/ Fórumok / Makettversenyek, rendezvények /

Versenyek

Makettversenyekkel kapcsolatos információk, tudnivalók, észrevételek.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79.
RaPe 6733 2005. augusztus 25. 18:09
Válasz erre
Apró változás történt az Október 1-ei Érsekújvári versennyel kapcsolatban, megváltozott a helyszín! bővebb info a Versenyek szekcióban.
Andreww 6732 2005. augusztus 21. 19:19
Válasz erre
Üdvözlet Mindenkinek!

A mai napon zárult az I. Lenti Makett és Vasútmodell Kiállítás!
Ezúton szeretnénk megköszönni, a kiállításon résztvevő makett kluboknak: budapesti Bolyai Makett Klubnak, Keszthelyi Makettezők Baráti Körének, Marcali Makettezők Baráti Körének, Mosonmagyaróvári Makettező Klubnak, nagyatádi Atád Makett Klubnak és a zalaegerszegi Apáczai Vasútmodell és Makett Szakkörnek, hogy kiállított munkáikkal emelték kiállításunk színvonalát!
A vasútmodellekért köszönet Bicsák Györgynek!
A kiállítás számadatai:
Makett: 325 db
Vasútmodell: 120 db
Látogatók: Több mint 1000 fő
Kiállításunk sikerrel zárult, sok pozitív visszajelzést kaptunk!
Remélhetőleg a következő években is megrendezésre kerülhet!
Mindenkit szeretettel várunk a jövőben is, mind kiállítóként, látogatóként!!!

Üdv: Lenti Makettezők Baráti Köre
Andreww 6731 2005. augusztus 17. 18:35
Válasz erre
Szia Mekett!

Én csak holnap fényképezek, de Archy már fényképezett!

A keceli képeket elfelejtettem a Józsi bácsival elküldeni, a szervezésben elmaradt.
Valamikor küldöm a kiállítás képeivel együtt!

Üdv: Andreww
Mekett 6730 2005. augusztus 17. 07:19
Válasz erre
Andreww és a többiek!

Fényképezett valaki a kiállításon?
Örülnénk, ha feltehetnénk pár képet.
Nagyon kíváncsi vagyok már :)
Andreww 6729 2005. augusztus 14. 22:17
Válasz erre
Szia Archy!

Kösz a bíztató szavakat. A kiállításon 311 makett, és 112 modellvasút tekinthető meg.
Hétvégén várunk!

Üdv: Andreww
Ui: Fogynak a készleteid.
Archy 6728 2005. augusztus 14. 15:14
Válasz erre
Nos Uraim megnyílt a lenti kiállítás. Szépek a makettek, meg van is jócskán belőlük. Kimondottan ajánlom harcjárműveseknek. Aki tud, szerintem nézzen el még a héten Lentibe, megéri.
Üdv: Áron
Andreww 6727 2005. augusztus 9. 13:07
Válasz erre
Üdvözlet Mindenkinek!

2005. augusztus 12.-én 18 órától nyílik az I. Lenti Makett és Vasútmodell Kiállítás.
Vagyis most pénteken.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt és kiállítót!

Üdv: Berke András
Lenti Makettezők Baráti Köre
Zolee 6726 2005. július 26. 12:36
Válasz erre
Sziasztok!

2005.szeptember 16-22 ig Debrecenben ismét makettkiállítás lesz, számos kísérőprogrammal.
A kiállítás helye: Malompark Bevásárlóközpont, Debrecen, Füredi út 47.

Minden érdeklődőt és klubot szívesen várunk!
További információk: Veréb Zoltán klubvezetőnél.
zvereb@freemail.hu 06306081846

Zolee
exec 6725 2005. július 25. 20:29
Válasz erre
naná

most vinnék is pénzt sörre :)))
RaPe 6724 2005. július 25. 19:18
Válasz erre
de az a fél! :D
Gabi 6723 2005. július 25. 18:23
Válasz erre
Mekett!
Én is benne vagyok természetesen.
Gabi
Mekett 6722 2005. július 25. 09:45
Válasz erre
Fodi!
Csak másfélszer :)
Fodi 6721 2005. július 25. 08:49
Válasz erre
Én benne vagyok! Tavaly is jó volt, bár én kétszer mentem... :)))
Miggyuri 6720 2005. július 25. 06:20
Válasz erre
Készülünk mi is a családdal.
Miggyuri
Mekett 6719 2005. július 25. 02:21
Válasz erre
Sajnos nem, pedig én szerettem odajárni...
Lehet, hogy Debrecennel kevered, ott nagyon mozgolódtak tavaly a srácok.

Más:
Idén is lesz Érsekújváron makettkiállítás, és Exec felvetette, hogy idén is össszejöhetnénk az olcsó sör és knédli hazájában egy őszi hétvégén. Én felettébb támogatom az ötletet.
Esetleg mégvalaki?
Kalóz 6718 2005. július 24. 19:59
Válasz erre
Mekett!
Köszi. Én úgy emlékeztem, hogy tavaly volt valami. Hiába, öregszem ... nna
Mekett 6717 2005. július 24. 18:53
Válasz erre
Kalóz!

Sajnos már 3 éve nem rendeznek a fiúk! :(
Kalóz 6716 2005. július 24. 18:52
Válasz erre
Mekett!

A nyíregyházi kiállításról nincs valami híretek? Augusztus végén szokott lenni.
Mekett 6715 2005. július 22. 14:43
Válasz erre
Sziasztok!

A Versenyek rovatba felkerült a lenti, augusztusi kiállítás kiírása.
Prowler 6714 2005. július 15. 15:30
Válasz erre
Sziasztok!
Nem szoktam ezt a fórumot olvasni, de most megtörtént, gondoltam írok pár sort ha már felmerült a nevem. Megtoldom az alábbiakat egy-két első kézből jövő infoval.
Archy!
A gratulációt köszönöm, sajnálom ha félre értetted a helyzetet. A gárdonyi versenyen egyébként most voltam először, és pont ezért hoztam el az összes vállalható makettem (3db:))kiállítani. Np.
Bombraider!
Köszönöm a hozzászólásod, veled ellentétben én nem tudok mindenütt ott lenni.;)
Pontosítás kedvéért: hoztam még egy Plymouth Prowlert is kiálítani.
Üdv, jó makettezést!
Kiss Zsolt
RaPe 6713 2005. július 15. 15:22
Válasz erre
Felkerült a versenyek rovatba az idei Érsekújvári verseny kiírása.
G-cart 6712 2005. július 15. 13:20
Válasz erre
Sziasztok! Nem verseny ugyan, hanem "csak" kiállítás lesz augusztus elején Lentiben!
Bővebb infó: lentimakett.atw.hu
Üdv: G'
kocka 6711 2005. június 30. 10:58
Válasz erre
ati27 6710 2005. június 29. 21:26
Válasz erre
Kapitány!

Én is részese voltam a szervezésnek, lehetséges, hogy az esetedben történt egy kis malőr! Kinek a részéről, nem firtatom! Ha az vigasztal nem vagyok egy nagy harcjárműves, max a tigriseket nézem meg, de a tiedére határozottan emlékszem! Még mondtam is magamnak, ejha de ötletes dolog! És nagyon jól meg van csinálva! Ha gondolod a következő versenyen vígaszdíjjal honoráljuk jó?:) REmélem a sört szereted!:) A Vendégem leszel!:) őŐŐ vagy lehet hogy nem vagy 18?:) Akkor majd még kitalálok vmit!:)
vizes 6709 2005. június 29. 17:46
Válasz erre
Kapitány !

Jól megnéztem a kiállításon a makettedet mert jómagam is kacérkodom a gondolattal, hogy megépítem. A következő dolog tünt fel nekem :

Ifjúsági kategória ( 15-17 éves korig), Junior kategória ( 12-14 éves korig) volt meghírdetve. A mellékelt kép jól mutatja,hogy a nevezési lapon a junior kategóriát jelölted meg ( 22. Harcjármű) a születési év pedig 1990-volt. Ha 2005--ből kivonjuk az 1990 et akkor 15-öt kapunk tehát ezért lettél szerintem átrakva a másik kategóriába,amire a zsűri tagjai fel vannak hatalmazva tudtommal. A nevezési lapon nem volt feltüntetve, hogy melyik hónapban születtél ezért szerintem ez egyértelmű. Legközelebb ezt jelezd akkor nem lehet ezzel gond, mielött bárkit megbántanál a("szemüveget a bírónak") véleményed ilyen féle megnyilvánításával.Szerintem ezért sem a szervezőnek sem a zsűrinek nem kéne bocsánatot kérni, ha ezt a dolgot nem jelzed. A zsűri azért teszi át más kategóriába mert félő, hogy ezzel más versenyzők kerülnének hátrányba és akkor most ők reklamálnának teljesen jogosan.Ne vedd ezt dorgálásnak, hanem legközelebb legyél figyelmesebb amikor benevezed a makettedet. Ennyi
A jármű egyébként nekem tetszett, további jó makettezést kívánok.
Corpus Christi 6708 2005. június 29. 15:27
Válasz erre
C052.JPG méret: 177.2 KB
Kapitány

Írtam neked levelet, ha jól emlékszem tegnap. Kérlek, olvasd el és ha módodban ál válaszolj. Egy pár órával ezelőtt beszéltem Forintos Kálmánnal és ő meg kért, tolmácsoljam bocsánat kérését a malőr miatt.

Archy

Az a makett, amelyet Kapitány készített, tényleg szép. Mellesleg egy felnőtt is megirigyelhetné a kéz ügyességét. Korához képest kiváló munkát végzett. És nem szeretném, hogy egy ilyen baki miatt menjen el a kedve a makettezéstől.

Íme a makett:
Ákos 6707 2005. június 29. 08:57
Válasz erre
Azért nem rossz, hogy a móvári versenykiírás már megvan 2006-ra.
Pl. van egy régóta dobozban pihenő P-47 makettem Verlinden kiegészítővel. Most, hogy láttam kiemelt kategóriában, még van egy évem, hogy megépítsem.
Archy 6706 2005. június 28. 20:29
Válasz erre
Ez esetben elnézést, ha esetleg vádaskodtam volna. Azt hiszem ez a hozzállás a megfelelő, és emberileg helyes. Gratulálok a Szuhojához!
Áron
Bombraider 6705 2005. június 28. 17:38
Válasz erre
Archy!
Zsolti a T-80ast csak kiállítani hozta:) Kicsit etikátlannak érezte volna versenyeztetni:) Egyedül a szuhojt hozta, ami első is lett.

üdv:bomb
Archy 6704 2005. június 28. 17:20
Válasz erre
Hali!
Olvastam Kapitány gondját, baját. Valóban. Előfordulnak ilyen hibák, mert ugye mint általában minden jó dolgot, ezt is emberek csinálják. Azthiszem már arra is büszkék lehetünk, hogy az alább felsorolt zsűritagok mustrálták munkáinkat. Az olyan kijelentések meg, hogy "szerintem pedig verte a mezőnyt" véleményem szerint csakis nagyon indulatos pillanatokban nézhetők el. De talán még akkor sem. A zsűri azért zsűri, hogy rangsoroljon. És ahogyan a spotrban a bíróé is, úgy itt a zsűri szava szent. Ha a zsűri azt mondja, hogy nem, akkor nem. Én is felháborodhatnék, hogy szerintem a Pz III-asom a 72-es harciaknál egy harmadik helyet megért volna, meg hogy Kiss Zsolt T-80-asa, ha az volt, és nem keverem össze, tavaj is nyert, akkor idén miért indult? De nem háborodom fel, mert ezek a dolgok nem rám tartoznak. legfeljebbb mérgelődöm egy picit, és nekiállok egy új makettnek. Ezt tudom tanácsolni mindenkinek aki csalódott a zsűri munkájában. Ahelyett, hogy mérgelődnénk, nézzük meg, hogy az első helyezett milyent csinált, és törekedjünk mi is olyanra. Ha meg az nekünk nem tetszik, akkor csináljukn olyant, ami szerintünk jól néz ki, de akkor ne várjuk el, hogy a zsűrinek is tetszen.
Ennyi. Szerintem.
Egyébként én is élveztem a versenyt. Jó volt. Sajna Vasárnap nem lehettem ott, úgyhogy nagyon várom az eredménylistát.
Üdv: Áron
UI: Zsoltot nem akartam megbántani, lehet, hogy nem az Ő T-80-asa volt, és lehet, hogy rosszul emlékszem a a tavlyi évet illetőleg. De nekem így rémlik. Javítsatok ki, ha tévednék!
Miggyuri 6703 2005. június 28. 16:22
Válasz erre
hun.doc méret: 140 KB
Jobb előbb, mint később!
Csillagvadász 6702 2005. június 28. 08:26
Válasz erre
Üdv!A PPS méretcsökkentés és a nevekkel való kiegészítés után felrakásra kerül:)DOlgozok rajt,az összes ebédidőmben:)Igyexem vele:)Üdv:CSV
tray 6701 2005. június 28. 08:24
Válasz erre
Christi!

Azt nem tudtam, hogy szállás ügyben le kell jelentkezni az információs pultnál. Mi egyből a hotelba mentünk, és helyben oldottuk meg a problémát. De most már tök mindegy, ezzel együtt is jól éreztük magunkat. Azt a kétezer plusz forintot meg ki nem sz*rja le?

Más: csak fel kéne rakni azt a pps-t, nem?

tray
Corpus Christi 6700 2005. június 27. 22:39
Válasz erre
Béla

Nem akartam bántani vallásos érzületedet. De ezen a nick-néven nem változtatok.
Mivel, hogy semmi köze sincs Krisztushoz. Hanem a nevem helytelen leírásából fakadt.

Üdvözlettel
Bódi Krisztián
Kapitany 6699 2005. június 27. 21:13
Válasz erre
Köszönöm, hogy válaszoltál üzenetemre!

Ma már biztos másként írtam volna, de tegnap szomorú voltam. Igazán nem a zsűrit akartam személy szerint bántani - minden tisztelet nekik. Elnézést kérek. A válaszod segített abban, hogy tisztán lássam a dolgot.

Üdv Kapitany
béla 6698 2005. június 27. 21:06
Válasz erre
Krisztián!

Kérlek mellőzd a Corpus Christi nevet. Nekem, s néhány más jó érzésű embernek más jut erről eszébe.

Köszönöm!
béla
Corpus Christi 6697 2005. június 27. 20:47
Válasz erre
Kapitány

Elnézésedet kérem, de nem a zsűri a hibás, hanem a zsűri elnök. Nevezetesen én.
Sajnos nagyon sok olyan makett volt, ami nem a kategóriájában indult például doboz repülőben neveztek sok feljavított munkát, ezeket át kellet helyezni a megfelelő helyre.
Amúgy én adtam engedélyt a harcjárműves zsűrinek a Renault tankod áthelyezésére. Másik, hogy csak jövőre fogjuk bevezetni a pontozólapok használatát Gárdonyban.

A szemüveget a zsűrinek és a dorgálásoddal kapcsolatba csak annyit, hogy mutass kicsit több tiszteletet, mert például a Forintos Kálmán, Vári Gábor és a Péter Árpád már letettek jócskán az asztalra ahhoz, hogy zsűrizhessenek. A másik dolog pedig, hogy ha szoltál volna bármely rendezőnek az szólt volna nekem és biztosan tudtuk volna korrigálni a hibát.

Amúgy személy szerint nekem tetszett a munkád és ötletes volt a tálalás.

Még egyszer elnézésedet kérem,
Bódi Krisztián

Ui.: merjetek szólni, mert ha nem szóltok, csak forr bennetek az indulat és ez haragot szülhet.
Corpus Christi 6696 2005. június 27. 20:46
Válasz erre
Tray

Az informácios pultnál rajtad kívül mindenki lejelelntkezett 13.00-ig és meg tudta, hogy hol van elszállásolva. Sajnos a Varsa hotel két szobát kénytelen volt vissza mondani csütörtökön, ezért kerültél át az Agárd hotelba. De ha szoltál volna és nem kiakadsz akkor eltudtunk volna helyezni abba az apartmanba ahol voltál ugyan azért az árért. Ugyan is ott ketten vissza mondták a szobájukat.

Bódi Krisztián
Corpus Christi 6695 2005. június 27. 20:00
Válasz erre
Tray

Az informácios pultnál rajtad kívül mindenki lejelelntkezett 13.00-ig és meg tudta, hogy hol van elszállásolva. Sajnos a Varsa hotel két szobát kénytelen volt vissza mondani csütörtökön, ezért kerültél át az Agárd hotelba. De ha szoltál volna és nem kiakadsz akkor eltudtunk volna helyezni abba az apartmanba ahol voltál ugyan azért az árért. Ugyan is ott ketten vissza mondták a szobájukat.

Bódi Krisztián
gabcsa 6694 2005. június 27. 17:09
Válasz erre
Egyetlen kritika,ha megendeditek.Az asztalra kitett maketteket szinte mindig
úgy helyezték rá az információkat tartalmazó papírra,hogy nem lehetett látni
szinte semmit az infóból.A kezdőknek szerintem sok hasznos infót tartalmazó
papirost szabadon kellene hagyni .Szerintem.Remélem nem tűnök okoskodónak..
gabcsa 6693 2005. június 27. 17:02
Válasz erre
Sziasztok!

A gárdonyi kiállítás tényleg nagyon szép és jó volt,nekünk a barátaimmal
(4-en mentünk Várpalotáról) ez volt az első ilyen jellegű rendezvényünk.Sajna
makettet nem vittünk nevezni,ezt utólag már meg is bántuk,jó lett volna kipró-
bálni,hogy mit érünk.Majd jövőre...Gyönyörű maketteket és diorámákat láttunk.
Amatőrként a szánk tátva maradt.Különösen az 56-os magyarországi dioráma nem
volt gyenge...Minden résztvevőnek és szervezőnek gratulálunk,jövőre telálkozunk
ugyanitt!
U.i:A lengyel árusoktól mi sem jöttünk haza üres kézzel...
RaPe 6692 2005. június 27. 16:52
Válasz erre
CSV!

Köszi leszedtem, működik is.
RaPe 6691 2005. június 27. 15:54
Válasz erre
CSV!

Persze! Küldd a rape@nikhok.hu-ra. és még ma felkerül.
Köszi előre is.
Csillagvadász 6690 2005. június 27. 15:44
Válasz erre
Mekett!Felrakjátok az eredményhírdetés PowerPointját?Sztem jó lenne,az eredményekkel együtt:)Hmmm?:)AKár magánban is intézhetjük!
Üdv:CSV
kocka 6689 2005. június 27. 13:06
Válasz erre
Már megtudtad vagy még mindeig nem?
Ha nem akkor szólj és küldök az e-mailedre. Küldeni is tudok.
kocka 6688 2005. június 27. 13:05
Válasz erre
Hát jahh. fél órán át ráztuk egymás kezét mire megkérdezte: "nick neved?". Hát ott halálra röhögtem magam. Pedig már 3. találkoztunk:-)
De sebaj. Öregszel:-)
Mekett 6687 2005. június 27. 08:52
Válasz erre
Szia Andris!

Jól fogsz mutatni benne :)
Ha akadna még olyan ember, aki úgy gondolja, hogy nem tud meglenni egy rendkívül divatos Makettinfós póló nélkül, az nézzen be a Makettinfo topikba. :)

Örülnénk, ha most is küldenétek képeket a hétvégi rendezvényről, a kiállításról, a társaságról, szóval mindenről, amit szépnek, jónak, érdekesnek találtatok. Én könnyen beszélek, mert most csak szegény RaPe csinál mindent, de nemsokára az én vizsgaidőszakomnak is vége :)

Gratula Krisztiánéknak a szervezésért! Nagyon tetszett a hely, bár egy légkondi nem ártott volna :)
Örülök, hogy sok régi és sok új, illetve sok "újramegismert" emberrel találkoztam (hiába, az arcmemóriám a régi :)
És gratulálok minden versenyzőnek, különösen a helyezést elérteknek!!
E.András 6686 2005. június 27. 07:09
Válasz erre
Üdvözlet Mindenkinek !

Én is csak gratulálni tudok a Gárdonyi és Fehérvári csapatnak, nagyon jó versenyt sikerült rendezniük.

Jó volt nagyokat beszélgetni, élvezni a gondtalan két napot, találkozni a jó barátokkal.

Ismételt köszönet,
Egresi András

UI.: Nagyon jó ötlet a makettinfós póló, majdan én is szeretnék vásárolni egyet !
tray 6685 2005. június 26. 18:53
Válasz erre
Sziasztok!

Nekem a szállással volt egy kis gondom. A Varsa Hotelben derült ki, hogy az Agárd Hotelben van a nevemre szoba foglalva, ami kicsit kiakasztott, mert Krisztián ezt elfelejtette említeni az emailben. Nem volt kedvem fél órát gyalogolni Agárdig, úgyhogy a szobát lemondtam, és a szomszédos apartmanban volt szerencsém egy szobát kivenni, kicsit drágábban.

Ettől a malőrtől eltekintve, szerintem egy nagyszerű találkozó volt, és csak gratulálni tudok a szervezéshez! Ja és köszönet Nektek a rengeteg makettért, amit elhoztatok! Remélem lesz jövőre is!

Ha minden igaz, nemsokára láthatjátok a képeimet is.
Kapitany 6684 2005. június 26. 18:36
Válasz erre
Kedves Makettezők, tényeleg jó volt a verseny :)

Először is:
Gratulálok minden makettinfós, és nem makettinfós helyezettnek, és azoknak akik, részt vettek ezen a versenyen. kösznöm az elismerő szavakat, nagyon jólesett. Sajnálom, akivel nem találkozhattam. A verseny rendkívül jó volt, a szállás igazán überkircsi volt, a kocsmák sem voltak drágák, és a börze is nagyon élvezetes volt. Ez a verseny igazán kis talizós verseny volt. A pólok is überfrankók! Krisztián nagyon megszervezte ezt a kis találkozós versenyt, a színvonala nagyon sokkal nőtt az előzőnél.
Amit még hozzátennék, ami számomra.
A diorámám, szépen megálta a helyét, de a másik makettem, hát...
A szállás elfoglalása után, /jó sok kevergés árán :)/ visszamentem, át a vasút állomáson, és keresztül az úton. Vásároltam a lengyelektől, sikerült is vennem pár dolgot :). Kertelés helyett, miután végeztem, felsétáltam az emeltre, mégegyszer szeműgyre venni a maketteket. A diorámám mellett ott állt a Helyezett makett cédula.
Átsétálok a másik terembe, és keresem a makettemet, és azonnal kivert a víz, nem volt a helyén. Valami jó tett lélek, "véletlen" v. készakarva áthelyezte az ifjuságiak hk-jához. természetesen pont akkor ment el a zsűri, mikor sikerült szereznem egy szervezőt, és visszatettem vele. De ami bosszantott, a lapon fel volt tüntetve a ketegóroa, és szerintem meg sem nézte a zsűri, mert ha igen akkor valszeg viszrakta volna, ehelyett ottmaradt, pedig legalább még 7-8 makett elfért volna oda, ahol eredetileg kellett volna lennie.ilyenkor csapott belém, a szemüveget a zsűrinek felkiáltás. De az sem kizárt, hogy nem akarták díjazni, de én ezt nagyon valószínűtlennek tartom :) Szerintem a makettem 21-es katba magasan vert mindenkit :)volt rajta pár apró hiba, de könyörgöm!!! Kíváncsi lennék a pontozólapokra! Ha mégis kiderülne, hogy az ifi katban versenyeztem, akkor dorgálás a zsűrinek. Lehet hogy 90-e vagyok, de még nem tölöttem be a 15-öt :( Ez számomra nagyon nagy csalódás volt, és... Ez igen negatívumnak hatott nálam :) Köszönöm figyelmeteket
Kapitany
Ui: Ezt a malőrt leszámítva frenetikusan jó volt.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79.