/ Fórumok /

Boltok

Makett- és modellb<ok kis hazánkban, és a nagyvilágban
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66.
atika 703916 2023. január 6. 11:49
Válasz erre
Ráismertem.
Együttérzésem.
Sajnos az "újrapapírdobozok" és a környezetbarát nyomdafestékek miatt nehéz ügy.
A) javaslat: sebbenzinnel és vattával próbálkoznék; rá a címkére és nem a dobozra. Ha átázik, akkor lehet, hogy lejön. A maradékot szintén sebbenzinnel és vattával.
B) javaslat: étolajat a címkére, hasonlóan: ha átázik, lehet, hogy leesik magától. A maradékot sebbenzinnel.
Azért próbáld ki, mert láttam már olyan nyomdafestéket és dobozt, hogy ha csak közel vittem bármit (vizet is), már oldódott a festés. :)
warbirds 703915 2023. január 6. 11:30
Válasz erre
Hááátt... Nem túl esélyes. Esetleg gőzöléssel...
pmheros 703912 2023. január 6. 10:27
Válasz erre
20230106_100207b
20230106_100207b

(Remélem lesz aki ráismer, hogy honnan jött.)

Ez a fajta cimke eltávolítható szakadás, és visszamaradó ragadvány nélkül ?

Üdv.: pmheros
Bandika 703647 2022. december 29. 21:26
Válasz erre
Én írnék egy normális hangvételű levelet (fotó, rendelés szám), hogy ez van, milyen megoldást tudnak ajánlani a problémára? Nem tűnik valami szuper drága cuccnak, szerintem küldeni fognak másikat.
joshe 703631 2022. december 29. 15:19
Válasz erre
A bolt honlapján kell legyen garanciális feltételek, ügyintézés, stb. Vedd fel velük a kapcsolatot, mert a gyártó is a kereskedőhöz fog visszaküldeni, akinél vásároltál. Az első kérdésük lesz, hogy volt-e külsérelmi nyom a csomagoláson, amiben megkaptad a komplett rendelésed. Ha ép volt, és esetleg fotód is van róla, akkor a kereskedő is be kell ismerje, ez legvalószínűbben így került a csomagodba, és cserére vagy jogosult. Egy korrekt kereskedő ilyenkor zokszó nélkül teszi a dolgát.
borisz 703630 2022. december 29. 15:03
Válasz erre
Én válogatott káromkodások közepette megpróbálnám kilakatolni.
Esetleg, fondorlatos módon írnék a gyártónak, hogy vetted újonnan boltból, tudnak-e tanácsot adni, hogy hogy egyengesd ki? Talán küldenek másikat.
pmheros 703628 2022. december 29. 13:42
Válasz erre
mm_72-001_m1919.30
mm_72-001_m1919.30

Kaptam egy terméket, ami hibás.
A bolt megnevezése ez esetben talán nem fontos, hogy mégis ebbe a Boltok topikba írok, annak az az oka, hogy nem találtam garanciális ügyintézésre jobb témát.

Vettem most jónéhány készlet Master Model esztergált réz fegyvercsomagot. Az egyik ezek közül a képen látható. Véletlen vettem észre a fénytörésből, hogy az egyik csőköpeny egy szakaszon jelentősen meglapult. A sérült készlet egyébként a többi hasonló készlet védelmét élvezte a tegnap érkezett postai küldeményben.

Ki mit tenne ez ügyben?
Visszaküldenem a boltba majdnem annyiba kerülne mint a terméket megvenni újra.
Azt nem tudhatom, hogy a gyártónál már így került bele a kiszerelésbe, vagy a későbbikeben a szállítások, további rakodások során sérülhetett. Az biztos, hogy én még nem bontottam meg a gyári csomagolást. (Az is megérne egy misét, hogy ilyen vékony perforált köppeny miért nem kap gyárilag komolyabb védelmet.)

Üdv.: pmheros
warbirds 702739 2022. november 30. 07:54
Válasz erre
Nem is értem, miért vagy felháborodva? Még te teszel nekik szívességet, hogy vásárolsz tőlük... *irónia*
Nem fér a fejembe, hogy' van ez a bolt még életben egyáltalán a többi sokkal korrektebb webshop mellett? Na mindegy, lapozzunk...
Tibcsi 702735 2022. november 29. 20:49
Válasz erre
Szia!

Nem tervezitek a Gunzé-tól festékek és egyéb lötyik forgalmazását?

A Tamiya szuper, az AK-t nem használom (de biztos az is jó valamire...:) ), a Revell is használható, már csak a Gunze festékei lenne jó, ha elérhető távolságban lennének.
repasibalint 702734 2022. november 29. 20:34
Válasz erre
Engem is elért az átok: a Replica bármi jelzés nélkül törölt egy tételt a rendelésemből. Előre fizettem, és mindezt csak amiatt vettem észre, hogy a kártyámra jött pénz, semmi e-mail erről. Telefonon azért adtam visszajelzést, hogy ez így nagyon nem egy szerencsés kommunikáció, és marhára nem vígasztal, hogy a nagykerben sincs, mert direkt csak olyat rendeltem ami raktáron van. De legalább egy bolttal kevesebb van így, ahol pénzt tudok költeni :)
Némo 700850 2022. október 2. 13:56
Válasz erre
Nekem lassan fél éve van beragadva egy rendelésem náluk. Elvileg, már csak egy tétel hiányzik (tömítés az aircobrámhoz)... És igen, sajnos rengeteg tétel raktáron lévőként van jelölve, holott valóban nincs raktáron.
joshe 700849 2022. október 2. 13:55
Válasz erre
Nem egészen egy hónapja még prímán működött, akkor jártam ott utoljára internetes rendelés (replülőmakett profil) átvétele ügyben, ami nem is készletről jött hanem beszerezték kérésemre.
www.tankmodelshop.com/

Az 'info@vasutmodell-centrum.hu' cím is élt akkor. Nagyon korrekt kis üzletnek ismerem őket.
tothgun 700848 2022. október 2. 12:46
Válasz erre
Üdvözletem!

A bolt hibrid üzemmódban működik, fele vasútmodelles, másik fele makettes. Az üzlet még megvan, de én úgy vettem észre, hogy inkább a vasútmodelles részen van a hangsúly. Bár ez még a bővítés előtti állapot volt...

A vasútmodelles oldalon én pár hete rendeltem (volna) tőlük, de a webshop olyan termékeket is raktáron lévőnek mutatott, ami valójában nem volt az. Persze ez csak akkor derült ki, amikor telefonon rájuk kérdeztem, hogy mi van már a rendelésemmel...

Vasútmodell Centrum:
vasutmodell-centrum.hu/ info@vasutmodell-centrum.hu
Tel.: 06 1 797-6075

Talán érdemes ezeken az elérhetőségeken megérdeklődni a rendelési lehetőségeket.

Üdv, tothgun
Freddy 700846 2022. október 2. 12:07
Válasz erre
Sziasztok!

Ez a bolt:
AMMO by Mig Magyarország Makett Bolt Budapest
létezik még? Rendelést nem teljesítik, email visszapattan...
borisz 700821 2022. szeptember 30. 22:22
Válasz erre
Ó, én jó párszor jártam már így velük.
Először még amikor a Móriczon voltak. Rendeltem valamit, ami nem volt készleten. Mondták, hogy ennyi meg annyi idő, amíg beérkezik, adjak e-mail címet meg telefonszámot, majd szólnak, ha megjött.
Aztán eltelt az idő. Nem szóltak. Valamiért pont bementem a boltba, kérdeztem, hogy mi van a rendeléssel? Jaa, hát azt eladták másnak.
Amióta átköltöztek a mostani helyükre, és főleg amióta a legújabb boltmotor van, jó párszor volt olyan, hogy szó nélkül törölték a rendelésem.
Úgy láttam legutóbb, hogy személyes átvételre már egyáltalán nincs lehetőség, és az üzletben ált. drágábbak a készletek, mint a webshopban. Szerintem nem korrekt.
Meg kell hagyni, olyan is volt, hogy valamit nagyon jó áron tudtam megszerezni, mert éppen fél áron adták.
halaci 700798 2022. szeptember 30. 10:18
Válasz erre
Én is így jártam náluk most rendeléssel, azzal az "apró" különbséggel, hogy a) én nem akciós cuccot rendeltem és b) előre fizettem. Utána nekem kellett napokig próbálkoznom telefonon elérni őket, hogy visszautalják a kifizetett, de hiányzó makett árát - igaz, azt utána nagyon gyorsan megtették. A telefon alapján addig észre sem vették, hogy jééé, hát itt valamit azért lépni kellene még.
atika 700793 2022. szeptember 30. 08:54
Válasz erre
"Fontos tapasztalat lehet nekik, ha megértik, hogy hobbistákat szolgálnak ki, akik érzelmi oldalról közelítenek a makettvásárláshoz, és éppen ezért, nem mindegy, hogy csalódottságukban kitörlik-e a böngészőjük könyvjelzői közül a oldalát vagy sem."

Értelek, sőt egyetértek, de hidd el mi vagyunk a "hülyék", hogy így gondoljuk. Minél nagyobb név a cég, annál inkább úgy gondolja, hogy ő csinálja jól.

Engem is átvágott már a nevezett cég, de egy másikkal voltam egy dolog miatt levelezésben, sőt még telefonáltunk is egymásnak és a végeredmény az lett, hogy "ők tudják, nekik úgy jó és hiába akarom én a vevő másképp', nem csinálják úgy". Erőből áttolják, hát nem is rendelek tőlük azóta, csak nagyon nagy körültekintéssel. Ebben a hónapban is elköltöttem volna kb. 60000,- Ft-ot náluk szívesen, mert van akcióban - tényleg jó áron - ami kellene, de tudom, hogy mi lenne a vége, így nem. Egyébként is válság van, fog kelleni a pénz másra.
pmheros 700788 2022. szeptember 30. 08:28
Válasz erre
kls 700774

Replica. De hogy pozitívat is írjak róluk: Azok a termékek amik végül megérkeztek, azok legalább igen gondosan voltak csomagolva.

zkalos 700776

Sikerült a dologra aludni egyet, így meg sikerült békélni kicsit.
Mostanra igazából nem az a gondom, ha egy akciós termék elfogy, mert ez előfordulhat. A bajom az, hogy nem tisztelnek meg azzal, hogy jelezzék nekem.

Amikor a Replica -sok már feladták a csomagot, akkor még nem lett elindítva egy másik rendelés egy másik boltnál. Vagyis ha akkor még szólnak nekem, hogy elnézést, de nem tudtunk a kért terméket a csomagba tenni, akkor még lett volna lehetőségem egy másik bolt azóta lezárt rendelésébe tenni a Replica -ból elmaradó makettet. (Ha már a nyert kedvezményem "ment a levesbe", legalább ezzel az apró infórmációval tudtam volna egy szállítási költséget nem-elbukni.)

Zoli 700781

Remélem is, hogy olvassák, és nem csak az én álláspontomat.
Fontos tapasztalat lehet nekik, ha megértik, hogy hobbistákat szolgálnak ki, akik érzelmi oldalról közelítenek a makettvásárláshoz, és éppen ezért, nem mindegy, hogy csalódottságukban kitörlik-e a böngészőjük könyvjelzői közül a Replica oldalát vagy sem.

Üdv.: pmheros
Zoli 700781 2022. szeptember 30. 00:51
Válasz erre
Szia,

Üdv a klubban!... Én ugye nem vettem át a pakkot a kisebb összeg miatt, a futár elég dühös volt, de a bótbó nem kerestek, nem reagáltak azóta sem... Gondolom ezt is olvassák most... Egyik barátom is rendelt tőlük múlt héten, nekem is, kíváncsi leszek, mi fog megjönni belőle...
z
zkalos 700776 2022. szeptember 29. 21:51
Válasz erre
Én is jártam már így velük egy black friday akciónál, ahol elkövettem azt a hibát, hogy a boltban akartam kifizetni átvételkor, akkor még nem volt személyes átvételi felár. Bementem érte (nem volt éppen közel), és fa arccal közölték, hogy ja, azt már eladtuk másnak, aki bent volt az akció napján a boltban, mert hát mindent elvittek ezek a mohó vevők.
Én is vettem most akciós makettet, hozzá kiegeket, de ki is fizettem. Még nem kaptam meg, de remélem benne lesz a makett is... Szerintem akkor játszák ezt el, ha nem fizetsz előre, mert úgy gondolják, hogy akkor "csak" tájékoztató jellegű a visszaigazolásuk (nem gondolnám, hogy ez jogszerű). Gondolom valaki bement a boltba, egy volt már csak belőle, és oda adták neki (esetleg lehet, hogy egy csókos volt mellesleg), Te meg hát le vagy sajnálva ...
Elgondolkodtató szerintem, mert ezek szerint nem egyedi eset volt.
Zozó 700775 2022. szeptember 29. 21:28
Válasz erre
U Krčské vodárny 1134/63, 140 00 Praha 4-Krč, Csehország Itt két bolt is volt egymás mellett még két évvel ezelőtt.
Klemencova-Myslikova sarok (nem messze az U'Fleku sösözőtől), MPM bolt. Onnan két percre: Jana Kozakova, Pštrossova 199/25, 110 00 Nové Město, Csehország.
Bár az MPM bolt állítólag bezárt... A másik pedig minden nap korán (Kb. 3 körül) zár...
És a főút másik oldalán: Pecka Modelar, Karoliny Světlé 315, 110 00 Staré Město, Csehország.

Üdv
Zoli
kls 700774 2022. szeptember 29. 20:45
Válasz erre
És vajon melyik cég volt ilyen korrekt/ügyes?
pmheros 700771 2022. szeptember 29. 19:11
Válasz erre
Az akció elérte "célját"!

Ha már sikerült szuper áron bezsákolnom egy akciós Academy makettet, kosárba tettem mellé még pár nem akciósat. (Többek közt az akciós makettre való maszkot is). Ma átvettem a csomagot, amiért kevesebbet fizettem. Miért? -Mert pont az akciós cucc nem volt a pakkban. Összesen 4 általános levelet kaptam a rendeléssel összefüggésben. Azzal kapcsolatban viszont egy megkeresés sem érkezett, hogy a lényeget nem fogom megkapni. Biztos nekem vannak hibás elképzeléseim...

Üdv.: pmheros
kls 700770 2022. szeptember 29. 19:00
Válasz erre
Tisztelt kollégák!
Tudna valaki Prágában makettboltot ajánlani?
Előre is köszönöm!
borisz 700542 2022. szeptember 20. 17:59
Válasz erre
Szerintem sima bénázás volt a dolog mögött.
pmheros 700502 2022. szeptember 19. 17:33
Válasz erre
Üdv!

Tegnap 20:43 -kor kaptam tőlük hírlevelet, abban azonnal rányomtam az (Academy és IBG) renkívüli árai "link"-re, és találtam valóban kellemes árú makettet. Kosárba raktam, visszaigazolták.

Most visszalátogatva, már nincs az oldalukon ez az említett termék, és mintha a másik (amivel még az ára miatt szintén szimpatizáltam) sem annyiba kerülne már, mint amire emlékszem.

Lehet hogy rövidebb lett az akció.
Zoli 700498 2022. szeptember 19. 16:46
Válasz erre
Sziasztok,

A replica megint kitett magáért, a hétvégi hírlevelük szerint 26-áig tart az akció, erre már ma megszűnt, vagy egy hétig magamon kívül voltam?...
z
repasibalint 699868 2022. szeptember 1. 15:42
Válasz erre
Sziasztok, esetleg Barcelonában járt valaki, aki felfedezte a makettboltokat is? Útba ejtenék 1-2 boltot, ha már ott leszek :)
halaci 699866 2022. szeptember 1. 14:54
Válasz erre
Nem csak ők. Ez most jött ki a Tommy's War fb oldalán, ők jövő év végével húzzák le a rolót.

Tommy's War - the end of the line
Today I'm announcing my intention to close Tommy's War at the end of 2023. While I appreciate that this might come as a shock it actually isn't a sudden decision and has been something I've been considering for a few years.
Ultimately, running a small business is very time consuming and running one as well as working full time even more so. So, I've decided to hang-up my tape-gun and take some time out to enjoy my hobbies.
It's been a fantastic 12 years and I want to thank everyone for their support and encouragement.
If you want to find out more about my decision and how I'll be transitioning out of the business then you can read more in my blog;

tommyswar.co.uk/2022/09/01/tommys-war
Varjúbácsi 699853 2022. szeptember 1. 09:34
Válasz erre
Sziasztok!
Elkeserítő e-mail kaptam ma az Archer Fine Transfer-től! 2022.november 30-án véglegesen bezár!

" ARCHER September, 2022
WE ARE CLOSING

NOTHING LASTS FOREVER

The time is well past due for me to throw in the towel and close up shop for good, so between now and our official closing date, November 30, 2022, we will be liquidating all of our current inventory - first come, first served. We are expecting a high volume of sales during this inventory liquidation period so we are asking for your patience, and to expect delays in receiving your orders. We will be sending periodic updates on inventory availability in the weeks ahead.

WHY NOW?

We've had a good run for over 33 years but I'm old, tired and ready to reclaim what's left of my life while I'm still healthy and able to do some of the things I enjoy.

There was a time not that long ago that I had unbounded enthusiasm for Archer but those days are sadly fading away. Age has caught up with me and I simply can't keep up with new the technologies emerging in our industry, and tech in general. Frankly, it's become a struggle to come to work lately and that's not fair to our customers, and I'm not about to hang on at your expense for no reason other than my pride.

CHEER UP, I'M NOT DEAD YET.

Don't expect to see me napping on the porch waiting to die. My friend and I have started a non-profit cat rescue (thecatfarm.org) and I'm sure being a cat herder will take up a lot of my time. Incidentally, all of the profits between now and when we close will go toward our rescue.

PARTING THOUGHTS

Before I go I want to express my heartfelt gratitude to all our customers who supported us over these many decades. Your patronage helped feed my family and put a roof over our heads, and for that I will be eternally grateful. I pray each and every one of you has a long, healthy and happy life.

In closing, allow me to take a moment to recognize and publicly thank Cookie Sewell for convincing me to get Archer started. Thank you, my friend. What a long, strange trip it's been.

FAREWELL and HAPPY MODELING,
The cool kids at Archer
Woody Vondracek and Chrissy Perdue
Gabusch 699800 2022. augusztus 30. 15:07
Válasz erre
Ez a Modellbau Paul egészen jó lenne, ha volna valami épeszű honlapja. Nem találom az aktuális árukészletet. Azt írja, hogy vannak Hät figurái, de hogy mi, meg mennyiért, azt nem.
Gyanítom, hogy nincs is, pedig Bécsből még talán tudnék is hozatni magamnak. Szemben a német Ebay áraival, ahol a 8,90-es cuccot 20 euróért képesek is lennének ideküldeni.

Nekem meg kéne 4-5 db 1:72-es figura átalakításhoz. Úgyis csak leönteném, meg utána szétszabdalnám őket - ugyan nem is értem magam, de laza 10+ ezer forintot nem adnék ki ezért az élvezetért, pláne, hogy nem is vagyok egészen biztos a sikerben (nem igazán megfelelőek a beállításaik, leginkább gyerekkorom trafikos katonáira emlékeztetnek). :(

Tényleg nincs senkinek felesleges 4-5 db K.u.K. gyalogosa, avagy bármi egyéb osztrák-magyar, amiből bakát lehet csinálni (tehát a pilóták és tisztek nem játszanak)? Lehet rontott festett is, megunt wargamingből, csak mintának kéne. A kölcsönt nem merem említeni, bár nem valószínű, hogy nagyon megsínylené a dolgot, de mi van, ha mégis?
Varjúbácsi 699795 2022. augusztus 30. 13:55
Válasz erre
Szia!
Sajnos egyre kevesebb van, de a Döblinger Hauptstrasse 87-ben a görög még mindig létezik (modellbaustube.com/), a másik amit javasolni tudok Palika üzlete - ő a Broz eladója volt, de a kisöreg sajnos nem neki adta el az üzletet - a Kalvarienberg Gasse 58-ban.(www.modellbau-paul.at/
Jocojoe 699790 2022. augusztus 30. 11:23
Válasz erre
Sziasztok,

Bécsben tudtok jó makett boltot?
piratvitorla 699775 2022. augusztus 29. 21:35
Válasz erre
2.
2
301646902_573433064510772_3154101782598725092_n
301646902_5734330645...

Eközben a hanyatló Nyugaton: makettbolt Amszterdamban...
mcs 699770 2022. augusztus 29. 21:25
Válasz erre
Sziasztok!
Debrecenben van még makettbolt vagy vmi hasonló?
Tibcsi 698237 2022. július 7. 20:41
Válasz erre
Köszönöm a szülinapi ajándék Humbrol festéket! :)
parahybana 695479 2022. április 6. 19:53
Válasz erre
Köszönöm az infót! Érdekes,2 rendelést is küldtem nekik,utólag kértem az összevonást,ez ma meg is történt. Viszont még mindig csak "feldolgozásra vár" állapotot mutat. Hát kíváncsi leszek. :)
Altengernagy 695464 2022. április 6. 09:47
Válasz erre
Probaltunk rendelni, de nem jott ossze. Szemelyes atveteli opcio nincs, a bolt zarva van, a tel szam ami ki van irva, nem mukodik, senki se veszi fel... igy aztan rahagytuk mert 1km-ert nem fizetunk futarpostat
parahybana 695452 2022. április 5. 21:09
Válasz erre
Sziasztok! Érdeklődnék,hogy a Szikla-Főnix "makettek.hu" oldala működik még? Rendelt tőlük mostanában valaki?
Köszönöm!
BBandika 690634 2021. december 1. 12:42
Válasz erre
Ennek én is örülök,régóta nézegettem már őket egy-két készletemhez és végre itthon is elérhető!:))
Zoli 690580 2021. november 29. 21:47
Válasz erre
Sziasztok,

Végre ezek is kaphatók:
www.karpatmodell.com/microdisign_m27
z
Jocojoe 681652 2021. január 29. 19:39
Válasz erre
Végre egy pécsi bolt, big like!
Suba 681650 2021. január 29. 19:03
Válasz erre
upsz, egy telos smile...
Ecset ragasztó, festék és egyéb alap dolgok midnig lesznek a boltba, természetesen egy két kit is elérhető lesz.
Ha valamit hiányoltok jelezzétek nyugodtan.
üdv, Suba
www.prohobby.hu
Suba 681648 2021. január 29. 18:57
Válasz erre
Sziasztok!
Megprobaljuk kicsit vissza hozni az életet Baranyaba. Így Pécsen elkezdtunk maketteket es kiegészítőket tartani. Folyamatban van a szortiment kialakítás.
Mivel nem ez a fő tevékenységi körünk így nem leszunk meg Replika
Zsóti 680309 2020. december 20. 23:53
Válasz erre
Köszi a választ! Tényleg rég jártam arra. És a honlapjuk se frissül akkor ezek szerint.
Weizi 680284 2020. december 20. 14:17
Válasz erre
Szia! Sajnos Zvezda maketteket már régen nem forgalmaznak. Főként Revell és némi Italeri teszi ki a kínálatukat horror árakon!
Zsóti 680283 2020. december 20. 13:38
Válasz erre
Kecskeméti Kollégáktól érdeklődnék, hogy az Alföldi Árúház mennyire van ellátva makettekkel? Elsősorban Zvezda 1/72-es figurákra lennék kíváncsi. Érdemes-e beszaladnom emiatt? Elég rég jártam már arra.

Üdv
Zsolti
Safranek 678804 2020. november 9. 21:35
Válasz erre
Sziasztok!

Lesz hazai bolt, aki csatlakozik a black friday-hez idén?
intir 678735 2020. november 8. 07:00
Válasz erre
Sziasztok!

Nem tudjátok miért nem érhető el a b3dscaling FB oldala? néhány hete egyik pillanatról a másikra eltünt.
Vagy tudtok alternatív megoldást arra, hogyan lehet tőlük rendelni?

Köszi!
Jocojoe 678005 2020. október 18. 14:35
Válasz erre
Sziasztok,

Komáromban (szlovák oldalon is) van makettbolt?
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66.