/ Fórumok /

Szerszámok, szerszámgépek

Ide írhattok tippeket az olykor horror-árú, de sajnos nélkülözhetetlen csodamasinákról és a percek alatt elpattanó szerszámokról
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36.
W123qp 129679 2009. november 28. 08:37
Válasz erre
Neked semmi, de aki eladja, annak aztán jó...
Illetve itt is érvényes a mondás: lósz@r van, akkor veréb is.

De alant már megmondták a tuttit, én Zoltán vagyok, és 15 perc alatt megmondom :-)

Én a Tigrisemre rézből hajtottam, kb. 80-100mm hosszan rezet, ami sokkal keményebb és vastagabb, mint a gyári. Az egyik hajlított él pedig csak 1mm.
Ezt már nem nagyon lehet másképpen meghajtani, talán satuban, de annak ricnizett a pofája, a fogók meg pofája túl kicsik.
vlevi 129678 2009. november 27. 20:25
Válasz erre
Valaki elmagyarázná, hogy miért jó, ha két összecsavarozható fémdarabért kifizetek 5-6000Ft-ot? Főleg, ha a maratások nagyrésze már ki van könnyítve a hajlítás mentén.
Nem nagyon használok maratásokat, csak apróságokra, ezért teljességgel elképzelhetetlen számomra ezeknek az eszközöknek a felhasználhatósága.
vlevi 129677 2009. november 27. 20:22
Válasz erre
Jó szerkezet!
Esetleg bármilyen lendkerekes játékból, vagy akármi szerkentyűből ki lehet "operálni" a megfelelő fogaskereket.
warbirds 129676 2009. november 27. 19:38
Válasz erre
zimmeritező 001
zimmeritező 001
zimmeritező 004

A feje közelebbről
zimmeritező 004
eredmény 001
eredmény 001
eredmény 002
eredmény 002

Üdv Urak!
Ugyan csak messziről ugatom a témát (lévén inkább repülős ), de a múltkori "Hogyan készítsünk zimmerit réteget harckocsira?" eszmecsere során támadott egy ötletem. Némi "sufni-tuninggal" meg is valósítottam ezt a kis szerszámot, amely talán segíthet a kezdetekben. Egy darab ásványvizes kupak, némi gemkapocs, valami középen lyukas rúd és egy ecsetnyél nagyjából elég is hozzá. Az eredményt egy kis levegőn száradó gyurmán szemléltetem. Bővebb információkat majd egy kisebb leírásban közlök jobb fényképek társaságában. :) warbirds
Gabusch 129675 2009. november 25. 16:20
Válasz erre
Ja, látom van a szélén két éles is. Ügyes. És egész olcsó.
lucky 129674 2009. november 25. 15:44
Válasz erre
Gabusch 129673 2009. november 25. 15:26
Válasz erre
Na, ezt összehozni a többélűvel igen fáin dolog lenne. Különösen álltható lemezvastagsággal. :)
W123qp 129672 2009. november 25. 13:25
Válasz erre
lucky 129671 2009. november 25. 13:18
Válasz erre
lucky 129670 2009. november 25. 13:17
Válasz erre
halaci 129669 2009. november 24. 16:39
Válasz erre
Tudnám, hogy hova lett a hozzászólásom nagyobbik fele?

Szóval:

... ha hosszabb (több mint 20 mm) élt kell kialakítani. Egy linóvágóba való, trapéz alakú cserepenge nagyon hasznos, ezzel lehet alányúlni a leszorított darabnak.

2. Egy jó fogó kevés, mert kell vékony a kis darabokhoz, egy hosszú, egyenes oldalú a nagyobbakhoz, és már két profi fogó árából is bőven kijön az 50 dolcsis kütyü. Persze ha valakinek van otthon vagy a dolgozójában, akkor az más, de árban nem versenyképes. Többszörösen hajlított darabokat szintén nehéz fogóval kezelni. Ráadásul a hajlításnál sokszor nem árt, ha mindkét kezed szabad, ez a fogónál meg ugye kicsit nehezen oldható meg.
halaci 129668 2009. november 24. 16:31
Válasz erre
Bocs, hogy belevau, de személyes tapasztalat:

1. Az MS hajlító bőven megéri az árát annak, akinek nincs otthon profi műszerész szerszámkészlete és most ismerkedik a maratásokkal. Nem olyan finoman kidolgozott, mint a profi darabok, de nagyon nagy segítség, főleg, ha hosszabb (20mm
Bubu 129667 2009. november 23. 20:13
Válasz erre
W123qp 129666 2009. november 23. 20:07
Válasz erre
Azt hiszem ami nekem van az kb. 150-es.
De holnap lefényképezem és elküldöm a képet.
Szõkekapitány 129665 2009. november 23. 19:49
Válasz erre
Nálad az igazság. Egyébként én fenntartásokkal fogadom ezeket a hajlítókat, mert szerintem egy jobb fajta (beta, garant, stb.) lapos- vagy kúpos végű műszerész fogóval többre megy az ember főleg apró alkatrészeknél.
Bubu 129664 2009. november 23. 19:39
Válasz erre
Én is a "házi maratásokhoz" használnám!De most rendeltem MS féle 100 mm-est, a fotók alapján nagyon korrekt az áráról nem is beszélve:)
De ha hosszabbat tudsz csináltatni akkor ha jössz még visszatérünk rá!
Hali:Bubu
W123qp 129663 2009. november 23. 19:27
Válasz erre
Megbeszéljük.
Mekkora kell?
Ereszcsatornát hajlítani?

Nekem a Tigrishez kellett sárvédőt hajlítani, de ott a hossz miatt volt szükséges, meg a trombitaréz is merevebb.
Gyári maratásoknál nem nagyon látom értelmét, hiszen eleve ki van könnyítve az anyag, így szerintem egy jó élű fém vonalzó mellett simán meghajlítható. Nóniusznál pár százas ajánlat
Bubu 129662 2009. november 23. 19:17
Válasz erre
Szia Zoli!
Nem hozol egyet nekem is ha jössz hozzánk!:D
Üdv:Bubu
W123qp 129661 2009. november 23. 19:16
Válasz erre
Ezért jó ha az ember karb. vezetőként dolgozik.
Akkor csinálnak neki ingyen... :-P
Mortyi 129660 2009. november 23. 16:28
Válasz erre
Sziasztok!

Köszi a válaszokat, biztos hogy a Lacky-ról fogom megrendelni eddig nekem onnan még egy termékemet sem kellett elvámolni, és azért a free shipping az legalább 20 dolcsi spórolás :)
Még egyszer köszi :)

Üdv Mortyi
Gabusch 129659 2009. november 23. 16:23
Válasz erre
Igen írta, hogy ingyenes a Lucky posta, de ha nem onnan veszi, vagy nem azt, akkor lehet rajta szállítási költség.
Ram 129658 2009. november 23. 15:44
Válasz erre
Nekem szerencsém volt, átjött vám nélkül a csomag, a Lucky-n pedig "free shipping" van a Hold and Fold termékekre...
Gabusch 129657 2009. november 23. 15:33
Válasz erre
Számítsd hozzá az árhoz, hogy ha véletlenül van szállítási költség, akkor adott esetben az is adóalapot képez (az ÁFÁval kb. + 30%), illetve a barátom szerint 700+ Ft-os leveleket küldözgetnek, hogy mehetsz a csomagodért. Persze csak akkor, ha nincs szerencséd és fennakad a vámon.
Ram 129656 2009. november 23. 15:32
Válasz erre
Hát igazság szerint sok különbséget nem látok a 4 és az 5"-es között, én két súlyos és nyomós érv hatására döntöttem az utóbbi mellett:
1, épp nem volt raktáron 4"-es :)))
2, az 5"-es már elég nagy ahhoz, hogy Pz1 és Pz2 maratott sárvédőket hajlítsak rajta (remélem, mert még nem próbáltam), a 8"-est pedig túlzásnak találtam, ahhoz már szinte külön asztal kell

+ az ötösnek valamivel több féle foga van, ami nem hátrány... nézegettem anno a kicsiket, a Bug-ot meg a 2"-est is, de aztán ők kiestek, a már fent említett sárvédő problema miatt...
Mortyi 129655 2009. november 23. 15:15
Válasz erre
Szia Ram!

Köszi a kimerítő tájékoztatást :)
Akkor szerintem marad a The small shop a Lacky-ról :) én a 4" néztem ki az általad említett 5"-os mennyivel tud többet, megéri a plusz 20 dollárt? Én 1/35-ös harcjárműveket rakok össze ahhoz kellene.
A retusbaj topikot ne is mond kész kabaré, egyszerűen nem értem, hogy itt segíteni kellene egymást ötletekkel, tanácsokkal, tippekkel nem pedig kioktatni egymást és a döntés ahogy írtad mindenkinek a szíve joga :)

Üdv Mortyi
Ram 129654 2009. november 23. 13:50
Válasz erre
Sziasztok!
Nekem van MS féle és Small shop-os 5"-os: www.luckymodel.com/scale.aspx hajlító is otthon, jelen esetben azt tudom mondani, hogy minkettő remek, de utóbbi árában azért benne van, hogy iszonyat precízen fekszik fel a leszorító az alapra, a tekerő gombok rugós mechanizmussal vannak ellátva, ami megkönnyíti a pontos illesztést (ujjal rányomva fixálom, és aztán húzom meg a két "gombot", és nem is kell tökig húzni, tart szilárdan), a leszorító "fogak" vagy minek nevezzük jóval laposabbak, így nem csak derékszögig lehet szépen hajlítani, hanem tovább is, ráadásul a leszorító mind a három külső oldalán ezredmilliméteres pontossággal illeszkedik az alaphoz, így ott is lehet hajlítani (az egyik oldalon vannak ott is fogak).
Ezzel nem az MS-t akarom leszólni, vagy bárkit is lebeszélni róla, félreértés ne essék, azzal is elégedetten elműködtem hosszú ideig, de miután megkaptam a Hold&Fold-ot, kicsit hátrébb szorult és csak a nagyobb darabokat hajlítom rajta, ha nincs kedvem előszedni a méretét tekintve nagyobb Hold&Foldot (ja igen, plusz csúszásgátló az alap alján).
Itt is kábé ugyanaz az eset, amin épp megy a hörgés a retusbaj topikban: a Small Shop 70 dollárt kér a szerszámért, míg az MS ennél olcsóbb, az MS-sel is mindent meg lehet csinálni szépen, csak gyakorlás kérdése, a drágább cucc kényelmi szempontból ad pluszokat, meg némi precizitást, mindenkinek szíve joga a választás...
Gabusch 129653 2009. november 23. 13:38
Válasz erre
Bubu a szakember, de a kérdésedre a válasz az, hogy esztergával biztosan nem, mert az nem arra való. :)
Maróval meg gazdaságosan nem. Be kell méretezni, meg kell rajzolni, meg kell csinálni belőle a vezérlőkódot, azt benyomni a maróba, aztán hajrá. Valószínűleg még drágább is lenne, mert rengeteg vele a munka. Persze, ha valaki ingyen megcsinálja, az jó.

Pont ilyet készít itt valaki szerintem 5000 Ft alatt. Támogasd a hazai terméket!
Fotomaratás topic, 221. hozzászólás, képpel. Az alatta lévő hozzászólásban egy telefonszám, talán meg lehet próbálni, bár már két éves.
Mortyi 129652 2009. november 23. 13:14
Válasz erre
Sziasztok!

Na akkor csak, hogy tovább fokozzam a dolgot :)
Bubu, Gabusch!
Én abszolút nem vagyok műszaki ember, de ha mondjuk veszünk egy eredetit azt le lehet másolni ezzel a cnc esztergagéppel? Egyáltalán megéri lemásolni?
Most nem nagyüzemi termelésre gondolok csak egy két darabra! Mert ugye ilyen hajlítót ami profi kb. 50 dolcsiért lehet venni az ugye kb. 9000 ft.
Ezekre gondolok :)
www.perthmilitarymodelling.com/reviews/tools/missionmodels/etchmate.htm www.luckymodel.com/scale.aspx
Ja és a másodikhoz, the small shop a lacky-n free shipping :)

Üdv Mortyi
Bubu 129651 2009. november 22. 23:43
Válasz erre
"Valószínűleg az ördög ott van elásva, hogy bár egy ehhez hasonlót meg lehet csinálni egy karos flex segítségével (elvileg ugye derékszögben vág, illetve némelyik szögben is állítható, valószínűleg nem lesz elég pontos a mikroméretű cuccok hajlításához és ezért alkalmatlan."
Igen pontosan erről van szó!Én nem azt állítom ,hogy nem lehet ilyet házilag is készíteni csak az a kérdés,hogy milyen munkát tudsz vele produkálni.
Szép etét:Bubu
Gabusch 129650 2009. november 22. 22:53
Válasz erre
Azt hiszem, megértettem, ismét köszi.

Valószínűleg az ördög ott van elásva, hogy bár egy ehhez hasonlót meg lehet csinálni egy karos flex segítségével (elvileg ugye derékszögben vág, illetve némelyik szögben is állítható, valószínűleg nem lesz elég pontos a mikroméretű cuccok hajlításához és ezért alkalmatlan.

Igazad van, Mortyi linkelt (#1038), bocsánat.

A reszelt műanyagszar az én 1013-as hozzászólásomban látható olcsóbb 8 GBP (+1 GBP 4 db tartalékpenge + 7 postaktg.) vágógép tartozéka. Egyébként az is messze van a pontostól (különösen eredetileg, alig éri el egy iskolai szögmérő pontosságát), így vannak kétségeim a Mortyi-féle műanyagcucc pontosságával kapcsolatban is. És ebből adódott, hogy úgy véltem, házilag is kivitelezhető. Még mindig nem állítom, hogy akár a fenti módszerrel nem lehet egy annak megfelelőt csinálni, de igazad van, az valóban nem lesz a pontosság netovábbja, így ha az igény, akkor lehetetlen.
Bubu 129649 2009. november 22. 22:35
Válasz erre
Szia!
Látom nem értjük egymást :), na akkor menjünk sorban!
- hogy hány fokos a szög az tényleg mindegy lenne viszont ha 88 fok akkor egy derékszögű alkatrész aminek még 1 oldalát fel szeretnéd hajtani az nem fog megfelelően feltámaszkodni így a hajlításod sem biztos ,hogy jó lesz másrészt a derékszögű szerszámra felhajtott lemezről tudod , hogy az 90 fok ennyi
-a bordák egymástól való távolsága igazad van szintén mindegy, ami viszont nem az a bordák élének szélessége, ha megnézed láthatod , hogy több méret van rajta 1 mm 2 mm 4mm stb, hogy ezek közt a távolság mekkora az tényleg mindegy
-nos valamit elnéztél mivel én hajlítót nem linkeltem be pláne nem műanyagot
-azt írtad ,hogy te még ilyet nem használtál de akkor mibe reszeltél bele?
-a hogyan fogatod be kérdésem a szerszám legyártására vonatkozott nem pedig a kész termékre :a marógép satujába valahogyan be kell fognod ugyebár , most akkor melyik részét marod először a sík lapokat?Vagy a bordákat?Netán a letörést?Ez sem mindegy !
A lényeg szerintem az ,hogy hiába néz ki egyszerű szerszámnak nem biztos, hogy az is!Legalábbis ha pontatlan akkor a vele végzett munka is az lesz.Ezért mertem firtatni ezt a hozzászólásodat:"Szerintem egy közepes lakatos fél óra alatt csinál neked egy ilyet hulladékvasból."
De ha van itt aki készített ilyet az biztosan leírja a dolog uktatóit.
Szép estét:Bubu
Gabusch 129648 2009. november 22. 22:10
Válasz erre
Elöljáróban: nem csesztetni akarlak Bubu, én ezekből a hozzászólásokból rengeteget tanulok, amit ezúton köszönök is.

Az a baj, hogy valószínűleg nem értem az egész működését.

"az extra egész egyszerűen az ,hogy pontos legyen:)"
Mihez képest, illetve milyen okból? (lásd alább)


"A bemarások oldala az alap lemezzel derékszögben kéne legyen az eleje pedig letörve , a bordák szélességéről nem is beszélve!"

Ezeknek mi a funkciója? Ha a bemarás azért kell, hogy jobban hozzá lehessen férni, akkor voltaképpen mindegy, hogy 90, vagy csak 88, esetleg 97 fokos a szög, nem beszélve arról, hogy bizonyos határok között tökmindegy az egymástól való távolságuk. Illetve, akkor nem mindegy, ha emiatt nem lehet oda becsúsztatni a maratást.

Továbbá nem értem, hogy ha egy koszlott műanyaglap meg tudja tartani - nem egyszer, hanem elvileg sokszor -, akkor egy - mondjuk hármas vaslemez, éles peremmel - miért rosszabb erre a célra két tőcsavarra felfogatva. Mert szerintem a műanyagot jobban szét fogja barmolni a maratás, illetve el fog törni, ha nagyon szorítgatják a csavart. Ezt abból gondolom, hogy a néhány hozzászólással ezelőtt belinkelt fullműanyag vágóban van egy műanyaglap (üllő), ami olyan szar, hogy azzal mindent lehet, csak nem vágni rajta. Bele kellett reszelnem, mert egyszerűen a közepén nem ért le a penge. Kettőt adnak hozzá, egyiken sem.

"hogyan fogatod be anélkül,hogy az éleket elcseszd"
Milyen éleket? Egyébként az alsó lemezbe két tőcsavar, a felsőbe két alkalmas lyuk, a tetejére két szárnyasanya. Az általad linkelt műanyagszar pont ilyennek látszik, azzal a különbséggel, hogy valószínűleg az alsó lemezbe van applikálva egy anya és abba teker egyetlen csavart, ami sokkal kevésbé bombabiztos megoldás, mint a tőcsavar. Tudom, mert valami állat anno átalakította a Trabantom hengerfejét tőcsavarosról sima csavarra és nem lehetett meghúzni, ergo feszt kifújt a tömítés mellett. Hengerfejcsere lett a megoldás, onnan kezdve nem is volt vele gond.
Bubu 129647 2009. november 22. 21:47
Válasz erre
A válasz egyszerű te magad írtad,hogy nem vagy lakatos az extra egész egyszerűen az ,hogy pontos legyen:) !A két felület illeszkedése korántsem mindegy , mivel nem kartonpapírt hajlítasz benne hanem 0.1 - 0,2 mmm vastag lemezt, aminél nagy szívás ha hajlítás közben elmozdul azért mert a két felület nem tartja rendesen, anélkül,hogy agyontépnéd a csavarokat .A bemarások oldala az alap lemezzel derékszögben kéne legyen az eleje pedig letörve , a bordák szélességéről nem is beszélve!Csak 1 kérdés a felső leszorító részt pl hogyan fogatod be anélkül,hogy az éleket elcseszd?Persze megoldható de biztos ,hogy házilag nem kínlódnék vele.A munkahelyemen pedig olyan pontatlan a maró,hogy neki sem állnék:)Részemről ennyi volt a hajlító kérdés!
Üdv:Bubu
Gabusch 129646 2009. november 22. 21:21
Válasz erre
Már értem alatta, ha nem a "tömeggyártás" a cél, mert akkor evidens a CNC szerepe.
Gabusch 129645 2009. november 22. 21:19
Válasz erre
Arra tud valaki elfogadható magyarázatot, hogy mi az extra benne? Értem alatta, hogy miért nem mindegy, hogy hol vannak rajta a bemetszések - azaz ágyúval verébre alapon minek kéne CNC maró? Tényleg érdekel, mert sosem használtam ilyet és ha egyszer kéne, akkor legalább tudni fogom.
Bubu 129644 2009. november 22. 21:08
Válasz erre
Hali!
Ezt próbáltam ecsetelni!Ez a tipikusan "ó fél órás munka" és 2 napig betart.:D
Szõkekapitány 129643 2009. november 22. 19:48
Válasz erre
Sziasztok!

Ebben a hajlítóban szerintem semmi extra nincs, 5-ös alumíniumlemezből egy pontos műszaki rajz alapján simán ki lehet marni egy cnc maróval. Otthon viszont tényleg macerás...
Bubu 129642 2009. november 22. 18:17
Válasz erre
sharky 129641 2009. november 22. 14:27
Válasz erre
Gabusch 129640 2009. november 22. 13:38
Válasz erre
Amit én láttam, azt speciel nem találtam baromi bonyolultnak. Tulajdonképpen egy fémlemez volt, benne két tőcsavar. Erre lehetett rátenni egy másik fémlemezt, amelynek az egyik oldalába réseket vágtak, illetve le volt kissé köszörülve, különböző hosszúságú éleket produkálva ezzel. Ezt talán két szárnyasanyával lehetett a tőcsavarokra rögzíteni. Különösebb méretezésről nem beszélhetünk ezáltal. Feladata mindösszesen annyi, hogy a megfelelő pozícióban leszorítsa a lemezt, hogy - mint a képen is látható - pengével alányúlva fel lehessen hajlítani.

Én nem vagyok lakatos, legfeljebb flex-szel tudnék nekiesni, az meg úgy nem eladható. :)
Egyelőre nem érzem ordító szükségét egy ilyennek, mivel nem hajtogatok maratást, de ha nagyon kell, szerintem megoldom magamnak. Pedig nekem csak egy MF70-es maróm van. :)
Mortyi 129639 2009. november 22. 12:55
Válasz erre
sharky!

Az elérhetőséget én is megköszönném!

Üdv Mortyi
Mortyi 129638 2009. november 22. 12:55
Válasz erre
sharky!

Az elérhetőséget én is megköszönném!

Üdv Mortyi
Bubu 129637 2009. november 22. 12:54
Válasz erre
Nem a tulspilázásról van szó , de ha csinálok szerszámot akkor az legyen normális!Ha meg lehet kapni normális áron akkor minek vesződjek vele én (és akkor még lehet,hogy nem is 100%-os)vagy minek boldogítsam a szakembert órákig mire megért ,hogy mit szeretnék meg,hogy mi lesz ez?(ezt meg tapasztalatból mondom)
Legalábbis én így látom,de ha te tudsz ilyet készíteni én tőled is megveszem!:)
Üdv:Bubu
Gabusch 129636 2009. november 22. 12:48
Válasz erre
Ja, ha túlspilázzuk, akkor persze nem. :) Egyébként amit kinéztél, az műanyag. Innen kezdve alumíniumtól acélig szerintem bármi lehet.
Bubu 129635 2009. november 22. 12:46
Válasz erre
Kösz!Tudsz valami elérhetőségét?Esetleg elküldenéd privátban?
Kösz:Bubu
sharky 129634 2009. november 22. 12:45
Válasz erre
Keressétek meg Maklári Sanyit!Ő árul ilyeneket!
Üdv
Bubu 129633 2009. november 22. 12:44
Válasz erre
Ja és a közepesnél azért jobb lakatosnak tartom magam!:D
Bubu 129632 2009. november 22. 12:44
Válasz erre
Ja és a közepesnél azért jobb lakatosnak tartom magam!:D
Bubu 129631 2009. november 22. 12:43
Válasz erre
Ezt kétlem!Az anyaga korántsem mindegy és a párhuzamok és a pontos illesztések miatt nem kevés meló van vele.Egy szaki annyit tökölne vele amennyiért veszel gyárit!Én gondolkodtam rajta ,hogy csinálok de nagyon pontatlan a műhelyben a marógép, ezért döntöttem úgy,hogy inkább veszek.
Üdv:
Gabusch 129630 2009. november 22. 12:24
Válasz erre
Szerintem egy közepes lakatos fél óra alatt csinál neked egy ilyet hulladékvasból. Max. rondább lesz.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36.