/ Fórumok /

Matrica ragasztás

Hogy ragasszunk matricát?
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11.
cheaster1 127598 2010. december 30. 20:20
Válasz erre
Hello, elösször is kösz a választ. Annyi még, hogy akkor nem vizben áztatom le a matricat, hanem ezzel kenem be és teszem a felületre? vagy felteszem a leáztatott matricát és után feszíttetem ki a Revell Decal soft-tal?

koszi
silent8 127597 2010. december 30. 15:59
Válasz erre
Szia cheaster1! 

Én Humbrolt használtam, de nincs sok különbség!
Igazából ennek akkor van értelme, ha matricalágyítót is használsz, meg ha nagyobb felületre kell matricát felrakni, vagy olyan helyre, ahol a matricafilmrétege miatt nehezen lehet szépen matricázni. Először lakkozz, aztán a matricát be kell kenni matricalágyítóval. Fel kell tenni a matricát,meg kell várni amíg szárad. Utána átkened a matricafeszítővel. Megvárod amíg megszárad. Ha esetleg előfordul, olyan rész ahol nem feszül rá rendesen, ott kend át még 1x. Aztán száradás, és lakkozás.
cheaster1 127596 2010. december 30. 15:42
Válasz erre
Sziasztok,

Az érdekelne, hogy használt-e már valaki Revell decal soft matricasimitot? Ha igen akkor van-e értelme, és hogy kell alkalmazni.

Elöre is köszi
Laller 127595 2010. december 4. 08:33
Válasz erre
Sziasztok!

Érdeklődnék, hol lehet kapni matrica pótlásokat? Szükségem lenne modern német, magyar, izraeli 1:35-ös matricákra (felségjelzésekre).

Előre is köszönöm!

üdv,
sys 127594 2010. március 8. 18:57
Válasz erre
feco01!
430-as hozzászólás, barackdr?
feco01 127593 2010. március 8. 18:50
Válasz erre
Sziasztok!
Segítséget kérek.
Az elkészült matricát egy bizonyos -MICRO Liquid Decal Film /MS-12/
oldattal kell bevonni azt olvastam.
HOL TUDOK ILYEN FOLYADÉKOT BESZEREZNI,RENDELNI?
A MEGAMAKETT.HU-NÁL NINCS!
feco01
Ákos 127592 2010. március 8. 15:42
Válasz erre
Én meg mint grafikus...
Ahol az én munkám végződött, ott kezdődött a tiéd.
juge75 127591 2010. március 8. 14:54
Válasz erre
Nyomdaipari gépmester az eredeti szakmám.
juge75 127590 2010. március 8. 14:54
Válasz erre
Én is.
Ákos 127589 2010. március 8. 13:35
Válasz erre
juge75 127588 2010. március 8. 12:16
Válasz erre
juge75 127587 2010. március 8. 12:14
Válasz erre
Nem tudom, megérné-e, de régebben én is gondolkoztam szita nyomdán.
Képzettségem meg van hozzá, de anyagilag eléggé drága.
Minél több készül, annál olcsóbb a nyomdai termék.
juge75 127586 2010. március 8. 12:12
Válasz erre
Az is nyomtatás, mégpedig szita nyomás.
A fő különbség a festék fajta és az eljárás, ahogyan azt a felületre felviszik.
A tintasugaras nyomtató apró csövecskén át lövelli ki a pigment tartalmú tintát, míg a szita nyomásnál egy finom szita szövetre fény érzékenyített anyagot visznek, erre kerül a szita pozitív (a nyomat 1:1 méretű levilágított és előhívott sík filmje), ezt UV-fénnyel levilágítják, ennek hatására a fényérzékeny réteg ahol a fény éri oldhatatlanná válik, ahol nem, ott kimosható (ott átengedi majd a szita festéket).
Ha kész a szita, keretbe feszítik és felhelyezik a szitanyomó gépbe, vagy kézzel használják.
Fogják a szita festéket (ami sűrűbb a tintánál)és egy gumilappal (rákel) elhúzzák azt a szitán, enyhén rányomva.
Az illesztett felületre csak a szitán át nyomódó festék kerül rá.
Több színnél egy közös tengelyen több szita keret van, ezeket mozgatják körbe.
Fehéret a fedő képesség és szín vissza adás miatt tesznek alá, színekre bontva.
Itt nagyon fontos az illesztés.
Ha külön nyomtatják, mint például a régi KP Mig-21 Mf matricáit, neked kell helyre igazítanod, de minden festék+lakk réteggel vastagodik a matrica.
barackdr 127585 2010. március 7. 19:26
Válasz erre
Szia Feco01!

Nekem van ilyenem még raktáron ha jól emlékszem.
Ha érdekel írj és megbeszéljük.

barackdr
barackdr@altavizsla.hu
feco01 127584 2010. március 7. 18:41
Válasz erre
Sziasztok!
Segítséget kérek.
Az elkészült matricát egy bizonyos -MICRO Liquid Decal Film /MS-12/
oldattal kell bevonni azt olvastam.
HOL TUDOK ILYEN FOLYADÉKOT BESZEREZNI,RENDELNI?

feco01
Ákos 127583 2010. február 28. 12:36
Válasz erre
Sajnos HADvezérnek igaza van: a házilagos matricák nem megfelelő minőségűek.
Nekem a gyári matrica minőséget egy több mint 1 millió forintos speciálisan grafikai célokra készült lézernyomtatóval sikerült egyedül produkálni. Úgyhogy ha lehet, maszkolófóliát vágatok.
A másik dolog, hogy a pirosnál világosabb színek nem fednek jól, így egy sárga betűkből álló felirat elkészítése már nem lehetséges, mert az alatta lévő festék átlátszik rajt a felrakás után.

A tintapatronos vagy a lézernyomtatóval jobb dolgozni?
lézernyomtatóval
A lézer nyomtatóval nem lehet az átlátszó matrica alapra dolgozni?
de ha a matricalap lézernyomtatóhoz való. Ha tintasugarashoz való matricalap kerül lézernyomtatóba, a nyomtatót ki lehet dobni (beleolvad a fólia)
Ha színes/pl.piros/ alapra fehér feliratot akarok rakni akkor melyik matrica alapra kell nyomtatnom?
Természetesen fehéret nem lehet nyomtatni, csak speciális ALPS nyomtatóval. Amerikából lehetett ilyen nyomtatót rendelni, de a gyártását befejezték.
A makettekhez kapott gyári matricák milyen alapra vannak nyomtatva?
A gyári matricák nem nyomtatással, hanem nyomdai úton készülnek
Freddy 127582 2010. február 28. 11:00
Válasz erre
Az az ötletem támadt közben, hogy aláfestek a matricának feketét, illetve fehéret (úgy kb oda, ahol a feségjel fekete és fehér részei lesznek), és ahol nem feszül bele a résbe, ott egyszerűen felvágom szikével. Az árok oldalaira ily módon rásimul, az árok aljában meg előtűnik a festett fekete/fehér. Előny, hogy nem kell olyan pontosan festeni (mert akkor inkább festeném, ugye), és az esetleges árnyalatbeli különbségeket úgyis elfedi az árkok befuttatása.

Nyomtatós matrica: van fehér alapú is, nem? Fehér jelzéseket nem lehet ugyan csinálni vele, és jól ki kell vágni, hogy ne maradjon fehér csík, de az elvileg normálisn fed.
HADvezér 127581 2010. február 28. 10:17
Válasz erre
Szia Freddy és a többiek, akik nyomtatóval szeretnének matricát gyártani...

Elég nehéz dolgod lesz, mivel akárhogy feszíted a matricát a hullámos felület bizony nagy kihívás. Én a maszkoló sablont ajánlom még, de azzal sem könnyebb a helyzet a helyes pozicionálás miatt.
A HAD matricák eleve vékonyak, nem kell hozzá semmi feszítő sem lágyító (átlagos makett felületnél) és főleg a régebbiek, nagyon szakadékonyak. Az újabbak már nem, mert új lakkal és vastagabbra készültek.
Én 48 ban maszkkal készítettem el a katonai Ju-52 változatot, nagyon szép lett. A polgárin túl nagyok a lajstrom jelek, ezért felfújni is nehezebb, de még mindig jobb, mint a matrica felhelyezése. Próbáltam matricával is, de a hullámokba nem mindig maradt bent, kipúposodott. Hiába feszítettem, csak szakadt inkább, mint felvette volna a formát.

Nyomtatós kérdésekre a válasz:

Nyomatóval nem lehet fedő színeket létrehozni, fehéret meg csak maszkkal tudunk felfesteni. Raszteres felületek jönnek létre, amik nem fednek és csúnyák is. Szerintem ígényes makettező nem gondolkodik ilyen megoldásban. Akkor inkább ha a matrica egyedi akar lenni, inkább maszkoljátok ki, vagy rajzoljátok (rajzoltassátok) ki Corelben, amit szeretnétek és plotterrel vágassátok ki.

Ezt csak jótanácsból írtam, mert még mindig a raszteres nyomtatós matricalapok a témák...
Nem tudom meddig tart ez az ígénytelenség még a makettezésben, de remélem eljön az ideje, amikor a minőség kerül előtérbe.
Ezért keresem most már én is a jó minőségű matricagyártókat,akikkel tovább tudok dolgozni. Addig inkább szünetel a HAD matrica gyártása.

Remélem segítettem,

Mindenkinek szép maketteket, jó szórakozást üdv:HADvezér
pulcsi 127580 2010. február 28. 09:53
Válasz erre
Sziasztok!
Csináltam tintasugaras matricát.Egy nap száradás után lekenem fixáloval.Ez után körbe vágva mégegyszer kenjem be az éleket ugye,hogy ne kapja meg a viz?Jól látom?
Pulcsi
feco01 127579 2010. február 25. 18:02
Válasz erre
Helló mindenki!
Segítséget kérek mindenkitől,aki tud segíteni! A matrica alappal kapcsolatban!
A tintapatronos vagy a lézernyomtatóval jobb dolgozni?
A lézer nyomtatóval nem lehet az átlátszó matrica alapra dolgozni?
Ha színes/pl.piros/ alapra fehér feliratot akarok rakni akkor melyik matrica alapra kell nyomtatnom?
A makettekhez kapott gyári matricák milyen alapra vannak nyomtatva?
Mindenki segítségét köszönöm előre is!
Kalóz 127578 2010. február 19. 11:59
Válasz erre
Szisa, Gábor!
Amikor felmerült a Humbrol Decalfixe, többen leírtuk, hogy egy kalap pólyazsír! A foltok eltüntetése nekem csak addig sikerült, amíg az anyag meg nem száradt. Utána hiába csináltam vele akármit. Talán csabee(420) javaslata a festékkel lehet, hogy jó lenne, de a lakkozás nem hiszem, hogy segít, inkább jobban kiemeli a hubát, bár egy próbát megér, ha van kedved foglalkozni vele, persze ne a maketten, hanem egy próbadarabon.
Üdv:
Kalóz
juge75 127577 2010. február 19. 05:56
Válasz erre
Ős régi matrica feszítő: tojás fehérje.
csabbee 127576 2010. február 18. 22:36
Válasz erre
csabbee 127575 2010. február 18. 22:35
Válasz erre
Látod?Erről beszéltem én is a 404/419-ben.Próbáld meg vékonyan egy lakkréteggel,hátha eltűnik.Ha nem,akkor esetleg a míntával azonos színű festékkel próbálj meg odapöttyinteni,hátha eltakarja.Nem akarom a Humbrolt kulázni,de a festékeikkel ellentétben a decalfixük egy rakat kaksi.
Üdv!
kovács_bt 127574 2010. február 18. 21:36
Válasz erre
tud valaki segíteni hogy a humbrol matricafeszítőtől 2 kis fehér folt jelent meg a matricán ha lakkozom ez elfog tűnni? vagy hogyan szedhetem le?. :S
vlevi 127573 2010. február 13. 09:56
Válasz erre
"Sajnálom,de én is kintről kellett hogy megrendeljem"
Lassan szinte mindent :(
Pestet leszámítva nem nagyon válogathat a makettező, és ha rendelni kell, akkor már olcsóbb külföldről rendelni, mint Pestről.
Freddy 127572 2010. február 13. 00:06
Válasz erre
Köszönöm!
Gondolkodtam azon, hogy a magyar felségjelet kimaszkorom, de ahogy a matrica, úgy a maszkolószlag is nehezen menne bele a recékbe.
csabbee 127571 2010. február 12. 20:10
Válasz erre
kovács_bt 127570 2010. február 12. 20:01
Válasz erre
itt egy másik
images.google.hu/imgres
kovács_bt 127569 2010. február 12. 20:00
Válasz erre
csabbee 127568 2010. február 12. 19:55
Válasz erre
Sajnálom,de én is kintről kellett hogy megrendeljem.Igaz több cuccal egyetemben mert a posta többszöröse lett volna mint amibe a cucc került.Próbáld meg esetleg olyantól aki rendel online shop-tól,beszállva a költségbe.
vlevi 127567 2010. február 12. 19:53
Válasz erre
Kár, hogy mifelénk nem lehet kapni, mert a boltban nem volt :(
Csak fényes, de az nem kell :(
csabbee 127566 2010. február 12. 18:47
Válasz erre
Egyezem,a Humbrol enamel higítója okés,+az új matt lakkjuk(a biztonsági kupakos) nagyon ott van.Nem totál matt,hanem inkább kissé selymes.Repülőket csinálok,arra tökéletes.Két-három alkalommal vékonyan szoktam fújni,a végén nagyon szép homogén fénytörést lehet elérni vele.
Kalóz 127565 2010. február 12. 14:36
Válasz erre
Mármint a Humbrol-é? Mert az jó, nekem legalább is bevált. Meg a lakkjai is, csak jól fel kell őket keverni:
Kalóz
Tibcsi 127564 2010. február 12. 14:31
Válasz erre
Freddy,

A HAD matricái nagyon vékonyak, szerintem nem lesz gond a felrakásukkal. Ráadásul a Gunze lágyítóra (zöld címkés) is jól reagálnak, azt is tehetsz rá. De vigyázz, mert a HAD matrica amúgy is elég szakadós a vékony lakkréteg miatt, a Gunze lágyító csak "ront" rajta. :) Tehát csak akkor kend rá, ha már a helyén van és már nem kell mozgatni.

Tibcsi
kovács_bt 127563 2010. február 12. 14:09
Válasz erre
egybe nyugtassatok meg a hígítója jó ugye?
Kalóz 127562 2010. február 12. 12:46
Válasz erre
semmire sem jó. Tulajdonképp ragasztó, amit a matrica alá kéne kenni, de ahol kilóg alóla, ott csúnya fehér foltokat hagy, ami ráadásul letörölhetetlen utólag
Inkább más gyártó termékével próbálkozz! Nekem a Gunze jött be, legalábbis eddig csak azt próbáltam ki. A Humbrol csődje mellett.Pedig a festékjeivel eddig nem volt gondom. A másik ilyen csődjük a Decalfix. Legalább is nálam.:(((
Kalóz
Freddy 127561 2010. február 12. 12:25
Válasz erre
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni én is matrica-ügyben.
Nem olyan soká végre belekezdek egy 1/72-es Ju-52-esbe. Ezt a típust biztos mindenki ismeri, elég fura hullámos bádoggal van borítva az egész gép, ami a maketten is elég hangsúlyos.
Egy hagyományos matricát (HAD magar jelzései) hogyan lehetne ebbe beleerőszakolni? Egyáltalán bele lehetne-e? Ki lehetne nyújtani matricalágyjtóval eléggé, hogy mindenhol szépen feszüljön, vagy torzulnának a jelzések a sok kis hupli miatt?
Legrosszabb esetben marad a fújás, de ha matricával meg lehet oldani, inkább azzal csinálnám.
kovács_bt 127560 2010. február 11. 20:46
Válasz erre
DSCF2168KICSI
DSCF2168KICSI
DSCF2169KICSI
DSCF2169KICSI
DSCF2170KICSI
DSCF2170KICSI

Pedig csak egy-két festékem van humbrol :)
Nálam a festék bevált a matricafeszítő majd kiderül..
csabbee 127559 2010. február 11. 20:29
Válasz erre
Nem tudom,lehet hogy csak a csomagolás új,de a régebbinél volt olyan hogy ha átecseteltem a fóliát,fehér foltok jöttek ki száradás után mint amikor a só kicsapódik.Néha még a lakkozás se tüntette el.
kovács_bt 127558 2010. február 11. 20:22
Válasz erre
Nemár :( annyira rossz?
Marci7 127557 2010. február 11. 20:07
Válasz erre
A Humbrol cuccok nekem sem tetszenek :(
csabbee 127556 2010. február 11. 20:01
Válasz erre
Ez az újabb fajta cucc?Nekem volt jó pár éve Humbrol decalfix,de ment a lefolyóba annyit ért...
kovács_bt 127555 2010. február 11. 19:50
Válasz erre
Pont ma vettem egy Humbrol decalfix matricafeszítőt kapóra jött hogy írtál mert éppen most akartam rákérdezni én is a használatára

egy már kész revell hmmwv ambulance-ra kerülnek fel a kórházi jelzések és az ajtók elég szegecsesek.. most használok először matricafeszítőt kíváncsi vagyok a égeredményre :)
Marci7 127554 2010. február 11. 19:50
Válasz erre
Oké, köszi! Énis szerzek egyet:)
csabbee 127553 2010. február 11. 19:40
Válasz erre
Szia Marci!
Feszítőt általában akkor használunk ha a matricát íves,vagy egyenetlen felületre rakjuk,vagy azt akarjuk elérni hogy esetleg a süllyesztett,vagy kiálló szegecsekre is ráfeszüljön a hordozó film.Általában a keményebb lakkrétegü matricáknál sokat javít a végeredményen(pl:Italeri,Revell matricák).A lágyítóval is hasonló hatást lehet elérni,csak a kettő között a különbség mindössze annyi hogy a feszítőnél a matrica alatt kenjük be a felületet,és kevesebb idő van a matrica beállítására mert ez valójában egy fajta ragasztó anyag.A lágyítót pedig a már beállított matrica felületére szokták felvinni.Mindkét esetben fennál a matrica lakkrétegének a "bőrösödése" de ez ahogy a két vegyszer kifejti a hatását,el fog múlni,és a hordozófilm hibátlanul rá fog ülni a felületre.Persze a jól előkészített alap sem hátrány,mármint egy esetleges fényes lakkréteg.Én a Gunze kék kupakos feszítőjét használom,és az Italeri egyébként rohadt kemény hordozófilmjeit szabályosan beszívta a panelvonalakba ahogy megszáradt.Ha tudod ezt szerezd be,piszok jó cucc.
Üdv!
Marci7 127552 2010. február 11. 19:23
Válasz erre
Sziasztok!
Valamivel nem vagyok tisztában. A Gunze feszítő és lágyítójáról van szó. Konkrétan az a kérdés, hogy mikor kell feszítőt és mikor lágyítót használni?

Köszönöm: M7
szárnyasfejvadász 127551 2010. február 7. 12:46
Válasz erre
köszönöm az infokat.
barackdr 127550 2010. február 5. 17:25
Válasz erre
Szia!

Ha Bp-en nem kapsz matrcát, én tudok neked ajánlott levélben küldeni.
Üres matricalapok lézeres átlátszó és fehér, tintasugaras átlátszó és fehér 22x28cm-es 900Ft/db, 3db-tól 700Ft/db.
A barackdr@altavizsla.hu címen elérsz.

Üdv: barackdr
pulcsi 127549 2010. február 5. 17:21
Válasz erre
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11.