/ Fórumok /

Elektronika a makettezésben

Lehet, hogy ez a topik "elsüllyed", de talán ebben a témában is lehet sok hasznos eszmecserét folytatni.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
  Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.
1., 2., 3., 4., 5.
BFMB 726825 2024. július 16. 13:05
Válasz erre
Na, megvettem pár ellenállást, és vettem rendes LEDeket is. Majd lassan forrasztani is fogok...
Gabusch 726732 2024. július 12. 13:01
Válasz erre
Hát, felnőttnek lenni már csak ilyen. :)
Ámbár vannak előnyei is. Csak kevés. :(
BFMB 726730 2024. július 12. 10:34
Válasz erre
Most épp parkolópályán van a dolog, de fogok rajta dolgozni. (Munkakeresés és hasonlók. A felnőtt élet nagyon beleb#szik a fontos dolgokba, mint a hobbik...) Addig lefestem kívülről... (NMM.)
Gabusch 726461 2024. július 2. 13:40
Válasz erre
Csak érdekelne, hogy jutottál-e vele valamire.
BFMB 726276 2024. június 25. 13:28
Válasz erre
Köszönöm a tanácsot! Holnap megyek a szakboltba...
Gabusch 726016 2024. június 16. 11:34
Válasz erre
Megnéztem. Nekem az alanti fajta - vagy ahhoz hasonló van, de mintegy öt éve vettem.

3,3V-tal hajtva 330Ohm ellenállással fél percig simán tudtam fogni, egyáltalán nem melegedett. Mivel nem volt kedvem forrasztani, csak odafogtam drótokkal, órákig nem tudom próbálni, hogy akkor mit csinál. De gondolom, ha nagyon melegedni akarna, azt azért egyből érezni kéne. Javaslom, hogy első körben nézd meg, mit csinál két darab új elemmel, akár ellenállás nélkül. Ha működik és nem melegszik, akkor vegyél egy olyan feszszabályzót, mint amit linkeltem lejjebb és egy 330R ellenállással jónak kellene lennie.
Ha két elemmel is melegszik, akkor viszont szerintem felejtős.

www.ebay.com/itm/315189040235
Gabusch 726012 2024. június 16. 10:28
Válasz erre
Kicsit keresgéltem az Ebayen, hogy nekem milyen LED filamentem van, ha egyáltalán. Ami nekem rendelkezésemre áll, az az a fajta, ami az égőkben van, ezek a sárga rudacskák, nem mellesleg törnek.

COB LED néven futnak és leírás szerint ezek bizony melegednek, akár 85 fokig is. Akkor viszont sajnos, ez makettezésnél felejtős. Ki fogom próbálni, ahogy eljutok odáig.
Gabusch 726005 2024. június 16. 01:19
Válasz erre
Az a nyitófeszültsége, amikor elkezd rajta áram folyni.
Ha kicsit lejjebb is nézed a leírását, akkor viszont azt találod, hogy "Voltage: 2.8-3.3V DC", azaz messze túl sok neki az a 4,5V. Valószínűleg a 3V-ot azért írja, mert az már biztosan meghajtja és nem csesztetik az eladót azok, akik mondjuk két elemmel akarják használni, aztán nem világít, mert az egyik 1,3V, a másik meg 1,4V, hogy selejtes.

Valószínűleg azzal jársz a legjobban, ha veszel egy ilyet, és 4 AA elemmel hajtod meg.
Azért néggyel, mert a leírása szerint kell neki a 4,5V és ahogy merülnek le az elemeid, csökkenni fog a leadott feszültség és alkalmasint ha tényleg kell neki a 4,5V, akkor esetleg gyorsan cserélgetheted őket.

Teszel egy 270ohm-os ellenállást a filament elé és az elvileg jó is lesz. Legalábbis nekem szokott működni NodeMCU-val is a Led (igaz, mondjuk normál fehér), az pedig csak 3,3V-ot ad ki. De holnap megnézem, ha nem felejtem el, mert van nekem 3,3V-os tápom breadboardhoz.

www.hestore.hu/prod_10037586.html
BFMB 726003 2024. június 15. 21:42
Válasz erre
https://www.ebay.co.uk/itm/266475880408?var=566274395549

Forward voltage lenne a kérdéses érték?
Gabusch 725980 2024. június 14. 23:33
Válasz erre
A LED-től függ, de szerintem uszkve 90%, hogy túlhajtod. Ahonnan vetted (pl.Ebay), ott szokott lenni róla valami leírás, hogy milyen feszültséget kellene használni. A 4+V, az szerintem LED-hez sok.

A 330ohm az nekem jó szokott lenni, meg a 270 is. Tudod sorba is kötni.
BFMB 725979 2024. június 14. 22:36
Válasz erre
Hm. Én három AAs elemmel csinálom -lehet, hogy túl sok? Mindegy, veszek ellenállást, és megnézem. 330 ohm?
Gabusch 725942 2024. június 13. 16:44
Válasz erre
Ismerni kéne a filamented nyitófeszültségét. Ha nagyon túlterheled, nem csak melegedni fog, hanem gyorsan tönkre is megy. Ebayen nézegetve ezeket a dolgokat, 2,8-3,3V között működnek.
Kipróbálhatod, hogy két elemmel egyáltalán elindul-e, illetve, hogy különböző értékű ellenállásokat teszel a LED és az elemek közé, hátha nem fog annyira melegedni. Az úgyis kéne.

Én sem értek az elektronikához, Arduinoval szoktam szórakozni. Az 5V-ot ad ki, 330ohmos ellenállás a lába és a LED közé jó szokott lenni. Lehet, hogy nem egy reflektor, de nem is ez a célom.
BFMB 725936 2024. június 13. 13:54
Válasz erre
Köszönöm, és köszönöm a tanácsokat. (Elektronikához, mint észrevetted, gondolom, nem értek.)

Lehet, hogy azért melegedett a filament, mert az elemtartóra közvetlenül kötöttem rá, amíg kipróbáltam? (Hármas AA tartó, két dróttal.)
Gabusch 725929 2024. június 13. 12:23
Válasz erre
Fogsz egy normál testhőmérőt és ráteszed a filamentre. Ha még a működési tartományán belül van, akkor szerintem simán használhatod. Ha annyira meleg, hogy véleményed szerint megolvaszthatja a forrasztást, az gáz, mert ott bőven 100 fok felettről beszélünk. Azt meg már nem annyira szereti némely műanyag.
Gabusch 725928 2024. június 13. 12:17
Válasz erre
Ezen én abszolút nem látom, hogy mit akarsz. Jó lenne, ha egy kész darabon mutatnád meg, hogy hol akarod világítani. Meg nem ártana tudni a méreteket is.

Ami biztos, hogy szükséged lesz fényblokkolásra. Ezt elérheted többrétegű festéssel, illetve fényvisszaverő fóliával is. Az alufóliáról lebeszélnélek, vezet.
Régebben volt Climapor márkájú hőszigetelő szalag az Obiban, de most nem látom a webshopban. Erre ugyan az van ráírva, hogy alumínium, de műszerrel mérve nem vezet. Öntapadós, 5cm széles és ragasztószalag vékonyságú.

Ha a filament melegszik - mondom, nem volt vele dolgom -, akkor az felejtős.
A rendes LED nem melegszik, azokat megfelelően elhelyezve is el tudod érni nagy valószínűséggel, amit akarsz. Például kettőt szembefordítva egymással, a résektől picit távolabb. Hacsak nem valami méteres cuccról van szó, elégnek kell lennie. 1:350-es Enterprise csillaghajók világítását is sima ledszalagokkal oldják meg, az meg valami 90+ centi hosszú.

Szórt fényt esetleg úgy is el tudsz érni, hogy vastagabb plexit kicsit felpolírozol, mintha fagyott lenne és oldalról világítod meg LED-del.
Bár már nagyon régen csináltam ilyet, de mintha optoszál oldalát megreszelve is lehet neonszerű hatást elérni és akkor egy LED fénye is elég sok helyre elvihető.
BFMB 725924 2024. június 13. 08:23
Válasz erre
Szóval itt a makett: https://www.super-hobby.hu/zdjecia/8/5/6/52749_2_rev06781_7.jpg

15-18 lépés, de egy csomó mindent kicserlétem Greenstrawberry maratásra.

A belső rész plafonja réz
https://imgur.com/fvDHjbD

Ha beteszek LEDeket, akkor nem az igazi, így másra gondoltam.

Arra gondoltam, hogy a réz tetőn kivágok kis réseket a fal mellett egyenlő távolságra, és a tetőre felülről berögzítem a filamentet felette (a fal és a tető mellett), ami a kis réseken, mint lámpatesteken, átvilágít. (És felülről letakarom a filamentet valamivel -alufólia, pl- ami a másik irányba menő fényt eltakarja. Az elemek a pilótafülke mögé kerülnek) Valami áttetsző réteggel be kellene majd vonni a réseket, hogy ne direktben jöjjön át a fény, hanem valami szórja.

Na, és ezért aggódom a hőmérséklet miatt. Ráadásul a LED filament végén 5 mm-es vezeték van, és nem tudom, hogy a forrasztás nem olvad-e el. Tényleg meglepően meleg volt a filament alig 5-10 másodperc után.
Gabusch 725901 2024. június 12. 12:56
Válasz erre
Amennyire tapasztalataim alapján meg tudom ítélni, maga a LED nem fogja megolvasztani, de én egyelőre nem használtam még LED filamentet.

Nekem egyszer úgy sikerült olvadást elérni, hogy a helyszűke miatt a normál LED-ek lábait nem tudtam rendesen levágni, egymáshoz kellett őket orrba-szájba hajlítgatva forrasztanom és behelyezéskor sikerült rövidzárat előidézni, ami viszont melegedett.
BFMB 725900 2024. június 12. 11:55
Válasz erre
Köszönöm a válaszokat -megnézem a javasolt opciókat. (Holnap munka közben elszaladok egy elektronikai boltba.) Viszont maga a LED mennyire forrósodik fel? Naív módon nem gondoltam, hogy ez gond lehet, de nem szeretném megolvasztani a makettet.

Amúgy teljesen megihletett a dolog -az aliexpress-en most láttam egy Darth Revan figurát két fénykarddal...
badogvarju 725707 2024. június 7. 19:52
Válasz erre
Boncolj fel aeroszolos vagy légpumpás flakonokat azokban van áttetsző/tejfehér színben.
Pl. a Clin ablaktisztítóban kb 30cm-es van, de annak belső átmérője csak 2mm.
De sűrűbb cuccoké pl.folyékony szappané már megfelelő lehet...
Gabusch 725688 2024. június 7. 11:04
Válasz erre
Elméletileg létezik átlátszó zsugorcső. Azért elméletileg, mert lehet kapni olyan csomagot amibe szerintem a maradékokat csomagolják mindenféle méretben és abban volt néhány ilyen is. De én egészben még sosem láttam - igaz, annyira nem is kerestem.

Elektronikával foglalkozó boltokban kell megnézni.
warbirds 725672 2024. június 6. 21:32
Válasz erre
Ecset sörtevédő műanyag cső nem jó? Soknullás ecsethez elég vékony van.
BFMB 725666 2024. június 6. 14:57
Válasz erre
Nagyon köszönöm (bocsánat a sporadikus posztokért). Lenne még egy kérdésem: vettem egy vörös, 9cm-es LED filamentet, Darth Vader kardjához (Bandai). Viszont akárhogy is keresek, nem találok semmit, amibe bele lehetne csúsztatni. Valami max 3-4mm átmérőjű, átlátszó, üreges műanyagcső kellene -szerintetek mit lehetne erre használni? Régebben műanyag szívószálat használtak erre, de az ügye már nincs.
Kormos Péter 723942 2024. április 25. 16:31
Válasz erre
Már lehet kapni nagyfényű, vezetékkel ellátott LED-et ami pl. közvetlenül ráköthető pl. 3V-os CR2430 vagy hasonló gombelemre, ami szinte mindenhol kapható.
1 mm-es kis LED-nek olyan erős fénye van, hogy bántja már a szemet.

Elektronikában nem jártas makettezőknek szerintem ez a legegyszerűbb megoldás világításhoz.
Elektronikai boltban vagy pl. ebay-en ha rákeresel "pre-wired led" -re akkor találsz sok terméket.
BFMB 723929 2024. április 25. 08:16
Válasz erre
Köszönöm. Kicsit vakon tapogatózom, de lassan már ideje lenne befejezni ezt a makettet. (Húzom-halasztom a dolgot, mert nem igazán tudom, mit csinálok :D) Vannak olyan LED-ek, amikhez nem kell ellenállást csatolni? (Eleve be van építve.) Valami olyasmi rémlik, hogy mindenképp kell valami védelem. (Régebben megépítettem a nautilus makettjét, és vettem hozzá egy kit-et, amiben LEDek voltak; ott magyarázott valamit erről a leírás.) Milyen vezetéket érdemes rendelni? Tényleg csak annyiról van szó, hogy pár LEDet sorba kötök, és kész... (Talán a pilótafülkéhez párhuzamosan viszem el, hogy ott is legyen egy-két fényforrás)
Bocsánat, de abszolút analfabéta vagyok elektronikában. Kb annyit tudok, hogy nem jó dolog a konnektorba nyúlkálni.
Bandika 719727 2024. január 30. 11:12
Válasz erre
lomex.hu/hu/homepage www.hestore.hu/

Lomexnek van igazi boltja is.
Aliról akkor érdemes rendelni, ha valami speciális alkatrészre van igényed, drága lett nagyon a postaköltség és mindenre vámot, áfát kell fizetni.
BFMB 719696 2024. január 29. 20:37
Válasz erre
Sziasztok. Tovabbi kerdesek... Budapesten (vagy online) hol erdemes LEDeket es vezeteket venni makettekhez? Aliexpressz? Koszonom.
Hozé 715363 2023. november 10. 09:40
Válasz erre
Bandika, köszönöm a segítséget!
Bandika 715332 2023. november 9. 16:37
Válasz erre
A fehér led nyitó feszültsége kb. 3 V
A pirosé ennek durván a fele, 1,8 V
Konyhanyelven azt jelenti, hogy párhuzamosan kötve a piros led felé könnyebb utat választja az áram, a fehérnek nem jut.

Tegyél 1-1 ellenállást a piros elé, így minden ágon nagyjából azonos áram fog folyni.

www.circuit-diagram.org/circuits/cde36adb217740608abf4fd680afc747
Hozé 715283 2023. november 8. 08:00
Válasz erre
Sziasztok!

Azt találtam ki, hogy kísérlet képpen világítást építek egy készülő autóba. Rendeltem is ledeket (fehéret, pirosat sárgát), 3V-os elemmel világítanak is. Megoldottam a beépítést: elől fehér, hátul piros. Két fehér együtt működik, két piros együtt működik, viszont ha ugyanarra az elemre rákötöm a pirosakat, akkor a fehérek elalszanak. Ez miért lehet? Van rá megoldás, hogy ne kelljen két elemet használni?
butterfingered 715215 2023. november 6. 11:17
Válasz erre
Nagyon köszönöm a segítséget!
Bandika 715060 2023. november 3. 17:27
Válasz erre
www.ebay.com/itm/266475880408

Úgy látom a led filamentet ebay-ről lehet beszerezni.
butterfingered 715058 2023. november 3. 16:05
Válasz erre
Köszönöm. És a filament is kapható itthon? Ez a magyar neve is? LED filament? Magyarul elemtartó, vezeték, filament?
Bandika 715056 2023. november 3. 14:22
Válasz erre
Szia!

Rém egyszerű az egész:

Neked egy ilyen kell: 2*AA elem tartó kapcsolóval.
www.vigvari.hu/elemtarto-2-db-aa---kapcsoloval-fedolappal_238423
A led filamentet ráforrasztod a két vezetékre. 3V a filament, szóval 2 db AA elem kell, ez fontos.

Ha szempont, hogy a filamentet le tudd választani az elemről, akkor ezekkel a csatlakozókkal tudod megoldani. Ezt bármelyik villanyszerelő boltban kapsz.

hobbielektronikabolt.hu/img/45876/PPJA01_altpic_1/PPJA01.jpg
butterfingered 715043 2023. november 3. 10:08
Válasz erre
Sziasztok.

Nem értek az elektronikához, de szeretném megcsinálni ezt a fajta fénykardot

https://www.youtube.com/watch?v=S2YEvbth9G4

Ehhez egy LED filament kell -ami ugyan megrendelhető az aliexpresszről, de szeretném itthon (Budapest) megvenni, mivel minden más is kell (vezeték, kapcsoló, elemnek csatlakozó). Ebben tudnátok segíteni? Egy lista, amire szükség van? (Egy Nautilushoz már csináltam egyszer világítást, szóval valamennyi tapasztalat van, de minimális.) Köszönöm.
laja 659101 2019. május 7. 14:13
Válasz erre
Köszönöm az infókat!
Tibcsi neked is!
A rajzod alapján rájöttem volna hogy a fesszabályzó előtt van:-)
Biztos hogy nincs benne semmilyen mechanikus irányváltó. A motor csak a fogaskerekeken keresztül a tengelyt forgatja.

Most ment el előttem az Üllői úton egy kübelwagen:-)
Sosem láttam még:-)
Gabusch 659100 2019. május 7. 13:47
Válasz erre
Az autó viszont a Tiéd, azon meg lehet látni, hogy a motor mit forgat.
Tibcsi 659099 2019. május 7. 13:46
Válasz erre
A diódahíd gyakorlatilag akármilyen lehet, ami legalább 30V/1A-t tud.

Pl. ez jó neked: www.hestore.hu/prod_10022206.html

Az SMD azt jelenti, hogy felületszerelt, tehát nem kell lyukat fúrni neki, de nehezebben kezelhető. A "hullámvonalas" lábakat kösd a motorra, a másik kettőt a LED-ekre, a megfelelő polaritással.
Gabusch 659098 2019. május 7. 13:45
Válasz erre
Ennyire nem vagyok otthon a témában. Nyilván többnek kell lennie, mint a 11V (a 7805 előtt van!), meg mondjuk nem árt, ha kibírja az áramerősséget is. Ami szerintem itt nem számottevő.

Az SMD a nyákra forrasztandó (ragasztandó) és kicsi. Szerintem ez megfelelhet Neked:

lomex.hu/hu/webshop/

Kis szerencsével a tetejére van nyomtatva a bekötése, a két ~-ra kötöd a motor egy-egy érintkezőjét, a + megy a 7805 1-re, a - meg a 7805 2-re.
laja 659095 2019. május 7. 12:41
Válasz erre
Én sem tartom valószínűnek a mechanikus haladás irány váltást, bár én sem értek az RC cuccokhoz.
Egyébként volt olyan sejtésem hogy van készen is egyenirányító, de rád bíztam magam ha azt írtad diódából kell csinálni akkor abból kell nem kérdőjeleztem meg a dolgot.
De természetesen az 50 Ft-os tétel sem számot tevő. Az SMD gondolom a nyáklapba forrasztandó, és nagyon kicsi a lába azért nehéz forrasztani. De ha létezik belőle nem SMD is akkor remek.
Milyen paramétereknek kell megfelelnie az egyenirányítónak? Gondolom 5V és még mi a szempont? Típusa vagy ilyesmi?
Gabusch 659091 2019. május 7. 12:13
Válasz erre
1,2V talán tényleg nem gond.

Ez az egész természetesen akkor áll, ha valóban a motor forgásirányát változtatják és nem mechanikusan változtatják a haladási irányt, mint a rendes autónál. De szerintem ezzel nem igazán szórakoznak a megfizethető kategóriában, ha egyáltalán van ilyen.

Ha nem akarsz szórakozni négy dióda összeforrasztásával, lehet kompletten is kapni egyenirányítót, két láb be, kettő ki alapon. Csak négy-ötször annyiba is kerül (50 Ft), meg ha SMD, nehezebb forrasztani is.
laja 659089 2019. május 7. 12:04
Válasz erre
Ahogy látom rá is jöttél rögtön miért kérdeztem ezt:-)
Csak meg akartam úszni az egyenirányító készítését, de ezek szerint nem fogom.
Eredetileg 9.6V-os akku volt benne, gondolom az az 1.2V különbség nem vészes.
Gabusch 659086 2019. május 7. 11:26
Válasz erre
A vezérlő elektronika ad ki hol így, hol úgy jelet, de az a Te szempontodból mindegy, úgyis a motor kapja. Tehát a motor bekötéseit simán használhatod a ledekhez, nem kell az elektronikába belepiszkálni. Mondjuk nem is feltétlenül célszerű.

A polaritásváltás működtetési elvét talán a legjobban a mikrokontrollerek digitális lábain lehet bemutatni.

Az ugye felvehet alacsony=0 (-, föld) és magas=1 (+, 5V) értéket, programozástól függően.
Ha mondjuk az 1-es és a 2-es lábak (jelöljük L1, L2-vel) kezdetben L1=0/L2=1, akkor a polaritásváltáshoz simán megadjuk az L1=1/L2=0 értékeket. Ha ezeket a lábakat egy motorra kötjük (TFH nem terheli túl a kontrollert), akkor ezzel a módszerrel egyik, avagy másik irányba tudom azt forgatni. Ha meg akarom állítani, akkor mindkét lábat azonos értékre állítom (L1=0/L2=0, L1=1/L2=1).

Gyanítom, hogy az autót is ezzel a módszerrel működtetik, de egy olcsó multiméterrel meg lehet nézni, mit csinál. Amennyiben a motor bekötési pontjain mérsz mondjuk 10V-ot, ha előre menne a járgány, akkor hátramenetben -10V-ot kellene mutatnia a műszernek.

Más.

Nem értek az RC-hez (illetve ami van, az nem aksis, hanem elemes, a másik meg saját töltővel rendelkezik, de elemről), de jutott eszembe, ha nem az eredeti aksit akarod használni, akkor azért nézz utána annak, hogy eredetileg mi volt benne, mert nem biztos, hogy az elektronika mondjuk 7,5V helyett soká tolerálja a 10,8V-ot. Így akkor célszerűen vagy veszel bele egy hozzávalót, vagy gondoskodsz ott is a megfelelő feszültségredukálásról.
laja 659072 2019. május 7. 10:07
Válasz erre
Szia!
Hol történik a polaritás váltás? A motorban vagy azon kívül a nyáklapon egy kütyü csinálja?
TAMÁS78 659001 2019. május 5. 19:53
Válasz erre
Mostanában többször gondolkoztam rajta, hogy hova tud "fejlődni" vagy változni még a makettezés, hisz a fröccsöntés technológiája, az apró részletek megjelenítése mára sok szempontból és sok méretarányban már a határokat ostromolja, innen már - azt hiszem - túl nagy előrelépési lehetőség nincs. Lehet, hogy ez, mármint az elektronika lesz az egyik útja annak, hogy valaki többet vagy érdekesebbet alkosson, mint a megszokott.

Még egyszer mondom: amikor kifejezésre juttatom a magam ízlését, az nálam nem jelenti azt, hogy ezt tartanám a helyes és követendő ízlésnek. Ez csak annyit tud, hogy az enyém. Hála az égnek ma reggel is felkelt a Nap a közreműködésem nélkül. :)
Gabusch 658999 2019. május 5. 19:43
Válasz erre
Nyilván én is a tetszik/nem tetszik alapján döntök, de az totál szubjektív, plusz változik. Ennél a hajónál mennél többet nézem, annál jobban tetszik, de ugye én már a wifin távirányítható űrhajó-villogtatásnál tartok, tehát nem feltétlenül csodálkozom rajta.

Ami érdekel, az az, hogy mennyiben fog ez beszivárogni pl. a harcjármű-makettezés területére. Volt most is egy egészen korrekten kivitelezett, talán vietnámi bombázás Óváron. Meg ott van az a robbanó tengeralattjáró, az valami egészen fantasztikus.

De szoktam látni űreszközökből (Saturn5, űrsikló) "állólámpát", ha lenne egy fölösleges sarkom a lakásban, lehet, hogy elgondolkoznék egy olyanon is.
TAMÁS78 658997 2019. május 5. 19:22
Válasz erre
Az biztos, hogy én semmiféle objektíven meghúzható határral nem fogom hitegetni sem magam, sem másokat nem próbálok orientálni. Egyszerűen vagy azt érzem, hogy ez egyértelműen túllépte a személyes ízlésem totálisan szubjektív giccs-határvonalát, vagy nem. Még azt sem gondolom, hogy ez a személyes határvonal állandó lenne. Az meg csak természetes, hogy pláne eszemben sincs beleugatni, hogy ki hogyan alkotja meg a maga makettjeit, diorámáit, vagy általában bármit, aminek a létrehozására ingerenciája van, vagy hogy ez kit talál el, és kit nem. Az a "majd én segítek eldönteni" hsz csupán poén akart lenni. Ez a dobozba zárt villogás és morajlás nálam egyáltalán nem éri el azt a hatást, amit szeretne, de ez csak személy szerint rám érvényes. A doboz stílusa és az esetleges háttérkép viszont belefér nálam is.
Gabusch 658995 2019. május 5. 18:47
Válasz erre
hajó1
hajó1
hajó2
hajó2
hajó3
hajó3
hajó4
hajó4

Az is megérne egy misét voltaképpen, hogy - maradva a hajónál, amit megtaláltam, bár a képminőség pocsék - meddig élethű egy makett és mikortól giccses szar valami?

Ha profin megcsinálja a hajót, felteszi vízre, épít neki a XIX. század stílusában egy vitrint a szokott sima plexidoboz helyett, az még elmegy, vagy már a vitrin miatt is sok (hajó1)?
Ha még belefér (mert láttunk már ilyet múzeumban is), de mögé tesz egy háttérképet, az már nem fér bele (összes képen látszik)?
Ha mégis belefér, akkor ha van a hajóban némi világítás, az már szar lesz - l. robbanások világítása újabban (hajó2)?
Ha még ez is, akkor a villogás a háttéren, meg a hang veri ki a biztosítékot (hajó3-hajó4)?

És miért? Mert eddig erre nem volt igazán lehetőség? Vagy ettől már modellé válik? Ha valaki egy műanyagmakettet úgy fest ki, hogy simán lehetne nyomtatott papírmakett is, avagy úgy koptatja, hogy hat világháború kellett volna annak eléréséhez egymás után, az mennyivel jobb/elfogadhatóbb?

Azért nem teszem offba, mert tulajdonképpen ez ebbe a topikba simán bele kellene, hogy férjen, elvégre az elektronikák alkalmazásának életképességéről/elfogadhatóságáról kell először beszélgetni. Szerintem.
TAMÁS78 658985 2019. május 5. 16:30
Válasz erre
"De maga a megvalósítás nekem a végeredménytől függetlenül tetszik." Az nekem is, profi volt. Egyébként még azt se mondanám, hogy giccs még sosem talált el érzelmileg, mert hazudnék.
Gabusch 658983 2019. május 5. 16:25
Válasz erre
Szívesen.
laja 658982 2019. május 5. 16:16
Válasz erre
Én már élesben kipróbáltam, méghozzá kéket, kockázatos mert a pigment esetleg lehet fém tartalmú, de nem volt gond:-) De köszönöm hogy tesztelted!
  Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.
1., 2., 3., 4., 5.