/ Fórumok /

Roncskutatás

Kis hazánkban fell<, vagy még földben nyugvó relikviák, háborús emlékek.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16.
Mekett 93695 2004. április 8. 20:09
Válasz erre
Na mi van? Csak én olvasok híreket, csak én olvasok újságokat?

Na addig is itt egy (számomra) újabb hír: Megtalálták a tengerben Exupery Lightningját!
Erről is csak elég homályos dolgokat hallottam. Pl azt sem tudom, a pilóta maradványai is meglettek-e. Ezt nem tudja valaki?
És milyen állapotban van a roncs?
Mekett 93694 2004. április 7. 18:57
Válasz erre
Most láttam a híradóban a gellért-hegyi bunkerrendszert, amit a németek (?) építettek a szabadságszobor helye alatt, de nem tudták befejezni.
Nem láttam az egészet és erről még sosem hallottam. Mikor találták? Most?
Ki mit tud róla?

Ne kíméljetek!

Kösz
Mekett
Mekett 93693 2004. február 24. 08:13
Válasz erre
Hallottátok pár nappal ezelőtt, hogy a Balatonból megint ki akarnak emelni egy Messzert? Annyit árultak el, hogy háromágyús, és hogy ilyen nem volt a MKHL-ben, ezért bizonyára német.

Más? Valami kis infomorzsával donjatok már meg, messzer-szakértők :)

Üdv
Mekett
Mekett 93692 2003. november 28. 22:45
Válasz erre
Ave Macko!

Hamburger kivételével senki sem katona :) Ő sem hivatásos minőségében van ott (tudtommal). Szóval a válasz: igen. Ha emilben nem sikerül, kedden megtalálod Hamburgert a Bolyai Főiskolán, a makettező klub összejövetelén.

Üdv
Mekett
Macko 93691 2003. november 28. 21:34
Válasz erre
Szia Mekett!

Köszi az infót! Bp-i vagyok, vajon "civilként" is részt vehetek ilyen katonás dolgokban?

üdv.:
Macko
Hamburger 93690 2003. november 25. 09:10
Válasz erre
Szervusztok!

A fabulis "Batyki Tigris" topicjában már korábban is kitárgyaltuk a balatoni "Tigrisek" témáját.

Akit érdekel: A Magyar Hadtudományi Társaság Csata- és Hadszíntérkutató Szakosztálya minden hónap utolsó csütörtökén tart szakosztálygyűlést a ZMNE Hungária krt-i kampuszán (Hungária krt.9-11), a hármas épület 214 -es tantermében (hadtörténelmi kabinet). Ezek szerint most csütörtökön is, 16,30-tól. Az érdeklődőket szeretettel várjuk. Azt viszont már most hangsúlyozni szeretném, hogy fő profilunk nem a "kincskeresés", hanem az események rekonstrukciója, amelyhez a tárgyakban rejlő információkat is felhasználjuk.

Üdv: Hamburger
Miggyuri 93689 2003. november 24. 21:16
Válasz erre
A szombati helyi lapban, a Vas Népé-ben volt egy rövid cikk erről. ennyi az adathalmazom, amennyit írtam. De, konkrétan Tigrist írtak.
Miggyuri
Mekett 93688 2003. november 24. 18:37
Válasz erre
Gyuri!
Ezek szerint te is hallottad?
Akkor légyszives oszdd meg velem is a hallottakat, mert én csak a végét láttam.

Köszi
Mekett

Macko!
Merre felé leledzel az országban? Mert jobbára pestieket tudok. A Bolyai Katonai Főiskolán van kb két ilyen szervezet, az egyiket Lippai Peti (Hamburger) vezeti tudtommal, a másik emelte ki pl az Il-2 darabokat tavasszal.
Aztán ott vannak szolnokon a Magó karcsiék, ők szedték ki a Me-109 darabokat.

Válassz! :)

Üdv
Mekett

(Miről beszélsz, csak egyszer jelent meg :)
Miggyuri 93687 2003. november 24. 17:56
Válasz erre
Lelle környékén három Tigris? Ennyi csak a "Kelly hőseiben" volt. Szép volna, ha igaz. Nem?
Miggyuri
Macko 93686 2003. november 24. 13:25
Válasz erre
Szia Mekett!

Örömmel venném ha összehoznál ilyen emberkékkel. A szakkör is izgalmasan hangzik.
Köszönettel: Macko

U.i.: Elnézést Mindenkitől! Amiért ennyiszer megjelent az előző irományom!
Mekett 93685 2003. november 22. 18:44
Válasz erre
Sziasztok!
A TV-ben ma volt szó valami balatoni Tirgrisről. Lehet, hogy ama bizonyos keszthelyi Tigrincs mégis igaz lenne??? Mindenesetre a végén azt mondták, hogy a hajózást nem zavarja, stb, így nem érdemes kiemelni!!!
Más is látott/hallott erről valamit?

Szia Macko!

Én is többfelől hallottam ilyen történeteket, hogy a háború után gödörben temettek el rengeteg technikát. A "fémkeresődnek" sokan örülnének, ha érdekelnek ilyen roncskutatós dolgok, ajánlhatok pár embert/szakkört, vagy hogy hívjam őket.

Üdv:
Mekett
macko 93684 2003. november 17. 18:00
Válasz erre
Sziasztok!

Teljesen véletlenül találtam rátok, és bár tökéletesen outsider vagyok a témában de a roncskutatás mint olyan mindig is izgatott. Nem gondoltam volna, hogy ez másokat is érdekelhet és főleg művelik is! A lényeg: a nagyszüleimtől és papámtól hallottam, hogy Albertirsa vasúti részénél nagyon komoly tankcsata volt a II. vh. idején, sok áldozattal mindkét fél részéről. Az akkori gyerekek közül sajnos elég sokan szenvedtek balesetet a szétdobált lőszerektől, fegyverektől. (a mi családunkban is volt ilyen)A történet szerint ezeket az iszonyú mennyiségű lőszereket és fegyvereket, a háború vége felé a földművesek fogták és jó mélyre komplett elásták. A pajták és egyéb lomtárak mélyén bizony még mindig fellelhető rohamsisak ami állat etetőként funkcionál.A mély bombatölcséreket mindenféle szétlőtt roncsokkal töltöték fel és a tetejére földet hánytak.Lehet, hogy ezek az infók nem sokat érnek akkor elnézést kérek.
Senkit nem akarok félre vezetni.
Szakmámból adódólag rendelkezem olyan műszerrel amivel a földalatt lévő kábeleket tudom bemérni.(gyakran rozsdás vasdarabokat ).Ha valakit ez érdekel szívesen segítek a kutatás öröméért és izgalmáért.
üdv.:
Macko
Hamburger 93683 2003. november 17. 08:05
Válasz erre
Szia Mackó!

Természetesen érdekes, amiket írtál, de az eddigi tapasztalatunk azt mutatja, hogy már csak arra érdemes mozdulni, ahol megvan a konkrét helyszín. Ha tudsz ilyet és esetleg elő is került ott valami kézzelfogható apróság (lánctalpszem, görgő, stb.), akkor érdemes elindulni. Amennyiben hozzájutsz hasonló részletességű adatokhoz, szívesen látnánk.

Üdv: Hamburger
macko 93682 2003. november 16. 20:27
Válasz erre
Sziasztok!

Teljesen véletlenül találtam rátok, és bár tökéletesen outsider vagyok a témában de a roncskutatás mint olyan mindig is izgatott. Nem gondoltam volna, hogy ez másokat is érdekelhet és főleg művelik is! A lényeg: a nagyszüleimtől és papámtól hallottam, hogy Albertirsa vasúti részénél nagyon komoly tankcsata volt a II. vh. idején, sok áldozattal mindkét fél részéről. Az akkori gyerekek közül sajnos elég sokan szenvedtek balesetet a szétdobált lőszerektől, fegyverektől. (a mi családunkban is volt ilyen)A történet szerint ezeket az iszonyú mennyiségű lőszereket és fegyvereket, a háború vége felé a földművesek fogták és jó mélyre komplett elásták. A pajták és egyéb lomtárak mélyén bizony még mindig fellelhető rohamsisak ami állat etetőként funkcionál.A mély bombatölcséreket mindenféle szétlőtt roncsokkal töltöték fel és a tetejére földet hánytak.Lehet, hogy ezek az infók nem sokat érnek akkor elnézést kérek.
Senkit nem akarok félre vezetni.
Szakmámból adódólag rendelkezem olyan műszerrel amivel a földalatt lévő kábeleket tudom bemérni.(gyakran rozsdás vasdarabokat ).Ha valakit ez érdekel szívesen segítek a kutatás öröméért és izgalmáért.
üdv.:
Macko
Fodicsabi 93681 2003. november 3. 17:13
Válasz erre
Hamburger!

:) OK!


Hamburger 93680 2003. november 3. 07:44
Válasz erre
Szia Fodicsabi!

Részemről oké a dolog. Nem is vettem és nem is szántam annak.

Üdv: Hamburger
Fodicsabi 93679 2003. október 31. 16:23
Válasz erre
Hamburger!

Én sem letolásként értelmeztem a hozzászólásodat! Ne haragudj, ha a válaszból mégis úgy tűnt. De a katonai dolgokhoz tényleg hülye vagyok...;) Utólag visszagondolva a srác a fegyvermester kifejezést használta. Igaz, ez majd egy éve volt, úgyhogy csak homályos emlékeim vannak az egészről.
Üdv:

Fodicsabi
Hamburger 93678 2003. október 31. 08:12
Válasz erre
Szia Fodicsabi!

Nem letolásnak szántam a hozzászólásomat, csak némi szakmai kiigazításnak. Szerintem csak nyugodtan szólj hozzá a témához máskor is, ha nem zavar a kiigazítás. Gyakran megesett már, hogy a laikusoktól jönnek a legjobb ötletek és információk. Nem a szavakon van a lényeg, hanem a tartalmon! A kiigazításokból meg talán lehet tanulni és gyarapítani a szakismereteket. A fegyverszakértő teljesen jó megfogalmazás általános értelemben, de a hadseregben van egy saját terminológia, ami a fegyverzettechnikus, vagy fegyvermester kifejezéseket használja ezen a kategórián belül. Ez a kettő sem szinoním kifejezés! Úgy gondolom, hogy a hozzászólásod lényege nem ezek körül mozgott.

Még egyszer bocsánat és üdv: Hamburger
Fodicsabi 93677 2003. október 30. 16:30
Válasz erre
Hamburger!

Bocs a téves fogalmazásért ;) , de mentségemre szóljon, hogy nem voltam katona (nem is leszek, a szemüvegem miatt). Makettezni sem a katonás beállítottságom, hanem a repülés szeretete miatt kezdtem. A jövőben inkább nem szólok hozzá a katonai témákhoz, nem akarok teljesen hülyének látszani...;))
Üdv:

Fodicsabi
Hamburger 93676 2003. október 30. 07:33
Válasz erre
Sziasztok!

A robbantótestek legfőbb szakértői nem a fegyvermesterek ("fegyverszakértő"), hanem a tűzszerészek. A szakosztályunk tagjai között van ilyen képzettségű emberke is. Egyébként ma 16,30-tól a ZMNE Hungária krt-i kampuszán (III.épület 214-es terem - hadtörténeti kabinet) szakosztálygyűlés lesz, ahova mindenkit szeretettel várunk.

Üdv: Hamburger
Fodicsabi 93675 2003. október 29. 21:20
Válasz erre
Én egyszer makettválogatás közben "kihallgattam" egy beszélgetést a Replicában, ott egy srác arról beszélgetett valakivel, hogy ő főállásban fegyverszakértőként dolgozik a honvédségnél. Csak már nem tudom, hogy ő vásárló, vagy eladó volt-e... Talán egy kérdés erejéig megérné bemenni hozzájuk.
Mekett 93674 2003. október 29. 20:44
Válasz erre
Sziasztok!

Nyáron a szolnoki sportrepülőtéren találtam egy vasdarabot. Akkor még csak gyanús volt, de biztos-ami-biztos alapon felszedtem. Most többek megerősítették, hogy bizonyára egy bombaélesítő légcsavarja lehet. Olyan is elhangzott, hogy orosz bombáé (a lelőhely is ezt támasztja alá).
A kérdésem az lenne, hogy van-e itt olyasvalaki, aki ért valamennyire az ilyen jellegű fegyverzetekhez? Vagy utána tudna nézni, hogy méret és felépítés alapján milyen bomba része lehetett a fellelt darab?

Azért is érdekelne különösen, mert még van rajta egy kis szín, és a különösen aluldokumentált orosz festéseknél jól jöhet. (Megismerhetünk talán egy 1001. orosz színt is :)

És a tanúlság: tényleg megéri minden szemetet felszedni :)

Üdv
Mekett
Mekett 93673 2003. október 9. 23:08
Válasz erre
Szia Hamburger!

Mi szokott lenni egy ilyen konferencián? Úgyértem, talán én is elmennék.
Lehet tudni, hogy kik fogják tartani az előadásokat?

Üdv
Mekett
Hamburger 93672 2003. október 8. 13:18
Válasz erre
Szervusztok!

"Csaták néma tanúi" - csata- és hadszíntérkutatók harmadik konferenciája. 2003.10.18. 15,30, Hadtörténeti Múzeum - Dísztrem. Előadások: hadigeológia, első világháborús harcok a Mrzli vrh-n, T-34-es roncsai Gyulamajornál, második világháborús összecsapások rekonstrukciója a küzdőtérkutatás módszereivel.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk:

Hamburger
Hamburger 93671 2003. augusztus 27. 19:58
Válasz erre
A Magyar Hadtudományi Társaság Csata- és Hadszíntérkutató Szakosztálya 2003.09.10-én 16,00-kor tartja következő szakosztálygyúlését a ZMNE Hungária krt-i kampuszán (Hungária krt 9-11) a III-as épület 214-es termében. Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Hamburger
Vitamin 93670 2003. augusztus 16. 10:03
Válasz erre

Sziasztok!
Második világháborús Német-Magyar katonai tárgyakat gyüjtök és van egykét jármü
alkatrészem is!
Steyr1500-ösnek a jóbb oldali hátsóajtaja
Schwimwagennek a jobb hátsó része
Fogaskerekek és légszürök,harckocsikábelek,merevítések,opel Blitz motorháztetö.
Ezeket szívesen elcserélném!
tel;06-30-348-1466
Mekett 93669 2003. július 27. 08:21
Válasz erre
Nem mondtam? Akkor most mondom :) Persze, hogy kellene :)
Kösz
Mekett
Miggyuri 93668 2003. július 24. 20:50
Válasz erre
Tegnap, 23-án tv-ben is, meg a Slágerrádióban is volt a hírekben. Összességében még kb 20 vízbe zuhant gépről tudnak. Majd rákeresek és megírom a forrásokat. Igaz is, kellene kép a T-34/122-ről?
Üdv.: Miggyuri
Mekett 93667 2003. július 24. 18:27
Válasz erre
???
Mikor, hol?
Erről nem is hallottam.
TV-ben hallottad?
Miggyuri 93666 2003. július 23. 12:22
Válasz erre
Megint találtak valamit - hárim személyes,Fw-189? - a Balatonban!
peti 93665 2003. július 21. 01:35
Válasz erre
kösz majd szólok ha találok valamit amúgy kassára én is tervezek programot
Mekett 93664 2003. július 19. 23:38
Válasz erre
Hááát, megvallom őszintén, szerintem legközelebb a kassai múzeumban találsz háborús relikviákat...
Nem tudom, a Tátrának (ha az még az) azon a részén milyen harcok lehettek, de azt hiszem, külföldön nem is nagyon érdemes roncskutatással próbálkozni :)

De ha valaki tud, akkor sok szerencsét hozzá :)
peti 93663 2003. július 19. 18:30
Válasz erre
Nem tud valakironcs lelőhelyet Szabinov környékén mert most megyek egy hétre nyaralni oda?
Mekett 93662 2003. június 29. 00:49
Válasz erre
:)
Asszed, majd elmondom neked, hogy hány Pe-2-est találtam ma???
Hoppsz, elszóltam magam! :)
Miggyuri 93661 2003. június 28. 10:00
Válasz erre
Ha rálépsz, megtudod. Egyébként légiharcoltak ott is eleget. Ha kifogsz egy PE-2, valószínű, hőssé avatnak.
Miggyuri
Mekett 93660 2003. június 28. 00:22
Válasz erre
Nem hallottatok valamit, mi található még a velencei tóban? Ma megyek oda és hátha rálépek valamire :)
Mekett 93659 2003. június 18. 18:32
Válasz erre
Hmm :)
Ezt nem tudom kijavítani a fórumon :)))
Fodicsabi 93658 2003. június 18. 13:23
Válasz erre
Bármenyire is inteligensek a számítógépek, ha a nevemet nem írom be a megfelelő mezőbe, akkor még nem tudják kitalálni! Van még mit fejleszteni rajtuk! :))
  93657 2003. június 18. 07:58
Válasz erre
Holnap körülnézek a kertben. Hátha találok egy Mustangot...:)))
Mekett 93656 2003. június 17. 20:33
Válasz erre
Hmmm :)))

Ez a szép az egészben, amikor csak úgy ráakad az ember.
Egy ismer?söm tavaly kiment egy erd?be roncsot kutatni. Roncsot nem talált, de elesett és megkapaszkodott egy gyökérben. Na az a gyökér egy teljes rakétavet?-cs? volt!

:)
Fodicsabi 93655 2003. június 17. 09:50
Válasz erre
A törzskeretet egy bokor alatt találták... Csak úgy ott feküdt hatvan éven keresztül...:) találtak több kisebb darabot, is elszórva az erdőben. Valószínűleg éppen azért maradt meg ilyen sokáig, mert az erdő közepén kevesen sétálnak. :) Az egész nem volt túl hivatalos, egy baráti társasággal szoktak keresgélni.
Mekett 93654 2003. június 16. 19:52
Válasz erre
Ez mikor történt? És "hivatalos" roncskutatás keretében, vagy csak úgy kiment gombászni az erd?be? :)

És hol volt? Erd?ben? Mélyen a föld alatt? Vagy kilátszott? Vagy fészerben? :)
Fodicsabi 93653 2003. június 16. 13:27
Válasz erre
Magyart még nem láttam, de az egyik ismerősöm foglalkozik roncskutatással, és talált Écs mellett (ami Győrtől nem messze van) egy Liberator roncsot. Pár apró darab maradt az egészből. Ilyen például pár motordarab és a farokrész egy törzskeretének háromnegyede. Érdekes érzés volt a kezemben tartani... Ja, és megtartotta az eredeti színét... Az amcsik sejtettek valamit a festésről és a korrózióvédelemről.:)
Mekett 93652 2003. június 13. 18:49
Válasz erre
A hét végén Balatonkerekinél kiemelték egy magyar Me-109-es maradványait. Ki mit tud erről? Mert a híroldalakon semmit sem találtam az esetről :(((

A kiemelést a sSzolnoki csapat végezte, s a roncsok is oda kerülnek az Il-2-esek mellé. Állítólag a motor maradt meg leginkább + farokfutó + farokrész darabok.
Magó Karcsi elmesélte, hogy a hat méter mély gödörben kissé nehéz volt a munka, a térdig besüllyedt kollégát géppel kellett kiásni...
A pilóta maradványait a család kapta meg, ha jól emléxem.
A legjobb, hogy az eredeti magyar színek állítólag elég jó állapotban maradtak meg rajta.
Én nem tudok másik ilyen emlékről, amin originál színeink maradtak. Ez különösen nekünk, makettezőknek jöhet jól.

Tényleg, milyen magyar gépek/alkatrészek maradtak fenn a világégésből?




<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16.