/ Fórumok / Versenyek, rendezvények /

Versenyek

Makettversenyekkel kapcsolatos információk, tudnivalók, észrevételek.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79.
Hooligan 7348 2006. április 1. 18:18
Válasz erre
És akkor itt egy link a képekkel!

www.samstoybox.com/b9/wonderfest/
Solo 7347 2006. március 31. 21:51
Válasz erre
Hello!

Nezelodtem a neten, hogy mikeppen ertekelik a Sci-fi maketteket. Az egyik legnagyobb sci-fi-re specializalodott rendezveny a Wonderfest. Erdekes a dijazasi es ertekelesi rendszeruk. Nagyon hasonlit a Szolnokon kiprobalt rendszerhez. Csak naluk az arany, ezust , bronz mellett van egy merit(kivallo munka) ertekeles is. 2004-ben 377 nevezett makett kozul 211-et !!! dijaztak. 6 arany 41 ezust 67 bronz es 97 merit.
A reszletek itt. Erdekes meg a biroi munka, a kategoria bontas es a nevezesi szabalyok is. Van egy kulon kis ismertetojuk, hogy mire figyeljenek a makettezok.
Legfontosabb celkituzesuk, hogy minel tobb fiatalt nyerjenek meg a hobbinak. Szerintem kovetendo pelda.

2004 eremenyek

www.wonderfest.com/2004winners.html
A segedlet:

www.wonderfest.com/hintsntips.html

Szabalyok:

www.wonderfest.com/rules.html
Momi 7344 2006. március 30. 12:17
Válasz erre
fel?lrol.JPG méret: 243.4 KB
?j k?p1.JPG méret: 185.5 KB
?j k?p3.JPG méret: 205 KB
Müncheni képek:
G-cart 7343 2006. március 30. 06:14
Válasz erre
Sziasztok! Gratuláció a makettezőinknek!
Üdv: G'cart
Sz.Szabi 7342 2006. március 30. 00:10
Válasz erre
Sziasztok!

Csatlakozva az előttem szólókhoz szintén gratulálunk a résztvevőknek!

S ha már a rendezvényeknél tartunk, engedjétek meg, hogy minden érdeklődőt meginvitáljak az előttünk álló hétvégén megrendezésre kerülő 2. MoJaHo modell, játék és hobbi kiállításra, amely a Magyar Vasúttörténeti Parkban (Bp., XIV. ker., Tatai út 95.)lesz. A Bolyai Makett Klub múlt évi szereplésén felbuzdulva a szervezők idén a Debreceni Makettező Klubot, a Mosonmagyaróvári Makettező Klubot és a Szolnoki Makettezők Baráti Körét is meghívták. Közös standon, 4 vitrinnel mutatkozunk be, folyamatos látványmakettezéssel, illetve közel 100 doboz makett vár az érdeklődőkre, melyeket segítségünkkel állíthatnak össze a helyszínen!
Ezen kívül rengeteg más program, szabadtéri bemutatók várják a látogatókat.

Tobábbi információ:
www.mojaho.hu

Üdvözlettel:
Sziráki Szabolcs, BMK
Akos 7341 2006. március 29. 22:58
Válasz erre
Momi!
Húú, ez aztán a derült égből meglepetés :)))
Úgy volt, hogy kiállítani viszik ki 2 diorámámat (sajnos munka miatt nem tudtam elmenni, pedig nagyon szerettem volna), ezért eddig nem is tudtam róla, vajon kinél lehet az oklevél? (lehet, hogy a makettek dobozában, nagybátyám vette át Pesten...)
Ez az első külföldi díjam :)))
Kalóz 7340 2006. március 29. 16:09
Válasz erre
Őszinte elismerésem minden díjazottnak!
janos900 7339 2006. március 29. 14:28
Válasz erre
Sziasztok!

Gratula a Poprádi Nyerőknek! : )
A müncheni szereplésért színtén mindenkinek aki részt vett benne, a díjazottaknak külön! A kiállítási téma választás nagyon jó ötlet, legközelebb mi is kitalálunk valami hasonlót. Magyar vonatkozású téma 20-30 makettel, egy külföldi kiállításon ez igen! A legszebb asztal díja szerintem kiemelten jó eredmény! Mert csapatmunka eredménye, meg a jó bornak is kell manapság a jó cégér! Szóval elismerésem!

Kezdünk kirajzani! Mármint egyre másra olvasom a külföldi beszámolókat, és ez nagyon jó. Csak így tovább! Ebből is látszik, hogy nem kell annyira tartani a nemzetközi megmérettetéstől. (tavaly Móváron többen morogtak az erős külföldi mezőny miatt, itt az élő példa, magyar makettezők külföldön díjakat nyernek, nem is keveset. : ) ) Szóval hajrá!

Ui:
Számolgattuk a külföldi megkereséseket az idei móvári versenyre, és ha igaz, az idén 20-30 fővel fogják képviseltetni magukat az olasz makettezők, kb. 4-6 klubból!

janos900
Bombraider 7338 2006. március 29. 14:06
Válasz erre
Sziasztok!
Magó Karcsi hozza a szolnoki pontozólapokat Móvárra!
Aki nem nézte meg ott a sajátját,az Móváron megteheti!

üdv:bomb
Elektrolakatos 7337 2006. március 29. 13:59
Válasz erre
Zolee 7333 2006. március 29. 13:07
Válasz erre
Szintén a hétvégén került megrendezésre a Poprádi makettverseny ami egyben az idei EU Kupasorozat 1 helyszíne is volt.
A magyarok közük Egresi András (MMK), Pénzes Attila (DMK), Gyurecskó Csaba (DMK) értek el szép helyezéseket. Pénzes Attila kategóriájában elnyerte (idén is..:)) az EU kupát!
Gratula nekik!

Zolee
KossuthLajos 7332 2006. március 29. 12:21
Válasz erre
Momi!
Mindenkinek gratulálunk a hétvégéhez. Csak így tovább.
Kossuth Lajos
Momi 7331 2006. március 29. 12:05
Válasz erre
Sziasztok!
Tovább öregbítettük a hétvégén a magyar makettező társadalom jó hírét Európában.
A Forgó Travel jóvoltából részt vettünk A müncheni VIII. makettkiállításon és vásáron Oberschleisheimben amit repülő múzeumban tartanak meg a hagyományoknak megfelelően.
Makettes barátainkkal a Főv. Műv. ház Repülős Baráti Köréből és budapesti Bólyai klubból múlt hét csütörtök késő esti indulással mentünk ki Münchenbe A Forgó Travel buszával.
A csapat kiállítási témája "A Magyar Királyi légierő német gyártású típusai 1937-1945" volt.
A versenyen is indítottunk pár gépet.
1db első helyet ( gyerek kategória összevont; Szűz Alexandra)
2db zsüri által adományozott "higly Recomded" oklevelet (1/48 repülő, Fw-58 Weihe; Nagy Sándor)
(1/48 dioráma, Ju-87; Szabó Ákos)
és a "legszebb kiállítású asztal" kupát nyertük meg
Több mint 20db géppel vettünk részt a kiállításon.
A múzeumi hangulat felejthetetlen volt és a HE-111 restaurálási műhelybe és múzeum pincéjébe is beengedtek bennünket vasárnap délelőtt!!! -:)

További jó makettezést mindenkinek. Képeket majd rakunk fel a net-re!

Momi
Zolee 7330 2006. március 29. 11:53
Válasz erre
Gabi!

Az elmúlt 3 évben évi 4 rendezvényünk volt átlagban. (Volt olyan, hogy katonai sátorban kellett kiállítanunk a szabad ég alatt!!) Eddig közel 30. ezer látogatót tudhatunk magunkévá, ami azt hiszem nem is olyan rossz.( A legjobban annak örülök, hogy tavaly volt egy izraeli látogató aki vitt is el tőlünk makettet, annyira megtetszett neki, sőt van aki visszajár: norvégok, izraeliek, svédek, usa, kanada, szlovákok, ukránok csak hogy a külföldieket említsem) Volt TV, rádió szereplésünk stb.Vagyis valamit csak tudhatunk, ha ez így összejött. A Zsűri kiválasztása már folyamatban van.Versenyt akkor szervezünk ha lehetőségünk lesz rá, jelenleg a klub 2 millió alatt nem úszna meg egy szolnokihoz hasonló versenyt.De már elindult a dolog.

A makettezésről pedig az a véleményem, hogy magamnak csinálom.20 deka műanyag az egész, ha belegondolunk.Én is a barátok miatt szeretek menni,és a bableves miatt, ami komolyan a legjobb.

DE!Nektek is az az érdeketek, hogy sokan jöjjenek vissza jövőre.Ezért sok mindenre oda kell figyelni.

Nem lehúzásnak szántam, de ha mindenki csak jót mond semmi sem fog változni.
Az, hogy mit tettem le az asztalra döntse el aki tudja mennyi mindent csináltam már.Klub újraalapítása, bejegyzése, rendezvények szervezése, elsőnek jelentkeztünk a nemzetközi szervezethez stb.

Tudom, hogy nehéz engem is az infarktus kerülget állandóan a szervezésekkel, de én már rájöttem, hogy az ilyen hibák korrigálásával lehet előre haladni.
Megsértődni sem érdemes mi is kaptunk ilyeneket, változtattunk, aztán jó lett.

Szolnok kiemelt versenye a makettezésnek, ezt mindenki tudja.Mi is szeretünk menni, tényleg csak azért írtam, hogy ha ezek is megvannak minden szuper lesz.

Üdv: Zolee
KossuthLajos 7328 2006. március 28. 22:16
Válasz erre
m113 7327 2006. március 28. 20:56
Válasz erre
Tisztelt 19730118!

Te véletlenül nem rendőr vagy...???

BÓÓÓRZASZTÓÓÓ!!!
Gabi 7326 2006. március 28. 19:21
Válasz erre
Szia Zolee!
Ahhoz képest, hogy téged idézzelek "észrevételeim nem fikázást takarnak" a szavaid, szerintem eléggé lehúztad a szolnoki rendezvényt. Mert bármiben is volt hiba szerinted, azzal a rendezvényt értékeled. Szerintem, már meg ne haragudj, de Te még nem tettél le annyit az asztalra versenyszervezés, rendezés, zsűrizés tekintetébe, hogy így bíráljál egy rendezvényt. Mondhatnám azt is, hogy tessék, mutasd meg, hogy kell akkor hibátlan, szuper rendezvényt lebonyolítani, de tudom, hogy mindenben lehet hibát találni. Egy új elképzelés, új rendszer gyerekkorát éljük, melyben természetesen vannak hibák, amelyeket korrigálni kell, átalakítani, de semmi sem megy rögtön elsőre. Biztos, hogy jószándékkal írtad amiket olvastunk, de szerintem inkább bírálatnak hat, mint segítségnek.
Nem tudom, mikor akartok versenyt rendezni, de szerintem még érdemben nem foglalkoztál a zsűri kiválasztásával, esetleg emberek meghívásával, mert akkor majd rájössz, hogy nem is olyan könnyű feladat az általad vázolt követelmények szerint embereket találni.
Egy dolgot kellene már tényleg szerintem igazán elfogadni, és ez nem csak rád vonatkozik, hogy szerintem nem azért kell makettezni, hogy nyerjünk egy versenyen, és azt nézzük, hogy ki hanyadik, hanem azért, hogy alkossunk, hogy létrehozzunk valamit. Természetesen nagyon jó, és szép dolog, ha ezt valamilyen versenyen díjazzák is, de nem ennek kell lennie a motívácíónak szerintem. Nekem emberi kapcsolatokban sokkal többet adott a makettezés, mint abban a pár serlegben, díjban oklevélben ami van, és ha ezután már nem indulok valamiért versenyen, akkor is ott leszek, mert találkozok azokkal akiket a maketteken keresztűl ismertem meg, és jól érezzük magunkat egymás társaságában.
Remélem sikerül a közeljövőben versenyt rendeznetek, az általad vázolt magas színvonalon, mert akkor a többi rendező klub is tud ötleteket venni tőletek.
Szia Gabi
Kiss Gábor
KossuthLajos 7324 2006. március 28. 16:13
Válasz erre
Lajos 7323 2006. március 28. 15:46
Válasz erre
Kinyomtattam 1-et a képek közül próbaképpen.
A nyomtató kapásból kikapcsolt, csak 3-4 próbálkozás és 2 patroncsere után sikerült papírra vetni az orcád.
Megmutattam az akváriumi halainknak, azóta elbújt az összes a kövek alá.
Ezután a papagáj következett, szegénykém azóta kitárt szárnyakkal fejjel lefelé lóg a kalitkába.Szerinted meg merjem mutatni a gyerekemnek?
Üdv,Lajos.
Elektrolakatos 7322 2006. március 28. 15:02
Válasz erre
Photo33_35.jpg méret: 167 KB
Photo34_36.jpg méret: 190.6 KB
Photo35_37.jpg méret: 172 KB
Végül néhány befejezésképpen...folyt köv Móvár után !
Elektrolakatos 7321 2006. március 28. 15:00
Válasz erre
Photo17_19.jpg méret: 175.3 KB
Photo18_20.jpg méret: 190.6 KB
Photo19_21.jpg méret: 218.9 KB
Photo20_22.jpg méret: 173.1 KB
Photo21_23.jpg méret: 194.9 KB
Photo22_24.jpg méret: 178.4 KB
Photo23_25.jpg méret: 232.8 KB
Photo25_27.jpg méret: 186.2 KB
Photo26_28.jpg méret: 222.3 KB
Photo27_29.jpg méret: 259.2 KB
Photo28_30.jpg méret: 236.3 KB
Photo29_31.jpg méret: 179.1 KB
Photo30_32.jpg méret: 280.6 KB
Photo31_33.jpg méret: 182.1 KB
Photo32_34.jpg méret: 178.1 KB
2.rész
Elektrolakatos 7320 2006. március 28. 14:55
Válasz erre
Photo01_0A.jpg méret: 217.8 KB
Photo01_1.jpg méret: 210.6 KB
Photo02_1A.jpg méret: 220.2 KB
Photo02_2.jpg méret: 197.9 KB
Photo03_3.jpg méret: 203.5 KB
Photo06_6.jpg méret: 192 KB
Photo07_7.jpg méret: 191.9 KB
Photo08_8.jpg méret: 209.7 KB
Photo09_9.jpg méret: 217.8 KB
Photo09_11.jpg méret: 238.9 KB
Photo10_10.jpg méret: 186.6 KB
Photo10_12.jpg méret: 270 KB
Photo11_11.jpg méret: 243.8 KB
Photo15_17.jpg méret: 269.2 KB
Photo16_18.jpg méret: 195 KB
Na akkor a kiállítottakról is ! 1.rész
Elektrolakatos 7319 2006. március 28. 14:46
Válasz erre
?kos.jpg méret: 204.5 KB
Archy.jpg méret: 187 KB
Atis.jpg méret: 170.2 KB
Atis d?j.jpg méret: 194.2 KB
Bomb.jpg méret: 194.9 KB
George.jpg méret: 203.2 KB
Gerezit.jpg méret: 232.3 KB
Kocka.jpg méret: 210.1 KB
Rape.jpg méret: 143.3 KB
Szati.jpg méret: 214.3 KB
Photo13_12A.jpg méret: 218.8 KB
Photo22_21A.jpg méret: 207.5 KB
Nevez?s.jpg méret: 238 KB
Nevez?s2.jpg méret: 199.3 KB
Cs?rike.jpg méret: 186.4 KB
Na akkor mivel elkészültek végre nekem is a képek, akkor változatosság kedvéért egy kis Szolnoki csendélet ! :D:D
Elektrolakatos 7318 2006. március 28. 14:39
Válasz erre
Na asszem ezt én is alkalmazni fogom Gerezitnél, ha rosszúl makettezik :D:D:D
KossuthLajos 7317 2006. március 28. 14:21
Válasz erre
4. Amikor a gyerek rosszul viselkedik megmutatod neki, és azt mondod: "Ha rosszul viselkedsz, eljön érted!"
Elektrolakatos 7316 2006. március 28. 14:20
Válasz erre
Lajos 7315 2006. március 28. 14:12
Válasz erre
A három kép további sorsa:
1.A új 3 forintos hátoldala
2.Képernyővédő a számítógépemen
3.Darts tábla
Üdv.
KossuthLajos 7314 2006. március 28. 13:59
Válasz erre
Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat. Mint korábban Kalóz, én is csak hozott anygból tudtam dolgozni.
Zolee 7313 2006. március 28. 13:49
Válasz erre
Saját vélemény:

A szolnoki verseny az egyik legnagyobb az országban, a város adottságai miatt tényleg az ország makettezőinek gyűjtőhelye egy hétvégére. Aki szervezett már versenyt, meg kiállítást az tudja mi munkával jár. Az alábbiakban leírt észrevételeim nem fikázást takarnak, csak olyan dolgokat amelyek kiküszöbölésével jobbá lehetne tenni a versenyt.

1. Nevezés: Hát igen, kicsit nagy volt a sor, de a számomra adott magyarázatokon csak mosolyogni tudok. +2 számítógép segítségével sokkal, de sokkal rövidebb idő alatt meg lehetett volna oldani.

2. Kategóriák: anno beszélgettem Vadász Pistivel az új rendszerről (ami nyugatabbra már régóta megvan) annak ellenére nem teljesen ugyanazt láttam vissza a ketgóriákban. Tudom, hogy minél több a kategória annál nagyobb a teher a szervezők részéről, de talán lehett volna egy kettőt még tovább osztani.

3. Kiállított anyagok: Sajnos a fényviszonyok nagyon nem jók ez évről évre problémát jelent, nem csak a fotózás miatt, hanem szerintem a zsűrinek is.(csak nem veszik észre). egy pár reflektorral meg lehetne oldani ezt a problémát is. A makettek kihelyezése sem volt a legjobb, egyszerűen voltak makettek, amik " el lettek dugva" az érdeklődő szemek elől.

4. Zsűrizés: Az érzékeny pont.

Voltak olyan kategóriák, ahol a zsűrivel meg lehetünk elégedve, de sajnos volt az ellenkezője is.Pár éve én is árgus szemekkel nézem a zsűri munkáját, teszem azt azért, hogy amikor én/mi rendezünk versenyt akkor a lehető legjobb zsűrit tudjam odaállítani.

A zsűri puszta kézzel fogdosta a maketteket, még úgy is, hogy páran mellette ették kajájukat. Nem ildomos, a kesztyű viselése a zsűrizés során manapság alap a makettversenyeken.Nagyon sok mindenkinek kerekedett a szeme amikor ezt látta. A maketteket forgatták emelgették, ami nem is lenne baj, ha óvatosan teszi az ember.
Nálunk sok makett tört össze, ezt csak az elpakolásnál vettük észre. De meg kell említenem azt is, hogy amikor a szállítás közbe törtek el a makettjeim, a szervezők segítettek azt megragasztani.

A pontozólapokon meg már csak nevetni tudok, mert sajnos láttam olyat, hogy pillanatok alatt ki lett töltve, anélkül, hogy a makettet tényleg alaposan megvizsgálták volna. És ahogy hallgattam a zsűriket bizony azt kell mondanom, hogy nem volt minden esetben fair a pontozás sem. Az pedig, hogy nem ismerték a munkák alkotóit messzemenően nem igaz, volt, hogy a zsűrizés előtt megmondták melyik makett kié.Természetesen ez ember / zsűri függő, hogy beleveszi ezt az ítéletébe, vagy sem. Sokszor nem a makett, mint elkészített mű volt értékelve, hanem az, hogy milyen makettet készítettek el. (vagyis a gyártók biztos örültek volna, de ez a makett típusának, nem a készítőnek szól!)

A kiválasztásos módszerrel pedig sajna az a bajom, hogy a zsűri kiválasztja a megítélése szerint pontozásra érdemes maketteket és itt van a nagy hiba, mert mindenki valamilyen mértékben részre hajló.Pl.: ki van választva egy makett mert "jobban bejön" a zsűrinek, mint mondjuk a mallette levő.Lepontozzák, ahol kiderül, hogy bizony nem olyan jó.Ugyanakkor pedig lehet, hogy az a másik sokkal több pontot kapna, mert minden jól van megcsinálva (tömítés, ragasztás stb.) csak éppen elsiklanak felette.
És nem tudom elfogadni azt, hogy a zsűrinek nincs ideje végigpontozni mindent.Legyen! Vagy ne vállaljon zsűrizést. Ha a szlovákok ezt meg tudják csinálni , akkor itt miért nem? A zsűrinek nem az a dolga, hogy 1-2 óra alatt lezavarja az egészet aztán mennjünk bulizni, hanem az, hogy addig üljön ott amíg készen nincs.Nem igaz, hogy nálunk ezt nem lehet megcsinálni.
Tiszteletem a kivételnek, mert azért volt olyan aki végiggyűrte.
A szakmai hozzáértés pedig tudom, hogy kényes téma, de sok év figyelése után sajnos oda kellmondanom, hogy a szakterületén mostmár a néhány zsűritag vegye már elő az irodalmat, ha lehet. És nem a hazai és makettező körökben agyonnyűtt füzeteket, hanem az angolszász területről mostmár könnyn hozzáférhető komoly tanulmányokat.
Ami fikázást némelyik makett kapott azon csak mosolyogtam. És itt nem a festésről/technikákról van szó, hanem a történelmi/haditechnikai ismeretekről.

Erről van egy régebbi sztorim, lehurrogtak egy makett a zsűritagok, hogy az nem is úgy van az eredetin ahogy az illető a maketett megcsinálta.Pilótaként repült vele, no comment...

Tudom erre van a dokumentumok leadása, de van amikor nem tud leadni az ember.(Nekem is számos II. vgh-ús eredeti fotóm van meglepetésekkel, de a kezem közül soha nem adnám ki!).

A zsűri frissítését pedig nagyon jónak tartom! Számos makettező bizonyította hozzáértését az utóbbi években, fiatalok, új szemlélettel és tudással.Persze bele kell szokniuk, de ez így van jól!

A kiadott díjak számával pedig nincs mit kezdeni, nekem is feltűnt az aránytalanság.

6. A makettek visszadása pedig szerintem egyre jobban megy, semmi bajunk nem volt ezzel szemben.Sőt! Ha valaki nagyon siet és fel tudja hozni, hogy miért azt előre engedik, történt ez velünk is, mert éppen viszsza kellett érnem a klinikára egy fontos transzplantációra.Köszönet érte!

Összefoglalva: Van még mit csiszolni a versenyken és sajnos az én véleményem az, hogy egy két kategórián kívűl még mindig baj van a zsűrizéssel, de maga az új rendszer tetszik. Én azt mondom, hogy jövőre meglátjuk milyen irányba fejlődünk.
Mindenesetre gratulálok a szolnokiaknak,mert sok idő és energia egy verseny megszervezése.Egy biztos, hogy Szolnokon van a legfinomabb gulyásleves!

Veréb Zoltán
janos900 7312 2006. március 28. 13:30
Válasz erre
Tisztelt KossuthLajos, nálam tied a hét poénja díj! : )

janos900
Hooligan 7311 2006. március 28. 13:23
Válasz erre
Szegény Bin Ladent lenyomtad a második helyre!
Lajos 7310 2006. március 28. 13:17
Válasz erre
A mellékelt képek az FBI.com honlap világszerte körözött terroristák és bűnözők topikjáról lettek kimásolva.
Üdv,Lajos.
G-cart 7309 2006. március 28. 12:35
Válasz erre
Sziasztok!
Na akkor "Arccal a vasút felé"!!! Egy kis versenyinformáció, hogy tényleg ezzel is foglalkozzunk.
A zalaegerszegi versenyhez akár a szakkör honlapjáról avmsz.uw.hu, akár innen a makettinfóról le tudjátok tölteni a regisztrációs lapokat és a kiállítói, versenyzői nyomtatványokat. Kérek mindenkit, aki megteheti, az e-mailben küldje meg a regisztrációs lapot, így azokat ki tudjuk előre osztani. Sőt tovább megyek! Egyszerű excel táblázatban meg tudjátok küldeni a biztosan hozott makettek rövid felsorolását (elegendő pl. annyi, hogy F-16C), valamilyen módon (pl. egy "x" a név mellé) megjelölve a versenyre is nevezett maketteket. Így a makettek egyedi azonosítóját is meg tudjuk adni, ezzel már komplett kitöltött nyomtatványokat tudtok hozni a rendezvényre! Kérünk mindenkit, hogy lehetőségeihez képest segítse a gyorsabb és gördülékenyebb adminisztrációt.
Ja és ne felejtsétek: A Messerschmitt kategória nyertese egy igazi Messerschmitt fülkéjébe is beülhet!
Üdv: G'
Kalóz 7308 2006. március 28. 12:29
Válasz erre
Barackdr!
Nem, az az azonosító száma :)))
barackdr 7307 2006. március 28. 12:23
Válasz erre
Köszi.
A szám a gyártási számod akar lenni? :)

Üdv:
barackdr
KossuthLajos 7306 2006. március 28. 12:07
Válasz erre
001.jpg méret: 126.9 KB
002.jpg méret: 136 KB
003.jpg méret: 124.3 KB
Ígéretemhez híven küldöm a képket magamról, hogy zsűrizés után könnyebb legyen az azonosítás.
Üdv.
macgaby 7305 2006. március 27. 20:03
Válasz erre
barackdr!

No, akkor haladjuk szépen sorjában!
Képzeld feltűnt, hogy általánosságban beszélsz, de te sem járkálsz valami nyitott szemmel kicsi világunkban, hiszen oly elenyésző kivételtől eltekintve minden versenyen, mindig szombat délután látható a zsűri a makettek közelében. Tudod, arról ismered meg őket, hogy általában hárman vannak, és egy kazal papírra jegyzetelnek.
Vaslogikádhoz gratulálok!
Nem látsz ideírogatni, az azt jelenti, hogy nem is vagyok itt, csak évente egyszer talán. De ne zavarjon az, hogy oly ritka látogatásaim miatt nem rakom be ide a portfoliómat. Ellenben viszont nem kell Pityke őrmesternek lenned ahhoz, hogy kb. három kattintással ezen a lapon meglásd a képes felemet. Ha esetleg megakadnál a nyomozásban szólj, segítek.
Nem bántódok meg rajta, hogy nem ismersz, sőt dehogy! Az örök elégedetlenségedet elnézve jobb is ez nekem így...

Mondjuk a bódézásnál jobb ötlet a tabló, tudod valamikor a börzét, is meg kell nézni, baráti kapcsolatokat is ápolni kell, meg ilyenek.
Tudod, ha valaki nem nyitja ki kicsi száját, vagy nem mer odajönni a zsűrihez, lehet nem is olyan kíváncsi a véleményére. Én meg nem fogok az alkotók után szaladgálni...

Üdv: Mac
Bombraider 7304 2006. március 27. 16:01
Válasz erre
Igen,a visszaadás nagyon gyorsan lement!
Én is láttam mekkora a sor,el is kezdtem dumálgatni kint...10perc múlva meg csak pislogtam h hol a sor. Szóval ezért grat a szervezőknek!!

üdv:bomb
Blackbird 7303 2006. március 27. 14:51
Válasz erre
Szerintem az idén sokkal gyorsabban ment a makettek visszaadása, mint egy éve, én is siettem, mivel aznap este még mennem kellett melózni, és amikor a MOK csoportkép készítése után a sor vége majdnem a büféig ért, azt hittem, soha nem kerülök be a terembe. Ennek ellenére tíz perc múlva már becsomagolva mentem kifelé az ajtón, szóval teljesen meg lehetünk elégedve ezzel a rendszerrel.
Blackbird
Akos 7302 2006. március 27. 11:57
Válasz erre
Csak pár szót... engem a verseny után, a makettek összepakolásakor a zsűri (és még pár ember, akinek a szavát sokra tartom) talált meg, és elhangzott pár(jó sok:)) kritikai megjegyzés a munkáimmal kapcsolatban.
Persze, az ember védi a munkáit, amennyire lehet. De másnap, mikor átgondoltam az elhangzottakat, nekiálltam megvalósítani...
Hooligan 7301 2006. március 27. 11:38
Válasz erre
Na én mostmár abahagyom a topic olvasását! Szóljatok ha rendes mederbe tereltétek a beszélgetést!

Amúgy az én makettemet le sem pontozták, pedig volt vele munka, de emiatt nem idegeskedtem, hanem megkérdeztem egy 'szerintem' zsűritagot akit mellesleg életemben elöször láttam, és ő teljesen barátságosan elmondta a hibákat és a javaslatokat a javításukra!

Szerintem csak az nem találja meg a zsűrit egy versenyen aki nem akrja!!!

Üdv.: Vida Balázs
barackdr 7300 2006. március 27. 09:51
Válasz erre
macgaby!
Ha nem tűnt volna fel azzal keudtem, hogy nem Szolnokról beszélek hanem általánosan a magyar versenyekről. Tehát hiába jösz nekem, hogy a zsűri milyen feltűnő volt.
Nekem meg az a rossz duma, hogy 2 napja vitázol velem, de halvány gőzöm nincs, hogy ki vagy, talán pont azért, mert nem ismerem a zsűriket, vagy talán azért, mert vitázni azt tudsz, de a megfelelő topikban bemutatkozni az már luxus.
Nem bántani akarlak, de Vadászt azért tudom, hogy ki, még talán meg is ismerem egy versenyen, téged még csak ide láttalak írni.

Ennek a folyamatos vitának az okán tennék még egy javaslatot Vadásznak.

Vadász!
Ha szegény zsűrit nagyon megterheli, hogy másnap 1 órácskát álljon/üljön a kategóriájánál akkor még a tablót javasolnám, egy falra kitűzni mindenkiről egy fotót, alá név. Ha legalább az arc megvan és még nevén is tudja az átlag makettező szólítani a zsűri tagját szerintem sokkal előbb fog kérdezni tőle.

Felmerült már az is, hogy a zsűrihez milyen kevesen mentek oda kérdezni. Viszont itt meg mindenki kérdezne. Ebből nekem elég egyértelmű, hogy a népet nagyonis
érdekli a zsűri véleménye csak nem tudja ki az/nem mer odamenni/stb.

Üdv:
barackdr
Vadász 7299 2006. március 27. 08:42
Válasz erre
barackdoki!
Soha ne higgyél annak aki csak azt mondja, hogy hibás a munkád, addig amig nem mondja meg, hogy hogyan lehet jobbat ékésziteni.
Vadász
macgaby 7298 2006. március 27. 07:31
Válasz erre
@barackdr!

Ha nem tudod, kik a zsűri tagjai járkálj nyitott szemmel szombat délután!
Végülis az egész zsűri alig feltűnően végezte a munkáját a kiállítás közepén...
Rossz ez a duma, aki akart mindig megtalált a kérdéseivel.
MrChef 7297 2006. március 26. 23:55
Válasz erre
Attila,
hozzád (is) odamegyek, hiszen ismerjük egymást!;-)
Szolnokon nem voltam, de Mosonmagyaróvárra igyekszem elmenni!
KossuthLajos 7296 2006. március 26. 22:18
Válasz erre
Rape!
A zsűri frisítésről annyit, hogy a Vadász amikor megkeresett engem, hogy zsűrizzek, megkérdeztem, hogy miért én? Azt felelte kell a frissítés. Polgári járművet zsűriztem.
Kossuth Lajos
KossuthLajos 7295 2006. március 26. 22:07
Válasz erre
barackdr!
MrCheef!
És mindenki más, ha valaki ebben a probléma körben ír még!
Úgy érzem most kell közbe szólnom. Én voltam az egyik emberke, aki a polgári járművek kategóriában (autó, motor, kamion, hobby, mester) a zsűrizést elkövette. Hát, ha valaki azt írja, vagy azt gondolja rólam, hogy "megközelíthetetlen", vagy profi makettező, esetleg professzor vagyok, az súlyosan téved. Van rálátásom a dolgokra, de messze vagyok a profizmustól. Engem senki sem zavart még eddig ha oda jött hozzám bármilyen kérdéssel. Azzal meg pláne nem zavarna, ha olyan kérdéssel jönne, ami igen is fontos számára. Különben nem keresne meg. Egyébként, ha minden igaz Óváron is zsűrizni fogok. Polgári járműben de, hogy pontosan mit, még nem dölt el. Ha valakinek bármilyen nemű gondja van akár a Szolnoki, akár az Óvári zsűrizéssel, vagy bármi mással nyugodtan fordulhat hozzám. Még akkor is, ha valami nagyvolumenű profi-profeszorral éppen tracspartizok. Ha nem felejtem el, teszek fel egy képet magamról, hogy könnyebb legyen megtalálni. Bár a Szolnokon készült csoportképen rajta vagyok, ha minden igaz.
Maradtam 10-telettel: Kossuth Lajos - Korda Attila
Kaloz 7294 2006. március 26. 20:19
Válasz erre
Barack!
A borsodi klub is elég nyögvenyelősen (nem) indult, aztán csak összejött egy pár makettőrült, mint én is. hasonlóan laza a légkör mint itt az Infon, ezért mindkét helyen tudok lenni és jól is érzem magam. Pedig idóm nekem is elég kevés a munkám meg egyebek mellett. Csak az utóbbi hetekben tudtam foglalkozni a gépeimmel, előtte hónapokig szinte semmit.
Egyébként a makettezés lényegét én is hasonlóan látom mint te, igaz, én nem indultam még, és nem is akarok indulni versenyen. Többek között az előző hsz-ekben leírtak miatt sem.
Üdv: Kalóz
barackdr 7293 2006. március 26. 19:41
Válasz erre
Vadász!
Már bocsánat, de a mennyek el klubba meg a csináljak klubot nem ugyanaz időben. Végülis az egyetem mellett mikor másfél év alatt végül 1-2 hete fejeztem be 2 makettet tényleg arra van időm, hogy ilyen hülyeséget szervezzek. Ezt konkrétan azért merem így nevezni, mert láttam a korábbi eredményt más embereket meg ohnnan akasszak le. Olyan emberekkel akik 3 órával a találkozó elött egy fórumon mondják le az egészet, mert "beteg lettem"-"akkor én sem megyek, mert minek" én meg egyedül állok ott, mit kezdjek?
Másrészről ha belegondolok nem is hiányzik a klub, mert én köszönöm szépen el vagyok egyedül. Makettezni is egyedül kezdtem, soha senki nem mondta meg mit hogyan csináljak mégis van már pár díj a vitrinben. A makettjeimet meg olyanra csinálom amilyennek nekem tetszik aztán a zsűrinek vagy jó vagy nem.
Ergo én nem tanulni akarok klubba menni vagy a zsűrit kérdezgetni. Azt viszont, hogy egy adott makettemen mi nem tetszett a zsűrinek nem tudom egy klubban megkérdezni, erre csak a zsűri válaszolhat. Tehát nem azt akarom, hogy mondják el hogyan csináljam, csak mondják meg mi nem tetszett(aztán lehet, hogy teszek a véleméynükre, mert én meg direkt csináltam úgy, de az is lehet, hogy jó amit mondanak). Csak egy példának megkérdezném, mivel az országban sehol nincs külön polgári repülő kategória, hogy miért szórják ki szinte mindenhol eleve a polgári repülőket, ha erre az a válasz, hogy mert nem koszos, akkor nem mondok semmit, de azt gondolom, hogy elmehetnek a..., ha van valami ésszerű válaszuk, hogy mi nem jó akkor azt biztos, hogy megértem és jó ötletet ad, tudom, hogy min javítsak(de nem kell a számba rágni, hogy hogyan, azt majd eldöntöm én).
Egyébként meg én igenis járok klubba, ide a Makettinfora és ez nekem bőven elég, nincs időhöz kötve, és ugyanúgy meg tudunk mindent beszélni.

barackdr
Vadász 7292 2006. március 26. 19:15
Válasz erre
RaPe!
Rebekán mindenképpen találkoznunk kellene!

Elnézést, ha félreértettem, de ez csak azért lehetséges, mert alkalmas lennél a zsűrizésre.
A junior korosztálynál a fiatal tehetségek jó alanyok, de a gyerek és serdülő korosztály zsűrizésére nem biztos,hogy ők a legalkalmasabbak. Oda inkább olyanokat szeretek felkérni akik eleve foglalkoznak ezzel a korosztállyal. Pl: Vomberg, Miggyuri,Molnár Laci, Éliás, Egresi.

Az, hogy ki mikor megy a verseny szinhelyére, az független a reggeli keléstől, utazástól. Én pl. mindig ötkor ébredek, és hogy Szolnokra odaérjek, főleg ha útközben még néhány embert is felveszek legkésöbb fél hétkor el kell indulnom.
És nem én megyek a legmesszebbről.

Vadász
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79.