/ Fórumok /

Megújul a makettinfo

Sziasztok!

Terveink szerint hamarosan megújul a makettinfo. V<ozni fog az oldal kinézete, a felépítés.
Szeretnénk titeket megkérni, hogy amennyiben bármi ötletetek, javaslatotok van, írjátok meg nekünk!
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.
1., 2., 3., 4., 5.
Gabi 287816 2005. június 16. 21:19
Válasz erre
RaPe!
Ha már változtatsz, akkor nekem a Teszt2 változat jön be, az új elég szürke.
Gabi
atya2001 287815 2005. június 16. 17:38
Válasz erre
hali
Nekem a színes változat sokkal jobban tetszik
A másikon a felirat nehezen olvasható még akkor is ha rámutatok egérrel, a piros sokkal erőteljesebben látszik.
csaio
atya
Gsolo 287814 2005. június 16. 15:00
Válasz erre
Nekem a régi is teccik, de a szines is jó. Ha a menü betűi pl. kékek lennének még jobban tetszene. :) A piros nekem nagyon erős. :)
NGPETI 287813 2005. június 16. 14:53
Válasz erre
Sziasztok!

Szerintem a "színesebb" olvashatóbb,a második szolídabb,a régit meg már megszoktuk... :o)
Sokat segítettem??? ;o)
Kalóz 287812 2005. június 16. 14:52
Válasz erre
Szerintem nyugodtan válaszd a színes változatot, mivel eléggé visszafogott, nem csiricsáré, mint néhány más oldal. Végül is változtatni akartok, nem?
Csabi 287811 2005. június 16. 10:26
Válasz erre
A második...
kocka 287810 2005. június 16. 10:05
Válasz erre
nekem színesebben jobban tetszik,de ez is nagyon pofás
RaPe 287809 2005. június 16. 09:47
Válasz erre
Sziasztok!
Hajnali 5 kor kitaláltam hogy próbálkozok egy új külsővel mely színeiben hasonlít a régire, de felépítésre azonos a már meglévő tervvel.

A kerettel elkészültem, fel is töltöttem ide: www.makettinfo.hu/teszt3.

A kérdésem a következő: maradjon a régebbi megoldás ( www.makettinfo.hu/teszt2 ), vagy inkább az újjal foglalkozzak?

A kérdésre a válaszokat ide várom.

RaPe
gabcsa 287808 2005. június 2. 22:10
Válasz erre
Sziasztok!

szerintem a régi oldal jobb és áttekinthetőbb.De ez csak egy vélemény.Üdv
Mekett 287807 2005. május 11. 14:56
Válasz erre
Bombraider!

Kösz, hogy szóltál a fájlméret miatt, múltkor meg akartam csinálni, de eélfelejtettem.

A másik probléma az elég nehéz, egyszerűen nem lehet normálisan megcsinálni. Ettől függetlenül lesz egy nemnormális megoldása egyszer, csak nem füllik a fogam hozzá :)
Bombraider 287806 2005. május 11. 12:24
Válasz erre
Sziasztok!
2 ötlet a fórumhoz:
- Ha a csatolandó file mérete nagyobb 300Kb-nál akkor erre figyelmeztessen amikor rákattintok az "elküldés" gombra.
- Ha írok valamit és véletlenül F5-öt nyomok ne írja be kétszer a hsz-t.

Remélem ezek nem nagyon bonyulult dolgok. RaPe mondjuk már a galériás részben teljesítette a kérésemet:)

üdv:bomb
RaPe 287805 2005. május 1. 04:15
Válasz erre
Hát a képlista nemigazán úgy fest Netscape és Firefox alatt mint azt elterveztem... (Explorerben nincs gond) szal ezen dolgozni kell még...
RaPe 287804 2005. május 1. 04:01
Válasz erre
Sziasztok!

Friss helyzetjelzés a "front"ról. Változtattam egy kicsit a külsőn(minimális az eltérés a régihez képest), elkészült a versenyek rovat kialakítása, évenként lehet majd lapozni, így mindig csak az aktuális év versenyei látszanak, aki pedig kíváncsi a régebbi versenyek képeire, annak meglesz a lehetősége az évszámok közt váltogatni.

Elkészültem az új galéria generátor progival, ezáltal a galériák készítésének már nem áll semmi az útjába. A lényeg hogy mint azt sokan kértétek, lehet majd lapozgatni a képek közt, továbbá vissza lehet lépni a képlistához, és eggyel beljebb is (pl a versenyeknél a versenylistához). Ezt bemutatandó megcsináltam Mekett móvári galériáját az új külsővel, ezt a versenyek gombnál található egy szem link segítségével érhetitek el.

Az újabb változat www.makettinfo.hu/teszt2/index.htm
A régebbi annak aki össze akarja hasonlítani: www.makettinfo.hu/teszt/index.htm

Az oldalon a versenyek és a makettek gombon kívül egyenlőre nem működik semmi.
Az ötleteket, javaslatokat továbbra is ide várjuk.
Bombraider 287803 2005. március 14. 13:30
Válasz erre
Még egy ötlet.
A Galériában: Amikor megnyitunk egy "mappát" akkor maradhatna úgy ahogy van. De ha rákattintuk egy képre, akkor kijön ugye nagyobba, és felette v. alatta, lehetne olyan gomb, hogy előre és vissza. Szerintem úgy egyszerűbb lenne a galériában nézelődni, mert most megnyitom nagyobban a képet,bezárom, aztán megint megyitom, stb...Szóval szerintem úgy könnyebben kezelhető lenne.
Sok sikert az új design-hoz!

üdv:bomb
RaPe 287802 2005. március 13. 23:28
Válasz erre
A makettek gomb működik már, továbbá a fent lévő dolgok felkerültek angolul is.
  287801 2005. február 26. 07:32
Válasz erre
RaPe!
Probáld ki piros helyett valami mással (világoskék, szürke).
Vadász
RaPe 287800 2005. február 26. 04:20
Válasz erre
Felraktam az új gombot, (a magazinok lett lecserélve könyvek, folyóiratok-ra), és picit világosítottam a háttérszínen. Érzésem szerint így jobb lett az összhatás.
Elkészült a nyelvválasztó gomb is, és finomítottam az íves részek rajzát.

A link mégegyzser: http://makettinfo.hu/teszt
Kalóz 287799 2005. február 25. 20:42
Válasz erre
RaPe!
Vettem, értettem, világos! Erre valóban nem gondoltam!
RaPe 287798 2005. február 25. 19:44
Válasz erre
No akkor reagálok én is :)

Vadász!
A magazinok gombot megváltoztatom, a folyóiratok valóban világosabb,

Gabi!
A makettek szét lesznek osztva szakágakra. Miután az illető a gombra kattintott bejön majd egy oldal ahol a szakágak közül választhat majd onnan kerül a listákhoz.
Megfordult bennem az is, hogy a szakágaknál a legfrissebb 2 cikk közvetlenül elérhető legyen, de ez még kialakul.

Kalóz!
A képekkel, háttérrel az a gond, hogy gondolni kell azokra is akik nem szélessávról neteznek, hanem modemről, esetleg telefonról. A lassabb kapcsolat miatt sokat kéne várni míg bejön minden, ezért maradunk a megszokottnál.

Mindenkinek köszönjük az észrevételeket, ötleteket, sok jó és hasznos ötlet hangzott el.
Továbbra is várunk minden javaslatot :)
  287797 2005. február 25. 19:32
Válasz erre
RaPe-Mekett!
Vettem!!!
Erőt veszek magamon és megírom.
Vadász
  287796 2005. február 25. 19:32
Válasz erre
RaPe-Mekett!
Vettem!!!
Erőt veszek magamon és megírom.
Vadász
Mekett 287795 2005. február 25. 18:32
Válasz erre
Igen, a mélcím alapján történő regisztrálás már viszonylagos biztonságot ad. Akiek nincs emailje, annak általában úgysincs szüksége regelésre :)
De persze gondolni kell ezekre az emberekre is, leginkább ezért nem lesz kötelező regisztráció.
Annak idején volt is ebből nagyobb vita, hogy egy általános, magyar makettező honlapnak regisztrációs alapon kell működnie vagy sem.

Kalóz!
Abban valóban igazad van, hogy a mi kezünkben van a végső döntés, de természetesen igyekszünk minél jobban megfelelni az igényekek. Ti a cikkeket írjátok, mi meg a honlapot adjuk hozzá :)

Ha máskor is idetévednek ilyen alakok, valóban az a célravezető, ha egyszer (de csak egyszer!) a többiek próbálják felvilágosítani a helyzetről. Ha ez nem segít, várni kell a moderálásra :)
Bombraider 287794 2005. február 25. 17:46
Válasz erre
Kalóz!
Igen ezt tudom,de monnyuk mail-cím alapján lehetne szűrni,ha vki meg olyan hülye h naponta 1 mail címet csináltat az megérdemli...De ezt az ötletet elvetettük. Amúgy abban igazad van, hogy nekünk (is) kéne moderálni az ilyen kis p*cs*ket.

üdv:bomb
Kalóz 287793 2005. február 25. 17:36
Válasz erre
Bomb!
Stahanov és Nicolaos is rajta tartja a szemét a Fabulison, és ha szólsz, általában elég gyorsan cselekszenek is (néha anélkül is). Szerintem, kicsit kíváncsiak is, mennyire öntisztuló a fórum. Mindenesetre vagyunk egy páran, akik megpróbáljuk moderálni az ilyen kölyköket. Mert mindkettő iskolás kölyök, lehet, hogy még csak általánosba járnak.
Ez idáig kicsit OFF ízű volt, de azért részleteztem, mert szerintem nem igazán véd a regisztráció az ilyen jellegű dolgoktól, mert aki hülyülni akar, az úgyis beregisztrál, hiszen milyen szankcionálási lehetőségeik vannak az adminoknak? Kitiltják őket? Beregisztrál más néven, mert a Népességnyilvántartó adatai nélkül nehéz lenne ellenőrizni a valódiságot.
A regisztrációnak akkor van értelme, ha mint Mekett írta, a regisztrált tagok plusz szolgáltatást kapnak a regisztráció fejében. De a korrektség akkor is a mi oldalunkon dől el, ill. mi tudjuk elsősorban moderálni az ilyen "tagokat". Pl. azzal. hogy nem reagálunk a hozzászólásaikra (ebben én is hibás vagyok, mert nem bírom megállni, ha valaki hülye/).

Mekett!
A honlap összeállításában természetesen NEKTEK szabad kezetek van, egyrészt mert Ti tudjátok, milyen lehetőségeitek vannak, másrészt TI CSINÁLJÁTOK AZ EGÉSZET! Mi legfeljebb örülhetünk annak, hogy van, és még egy kicsit, ha a javaslatunkból esetleg valami megvalósul. Slusssz...
Mekett 287792 2005. február 25. 17:18
Válasz erre
Egyébként továbbra is várok minden ötletet a órummal és a csevegővel kapcsolatban, a többi teljesen RaPe hatásköre.
Jelenleg is van jópár ötletünk, ami idő hiányában hónapok vagy évek óta húzódik. De kíváncsi vagyok, ettől függetlenül milyen további ötleteitek lennének. Úgyhogy csak bátran, ne zavarjon, hogy állandóan csak elutasítom őket ;-)
Bombraider 287791 2005. február 25. 17:17
Válasz erre
Mekett!
Igen a regisztráció jó ötlet lenne. Hát igen ti rendben tartjátok a topicocat,de a fabulison...Nem szidni akarom őket,mert nem tudom mennyi idejük van a fórumot nézegetni,de az a 2gyerek,nagyon készek...

üdv:bomb
Mekett 287790 2005. február 25. 17:07
Válasz erre
A fórumot semmiképp nem fogjuk lezárni a széles közönség elől. De kezdettől fogva szándékozunk regisztrációs lehetőséget bisztosítani, ami persze több előnnyel is járhatna.

Sajnos itt is elszabadulnak időnként emberek (?), de fél szemünk "mindig" rajta a fórumon, igyexünk rendet tartani és nem bátorítjuk az illetőket.
Bombraider 287789 2005. február 25. 16:59
Válasz erre
Mekett!
Meg nem tudom, hogy megoldaható-e,de a fórumot szerintem meg lehetne úgy csinálni, hogy csak regisztrált felhasználók irhassanak. Meg akkor mehetnének körlevelek,stb. Csak aki 1 dologért jön fel az nem biztos h regisztrál... De a fabulis fórumára rászebadult vmi 2 csávó(Hunter,Iceman/MIke) aztán topicocat nyitogatnak, meg hülyeségeket írnak:( A regisztrációnál meg nem kéne sok adatot megadni és akkor sztem 1 perc alatt lehetne regisztrálni. Nem tudom, hogy ez mennyire megoldható.
A frissítéssel kapcsolatban, igen már beleszoktak,de néha akad, hogy párszor elküldi a hozzászólást. Nem tudom, hogy ez mennyi munka lenne,de végülis nem olyan óriási probléma.

üdv:bomb
Mekett 287788 2005. február 25. 16:52
Válasz erre
Nem értelek, ezt csakis a szerző látja, nem lesz belőle fórum és nem kell nekünk sem bíbelődni vele :) Ráadásul nem kell minden cikkírónak egy jelszót/felhasználónevet osztani, amit esetleg elfelejt, továbbá ha évek múlva már felénk se néz, nem kell foglalkoznunk a fenntartásával ennek. (Az emailt hosszabb távon megtartják, azt hiszem.)

Eddigi tapasztalataim szerint a cikkre reagálások eddigi száma sem indokolja ennek a létrehozását mindenhova :(

De kösz az ötletet :)
Kalóz 287787 2005. február 25. 16:46
Válasz erre
Na, pont ez a nyűgöm, hogy az e-mail kicsit nehézkes, ráadásul mint írod, ha megadja a hozzájárulását. Így viszont közvetlenül lehetne, és mint írtam, csak a szerző látná(esetleg a hozzászólást író a választ), azaz nem lenne Fórum a dologból. Persze a technikai megoldást nem ismerem, így ez is csak egy ötlet.
Mekett 287786 2005. február 25. 16:44
Válasz erre
Bombraider!

Amit a frissítésben kapcsolatban mondtál, az sajnos az én hibám, a kezdetek után feledésbe merült, mert úgy láttam, "beleszokott" az olvasóközönség, de igyexem megoldani majd :-)
Kösz, hogy szóltál!
Mekett 287785 2005. február 25. 16:41
Válasz erre
Kalóz!

A cikkíróknak üzenés lehetősége kezdettől fogva megvan, és szernitem a lehető legjobb módon, emaillel :)
Ellentétben más oldalakkal kitesszük a cikkírók elérhetőségét, amennyiben hozzájárulnak.
Kalóz 287784 2005. február 25. 16:15
Válasz erre
Bomb!
Szerintem aki csak egy témát akar megnézni, az úgyis csak azt nézi meg, legfeljebb dühöng a huszadik kattintás után. Aki meg csak bogarászik, az úgyis végigmegy a többin is, főleg, ha van BACK gomb az eredeti témához, mert az a legbosszantóbb, amikor elcsavarogsz az oldalon, és sokszor csak az Előzmények menü segítségével jutsz vissza oda, ahonnan elindultál. Az eseti látogatók pedig rendszerint valamelyik keresőn keresztül (vagy célzott linket megnyitva) jutnak el az oldalra, és ha az tetszik, akkor egy ilyen visszajutási lehetőség nagyon sokat ér (Megjegyzem, nagyon sok honlapon nincs ilyen lehetőség, időnként kitör belőlem is a kultúra emiatt).
Bombraider 287783 2005. február 25. 14:52
Válasz erre
Hát nekem is kicsit színesnek tűnik az űj oldal, de lehet csak a megszokás:) Bár szerintem nem baj ha az alap oldal nem annyira színes, kb sztem az az eltalált, mint ami a http://www.aircraftresourcecenter.com/ -n van. De annak az oldalnak más az elrendezése mint ennek. A "több nyelvűség" tényleg jó ötlet. És a képes háttér is jó ötlet, mert a "makett" egy külföldinek nem mond semmit:( Gabi javaslata, hogy már a kezdő oldalon lehessen választani témakört szerintem azért nem olyan jó,mert akkor nem néznének mindent. Aki meg meg akar nézni mindent, annak bonyolultabb lenne! Meg a Fórumon ha megoldható, hogy amikor vki ír egy hozzá szólást és utána nyom egy frissítést, akkor ne küldje el még egyszer a hozzá szólást(technikai részéhez nem értek:(). Sok sikert az új design-hoz
kocka 287782 2005. február 25. 14:17
Válasz erre
Helló Rape!
Nekem nagyon tetszik az oldal kinézete igy elsőre.
Amiben én is igazat adok(és már itt sok mindenki mondta is),hogy tényleg jó lenne több makett kép a nyitó oldalra.
Másik ha lesznek makett képek akkor légyszi valahogy old meg, hogy legyen egy scifi kép is:-)(köszi)
Kalóz 287781 2005. február 25. 12:00
Válasz erre
Az oldal új látványa tetszik, szerintem nem olyan színes(rikító), ami már bántó lenne. A makettújságok is törekedtek a ff-ből a színesre átmenni, ma már szinte mindegyik olyan.
Gabi ötletével egyetértek, a főoldalon több makettkép kellene (repülő, autó, motor, hajó stb.), esetleg háttérképként, így tényleg jobban szembeötlő lenne, miről szól az egész.
A Makettező ABC, de pl. a Makettek mellett is jó lenne egy üzenet lehetőség (szerintem csak a szerzőnek legyen olvasható), amiben az esetleges észrevételeket lehetne leírni, de mégsem lenne fórum jellege a dolognak (nem tom, mennyire érthető?)
A Fórumból jó lenne valahogy kioperálni a vízszintes csuszkát, mert kissé nehézkessé teszi a használatot, azaz a szöveg igazodjon az oldal pillanatnyi méretéhez.
Hát ennyi észrevételem volna, persze a technikai dolgokat nem tudom, az biztos sokmindent befolyásol. Mindenesetre jó munkát az új megjelenés kialakításához!
Kalóz
Mekett 287780 2005. február 25. 08:58
Válasz erre
Keypi!

A cikkek a megjelenés sorrendjében továbbra is szerepelni fognak a főoldalon, illetve a fórumban. Legalábbis és azt hiszem, RaPe tud biztosat mondani :)

Csak arról van szó, hogy mivel így megállapítható az összes cikk időrendisége, az utóbbi pár frissítés megjelenítésének helyét jobban ki tudjuk használni, pl a versenyek időpontjával.
KeyPi 287779 2005. február 25. 08:27
Válasz erre
Sziasztok!

"A felső címsor megváltozik, eltűnik a baloldalról az utolsó frissítés dátuma, helyét egy cikkre mutató link veszi át, mely minden betöltődés alkalmával egy véletlenül kiválasztott cikkre mutat."

- biztos, hogy ez jó ötlet? Valamiféle időrendiséget azért nem ártana tartani, hogy követhetőek legyenek a változások. Ez nem kritika, csak észrevétel. Sok szerencsét, hajrá!
Üdv. KeyPi
Gabi 287778 2005. február 25. 08:21
Válasz erre
RaPe!
Nekem tetszik a színesebb verzió, elvégre a makettjaink is színesek. Javaslatként annyit, hogy talán már a főoldalon lehessen választani egy-egy témakör altémáiból. Pl.: Makettek, akkor mellette megnyílik egy ablak, és ott vannak témánként, és csak azt nyitja amit keres. Mondjuk a mostaninak is van előnye, mert így mindenki belenéz az egészbe, és lehet, hogy olyat is megnéz, amit különben nem nézne. Valamilyen formában talán egy kicsit több makettet helyeznék el az oldalon, hogy a külföldieknek is egyértelmű legyen, hogy ez az oldal ezzel a témával foglalkozik (a makett szó szerintem nem sokat mond nekik).
Gabi
Mekett 287777 2005. február 25. 08:14
Válasz erre
Vadász!

"Klubok:
alapjánban jó a jelenlegi, esetleg egy bemutatkozó levelet lehetne minden klubhoz csatolni, egy kis ikon formájában."

Hát sajnos csak annyi van, ahány klubtól megkaptuk...
MI legalábbis ennyit kaptunk.
NGPETI 287776 2005. február 25. 06:54
Válasz erre
Szia!

Nekem is túl színes az új oldal...
A "külföldi" szöveg viszont jó ötlet! :o)
  287775 2005. február 25. 05:43
Válasz erre
RaPe!
At új oldal nekem túl szinesnek tünik az eddig mekszokott elegáns, a lényeget szem elött tartóhoz képpest( vagy csak megszoktam).
Az elrendezés jó, de a menűpontokat további (legördülő) részekkel egáésziteném ki.
Makettező ABC:
- kérdések (a befutó kérdések amire válaszolni lehet)
-festés
-ragasztás
-tömités
-stb.

Galéria: (szakáganként szétbontva)
-hajó
-repülő
-stb.

Klubok:
alapjánban jó a jelenlegi, esetleg egy bemutatkozó levelet lehetne minden klubhoz csatolni, egy kis ikon formájában.

Magazinok: érdemes megváltoztatni könyvek, folyóiratok cimre (közérthetőbb)


további jó munkát
Vadász
-
  287774 2005. február 25. 05:43
Válasz erre
RaPe!
At új oldal nekem túl szinesnek tünik az eddig mekszokott elegáns, a lényeget szem elött tartóhoz képpest( vagy csak megszoktam).
Az elrendezés jó, de a menűpontokat további (legördülő) részekkel egáésziteném ki.
Makettező ABC:
- kérdések (a befutó kérdések amire válaszolni lehet)
-festés
-ragasztás
-tömités
-stb.

Galéria: (szakáganként szétbontva)
-hajó
-repülő
-stb.

Klubok:
alapjánban jó a jelenlegi, esetleg egy bemutatkozó levelet lehetne minden klubhoz csatolni, egy kis ikon formájában.

Magazinok: érdemes megváltoztatni könyvek, folyóiratok cimre (közérthetőbb)


további jó munkát
Vadász
-
RaPe 287773 2005. február 25. 02:07
Válasz erre
Sziasztok!

Kezdetnek feltettem a készítés alatt álló új külsőt, amit elérhettek a http://makettinfo.hu/teszt címen.

Pár szó a tervekről. Mint azt látjátok az "Anyagok" szekciót 4 részre fogjuk bontani az összegyült anyag mennyisége és a könnyebb elérhetőség miatt: tippek, trükkök (makettező ABC), fényképek, történetek, magazinok.

A felső címsor megváltozik, eltűnik a baloldalról az utolsó frissítés dátuma, helyét egy cikkre mutató link veszi át, mely minden betöltődés alkalmával egy véletlenül kiválasztott cikkre mutat.
A jobb oldalon az utolsó frissítések helyét átveszi a következő két verseny kiírása, a mostanihoz hasonló formában.
Jelenleg nincs kész, de lesz még egy link ami a kezdőlapra mutat.

A frissítésekről a már megszokott módon értesülhettek a kezdőlapon, továbbá a fórumba is bekerül.

Szerencsére megnőtt külföldi látogatottságunk is, ezáltal nemcsak a menü lesz angolra lefordítva, hanem a fontosabb oldalak is, mint pl a makett lista, a versenyek listája stb. A cikkeket sajnos nem áll majd módunkban lefordítani idő hiánya miatt, de én személy szerint törkedni fogok arra, hogy a később megjelenő cikkeim angolul is meglegyenek.

Jelenleg ezek az ötleteink, minden javaslatot, ötletet érdeklődve várunk!
Köszönjük előre is!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.
1., 2., 3., 4., 5.