/ Fórumok /

Ponyvák, zászlók készítése

Ez a topik arra hivatott, hogy meg tudjuk osztani egymással a ponyvák és zászlók készítésének különböző rejtelmeit, módjait. Ez által sokkal szebbé, élethűbbé és különlegesebbé tudjuk tenni makettjeinket, diorámáinkat.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza  
1.,2.
1., 2.
Tsaba 440503 2007. január 10. 20:28
Válasz erre
Nagyon jól néz ki a zászló, grat.
Erre a lehetőségre nem is gondoltam, pedig milyen kézenfekvő.
lucky 440502 2007. január 10. 20:17
Válasz erre
pibber1.jpg méret: 133 KB
pibber2.jpg méret: 138.4 KB
Urak!
Zászlót(lobogót) lehet készíteni sima (80g) papírból is!
A mintát egyszerűen pl nyomtatóval rá kell nyomtatni,de úgy, h mind a két oldala meg legyen rajzolva.A két felet össze kell hajtani.A hajtás vonalába kerül a zászlórúd (lobogónál a zsinór).Majd persze össze is kell ragasztani.A ragacs száradása után a szögre akasztott rongy mintájával meg kell hajtogatni.
Ez úgy néz ki,h a felső sarokból kissé ferdén egy hajtás valamelyik oldalra.Ezután minél közelebb ehhez a sarokhoz egy újabb hajtás (szintén ferdén) de ez már az előzővel ellentétes irányba.Ez ismétlődik párszor.Ezután a papirt a két tenyér között kissé meg kell nyomorgatni.Ettől kissé gyűrött hatása lesz.Ezzel kész is van.
A ponyvánál használható bármilyen vízzel hígítható ragacs.
A lényeg, h a pzs a végén kopogósan kemény legyen.
Macal 440501 2007. január 10. 12:18
Válasz erre
Mivel festeni fogom utánna, ezért szerintem tök mindegy milyen lakkot kensz rá, általában mattot szoktam. És igen, ecsettel viszem fel, itatom át a pzs-t. A willy'snél az eredeti műanyagra került a ponyva imitáció, így a lakk még segített is ráragadni.
xcraft 440500 2007. január 10. 12:07
Válasz erre
SzaTi!
Ez a ponyva ócseny f@sza. Eddíg akril lakkal csináltam, de a faragasztó nagy ötlet.
tsaba 440499 2007. január 10. 11:22
Válasz erre
Milyen lakk kell hozzá? Bármely általánosan használt megfelel? Hasonlóan ecsettel viszed fel a lakkot a zsepire?

Tsaba
Macal 440498 2007. január 10. 10:56
Válasz erre
willys.jpg méret: 50 KB
IMG_1811.JPG méret: 55.1 KB
IMG_1812.JPG méret: 59.9 KB
Banner-back.jpg méret: 13.3 KB
Szeva Tsaba!

Jómagam vagy szintén zsepiből készítek ponyvát, zsákot, takarót stb, a de ált. lakkot szoktam használni a forma rögzítésére. Zászlóhoz legutóbb ólomfóliát használtam, előnye hogy festés után is tod még alakítani egy kicsit, csak arra kell vigyázni, hogy a festék ne jöjjön le a hajlítgatásnál.

Macal
tsaba 440497 2007. január 10. 07:29
Válasz erre
Köszönöm mindnkinek a válaszokat, ha hétvégén eljutok odáig a makettel, teszek fel képeket a topikba. Gondolom a SzaTi által leírt ragasztó bármelyik barkácsáruházban beszerezhető.

Tsaba
Miggyuri 440496 2007. január 10. 06:06
Válasz erre
Zászlót, 1:72-ben konyhai alufóliából érdemes készíteni. a megfelelő színre/színekre megfestett fóliadarabot a rúdra rögzítés /pillanatragasztó/ után a kívánt irányba lehet állítani és a dio időjárásának megfelelően lobogva, vagy csak lógva kialakítani.
Ugyanezt az anyagot is lehet használni felcsavart ponyvatekercsek kialakításánál.
Midkét esetben alaposan, mindent fedően kell festenünk, mert nagyon illúzióromboló, ha kicsillan a "ponyvánk", "zászlónk"fém színe. A kabintetőt fedő ponyvázásnál, állóhelyen, replülők esetében is használható a dolog.
Miggyuri
SzaTi 440495 2007. január 9. 23:00
Válasz erre
plat?.JPG méret: 36.3 KB
Ural7.JPG méret: 66.4 KB
Szia Tsaba!

Én 2 réteg pzst használok. Ha meg van a ponyvát tartó vasalat, ráteríted a pzst és vízbe mártott ecsettel benedvesíted. A víztől ekkor szépen rásimul a vasszerkezetre, és be tudod hajtogatni a széleit. Ilyenkor szoktam bejelölni grafit ceruzával, hogy hol kell száradás után méretre vágni, és a kötélzet helyét hol kel kialakítani.(Ne aggódj, ha a nedves pzs megnyúlik, száradás után frankón ki fog feszülni.) A méretre vágás után a leszorító kötelet varrótű segítségével húzom bele. Ha ezek megvannak, ismét ráterítem a pzst a vasalatra és fa ragasztót(PLASTDUR FA-11) feloldok vízben, jó hígra mint a festékeket festés előtt, és ezzel az oldattal benedvesítem a pzst. Végleges helyére igazítom és kialakítom a gyűrődéseket, majd hagyom megszáradni. Száradás után a ragasztótól kemény lesz, és tetszés szerint festhető.

SzaTi
Tsaba 440493 2007. január 9. 21:21
Válasz erre
Köszi

Kipróbálom mindkettőt. A zsepiből 1 réteg kell hozzá, vagy mind a 3? Ha hülye kérdés vol, akkor bocs.
Apaka 440492 2007. január 9. 21:18
Válasz erre
A bizonyos anyag emlékeim szerint tapéta ragasztó, de volt már szó lakkról is. Ezzel áztatva felveszi a formát, ha megszáradt lehet festeni.
Tsaba 440491 2007. január 9. 21:08
Válasz erre
Pár hónapja valaki részletezte, hogyan készített papírzsepiből ponyvát, beáztatva egy bizonyos anyagba. Ha valaki tud erről valamit, legyen szíves leírni ide, hogy elsajátíthassam eme módszer apró fogásait.
<<< Vissza  
1.,2.
1., 2.