/ Fórumok /

Boltok

Makett- és modellb<ok kis hazánkban, és a nagyvilágban
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66.
slowmotion 705064 2023. február 9. 14:25
Válasz erre
Tényleg, azt észrevettétek, hogy a Megamodellen erősen le vannak akciózva az Alclad festékek?
Block50 705046 2023. február 9. 10:48
Válasz erre
Jaja! Konkrétabb! :-)

Az ilyen tapasztalatokra gondoltam. Most ránéztem és valszeg a kedvezőbb forint + az általad is írt kedvezményekkel legalább már megközelítik a hazai árakat. Most pont HobbyBoss és Academy 8% kedvezmény van, és ezekkel nagyon közeliek az árak az itthoni boltokkal.
atika 705042 2023. február 9. 10:32
Válasz erre
Pontosítok!

A TA-4J jelent meg akkor, az A-4C korábban.

De ezzel kapcsolatban is van érdekesség, az összehasonlításhoz (szintén Super-Hobby rendelésből):
Hobby 2000 A-4C 2023. február: 7099,-
Hobby 2000 A-4C 2022. január: 5368,-
Hobby 2000 A-4C 2020. december: 5112,-

Mindenki vonja le a következtetést, ha akarja.

Egyébként meg ez a hobbim, és ha venni kell, akkor venni kell! :)
atika 705041 2023. február 9. 10:09
Válasz erre
Ez hátha tetszeni fog! :)

Ha már a Super-Hobby a téma, és hogy mit éri meg. Meg összehasonlítás és Excel... :)
Megnéztem, kicsit több mint egy éve rendeltem tőlük legutóbb.
Akkor Hobby 2000 makettek és Part fotómaratások voltak a csomagban leginkább.

A gyenge forint nagyon betett az áraknak (meg a kötelezően alkalmazandó 27% ÁFA a magyar vevők irányába). Most ezeket a Hobby 2000 készleteket drágábban adják, mint amennyiért itthon megkapnám. A Part cuccokat itthon nem látom sehol.

pl. 1/72 Hobby 2000 A-4C, akkor jelent meg és 5368,- Ft volt a Super-Hobby-n és itthon még nem is volt. Ez most a Super-Hobby-n 7099,-, a kedvenc magyar webshop-omban jelenleg akciósan: 6399,- Ft, de akció nélkül is 7110,- Ft

Egyébként figyelni kell az akcióikat, rendszeresen van pl. 12% különböző gyártókra 1-2 napig véletlenszerűen és Black Friday környékén tényleg vannak nagyon durva kedvezmények sok száz termékre. De évközben is vannak tartósan 20-25% kedvezménnyel dolgok, amik így versenyképesek a magyar árakkal, főleg, ha már itthon nem elérhetőkről (discontiuned) van szó.
Block50 705040 2023. február 9. 09:47
Válasz erre
Szia
Köszi, nagyon konkrét volt. Hidd el nálam nagyobb excel bubust keveset találsz és megcsinálom ezeket az összehasonlításokat. Csak eddig nem találtam olyan tételt amit onnan érdemes lett volna rendelni...
Vagy a Modellfutárnál vagy a Megamakett oldalán megtaláltam ugyanazt nagyságrendekkel olcsóbban, bár tény, hogy előfordult e miatt két helyről kellett rendelnem. De még mindig olcsóbb volt, mert alacsonyabb értékhatárokkal van ingyenes szállítás, amit azért el lehet érni. Ráadásul így még a magyar vállalkozást is támogatom! :-)

Válaszodból lefordítva tényleg csak ritkaságokért érdemes nézni.
slowmotion 705039 2023. február 9. 08:54
Válasz erre
"Szerintetek mit érdemes onnan rendelni ami tényleg megéri?"

Azt, amit az itthoni kereskedőknél nem találsz meg, vagy megtalálsz, de szállítási költséggel együtt már kevésbé gazdaságos. Mondjuk ha erősödik a forint (nem fog, vagy nem egyhamar), akkor lehet még a lengyel oldal is jobb, mert ott szerintem a PLN vagy EUR árakat tök egyszerűen felszorozzák, és úgy adnak forintos árat.
No de ha erősödik a forint, akkor lehet, hogy a magyar kereskedők is olcsóbban tudják adni a készletüket, mert tulajdonképpen ők is külföldről szerzik be a termékeket.

Szóval: papír-ceruza-számológép (excel), aztán hajrá!
B.Gábor 705038 2023. február 9. 08:46
Válasz erre
Szia!

Én most csatlakoztam először a KarBal kolléga által lentebb említett rendeléshez és olyan dolgot kértem, ami itthon már nem kapható és nem is lesz (egy régi AFV Club maratás). Ilyen dolgoknál néha megéri egy kis felár, főleg úgy, hogy ebben az esetben én pl. ezt csak egy sokkal drágább Voyager maratással tudtam volna kiváltani, így meg bőven pénzemnél vagyok még így is.
Block50 705037 2023. február 9. 08:30
Válasz erre
Nagyon jó kínálat van a Super-Hobby-n de még nem tudtam rászánni magam, hogy innen rendeljek. Akkora az árkülönbség és tényleg szinte mindent megtaláltam magyar oldalakn is amit eddig kerestem. Mondjuk én is most építem újjá a hobbit, így inkább szerszámok, eszközök, festékek voltak nagy tételben és kevésbé makettek.
De még az akciós áraikkal összehasonlítva a magyar boltok árait is drágábban jöttek ki.
Szerintetek mit érdemes onnan rendelni ami tényleg megéri?
mati 705035 2023. február 9. 07:45
Válasz erre
Köszi, erre nem gondoltam volna.
vrauko 705034 2023. február 9. 07:24
Válasz erre
Müller drogéria, sétálóutcza. De maszkolószalag ott sincs, Revell és pár Italeri makett, Revell festékek, ragasztók, hígítók meg pár makettezőszerszám.
slowmotion 705032 2023. február 9. 00:13
Válasz erre
Viszont azt mindenképpen javaslom, hogy előtte nézz körül magyar oldalakon, én ahonnan most rendelek, ott 4800-ért árulják azt a kitet, amit a lengyelektől 6300-ért rendeltem.
slowmotion 705031 2023. február 9. 00:09
Válasz erre
Sziasztok!

Super-Hobby lényegében netes vásárlás kártyával, valami Conotoxia nevű oldalon keresztül lehet utalni - gondolom ez olyan, mint itthon egy Barion vagy Simple fizetés.
Nekem sima debit kártyával ment a dolog,pontosan annyit vont le, ami ki van írva az oldalra, nem láttam semmilyen plusz költséget utána a számlakivonatomban.
Itthon már nem is tudom, ki hozta ki, talán az MPL. És elég gyorsan kiért, december 12-én hajnalban adtam fel (lényegében 12-én reggel tudták feldolgozni), 15-én délután már ki is hozták.
Bandika 705028 2023. február 8. 21:05
Válasz erre
www.super-hobby.hu/index.php

Banki átutalást nem támogatják (teljesen érthető, hiszen feleslegesen drága)

Pay-pal az ajánlott, (nagyon egyszerű), vagy a szokásos "dombornyomott" kártyák: mastercard, visa.
Megjegyzem, neten nagyon kevés helyen fogadják el a maestro kártyákat, mert nincs átjárás vele bankok között.
Előre kell fizetni, de a superhobby teljesen megbízható cég, EU-n belülről jön a csomag, nincs semmi egyéb költség. 2 héten belül még mindig megjött a csomag, sose volt gond. Ők nem a noname kínai ebay kereskedők.
mati 705020 2023. február 8. 19:35
Válasz erre
Rendeltem már tőlük, csak amikor 1-2 festek kell, egyszerűbb lenne. Raadasul ilyen szempontból regimódi vagyok, szeretek szokott helyekre járni...
mati 705018 2023. február 8. 19:25
Válasz erre
Rendeltem már tőlük, csak amikor 1-2 festek kell, egyszerűbb lenne. Raadasul ilyen szempontból regimódi vagyok, szeretek szokott helyekre járni...
Bandika 705016 2023. február 8. 19:20
Válasz erre
Az egész országban alig néhány makett szaküzlet maradt. Átterelődött minden a webáruházakra. Tudom ajánlani pl a modellfutárt, rengeteg minden van nekik.
Hát az meg hogy mi mire való, hiába 25 év makettezés, én is a youtube-on keresek rá, meg a gyártók oldalán olvasgatom. Mindig van újdonság.

www.modellfutar.hu/shop_search.php

Például. Nem reklámnak szántam.
mati 705012 2023. február 8. 18:37
Válasz erre
Sziasztok,

Nyíregyházán a Hunyadi utcai játékbolton kívül lehet valahol makettet és kiegészítőket venni? Aranyosak és segítőkészek a lányok, de nem igazán tudják mi micsoda csak azt, hogy hol vannak a makettes cuccok. Amikor rákérdeztem van-e maszkoló szalag, mosolyogva kérdezte hogy az makettezéshez kell-e?
KarBal 704975 2023. február 7. 14:08
Válasz erre
Szia!

Én szoktam a tagságnak rendelni a SH oldalról minden harmadik hónapban, nagy sikere van. Így nincs postaköltség, fizetni pedig ráérsz a végéig. Írjál rám, ha érdekel! (nomennescio82 gmail com)
Gabusch 704964 2023. február 6. 22:57
Válasz erre
Nyilván bankja válogatja, de ha valaki szeretne külföldről vásárolgatni, esetleg külföldön nyaralni, lehet, hogy érdemes megfontolni egy Revolut kártyát. Ingyenes, kicsit macerás ugyan az app, de legalább nagyon jól vált forint és mondjuk euró között - legalábbis amikor fél éve használtam, még ez volt a helyzet, szemben az OTP-vel. Lehetőség volt virtuális kártya készítésére, azt nem lehet ellopni, mert vásárlás után meg is szűnik egyből.

Mondjuk vagy két hét, mire ideér a fizikai kártya, de lehet, hogy addig is használható a többi funkció (amiket én nem használok).
atika 704955 2023. február 6. 20:04
Válasz erre
A banki átutalás nemzetközi utalást jelent, egy kicsit más, mint a szimpla hazai, de jól le van írva az oldalukon, egy átlagos magyarországi forint számláról is simán megy. Első vásárlásom ilyen volt - kell 1-2 (teljes) munkanap, amíg megérkezik és küldik a visszaigazoló emailt.
Előre kell fizetni, ha kártyával vásárolsz, akkor is. A legtöbb hazai, nem dombornyomott kártyát simán elfogadják. Ma már ezt használom.

Korrekt cég, jól tájékoztatnak és jó a webshop rendszerük is. Nem kell félni, ha magyar nyelvet választasz az oldalon, akkor is egész jól érthető, mit is akarnak.
Propellerfanatic 704954 2023. február 6. 19:58
Válasz erre
Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Biztos rendelt már valaki a super-hobby.hu oldalról. Ez az a bolt, mi egy ideig nem szállított Magyaroszágra.
Ha vásárolni akarok ezen az oldalon, a fizetési opciók közt lehetőség van kártyás fizetésre, és átutalásra. Kérdem, hogy itt (mivel külföldi oldal), az átutalás a normál banki átutalást jelenti, a kártyás fizetés pedig azt, hogy a kézbesítéskor normál, bankkártyával fizetek? Nem dombornyomott, ilyen-olyan szuper kártyával, hanem hétköznapi bankkártyával?
Sosem vásároltam még innét (külföldről sem), ezért kérdezem.
köszi
pmheros 704375 2023. január 21. 15:06
Válasz erre
olasz_ajanlott_L

Nemzetközi ajánlott levél, sok-sok bélyeggel.
olasz_ajanlott_L
repcsis_belyeg

Remekbe szabott témaválasztású bélyeg, repcsismakett tartalomhoz.
repcsis_belyeg

Üdv!

Közel két hete nagyon ment itt az eszmecsere arról, hogy ki, és hogy nem kapja meg a külföldi csomagját, vagy a csomagról az értesítőt mostanság.

Eléggé elkeseredetten olvastam a kommenteket, mert nekem is volt kintről egy rendelésem leszállítása folyamatban. Az ebay -en egy olasz eladótól vettem egy árva makettet, azt is a legolcsóbb nemzetközi ajánlottlevél szállítási formában. Semmit nem tudtam arról, szerepeltette-e rajta az értesítési (e-mail) címemet, vagy a telefonos elérhetőségemet, nem tudtam kapott-e a küldemény bármilyen követési számot.

Még december közepén indult el a makett hozzám, és már kezdtem róla lemondani az itt olvasottak ismeretében. Láss csodát, mégis beesett hozzám (minden előzmény nélkül) az egy hónapos útja után. Számomra érdekes még, hogy évek óta nem hozza ki a biciklis postás a 24mm -nél vastagabb küldeményeket egy postai szabály miatt, ezzel viszont kivételt tettek.

Mikor megláttam a bubis borítékon a temérdek bélyeget, széles mosolyra húzódott a szám. A sok kis bélyeg közt még egy repülőset is sikerült találnom. Lőttem róla egy képet, hátha másnak is újdonság lesz az ilyesfajta látvány.

Üdv.: pmheros
pmheros 704330 2023. január 19. 20:43
Válasz erre
Üdv!

Megtörtént. Ráírtam a boltra, hogy ellapulva jött a készlet egyik csöve. Nagyon jól állt a problémámhoz, azonnal felajánlott egy másik darabot. Volt folyamatban egy másik rendelésem, azzal együtt megküldték. Mostanra meg is jött. Örülök!

Üdv.: pmheros
Varjúbácsi 704101 2023. január 11. 17:07
Válasz erre
Én már több esetben estem pofára a királyi posta miatt. Mióta sok helyen választható a regisztrált küldemény opció, érdekes módon minden cucc megjött! Igaz egy orosz után kellett egy kicsit nyomozni, de az is előkerült, pedig már a háború kitörése után küldték.
romsitsa 704090 2023. január 10. 22:40
Válasz erre
Ha van e-mail, telefonszám a csomagon, akkor a Posta küldi az értesítőt, hogy mit hogyan fizess. Ha nincs, akkor ajánlott levélben küldik.
Azt hiszem az értesítéstől számíttt 20 napig várnak, hogy a címzett reagáljon, aztán visszaküldik a feladónak.

De, hogy ne csak a vámot ekézzük, a DPD nem szállította ki a csomagom, mert nem volt rajta telefonszám és e-mail cím (csöngetni meg nem fog, mert mi van, ha nem vagyok otthon), amit a német feladó ugyan feltüntetett, de letakartatták a német postán, mert érzékeny adatok.
nbali 704083 2023. január 10. 19:38
Válasz erre
Igen, én is itt néztem meg, és ide küldtem azt hiszem a vámkezeléshez a dokumentumokat.
borisz 704082 2023. január 10. 19:26
Válasz erre
Hát de nincs rajta a csomagon a címzett címe?
zsocate 704081 2023. január 10. 18:54
Válasz erre
A kérdés az lehet, hogy a küldeményen rajta van-e az elérhetőséged, mert szerintem a címzettek adatait nem tartják nyilván egy nagy adatbázisban.
Freddy 704062 2023. január 10. 12:36
Válasz erre
Semmi ilyen értesítést nem kaptam, éppen ez az. Pedig az elérhetőségeim nem változtak a múltkori eset óta, amikor meg igen.
zsocate 704060 2023. január 10. 12:17
Válasz erre
Úgy látom a fórummotor lenyelte a relációjelek közé írt szöveget. Tehát benne van a szövegben a küldeményazonosító és a kód is.
zsocate 704059 2023. január 10. 12:16
Válasz erre
Van értesítés, ha tudják az elérhetőségedet. A múltkori EU-n kívüli rendelés megérkezésekor kaptam egy SMS-t a postától: "Vámkezelendő nemzetközi küldeménye () érkezett. Teendők: posta.hu/vam. Hozzáférési kód: Magyar Posta". A vámkezeléshez szükséges doksikat a kód segítségével tudod feltölteni.
Javaslom mindenkinek, aki EU-n kívülről rendelne, hogy nézze meg ezt a weboldalt, hogy képbe kerüljön.
Freddy 704049 2023. január 10. 11:00
Válasz erre
Wow, ez most komoly, vagy valami vicc? Mert viccnek egy kicsit durva lenne...
nbali 704008 2023. január 9. 16:58
Válasz erre
Szia!
Az a helyzet, ha egy bizonyos értékhatárt elér a csomagod + a posta költség( azt hiszem 100 vagy 150 Euró) akkor nem értesítenek, hanem neked kell kérvényezned, hogy vámkezeljék a csomagod, amire azt hiszem 1-2 heted van, különben visszaküldik. Ezt onnan tudom, hogy korábban rendeltem Amerikából egy csomagot, már többször is rendeltem onnan, és eddig minden alkalommal kaptam értesítést, hogy a csomagot vámkezelik, xy Ft-ot fizessek. Most meg vártam mint a jógyerek, nem történt semmi, pedig láttam a követési számon, hogy már pesten van a csomag. Gondoltam utána nézek, mi a gond, és akkor derült ki, hogy nem is fogják autómatikusan vámkezelni, mivel az csak 100 euró alatt van. Jól ki van ez találva...
nbali 704006 2023. január 9. 16:53
Válasz erre
Ez a postánál nem újdonság, én is jártam így, hogy visszaküldték a csomagom, mindenféle kézbesítési értesítés, vagy bármi nélkül. Szerencsére nem volt fontos csomag, a paypal pedig visszafizette az árát.
sárkányos 704005 2023. január 9. 15:24
Válasz erre
Írj a postaimport@posta.hu címre. Többet tudnak mint az ügyfélszolgálat.
migfun 704004 2023. január 9. 15:18
Válasz erre
A Posta is benne lehet a dologban; nekem Franciaországból jött egy csomag, a követésen az van, hogy nem tudták kézbesíteni, visszaküldték, de semmit sem kaptam, ami arra utalt volna, hogy egyáltalán megpróbálták. Máskor e-mail vagy sms, esetleg mindkettő jött, most semmi... Az látszik a követésen, hogy Magyarországig eljutott a csomag, de onnantól nincs jelzés...
Freddy 704003 2023. január 9. 15:02
Válasz erre
Visszament Angliába, én meg itt várom, egyszercsak jön egy levél a feladótól, hogy wtf.
Most elküldte újra, de megint gyanúsan sokáig tart az ügyintézés, még az előtt érdeklődnék, hogy visszaküldik.

De egyáltalán miért postán küldik az értesítést, volt már, hogy emailben kaptam.
Mekett 704002 2023. január 9. 14:19
Válasz erre
Feladótól kérd el a csomagszámot, azzal ballagj be a postára és kérd el a csomag történetét, próbálj kihúzni belőlük egy indokot a sok kamuzás között.

Első körben azzal fognak elhajtani, hogy nem vetted át, így nem állapítható meg, hogy te vagy a címzett, nem adhatnak ki infót.
Akkor megmutatod a lakcímkártyádat és erősen erősködsz.

Aztán talán megmondják, miért nem jutott el hozzád értesítő.

De ha jól sejtem, itt talán nem közvetlenül a posta, hanem egy másik vámkezelő szerv küldött neked valamit, amit talán lenyelt a posta.
Egyébként ilyen van, hogy a vám visszaküldi a cuccot, nem csak megtartja/megsemmisíti?
Freddy 704001 2023. január 9. 12:53
Válasz erre
Sziasztok!

Olyankor mi van, ha Angliából kapnék egy csomagot, de a feladó kapja vissza azzal, hogy nem lett megfizetve a vám, nekem meg közben semmilyen értesítés nem jött, hogy vámolásra váró bármim van, és csináljak valamit?
Bandika 703944 2023. január 7. 10:02
Válasz erre
70-80°C hőmérsékleten még nem barnul meg a papír, de a ragasztó meglágyul annyira, hogy könnyebben lejön. Ha szerencséd van, a matricára jobban tapad, mint a dobozra és akkor nyom nélkül lejön.
Az oldószerekkel, olajokkal az a baj, hogy a dobozról is lekapják a festéket.
Cs.Béla 703941 2023. január 7. 09:03
Válasz erre
A készleten lévő makettek zöme már fel van címkézve, de az újonnan érkezetteknél megoldható :)
Vadász 703939 2023. január 7. 07:19
Válasz erre
Béla!

Személy szerint engem nem igazán érdekel a matrica, inkább a beltartalom. Viszont tudok olyanokról, akiknek a sértetlen dobozfedél érték.
Mi lenne, ha a matricát a doboz oldalára ragasztanátok?
pmheros 703934 2023. január 6. 22:08
Válasz erre
20230106_223038c

Elnézést a kínaiaktól
20230106_223038c

Sajnos a matricák fajtáiban nem vagyok túlságosan járatos, ezért nem tudom nevén nevezni ezt a matrica típust.
Arra számítottam, hogy valaki korábban már sikeresen megfejtette ennek a matrica típusnak a tulajdonságait, megoldotta az ilyen fajta címkék eltávolítását. Ez azért fontos nekem, mert más matricáknál bevált megoldás lehet hogy ebben az esetben nem működne. Tehát valahogy utalnom kellett arra, hogy számít hol cimkéződött a doboz, és hogy nem annyira az általános, mint inkább a konkrét matrica típusra vonatkozó megoldásnak örülnék.

A bolt nevét -szerintem helyesen- letakartam a képen. Aki már kapott onnan így makettet, az úgy is ráismer a cimkére, aki nem, az pedig úgysem tud arra válaszolni, hogy "ezt a fajta" matricát hogy kell kezelni.

Köszönöm minden kommentelőnek a segítőkész hozzászólást!
Üdv.: pmheros
fidel 703930 2023. január 6. 20:13
Válasz erre
Szia!
Más is használ címkét, és szerintem is kell az azonosítás.
(Más területen tevékenykedek - mi is címkézünk…)
De attól még szívből utálom a papírcímkéket, mert szakadnak, visszamarad a ragasztó, stb…
Tudom, gazdasági megfontolásból ez a legjobb, de akkor is utálom… :-)
Néhány alkalommal vásároltam Tőled - csak a legjobbakat tudom mondani. Ezért is javasoltam, hogy forduljon hozzád. :-)
Jó makettezést mindenkinek!
Üdv,
fidel
Cs.Béla 703928 2023. január 6. 19:30
Válasz erre
Sziasztok!
"Hallgattassék meg a másik fél is", - Dreamkit - talán így egyszerűbb a dolog :)
Sajnáljuk, ha kellemetlenséget okoztunk a címke felhelyezésével. A címkének több oka is van:
- A vevő tájékoztatása a termék forgalmazójáról (Nem reklámcímke.)
- Igazolás arról, hogy a fő tartalmi elemeket átnéztük, és a készlet hiánytalan. (Ez nem vonatkozik pl. arra, ha egy elem levált a keretről.)
- Volt rá példa nem egy alkalommal, hogy a másutt vásárolt makettel kapcsolatban nálunk kívántak reklamálni, így ezt is próbáljuk megelőzni.
A makett eladása teljes egészében, maradéktalanul eleget tett a jogszabályi elvárásoknak.
Amennyiben a vásárlónak problémája adódik, talán célszerűbb lett volna közvetlenül megkeresni bennünket, aki ismer minket, tudja, hogy igyekszünk mindig kompromisszumra jutni.
Internetes vásárlás esetén a vevő gyakorolhatja elállási jogát, - ahogy arról az ÁSZF-ben foglaltak alapján is tudhat, hiszen annak elfogadása nélkül a rendelést nem rögzítheti - azaz a visszaküldött termék árát a kiszállítási költséggel visszautaljuk, amennyiben a termék az eredeti állapotban kerül hozzánk vissza.
makettezést kívánok Mindenkinek!
Csitei Béla
Sherman 703927 2023. január 6. 17:22
Válasz erre
Benzines rongy és lángvágó. Előkeríted a címke barátait és a szeme láttára megpörkölöd kicsit a szélüket. Erre leugrik meglátod, bár némi barna maradvány maradhat a dobozon. :-)
zsocate 703926 2023. január 6. 17:05
Válasz erre
Mire fogod majd használni a leszedett címkét? Nem lenne egyszerűbb kérni egy újat a dreamkittől?
DzsunKa 703919 2023. január 6. 13:37
Válasz erre
Sziasztok!
Én már próbáltam a fagyasztásos módszert is, igaz csak műanyag felületen. Szárazon befoliázni, be a minél hidegebbre állított fagyasztóba. Egy-két óra múlva után kicsomagol, borotva pengével leoperálni a keményre fagyott ragasztót. Ha olvad vissza a fagyoba. Olyan mintha rágógumit szednél ki szövetböl. Fontos a száraz felület!
fidel 703918 2023. január 6. 12:19
Válasz erre
Szia!
Esetleg lapos, szélein nem hegyes, kemény műanyaggal (olyasmivel, mint amilyet a szilikon tömítő eltávolító szerhez csomagolnak) szép lassan “levésni”. Doboznak szigorúan belső alátámasztást adni, hogy mindig vízszintes felületen operálj.
Esetleg kérdezd meg a szállítót, mit ajánl hozzá, ő hogyan szokta. :-)
Üdv,
fidel
p-51 703917 2023. január 6. 11:58
Válasz erre
Penge + végtelen türelem közben szimultán gyakorlat, címe: káromkodás 2. emelt szint.

Amúgy egy papírboltban láttam direkt erre a célra (cimke eltávolító) spray-t, 2700 ft, keress rá, hátha akad. de a papírral az is összeveszhet.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66.