/ Fórumok / Versenyek, rendezvények /

Versenyek

Makettversenyekkel kapcsolatos információk, tudnivalók, észrevételek.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79.
KossuthLajos 7083 2006. február 12. 22:05
Válasz erre
Könyv: KG 200, avagy Hitler fantom légiereje
Mekett 7082 2006. február 11. 19:08
Válasz erre
Joce 7081 2006. február 11. 18:08
Válasz erre
KG 200 vagy 300 ?
Archy 7080 2006. február 11. 17:35
Válasz erre
MrChef!
Az a Kormos Peti munkája nem? Egyébként ha jól tudom létezett.
Áron
Archy 7079 2006. február 11. 17:34
Válasz erre
MrChef 7078 2006. február 11. 17:31
Válasz erre
Az a B-17-es horogkereszttel...elég durva. Ez a fantázia kategória egyik darabja?
Vadász 7077 2006. február 11. 16:15
Válasz erre
Meg ezt.
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/thumbnails.php?album=454
Vadász
Vadász 7076 2006. február 11. 16:10
Válasz erre
RaPe 7075 2006. február 10. 01:21
Válasz erre
Hozzám meg nem jött semmi :)
Mekett 7074 2006. február 9. 21:45
Válasz erre
Vadász!
Az a bizonyos második levél nem jött meg az alapítvánnyal kapcsolatban még.
Vadász 7073 2006. február 9. 09:11
Válasz erre
RaPe-Mekett!
Csak nekem a lev listámon rajta vagytok a saját cimetekkel.
Ezért automatikusan oda küldöm, pláne, ha elötte egyeztettem is.
Nézzetek körül az ládáitokban az alapitvánnyal kapcsolatban is.
Akkor ezentúl a közösbe küldöm.
Vadász
Mekett 7072 2006. február 9. 08:47
Válasz erre
Valószínűleg velem lett úgy leegyeztetve, hogy oda menjen, és én nem raktam fel, amiért bocsánatot kérek, de ezen hülyeség lenne összeveszni...
RaPe 7071 2006. február 9. 08:05
Válasz erre
Archy!

Ne haragudjá mán de télleg nem olyan bonyolult a bal oldali E-mail címre küldeni a dolgokat, ezen nincs mit szervezni.
Vadász 7070 2006. február 8. 18:18
Válasz erre
Ime az általam ismert utolsó járműves leirás.

Doboz kategória.

Az épitõkészletben található kizárólag polisztiról, vinil, és fotómaratott alkatrészeket felhasználva, változtatás nélkül, de szabadon választható valósághû festéssel és matricázással készithetõ makett.
Megengedett az antennák cseréje fémre.

Sajátkészitésü és kereskedelemben kapható kiegészitõ alkatrészek, valamint a dobozban található öntöttfém és mûgyanta alkatrészek felhasználása nem megengedett.

Dokumentáció leadása, csak különleges festés készitése estén ajánlatos( ennek hiányában a zsüri csak saját ismeretei alapján tud dolgozni) .
A nem sztirol alkatrészek bedolgozása az alapoknál magasabb tudásszintet igényel, és magas beszerzési költségei miatt, nem mindenki számára elérhetõ. A megengedett feljavitásokkal már nagyon szemrevaló makettek készithetõekõk.

Ha valami változott arról én is értesitést kérek.

Vadász

A repülős doboz kategóriában folyamatos az egyeztetés.
Hooligan 7069 2006. február 8. 18:01
Válasz erre
Szerintem ha a zsűri figyelembe veszi a dokumentációban leírtakat, az alpján el tudja dönteni hogy mien minősítést kapjon a makett! Mert ugye minősítik nem pedig (helyezik) Tehát tök mindegy szerintem hogy úgymond mien kategoria, mert ha a zsűri látja hogy a Dragon 3in1-es Tigrisét gányolta valaki arra úgy sem adnak semmit, viszont az italeri DUKW ha szépen el van készítve de nincs feljavítva attól még látszik az elkészítés minősége és a hozzáértés.

És mivel már nincs köztünk verseny, ezért tényleg mindegy hogy kinek a makettje viszi az aranyat me viheti még másik hat is! : )

De ássatok el ha valamit roszul értettem...
janos900 7068 2006. február 8. 17:58
Válasz erre
Sziasztok!

A tegnapi napot a móvári szervezésre szántam, jelentem már gyülekeznek a külhoni hadak. : ) Új piacokat nyitottunk: Málta, Dánia, Hollandia, Belgium, Svájc makettezői mind képviseltetik magukat, az USA-ból jön egy makett újság főszerkesztője, Londonból szintén. Ha igaz az idei évben 20 országból érkeznek majd munkák. Terveink szerint az új épületet is belakjuk, azt ahol tavaly a díjkiosztó volt. A szlovák makettezők nálunk akarják tartani rendes évi gyűlésüket, mert Óváron mindenki ott van. : ) Szóval kezd beindulni a gépezet, akinek még nincs szállása húzzon bele, mert kezdenek betelni a helyek...

janos900
Balu 7067 2006. február 8. 17:46
Válasz erre
Szia Zebi!

"Szerintem ez egy jó ötlet. És itt az lenne számomra logikus, hogy csak a dobozban talált műanyag alkatrészek használhatók fel, a mixed-media készletek meg eleve kiesnének. Mivel kezdőkről van szó, ez talán nem lenn kifogásolható, hiszen aki ilyen készletet épít az nem kezdó"

Ez nem feltétlenül igaz, oda és vissza is van rá ellen példa. A legprofibbak se csak mindig 30eFt-s maketteket építenek, még azért lehet látni "összegányolt" baromi drága maketteket is.
Az egész csak pénz kérdés.

Én is jó ötletnek tartom, hogy kezdő kategóriáknál tartsák meg a "doboz" kategóriát, de merster szinten már ne legyen ilyen felosztás. Mivel hát valaki azért nevez mester kategóriába mert már volt a kezében műgyanta vagy maratás...

Balu
Archy 7066 2006. február 8. 17:33
Válasz erre
RaPe!
Hát ugye a szervezés (hiánya) :-)

tray!
A repülő kateg tág korlátait figyelembe véve (műgyanta kerék ) szerintem az általad felsoroltak lazán beleférnek a harcj doboz kateg-be.
Áron
RaPe 7065 2006. február 8. 00:17
Válasz erre
Archy!

A pontozólapok Mekettnél megvoltak, ő küldte át nekem. Mert ugye Vadász sem a közös címre küldi a dolgokat :)
tray 7064 2006. február 7. 22:07
Válasz erre
Úgy látom, Zebi választ kapott a kérdéseire.

Vadász, még nem válaszoltál az általam felvetett dologra, nevezetesen, hogy harcjármű kategóriában milyen korlátozások vonatkoznak a dobozos kategóriára.
Saját járművemen a következőket tervezem:
- csövek felfúrása
- ponyva és málha pzs-ből
- egy másik készletből néhány hordó és láda
- egy harmadikból figura
- talapzat, "föld"
- vezetékek
Meglepne, ha ezekkel együtt mehetne dobozosba :) Viszont március még messze van, lehet, hogy összeütök még valamit dobozosba is, azért kérdem. Ezek elég gyakori kiegészítések, talán a többieket is érdekelné.
Archy 7063 2006. február 7. 22:01
Válasz erre
RaPe!
Áldjuk a neved! A cikkeket is fel tudjátok dobni ilyen gyorsan? :-) Najó, vicc volt:-)
Áron

Vadász!
Én azon a véleményen vagyok, hogy a dobozból épített kateg legyen a kezdő szintbe olvasztva. Bár tudom, hogy vannak akik már a haladó szinten maketteznek, mégis dobozból építkeznek, azt hiszem nem ez a jellemző. (Mondjuk, lehet hogy most sokan összehúzták a szemöldöküket :-) Vagy lehet, hogy russzul tudom, sajna csak a zegi statisztikából tudok kiindulni. Mi ahelyzet máshol, mer arról nem igen halottam (persze lehet, hogy saját hibámból) hogy pl mennyien neveztek itt-ott a doboz kategóriába?
És amúgy is, azt hiszem a zsűrinek kell annyira értelmesnek lennie, hogy meg tudja ítélni, hogy ez egy kezdő szintű makett, míg a másik haladó, még ha a kezdő egy eduard profipack, a haladó meg egy 30 éves heller, vagy airfix is (itt ugye a munka minőségére gondolok).
És ha a szintek bevezetésével együt jár az arany/ezüst/bronz díjazás beveztése, akkor azthiszem az egészről felesleges vitatkozni, mert ugye ott ki lehet emelnia szanaszét bontott aranyérmes mellé, egy korrektül elkészített dobozosat is aranyéremmel.
Áron
RaPe 7062 2006. február 7. 21:42
Válasz erre
Pontozólapok (repülő és harckocsi) az Anyagok/Makettező ABC szekcióban!
Zebi 7061 2006. február 7. 21:35
Válasz erre
Szia Vadász!

"Ugye nem gondolod, hogy a gépbe helyezett súly miatt bárki kifogást emelne."
Ha a szabályt betű szerint nézzük :-)
De ugyanez a helyzet mondjuk a dobozban talált fém futószárakkal, meg néha kicsi maratást is adnak. Szerintem ebben az esetben fura dolog az alkatrész anyaga szerint különbséget tenni, persze ez csak az én véleményem. Pláne azt nem értem, hogy az általában sokkal részletesebb műgyanta alkatrészek hogyan férhetnek bele a kategóriába, milyen oknál fogva lett pont a fém kitiltva belőle. Persze, biztos van rá magyarázat :-)

"elképzelhető, hogy a doboz kategóriát csak a kezdő fokozatnak tartanánk fent"
Szerintem ez egy jó ötlet. És itt az lenne számomra logikus, hogy csak a dobozban talált műanyag alkatrészek használhatók fel, a mixed-media készletek meg eleve kiesnének. Mivel kezdőkről van szó, ez talán nem lenn kifogásolható, hiszen aki ilyen készletet épít az nem kezdó.

"az elvégzett munka minősége az elsődleges szempont"
Nem, nem kerülte el a figyelmemet :-)
Csak a gondolataimat próbáltam itt megosztani mindenkivel :-)
RaPe 7060 2006. február 7. 21:31
Válasz erre
A pontozólapokat fel tudjuk rakni most azonnal, de az új szabályok még nincsenek meg (amikről pl a stefánián is szó volt).
Vadász 7059 2006. február 7. 21:07
Válasz erre
Zebi!

Ugye nem gondolod, hogy a gépbe helyezett súly miatt bárki kifogást emelne.

Sajnálom, de minden cég, minden makettjére nem lehet szabályt alkotni, és nem is szeretnénk.

A dobozba csomagolt gyanta alkatrészek már nehezebb kérdés.
Az eredeti szabályozásban gyanta alaktrészt sem lehetett felhasználni, de leszavaztak a többiek. Ez még egy nehéz küzdelem lesz, és az is elképzelhető, hogy a doboz kategóriát csak a kezdő fokozatnak tartanánk fent.
sajnos ezeket a kategóriákat változtatni kell időröl időre, ahogy a makettgyártók is változnak.

Azt viszont sajnálom, hogy elkerülte a figyelmedet, miszerint az elvégzett munka minősége az elsődleges szempont. az elv mellé társul egy pontozó lap is amely meghatározza, hogy mely szempontokat kell figyelembe venni.

Vadász
Zebi 7058 2006. február 7. 20:50
Válasz erre
Szia Vadász!

Köszi a kimerítő választ, de a kétségeim továbbra is megvannak :-)
Ezt írtad: "... valamint a dobozban található fém alkatrészek felhasználása nem megengedett"
Ez érdekes :-)
Például az 1/48-as Tamiya Me-262-nek történetesen fém öntvény az orrfutóaknája, gondolom azért, mert a cég így oldotta meg az orrsúly kérdését: a fém öntvény nem részletesebb mint amit műanyagból is meg lehetne csinálni, egyszerűen csak nehezebb.
Akkor most teljesen dobozból építve csak a szanaszét fűrészelt, műgyantákkal telepakolt, agyonvissza feljavított gépek mellé fér be az amúgy dobozból épített makett, vagy B variációként orrfutóakna nékül építse meg a makettező? :-)
Vagy a másik példa:
Az Italeri Gripent egy cseh cég átcsomagolta, mellérakott néhány CMK gyanta kiegészítőt (ha jól tudom). Tehát ha ezt a makettet veszem meg, az mehet dobozból, de ha külön veszem meg ugyanazt az Italeri makettet, meg tökugyanazokat a kiegészítőket, akkor nem? És mi van, ha nem vallom be hogy ki a gyártó? Blokkot kell vinnem a versenyre? :-)

Szerintem ma már eléggé túlhaladott ez a "dobozból" - "feljavított" bontás a kategóriáknál, mert az utóbbi időben a határok teljesen elmosódtak. Ráadásul - mint a hogy fentebb is írtam - több cég van, akik más cég makettjét veszik át, és saját feljavítókat csomagolnak hozzá.

A Mosonmagyaróvári versenynél viszont szerintem jobban közelítik meg a dolgot. Ott ugyanis az van a kiírásban, hogy bontott makett, vagy nem bontott makett. Tehát ha teszem azt lecserélem a kabintetőt, vagy akár az egész kabint, akkor az nem bontott (legalábbis az én értelmezésem szerint), ha viszont kinyitom a motorteret, akkor az bontott, függetlenül attól, hogy dobozból volt-e lehetőség erre, vagy külön kiegészítőt kellett venni hozzá. Szerintem logikusabb :-)
Archy 7057 2006. február 7. 20:22
Válasz erre
Vadász!
Küld el mailben a szabályokat, meg pontozólapokat, jelenkezési lap, stb, minden nyomtatványt, ideiglenes megoldásként felrakom a honlapomra, amíg ide nem kerül fel, és akkor mindenki töltögetheti. Ha van rá igény.
A doboz szabályokhoz én annyit mondanék, hogy az injekcióstő fegyvercső megengedett, de a cnc esztergált már nem? ha jól értem.
Áron
tray 7056 2006. február 7. 18:46
Válasz erre
makettinfo.hu/versenyek/html/szolnok_2006/szolnok_2006_kiiras.htm
A kiírás már decemberben felkerült, ha azóta nem változott, akkor itt van. Ez nem tartalmaz információt a dobozos kat. megkötéseire.

Vadász!
Korrektnek tartom a leírtakat, főleg a bírálás alapelveinél bólogattam nagyokat. Kiderül belőle, hogy nem a makett alapjául szolgáló kit minősége a mérvadó. Vagyis Zebi választhat, dobozos kategóriában indítja a makettet vagy vákumformázott kabintetőt csinál...

Nos, ha már itt tartunk, kérdésem lenne, a harcjárművekkel kapcsolatban milyen restrikciók érvényesek? :)
Vadász 7055 2006. február 7. 18:22
Válasz erre
Nagyon szerencsés lenne, ha Mekették feltennék az ürlapokat és a szabályokat a honlapra.

Hooligán!

A birálás alapelvei:
a makettező technika minősége ( ragasztás, tömités, festés, stb)
A történelmi hűség a festés terén (figyelembe véve a rendelkezésre álló dokumentációt)
A részletek valósághűsége (figyelembe véve a mellékelt dokumentációt)

Viszont!

A kisérőlapon van egy táblázat, ahol megjelölheted, hogy a feljavitott részlet milyen technikával készült: saját-maratás-gyanta.
Ez némileg ellen súlyozza a pénztárcádat.

Személyes véleményem az, hogy a pénztárca alapjaiban nem potolja a tehetséget.
A maratások használatával viszont rengeteg időt tudsz megtakaritani, és rengeteg új hibalehetőséget kinál.

Vadász
Vadász 7054 2006. február 7. 18:08
Válasz erre
Bdoki!
Lesznek olyan versenyek ahol külön lesznek ezek a repülők.
Szerintem azzal lehet rábirni a makettezőket a rendezvények látogatására, ha minden klub egy kicsit másként rendezi a versenyét, így mindenhol egy kicsit másképpen értékelnek. Egyébként ezt a klubok belügyének tekintjük.

A személyes (és még náhányunké) véleményem viszont az, hogy minden repülőnél, legyen az heliopter, vagy triplán az alapvető épitési szempontok azonosak: tömités, ragasztás, festés, beállitások. Ezért inkább az elkészités módja és nehézsége, valamint a készitő felkészültsége szerint probáljuk meg kategorízálni a maketteket: kezdő-haladó-mester, doboz-feljavitott-bontott-dioráma kategórizálás szerint.

Vadász
Hooligan 7053 2006. február 7. 18:06
Válasz erre
Gyökér kérdés, de milyen bírálási szabájok vonatkoznak a házi feljevításokra! Ez alatt azt értem, hogy ugyan olyan szemmel nézi a zsűri mintha mondjuk fotomaratott cucc lenne vagy figyelembeveszi azt hogy az ember tegyük fel offset lemezből csínálta szerszám tartó pántokat? Csak azért mert mondjuk nem akkora pénztárcám, hogy megengedhessem megamnak a Dragon Tigrist és a hozzá való Eduard maratást friul lánctalpal és fémlövegcsővel, viszon megcsínálom ugyanezt italeriből sztirolból és offset lemezből, akkor az egy versenyen mien elbírálást kap??? (nem építettem ilyet csak érdekel)
barackdr 7052 2006. február 7. 17:51
Válasz erre
Csak azt amit mondtál, hogy nincs külön utasszállító, légcsavaros, sugárhajtású, helikopter :-)
Vadász 7051 2006. február 7. 17:47
Válasz erre
Barackdr!
Természetesen (nyomatékos)ajánlás!
Az alapnélküli maketteknél egyértelmű a dolog, ill.a tökörre helyezett maketteket is óvatosabban kezeli az embertfia.
De gondolj bele, amikor a negyvenedik makettet emeled fel alapppal együtt ( hogy ne keljen a géphez érni), és az váretlenul elindul.
Brrr!

Mit értel azon, hogy "nincsenek külön a különböző repülőgépek"?

Vadász
RaPe 7050 2006. február 7. 17:31
Válasz erre
Nem estél ki, csak pont hátránnyal indulsz :)
Tomcat 7049 2006. február 7. 17:25
Válasz erre
Csá Barackdr!
Ne érts félre, csak azt akartam tudni, hogy így van-e ez kis hazánkban is.
Na de már kérdésemre választ is kaptam az alábi sorokban.
Kanada? Hmmm..., elgondolkozom rajta :)))
Tomcat
barackdr 7048 2006. február 7. 17:07
Válasz erre
Kedves Vadász!

Akkor én élnék az észrevételezés lehetőségével.
1. Nagyon jónak tartom, hogy itt(a kanadaivel ellentétben) megoldott a mi használható kérdés és a doboz kategóriába nem tartozik bele minden alkatrész, ami egy multimédiás kitben van.
2. Az lehet, hogy jó ötlet, hogy nincsenek külön a különböző repülőgépek, majd kiderül, ilyen még nagyon úgysem volt.
3. Mit jelent az, hogy kérjük alapra rögzíteni? Én eddig nem raktam alapra a maketteket, mert a vitrinben úgy sokkal több helyet foglalnak, ezután sem fogom. Akkor én most ezzel ki is estem a kategóriából vagy ez csak ajánlás?

Üdv
barackdr
Vadász 7047 2006. február 7. 16:53
Válasz erre
Repülő (R)

Doboz kategória

Az építõkészletben található polisztirol és gyanta (resin) alkatrészeket és információt(összeállítási rajzot ) felhasználva, változtatás nélkül, de szabadon választható valósághû festéssel és matricázással készithetõ makett.

Megengedett:
a fegyvercsõvek , pitottcsõvek cseréje fém alkatrészekre, fékcsõvek elkészítése, a kormányfelületek széleinek bevágása, huzalozás , a bekötõ hevederek elkészítése bármilyen agyagból, célkeresztek cseréje maratott alkatrészekre, műgyanta kerekek használata.

Sajátkészitésü és kereskedelemben kapható kíegészítõ alkatrészek, valamint a dobozban található fém alkatrészek felhasználása nem megengedett ( vacu-műgyanta ,médiamix makettek).

Dokumentáció (összeállítási rajz) leadása kötelező, egyéb dokumentáció leadása csak különleges festés készítése estén ajánlatos( ennek hiányában a zsűri csak saját ismeretei alapján tud dolgozni) .
A nem sztirol alkatrészek bedolgozása az alapoknál magasabb tudásszintet igényel, és magas beszerzési költségei miatt, nem mindenki számára elérhetõ. A megengedett feljavításokkal már nagyon szemrevaló makettek készíthetõek.
A un. csöves, srófos, helikopter utasszállító kategorizálás fölösleges, mert mindegyiknek megegyeznek az alap és festési technikái.
A maketteket a biztonságos mozgathatóság érdekében kérjük alapra rögzíteni.

1/72 jele: 1 A
1/48 jele: 1 B

Remélhetőleg elég tág keretet hagytunk a fejlődésre.
Minden kérdés érdekel, mi is abból tanulunk.

Vadász
tray 7046 2006. február 7. 16:30
Válasz erre
Na.
Azért linkeltem be és idéztem a kanadai szabályokat, hogy lássátok, meg lehet úgy is csinálni, hogy teljesen egyértelműen leírják, hogy mit lehet, és mit nem, és úgy is, hogy a zsűri jóindulatára (meg a felhozatalra) bízzuk a döntést, hogy indulhat-e a modell a "dobozból épített" kategóriában.

barackdr!
A kanadai szabály egyértelműen rendelkezik a dologról. Hogy ez jobb-e, vagy nem, az megítélés kérdése. Szerintem jobb, bár átérzem a problémát, tavaly én is indultam egy 1991-es tervezésű Hasegawa makettel OOB-ben, aminek a minősége nem fogható az új makettek minőségéhez, és persze nem is értem el helyezést vele, de ennek ellenére (mármint hogy megszívtam a makett választásával) fairnek tartom a szabályt.
Na, várjuk meg Vadász válaszát, mert úgy érzem, olyasmiről vitatkozunk, ami már eldöntött tény :)
barackdr 7045 2006. február 7. 15:41
Válasz erre
Tomcat!
Nem tök mindegy? Ez egy kanadai szuabályzat. Vagy netán ott készülsz nevezni?
Tomcat 7044 2006. február 7. 15:39
Válasz erre
Ez a ,, biztonsági öv" kifejezés most csak autóra értetendő? Vagyis, lehetne-e egy katapultülésre csatot készíteni doboz kategórában, vagy az már más ügy?
Tomcat
barackdr 7043 2006. február 7. 15:33
Válasz erre
Szerintem várjuk meg Vadászt a szabályokkal, mert pl erre a kanadai kiírásra abszolut áll a felvetett probléma, hogy egy kabintetőt tilos kicserélni, de egy eduard maratásos és műgyantás makettet be lehet nevezni hiszen mind a dobozban volt.
Keri 7042 2006. február 7. 15:29
Válasz erre
Használjuk inkább a "dobozból épített" kifejezést.Angol kifejezéseket és rövidítéseket nem mindenki érti.
tray 7041 2006. február 7. 15:16
Válasz erre
Biztos vagyok benne, hogy Vadász eloszlatja a homályt...

Egyébként, most találtam egy kanadai versenykiírást, ahol világosan leírják, hogy mik az OOB korlátai:
- csak a kit részei használhatóak
- panelvonalak és részletek bekarcolása tilos, kivéve ha előzőleg (véletlenül) lecsiszolt részletek visszaállításáról van szó
- még antenna adható hozzá
- és biztonsági öv :)
- használható a gyáritól eltérő matricázás
(www.thesprue.com/categories.htm Érdekes Special Awards :)

Zebi, OOB-ben elvileg nem cserélhetnéd ki az öreg Airfixen a kabintetőt. Szerintem ez így fair, hiszen másokra is ugyanazok a szabályok vonatkoznak. Igaz, hogy a másiknak több pénze lehet makettvásárlásra, de ez más kérdés :) (Hmmm... egyébként tapasztalatom szerint, a zsűritagok az előzőhöz hasonló szigorú szabályok hiányában, magyar versenyeken elnézőek az apróbb feljavításokkal szemben...)
Archy 7040 2006. február 7. 14:18
Válasz erre
Vadász!
Erre én is kíváncsi vagyok, és szerintem jó ötlet, nem csak Zebi kérdésére válaszolva, de egyáltalán, hogy lássa mindenki a "jogi" feltételeket.
Áron
Vadász 7039 2006. február 7. 13:49
Válasz erre
Zebi!
Este bemásolom neked a kategóriák leszabályozását.
Vadász
Zebi 7038 2006. február 7. 12:56
Válasz erre
Sziasztok!

A Szolnoki verseny kiírását néztem, és feltűnt valami a kategóriabontásban: külön kategóriában kell indítani a dobozból készült, és a feljavított maketteket. Ennek van ma valami értelme? Szóval a "doboz" kategóriában nem cserélhetem ki egy 35 éves Airfix készletben a kabintetőt vákumosra, de ugyanebben a kategóriában indulhatok egy műgyantával meg rezekkel megtömött Eduard Profipack makettel? Csak feltűnt a logikátlanság (és esetleg vitaidítónak is szánom a hozzászólást) :-)
Miggyuri 7037 2006. január 29. 19:10
Válasz erre
András!
A szívem vérzik, de én számlálom is a szavazatokat, nem csak leadok egyet, így nekem a kétnapos ott lét nem megy idén, de úgy néz ki a srácokat sikerül egy vállakozó szellemű szülővel elküldenem mindkét napra.persze, ha lehet, szombatra megyek.
Miggyuri
kocka 7036 2006. január 29. 18:29
Válasz erre
én meg 4 percre a verseny helyszinétöl leszek:-)
E.Andras 7035 2006. január 29. 15:25
Válasz erre
Sziasztok !

Április 23-án lesz a választások második fordulója. Amennyiben esetleg valaki vajúdik, hogy mit is tegyen, elutazzon-e Móvárra, vagy otthon maradjon, egy pici, kis segítség:
A rendezvénytől kb. 200 m-re lesz egy szavazó helység, ott mindenki leadhatja a voksait. Persze előtte, a lakhely szerinti illetékes Polgármesteri Hivatalban igazolást kell kérni, hogy Mosonmagyaróváron szeretne szavazni.

Mindenben segítünk, sziasztok: E. András 06-20-5178119
Archy 7034 2006. január 23. 20:14
Válasz erre
Hát én tuti megyek, de zegi csapattal, úgyhogy szerintem nélkülözni kényszerültök majd amúgy remek és szórakoztató társoságomat :-)
Áron
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79.