/ Fórumok /

alapitvány

most kezdődik az adóbevallások ideje, és az %-ok rendelkezésének az ideje.
Minden felajánlás számit.
köszönjük
Vadász
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
Amon 379191 2007. december 12. 15:38
Válasz erre
Sziasztok!

lassan újra aktuális lesz a dolog. A "hibák" hiányosságok javítva lettek ez idő alatt?
Akos 379190 2007. január 2. 17:35
Válasz erre
Én is kaptam az APEH-től ilyen tárgyú levelet ma, na meg a szüleim is...
Vadász 379189 2007. január 2. 16:47
Válasz erre
Keresek olyan makettezőt aki az alapitvány körüli levelezésben (jogi részek, fogalmazás) segiteni tudna nekem.

Vadász
xcraft 379188 2007. január 2. 16:43
Válasz erre
Nem is új a topic, bocs, de mivel most kaptam a levelet, arra gondoltam, másnak is jelentkezett a probléma. (ebben nem tévedtem)
xcraft 379187 2007. január 2. 16:39
Válasz erre
Szia Vadász!

Éppen most akartam írni neked mailt, csak a címedért néztem be, és láttam az új alapítványos topicot. Már be is szkenneltem kedvenc APEH levelét, de akkor nem küldöm el, tudod mi a helyzet. Idén is fölajánlanám a tavalyi 1%-át, ha lessz hová, alkossatok valamit.
Üdv: Szilárd
Vadász 379186 2007. január 2. 16:29
Válasz erre
Urak!

Mint Gabi leveléből értesültetek ma rolla, az APEH megint talált valami kifogásolni valót az alapitvány körül.

Sajnos ez úgy működik, hogy valamit kifogásolnak az egyik évben, és amikor potoltad, akkor a következő évben mást találnak. A két időpont között nem értesitenek semmiről.

Az olyan kicsi alapitványok mint a miénk nagyon nehezen indul be. Természetesn meg van benne a saját hibánk is, mert az erre forditható időnk kevés, és zért mindig lépéshátrányban vagyunk.

Sajnálom hogy így alakult.

Vadász
Elektrolakatos 379185 2007. január 2. 16:26
Válasz erre
Nekem nincs 1%-om ! :S:S
Gabi 379183 2007. január 2. 16:13
Válasz erre
Sziasztok!
Ma kaptam egy levelet az APEH-tól, hogy a 2005 évi adóm 1 % nem adják az alapítványnak, mert szerintük az alapítvány nem felel meg valamilyen feltételnek.
Más is kapott ilyet, vagy csak nálam jelentkezett ez a probléma?
Gabi
Lacc 379182 2006. február 22. 12:28
Válasz erre
Hi!

Ma leadtam a papíromat, az 1%-om a tiétek:)
Zolee 379181 2006. február 6. 18:12
Válasz erre
Vadász!

A bejkegyzési számotok mellé kellene a bírósági végzés száma is.(elvileg nem csak szám hanem van betű is, pl.:PTK stb.)

Zolee
Gabi 379180 2006. február 6. 17:56
Válasz erre
Vadász!
A névhez pontosan mit kell beírni?
Gabi
Vadász 379179 2006. február 6. 08:49
Válasz erre
Ne Drogozz, modellezz!

Alapitvány a magyar makettezésért
Az alapitvány céljai:

1. Az ifjúság történelmi, technika történeti és hadtörténeti ismereteinek fejlesztése
2. Az ifjúság kreatív, manuális valamint esztétikai készségeinek fejlesztése
3. A magyar modellező (makettező) kultúra hagyományainak megteremtése és ápolása
4. Helyi és országos modellező (makettező) rendezvények szervezése és támogatása
5. Közösségi és társas kapcsolatok fejlesztése
6. Más nemzetek történelmének, hadtörténetének, technikatörténetének megismertetése a magyar ifjúsággal.
7. A magyar történelem, hadtörtént, technikatörténet megismertetése más nemzetekkel
8. A magyar modellező (makettező) klubok, szakkörök, egyesületek munkájának segítése, támogatása, összehangolása
9. Az ifjúság megismertetése egy olyan szellemi és manuális elfoglaltsággal, ami társadalmi és kulturális hasznossága mellett nevel, szórakoztat, alkot és hasznosan tölti el a szabadidőt
10. A modellezés (makettezés) népszerűsítése mind a nyomtatott, mind az elektromos médián keresztül.
11. A modellezést (makettezést) , mint alternatívát kínálni a drogozás, randalírozás, bűnözés megelőzéséhez, felváltásához.

Az alapítvány vagyonának felhasználása:

Helyi és országos rendezvények anyagi támogatására
Hosszabb távú kiállítások feltételeinek biztosítására
A modellezés népszerűsítésére mind a nyomtatott, mind az elektromos média útján
Továbbképzések, táborok szervezése, mind kezdő, mind haladó modellezők (makettezők) számára
Előadások, bemutatók szervezésére helyi és országos rendezvényeken
Klubok, szakkörök, egyesületek anyagi lehetőségektől függő támogatása.

A kuratórium tagjai:

Lippai Péter képviselő
Zsembera József
Egressy András
Vadász István
Fekete László
Magó Károly
Tömösváry Zsigmond

Kérünk minden olyan makettezőt és magán vagy jogi személyt , akinek szimpatikusak céljaink, hogy támogassa alapítványunkat személyi jövedelem adója felajánlható részével, vagy lehetőségei szerinti felajánlásával.

Az alapítvány számlaszáma: K&H 10402166-21613511-00000000

Bejegyzési szám: 7901

Adószám: 18116382-1-41

Köszönjük hozzájárulását tevékenységünkhöz.