/ Fórumok /

Minden vackot összeszedek

Ha valaki nem akar súlyos ezrekért venni kiegészítőket, főleg ha nem is gyártják, ami neki kell, kénytelen otthon összeszedni a szükséges alapanyagokat.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza  
1.,2.
1., 2.
lucky 300468 2005. augusztus 18. 17:55
Válasz erre
Házi kacat:az az a valami,amit évekig pakolgatsz,aztán miután kidobtad rájössz ,hogy szükséged lenne rá.
Miggyuri 300467 2005. augusztus 18. 17:39
Válasz erre
Én is!
Mármint szedek össze minden vackot. Időnként elfelejtem, és kiszórom azt a soxemetet. Utána fejemhez kapotk, hogy az nem is szeémt, hanem egy reménybeli tető, korlát, lövecső és akkor kezdődik a kukázás.
Jelvényünk a törött villanykörte és összegyűrt papírlap, szakadt pepita anyagon. Jelmonat:"Ez még jó lehet valamire!"
Miggyuri 300466 2005. augusztus 18. 17:39
Válasz erre
Én is!
Mármint szedek össze minden vackot. Időnként elfelejtem, és kiszórom azt a soxemetet. Utána fejemhez kapotk, hogy az nem is szeémt, hanem egy reménybeli tető, korlát, lövecső és akkor kezdődik a kukázás.
Jelvényünk a törött villanykörte és összegyűrt papírlap, szakadt pepita anyagon. Jelmonat:"Ez még jó lehet valamire!"
kocka 300465 2005. augusztus 18. 13:30
Válasz erre
én most csinálok egy Star Wars-os x-wing diorámát amint éppen lezuhan. a gépen 3 lövésnyomvan. Egy a törzsön ahol ugye ilyen naplemezek vagy mik vannak, gondolkodtam mivel tudnám azt megcsinálni de nem jöttem rá mi hasonlit rá. Aztán pár napja elkezdtem zenét hallgatni és meglátttam a hifim tetején a füllhalgatom. na mondom ez kell nekem. elökerestem apám régi fülhallgatóját és széttrancsiroztam. a többit meg képekben majd mert ez inkább látni kellene. nem tom mennyire volt érthető, de majd meglátjátok
Kalóz 300464 2005. augusztus 17. 20:33
Válasz erre
Az egyfázisú motorok (a háztartási gépek nagy része ilyen) indítókondenzátora, de régebbi elektronikai eszközök (rádió magnó, tv stb.) tápegységének kondenzátorai is használhatók erre a célra.

Szintén villanyos dolog a különböző tekercsek, vezetékek (újabban rezet használnak az alumínium helyett) anyaga.

Több hirtelen nem jut az eszembe, de tényleg a legmeglepőbb dolgokról derül ki, mennyire használhatóak hobbynkban.
Mekett 300463 2005. augusztus 17. 16:45
Válasz erre
kondenzator.jpg méret: 58.1 KB
Fémlemezre mindig szükség van. Tizedmiliméteres nagyságrendben ott az üdítősdoboz, de néha ez is túl vastag. Az ólomfólia sem jó mindenre, mert nem elég merev esetleg.

Ez az én régi mániám, de még senkitől nem hallottam, hogy használta volna makettezési cálokra: a kondenzátorokban szép mennyiségű és rendkívül vékony lemez található. A képen mellékeltben speciel kétféle vastagságú is. Hozzáférni könnyű, bár otthon általában nem akadnak ekkora példányok (ez kb 3-4 cm széles). A két vezető között szigetelő van, pl papír, és az egészet olajba áztatják legtöbbször, ezt le kell mosni valami higítóval.

Ha véletlenül kellene vkinek, még van pár darab, én úgyse használom el már :)
<<< Vissza  
1.,2.
1., 2.