/ Fórumok /

Roncskutatás

Kis hazánkban fell<, vagy még földben nyugvó relikviák, háborús emlékek.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16.
Petya 93747 2004. július 16. 14:28
Válasz erre
Jóvanna... :D
De én komolyan kérdeztem... :[
Dönczi 93746 2004. július 16. 13:31
Válasz erre
Petya!

Én is mindig szeretném gyarapítani a trófeáim számát egy-két hüvellyel (sőt, egyszerre akár kettővel is), -de én azt a gyengén-borotvált fajtát szeretem, XXL keblekkel!... :o)

D.
Petya 93745 2004. július 16. 12:35
Válasz erre
???
Nem veszem ennyire "komolyan"... :)
Hamburger 93744 2004. július 16. 07:16
Válasz erre
Szervusz Petya!

"7.92 puskagolyóvolt". Ezt a témát ennyire komolyan veszed, vagy csak hiányzott a smile?

Üdv: Hamburger
Mekett 93743 2004. július 15. 22:38
Válasz erre
Hmmm...
Az fájhatott... :(
:D
Petya 93742 2004. július 15. 18:40
Válasz erre
Mindig olyan mázlista vok, hogy haverok tömve vannak mindenféle szirszarral, nekem meg a legnagyobb kapásom egy 7.92 puskagolyóvolt... :((((
Petya 93741 2004. július 15. 18:37
Válasz erre
Izé Hajdúszoboszló környékén tudtok vmi csatahelyet (gondolok tankcsatára, vagy vmi olyan helyre ahol gyalogosok öldökölték egymást) me' szeretném gyarapítani a háborús relikviáimat 1-2 hüvellyel... Szal ha tudtok segíteni akkor lécci segítsetek... :)
Landser 93740 2004. július 11. 17:07
Válasz erre
Elkészült újra az oldalam, bővítettem linkekkel, melyeket ajánlok a figyelmetekbe.
www.landser.freesite.hu --> Linkek

Mekett 93739 2004. július 7. 19:14
Válasz erre
Na tessék!
Mindig mondogatják, hogy batykon meg a Balatonban Tigrisek vannak, de senki nem talált nyomot még.

Ellenben a Mecsekben már le is filmezték! És még mélyre sem kell ásni érte ;-)
Berci 93736 2004. június 30. 11:37
Válasz erre
A frissen beszerzett fémkeresőmmel tettem egy próbát a környékbeli erdőben. Találtam fél óra alatt kb. 50db. kisebb-nagyobb vasdarabot, repeszt, egy elrohadt Mauser hüvelyt, kullancsokat és iszonyú sok gyapjashernyót (Balaton környék). Hát így találomra nem sok értelme volt, eléggé el tudja venni az ember kedvét az eredménytelenség. Az öregek erre felé is azt mondták, hogy egy bombatölcsérbe lett beleszórva minden háborús maradvány, de szerintem azóta mindent elvittek, vagy nagyon mélyen van, vagy túl nagy az erdő.......
Öregapó látta egy német gép lezuhanását is, de a helyszín azóta is szántóföld, nem találtam még egy szegecset sem, szerinte azt is elvitték beolvasztani, bár eléggé belefúródott a földbe. Ez a gép nem szerepel a Légi háború Mo. felett-ben, ezért érdekelt volna.
Zolee 93735 2004. június 30. 11:33
Válasz erre
Berci!


érdekelne a fémkeresőd, mert talán tudok egy két helyet ahol bizti van valami...
Írj egy mailt!

Zolee
Berci 93734 2004. június 30. 11:25
Válasz erre
A frissen beszerzett fémkeresőmmel tettem egy próbát a környékbeli erdőben. Találtam fél óra alatt kb. 50db. kisebb-nagyobb vasdarabot, repeszt, egy elrohadt Mauser hüvelyt, kullancsokat és iszonyú sok gyapjashernyót (Balaton környék). Hát így találomra nem sok értelme volt, eléggé el tudja venni az ember kedvét az eredménytelenség. Az öregek erre felé is azt mondták, hogy egy bombatölcsérbe lett beleszórva minden háborús maradvány, de szerintem azóta mindent elvittek, vagy nagyon mélyen van, vagy túl nagy az erdő.......
Öregapó látta egy német gép lezuhanását is, de a helyszín azóta is szántóföld, nem találtam még egy szegecset sem, szerinte azt is elvitték beolvasztani, bár eléggé belefúródott a földbe. Ez a gép nem szerepel a Légi háború Mo. felett-ben, ezért érdekelt volna.
Berci 93733 2004. június 30. 11:17
Válasz erre
A sümegi Messzerről lesz nemsokára cikk a Jetfly-on!
Podva 93732 2004. június 29. 20:03
Válasz erre
Sziasztok!
Most láttam a híradóban, hogy nekikezdtek a Sümeg melletti messer kiásásához!
A képek alapján ebből is "csak" aprólék maradt...
Tudtok valami bővebbet a dologról?
Üdv Podva
fantal77 93731 2004. június 29. 13:36
Válasz erre
Mondjuk arra is kiváncsi lennék, hogy ezek a detektoros (cseh(szlovák) fiúk mit kezdtek az emberi maradváűnyokkal.. Mindenesetre "érdekes, hogy szinte a felszinen csontok vannak ott a duklai vadonban....
fantal77 93730 2004. június 29. 13:23
Válasz erre
Hmmm..... Nem piti, ahogy azt a KV-I-est kitermelték.... Kár, hogy nálunk a hőingás, mederkotrás, hordaláék, "gyűjtsd a vasat" mozgalom régen és ma miatt ilyesmit nem nagyon lehetne találni.... :(((((
Pilota 93729 2004. június 28. 12:17
Válasz erre
Hi Hamburger!

Gondolom van elég dolguk... Sztem ha nálunk átnéznék az erdőt, még harcoló német és szovjet alakulatokat is találnának:-)
Nálunk azért nem olyan durva a helyzet, mint néhány helyen->linkek. Nem semmi!

Pilota
Hamburger 93728 2004. június 24. 08:37
Válasz erre
Szervusz Pilota!

Arra nem esküszöm meg, hogy már holnap ki fognak menni!!!

Hamburger
Pilota 93727 2004. június 23. 10:05
Válasz erre
Köszi mindenkinek a hozzászólást!

Én ugyan nem nyúltam hozzájuk! Szeretem az emlékeket, de ez már nekem is sok volt. Max lefényképezem őket. Mellesleg nálunk tele van az erdő ilyesmikkel. Hát igen , nemrég még ruszki tankok rohangásztak ott mindenfele.
Szóval azt mondjátok, hogy ha tűzszerészek tudnak róla, akkor nem marad ott?

Pilota
Hamburger 93726 2004. június 23. 07:03
Válasz erre
Szervusz Pilota!

Sajnos elö is fordul elég gyakran. Ahogy a többiek is mondták. Szólj a rendörségen! Amatör tüzszerészekben ne bízzál meg! Ha valami történik a "gránátjaiddal" és kiderül, hogy közöd volt hozzájuk, akkor Téged is elö fognak venni!

Üdv: Hamburger
Landser 93725 2004. június 18. 12:06
Válasz erre
Egy kis érdekesség, Mekett neked ezt ajánlom http://aboutww2militaria.com/photogal/kuril1.jpg

A többi kép itt:
http://aboutww2militaria.com/index.html?battlefield.htm
Landser 93724 2004. június 17. 19:37
Válasz erre
Ja, ne agy isten egy tűz és oda a kötnyéketek....
Mekett 93723 2004. június 17. 17:05
Válasz erre
Igen, nem hiszem, hogy ér neked annyit a szoba falán, hogy megkockáztasd...
Landser 93722 2004. június 17. 16:53
Válasz erre
Az élesset arról,hogy ha megba..tatod nagyot ROBBAN! :-)

Elképzelhető, pontossan milyen formájuak?

Egyébként is ha éles -ha nem, robbanószert akkor is tartalmaznak!
Gyújtó nélkül is veszélyessek! Ne mozdítsátok el öket, különben is mit kezdenétek velük. Értesítsétek a helyi illetékeseket! A LÖVEDÉK NEM JÁTÉK!!
Mekett 93721 2004. június 17. 16:52
Válasz erre
Felismerni? Ha találsz, hívd a tűzszerészt, akármilyen is!
Egy szétrohadt robbanóeszköz akkor is veszélyes, ha nem éles...
pilota 93720 2004. június 17. 15:32
Válasz erre
Üdv roncsmániások!

Nem tudja valaki, hogy miről lehet felismerni az éles aknavetőgtránátot (már ha így hívják)? Heverhet az erdő közepén 10-12 ilyen éles játékszer?

pilota
Landser 93719 2004. június 17. 08:53
Válasz erre
Makett

Gondoltam, hogy tetszeni fog az oldal és találsz meglepö dolgokat, hogy mik hevernek "parlagon" hihetetlen...
http://www.lerenfort.fsnet.co.uk/page63.html-ez megmozgatta a fantáziámat és nincs is messze...

Na meg még egy szépség..
http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=show&lang=1&i=688&mm=2&xb=2&PHPSESSID=27ac74dc16cc55a3046580024b21f56f

Ha van idöd, és türelmed ajánlom figyelmedbe: -Roncskutatásos linkgyüjtemény- van minden rep., harcj., felszerelés.
http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=odkazy&lang=1&mm=6

Üdv Landser


Mekett 93718 2004. június 17. 00:13
Válasz erre
Öööööööö...
http://www.lerenfort.fsnet.co.uk/page41.html

Aki akar durvát látni, ezt nézze meg.
Mekett 93717 2004. június 17. 00:12
Válasz erre
Ez különösen megragadta a képzelőerőmet:
http://www.lerenfort.fsnet.co.uk/page48.html

Hogy mik elő nem kerülnek a folyókból....
Erről jut eszembe:
Mi lett azokkal a Jeep-ekkel vagy Kübelekkel (azok voltak?), amik tavaly kerültek elő a Dunából az alacsony vízállás során?
Mekett 93716 2004. június 17. 00:07
Válasz erre
Landser!

Nagyon jól mutat, ez legalább biztos ott van, nem úgy, mint a batyki :)
Úgyértem, azt nem tudni...
De ez nem Tigrincs, hanem Párduc, méghozzá torony nélkül.
Legalábbis a szöveg szerint.

Apropó!
Párducból mennyi lelhető fel a világon manapság?
Landser 93715 2004. június 16. 22:21
Válasz erre
Macko 93714 2004. június 12. 21:18
Válasz erre
Váóó! Ez érdekes lehet!
Bár Hamburgernek igaza van! Elég veszélyes játék ez, a képeken annyi lőszer látható amivel egy várost ki lehet irtani még mindig.Várom a képeket!

Üdv.:
MAcko
Landser 93713 2004. június 11. 10:00
Válasz erre
A környékönkön /hogy hol azt most nem reklámoznám/ "Roncsvadász" ismerőseim érdekes dolgokra bukkanta, csak néhány: egy kilőtt Opel Blitz "maradványai" a hársóhíd kompletten megmaradt. A menekülő németek által felrobbantott autó /Ha sikerül a képeket bescan-elni felrakom az oldalamra/, Kübelwagen darabok, "berohadt" K98 és M.N csövek. hevederek. Volt amiről csak az avart kellett lerúgni.

Üdv: Landser
Landser 93712 2004. június 9. 13:05
Válasz erre
Egy fémkereső-s cseh oldal, akit érdekel a téma kukkantsa meg, szerintem érdemes.

http://detektorweb.4me.cz/nalezy.htm

Jó böngészést! ..:::Landser:::..
Hamburger 93711 2004. június 8. 07:52
Válasz erre
Szia Makett!

Létezik a Magyar Hadtudományi Társaságon belül a Csata- és Hadszíntérkutató Szakosztály, amely most ugyan nyári szünetet tart a szakosztályösszejövetelek szempontjából, de év közben minden hónap utolsó csütörtökjén szokott összejönni a ZMNE Hungária krt-i kampuszán. A másik "hivatalos" csapat a magyar veteránrepülök roncskutatói Bövebb infót találhattok róluk, ha bármelyik keresövel rájuk kerestek. (http://www.zmne.hu/kulso/mhtt/sections/mhtt_csata/cskut.htm)

Üdv: Hamburger
Mekett 93710 2004. június 7. 13:54
Válasz erre
Hamburger!

(A többiek kedvéért) mondd már el légyszives, hol és kikkel kell felvenni a kapcsolatot, ha az ember ilyesmivel szeretne foglalkozni!
Persze ha nem a szoba falára keres relikviákat ;)

Üdv
Mekett

Hamburger 93709 2004. június 7. 12:58
Válasz erre
Nos igen. Valóban a föld még rejteget dolgokat! A képek egy része ismerös külhoni weboldalakról. Egy-kettöröl meg is van a véleményem... (pld: exhumálás mikéntje!) Talán az is feltünt néhányótoknak, hogy a "leletek között" akadt néhány robbanó test, amelyek kimozdítása a helyükröl akár a halál kísértésének is felfogható. A bemutatott tárgyak egy jó részének birtoklása (fegyver, löszer) eleve törvénybe ütközö. Mint ahogy az emberi maradványok feltárásához is külön AMTSZ-engedély kell és a rendörséget is értesíteni kell róla. Ha az ember eltesz magának egy-két darabot emlékül a sírban talált tárgyak közül, akkor ismét csak kellemetlenségei lehetnek a hatóságokkal. Exhumálásra hivatalosan csak a hadisírgondozók jogosultak. Nem nézik jó szemmel, ha valaki vadássza a "katonasírokat"! Van, akiknek ez lenne a foglalkozásuk!

Üdv: Hamburger
Landser 93708 2004. június 7. 08:54
Válasz erre
Mi hever a lábunkalatt?!

Néhány összegyüjtött kép: http://www.freesite.hu/~landser/erdekes.htm

Rengeteg "kincset" rejteget a föld....
Hamburger 93707 2004. június 7. 07:08
Válasz erre
Szervusztok!

Kezdeném a Távol-Keleti témával. Arrafelé nem igazán oldható meg egyszerüen a szállítás és vannak helyek, ahol évtizedekig nem is járt ember. Tehát nem meglepö, hogy maradt ott egy-két roncs akár a felszínen is. Gazdaságtalan volt "elhozataluk", késöbb pedig "eltüntek" a köztudatból.


Balatoni "Tigrisek". Kedves Kozák! Én viszont ismerem a hír forrását és 99%-ig biztos vagyok benne, hogy a hír ebben a formájában kacsa. Már a történetében is akad jónéhány logikai és történelmi ellentmondás.

Üdv: Hamburger
Mekett 93706 2004. június 6. 20:23
Válasz erre
Őrület, hogy a Távol-Keleten mennyi roncs megmaradt szárazon, vizen, dzsungelben...
Hogyhogy ott nem szedték ezeket össze? Most az őrült európai fémgyűjtéstől tekintsünk el, hiszen minden nagyon kis területen található, rengeted roncsnak ismerik a helyét.

http://www.j-aircraft.com/relics/relics.htm
Mekett 93705 2004. június 4. 12:24
Válasz erre
Szerintem ez roncskutatót még életében nem akadályozott meg abban, hogy valami mozdíthatót fel ne hozzon. Jobb helyeken ezzel is bizonyítják pl, hogy tényleg ott van az a valami.
Esetleg lefeszeget a bicskájával egy darab zimmeritet, vagy hasonló ;)
Az viszont más kérdés, hogy mi maradhatott rajta, ami mozdítható és 20 kg alatti.

Persze én örülnék a legjobban, ha hazánk vizeiben rohadna pár ilyen vasszörnyeteg, de hogy akkor is ki emelné ki...?
Kozák 93704 2004. június 4. 08:47
Válasz erre
Nem tudom, annyira nem ismerem a hír forrást, de nem hinném hogy ilyen híreket csak úgy odaböknének a médiának. Hogy miért nem hoztak fel alkatrészt? Talán tiszteletben akartálk tartani annak jogutódját! Meg gondold el ha mondjuk azokban a esetleges tigrisekben csak mindegyikben 3db éleslőszer maradt az mennyire veszélyes lehet!
Hamburger 93703 2004. június 3. 12:11
Válasz erre
Szervusz Kozák!

Anélkül, hogy reklámozni akarnám a Fabulis fórumját, ezt a témát elég alaposan körüljártuk. Szerintem erös tudatos, vagy tudattalan torzítások vannak a hírrel kapcsolatban. A helyszín, amit említett, a jármüvek tömege és a jég vastagsága nem igazán jön össze a fizika törvényei alapján. Mellesleg javasoltam volna a hír forrásának, ha már megtalálta a három "Tigrist" (Mi mást is találhatna4?), akkor igazolásul egy-két alkatrészt már felhozhatott volna belöle bizonyítékul! Tudod, a szó elszál, a tárgy marad!...

Üdv: Hamburger
Kozák 93702 2004. június 3. 11:40
Válasz erre
A nyáron hallottam még a hírt hogy a Balatonban találtak 3 Tigrist! Valószínüleg a kezelők hajtottak rá a jégre, és az beszakadt a járművek alatt! Gondoljatok bele ezeket a szörnyeket kiszednék valahogyan! Bár biztosan rengeteg pénzbe kerülne, meg az alcsony vízállás miatt nagyon is problémás lenne! De azért én bizogatok talán egyszer!
Mekett 93701 2004. április 25. 18:46
Válasz erre
pancsabi!
Ez a légfúró érdekesen hangzik!
Mikor találhatták?
pancsabi 93700 2004. április 25. 16:35
Válasz erre
Mosonmagyaróváron van egy orosz laktanya-környékén marha sok lőszer és egyéb ( egy aknára majdnem ráléptünk (tűzszerészek robbantották fel)) Állítólag a laktanya melett folydogáló török lajtában eszméletlen sok lőszer van, és szintén állítólag találtak már ott légvédelmi löveget. Az iszapban...
Macko 93699 2004. április 19. 20:46
Válasz erre
Sziasztok!
A Gellért-hegyi barlangokról jut eszembe....
A Sas-hegy alatt ahol jelenleg a természetvédelmi terület van, olyan klassz barlang rendszer van, hogy egész a Krupp hegyig el lehet mászkálni benne.(jelen sorok írója is személyesen mászkált benne)
A 70-es években néhány bejárat lefalazása tönkre ment és be lehetett menni.2 vagy 3 gyerek meg is halt mert eltévedt és egyszerüen éhen/szomjan halt.
A környék idősb lakói akik még emlékeztek a harcokra mesélték, milyen komoly hadibázis (és visszavonulási lehetőség) volt ez a németeknek.Nagyon komoly és véres csaták helyszíne volt ez a hegy is.Mai napig is ha valahol azon a környéken egy alapásásba kezdenek vagy egy kicsit mélyebbre túrnak a földalá akkor borzasztó mennyiségü lőszer,egyéb kerül elő.Tudtommal ezen barlang felső része ma is valamilyen katonai objektum.Gyerekkoromban őrök örízték a természetvédelmi területet.. ma már a kerítést is ellopták...


üdv:
Macko
Hamburger 93698 2004. április 15. 13:27
Válasz erre
A Magyar Hadtudományi Társaság
Hadtörténeti Szakosztálya
együttműködésben a ZMNE – könyvtárával és hadtörténelem tanszékével előadást szervez

2004.04.27-én (kedden) 17,00-tól

A könnyűgyalogság
magyar gyökerei
címmel.

Előadó: Dr. Négyesi Lajos és Lippai Péter

Helyszín: 1101 Bp. Hungária krt.9 - 11
ZMNE könyvtár „Tudós Kávézó” (II-es épület alagsor)

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Mekett 93697 2004. április 9. 09:08
Válasz erre
Kösz!

Bár a mostani újságokban valami elég homályos képeken jóval többnek tűnt, mint egy futómű.
Tényleg eddig az volt a rejtély, hol a roncs.
Most az, mennyit találtak meg...
Podva 93696 2004. április 9. 07:22
Válasz erre
A tv-ben anyit mondtak, hogy csak egy futóművet, meg egy karkötőt találtak, de erről már volt szó még az utolsó Top Gun-okban. Ha érdekel átböngészem őket
Üdv Podva
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16.