/ Fórumok /

Minden makettezőnek...

Minden makettezőnek...
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19.
sziklakks 146916 2012. augusztus 4. 10:48
Válasz erre
Sziasztok.akit érdekelnek a régi vasak:
www.facebook.com/events/270769906362170/271741192931708/
Tibcsi 146913 2012. április 28. 09:06
Válasz erre
Gotha 146912 2012. április 27. 16:32
Válasz erre
Nem ezeket keressük
Nem ezeket keressük

Akkor jó hosszu hétvégét! :))
gabes 146911 2012. április 26. 18:06
Válasz erre
zsury 146910 2012. április 26. 16:00
Válasz erre
Hát ez szomorú...reméltem, hogy tényleg csak kacsa...de ezek szerint kedves, "jóindulatú" rendőr barátaink elkezdték a meghirdetett sarc beszedését...

Magyarország, így szeretlek?
Ákos 146909 2012. április 26. 15:53
Válasz erre
Sajna az, hogy ez rémhír, sovány vigasz annak a két falumbeli embernek, akiket az elmúlt napokban büntettek meg 50 ezerre a lejárt elsősegélycsomagért. illetve egyiküknél az égőkészletet is hiányolták ()gyári xenonos kocsiban, ami egyébként sem kötelező.

Engem is megállítottak Hegyfalun a múlt pénteken és kérték a dobozt is, de nálam nem jött be. Egyébként Hegyfalun évente egy-két alkalommal szoktam igazoltató rendőröket látni, az elmúlt hétben mindig kint láttam őket, mikor arra jártam. Magyar személyautósokat állítottak le.
ANT 146908 2012. április 26. 15:39
Válasz erre
Freddy 146907 2012. április 26. 15:23
Válasz erre
218/1999. (XII. 28.) Korm. rendeletaz egyes szabálysértésekről
Megfelelőségi jelölés jogosulatlan használata
74/A. § Aki megfelelőségi jelölést jogosulatlanul használ vagy megfelelőségi jelöléssel összetéveszthető jelölést használ,
százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
Freddy 146906 2012. április 26. 15:16
Válasz erre
"Nem vagyok benne biztos, hogy ennek alacsonyabb a büntetési tétele, mint a lejárt eü-doboznak..."

Ülj le fiam, egyes! :P :D


Mert szerinted mennyi?
Ha ezt büntetlenül meg lehet csinálni, akkor zavarjuk el az összes jogászt kapálni, és vezessük be a saríját.
zsury 146905 2012. április 26. 15:00
Válasz erre
"Nem vagyok benne biztos, hogy ennek alacsonyabb a büntetési tétele, mint a lejárt eü-doboznak..."

Ülj le fiam, egyes! :P :D
Freddy 146904 2012. április 26. 14:45
Válasz erre
,,Én évek óta a családban lévő összes eü dobozon cserélgetem a cimkét. Corelban meg van szerkesztve ha kell módosítom a dátumot és nyomtatom is etikett cimkére."
Nem vagyok benne biztos, hogy ennek alacsonyabb a büntetési tétele, mint a lejárt eü-doboznak.

Egyébként meg:
index.hu/x.php
zsury 146903 2012. április 26. 13:54
Válasz erre
Uraim!

Tegnap az egyik kereskedelmi rádióban nyilatkozott egy rendőrségi illetékes úr.

Elmondta, hogy ez az 50-ezres büntetés kacsa... 5 ezer forintos büntetéseket szabtak ki, azokat is elvétve. A kötelező ellenőrzésre  nincs sem jogszabály, sem utasítás.

Az igazság valahol a kettő között lehet...    Egyébként jó lenne, ha jelentkezne olyan, akit ezért 50 ezerre büntettek, mert mint az UFO-król, mindenki beszél róla...de látni...(?)

Uff , én beszéltem.
Matton 146902 2012. április 26. 13:22
Válasz erre
Én évek óta a családban lévő összes eü dobozon cserélgetem a cimkét. Corelban meg van szerkesztve ha kell módosítom a dátumot és nyomtatom is etikett cimkére.
Zoli 146901 2012. április 26. 12:55
Válasz erre
Sziasztok,
Most hallottam a hírekben, hogy a rendőrök csak a doboz meglétét ellenőrizhetik, a szavatosságát nem, mert a patikákban is hiánycikk. Így csak akkor bűntetnek, ha nincs doboz.
Amúgy eddig itt is szórták az 50-es csekket...
z
Kicsi 146900 2012. április 26. 08:43
Válasz erre
Autósok figyelem!

A közúti ellenőrzésekkor csak a kocsi-illatositókat fogják ellenőrizni a következő években!Mindenki szerezze be, különben több százezer forintos birságot fizet, akinek nincs, vagy nem olyan illatú, ami a rendőrnek tetszene!

ui:
Eladó, raktáron megmaradt több tonnányi finom illatú autóba való illatositó, akciós áron!
érd: az inteneten, bármelyik fórumon, ahol rémhireket lehet terjeszteni...
:):):)
sziklakks 146899 2012. április 25. 22:32
Válasz erre
"Ha majd lejár, nyomtatok egy ugyanolyat..." LOL :D
gabes 146898 2012. április 25. 22:02
Válasz erre
Ebben csak az a fura, hogy több ismerősömet is megbüntették az elmúlt két hétben és hiába nem fix 50e. még is a maximumot szabják ki pont azért amit Ákos leírt!
Ami a gyártót illeti, a termék egy ideje hiánycikk mint írtam korábban! Abban igazad van, hogy a Magyar média szereti a hangulatkeltést de ez, a tények ismeretében nem tűnik annak! Már csak azért sem mert nem a médiában kezdett terjedni a hír hanem az autósok által, különböző közösségi oldalakon és fórumokon!
Azt hiszem, hogy az itthoni állapotok ismeretében korántsem meglepő a dolog! 
notarius 146897 2012. április 25. 21:16
Válasz erre
Nem akarok vitatkozni, mert bizonyára neked is van olyan belső sillabuszod, ami a bírságoláshoz a napokban került kiosztásra. Ebben nincs a fix bírságos szabs-ok között semmi ilyen, ergo a közúti közl szabályok kisebb fokú megsértése a doboz lejárta, ami nem fix 50-es, hanem 5-50e.
Szóval hangulatkeltés, mint a média által közölt hírek zöme. Illetve még azon is elgondolkodnék, hogy ki gyárt itthon ilyen dobozt, és hirtelen mekkora lett a forgalma. ;)

Egyébként meg azért is hülyeség problémázni ezen, mert ha egyszer az a szabály, hogy ma a zöldeknek piros sapkát kell hordani, akkor hiába mondja a kék sapkás zöld, hogy miért piszkáltok, hiszen van sapkám...
Ákos 146896 2012. április 25. 15:04
Válasz erre
Ha nincs a dobozon lejárati idő, az kapásból azt jelenti a rendőrnek, hogy régi és nem jó.

Közúti ellenőrzésnél meg is nézték, úgyhogy nem legenda vagy hangulatkeltés, hanem sima pénzbeszedés. Annak a tervnek a része, hogy a beszedett büntetések be vannak tervezve a rendőrség költségvetésébe, évről évre egyre több. És ezt be kell szedni, ha törik ha szakad. Az évekre kint felejtett 30-as táblák sem véletlenül maradnak kint.

Én 2010-ben vettem a mostani elsősegélydoboztt, azóta nézik a lejárati időt. Le van plombálva és egy egyszerű papírral le van ragasztva amin rajt van a lejárati idő. Ha majd lejár, nyomtatok egy ugyanolyat...
mirazsmarci 146895 2012. április 25. 14:37
Válasz erre
Üdv!

Én tegnap megnéztem az autóban az eü. dobozt, nem találtam gyártási vagy lejárati időt. Volt benne egy kis könyvecske a használatról, ami 1985-ös dátumozású ( az autó 2000-es). Egyébként nem tudom, hogy mi baja lenne egy becsomagolt géznek az elkövetkező 100 évben...
juge75 146893 2012. április 25. 11:06
Válasz erre
Kamovos 146891 2012. április 25. 10:16
Válasz erre
Most le megyek az Astrámhoz, és előveszem mind a 3 dobozt, megnézem miben mit találok!
notarius 146890 2012. április 25. 08:55
Válasz erre
Éppen az imént beszéltem a helyi seriffel: szó sincs arról, hogy éppen kiadtak volna olyan utasítást, hogy ezt kell nézni. Ez megint valami hülye újságíró hangulatkeltése lesz. Sokkal inkább öv, stoptábla, meg olyan, ami kamerázható, nem kell megállítani senkit, és közigbírságos.
juge75 146889 2012. április 25. 08:40
Válasz erre
A mai eü készleteken gyárilag fel van tüntetve a tartalom, és a lejárati idő, és egy lezáró matrica is. Nem kell megbontani (amúgy is a többség átlátszó műagyagban van).
G-cart 146888 2012. április 24. 22:41
Válasz erre
Az a 2001-es doboz jelen körülmények közt az orosz ruletthez hasonlatos. Ha pont a rendőr nézi meg a lejártát, akkor bukta van. Persze, ez pénzbeszedés - mint sok más minden. Biztos vannak köztünk rendőrök is - megerősíthetik, vagy meg is cáfolhatják. :-)
Az év végi időpont a végső időpont az új tartalomra való átállásra. Egy új autónál elviekben már ilyen készletet kellene bemálházni, ezt az átmeneti időszakot már 2010 január 1-től kihirdették.
Üdv: G'
Weizi 146887 2012. április 24. 22:29
Válasz erre
Sziasztok!

Nem akarok hülyeséget írni ezzel kapcsolatban,de ha jól tudom,akkor a patikákban meg lehet hosszabbítani a dátumot,és ha nem kell pótolni benne semmit,akkor olyan 700Ft-körül van a hosszabbítás díja!
Erről hallott már valaki?Lehet hogy csak félrehallottam,szóval nem tuti.
gabes 146886 2012. április 24. 22:10
Válasz erre
Köszönöm!
Azért az érdekes, hogy csak ez év végéig köteles elfogadni, és jövőre megbüntethet így is? (azt a példát vettem alapul amit írtál)
Ami nekem van, úgy néz ki mintha tegnap vettem volna annak ellenére, hogy a gyártás dátuma 2001! Most kénytelen vagyok újakat venni bele! Egyáltalán nem látszik, hogy 11 éves! Mondjuk ha a bírságoló rendőr szenvedne balesetet asszem még ennek is örülne! :)
Üdv: gabes
G-cart 146885 2012. április 24. 20:22
Válasz erre
Szia!
Ha van egy bontatlan "B" jelű elsősegélydobozod, amely a pecsétje szerint érvényes mondjuk 2014. június 6-ig, azt a rendőr köteles elfogadni ez év végéig. A korábbi elsősegélydoboz tartalma egyébként szegényesebb a listában felsoroltnál. A lejárati időt nézni szerintem is elég nagy marhaság, egy steril cucc a csomagolásában steril marad.
Szóval az év végére kell majd mindenkinek egy új elsősegély készletet kérnie a karácsonyfa alá!
Üdv: G'
gabes 146884 2012. április 24. 15:40
Válasz erre
Szia G-cart!
Köszi az infót! Csak halkan megjegyzem, két patikában sem kaptam a leírt dolgok 80%-t!
Az (5)-s pont mire is vonatkozik akkor pontosan?
G-cart 146883 2012. április 24. 14:58
Válasz erre
Sziasztok!
Találgatások helyett (egy kicsit van rálátásom a dologra)pontosan így szól az adott jogszabályi rész (6/1990 (IV.12.)KöHÉM rendelet 106.§):

Elsősegélynyújtó felszerelésre vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

106. §156 (1) A járműveken elsősegélynyújtó felszerelést kell készenlétben tartani, amelynek tartalma a következő:
a) oldalkocsi nélküli motorkerékpár, motoros tricikli és négykerekű segédmotoros kerékpár (mopedautó) esetében:
aa) steril gyorskötöző pólya (10 cm × 5 m): 2 db
ab) steril mull-lap (6 × 6 cm/100 lap): 1 db
ac) kéztisztító/fertőtlenítő lap: 4 db
ad) fóliakesztyű: 1 pár
ae) ragtapasz (1,25 cm × 5 m): 1 tekercs
af) olló (rozsdamentes acélból, 110–150 mm-es): 1 db
ag) polividonum jodatum hatóanyag tartalmú sebfertőtlenítő oldat (30 ml): 1 db
ah) sebtapasz vágható (6 × 10 cm): 2 db
ai) higiénikus arcmaszk (lélegeztetéshez): 1 db
aj) gumis rögzítésű sebészeti szájmaszk: 1 db
ak) elsősegélynyújtás képekben: 1 db
al) tartalomjegyzék: 1 db
b) személygépkocsi, tehergépkocsi, oldalkocsis motorkerékpár, mezőgazdasági vontató és lassú jármű, valamint a kizárólag menetrendszerű helyi járatban közlekedő autóbusz esetén:
ba) steril gyorskötöző pólya (10 cm × 5 m): 4 db
bb) steril gyorskötöző pólya (5 cm × 5 m): 2 db
bc) steril mull-lap (6 × 6 cm/100 lap): 2 db
bd) egyenként csomagolt vágott mullpólya (10 × 5 m): 4 db
be) steril mull-lap (50 cm × 80 cm): 3 db
bf) kéztisztító/fertőtlenítő lap: 4 db
bg) fóliakesztyű: 1 pár
bh) háromszögletű kendő 2 db
bi) biztosítótű (40 mm-es): 4 db
bk) ragtapasz (1,25 cm × 5 m): 1 tekercs
bl) olló (rozsdamentes acélból, 110–150 mm-es): 1 db
bm) polividonum jodatum hatóanyag tartalmú sebfertőtlenítő oldat (30 ml): 1 db
bn) sebtapasz vágható (6 × 10 cm): 2 db
bo) higiénikus arcmaszk (lélegeztetéshez): 1 db
bp) gumis rögzítésű sebészeti szájmaszk: 1 db
bq) elsősegélynyújtás képekben: 1 db
br) tartalomjegyzék: 1 db

c) a nem kizárólag menetrendszerinti járatban közlekedő autóbusz, valamint egyéb olyan jármű esetén, ahol a szállítható személyek száma 10 vagy annál több, továbbá a tűzoltó jármű esetében a b) pontban meghatározott mennyiség négyszerese.
Az ag), illetve bm) pontokban meghatározott polividonum jodatum hatóanyag tartalmú sebfertőtlenítő oldat helyettesíthető 6 db 1 ml-es ampulla jódpárnával.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott elsősegélynyújtó felszerelés – a tartalmának alkalmazhatóságára vonatkozó lejárati időn belül – helyettesíthető olyan elsősegélynyújtó felszereléssel, amelyet az Európai Gazdasági Térségről szóló megállapodásban részes állam a jármű kategóriájához alkalmazni rendelt, amennyiben azt magyar nyelvű, vagy ábrás elsősegélynyújtási tájékoztatóval ellátták.
(3) Az elsősegélynyújtó felszerelést portól és víztől védett csomagolásban a járművezető számára jól hozzáférhető helyen kell a járművön tartani.
(4) Az elsősegélynyújtó felszerelés (1) bekezdésben meghatározott egyes tartalmi elemei a gyártó által meghatározott időpontig alkalmazhatóak.
(5) Az (1)–(4) bekezdés rendelkezéseit a már forgalomba helyezett járműveken a járműhöz használt bontatlan, lezárt elsősegélynyújtó felszerelés alkalmazhatóságának lejárta esetén, de legkésőbb 2013. január 1. napját követően kell alkalmazni.

Üdv: G'
apuka86 146881 2012. április 24. 14:38
Válasz erre
Pontosítás a linlet cikkben a témát szolgáltató információhoz.

"Korábban általánosan elfogadott volt, hogy a dobozon szereplő lejárati idő után újat kellett vásárolni, ám ez néhány éve változott, így már nem a komplett doboz érvényességét kell figyelni. Ha a dobozból valamelyik termék szavatossági ideje lejár, elég csak azt az egy terméket kicserélni, és nem kell az egész dobozból újat vásárolni. Azt azonban jó tudni, hogy az újabb csomagok esetében a kötszerek, pólyák stb. szavatossági ideje megegyezik a dobozéval, amíg korábban előfordult, hogy a doboz 3 évig volt használható, amíg a benne található kötszer akár öt évig is."
Forrás: Hajdú Online

További info:
www.haon.hu/meddig-jo-az-autos-egeszseg252gyi-csomag/news-20110427-01033351
gabes 146879 2012. április 24. 12:14
Válasz erre
Sziasztok!

Ma több helyen is kerestem de már egy ideje hiánycikk!
Vagyis nem azért nincs mert elkapkodták, hanem azért álltak rá a rendőrök mert nem lehet kapni! Hát kérem, ilyen is csak nálunk van! :(

g
Freddy 146878 2012. április 23. 12:44
Válasz erre
A segítség elmulasztása szerintem súlyosabb, és azt akkor rád is verik.
Egyébként tényleg gáz.
piratvitorla 146877 2012. április 22. 20:41
Válasz erre
Szia
És akkor a szorító kötésről ne is beszéljünk, amit ugye már nem szabadna használni... Ha nem szorítom el nem tudom mi a fenétől nem hal meg az út szélén pár gézlappal a dobozomban (marad a pólója). Egyébként azt mondják a mentősök is alkalmazzák csak leveszik mielőtt továbbadják...
üdv
Domokos_Tibor 146876 2012. április 22. 16:17
Válasz erre
Sajnos nem ehez a témához kapcsolódik de elmesélem a történetemet.Körülbelül 2 éve történt hogy szabályosan védett úton haladtam amikor nekem jött opel a megengedett sebbeség 2 szeresével lakott területen belül.Mivel egy ideig mentőztem ellátam szakszerűen a sérültet,majd erre kaptam egy feljelentést hogy a srácnak azért lett maradandó sérülése mert én nem szakszerűen láttam el.Az orvosszakértő megállapította hogy az ütközés miatt ment neki tropára a lába és nem az ellátás gondatlansága miatt.Ezen ment 1 évig a huzavona mire ejtették ellenem a vádat.Tanulság:Inkább nem segítek minthogy bepereljenek az esetleges következmények miatt!
Bogesz 146875 2012. április 22. 14:31
Válasz erre
Én most vettem TESCO-ban kb. 2000 Ft-ért új eü dobozt, szerintem 5 évenként ezt ki lehet bírni, egy autó fenntartásának költségeiben ez az egyik legkisebb tétel. A régi láda meg megy a lakásba és mivel van két gyerek és jön a nyár is, hamar elfogy a gézlap is majd. Azzal viszont egyetértek, hogy azokat kellene jobban féken tartani, akik a szabályokat nem tartják be, és így okoznak balesetet (amihez aztán kellhet az eü csomag)...
gabes 146873 2012. április 22. 13:50
Válasz erre
Minden esetre így is elég kevés, ezek még 10 év után is használhatóak!
A steril géz sem szennyeződik ha nincs felbontva. Amíg kiérnek a mentők addig viszont tényleg segíthet. Egy-egy élet úgy sem ezen múlik olyankor hanem magán az ellátáson!
A büntetés mértéke a felháborító, sajnos túl sok balesetveszélyesen közlekedő sofőrt hagynak garázdálkodni míg az egyébként jó vezetőkön hajtják be az aktuális évre tervezett "bevételt"! Ha másba nem tudnak belekötni, akkor jön az égőkészlet, eü.láda és társai! :(
vlevi 146872 2012. április 22. 13:21
Válasz erre
"Ha jól tudom egy év a szavatossága, ez egy nagy állami tarhálás!"
5 év.
De abban igazad van, hogy egy balesetnél nagyon kevés embernek jutna eszébe abból bármit is használni. De ha néhány emberen sikerül ezzel segíteni, akkor már megérte.
gabes 146871 2012. április 22. 12:33
Válasz erre
Ha jól tudom egy év a szavatossága, ez egy nagy állami tarhálás!
Elég gusztustalan módszer és nem az egyetlen! :(
Rumcájsz_52 146869 2012. április 21. 10:23
Válasz erre
... AKINEK KOCSIJA VAN!

Ha lejárt a kocsiban lévő elsősegély-doboz érvényességi határideje, és ezt a rendőr állapítja meg, az 50000 (ötvenezer) HUF KÖTELEZŐEN KISZABANDÓ helyszíni bírságot jelent, vagy feljelentést! Ha megállít a rendőr, ez lesz az , ami elsősorban érdekelni fogja, tehát ha lejárt a határidő, irány a patika egy új dobozért!
ADD TOVÁBB MINDENKINEK!
Üdv R.
Elektrolakatos 146868 2012. április 12. 13:21
Válasz erre
Szállító Adatlap 1570 / 1570 ma 13:03 Válasz erre
Olyan ez a beszélgetés mint amit egyes ügyféljelöltekkel folytatok induláskor...
Én elmondom mi mindenben tudok neki segíteni, milyen lehetőségei vannak és mit érhet el...de az ügyfél nem akarja elhinni és tiltakozik, kézzel, lábbal, hogy ilyen nincs és nem is lehetséges, mert ilyen a világ és miért pont neki sikerülne...
Ám ahogy haladunk a tervezésben és kézenfogva kisérem, egyszer csak hinni kezd, majd a magénak érzi és belevág...telnek az évek és lám még mindig működik, sőt egyre eredményesebb és ezt, átadja másnak is, hogy milyen jó lehetőséget talált.
Ám ne gondold, hogy olyan könnyen szerzett kenyér amit a munkámért kapok...sokan nem vállalnák be azt, hogy ha az ügyfél 3 éven belül, felmondja a szerződését, akkor vissza kell adni az utána, addig kapott juatalékot. Ja és nem vagyok sem bróker, sem befektetési tanácsadó. :)
Ha ennyi mindent tesztek és jelen vagytok mindenütt, akkor meg kell vizsgálni melyik fogaskerék kopott a rendszerben. Látod itt igazolódik vissza az elöbbi példám, hogy az, aki benne van észre sem veszi, hogy mivel van gond.
Tényleg kíváncsi vagyok, hogy nálam akkor miért sikerült 9 gyereknek felkelteni az érdeklődését, miközben nálatok semmi. Egyébként most szerveztem meg, hogy egyikük apukája vasárnap, 9ből 5üket levigye Móvárra úgy, hogy reggel szemészeten kezdtem kötőhártya gyulladással, de azért kötöttem egy szerződést is és délután még lesz 2 tárgyalásom.
Amúgy a beszélgetésünket olvasva, több ember keresett meg, hogy szeretnének többet megtudni erről a lehetőségről és együttmüködnének velem. Lehet még sem lehetetlen amit szeretnék és elindul valami? :)
További minden jót!
Hétvégén találkozunk!

Előzmény: (1568) Varjúbácsi ma 11:41

Varjúbácsi Adatlap 1568 / 1570 ma 11:41 Válasz erreVálaszok:
(1570) Szállító ma 13:03
Szia Balázs!
Csak hogy tisztán láss az oktatás teületén!
Ma már nem találnál olyan iskolát, amelyik INGYEN biztosít tornatermet, mert a terembérletből van egyedül pénze az intézménynek, nem engedheti meg a jótékonykodást. Jelenleg is oktatási intézményben dolgozom - fővárosi fenntartásúban - és a délutáni programszervezének mindig a legnagyobb gátja az, hogy kiadták a termeket.
Hiába él a gyerek ingerszegény környezetben, - tisztelet a NAGYON kisszámú kivételnek - ha az eredmény nem azonnali, látványos, csillivilli, uram bocsá', még energiabefektetést is igényel, már nem érdekli. Ne felejtsd el, hogy HARCMŰVÉSZKEDNI,LOVAGOLNI nagyon TRENDI dolog, ezért az ilyen jellegű kezdeményezések a DIVAT miatt mindig sikeresek lesznek. Bárcsak ott tartanánk, hogy a makettezés a TRENDI!
"egy olyan nagykereskedés aminek van egy saját, országos klubbhálózata és ott adja el a termékeit" ha ez megvalósítható lenne, már biztos megcsináltak volna legalább egyet! Ha nincs akkor pedig miről beszélünk. Igenis a kereskedőknek kellene segíteni az ilyen kezdeményezéseket, hiszen a támogatott gyerekmakettezőkből lehetnek fizetőképes felnőtt vásárlók! Miért a TE adományodon makettezővé váló gyerek legyen a KERESKEDŐ haszonhozója?
Az általános iskolában ahol 20 évig tanítottam, végigéltem azt a folyamatot, ahogy a lassú türelmes munkával elért makettező sikereket - több érmes diákom is volt a Közlekedési Múzeum versenyein, sőt a korai móvári versenyeken is értek el helyezést - kiszorította a számítógépen azonnal elérhető siker. A szakköröm, ami eleinte betöltötte a technika termet, 2006-ra ( amikor iskolát váltottam) leapadt egyetlen gyerekre. Ezekért a szakkörökért egyébként a suli egy vasat se fizetett.(Más anyagi kondiciókkal bír egy közalkalmazott pedagógus, és egy befektetési tanácsadó, azért azt remélem elismered. Ne csodáld, ha a pedagógus bizony szeretne egy kis pénzt a befektetett munkáért, időért, hiszen ezt az időt eltölthetné pénzkereséssel is, hogy legalább közelítse a befektetési tanácsadó pénzügyi lehetőségeit!)
2006-ban iskolát váltottam, most egy gimiben dolgozom. Amikor ide jöttem, az első dolgom volt, hogy a büfé melletti vitrint teleraktam makettekkel. Több barátomtól kértem, és kaptam díjnyertes, nagyon mutatós dolgokat, hogy a saját, többnyire "work in progress" makettjeim mellé.
A diákönkormányzati alakuló ülésre bekunyiztam magam, és csináltam egy kis propagandát. Egyetlen gimis nem jött hozzám makettezés ügyben, pedig az iskolarádió, a suliújság, és egyéb dolgok miatt a szünetekben teltház van az irodámban. Minden évben az első hely ahova kirakom a makettverseny plakátokat az a sulibüfé ablaka!
Egyetlen diálunkkal sem találkoztam a versenyeken.
"A honvédségen belül nem hiszem el, hogy ne keltené fel valakinek a figyelmét az, hogy Ti foglalkoztok a katonák gyerekeivel és megismertetiek velük a hadtörténelmet és a makettezést." A Zrínyi Akadémia - ma már Közszolgálati Egyetem - területén működik a klubunk, a reklámunk, és az általunk készített makettek pl. Zrínyiújvár, ott vannak a tanszékeken. Ennek ellenére NINCS hallgató a makettklub tagjai között.
Minden honvédségi családi napon, megmozduláson ott vagyunk látványmakettezni, mégsincs katona szülő gyereke a klubban.

Előzmény: (1567) Szállító ma 11:03

Szállító Adatlap 1567 / 1570 ma 11:03 Válasz erreVálaszok:
(1568) Varjúbácsi ma 11:41
Andris!

Nem a biztonsági cég fog milliós szponzorációkat adni...hanem Én kívánom támogatni azokat a klubokat akik velem hajlandóak együttműködni!
Gyerekek bevonása a makettezésbe? Ha pedagógusként nem tudsz erre a kérdésre válaszolni akkor komoly a probléma...Nekem hasonló végzettségem sincs, de tudom mivel lehet egy gyerek érdeklődését megragadni.
A gyerekek nagy hányada annyira ingerszegény környezetben él, hogy az értelmesebbje rögtön belekapaszkodik, ha adsz neki valamit amiben kifejezheti magát. Nem minden gyerek tud focizni, gördeszkázni stb., de igénye lenne valamire aminek értelme is van. Biztosra merem állítani, hogy ha egy iskolában kitesz az ember egy vitrint és benne elhelyez különböző építési stádiumban levő maketteket, mellé egy kis történelmet, akkor lesz legalább 5-10 gyerek akit komolyan fog érdekelni. Természetesen ennek is megvan már a forgatókönyve, hogy milyen módon, mert egy vitrin magában nem ad elegendő ingert.
A szakmámban rengeteg emberrel kerülök kapcsolatba és az a feladatom, hogy segítsek áttekinteni az életüket és egy mindent átölelő pénzügyi életpálya modelt készítsek a számukra. Miért kell ez? Mert az emberek 3/4-e nem képes kívülről szemlélni az életét, de Én képes vagyok átlátni és a segítségükre lenni. Ez van itt a makettezésnél is! Évekig csak figyeltem, hogy miként működnek a dolgok és látom mi az amivel nem foglalkozik senki. Pedig pont ezek a dolgok azok amin kersztül el lehetne indítani ezt a szép hobbit a népszerüsödés útján.
Én olyan emberekkel akarok együttműködni akik akarnak is tenni és nem csak a csodát várják.
A kereskedőket nem rábeszélni kell (nem is lehet őket), hanem kikerülni. Jelenleg egy magyar kereskedő sem abból él, hogy makettboltja van! Vagy ha igen, akkor csak küzd a fennmaradásért. Akkor minek is kellenek? Miért ne lehetne egy olyan nagykereskedés aminek van egy saját, országos klubbhálózata és ott adja el a termékeit, illetve szponzorálja a rászorulókat? Megoldható? Igen az!
Ám ha azt mondom, hogy az első évben csak adomány makettekből el lehetne indulni...szerintem nem túlzok el semmit. Minden makettezőnek van otthon legalább 5-10 olyan makettje ami csak porosodik és soha nem építi meg, vagy értéktelen, hogy eladja. Az ügyfélkörömben 9 gyereket szoktattam így rá a makettezésre az elmúlt 4 évben. Ha minden makettező utánam csinálná ezt, akkor az hány gyerek is lenne? Egy, két száz, netát ezrek? Te hány gyereknek segítesz évente belépni ebbe a kicsi, de érdekes világba?
Sokan ismernek és tudják, hogy a harcművészet közel áll hozzám. 6-7 éve a gyerekek szinte teljesen eltüntek és nem volt utánpótlás. Ezért a mesteremnek javasoltam, hogy ne kérjünk tandíjat és az iskolákat, önkormányzatokat kérjük meg, hogy adjanak helyet ingyen. Lám mi történt! Működött a dolog...jöttek a gyerekek, kaptunk ingyen tornatermeket és még a kereskedők is fillérekért oda adták az eszközöket, ruhákat, mert megértették, hogy ez nekik is érdekük. Jelzem senki nem adott egy fillér szponzori pénzt, csak mi adtuk át a tudásunkat! Ez elindított egy folyamatot és a nagyobb testvérek, szülők, barátok is elkezdtek edzésre járni, amiből már volt bevétel.
Akkor ezt miért is nem lehet kivitelezni a makettezésel?
Ja, ha valaki ezt órabérbe akarja csinálni és a "makettezés oktatásból" akar élni, akkor inkább ne csinálja! Hetente 3X2 órát oktattam és érdekes módón belefért az időmbe. Sajnos a motorbalesetem miatt át kellett adnom a csoportomat, de a gyerekek akiket tanítottam a mai napig felismernek ha találkozunk és mesélik hol tartanak azóta. Te, vagy a klubtársaid hajlandóak lennétek heti (nem hatot) csupán 1-2 órát erre fordítani? A honvédségen belül nem hiszem el, hogy ne keltené fel valakinek a figyelmét az, hogy Ti foglalkoztok a katonák gyerekeivel és megismertetiek velük a hadtörténelmet és a makettezést. Foglalkoztatok evvel komolyabban? Megkerestetek evvel valakit, hogy felajánlotok egy ilyen lehetőséget a számukra?
Tessék! Adtam egy ötletet! Kezdjetek bele a megvalósításába! Ez a gesztus, ami nem kerül egy forintba sem!

Előzmény: (1561) Varjúbácsi tegnap 14:04

Varjúbácsi Adatlap 1561 / 1570 tegnap 14:04 Válasz erreVálaszok:
(1567) Szállító ma 11:03
Balázs!
Maradjunk a kiindulásnál. Ha a biztonsági szolgálat - ami majd a későbbiekben milliós nagyságú szponzorációt biztosít a makettkluboknak - belép a képbe, akkor feltételezésem szerint FIZETNI kell a szolgáltatásokért. Hiszen igyen nem dolgozik!
Ha én, mint a Bolyai Makett Klub Egyesület elnökségi tagja felkérem őket az idei Bolyais verseny dolgainak intézésére, mennyit is kellene fizetnünk a szombat vasárnapi munkájukért? És hány ilyen verseny után kapjuk a milliókat? És hogyan oldják meg a gyermekek bevonását a makettezésbe, mikor az iskolákban már annyi pénz sincs, hogy krétát vegyenek? Hogyan beszélik rá a kereskedőket, hogy támogassák makettel, festékkel, szerszámokkal, stb. a gyermekmakett klubbokat? Hogyan találnak sponzorokat, akik megveszik a reklámmolinó felületeket, mikor a makettezés nem egy társadalmilag befogadott, elfogadott hobby, amiben PÉNZ van? Hidd el nem kifogásokat, hanem válaszokat keresek. Az hogy az országban alig van gyerek klub, szerintem egy kezemen meg tudom számolni - Gersekarát, Fertőszentmiklós,Bókay Makettező Szakkör, talán él még Apc, bocs ha kimaradt valaki - és nem tolonganak a gyerekek, mint utánpótlás, ez társadalmi jelenség. Végigéltem az általános iskolában, ahol tanítottam, hogyan sorvad el egy makettszakkör, mert az iskolának már nincs pénze óradíjra, a szülőnek meg még annyira se szakköri díjra. Szívesen fogadunk minden olyan ötletet, amitől pl. a Bolyai Klub, vagy bármely magyarországi makett klub annyira népszerű lesz, hogy korlátozni kell a taglétszámot, mert nem férnek a klubhelységbe.

Szállító Adatlap 1558 / 1570 tegnap 13:01 Válasz erre
Áááá! Komolyan a kifigásokat kell keresni?
Az együtműködés része az is, hogy segítenek a lovaglás iránt érdeklődő gyerekeknek lovakhoz jutni és azok bértartásának anyagi részét finanszírozni. Nem is hinnéd hány, meg hány lovat hagynak a tulajdonosaik a bértartóknál, mert megunták, vagy nem fizetik a költségeket. Ezeken a lovakon gyakorolnak a gyerekek!
Elárulom a gyerekek többsége amikor csak lehet ott van a lovánál (akár minden nap) és hálásan segít mindenben amiben csak tud, hogy ilyen lehetőséget kapott.
Látod milyen egyszerű ha nem kifigásokat keressük?
Egyébként amikor makettezünk azt keressük, hogy miért nem lehet egy makettet megépíteni, vagy megoldjuk a problémát? Akár fórumokon beszélgetve, EGYÜTTMŰKÖDVE!
:)

Varjúbácsi Adatlap 1557 / 1570 tegnap 12:36 Válasz erre
Szia Balázs!
"tehetséges, de szegény gyerekeket és lovaikat" bocs, de mennyire szegény az a gyerek, akinek a szülei lovakat tartanak. Ez olyan, már bocs a hasonlatért, mine a kóser szalonna! :-))

Szállító Adatlap 1553 / 1570 tegnap 11:34 Válasz erre
Szervusz Andris!
A kollégám kifejezetten ezért finanszíroz meg versenyeket, hogy azok is ott lehessenek és akik nem bírnák finanszírozni a magas kiadásokat. Ami a molinokból befolyó reklámpénzekből pedig egy új lehetőséget indítanak az idén, hogy tehetséges, de szegény gyerekeket és lovaikat támogasság.
A lényeg, hogy elindult egy EGYÜTTMŰKÖDÉS évekkel ezelött, folymatosan fejlődik és ez mindenkinek jó!
Ezt szeretném én is, de csak a kifigások tömkelegét hallom. Ahelyett, hogy megkérdezné bárki is, hogy mit kellene tennem, mert együtt akarok működni veled!
Varjúbácsi Adatlap 1552 / 1570 tegnap 11:30 Válasz erre
Bocs, még egy kérdés!
Mennyi pénzt is kellene kifizetni egy PROFI rendezvényszervező cégnek azért, hogy egy ilyen rendezvény TELJES lebonyolítását elvállalja? Pénteken jönnek az első külföldi makettezők, és vasárnap délután viszik el a cuccot.

Előzmény: (1546) Szállító tegnap 11:05

Varjúbácsi Adatlap 1551 / 1570 tegnap 11:26 Válasz erre
Szia Balázs!
Bocs, de szerintem a díjugratást mint sportot, és a makettezést egy oldalon emlegetni kicsit felemás! A díjugrató versenyek - szerény tudásom szerint - nem ingyenes rendezvények a látogatóknak, és emlékeim szerint komoly nevezési díjakat gombolnak le az amúgy sem túl szegény lótulajdonosoktól.A haverom lánya alkalmanként 6-8000.-Ft nevezési díjat fizet. Amikor utoljára Piliscsabán voltam egy ilyen rendevényen, bizony mélyen bele kellett nyúlnom a pénztárcámba, hogy lássam versenyezni. És akkor nem is beszélek a biztos nem ingyen kirakott reklám molinókról.

Előzmény: (1546) Szállító tegnap 11:05

Szállító Adatlap 1546 / 1570 tegnap 11:05 Válasz erreVálaszok:
(1552) Varjúbácsi tegnap 11:30(1551) Varjúbácsi tegnap 11:26
Makett versenyek, szponzorhiány, válság, problémák!

Engedelmetekkel egy rövid eszmefuttatás!
Cím: -Nem akarásnak nyögés a vége!-
Egy olyan kaliberű verseny mint a Moson Show igen is komoly költségvetéssel tud igazán nívos lenni, hogy évről-évre vonza az embereket. Legyen az Magyar, vagy külföldi. A "válság" miatt (vagy csak arra fogva) csökkentik a béreket, kiadásokat és nehezebben adnak szponzori pénzeket.
Mi a megoldás akkor?
EGYÜTTMŰKÖDÉS!
Lehet önzetlenűl időt és pénzt nem sajnálva gondoskodni egy rendezvény, minden apró részletéről, vagy meg kell fizetni egy céget, embereket akik átveszik a bizonyos fázisok kivitelezését, lebonyolítását. Esetünkben egy biztonsági céget, akiknek az a feladata, hogy vigyázzanak a makettekre!
Itt jön a képbe, hogy ezt ugyan miből?
Néhány éve megkerestem több makett klubot és felajánlottam a munkám kapcsán, egy együttműködést. Tettem ezt, mert cégen belül több példa mutatta, hogy hosszútávon, gyümölcsözően képes működni. Példaként: egy kollégám a lovas sport irányába kezdett el egy hasonló együttműködést 6 éve és ma már ott tart a dolog, hogy évente két díjugrató verseny teljes költségvetését finanszírozza a "válság" ellenére!
Ez alakalmanként több mint 6 millió Ft-ot jelent!
Sajnos a megkereséseimet, senki nem vette komolyan és süket fülekre találtam csak. Illetve volt olyan is, hogy adjak elöbb pénzt a klubnak és utána majd ők is együttműködnek velem...persze, persze, hülyék a túloldalon!
Én még mindig nem adtam fel, hogy ebben az országban, újra szélesebb kőrben ismerté válik a makettezés, úgy a gyerekek, mint a felnőttek között. Iskolákba szervezett klubhálózattal, gyerekeknek szervezett havi versenyekkel, valamint évente 4 országos és 1 nemzetközi, nívós színvonalú felnőtt versennyel. Nem beszélve egy olyan, jól ellátott, makettkereskedelmi rendszer kialakításáról, ahol nem az elérhető nyereség maximalizálása dominál.
Ám mindehhez összefogásra és együttműködésre van szükség. Meg kell tanulnia ezt mindenkinek, mert hosszú távon előrejutni, fejlődni, csak közösen lehet, vagy szépen kihal a makettezés.
Ha több is érdekel valakit akkor keressen meg, mert makettezni jó! :)

Üdv!
Szállító
laposalátét 146867 2012. április 8. 19:44
Válasz erre
Sziasztok!Mindenkinek Boldog Húsvéti Ünnepet kívánok!
silent8 146866 2012. április 8. 19:15
Válasz erre
Tényleg nagy ötlet! Kívánok én is minden makettezőnek Boldog Húsvéti Ünnepet kívánok!

üdv.

Silent8
glitter 146865 2012. április 8. 15:22
Válasz erre
Nagyon nagy!...:))) Csatlakozom...:)))
Neo954 146864 2012. április 8. 14:24
Válasz erre
Sziasztok!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok Minden Makettező Kollégának! :)

Üdv.:Neo
börni75 146863 2012. április 7. 17:04
Válasz erre
tojások 001
tojások 001

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok minden makettezőnek, és családtagjának!
Üdv!
vrauko 146862 2012. április 7. 10:42
Válasz erre
Minden hobbytársunknak kellemetes húsvéti ünnepet, sok-sok makettre váltható locsolópénzt és hímestojást: VT
Atis 146861 2012. február 4. 16:45
Válasz erre
Sziasztok

Érdeklődni szeretnék hogy van-e köztetek "hivatásos" fotós.

Ha valaki magára ismer, kérem jelentkezzen az emailemen.

Köszönettel..

Üdv.
csörömpös 146860 2012. január 1. 13:24
Válasz erre
Békés Boldog Új Évet mindenkinek!
mercure47 146859 2012. január 1. 13:12
Válasz erre
Minden makettezőnek B.U.É.K.!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19.