséztük ki, pedig illett volna az eszünkbe jusson. És tényleg nem rossz, bár kicsit nagyobb gyakorlatot igényel, mint az enamel festék (könnyebb kitörölni).
Tian!
5 év után másra nem is igen lesz jó (ha egyáltalán még folyik), pláne, ha akkor sem volt már mai (akkori) csirke!
Tian 286282 2005. január 14. 11:19
Válasz erre
Kösz szépen mindenkinek! A panelezős témát nem vettem észre, ezer bocs. Hát a lakkot nemtudom lemossam-e ugyanis erre a gépemre vagyok a legbüszkébb (corsair)nem akarom elrontani szegényt:) De tényleg évekig ragadt,mert kb 5 éve készült.Máskor óvatosabban használok ilyesmit majd.Ki nem dobom a lakkot,szerintem jó lesz légypapírra.

Joce 286281 2005. január 14. 09:27
Válasz erre
Szia Tian!

Én próbáltam már a fényesre lakkozott felületnél a panelezést temperával, ezt enyhén nedves törlőpapírral leszedheted a felületről a vájatokban megmarad és tuti hogy nem szedi fel a festéket és a lakkozást, az eredmény meg majdnem ugyanaz.
Üdv Joce.
Kalóz 286280 2005. január 13. 18:27
Válasz erre
Illik válaszolni a kérdésekre....
Mekett 286279 2005. január 13. 18:01
Válasz erre
Persze most már nehogy azt folytassátok ehelyett :)
Mekett 286278 2005. január 13. 18:01
Válasz erre
Csak úgy megjegyzem, hogy már van egy "panelezés" című topik...
Kalóz 286277 2005. január 13. 17:12
Válasz erre
Tian!
Természetesen pisztollyal is lehet csinálni, de nem fontos.
A gloss cote valóban a fényes lakk, általában nem szokott a leírt módon viselkedni, valszeg dögös lehetett. Óvatosan próbáld meg lakkbenzinbe vagy terpenol hígítóba mártott puha ronggyal finoman dörzsölgetve lemosni a porral együtt, csak vigyázz, a festék ne jöjjön vele. Ha nem túl sok hígítót használsz, akkor sikerülhet.
Tian 286276 2005. január 13. 15:30
Válasz erre
Még egy kérdés,nem akartam a segítségbe írni,mert az túl logikus:készítettem anno egy gépet,melyet lekentem azthiszem humbrol gloss cote-val.Ez nem a fényes lakk?Mert utána pár évig ragadt a gépezet és magára szedte a port szépen.Az alja viszont csudaszép lett tőle!
Tian 286275 2005. január 13. 15:14
Válasz erre
Köszi szépen.Arra voltam kiváncsi ecsettel megoldható-e,mert azthittem valami pisztolyos technika.
Kalóz 286274 2005. január 13. 13:11
Válasz erre
Hali!
A kép látványos, de annak aki nem ismeri a technikát, keveset mond.
Ami a lényeg: a lefestett és lelakkozott (lehetőleg fényes lakkal, a képen látható inkább matt, és abból a festék szemcséit nehéz eltávolítani) repülőgép (harcjármű, autó st.) panelvonalait fekete, sötétszürke vagy sötétbarna festékkel átfested, és amikor meghúzott a festék, akkor egy hígítóba mártott és kitörölt ecsettel (gyakorlottabbak hígítós puha ronggyal)a vonalon kívüli festéket letörlöd, hogy csak a vonalban maradjon meg. Ezután újra lehet lakkozni stb.
Természetesen kiemelkedő panelvonalak esetén ez a módszer nem működik, és mindenképpen matricázás után kell elvégezni. (Furcsa lenne a hót kopott maketten a frissen felfestett felségjel).
Egyébként garfitceruzával is szokták áthúzni a panelvonalakat, hasonló hatás érhető el.
Ha túlságosan vékonyak és sekélyek a vonalak, nem biztos, hogy sikerül. Az én véleményem szerint, ha a vonalak vékonyak, de elég mélyek, akkor a fényhatás is elegendő kell legyen. Ha esetleg panelezted is a makettet, akkor meg sztem felesleges a további vonalkiemelés. Az ugyanis csak a vonalakban meggyűlő kosz, ill. a fényhatás utánzása, dehát de gustibus...
És főleg ne vidd túlzásba, fehér vagy világos maketten a fekete vonalak igen rondán mutathatnak.
Gsolo 286273 2005. január 13. 12:51
Válasz erre
hi

ez elfért volna asegítség topikban de itt láthatod hogyan kel, egyébként ugyanott volt

http://s96920072.onlinehome.us/Fea1/201-300/Fea227_A-6_McEwan/part2/images/88_weathering_panels.JPG
<<< Vissza  
1.,2.,3.
1., 2., 3.