/ Fórumok /

Wargame

Kérdések-Észrevételek-Érdeklődések
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
  Tovább >>>
1.,2.
1., 2.
ponty 678408 2020. október 31. 08:46
Válasz erre
DSC_2916
DSC_2916

Kifestettem ezt a kis figurát, aminek igazából sok gyakorlati haszna nincs (mármint egy bogárraj eszik egy embert, nem kalandozó vagy ilyesmi), így egy kis vignettát rittyentettem köré. Jó lesz tereptárgynak.
BToomi 648021 2018. augusztus 20. 17:18
Válasz erre
Plague Champion with Power Fist and Plague Knife
Plague Champion with...
Plague Marine with Blight Launcher
Plague Marine with...
Plague Marine with Boltgun
Plague Marine with...

Sziasztok

Néhány Death Guard a káosz valamelyik bugyrából.
ponty 613629 2016. augusztus 23. 23:17
Válasz erre
törp vasőrök
törp vasőrök
törp vasőrök
törp vasőrök

Készen vannak a törp vasőrség tagjai. Viszont lenne egy problémám. Ti milyen lakkozást ajánlotok, hogy bírja a szállítás, és a játék viszontagságait? Én egyszer lakkoztam egy terraint, másnapra kifehéredett teljesen. (Vallejo akrillal festettem)
ponty 612707 2016. augusztus 2. 11:35
Válasz erre
terrain
terrain
terrain
terrain
terrain
terrain
terrain
terrain
terrain
terrain

Kész is a torony. Gondoltam megcsinálom cserélhetőre a tetejét.
ponty 612370 2016. július 26. 18:41
Válasz erre
5páncél (1)
5páncél (1
5páncél (3)
5páncél (3
torony
torony
torony
torony
torony
torony

Készülnek a megvett törp vasőrök. Illetve készül még melléjük egy rég tervezett projekt, egy romos őrtorony amit a terveim szerint majd az orkok fognak újra használni. Az alapötlet a TES Oblivion romjairól van.
ponty 610578 2016. június 17. 20:48
Válasz erre
próbafotó1
próbafotó1

Elkészült két nemes tünde íjász. Pár hónapja vettem őket, egy wargame figura piacon. Akkor gondoltam, hogy kikapcsolódásnak jók lesznek. Most csak az egyikről csináltam képeket, majd később rakok föl a másikról is.
ponty 605501 2016. március 18. 23:02
Válasz erre
Minas Tirith harcos

Műtét előtt.
Minas Tirith harcos
Minas Tirith harcos

Régi láb vissza, és minta példány kikészítve.
Minas Tirith harcos
Minas Tirith harcos

Új lábbal.
Minas Tirith harcos
Minas Tirith harcos

És közben találtam egy hasonló pózban levőt. A kardhüvely még hiányzik.
Minas Tirith harcos
troll

Ráraktam az eredetire, ami kb egy lyukas pelenkára hasonlított.
troll
troll
troll
csatamén
csatamén
csatamén

élőben szebb egy fokkal
csatamén
csatamén

A katona akihez mértem.
csatamén
black-horse

a minta
black-horse
lobogó

Túl sok lett a Greenstuff szóval a maradékból, egy leendő Rohan lobogót. A hibákat később majd eldolgozom.
lobog

Na kicsit nyugi volt az utóbbi időkben, és még helyet is találtam a játékhoz, szóval a seregemet kicsit följavítottam. Volt egy katonám, akinek az egyik lába hiányzott, a másikat tőből levágták, na hogy még véletlenül se "mehessen" haza veteránnak, gyorsan vissza sebészkedtem a maradék lábát, milliputból pedig pótoltam a másikat elméleti sculpting tudásom segítségével. A kapott troll lánc ágyékkötője meg nem tetszett szóval arra is ment egy kis milliput. Az utolsó egy érdekes eset, mert a vásárláskor, az egyik barátommal úgy vettük a lovasságot, hogy ő az egyik lovat akarta csak. Szóval itt maradtam 4+1 fő lovassággal. Szóval gondoltam kap egy shire mént a kimaradt emberem (így elcsalhatom a paták faragását). Tökéletes nem lett, de úgy is wargamehez kell. A nagyobb hosszan tartó projektek mellett pihentető.
Gerik001 604666 2016. március 7. 08:34
Válasz erre
Nézz körül a inkvizitor.hu forum részén. Tuti írják hol játszanak.
ponty 604591 2016. március 5. 23:53
Válasz erre
Iron Guard (1)
Iron Guard (1

Kis seregem legújabb vitéz harcosai akik elegen vannak egy vár bevételéhez. Valaki nem tudja, hogy Pesten/Kecskeméten ki játszik LoTR Strategy Battle Games-t? Szeretnék olyanokat találni, akik kicsit tapasztaltabbak, és tudnak segíteni a fejlődésben, amikor nem otthon építek valamit.
ponty 602554 2016. február 6. 21:38
Válasz erre
terrain
terrain
terrain
terrain
terrain
terrain

Mivel a haverokkal sikerült jó áron beszerezni egy pár LoTR tabletop figurát, és elkezdük játszani, gondoltam gyorsan összedobok egy terraint, a játékhoz, két nagyobb projekt között. Igazából, még tavaly kezdtem el, egy terrain építő versenyre, de nem fejeztem be több ok miatt. most gondoltam azt a maradékot már kialakítom majd rajta. durván így néz majd ki.
Bogesz 575550 2015. január 6. 21:51
Válasz erre
Átköltöztetem a január 24-ei székesfehérvári wargame bemutatóhoz való adatgyűjtésemet ebbe a topikba, mert inkább ide való, mint a Német harcjárművek... címűbe.

Szóval végre volt egy kis időm foglalkozni ismét a témával. A barátommal, akivel a csatát újrajátszuk, úgy döntöttünk, hogy a helyszín marad Székesfehérvár, de a dátumot kicsit előrébb toljuk, talán egy látogató gyereket jobban megérint a dolog, ha elmondhatjuk neki, hogy 70 éve (mit számít az a pár nap különbség) itt a városban és a környékén ezek, meg ezek történtek. Tehát a helyszín Székesfehérvár, a dátum 1945. január 21-22 lesz.

A "Harcok és Bűnök" 117-118. oldalán van némi infó, de igen kevés, és mindez megtalálható a "Kard a Pajzs mögött"-ben is jóval részletesebben (p. 113-114), ezért inkább csak ezzel a forrással foglalkoztam.

Mivel a játékrendszer, amit használni fogunk, a zászlóalj szintű (vagy egy kicsit nagyobb) összecsapásokat támogatja, ezért egészen le kell szűkítenem a kört.

Először is felrajzoltam magamnak egy vázlatot és a könyv alapján megpróbáltam felírni, hogy 21-én kb. merre helyezkedtek el az alakulatok és milyen irányban támadtak. Ahol volt infó, azt is megemlítettem, hogy milyen harceszközökkel rendelkeztek. Eszerint:

1. A 23. német páncélos hadosztály ÉNY-ról.
2. Az 1. német páncélos hadosztály DNY-ról és D-ről.
3. Az 1. német páncélos hadosztály bal szárnyán a "Huppert" harccsoport: 1 n páncélgránátos ezred + 1/6 páncélos század (10 PzKpwf IV-el) + 37. páncélos utász zászlóalj zöme + 37. páncélos vadász osztály (Marderekkel) + a Ney-SS harccsoport ezred erőben). NY-ról, ha jól sejtem, Úrhida és Szabadbattyán felől talán.
4. Az 1. német páncélos hadosztály jobb szárnyán a 113. német páncélgránátos ezred (először csak a II. zászlóaljjal, aztán a maradék is) + 1/4 páncélos század 8 Párduccal DK-ről Börgönd irányából, illetve ha jól vettem ki, akkor a 113/10. páncélos utász század lövészpáncélosokkal D-ről.
5. A harcot támogatták a 403. népi tüzérhadtest + 100. luftwaffe légvédelmi tüzérezred egy osztálya 8,8 cm-es légvédelmi ágyúkkal és 2 cm-es önjáró légvédelmi gépágyúkkal + a 73. páncélos tüzér ezred.

A várost védte egyrészt a 21. szovjet gárda lövész hadtest (41. gárda lövész hadosztály + 84. lövész hadosztály), véleményem szerint É-i és ÉNY-i irányban. Továbbá a 9. szovjet gárda harckocsi dandár (M4A2 Sherman harckocsikkal) talán NY, DNY és D irányban. Illetve a 69. gárda lövész hadosztály és a 382. gárda önjáró tüzér ezred D és DK irányban.

Namost, már eddig is lehet egy csomó hiba abban, amit leírtam, kérem a hozzáértők szíves kiigazítását, mert egy része csak feltételezés (főleg a támadási és a védelmi irányok).

Kérdéseim, hogy pontosabban lássak:

1. A Huppert harccsoport pontosan hol helyezkedett el a támadás kezdetén, merre támadott, az alárendelt egységek hogyan helyezkedtek el a támadáskor? Milyen járműállománnyal rendelkeztek? Voltak-e lövészpáncélosaik, páncélautóik, ha igen milyenek?
2. Ki állt velük szemben védelemben? (Talán a 21. gárda lövész hadtest, de ennél pontosabb információk jók lennének.) Illetve ezen szovjet erők milyen járművekkel és milyen tüzérségi, illetve páncélelhárító eszközökkel rendelkeztek?
3. A német tüzérség helyzete a városhoz, illetve a támadó egységekhez viszonyítva? Hogyan támogatták a harcot a 8,8 cm-es vontatott légvédelmi ágyúk, illetve az önjáró légvédelmi gépágyúk típusa is érdekelne. Ez utóbbiakat feltételezem, hogy a támadó egységekkel együtt vetették be, hiszen máshogy nem nagyon tudom elképzelni a támogatást.
4. Az 509. nehéz páncélos század honnan indult (volna), és főleg miért nem indult harcba?
5. A légi tevékenységről semmit sem tudok. Egyáltalán az időjárás engedte-e, hogy felszálljanak a gépek? Gondolom nagy légiharc nem lehetett, mert a város ostroma 20 óra körül kezdődött, januárban meg már 17 óra körül is korom sötét van, szóval maximum csatarepülők jöhetnek számításba másnap reggelig.

A tervem az, hogy a Huppert harccsoport harcaiból ragadnék ki egy részletet újrajátszásra, ott vannak páncélosok, gyalogság, páncélvadászok stb. és ott van némi magyar vonatkozás is (Ney-SS), persze ha eltekintünk attól a magyar vonatkozástól, hogy eleve Magyarországi eseményekről beszélünk. :)

Szóval minden segítségnek örülök. Köszönöm előre is.
Bogesz
ponty 573380 2014. december 7. 14:39
Válasz erre
Sziasztok arról lenne szó, hogy kaptam egy zacskó warhammer Ork íjjászt, és azon gondolkodtam, hogy szegény skacokat megvariálnám (A szerencsétlenek a lazán tartott íjat feszítik nyíl nélkül s74.photobucket.com/user/Gareth_tyranids/media/Warhammer%20Quest/101_0177.jpg.html) Szóval, hogy hogyan tudnám meghajlítani a műanyagot, rongálás nélkül, gondolom valami melegítéses lesz a történet. Szeretném kicsit változatossá tenni őket szóval egy párat át alakítanék minimálisan. Gondolom a festésük, mint egy 1/72 figuráé.
csibibacsi 524953 2013. február 9. 19:26
Válasz erre
Az is jól jönne, vagy ha valaki segítene másolatot készíteni.
Bogesz 524618 2013. február 6. 19:32
Válasz erre
Hivatalosan nem kapható külön. Műgyanta másolatot láttam már.
csibibacsi 524591 2013. február 6. 18:02
Válasz erre
Üdv!
Pontosabban:
Csak a talp kellene. Be lehet-e szerezni valahol ? Vagy műgyanta másolatot kell csinálni?

Köszönöm
csibibacsi 524589 2013. február 6. 17:56
Válasz erre
Üdv!

Dwarf cannonhoz csak talpat lehet valahol szerezni, vagy másolni műgyantából?

Köszi
TK01 355528 2012. november 21. 10:17
Válasz erre
Sziasztok!

Többek kérésének eleget téve a wargame.hu/-ra újra feltettük egy réges régen játszott középkori ostrom csataleírását. Íme:
wargame.hu/

Tervezzük a a rómaicsata sorozat felrakását is.

Üdv,
K
Tremere86 355527 2012. február 23. 13:40
Válasz erre
Szisztok lenne egy olyan kérdésem, hogy nem tudjátok e véletlenül, hogy Reaper miniature és Ral Partha figurákat lehet e valamelyik hazai boltban kapni? No meg persze ha lehet akkor melyikben és az hol található?
Előre is köszi a segítséget
Finkoo 355526 2012. január 13. 17:30
Válasz erre
tengersam.blog.hu/2009/05/12/urgardista_kodex_magyarul
a blogon megtalálható több kódex is lefordítva...
Köszönet Dreamer88-nak!
Domokos_Tibor 355525 2012. január 10. 21:07
Válasz erre
Sziasztok urak!

Kicsit összetett lenne a kérdésem hátha tudtok segiteni.Nos most szeretném elkezdeni a Warhammer 40k de nem találok hozzá szabálykönyvet(A Magyar nyelvűt)
hol tudnám megtalálni lehetőleg valami alternativ megoldás érdekelne mert nem szeretném Mo.ról megrendelni.
Előre is köszönöm a reagálásokat.
apuka86 355524 2011. december 6. 15:41
Válasz erre
Sziasztok!

Csak érdeklődésképpen szeretném megkérdezni, hogy Gödöllő környékén valaki üzi-e a wargamme bármyelyik fajtáját?

Üdv:
PEti
Guliver 355523 2010. október 20. 16:15
Válasz erre
Bocs a helyesírási hibákért, mindig ez van, ha gyorsan gépelek!
Guliver 355522 2010. október 20. 16:14
Válasz erre
Üdv Warame-őröltek!
Van 223 db fiurám amiktől szeretnék megválni!
Italeri római lovassáőg 15 db
Italeri római gyalogság 37+68 db
Italeri gall lovasok 15 db
Italeri gall gyalogság 38 db
Revell gall gyalogság 50 db
A fiurákat levágtam az öntőkeretről és a rómaiak festését is elkezdtem, de semmi javíthatatlan...
Egyben adnám el.
Akit érdekel az assurea@freemail.hu címen érdeklődhet.
Guliver
jozsibácsi 355521 2010. március 16. 15:58
Válasz erre
Sziasztok!
Festett,talpalt 1/72-es német orosz figurák,német, orosz, magyar járművek ,repülők eladók.jb
jozsibácsi 355520 2010. március 11. 17:34
Válasz erre
Sziasztok!
Remélem indul a Flames of War. Jövőhéten indítjuk az első rendelést, s azután havonta.
Ez nem a reklám helye csak, hogy tudd.jb :)
SchaeferZsolt 355519 2010. március 10. 08:25
Válasz erre
Sziasztok!

Új cikkek a wargame.hu-n!
http://wargame.hu/#updates=show;

X. századi frank lovasság:
wargame.hu/ és
wargame.hu/

Horch 108 Type 1a wargame-hez építve:
wargame.hu/

Üdv
Zsolt
gaborka 355518 2010. február 4. 16:39
Válasz erre
Nem hinném. A Perry fivérek csinálták a legtöbb Wargames Foundry és humanoid Games Workshop figurát egyébként, tehát nem újak a szakmában.

c[ ]
Ronin 355517 2010. február 4. 16:30
Válasz erre
Ezek a Perry Miniatures figurák egész szépek! Utána kéne néznem, ithon beszerezhető -e.
www.perry-miniatures.com/index2.html
gaborka 355516 2010. február 4. 12:07
Válasz erre
28mm-esek, valamivel kisebbek és karcsúbbak a GW figuráknál. De amúgy a szamurájok leggyakrabban más szamurájokkal csatáztak, úgyhogy egy sereggel is el lehet ökörködni, amíg valaki nem kezd el Ming-kori kínai vagy koreai sereget gyűjteni (amire mifelénk nem sok esélyt látok).

c[ ]
Guliver 355515 2010. február 3. 19:19
Válasz erre
Nos én a Feleségem próbáltam rábeszélni. Nem sok eredménnyel. De még nem adtam fel!
Ronin 355514 2010. február 3. 18:52
Válasz erre
Engem mondjuk nem zavart volna hogy más nem szamurájkodik. Némi szabályegyeztetés után nekirontottam volna Bretóniának is...:) Mondjuk az ismeretségi körömben erre a csatára lett volna a legnagyobb esély.
Guliver 355513 2010. február 3. 18:44
Válasz erre
Én tulajdonképpen azért álltam le az egésszel,mert senkit nem találtam, akit érdekelt volna a szamurájcsatázás.
Gaborka, nekem 1:72-es Zvezda figuráim vannak, amikről írsz azok milyen méretüek?
gaborka 355512 2010. február 3. 17:11
Válasz erre
A Five Rings figurákat az AEG nevű cég gyártotta, nekem van belőle kb. 100. Sajnos ezek kicsit fantasy jellegűek, de egy részük történelmi sereghez is jó. Hiteles szamurájt gyárt a Dixon, több korszakból is, és a Perry Miniatures (meg még amit nem ismerek).

c[ ]
Ronin 355511 2010. február 2. 21:43
Válasz erre
Ó igen Rokugan, és az Öt Gyűrü Legendája! Annak idején egy lendületből olvastam végig mind a hét kötetet. Volt szerencsém hozzájutni egy tucat Warhammer méretű szamurájhoz, ezek állítólag Five Rings figurák. El is terveztem hogy a W.H. rendszerében elkészítem az első szamuráj sereget, persze a könyvbéli klánok színeiben. Ez persze máig terv is maradt...:)
Ronin
Guliver 355510 2010. február 1. 20:21
Válasz erre
Nincs mit,Ronin!
Valójában jóval korábban olvastam a kérésed,de csak tegnap találtam meg ezt a szabályt és rögtön Te jutottál eszembe.Én is régóta kerestem valami hasonlót,de semmi...Így hát jobb híjján nekiláttam magam kidolgoni egyet (persze sehol sem tartok), de én inkább fantasy világba helyeztem a szamurájaimat, ahol orkok, trollok és akár zombik is lehetnek ellenfelek.Ha olvastad a Rokugan könyveket akkor tudod mire gondolok.
Hali
Guliver
Ronin 355509 2010. január 31. 22:04
Válasz erre
Köszi Guliver!
Elég ígéretesnek tűnik, alig várom hogy átrágjam rajta magam. Ennyi idő után már nem is számítottam válaszra! Bár jobban belegondolok, a 2007-es üzim még nem került hátrébb az oldalak között. OK Srácok, most már felpöröghet a topic...:)
Ronin
Guliver 355508 2010. január 31. 21:43
Válasz erre
Szia Ronin!
Ha nem találtál volna szamuráj szabályleírást az üzeneted beírása óta, akkor nézd meg itt:
wargame.hu/documents/Daimyo.pdf
Guliver
Hrothgar 355507 2010. január 31. 21:28
Válasz erre
PICT0150

Kb. 1:48-as mérettel azonos, de mégsem-vagy mégis?
PICT0150
PICT0152

Kb. 1:48-as mérettel azonos, de mégsem-vagy mégis?
PICT0152

Üdvözletem!
Nemrég személyesen látogattam el a Finkoo által webshopként küldött "Kristálycsarnok" elnevezésű helyre. Kezdetnek beszereztem 5db Cadiai IG figurát és sok örömömet lelem a velük való foglalkozásban. Úgy érzem, hogy most élem második gyermekkoromat! :D
Nem vagyok profi makettező-ez az első elkészült figurán is szembetűnik, de nekem tetszik, amit csináltam és ez új lendületet ad a folytatáshoz.
És még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget!
Csillagvadász 355506 2010. január 31. 18:37
Válasz erre
DSCF2509
DSCF2509
DSCF2505
DSCF2505
DSCF2510
DSCF2510
DSCF2503
DSCF2503

Üdv Kollégák,
ismét egy nagyvas az Iron Kingdoms világából, élőholt seregem egyik büszkesége, a Deathjack ;)
(bocs, van vakus meg vakutlan, így este megint pocsék fotózni...)
CSV
Roadblock 355505 2010. január 21. 12:48
Válasz erre
Regen volt... mar a memoriam sem a regi...
Rhinora emlekeztem...

"nem a feltétlen győzelem a fontos " --- hat mar hogy a fenebe az lenne a fontos
;)
Finkoo 355504 2010. január 21. 12:18
Válasz erre
az IG-nek nincs Rhinoja... a csapatszállítót Chimeranak híjják arrafelé... :)

Hrothgar
most melóban vagyok... otthonról elküldöm...

ha igazán szeretnél játszani, soha ne a harci érték miatt válassz, hanem azért válassz egy fajt, mert azonosulni tudsz az eredettel, a kinézet tetszik, megfog a sztori... ezeket a figukat akkor is tudod majd szeretni, ha kikapsz... és igazából ezt szeretni kell... nem a feltétlen győzelem a fontos (bár vannak versenyek is, ahol igen...), hanem hogy jól érezd magad...
Hrothgar 355503 2010. január 21. 11:54
Válasz erre
Egyelőre még csak az érdeklődés\tájékozódás szintjén vagyok. Igazán még azt sem döntöttem el, hogy belekezdek-e egyáltalán a makketezésnek ebbe a fajtájába.
Az IG... hát igen. Tudomásom szerint a járműveik nélkül igencsak lecsökken a harci értékük... Az ellenfél helyében szerintem én is először a gépparkot próbálnám csökkenteni. (Bár aki még nem játszott, és most tudakolódik a dolgokról az könnyen beszél :) ->értem itt magamat)
Roadblock 355502 2010. január 21. 10:56
Válasz erre
Ha IGvel akarsz jatszani, akkor sok jarmuved kell, hogy legyen !
Az egyik haveromnak volt IG csapata (is) - egy darabig ;), csapatszallitokkal (Rhinokkal), haaat nem volt 1 olcso mulatsag es sok orome sem volt benne, mert az elso korben azokra kezdett mindenki loni es utana mar csak a csupasz feneku katonai maradtak... :)))

Alapvetoen az egyes fajok mas es mas tulajdonsagokkal rendelkeznek, azaz a csapatok is maskappne neznek ki. Pl orkok nagy tomegben jonnek, mert olcsoak, az eldaknak relative gyenge pancelzatu jarmuveik vannak, de furgek, az urgardistak tetotol talpig pancelban nyomjak, de dragak... Jobb korbejarni, mint megvenni egy csapatdobozt es utana rajonni,hogy nem is tetszenek..

Amikor nyomtuk ezerrel, akkor volt egy klubbunk, ahova lejartunk, elvileg open volt, de a szukebb haveri koron kivul alig jott le 1-2 ember. Bereltunk egy pincet ott mentek a csatak. Ennek mar nem is tudom hany eve - szerintem tobb,mint 10...

Ja azt ne felejtsd el, hogy legalabb +1 embert meg kell fertozz, mert egyedul nem annyira mokas... :)
Hrothgar 355501 2010. január 21. 10:11
Válasz erre
Finkoo!
Bár be vagyok jelentkezve, de mégsem látom az e-mail címedet az adatlapodon. Ezúton értsd úgy, hogy küldtem mailt. Amennyiben lehetséges, akkor el tudnád küldeni az ork kódexet? Kíváncsi vagyok. Persze tényleg csak, ha nem nagy kérés.
Mailcím: pallakristof@gmail.com
Üdvözletem!
Hrothgar 355500 2010. január 21. 09:26
Válasz erre
Hát igen.. Épp nézegetem a webshopokat (egyelőre kíváncsiságból) és nem épp pénztárcabarát. Ha csak nem akar hirtelen fogyókúrázni az a bizonyos pénztárca. :)
Bennem még nem alakult ki, hogy ha egyszer nekikezdek, akkor kikkel fogok játszani-> mindenesetre az "Imperial Guard" egységek szimpatikusak-> Mind a szg-es játékokból (Dawn of war sorozat), mind a könyvekből*-vagy könyvből. (Ian Watson-Teljes Warhammer 40000 univerzuma) Persze először utánanézek pár dolognak, és sajnos az anyagiakkal is számolni kell...
Mindenesetre elvileg most jött le pdf-ben a szabálykönyv, és úgy gondolom, hogy ideje áttanulmányoznom.

*Úgy tudom, hogy ez több könyvet foglal magában. (Persze nincs kizárva a tévedés lehetősége)
Roadblock 355499 2010. január 21. 09:08
Válasz erre
Hrothgar,

A Finkoo altal leirtakon tul meg annyit, hogy ha info kell, akkor www.wargammers.hu vagy a GamesWorkshop angol lapjat is megnezheted...

En evekig nyomtam a 40K-t a haverjaimmal, aztan foleg logisztikai okok miatt (ertsd alatta, hogy rengeteg hely kell hozza) lealltunk vele lassan.
BE kell vallanom, hogy rohadt sok penzbe fajt a vegen. En Eldakat gyujtottem anno, meg most is meg vannak a polcon.
Pl az Eldar battleforce dobozom szinte erintetlen. :(
Hrothgar 355498 2010. január 21. 09:05
Válasz erre
Köszönöm szépen a segítséget!
Finkoo 355497 2010. január 21. 07:44
Válasz erre
Hrothgar

ajánlatnám az inkvizitor.hu honlapot, főleg a fórumot! mindenki segítőkész az újakkal szemben... ajánlanám még figurabeszerzés céljából a www.kristalycsarnok.hu webshopot...
amennyiben előzetesen el szeretnél olvasni szabálykönyvet, vagy kódexet nem túl legális pdf formátumban, akkor ajánlanám a wargames.nnm.ru/ honlapot... az űrgárdista kódex magyarul www.easy-share.com/1905151259/SM_codex.pdf itt található...
az ötödik kiadású szabályköny magyarul w17.easy-share.com/1701519975.html itt található...
az ork kódexet magyarul pedig, ha írsz egy mail-t elküldöm neked...
remélem segítettem...
Hrothgar 355496 2010. január 20. 21:29
Válasz erre
Üdvözlet minden olvasónak!
Ezelőtt sohasem foglalkoztatott a "wargame", de nemrég láttam (életemben először) egy meccset->Warhammer 40K (sajnos nem élőben) és, hogy mit ne mondjak... megtetszett a dolog. Viszont lényegében semmit sem tudok az ilyen jellegű játékokról, szabályokról stb stb stb... Magyarul a zöldfülűek között is zöldfülű vagyok. Úgy gondoltam tehát, hogy ezen az oldalon ebben a rovatban érdemes lenne érdeklődnöm a wargame hogyan, s miértje iránt. Így szívesen várok felvilágosítást/tanácsokat/stb. ebben a témában.
Köszönettel: Kristóf
ATTIS 355495 2009. december 20. 14:54
Válasz erre
Köszi szépen én nem találtam de így már o.k.
  Tovább >>>
1.,2.
1., 2.