/ Fórumok /

Modern Magyar Légierő

A topik témája az 1990 utáni Magyar Légierő, annak eszközei, történelme. Sztorik, élmények és fényképek jöhetnek!
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157.
silent8 520610 2013. január 3. 09:27
Válasz erre
Sziasztok!

Ha megengedtek egy észrevételt. Nem biztos, hogy hazudozásról van szó. Gondoljatok bele, hogy a jelen gazdasági helyzetben sok helyre kellene pénz. Viszont a több milliárdos helikopter beszerzést valahogy be kell "adni" a népnek. Nem akarnak egy össz nemzeti fujjogást, hogy miért erre költenek ennyi pénzt. Szóval szerintem inkább nem a jó fiú szerepéről van szó, hanem próbálják "emészthetővé" tenni a több milliárdos kiadást. Ezért megy ez a határozatlanság. Illetve a kormány is félti a hatalmát, nehogy elővegyék őket.
dioevil 520607 2013. január 3. 09:02
Válasz erre
A tv-ben így hangzott: "A helikopterek nem azért kellenek, hogy a katonák játszadozzanak vele, hanem hogy részt vegyenek katasztrófák elhárításában..."
Ezek össze-vissza hazudoznak, mindig olyan állásponton vannak, ami a nyilvánosság felé jófiúnak tünteti őket. Ez egy mocsok szánalmas hazug cég lett, szégyenlem hogy a ht. tagja vagyok (de remélem már nem sokáig).
Zoli 520604 2013. január 3. 08:40
Válasz erre
Sziasztok,
Úgy tűnik, honvédségre nincs szükség, csak katasztrófavédelemre:
www.origo.hu/itthon/20130103-hende-csaba-katonai-helikoptereket-venne-a-kormany.html
No comment...
z
piratvitorla 520365 2012. december 31. 23:42
Válasz erre
Kb 4 éve egy horvát helikopter pilóta százados kollégának megmutattam a repteret szimulátorostul, tornyostul. Azt mondta, ők nem ilyen gazdagok, hogy csak katonák legyenek a reptéren...
boldog újévet
piratvitorla 520364 2012. december 31. 23:40
Válasz erre
Szia
Hajózóknál csak kiválogatták az állomány egy részét. Ha jól emlékszem nálunk is van olyan akit szuhojosnak vettek fel, külön ROB kategória volt. Végül harci helikopteres lett...
üdv
Nyugger 520357 2012. december 31. 21:20
Válasz erre
Sziasztok,

Börgönd ügyben volt taszári rgv.-t kell kérdezni nem helikopterest.
A Szu-25K típus jött volna, bizonyos tartozékokat le is szállították a szovjetek.
Hosszúkás, klf. méretben létezik, szárnya is van és jó nagyot durran dobás után.
Nos, nem rohadt meg a cucc a raktárban mert ügyesen eladta az illetékes elvtárs.
A nemzetközi reptér témában. Számtalan vegyes hasznosítás létezik csak okosan kell tenni. A legközelebbi a graz-i reptér, személyesen évente kb.1-2 alkalommal járok ott. Mit is látok ? Nemzetközi járat, eje.ugrás, vitorlázógép vontatás, kisgépes forgalom és még 2010 előtt egy Draken alakulat is volt a reptéren. Ha arra jártok nézzétek meg a múzeumban az 1996 óta ott állomásozó 4406-os MíG-21MF gépünket.

Egész évben van kabaré, ma speciel nem érdekel.

BUÉK 2013 !
p-51 520351 2012. december 31. 21:04
Válasz erre
Menjetek már kabarét hallgatni!
BUÉK!
p-51 520350 2012. december 31. 21:03
Válasz erre
menjetek m
Kamovos 520347 2012. december 31. 20:53
Válasz erre
Szia piratvitorla!

Igen ezt is mondták.
Csak aztán nem vettek belőle.
De úgy hallottam, a hajózó állomány kiképzését is végre hajtották odakint.
Műszakiakkal nem találkoztam akik kint lettek volna kiképzésen, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehettek kint.

Nekünk is be ígérték, hogy Szentkirályra megyünk, kocsistól, lovastól, áttelepül az ezred.
Végül meg szüntették az alakulatot és a maradéknak pedig, vagyis a gépeknek, Szolnok lett a felszámolás helye.

Üdv: kamovos
piratvitorla 520344 2012. december 31. 20:36
Válasz erre
Szia
Én olyan infót hallottam, hogy a Szu-25-öst vitték volna hozzátok. Meg is kérdeztem valamelyik volt börgöndi hajózót, de ő nem tudott ilyenről...
boldog új évet!
Kamovos 520337 2012. december 31. 19:41
Válasz erre
Kedves kolléga uram.

Sajnos a hadsereg halálra ítélése a rendszerváltás előtt megtörtént!

A nyolcvanas években történt az eset.
Kerékpározok ki a gépemhez hétfőn reggel, a repelőzetes előkészítést végrehajtani, és azt látom, hogy a reptér vasút felőli oldalán, sok sok földmunkagép ácsorog.
Dél környékében mikor ebédhez indultam befelé, már ott állt a két silótornyos beton keverő üzem, és sóder hegyek voltak mellette.

Kedden reggel napkeltével, eje ugrást csináltuk, azon az oldalon voltunk kitelepülve a géppel, és az ejésekkel, mikor azt láttam, hogy kivan karózva körbe minden.
Ebéd után már nem engedtek visszamenni minket, és az ejéseket is letelepítették a kompenzáló beton mellé, mert ott útba voltunk.

A normál füves repterünkkel párhuzamosan,közvetlen a széle mellett elkezdték elhordani a termő réteget.

Nekem szerdára Mezőkövesdre kellet mennem, HDM-re, mert ott volt valamelyik vadász alakulatunknak a Mig-21-el lövészete.
Azt kellet biztosítanunk, lövészet vezető repvezt, írnokot, orvost kiszállítani a lőtér mellé.
Péntek este 8-kor értünk haza, ekkor, már se sóder, se keverő üzem, se munkagépek nem voltak.

Hát így lett majdnem betonos reptér a Mig-29-nek.
Miközben azt rebesgették, hogy ha a beton elkészül, és itt lesznek a kétfarkúak, akkor vagy Szentkirályra, vagy Szolnokra díszlokálnak minket.

Aztán ugye amilyen gyorsan jöttek a KAÉV katonái olyan gyorsan is távoztak.

A CSRP bevonult Fehérvárra a szárazföldi vezérkarba, mi pedig maradtunk a rakétásokkal együtt.

Aztán hipp-hopp elvitték a csirkecombokat Szolnokra.
A Rakétások maradtak egyedül, de nem sokáig, mert azokat Sárbogárdra telepítették.

A laktanyát üresen hagyták, hogy szét lehessen lopni, a fém és egyéb kereskedők örömére.

No persze pár biztonsági őr volt ott civil cégtől, de azok nem mertek mászkálni, mert féltették az életüket.

Aztán mikor minden lepusztult már az Albatrosz repülő egyesület is megvetette a lábát.

Közben kitalálták, hogy nemzetközi repülőteret építenek oda!
Erre volt több tulajdonos is, akik a lóvéval lépve kiszálltak a bizniszből, és maradt az önkormányzat illetve mikor ki volt mellette.
Néha néha keresztbe tettek a zöldek is, mert szerintük Európa legnagyobb ürge populációja van a föld alatt, és a munkákat nem lehet elkezdeni még el nem viszik az ürgéket.
Ezeket az ürgéket egyetemisták össze gyűjtötték, és elvitték!
De nem ingyen!

Miközben a repülő egyesület is elkezdet küzdeni a saját lété ért, mert ugye egy nemzetközi reptér megvalósulása esetén nekik le is út fel is út!

Volt egy honlapja is a reptérnek, a hol ugyan ezt le írtam, és ki voltak akadva többen is, hogy én hogy képzelem, hogy ha ott nemzetközi reptér fog üzemelni akkor miért nem maradhat az egyesület, és miért kéne menniük?

Hát nem tudom ők hogyan gondolták, de én érdekesnek tartanám, mikor a felszálló pálya végére ki gurul egy Boing, meg egy sárkány repülő, miközben a vitorlázó gépet csörlőznék felfelé, csak meg kell várni még a motoros ejtőernyő a tengelyen keresztbe belebeg a hangárjuk elé.

Természetesen, a választások óta a reptérről semmi, hír nincs.
A honlapot már rég befagyasztották.
A repülő egyesület éli az életét továbbra is.

Mondhatnám, hogy szomorú vége lett, egy már a második világháború alatt is fontos reptérnek.

De kár lenne keseregni, mert most legalább még sportrepülés meg van, és saját erejükből, évente képesek legalább két rendezvény is tartani, a saját és könyékbeliek örömére.

Hát szerényen kb ennyi az egyik megszűnt munkahelyemről.
De nem ez volt az egyedüli számomra a seregben.

Ahhoz, hogy megtudjon felelni a kor elvárásainak, legalább három különböző kategóriájú helikopterre lenne szüksége a seregnek.
Még akkor is, ha azt akarják elhitetni velünk, hogy nincs miből.

Üdv: kamovos
Benedek 520291 2012. december 31. 13:39
Válasz erre
Kedves Mindenki!
Kamovos szaktársam!
Azt hiszem,hogy gyerekeink,unokáink ezt a mizériát a "Magyar Népmesék" rajzfilmsorozat keretei között fogják viszontlátni,feltéve ha Jankovics Marcell-nek lesz elég ideje ennyi melléfogásból epizódokat kreálni.
Pl a Robinson helikopterek lennének a " Jöttünk is ,meg nem is,hoztunk is meg nem is" mese hősei.
Vagy hogyan pazaroljuk el helikoptereinket,szakmai ostobaság révén...

Kamovos Szaktárs!
Nem lesz itt már semmi.
Hány repterünk volt?...
Mennyi van?...
Mennyi repülőnk volt?
Most annyi sincs hogy egy ezred létszáma kijöjjön belőle...

Aki akar az továbbra is rágódjon a pletykákon,de még mindíg azt mondom,hogy itt erre most nem lesz pénz.
Hogy lenne ,mikor az étkezdei abroszok mosatására sincs pénz... ja és lenne még pár példám,de inkább hallgatok róla
Kamovos 520289 2012. december 31. 13:36
Válasz erre
Fázis Késébe kerültem!
Mennem kell kocsonyáért anyóshoz!
Ha még itt lesznek a Hsz-ek mikor megjövök, írok némi kiegészítést

Üdv: kamovos
TAMÁS78 520283 2012. december 31. 13:23
Válasz erre
"Itt nem ország nevek a lényegesek, hanem hogy a hadsereg képes legyen legalább az első csapást kivédeni!"

Ez komoly önellentmondás: egész másképp kell készülni egy lehetséges csapásra mondjuk Szlovákiától, Ukrajnától vagy a (divatos szófordulattal) "nemzetközi terrorizmustól". (Ezek részemről csupán légből kapott példák, csak az érezhető különbség kedvéért!)

Persze, a haza védelme az elsődleges cél, de a sikerre vitt stratégiák a történelemben messze részletesebb lehetséges ellenségképpel rendelkeztek ennél az általánosságnál. Ez olyan, mintha egy kórház elgondolkozna azon, mi legyen a következő nagy beruházás és milyen célból, és erre vki azt mondaná: "Hát a betegségek ellen kell küzdenünk!" Ennél azért pontosabb tervezés kell egy óriási volumenű beszerzéshez. :)
Kamovos 520282 2012. december 31. 13:23
Válasz erre
piratvitorla 520280 2012. december 31. 13:22
Válasz erre
"Pontosan ezt a politikusi/tábornoki körben meghatározandó stratégiát hiányolom"

Erre hagy ne írjak semmit :(

"az érdekelne, hogy akik véleményt mondanak a beszerzendő típusokról, azok milyen koncepció mentén teszik ezt?"

Én saját magam az általában óvatos véleményemet
- a jelenlegi feladatrendszerhez és lehetőségekhez alakítom
- szakmai tapasztalatra alapozom (milyen paraméter fontos stb)
- OK, hogy nem csak fekete és fehér van, de azért bizonyos dolgok világosan látszódnak (pl hogy az UH-60 és a Mi-17 jóval többet bizonyított, mint az AW-139)...
üdv
Kamovos 520279 2012. december 31. 13:16
Válasz erre
Szia piratvitorla!

Hát... poénos lenne neked írnám le! :)

Tekintettel arra, hogy mi tudjuk, hogy nem egy, hanem három helikopter kategóriát kellene pótolni.

Csek jelenleg leakadtunk egy adott típusnál. :(

Üdv: kamovos
TAMÁS78 520278 2012. december 31. 13:15
Válasz erre
Pontosan ezt a politikusi/tábornoki körben meghatározandó stratégiát hiányolom, és az érdekelne, hogy akik véleményt mondanak a beszerzendő típusokról, azok milyen koncepció mentén teszik ezt?
Kamovos 520277 2012. december 31. 13:14
Válasz erre
No akkor még egyszer!

A hadsereg számára, a jövőkép a haza védelme, békében, és háborúban egyaránt!
Mindig, mindenkor, a háborúra kell készülnie, és nem a békére!

A tények kimondása, nem arrogáns meg nyilvánulás, csak fájdalmas azok számára akik nem akarják be ismerni!

Itt nem ország nevek a lényegesek, hanem hogy a hadsereg képes legyen legalább az első csapást kivédeni!

Azt, hogy mikor kerül sor idehaza, háborús körülmények közötti bevetésre, nem a hadseregen, hanem a politikusokon múlik!
Mint ahogy sajnos az is, hogy mivel védjék meg az országot.

Mert ők fogják megmondani milyen helikopterek, repülők, egyéb eszközök kerülnek beszerzésre kivonásra.

"A háború nem egyéb, mint a politikai tárgyalások fegyverrel történő folytatása, mely során az ellenséget, el kell riasztani ellenünk irányuló szándékaitól".

Jelenleg.
"Bár seregeink több fronton harcban állnak, mi mégsem vívunk háborút"!
Politikusaink mégis azt állítják, békében élünk nincs okunk félni!

Ez tényleg így is van?
Tényleg nem vív háborút Magyar Ország?
Tényleg nincsenek magyar katonák háborús övezetben?
Tényleg nem kockáztatják háborúban katonáink nap mint nap életüket?

Akkor amiket eddig olvastam, és láttam a TV-ben az valami Scifi sorozat lehetett, vagy selejtes ponyvaregény?

Ha Te is erre gondoltál, akkor nincs semmi gond, csak én nem értettem mit akartál mondani eddig nekem.

Ha mégsem akkor ezt most nem értem!
Elmagyaráznád nekem, hogyan vannak ezek a dolgok?

Üdv: kamovos
G400CDI 520274 2012. december 31. 13:07
Válasz erre
Kedves Csaba!
Véleményem szerint jelenleg a két leghatékonyabb fegyvernem az önjáró tüzérség és a harci helikopter. Az előbbit már megszüntették, az utóbbi most van soron.
Az nem igaz, hogy csak nálunk nagyobb országoknak telik ilyen gépekre, erre a legjobb példa Hollandia (akik egyébként példaértékűek a szememben, bár most ők is leépítenek). ELVILEG a szomszédjukban, Belgiumban is lett véve erre a célra típus, az már más kérdés, hogy ott a polgári gépből átalakított helikopterről kiderült, hogy a feladatára teljesen alkalmatlan, és korrupciós botrány is volt az ügyben. (Milyen érdekes, hogy ugyanattól a cégtől vették a gépeket, akik most nekünk próbálnak eladni...)
A Mi-24 képességeit én nem szólnám le; elég az irak-iráni háborúra gondolni, ahol az AH-1-el többször került szembe, döntetlen állással. (Ha jól emlékszem, 1-1 volt a légi győzelmek aránya, sőt, a Hind egy F-4 Phantomot is lelőtt.) A kialakításából adódóan a fordulóképessége valóban nem olyan jó, mint mondjuk egy Apache-nak, de egyéb téren megállja a helyét. Nyilván a műszerezettséget, fegyverzetet, önvédelmi rendszereket lehet fejleszteni, de ez nem lehetetlen feladat.
Ami a kiadásokat illeti, egyrészt nem értem, hogy amikor volt ebben az országban pénz autópályákra meg szociális hálóra meg stadionokra, miért nem lehetett ilyen dolgokra is költeni. (Meg pl. a BKV buszokra.) Másrészt, bár én csak egy nüansznyi részére látok rá a dolgoknak, ebben az országban sajnos olyan elképesztően magas a korrupció, hogy ha azt csak mondjuk 10%-al csökkentenék, máris jutna pénz fejlesztésekre. És ezt most teljesen komolyan gondolom. Vicces, de inkább szomorú dolog, hogy azt várják, hogy a lakosság önként fizessen be az adósságcsökkentő alapokba, míg ömlik a zsebekbe a pénz. De ez már tényleg nem ide tartozik.
Arra pedig ne hivatkozzunk, hogy nem lesz rájuk szükség. Már többször is hallottam politikusokat nyilatkozni, hogy "az elkövetkező 10 évben nem várható a térségben konfliktus". OK. És mi van, ha mégis? És mi van, ha letelik az a 10 év? Ki fogja vállalni a felelősséget azért, hogy nem lesz ütőképes haderőnk? A háború a politikusok játékszere, ebben egyetértünk, de még a nálunk sokkal kiegyensúlyozottabb térségekben, mint Skandinávia vagy a Benelux államok, is képesek költeni haderőre, mert mi van, ha egyszer mégis szükség lesz rá. Ilyen alapon gátat sem kellene építeni.
Ha meg ennyire az a cél, hogy az árvizeknél segítsenek, akkor nyíltan fel kell vállalni a következményekkel együtt, hogy megszüntetik a Honvédséget, az eszközöket meg át kell adni a Katasztrófavédelemnek.
Üdv.: G400CDI
T.Csaba 520272 2012. december 31. 12:59
Válasz erre
Összegezve azt gondolom,amit itt sokan próbálunk (laikusok ) leírni és Ti (szakmabeliek nem akartok megérteni,mert elfogultan és csak egy oldalról nézitek a dolgot) ,hogy itthon kutató-mentő kell , a békefenntartó pedig a KÜLFÖLDI MISSZIÓKRA értendő!

Egyébként lehet,hogy fiatal vagyok,de nem bolond.Az,hogy ki mikor kezdte az élete és szakmája forgatását,nem feltétlenül jelenti azt,hogy mindenkinél jobban ért valamihez!

A vietnám , afganisztán sántít - bár valóban nem részleteztem,de úgy gondoltam,hogy a az UH-1-es után már néhány fejlettebb típus is hadrendbe állt.A Cobráról köszönöm,de halottam.Az a másik példa.Ami azóta már a Z változatnál tart.Bár pl. izrael is az Apache-ot forszírozza,pedig ha jól emlékszem nekik is volt Cobrájuk.
Az afganisztáni vonalon pedig a Mi-24 hova fejlődött?Új típus néven beleraknak pár új műszert?És ráadásul azt sem a mieinkbe!
Szóval,ha tényleg okosak akarunk lenni és nincs saját ötletünk,akkor nézzük már meg,hogy mit használnak sikeresen a tőlünk nyugatabbra lévő,jól működő,hasonló méretű országok hadseregei.Bár sajnos mostanában ott is sok a korrupciós hír.
És többeknek igaza van , mert ez úgyis meddő eszmecsere.Nem a mi kezünkben van a döntés.Más kérdés,hogy miért hagyjuk már évtizedek óta amit Kamovos is írt?
Persze ez már tényleg nem ide tartozik,meg majd jönnek ellenem a Nemzet Biztonságiak!
:)
Üdv!
Csaba
piratvitorla 520271 2012. december 31. 12:55
Válasz erre
"szerintetek mire kellenek nekünk a katonai helikopterek?"

Ez a politikusok és a tábornokok dolga, hogy eldöntsék...
És ez alapján kell beszerezni a beszerezni valót...
TAMÁS78 520268 2012. december 31. 12:40
Válasz erre
Szerintem te nem érted a kérdést, és ezért vagy kicsit arrogáns.

A haderő képességeit, a katonai potenciált nincs értelme tervezni úgy általában, bárki/akárki ellen, "kitudjamiféle" célokra. A kérdésem az, hogy ki/kik ellen látjuk esélyét a későbbiekben felhasználni a harceszközeinket?

Erre te válaszolhatod Romániát-Ukrajnát-bárkit, lesz, aki egyetért, lesz, aki nem. De minden haditechnika-beszerzést efféle világos jövőképpel kellene kezdeni, csak erre céloztam.
Kamovos 520266 2012. december 31. 12:27
Válasz erre
Te még mindig nem érted ugye? :)

A fegyver, nem béke fenntartásra, hanem háborúra készül.
A béke fenntartás nem hazai feladat, hanem idegen ország területére, mások érdekéből történt katonánk vezénylése!

Mikor volt szükség Magyar Országon békefenntartó feladat ellátása bevetni a saját erőinket?
A hadsereg elsődleges feladata a haza védelme.
Nem pedig idegen hatalmak érdekeinek a képviselete.

Ezt jó lenne egy szer s mindenkorra megjegyezni,(!) és szem előtt tartani!
A hadsereg elsődlegesen a hazai feladok ellátására legyen képes, és csak azután várjuk el tőle, hogy más feladatokat is ellásson!

Ma ez nem így van, mert nálunk a nyúl viszi a puskát, és cipó eszi a nagymamát.

Azt, hogy a fenekünk kivan a gatyából, és emiatt a katasztrófa védelemnek nincsen felszerelése, nem azt jelenti, hogy az ő feladataik ellátását a seregnek kéne megoldani!

Azokban fejlett országokban, ahol szintén van katasztrófa védelem, ott van felszerelés is hozzá!

De!
Ez igaz az egészség ügyre is, ahol ott vannak a helikopterek is, és nem a seregre tolják át ezt a feladatot!

Természetesen gyakorlás képen, adhatnak ilyen jellegű feladatokra is gépeket, de ez része a kiképzésüknek!

Nálunk pedig már kiképzés sincs csak szinten tartás. :(

A többi stimmel.

Üdv: Kamovos
TAMÁS78 520257 2012. december 31. 12:08
Válasz erre
Sziasztok!

Újra feltenném a kérdést: szerintetek mire kellenek nekünk a katonai helikopterek? Milyen békebeli célokra (ezt kb. én is sejtem: kutatás/mentés, teherszállítás) és főleg milyen lehetséges háborús konfliktusra (persze belátható időn belül), konkrétan milyen harceszközök elleni küzdelemre?
vatya1 520250 2012. december 31. 11:59
Válasz erre
Ezeket az embereket nem érdekli hogy hányan éheznek ebben az országban vagy hányan
esnek a bankok áldozatául ön hibájukon kivül,csak az ő zsebük dagadjon (Lásd grippen ügy)ugyan ez lesz a heliknél is,ez nem rólunk szól hanem róluk.
Kamovos 520245 2012. december 31. 11:55
Válasz erre
Szia migi Barátom!

Igazad van!

De akkor azt is tegyük hozzá, hogy hány sport csarnokot, stadiont, sport akadémiát építettek, építenek!

Mert én meg, azt gondolom, hogy ezek helyet lehetett volna nagy javíttatni azokat a dolgokat amik most rohadnak szanaszét!

A sort lehetne folytatni tovább is!
Mert vannak olyan stratégiailag fontos gyárak, amiket a kormányok kiadtak a kezükből!
Ennek köszönhetően nincs cukorgyár, gabona ipar, húsipar!
Nem gyártunk kaját, ha külföld nem ad, éhen döglünk!
Ezek mind, mind rossz, hibás, politikai és önérdekű döntések következménye!
De ez már szín tiszta politika mait tutira törölnék mint moderátor.

Üdv: kamovos
migi 520242 2012. december 31. 11:46
Válasz erre
Tisztelt uraim és barátaim
Engem csak egy dolog zavar az egész vásárlási cirkuszban , hogy mikor itthon a saját kis hazánkban emberek élnek hónapról hónapra segélyből , gyerekek nem esznek napról napra , a 1/3 országnak nincs munkája megélhetése , alapvető dolgokra nincs pénz stb sorolhatnánk akár estig is mire kéne költeni , Akkor nekünk ezek a dolgok a legfontosabbak mire költsünk több milliárdot ,mutassuk meg külföldre hogy igen is jók vagyunk ? egy külföldön lévő egyetemnek adunk 4 miliárdot , abból hány iskolás gyerek étkeztetése lenne fedezve ? de ezt is sorolhatnánk , inkább keressék meg azokat akik ide juttatták a hadsereget , eladták a barátoknak a javát és a lomot meghagyták , nálunk ezeket az embereket sose lehet utol érni ? sosincs felelős ?
üdv: migi
Kamovos 520240 2012. december 31. 11:23
Válasz erre
Szia!

Oké!
Akkor, a haza védelmében egyetértünk.
Csupasz fenekünk, üres pénztárcán, és békevágyunk van csak.
Ezt akkor ne feszegessük tovább.

Lehet, hogy Te kötve hiszed.
De ez van.
Az amcsi pilóták Afganisztánban szeretik, és szívesen repülik a Mi-24 helikoptert.
Nem hiszem, hogy egy amcsi helikoptervezető pusztán a média kedvéért nyilatkozta volna amit mondott.
Ráadásul nem volt egyedül ezzel az állításával.

Tehát én Mi-8-ról nem beszéltem!
Az egy szállító helikopter, amit fel lehet tisztességese fegyverezni, és meg sem kottyan neki.
Páncélzata azért nincsen mert nem harci helikopter!

Látod ez itt a probléma!
Azt írom Vietnám, Te azt írod UH-1!

Hát ez nem így van!

Tény, hogy része volt neki is a fejlesztésben.
De hallottál már az AH-1-ről?
Szerinted ez a típus hogy fejlődött ki,(?)miért szolgált annyi évtizedet a tengerészetnél hajón,(?) és az AH-64 meg miért nem?

Ezt a "kicsit sántít" dolgot részletezed nekem légy szíves a MI-24-el kapcsolatban!
Mi sántít ott?

Ha már említetted a Mi-28 és a KA-50 típusokat.
A Mi-28 elég nyögve nyelős dolog, és nincsenek vele harci tapasztalatok, úgy mint a Mi-24-el.
Ráadásul kezd nagyon drágává válni a fejlesztése is, hogy lehet nem is éri meg az árát.

Hát a Ka-50, és változatait nem nagyon tudom értékelni, mert annak aztán tényleg semmi múltja nincsen, jövője pedig még kevésbé.
Biztos, hogy nem lesz olyan létszámban gyártva mint a Mi-24!

Most komolyan Én vessem ősze a Mi-24 túlélési lehetőségeit! :)
Hát ne haragudj, de neked milyen harci tapasztalataid vannak a típusról? :D
Ha jól számolom, akkor Te még csak 9-10 éves voltál, amikor én már túl voltam ezeknek dolgoknak a megtapasztalásán odakint.
De erről nem kívánok itt írni, de magánban sem.

Üdv: kamovos

Szia!

Lehet, hogy szerinted csak színjáték volt!
De Hitlerre is hibásan azt mondták, hogy az csak egy szobafestő tizedes.
Aztán mit vitt véghez?
Nekem is sok az ismerősöm kint a világban, és körülöttünk!
De egyet jegyezzél meg!
Hiába mondja mnden ismerősöd, hogy az emberek nem értenek vele egyett, és hülyeség amiket a politikusok mondanak!
Mert a hatalom, a hadsereg nem a józanul gondolkodó, egyes állampolgárok kezében van, hanem a degenerált politikusok kezében!
Akik nem képesek logikusan emberként gondolkodni, csak pénzéhes disznókként!

No!
Most megyek porszívózni!
Mert bár a világvégéről megint lemaradtam, de az év vége elodázhatatlanul közeleg. :D

Üdv: kamovos
vatya1 520239 2012. december 31. 11:21
Válasz erre
Igy van, azért köszönöm az eszme cserét mindég tanul az ember valamit,ez meg tényleg borzasztó hogy ennyire rosszul állunk heli ügyben ez nem semmi.további szép napot mindenkinek.üdv...vatya1
Zoli 520237 2012. december 31. 11:12
Válasz erre
Szia,
Vitázni lehet normális mederben, az még nem sértő. Mindenki leírja a véleményét. Én is csak laikus vagyok, azt írom, amit látok, hallok, tapasztalok. És elhiszem azt is, amit Te hallottál. Én nem voltam katona, de az ismerősök elmondásai alapján egyértelműen teljesen értelmetlen volt a sereg fenntartása. Biztos voltak más vélemények is, és olyanok, akik komolyan is vették a feladatukat.
Az reálisan nem tudom megítélni, mennyire volt élethőbb az a rendszer. 5 éve is sokkal jobban éltünk, mint most. Engem az is nagyon zavar, hogy az akkor még fontos emberi értékek ma már senkit nem érdekelnek, tisztelet a kivételnek. De ez más téma, maradjunk meg a helikoptereinknél!
z
silent8 520233 2012. december 31. 10:56
Válasz erre
Viszont a Fico-s dologban 100%-osan igazad van. Ezeket a tényeket nem szabad elfelejteni, és elsiklani felettük. Az, hogy a kormány nem AKAR tudomást venni erről az egy dolog. De attól még a probléma ott van.

üdv
torpokoska 520232 2012. december 31. 10:55
Válasz erre
Nagyon sajnálom, de nem tudom beleszólás nélkül tovább olvasni, az alap kérdés az az: kell-e honvédség/hadsereg, ha nem miért, ha igen mire...
Ha ezekre a kérdésekre köz megegyezés születik, na akkor kell elkezdeni vitatkozni, hogy mit, mennyit, mire stb.
(Ugye arra kérdésre a válasz, hogy mi történik ha nincs honvédség/hadsereg elég elnagyolt, csak egy aprócska részprobléma: mennyit kellene a NATO-nak tejelni?,)
silent8 520231 2012. december 31. 10:54
Válasz erre
Szia! Szerintem is, az kizárható, hogy egy Amerikai inkább Mi-24-el repül mint Apache-val. Meg, hogy egy hind jobban repül egy apachnál. Ez kb olyan, mint, egy tehervonat jobb a TGV-nél. Meg, hogy erős fegyverzete van. Hellfire rakétát tudja használni? Mert szerintem nem. Annál egyenlőre nincs erősebb fegyver az oroszoknak. Főleg nem a mi-24-en. Szeretem a gépet, és biztos strapabíró szerkezet, de azért ne legyünk elfogultak.
Az sem mellékes, hogy mind két gép feladatköre u.a, de két különböző elv alapján tervezték. Az egyiknél kifejezetten a páncélos elhárítás és csapat támogatás, míg a másiknál belepréselték a teheremelést és a kis létszámú deszantolás lehetőségét is. Nyilván azt, hogy melyik jobb, csak azok a pilóták tudnák megmondani, akik repülték mindkét típust. Egyiknek ez másiknak az az előnye. Egyébként meg lehet vitatkozni, hogy orosz vagy nyugati technika a jobb, itt tényleg azt kell eldönteni, hogy mire, mit és mennyiért akarunk használni.
vatya1 520230 2012. december 31. 10:54
Válasz erre
Szia!Kamovos
Egyet értek veled,ebben minden benne van amit le irtál.az 52015ben
vatya1 520227 2012. december 31. 10:46
Válasz erre
Szia!Zoli
Igazad van nem is szeretnék semmilyen szinten vitázni,vannak éntőlem sokkal hozzá értőbb és jártasabb emberek ebben az ügyben,csak amit irtam azt azért irtam mert nekem 1989előtt sokkal élhetőbb életem volt a mostanihoz viszonyitva,van egy barátom aki annó még 21sen szolgált és volt egy számomra is dermesztő mondata,ha bár mely környező ország (meg támadna minket)1óra alatt át vonulnának rajtunk úgy hogy szinte semmit nem tudnánk ellene mit tenni a mai katonasággal és ezt elhiszem neki hisz ő ebben élt dolgozott.
T.Csaba 520226 2012. december 31. 10:37
Válasz erre
De azóta eltelt néhány évtized és elég gyökeresen változott meg a helyzet.
A Ficokról az a véleményem,hogy az egész egy színjáték.És szívből remélem,hogy igazam van! :)
Elég sok szlovák,román és mindenféle ex jugó kollégám volt és ismerősöm van.
Sokszor megdumáltuk ezt a kérdést és mindenki a buta politika játéknak tartotta.
És remélem még egyszer,hogy az egész nemzetük így is gondolja!
Bár abban tökéletesen igazad van (valami ilyesmit olvastam ki a soraidból) , hogy reményekre nem lehet építeni és mindig a legrosszabbra kell készülni,mert könnyen koppanhatunk!
T.Csaba 520223 2012. december 31. 10:29
Válasz erre
Kamovos pont arról próbálok írni,hogy semmink nincs nem ,hogy modern fegyverünk.
A Mi-24-ről annyit ,hogy kötve hiszem,hogy egy amerikai azt nyilatkozná,hogy az igazán harcra tervezett Apache helyett egy igencsak gyéren páncélozott Minyóval menne neki az ellenségnek!Bár a pénz motivált média biztos ilyeneket ír csak,hogy mi olvassuk.
AZ UH-1 kapcsolata Vietnámmal és a 24-es Afganisztánnal kicsit sántít.Igaz,hogy Afganisztán motiválta a 24-est,de annak idején (ha jól tudom) maguk a szovjetek ismerték el,hogy lett 100%-os,amit megfejeltek a Mi-28-as fejlesztésével!
A mi helijeink élettartamát azért számoltam percekben,mert nézd meg,hogy milyen önvédelmi képességeik vannak és vesd össze a lehetséges fenyegetésekkel.Az nem elég,hogy elbújunk egy domb mögé,mert sajnos kb. itt tartunk.
Ennek fényében,ha nem költünk rájuk,de háborúra készülünk,akkor így mi értelme az egésznek.
Kamovos 520215 2012. december 31. 10:14
Válasz erre
Szia!

A tények tények, még akkor is, ha elhallgatják előled!

Nem tudom a Fico név mond-e számodra valamit!
Soha nem tudhatod előre, hogy melyik szomszédunknál jut hatalomra egy nemzeti nacionalista, aki aztán elindítja a gépezetet.
Ki fogja megállítani mondjuk a románokat, mikor a franciák ott vannak mellettük karöltve?
Szerinted?
NATO?
Francia ország NATO tagállam, az EU-ban is vezető szerepe van.
No akkor most kifog megvédeni minket?
Mert hadseregünk az nincs. :(

Franciák mindenben támogatják őket, és ha kicsit vissza emlékezel akkor nekik köszönhetjük, hogy a lecsatolt területeket meg kapták a románok, és a jugok.
Vagy nem így volt?
A csehekkel is ez volt a helyzet, nem?

Üdv: kamovos
Zoli 520214 2012. december 31. 10:11
Válasz erre
Srácok,
Biztos sokunknak eltérő a véleménye, de az egyetlen életképes orosz technika szerintem a Mi-24, kora ellenére. Hasonló típusban kellene gondolkodnunk, de nincs más. Kamovosnak igaza van, elég védtelenek a helikopterek, még kézifegyverekkel is leszedhető bármelyik. A túlélési arányuk tényleg alacsony. De hatékonyság szempontjából sokkal eltérőbbek. Az Apache harcértékét tekintve az egyik legjobb. A másik a Mi-24, ami nekem a szállítókapacitása miatt élvez előnyt. A többi le van maradva tőlük, bár a Mi-28 és Ka-50/52 valós tudásáról semmit nem tudok.
z
piratvitorla 520213 2012. december 31. 10:07
Válasz erre
Persze, én is ezen az állásponton vagyok...
Kamovos 520211 2012. december 31. 10:01
Válasz erre
Te figyel!

Megtudod mondani mit keresnem a szolnoki műszakiak, helikopter vezetők Afganisztánban?
Tudod milyen feladatokat látnak ott el?
Tudod miért van szükség odakint a munkájukra?

Ki mondta neked hogy a Mi-24 felett eljárt az idő?
Mert érdekes módon az Afganisztánban repülő amcsi helikopter vezetők meg azt nyilatkozzák, hogy szívesebben mennének harcba a Mi-24-el mint apaccsal, mert a MI-24 erősebb, jobban lehet vele repülni, és erős fegyverzettel is rendelkezik.

Ja és a harcértéket, nem percekben, hanem bevetések túlélhetőségben számolják!
Ami meglepően alacsony minden típusra számolva!
Ha kicsit utána olvasnál tudhatnád, hogy a Mi-24 fejlesztéseit pont az afganisztáni háborúnak köszönheti.
Mint, ahogy az amcsi helikopterek fejlődésüket a vietnámi háborúnak köszönhetik.

Hol vannak nekünk modern fegyvereink amikkel a mai modern technikával szemben feltudjuk venni a harcot?

Tudod mi a modern fegyver?
A lézerágyúk, amit a németek kipróbáltak, és most kezdenek gyártani, több változatban.
Az a modern fegyver!
De ez nekünk még a Schifi kategóriába tartozik.
Ők pedig pár év múlva körbe rakják magukat vele, aztán szevasz NATO!
Megtudják védeni magukat egyedül is.

Üdv: kamovos
Zoli 520210 2012. december 31. 09:50
Válasz erre
Annyira nem vagyok képben a témában, akkor legyen SAR. De csak azért venni egy típust, az szerintem luxus.
z
Zoli 520209 2012. december 31. 09:49
Válasz erre
Szia,
Hidd el, égetően fontos volt nekik, különben nem kezdtek volna saját fejlesztésbe. Ahogy írod is, 30 éve fejlesztgetik már a típust. Szóval nagyon is kellett nekik. A gond inkább a félresikerült tervezésben van, azért húzzák eddig, meg gondolom a rengeteg beleölt pénz miatt, ami nem térült meg és még mindig nagyon sokat kellene beleinvesztálni. A Mi-28 és Ka-50 is hasonló cipőben jár. Részben egyetértek azzal, hogy a csatahelikopter luxus, szerintem egy Mi-24 féle koncepció lenne a legideálisabb a jelenlegi helyzetünkben, csak nyugati felszereltséggel (az alátétektől és drótoktól kezdve...). Ha lenne pénz, akkor lehetne két külön típus.

Igazad van, tényleg két kézzel szórjuk a pénzt! De ha nem szórnánk, akkor se lenne elég most egy komoly haderőre. Viszont ettől még nem kellene olcsóbb, gyengébb típust választani, amit majd pár év múlva selejtezünk vagy túladunk rajta, mert ez lenne az igazi pazarlás. Akkor inkább kevesebb, de használhatóbb típus legyen.
z
T.Csaba 520208 2012. december 31. 09:46
Válasz erre
Én részben egyetértek veled,és lehet,hogy naiv leszek,de komolyan gondoljátok,hogy minket le fognak rohanni és itt mostanában háború lesz?
És ez nem civil hozzáállás,hanem a globális helyzet ismerete.
piratvitorla 520207 2012. december 31. 09:46
Válasz erre
Szia
Én szállítóhelikopter esetében lecserélném nyugatira, mert ott lenne értelme és költséghatékony lenne.
Harci esetében kb 10 évig meghagynám a 24-est. Nézz keletre: ott van kapásból Ukrajna, ahol az ország lakossága nyugatbarát, a másik fele keletre húz. Ki tudja mi lesz 5-10 év múlva...
T.Csaba 520206 2012. december 31. 09:43
Válasz erre
Most én megint kötekedek.
Mi szükség a Mi-24-re?
Egy mai konfliktusban,mai modern fegyverekkel szemben hány perc! esélye lenne?Ha meg szeretnénk,hogy esélye legyen,akkor mennyi pénzt kéne a modernizációjába fektetni?És a Mi-24 még így is öszvér marad.
Minek pénzt ölni egy olyan dologba ami felett teljesen eljárt az idő,ha annak a pénznek van ezer másik,sokkal fontosabb helye?
Én úgy érzem,hogy néhányotokból a megismert,megszeretett technikához való ragaszkodás beszél és nem a realitásra való törekvés.
Kamovos 520205 2012. december 31. 09:37
Válasz erre
Ja igen!

Meg lehet venni minden szart a katonának!
Kaphat fegyver helyett dugós puskát is az is durran.
Jármű helyett, biciklit azzal is oda lehet érni bárhová.
Repülő helyett seprűt, ha már repülni nincs mivel legalább a reptér legyen lesöpörve!

Csak egy dolgot felejtettetek el!
A hadsereg nem azért van elsődlegesen, hogy a NATO-nak megfeleljen, hanem,hogy megvédje a hazát!

Mi van akkor, ha a Francia ország, Német ország, Olasz ország megelégelik, hogy állandóan az amcsik miatt kell halálba küldeni a katonáikat, és kilépnek a NATO-ból

Akkor ki fogja védeni a mi seggünket?

Ez a hatalmas nagy békevágy elég civiles gondolkodás pont a mi részünkről mikor legalább 3 nemzet szeretne eltörölni miket a föld színéről!

Csak ahhoz, hogy ezt észre is vegyétek nem kéne bedőlni az altatás politikájának.

Egy ország ütőképes hadsereg nélkül, bármikor lerohanható.
Nekünk pedig sem határőrségünk, sem hadseregünk nincsen, főleg nem felszerelésünk a harchoz.

Telelehet rakni a hadsereget Robinzon féle pöcsköszörűkkel.
Csak azért, hogy valami legyen?
De mi az értelme annak, hogy elszórjuk a pénzt olyanra amin alkalmatlan a harcfeladatok ellátására?

A katona mindig a háborúra készül, és nem a leszerelésre, a leszerelés az ország halála.

De ezt csak akkor érti majd meg mindenki, amikor ki irtották az ország lakosságának felét.
Amikor majd azt látja, hogy a szüleit gyerekeit, rokonait a falhoz állították.

Mert hát a háború az a pusztításról és az ölésről szól!
Ezt pedig csak megfelelő fegyverekkel lehet megakadályozni.

Tehát mielőtt azt mondanánk, hogy nem kell tank, nem kell légvédelmi rakéta rendszer, nem kell lokátor rendszer, nem kell repülő, nem kell harci helikopter, nem kell ez nem kell az.
Kikel vonni őket, nem kell helyette más!

Gondoljuk a családunkra, gyerekeinkre, unokáinkra.
Mert ők itt maradnak Magyar földön, még a sok patkány kimenekül külföldi birtokára.

További szép napot!

Üdv: kamovos.
piratvitorla 520204 2012. december 31. 09:30
Válasz erre
A Mi-24-es viszonylag kis költségből még kb 10-15 évig rendszerben tartható lenne, különösen a P változat...
piratvitorla 520202 2012. december 31. 09:29
Válasz erre
Szia
Na a CSAR-ra pont nem jó az AW... Arra elég kevés típus alkalmas...
SAR-ra viszont OK...
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152., 153., 154., 155., 156., 157.