/ Fórumok /

"kötelezés"

feszitő kötelek berakása .
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza  
1.,2.
1., 2.
xcraft 379209 2007. január 15. 13:37
Válasz erre
Warbirds, már gyártom is, köszi, biztosan jó.
notarius 379208 2007. január 15. 13:35
Válasz erre
Conrad folyékony pill ragacs, és rátűzött injekcióstű.
Kalóz 379206 2007. január 15. 13:14
Válasz erre
warbirds!
A pillanatragacs nem igazán tolerálja a vasat! Ha sokat mártogatod az edénybe, előbb-utóbb beleköt :( Más kérdés, he elég nagy cseppet teszel egy üveglapra, és abból mártogatsz. A pazarlás persze mindenképpen létrejön.

xcraft!
A kezdő véget is célszerűbb lenne átmenő furattal készíteni. Nagyobb felület, jobb tapadás. A külső felületeket meg könnyebb eldolgozni, ráadásuzl utólag is festhetők.

Kalóz
lucky 379205 2007. január 15. 13:02
Válasz erre
Én ugyanerre a feladatra egy 25G-s injekciós tűt használok. (Átm 0,5mm)
warbirds 379204 2007. január 15. 12:56
Válasz erre
X! Látom te is fogpiszkálózod a ragacsot...:) Eddig én is azzal csináltam, meg húzott szál darabbal, de néha még azok sem fértek oda pontosan az adott helyre. Nameg aztán a rárakódott rétegek miatt mindig rövidíteni, hegyezni kellett. Nemrég viszont olvastam egy tuti szerszámról. Egy nagyobb zsákvarró tűnek levágod a végét -ahová a szálat fűzöd-, hogy kapj egy villát. Ezt a villát szépen elvékonyítod, beapplikálod egy nyélbe a tűhegynél fogva és már kész is az univerzális ragacsoló. Tisztításhoz csak egy penge kell, amivel lekaparod a megszáradt ragacsot. Kipróbáltam, tényleg jó. Szépen megül a villában a ragasztó és a felülethez éréskor szépen "adagolja" is. Az eszköz mérete pedig a választott tűnek megfelelően alakulhat. Üdv! warbirds
Tibcsi 379203 2007. január 15. 12:54
Válasz erre
Csak egy tipp: én a "gazdaságos"-ban vettem egy tekercs 0,1-es damilt, amin egy fekete párduc embléma volt. Ezt festeni sem kell, mert fekete színű, ez a legtöbb maketthez jó szokott lenni. :)
notarius 379202 2007. január 15. 12:33
Válasz erre
Hmmm, eddig világos. Asszem lassan erőt veszek magamon és nekiállok a Pfalznak.

Part bekötőszemek használatáról esetleg valakinek valami tapasztalat?
xcraft 379200 2007. január 15. 12:05
Válasz erre
HUZAL.JPG méret: 154.3 KB
HUZAL (1).JPG méret: 92.5 KB
HUZAL (2).JPG méret: 90.6 KB
HUZAL (3).JPG méret: 91 KB
HUZAL (4).JPG méret: 93.8 KB
HUZAL (5).JPG méret: 87.5 KB
HUZAL (6).JPG méret: 118.4 KB
HUZAL (7).JPG méret: 112.7 KB
HUZAL (8).JPG méret: 208.2 KB
HUZAL (9).JPG méret: 90.6 KB
HUZAL (10).JPG méret: 70.2 KB
HUZAL (11).JPG méret: 71.1 KB
HUZAL (12).JPG méret: 76.6 KB
HUZAL (13).JPG méret: 78.1 KB
HUZAL (14).JPG méret: 66.6 KB
A folytatás, vagyis a feszítőhuzalok berakása. Létezik ennél szebb kivitelezés, mikor kis réz gyűrűn áthurkolva, az igazinak megfelelően alakítjuk ki a huzalozást. 72-ben azonban ez komoly idegrohamok közepette lehetséges, és nem annyira erős. Ha a stabilitás szempontjából nézzük, ennél nincs jobb, az eredetivel megegyező módon, valóban merevíti a szárnyakat. A valóságos huzalok általában acélszínűek, sötét feketésszürkék. A damyl megfestése nehézkes, mert a sima, fényes felületen gyakran kis gömbökké ugrik össze a festék. Ezért művészolajjal szoktam, 1-es ecsettel megcsinálni, a krémszerűre hígított festék tökéletesen fed a damylon. Az is előfordul, hogy a gép festésével megegyező színűek, fotó alapján célszerű eldönteni.
xcraft 379199 2007. január 15. 10:45
Válasz erre
D.JPG méret: 178.7 KB
D (1).JPG méret: 111.6 KB
D (2).JPG méret: 82.2 KB
D (3).JPG méret: 129.2 KB
D (4).JPG méret: 68.1 KB
D (5).JPG méret: 90.2 KB
D (6).JPG méret: 78.9 KB
D (7).JPG méret: 100.1 KB
D (8).JPG méret: 90.8 KB
D (9).JPG méret: 81.3 KB
Hello!
Akkor az első kézzelfogható képek a huzalozásról. Illetve először a szárnydúcok elkészítése, enélkül nincs mit "kötelezni" A módszer természetesen nem kizárólagos, és ha elégedettek vagyunk a készletben kapott szárnytartódúcokkal, jelentős munkától kíméljük meg magunkat.
Akos 379198 2006. június 24. 20:04
Válasz erre
Másik módszer a kihúzott harisnyaszál 3-4 vagy több szálat csomóba fogva, egyik végét pillanatragasztóba mártva lehet fixálni. Ezt a végét fixen beragasztom a másik végét megfogom, megfeszítem és ahol a feszítés után kiadja a szál közepét egy nagyon kis pötty pillanatragasztóba (amit a másik szárnyra viszek fel) belemártom. 1 sec és megköt, és mindig feszes marad, mivel feszítésnél 20, 30% ot simán nyúlik. A másik jó tulajdonsága, hogy a feszítéshez nem kell erő, ezért nem deformálja el a műanyagot.
Elvetemültebbek próbálkozhatnak a szárnyakba ragasztott U rézdrótokra kötni, ez sem ördöngősség, és nagyon élethű lehet az 1 vh-s gépeknél.
xcraft 379197 2006. június 24. 19:45
Válasz erre
beolvas?s.jpg méret: 49.7 KB
kobra1!

Elég régen feltetted ezt a kérdést, én kb csak 2hete írogatok ide, remélem,
még nem veszítette el az aktualitását.

Az alsó szárnyba zsákfuratot készítek, ebbe beleragasztom a damilt, úgy, hogy a
végét pillanatragasztóba mártom, ezután bedugom a furatba, hagyom megkötni.
Ezután fogpiszkáló hegyével még egy kis ragasztót juttatok a damil tövébe, hogy körbefussa.
Itt fontos, hogy a ragacs friss legyen, vízszerűen folyjon , csak így lehet vele szépen dolgozni.
Mikor ez teljesen megszáradt, átfűzöm a felső szárny lukján, erősen feszítve tartom ( a damil nem szakad el ), és közben pillanatragit csöppentek felül a kibúvónyílásba. Ha száraz abbahagyom a feszítést. Ezután a felső szárny alsó oldala felől is megragasztom, a felső oldal direkt ezért kitágított lukját pedig teljesen feltöltöm ragasztóval.
Száradás után a kilógó horgászzsinórt tűhegyű ollóval, vagy éles szikével a felület síkjában levágom. Utána finom csiszolás, polírozás és már nem is látszik a helye.

Természetesen az, hogy az alsó, vagy felső szárnyba teszel zsákfuratot teljesen mindegy, ezt a gép formája, huzalcsatlakozási helye, festésmintája határozza meg.

Ne használj természetes hajszálat, rézdrótot, ezek idővel meglazulnak, a damil tökéletes, könnyen beszerezhető. Ugyanígy lehet huzalantennákat, kormánymozgató huzalokat készíteni, a lényeg: Egyik oldal fix legyen, a másik pedig feszíthető.

X.
kobra1 379196 2006. március 5. 19:58
Válasz erre
Tudna vki képeket feltenni nekem erről a témával kapcsolatba. mármint a technikákal kapcsoltba? köszi
KossuthLajos 379195 2006. február 14. 13:43
Válasz erre
tray barátunk jó nyomon jár. Most nem találom a képet, amiről ő beszél. következő volt. az alany egy skyraider volt. farokrészbe hátul a testben keresztben beleragasztott egy fém pálcát. abba beleakasztott egy kis rugót, aminek a másik vége a huzal antenna végére volt kötve, ami kiment a gépből, a másik vége pedig fixen be volt rögzítve oda ahová kell. megis mutatta a srác, ujjával nyomogatta az antennát, ami nem szakad el, ráadásul mindig veszes.
warbirds 379194 2006. február 14. 13:25
Válasz erre
Én úgy szoktam, hogy apró furatba ragasztom, amit a pill. ragasztó ugye kitölt. A lyukba a ragasztós szálat illesztem bele, nem utólag pöttyintek oda ragasztót! A farokrészen meg ejtek egy apró bemetszést óvatosan és abba feszítem bele a szálat, majd teljes száradásig feszesen tartom. Csak utána vágom le a felesleget.
De szárny feszítőkötelei esetében a lyukakba aprócska dróthurkokat teszek (drótot szerezhetsz pl. egy rossz 3V-os villanymotor tekercseiből), amit tűhegyen formázok meg. Aztán ezen fűzöm át a szálat és úgy ragasztom. (Az egyik Modell és Makettben anno volt egy jó cikk erről...) Mivel többnyire hajszállal dolgozom, így sokszor "csomót" is kötök az elején, hogy biztosabb legyen a tartása a hurokban. Persze ezt is fixálni kell ragaccsal.
tray 379193 2006. február 14. 12:54
Válasz erre
Egyszer láttam egy képet, egy német gép antennájának a feszítését úgy oldotta meg a srác, hogy a makett farkába belevezette a drótot, és ott egy rugóra rögzítette, ami enyhén húzta a drótot. Talán használható...
kobra1 379192 2006. február 14. 12:47
Válasz erre
Szaisztok!
azért hoztam létre ezt a topikot ,mert bizonyára sokan vannak akik szeretnék elsajátitani a feszitő kötelek feszes behelyezését! én is most csináltam ilyet ,és meg kell hogy mondjam nagyon csunya lett, nem is lett feszes a kötél! és pillanatragasztot használtam.
SZeretném a segitségeteket kérni ezen a téren!
köszönöm!
<<< Vissza  
1.,2.
1., 2.