/ Fórumok / Makettversenyek, rendezvények /

Versenyek

Makettversenyekkel kapcsolatos információk, tudnivalók, észrevételek.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79.
Miggyuri 7928 2006. október 13. 19:15
Válasz erre
November 15. és december 2. között Körmenden, a helyi makettépítő klub rendezésében kiállítás lesz a városi kiállító teremben.
Miggyuri
Cébés 7926 2006. október 9. 20:27
Válasz erre
Bombraider 7925 2006. október 9. 20:22
Válasz erre
Szia!

V. Bolyai Makett Verseny
2006. Október 28-29.

Helyszín: Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Üllői úti bázis, Üllői út 133-135 Bp.

A belépéshez személyigazolvány vagy útlevél szükséges.

Nevezés: szombat (okt. 28.) 8:00-12:00

Kategóriák: egyeztetés alatt

Programok: makett börze, a háború utáni Budapest 1945-1956-2006 fotogaléria, film vetítés, számítógépes harc szimuláció, airsoft bemutató, veterán harcjármű bemutató.

Beléptetés: 2006. 10. 28.: 8:00-18:00, 2006. 10. 29.: 8:00-13:00

Eredmény hirdetés:: 2006. 10. 29. 13:00
Verseny vége: 2006. 10. 29. 14:00

További információ: Sziráki Szabolcs: ss620@freemial.hu

BMK fórumáról másolva.

üdv:bomb
Cébés 7924 2006. október 9. 20:19
Válasz erre
Sziasztok!

Tudna valaki bővebb felvilágosítást adni a Bólyai versenyről?
Mikor lehet vinni a makettet,mennyit,nevezés stb
Nagyon rég voltam már versenyen (kb 10 éve) és egy csöppet le vagyok maradva.

üdv:Cébés
KossuthLajos 7923 2006. október 6. 15:38
Válasz erre
Magyarra lefordítva az én olvasatomban a következő a lényeg:
Anyagi okokból és mint ezen a téren "szűz" klub úgy gondolják, hogy inkább csinálnak most egy kis versenyt, ami reméljük sikeres lesz, és ezt látva a mostani (kevés) és a jövőbeni (reméljük több) szponzor lát benne fantáziát, minthogy nagy lendülettel elinduljanak egy nagy (országos) versennyel, amire nem jönnek el sokan. És ezt látva a szponzorok elmennek más felé. Szerintem ez megfontolt döntés.
Bocs, hogy beleszóltam.
Kossuth Lajos - Korda Attila
Elektrolakatos 7921 2006. október 5. 17:18
Válasz erre
Stefan 7920 2006. október 5. 17:12
Válasz erre
A Bolyai, a Katonai Főiskola, ami a Népligetnél van?
Zolee 7919 2006. október 5. 13:44
Válasz erre
Andris!

Tudok adni számlát egyébként, többek közöt ezért éri meg "hivatalos úton járni".
Nagy hercehurca a bejegyzés, sokba kerül, a magyar törvényekben leírtak fenntartása is sok energia, idő, pénz, de szerintem hosszú távon megéri.

Többieknek!

Én nekem nem állt szándékomban az alapítvány támadása, eleve nem írt ki az alapítvány pályázatot rendezvények támogatására, de amit írtam nem hiszem hogy támadó jellegű.Egyszerűen sokan nem értik meg, hogy mennyibe kerül egy ilyen rendezvény összehozása. A tények pedig igazak, senki sem támogat minket.Én pedig nem fogok hitelt felvenni egy ilyen rendezvényhez, hiszen a közhasznúság nem azt jelenti, hogy költöm a pénzt a klub más tagjainak kontójára (is), csak azért hogy nagy versenyt tudjunk csinálni. A fejemet rá, hogy ha országos versenyt csinálnánk sem jönne el több ember.

Valahol el kell kezdeni.Számunkra ez a lehető legjobb választás, amelyet a törvényeknek megfelelően a klubtagok közgyűlésének határozata hozott meg. (Jegyzőkönyvet bárki megtekintheti a jogszabályoknak megfelelően).

Mint mondtam, nincs rosszabb egy meghirdetett, de színvonaltalan versenynél.
Amint lehetőségünk és KEDVÜNK lesz hozzá, rendezünk nagyobb versenyt.Addig viszont míg nincs stabil háttér nem.

Személyes véleményem: a klub tagjai a barátaim, nekem sokkal többet ér a klubbunk egysége, fennmaradása és jó kedve bármilyen rendezvénynél. Mi ugyanolyan jól érezzük magunkat, ha külföldön versenyzünk, ha itthon, ha csak együtt elmegy a klub valahova, ha éppen kiállítást csinálunk. EZt az egységet nem vagyok hajlandó senki és semmikedvéért megbontani.Mi eddig segítettünk mindenkinek, mert hát miért ne.
Világosan: ha a klub azt akarja hogy megyei verseny legyen, megyei verseny lesz.Ha holnap netalántán a közgyűlés úgy határoz hogy legyen országos akkor országos lesz.
(Nem valószínű..:))
Aki pedig eddig sem látta a rendezvényeinket (évente van 4 db) az szerintem ne mondjon véleményt.Kérdezze meg azokat, akik voltak.

A mostanit ígérhetem a tőlünk megszokott - mások álltal színvonalasnak ítélt - szinten rendezzük meg.

Akit igazából a makettezés érdekel úgyis eljön, mint ahogy az eddigi két év alatt is itt voltak szegedi, szolnoki, külföldi barátaink is. Szerintem ez a lényeg nem a töménytelen díj megnyerése. És nem utolsósorban a kiírást figyelmesen megnézve a fiatalabb korosztályra koncentráltunk.

Részemről téma lezárva, mindenkitől elnézést aki úgy érzi, hogy megsértettük.

Örömmel várunk mindenkit, aki pedig be szeretné mutatni a minkáját, örömmel várjuk, hiszen ez erről szól.

Amit ígérhetek: sok szép makett, folymatos vetítés, haditechnikai és hadtörténeti eszközök kiállítása (panther görgőtől a sdkfz 251 es alkatrészeken át személyes felszerelések, tárgyak ruhák az I. világháborútól a napjainkig), látványmakettezés.

Mégegyszer elnézést mindenkitől.

Zolee
E.Andras 7918 2006. október 5. 12:14
Válasz erre
Sziasztok !

Tény, hogy mi is így kezdtük, csak mi annak idején a régió újságába írtuk le, hogy lesz egy verseny Móváron. A közeli helységekből jöttek el a makettezők és aztán az ötödik jutott el nemzetközi szintre. Tény, hogy manapság már az elektronikus sajtónak óriási reklám szerepe van, és ami oda felkerül, azt már az "egész" világ tudja.

Zoli csak jót akar, had induljanak így !

Az viszont tény, amit Vadász Pistink is írt, hogy az alapítvány egyenlőre csak a következőben tud segíteni. Mint kiemelten közhasznú szervezet az APEH által elfogadott igazolást ad a támogatók által befizetett összegekről, amit pl.egy rendezvény támogatásához nyújtanak, mert lehet, hogy mint klub Te nem tudsz olyan számlát biztosítani, amit Ő el tud számolni. Így a sponzorok is adakozóbbak. Segítségül kell hívni a szervezetet.

Tehát: Sok sikert a DMK-nak !!

Baráti üdvözlettel: Egresi András
Solo 7917 2006. október 4. 21:39
Válasz erre
Biztos késő van már , de még mindíg nem értem, hogy ha meghirdettek x kaetgóriát, díjaztok x munkát, akkor mi a görcsért korlátozzátok a nevezést. Miért kerül többe a rendezvény ha pl 100 nevezett makettel több van?
A többi rendezvény hogy oldja meg a börzét?

Mindegy majd csak felvilágosít valaki. :))
Vadász 7916 2006. október 4. 17:15
Válasz erre
Zoole!

Kérlek mielött leírsz valamit, kérlek gondold végig.

Az alapítványra tett utalásod igencsak félre érthető!

Szeretném feltenni a kérdést, hogy mielött leírtad a megjegyzésedet, egyáltalán megkerested-e támogatás ügyében az alapítványt???

Jelenleg az alapítvány számláján 1500 Ft található.

Idén a mosonmagyaróvári versenyt tudtuk támogatni úgy, hogy a támogatók az alapítványon keresztűl juttatták el a pénzt a rendezvény részére.

Jelenleg várjuk az 1%-ok folyósítását. Remélem idén az APEH nem talál kivetni valót az adminisztrációban.

Vadász
Zolee 7914 2006. október 4. 16:54
Válasz erre
Solo!

A rendezvényen eleve nem lehet börze jogi okok miatt.Az előző két kiállításunkon sem volt. A nevezés ingyenes, tehát szerintem ezzel pont nem elijesztjük a makettezőket.Ha országos versenyt rendeztünk volna, akkor sokkal több kategória lenne, ergo többe kerülnének a díjak stb.
A látogatók száma az elmúlt két évben 15000, ill. kb 13000. volt (az utóbbi kiállítás 3 nappal rövidebb volt).

Más: gondoljátok el, ha most nagy nemzetközi versenybe (vagy országos, kinek hogy tetszik) kezdenénk bele, no mármost annál égőbb nincs, mint amikor nincs elég versenyző.Szóval bebuknánk a dolgot mert ahogy az eddigi visszajelzésekből láttuk nem sokan jönnének el. Na így már a szponzorokat is elvesztenénk az elején.
Most ha a kis verseny jól sikerül - ami azt jelenti, hogy akkor üsse kutya növeljük a kategóriák számát - akkor számíthatunk rá hogy az igazi nagy versenyen is lesz elég nevező.Egyszerű marketingként lehet ezt felfogni.Ha meg ez sem megy akkor azt mondom, hogy az országos sem fog így nem erőlködünk többet.

ja és valami: nekünk az nem kézzelfogható dolog, hogy valaki azt mondja hogy igen én elmennék...mert eddig nem ezt láttuk.

Vegyétek úgy, hogy tapogatózunk.De felelősségem van a klub iránt, így nem fogom a klubot olyan anyagi helyzetbe sodorni egy verseny miatt, ami rossz az egyesület szempontjából.Ráadásul mivel a Debreceni Makettező Klub be is van jegyezve minden pénzról el kell számolnunk az APEH és minden más felé.És sajna nem lehet csak puszira kérni valamit, még a legutolsó asztalterítő kihelyezéséért is millió papírt kell kitölteni, jegyzőkönyvek, szerződések tömkelege.
Támogatók nélkül ennyire futtja. De ha ennyien szeretnétek jönni országos versenyre, szívesen megadom a számlaszámunkat lehet rá utalni. Ja és az adótokból is leírhatjátok a hatályos jogszabályok szerint, vagyis nektek is megéri.

Minden jót mindenkinek.Ettől függetlenül mindenkit várunk, mert a kiállítás mindig tartogat valami újat.
(ja tényleg 1/1 es panther pz IV darabok, ruhák, fegyverek stb...)

zolee
Solo 7913 2006. október 4. 16:20
Válasz erre
Nem értem a logikát.

Kategóriák száma adott. Ebből kifolyólag a nyertesek, díjazottak száma is.
Amit ti most leredukáltok, az egyfelől a nevezők száma, ami ha szedtek kihatással van a nevezési díjakból származó bevételre. Másfelől szándékosan csökkentitek a látogatók, nézelődők számát. Ha jelképes belépőt szedtek is, akkor is csak vesztetek azzal, hogy kevesebb ember megy el.
Van egy harmadik dolog is. Minél kevesebb a várható látogató, annál kevesebb árus megy el a börzére. Ha szedtek asztal díjat a börzén akkor ez is bevétel kiesés.

Ha megmagyarázod nekem, hogy miért lesz olcsóbb egy rendezvény ha mesterségesen távoltartotok pár tíz/száz látogatót, fejet hajtok a döntésetek előtt.
Zolee 7912 2006. október 4. 16:04
Válasz erre
Kedves mindenki!

Megértéseteket kell kérnem a megyei verseny miatt de hogy csak tisztán lássatok:
Debreceni árak:

Hely bérlése 150.000.-/nap-tól 270.000.-/napig
Na akkor : 3 nap: 450.000-810.000.-

Vitrinek bérlése: 200.000.-
Díjak: kb 200.000.-
Reklám, szórólapok, plakátok stb.: 100.000.-
Szállítási költségek: 70.000.-
Na ha összeszámoljuk több mint 1 milla
A klub anyagi helyzete ezt nem teszi lehetővé

Jelenlegi keretünk 5 számjegyű alulról
Így is a helyért és a vitrinekért nem kell fizetnünk.

Ha bennünket is támogatna, mondjuk a ne drogozz makettez alapítvány, meg a magyar szövetség meg miegymás könnyebb lenne.De sajna nem, így jelenleg ezzel kell beérni.Ha most összegyűjtjük a megyéből a makettezőket akkor jövőre lesz már egy mag amire biztosan lehet építeni, a szponzorok is megláthatják, hogy működik e vagy sem a dolog.Ha minden jól megy megígérem, hogy Debrecennel bővül majd az orszáhgos/nemzetközi versenyek sora.

De addig is kérek mindenkit, hogy ne zsörtölődjön, ha már segíteni nem tud, akkor legalább a verseny előtt ne ugorjatok nekünk.Addig is készülni lehet a bólyaira.

Üdv:Zolee
Geronimo 7911 2006. október 4. 15:51
Válasz erre
Ez elég viccesen hangzik. Azért Magyarország nem olyan nagy ilyen megkötésekkel színvolalas veresenyt lehessen szervezni. Amerikában megértem hogy mondjuk csak Kaliforniai lakos nevezhet de itthon?? Amikor egy úgymond nemzetköz veresenyen mint a Stefánia is alig van nevező.
De ez csak az én véleményem
E.Andras 7910 2006. október 4. 07:02
Válasz erre
Szia Zoli !

Érdekes ötlet. Kezdetnek, megismertetésnek jó. Gondolom szeretnétek feltérképezni a megye "titkos" tartalékait is. Bizony a pénz behatárol mindent, de a rendezvény egy jó alap a támogatók megnyerésére, a "bogár beültetésére". Hajrá !!

Szia: E.András
Zolee 7909 2006. október 3. 16:49
Válasz erre
barackdr!

Vannak szabályok amelyeket be kell tartanunk, ez van.Mivel közel 1500 külföldi diák is van az egyetemen ezért lesz angol is.Ugyanis ők is pl debreceni lakosok...
Persze nekik megvan a teljes angol plakát.
Elnézést mindenkitől.
Jelenleg támogatónk csak ennyi van, az egyik adta a helyet, a másik pár doboz makettet díjnak, az összes többi saját zsebből megy.Jelenleg így megyei versenyre telik.
Ha lesz sok pénzünk lesz nemzetközi verseny is.valamikor...
Zolee
Bombraider 7908 2006. október 3. 16:43
Válasz erre
Szia!
Plakát ra oda van írva,hogy csak Hajdú-Bihar megyei lakos nevezhet...

üdv:bomb
Geronimo 7907 2006. október 3. 16:41
Válasz erre
Ezt nem vágom, mi az hogy minden magyar sem nevezhet??
barackdr 7906 2006. október 3. 15:27
Válasz erre
Szia Zolee!

Kérlek ne vedd kötözködésnek amit írok, csak azért írom mert így elsőre jót nevettem rajta.

Minek van odaírva a kiírásba angolul, hogy adult, junior, children ha még minden magyar sem nevezhet nemhogy külföldiek? Arra felétek már csak angolul értenek a magyarok is? :)

Egyébként sok sikert a versenyhez.
Üdv: barackdr
Zolee 7905 2006. október 3. 14:23
Válasz erre
poszternagy.jpg méret: 249.9 KB
Sziasztok!

I. Hajdú Bihar Megyei Makettező Bajnokság
Debrecen
2006. november 10-12.

A Debreceni Makettező Klub Közhasznú Egyesület és a Malompark Bevásárlóközpont 2006. november 10-12. között rendezi meg a Hajdú-Bihar Megyei Makettező Bajnokságot. A rendezvény alatt a Debreceni Makettező Klub hazai és nemzetközi díjazásban részesült munkái is megtekinthetőek lesznek, számos magángyűjtő haditechnikai, hadtörténeti anyagával egyetemben. A kísérőprogramok között látvány makettezés, folyamatos vetítés szerepel. A versenyen felnőtt kategóriákban az első három helyezett oklevelet kap, a junior és gyermek kategóriák első hat helyezettje kerül díjazásra; ezen kívül számos különdíj kerül kiadásra.

A verseny helye: Malompark Bevásárlóközpont,
A verseny programja:
Nevezés: Minden Hajdú Bihar Megyei Lakos nevezhet, november 10. 18:00-20:00 és november 11. 8:00-14:00
Megnyitó: November 11. 14:00
Eredményhirdetés: November 12. 15:00

A verseny tervezett kategóriái:
(A klub fenntartja a jogot a kategóriák változtatására)

Felnőtt (Adult-18. életévtől)

FR. Felnőtt repülő
FH. Felnőtt harcjármű
FD. Felnőtt dioráma
FF. Felnőtt figura
FHA. Felnőtt hajó
FA. Felnőtt autó
FE. Felnőtt egyéb

Junior (Junior 14.-18. év)

JR. Junior repülő
JH. Junior harcjármű
JD. Junior dioráma
JF. Junior figura
JHA. Junior hajó
JA. Junior autó
JE. Junior egyéb

Gyermek (Children) 14 éves korig

GR. Gyermek repülő
GH. Gyermek harcjármű
GD. Gyermek dioráma
GF. Gyermek figura
GHA. Gyermek hajó
GA. Gyermek autó
GE. Gyermek egyéb

Különdíjak

Best of show
Veterán Repülő Szövetség különdíjai
Debreceni Makettező Klub különdíja
Egyéb felajánlásból származó díjak
Junior és gyermek kategóriákban legszebb Revell makettek

A verseny támogatói: Malompark Bevásárlóközpont, Kék Kobra Kft.,
További információk: Veréb Zoltán klubvezető: 06-30-587-9796
exec 7904 2006. október 2. 21:12
Válasz erre
csapat.JPG méret: 173.6 KB
fagyi1.JPG méret: 120.5 KB
fagyi2.JPG méret: 168.7 KB
ersek_fele.JPG méret: 65.9 KB
esztergomban.JPG méret: 179 KB
irany_fel.jpg méret: 147.3 KB
Elkezdem ma az érsekújvári képek töltögetését. Kicsit mások a megszokottnál. Meg inkább esztergomiak... :)))
Atis 7903 2006. október 2. 20:14
Válasz erre
Sziasztok

Most jutottam el odáig hogy megköszönjem a remek 7végét mindenkinek. Köszönöm a szervezőknek és köszönöm Nektek is srácok. Remekül éreztem magam, először tapasztaltam milyen egy idegen országban ilyen rendezvényen megjelenni, és a mostanság halottak ellenére nagyon örülök hogy sok nemzet legényei milyen jól elférnek próbléma és faji megkülönböztetés nélkül egymás mellett.
Képeket amint tudok rakok fel, egyenlőre talán csütörtökre érem magam utol.

Jövőre mindenképpen ott leszünk. Hajrá Mok, hajrá Makettezők.:)

U.I.: Kék polóban voltam nem narancsban.:)
E.Andras 7902 2006. október 2. 07:59
Válasz erre
Sziasztok !!

Köszönet az Érsekújvári fiúknak a nagyon jó hangulatú versenyhez. Gratulálok a rendezőknek és a résztvevőknek is.

A bécsi rendezvényen helyezett fiúknak is gratulációnk, csak így tovább.

Sziasztok: E.András
Mekett 7901 2006. október 1. 22:36
Válasz erre
Szia Ákos!

Nekem is küldd át légyszives! Vagy a legegyszerűbb, ha az info@makettinfo.hu-ra küldöd, hogy mindketten megkapjuk.

Kösz!
Mekett
Archy 7900 2006. október 1. 22:35
Válasz erre
Én voltam. A gmail-es címedre nem emléxem. Plíz írd meg a freemailemre, és holnap reggell megy a csomag.
Áron
RaPe 7899 2006. október 1. 22:04
Válasz erre
Ákos!

Ha te küldted 2big-el akkor légyszi küldd el a gmail-es címemre újra simán (10 megáig át kell hogy jöjjön), mert a 2big mostanában nem szeret...

Köszi.
Akos 7898 2006. október 1. 22:01
Válasz erre
Neked is gratulálok a Kiowával elért helyezésedhez!
RaPe!
Küldök képeket, de elég kevés, mert ma otthon hagytam a gépet.
Archy 7897 2006. október 1. 21:56
Válasz erre
Gratula Ákosnak a Go Moldeling helyezésekért! Hallom nagy volt az éremeső! :-)
Szintén gratu Batyának!
Áron
exec 7896 2006. október 1. 20:58
Válasz erre
Halihó!

Most hogy van gépem, én is felteszek pár képet amint sikerült lejjebb venni a méretüket. A hangulat nagyon jó volt, mindkettőnknek nagyon tetszett. Igazán tuti akkor lett volna, ha az estét nem hányom át, mint a lakodalmas kutya...

A makettvolt látogatás is jól sikerült, sikerült venni tamiya puttyot, segítettem a hölgynek, aki amikor záráskor alkudoztam a vörzén szintén segített nekem.
Így sikerült a trumpeter tűzoltó kovdiját 1599 koronáról 1225 koronára lealkudni. MOst páran megint utálni fogtok...
vrauko 7890 2006. október 1. 18:21
Válasz erre
rape: no még 1x +kérdem: +kaptad-é az IWM-es és Cutty Sarkos anyagot? Mer' pl. tegnap délben 60 perc leforgása alatt lefényképeztem az egész brüsszeli hadtörténeti múzeumot harckocsistul és repülőstül, de már el se küldtem, mer' korábban ismételt érdeklődésre annyit se mondtál, hogy bakfitty. Korábban is kérdeztem, akkor se mondtál semmit se, így aztán a Belfast már csak Sztahanov honlapján lett lát6ó. Most épp ott se, mer' eltűnt a honlap (hon lap, hon nem lap). Szóval ha nem hát nem, elvégre nem erőszak a sertésvágás, a tietek a honlap, azt tesztek beléje amit akartok, de mielőtt hányást teszel bárkinek a szemire, túrd fel a postaládádat, hátha van az alján valami. Ha van és nem kell ezér' vagy azér', akkor + úgy lenne igazán szép, ha válaszolnál, hogy az ember tisztában legyék vele mi a pálya.
RaPe 7889 2006. október 1. 16:57
Válasz erre
Minden "saját honlapos" figyelmébe!

Kezdem kicsit unni hogy senki nem küld képeket, mindenki saját honlapozik, ami alapvetően nem baj, de ha vmi felkerül az oldalaltokra itt virít a linketek. Ezentúl ezeket törölni fogom, mert nem célom mások honlapjainak reklámozása úgy hogy cserébe nem kapunk semmit. (Archy-ra ez mondjuk nem vonatkozik, de nem kell ecsetelnem hogy minél szélesebb körbe jutnak el a versenyek képei annál jobb).

Elvileg egy közösség vagyunk, aminek a legfőbb célja a makettezés népszerűsítése. Azt még megértem hogy a maketteitekről készült cikkeiteket nem külditek el, de kérlek titeket hogy a jövőben azért a versenyek képeit küldözgessétek. Nem azért mert unatkozom, hanem azok kedvéért akik esetleg elmennének egy kiállításra, de látatlanba nem akarnak elindulni.

RaPe

u.i: se érsekről, se bécsről nem érkezett még semmi.
Archy 7888 2006. október 1. 13:45
Válasz erre
IMGP7278.JPG méret: 166.3 KB
IMGP7269.JPG méret: 130.5 KB
IMGP7313.JPG méret: 181.4 KB
IMGP7318.JPG méret: 212.4 KB
IMGP7320.JPG méret: 211.7 KB
IMGP7324.JPG méret: 203.8 KB
IMGP7380.JPG méret: 175.9 KB
IMGP7384.JPG méret: 225 KB
IMGP7358.JPG méret: 175.8 KB
Nos megkésve bár, de én is lejelentem, voltam a Go Modelingen Bécsben. A börze tetszett, meg kelett nézni mit mennyiért vesz az ember, de lehetett találni sok szép dolgot jó árért. Külön öröm volt látni az Aber, és a Schatton Modellbau standját. A verseny felhozatalával nem voltam megelégedve, egy Bécs szintű várostól többet várnék, de hát ez van. Véleményem szerint, a legszebb maketteket a klubok standjain, és nem a versenyen lehetett látni, kevés kivételtől eltekintve (Ákos, Batya és kovács Olivér munkái :-)
Összességében jó volt, de ha jövőre is választani kell Érsek és ez között, akkor Érsek :-)
Pár képet én is csatolok, a többi hamarosan a honlapomon: www.archy.atw.hu
Áron
Gabi 7887 2006. október 1. 13:28
Válasz erre
Sziasztok!
Szerintem megint egy nagyon jó kis rendezvényen vagyunk túl, nagy köszönet a szervezőkenk, megint bizonyították, hogy egy nap alatt is jól le lehet bonyolítani a dolgot. Gratulálok mindenkinek aki valamit nyert, vagy helyezett lett. Nagyon jó dolog, hogy mostmár rendszeresen ennyien képviseljük a magyar makettezőket ezen a rendezvényen, és mint az eredmények mutatják, méltó szinten.
Részleteket és képeket majd a klubos topikba teszek fel.
Gabi
barackdr 7885 2006. október 1. 12:38
Válasz erre
Sziasztok!

Már tegnap este fel is raktam a képeket a barackdr.fw.hu (és barackdr.uw.hu) oldalakra, jó nézelődést mindnekinek.
barackdr
Keri 7883 2006. október 1. 11:31
Válasz erre
Hú,Urak,hát én mire hazaértem Elektrótól,plusz apósomat felköszöntöttük asszonnyal,addigra nem ment az Info!:-(
Nagyon jól éreztem magam,a versenyen szép munkák voltak,a börze ugyan nem volt valami nagy,de azért sikerült szert tenni 1-2 ínyencségre!
Külön nagy-nagy gratula Bombnak,Gerinek,Gabinak,George-nak a helyezésekért,igen szép munkákat csináltatok.Már csak az Uralt kell befejezned,igaz,Bomb?!:-)))
Visszafelé MOK-os különítményünk Esztergomban megállt egy kis városnézésre,megmásztuk a Csomolugmát...izé,a várhegyet(vagy mijaz?).Atis megkongatta a nagy harangot,Elektro megpihent félúton:-))),Szat és Exec-ék mindent fényképeztek,ait lehet,Brúnó meg már a várárokba akarta vetni magát.Aztán a csapat elemeire bomlott,hirtelen nem találtuk egymást.Kimerítő háttérmunkával(mobiltelefon) sikerült ismét egymásra találnunk,melyet a nyílvános toalett használatával,majd egy kimerítő fagyizással meg is ünnepeltünk!
Hazafelé az a megtiszteltetés ért,hogy Elektrónál megkóstolhattam azt a hatalmas adag oldalas és sült pulyka halmot,melyből éppen hogy csak csipegetni tudtam káka belemmel.Huhh,de finom volt,külön köszönet apósodnak és kedves családodnak,Elektro!:-))Leendő vonóhorgom megcsodálása után hazamentem,ahol még degeszre tömött pocakomba bele kellett préselnem apósom szülinapi tortájából is pár szeletet,úgyhogy kipukkadásközeli állapotban kerültem ágyba...
Jó volt ismét MOK-osnak lenni külhonban!

Keri
Elektrolakatos 7882 2006. szeptember 30. 20:35
Válasz erre
K?p(2).jpg méret: 86.6 KB
K?p(3).jpg méret: 86.7 KB
Jajj a képek meg lemaradtak ! :D:D:D
Elektrolakatos 7880 2006. szeptember 30. 20:31
Válasz erre
Jóóó estét Magyarország! :D:D:D:D:D

Bomb nem vesztünk el csak Kerivel leellenőriztük még itthon a sülteket !!! :P:P:P:P

Gratulálok minden Érseki résztvevőnek még inkább minden MOK-os helyezettnek leginklább Gerezit I. helyének !!! :):):)


Elektro
Brúnó 7879 2006. szeptember 30. 19:59
Válasz erre
Sziasztok!
Én is hazaértem szerencsésen. Hazafelé még megálltunk Esztergomban a Bazilikánál, és felmásztunk a harangtoronyba, kicsit körbenézni.
Gratulálok minden MOK tagnak, és természetesen a többieknek is a helyezésekhez.
Brúnó
Akos 7876 2006. szeptember 30. 18:28
Válasz erre
DSCF5800.jpg méret: 119.1 KB
DSCF5805.jpg méret: 103.8 KB
DSCF5816.jpg méret: 95.5 KB
DSCF5818.jpg méret: 103.6 KB
DSCF5842.jpg méret: 113.2 KB
DSCF5844.jpg méret: 133.1 KB
Én pedig Ausztriából, a GoModellingről jöttem meg (én is első alkalommal). Eléggé elkeveredtem, elnéztem egy lejárót, de a "sógorok" vendégszeretetből jelesre vizsgáztak és eligazítottak :)) Remélem a holnapi eredményhirdetéskor a magyar "különítmény" (Archy, Batya és még sokan mások) sok jó eredménnyel gazdagodik majd...
Börze: a makettek és kiegészítők a magyar árak fele (legalább is ami engerm érdekelt).
Rengeteg olyan kiegészítő van, amit nálunk még nem láttam.
Fodi 7875 2006. szeptember 30. 18:10
Válasz erre
?rsek_2006 010.jpg méret: 153.7 KB
?rsek_2006 018.jpg méret: 139 KB
Rám lett szólva, hogy én is írjak ide valamit a mai versenyről. :) Szóval megjöttem Érsekújvárról (igen, ebben az évben első alkalommal), vettem olcsó Po-es makettet, Mr. Mark Softert és Settert. Bomb még mindig nem szereti, ha fényképezik. :) Ja igen, és csak nőkkel ne kezdjen ki az ember. :)
Bombraider 7874 2006. szeptember 30. 16:50
Válasz erre
Sziasztok!
Épp most értem haza,nézegetem mit sikerült venni:)
Jó volt a verseny tetszett,köszönet érte a szervezőknek!!
Külön köszönet Noirnak a térképes supportért:)
Örültem,hogy találkoztam mindekivel,Hévízen folyt köv!!
Gratulálok minden MOKos helyezettnek,megint szépen arattunk:)

üdv:bomb
Elektrolakatos 7873 2006. szeptember 30. 06:01
Válasz erre
Jó reggelt!
ÉBRESZTŐ !!! :D:D:D

Üdv: ELektro
Bombraider 7872 2006. szeptember 30. 05:19
Válasz erre
Jóreggelt!:)
Éjfélre kész lettem a 163assal:) Van még rajta mit csinálni,de ezt már majd csak érsek után...
Fodi,7kor tali a tecsónál! (na de melyik 7kor??:D)
Érseken talizunk,jó utat mindenkinek!

üdv:bomb
Elektrolakatos 7871 2006. szeptember 30. 01:00
Válasz erre
Na urak akkor eljött az idő, bepakoltunk mindent!

keri reggel 1/4 8-kor várunk!

Mindenkinek sok sikert a versenyre !

Jó éjszakát!
Batya 7870 2006. szeptember 28. 21:44
Válasz erre
oliver.jpg méret: 123 KB
oliver1.jpg méret: 138.7 KB
oliver2.jpg méret: 122.4 KB
oliver3.jpg méret: 132.2 KB
Sziasztok !

Sikerült kint járnunk Szeptember 23-24én Angliában az Euro Militairen a rendezvény a világ legnagyobb harcjármű és figura rendezvénye.
Kovács Olivér barátom High Commended elismerő díjat nyert !
Pár kép a figuráról.

Üdv
Batya

U.i.: Ha látni szeretnétek ezt a fantasztikus figurát Workshopon látható lesz:)
Akos 7869 2006. szeptember 27. 21:55
Válasz erre
Nem leszel egyedül, én megyek... Viszek pár gépet (roncs Ju-88, He-219 stb..)
Fodi 7867 2006. szeptember 27. 21:02
Válasz erre
www.supernavigator.sk/navigator/
Érsekújvárra, vagy egyéb szlovák makettversenyre készülőknek. Interaktív, könnyen használható, házszámszintű térkép Szlovákiáról.
Batya 7866 2006. szeptember 27. 19:33
Válasz erre
Sziasztok !

Ki jön a GO Modelling-re Bécsbe a Hétvégén ?

Üdv
Batya
Tophatters 7863 2006. szeptember 26. 16:18
Válasz erre
Sziasztok!

Csatlakozom az előttem lévőkhöz, szerintem is nagyon jó volt a békéscsabai verseny, megaztán örök emlék marad a helyezések miatt, mivel itt értem el életemben először makettversenyen helyezés(eke)t :))
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79.