/ Fórumok /

Makettek rendelése

Sokan prób<ak már rendelni Interneten maketteket, szerszámokat, s valószínűleg mindenki találkozott már azzal a problémával, hogy egyedül nem mindig éri meg rendelni az amúgy kedvező árak ellenére sem.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152.
sanyi 695601 2022. április 10. 21:40
Válasz erre
Szia KarBal!
Szeretnék rendelni a segítségeddel, de az op.rendszerem nem hajlandó megjeleníteni az email címedet.
Kérlek írj egy levelet az axe8299@gmail.com címre, hogy magánban meg tudjuk beszélni.
Előre is köszi!
Üsv
Sanyi
Sennás 695502 2022. április 7. 20:59
Válasz erre
Szia KarBal! Küldtem mailt tisztelettel.
KarBal 695500 2022. április 7. 20:26
Válasz erre
Április 15-én adom le a megrendelést a SuperHobby oldalon. Már összejött annyi minden, hogy ingyen postával jön, tehát csak az oldalon jelzett árat fizeted. Aki akar, az a jelzett napig még jelentkezhet.
KarBal 694491 2022. március 14. 08:54
Válasz erre
Sziasztok!

Lett egy olyan kérés is a SuperHobby-ról, ami előrendeléssel ment, szóval majd április 14. körül tudom leadni a rendelést és elvileg 2-3 nap alatt itt van. Cserébe viszont úgy tűnik, hogy postaköltség nélkül jön már a cucc! Tehát, akinek ráér úgy április 16-ig, az még szólhat a nomennescio82 K U K A C gmail P O N T com címen, hogy rendeljek neki is valamit az oldalról.

Budapesten (elsősorban a XI. kerület központi részén) biztosan oda tudom adni, a MosonShow-n nem biztos, de talán az is meglesz. Ha matricát, rézlapot rendelsz, azt tudom postázni is.
Safranek 694472 2022. március 13. 15:36
Válasz erre
Nem tudom
Remélem hamar megoldódik a helyzet
Altengernagy 694459 2022. március 13. 11:01
Válasz erre
Mikortol? erre mar inkabb nem is mondok semmit.

Majd talalunk kiskaput, mindig van.

Jah majd ezen is a sargak hiznak zsirosra, ha rajtuk keresztul fog menni...
Safranek 694453 2022. március 13. 10:17
Válasz erre
Mai hír.
Minden olyan tranzakciót blokkolni fog az eBay, amelyben a vásárló vagy a vevő oroszországi lakcímmel rendelkezik, írja a BBC.
sanyi 694436 2022. március 13. 06:53
Válasz erre
Sziasztok?
Begemot matricát honnan lehet rendelni? A 72-es Mi-24P lapjuk nagyon izgat, de nem találom egy boltban sem...
Előre is köszi!
Üdv
Sanyi
KarBal 694411 2022. március 12. 11:35
Válasz erre
Persze, örülök neki. Küldj e-mailt a megadott címre!

Még várok jelentkezőket, ha valaki más is rendelni szeretne a Super Hobby oldalról. Jelige: együtt olcsóbb :)

Még egyáltalán nem biztos, de lehet, hogy Budapest mellett a MosonShow-n is oda tudom adni a cuccokat. Ha megtudom, jelzem hamarosan.
Bishop 694398 2022. március 12. 07:52
Válasz erre
Én csatlakoznék, ha még nem késő.
KarBal 694217 2022. március 9. 19:34
Válasz erre
Sziasztok!

Van még valaki, aki rendelne a SuperHobby oldalról? Én pár napon belül rendelnék, megoszthatnánk a költségeket budapesti szállítással.

nomennescio82 K U K A C gmail P O N T com
halaci 693518 2022. február 27. 11:19
Válasz erre
Ha vége lesz a harcoknak, akkor nyilván lesznek majd alternatív csatornák - amíg van vevő és eladó, addig a kereskedelem előbb-utóbb összeáll.

Az ár már más kérdés lesz, ha mondjuk Kínán keresztül, két bankrendszert közbeiktatva ér el ide.
Sennás 693517 2022. február 27. 11:04
Válasz erre
És a Zvezda? Teljesen kifújt akkor? Évekig lehet semmit nem lehet onnan beszerezni majd?
Altengernagy 693513 2022. február 27. 09:54
Válasz erre
Az osszesnek ukran keszletnek lengyel forgalmazoja van, onnan kapjuk (hivatalosan)
A Modelcollect kinai, a sajat oldalukrol (is) lehet rendelni.
PETI 693507 2022. február 27. 08:06
Válasz erre
Miggyuri 693506 2022. február 27. 07:53
Válasz erre
Hali! ACE, Modelcollect - van-e magyarországi forgalmazója?
Sokol 693404 2022. február 24. 22:59
Válasz erre
Azta!

Még a Wah Fung Industrial Centre is orosz támadás áldozata lett Hongkongban?

Már megint az angol tudósok, meg a slepp :/
halaci 693403 2022. február 24. 22:53
Válasz erre
"These are all Kit from Ukraine

Poss more

Dora Wings
ICM Models
Miniart
Masteebox
Roden Models
Armoury Models (one of our imports)
Aim Fan Mode
Arsenal Model Group
Art Model (
Avis
Modelsvit
Riich Models
Unimodel"

Úgy látszik, nem csak a Reskit készleteit fogja érinteni... Szerencsétlenek :(
zkalos 693402 2022. február 24. 22:30
Válasz erre
Daala 693400 2022. február 24. 21:39
Válasz erre
Daala 693399 2022. február 24. 21:39
Válasz erre
Múlt hét szombaton rendeltem tőlük, a pénzt is levonták, de semmi válasz azóta sem...
PETI 693397 2022. február 24. 21:16
Válasz erre
Az a helyzet, hogy a hobbydn még ment egész nap, bár rendelés leadással nem próbálkoztam.. Mindenesetre nekünk pont a héten jött meg egy (vélhetően egy darabig utolsó) rendelésünk, aminek én most kifejezetten örülök.. :/
zkalos 693395 2022. február 24. 21:00
Válasz erre
Hááát...,a weblap minden esetre leállt reggel óta.
Daala 693394 2022. február 24. 20:50
Válasz erre
A Reskit cég létezik még az orosz támadás után, szerintetek? Élő rendelés miatt kérdezem...
pmheros 693350 2022. február 23. 14:41
Válasz erre
Hasznos infók.
Köszönöm mindkettőtöknek!

Üdv.: pmheros
atika 693337 2022. február 23. 01:38
Válasz erre
Ahogy m7priest is írta, minden OK, az oldallal. Sajnos 27% ÁFA, de 45000,- Ft felett ingyen posta, ami 3-4 munkanap alatt megérkezik.
m7priests 693330 2022. február 22. 22:20
Válasz erre
Szia!
Persze, hiba nélkül lehet már rendelni tőlük. Szokásos patent kiszolgálás, pár nap alatt itt van a cucc futárral, semmi többlet költség.
pmheros 693329 2022. február 22. 21:50
Válasz erre
Üdv!

Valószínűleg rosszul emlékszem, de mintha valaki említette volna mostanság, hogy a
super-hobby.hu oldalon törölték a rendelését , mert a vonatkozó magyar jogszabályok változtak.
Cáfolatként, mostanság tudott a super-hobby.hu oldalról valaki hazánkba szállíttatni?

Üdv.: pmheros
Altengernagy 693231 2022. február 19. 11:39
Válasz erre
Mas. Ez ugyan nem rendeles, hanem eladas. HA esetlen ugy dontenenk, hogy makettjeinket az eBay-en adjuk el, mert mondjuk a felaron hirdetett makettet felere le akarjak alkudni, akkor itt egy par jo tanacs Seller-eknek.
Mivel mar a PayPal kifizetest nem fogad, nekunk vadkeletieknek csak az alabbi modon lehetseges kifizetest kapni.

1. Nyissunk EUR alapu deviza szamlat. Kulonben legalabb 2x valutat fognak konvertalni, ami tobb mint brutalis levonas.
2. Az ebayben a Selling szekcioban a payout account-ot adjuk meg, az EUR szamlanak.
3. Az eBay fog kerni photo ID-t (utlevel, szemelyi) es bankszamla kivonatot (az devizas szamlaszam kell, es latszodjon rajta a nev, cim, bank neve stb stb. A forgalmat el lehet takarni)
4. Engedelyeses utan elvileg mukodnie kell az eladasnak.
Altengernagy 693229 2022. február 19. 11:24
Válasz erre
Az eBayes kuldemenyeket rendszeresen kettos AFA-val terheli a hatosag..

1. Nem fizetnek vissza semmit, a vevore terhelik a problemat, reklamaljon a boltban.
2. Hiaba van megadva az IOS (vamteher megfizeteset igazolo kod) ha az nekik nem tetszo formatumban van, lesz***ak.
3. A legtobbszor nem jut el hozzad a kuldemeny erkezeserol szolo SMS, vagy email - igaz ez a felado hibaja vagy nemtudasa

Mit lehet tenni,
Az eBay eseten, ahol (legalabbis engem) elore lenyulnak AFAval (overseas fee, VAT, kutyaf..ule) ott ez nem konnyen, de megoldhato.

1. Fizessuk ki suru anyazasok es atokszoras kozepette a "magyar" adohatosagnak a dijat (onlany vagy szemelyesen, ha voltak szivesek tovabbitani a postara, hogy ott fizzessek).
2. Onlany eseten toltsuk le a szamlat es a vamaru igazolast(?) PDF-ben. Ezt egy email-ben kuldik, orizzuk meg!
Legtobbszor erdemes atnevezni a PDF-eket mert valami random szam a file-nev.
3. Szemelyes fizetes eseten a kapott nyugtat orizzuk meg (erdemes egy scan-t csinalni)
4. Az emailben szereplo hozzaferesi kodot (6 szamjegyu) masoljuk be a posta.hu/vam oldal elektronukus szamla letoltese urlapon, kuldemenykod, hozzaferesi, illetve iranyitoszam ismereteben, lent megjelenik a PDF szamla letoltese gomb. Papir alapu nyugta eseten a hozzaferesi kod a nyugtan van, a kuldemenyazonosito alatt. 5. Menjunk fel az eBay-re... (angol nyelv ismerete szukseges)
a. Help & Contact www.ebay.com/help/home
b. Contact Us -> Buying -> Paying for items
c. A bal oldali menuben megjelenik a Call Us illetve a Chat with us. Europai ido szerint munkanapokon munkaidoben mukodik.
d. Az ugyintezonek el kell magyarazni, hogy double payment, VAT refund, etc etc, kerni fognak adatokat, pl a Order Number-t (ami a kifizetett rendelesnel jelenik meg, a vasarolt aruk kozott). Utana adni fog egy linket, amire nem szabad raklikkelni hanem ki kell masolni uj ablakba.
e, a Kapott linken egy file csatolas fog megjelenni, egy szovegdobozzal egyutt. Csatoljuk a szamlat, es az AFA (VAT) igazolas PDF-eket, illetve ajanlott a papir nyugta szkennelt/fotozott kepet is. Ajanlott tovabba a szovegdobozban ujra megadni az Order Number-t, es a kuldemenyzonositot ami hozza tartozik.
(f. tobb kuldemeny eseten feltetlenul nevezzuk at a PDF-eket, es a szovegben jelezzuk melyik PDF melyik Orderhez tartozik)

Elvileg ezutan kapni fogunk az eBay-tol emailt, ahol jelzik hogy megkaptak, es majd csinaljak. (egy ideig itt engem szivattak, de mar ok is megszoktak mit kell ilyenkor csinalni)
Eleg hamar jonni fog egy masik email ahol orommel kozlik hogy Refundot engedelyeztek, es majd megkapjuk (1-2 nap) ugyan oda ahonnan fizettunk az elejen a gumin... makettert.

Szep kis cirkusz, de legalabb valamit visszakapunk.
Sokkal egyszerubb ha pl rokonunk el Angliaban es domestic postazassal neki kuldjuk, es o majd ajandekkent postazza nekunk, ilyenkor max a postakoltseget tudjak megadoztatni es nem nyuljak le az egeszet elore, hogy aztan nalunk a megfizetett AFA-t is megadoztassak...
agriamodeling 693084 2022. február 15. 16:08
Válasz erre
Sziasztok!

Leírnám a legutóbbi vásárlás tapasztalatait.

Pont egy hónapja, január 14-én rendeltem meg és fizettem ki az eBay-en egy matricakészletet. Sajnos nem figyeltem, hogy Japánból, de az eBay résen volt és ÁFÁ-val bővítve küldte a számlát. Legalább lett papírom egy esetleges vámeljáráshoz.

A cucc 21-én indult el az eladótól (addig csomagolta - nagyon profin megoldotta egyébként) és február 4-én került a japán posta nemzetközi gyűjtőjébe. Fenbruár 8-án meg is érkezett Budapestre. Ez 19 (vagy 5, attól függ hogyan nézzük) nap volt nemzetközileg. A Posta másnap már le is vámolta és magától küldött email-ben egy számlát az eljárásól. Ebben ÁFA fizetés volt csupán.

Rögtön ki is fizettem és vártam a befizetés nyugtázását a Postától. Ez kb négy óra alatt érkezett meg, innentől lett kiszállítható a csomag.

Elsőre nem történt semmi, de amikor írtam egy levelet a customer.service@posta.hu címre, kb két óra alatt átkerült a csomag a továbbítás belföldre állapotba.

9-étől 14-ig vártam (ebben volt egy hétvége is) amikoris újra írtam egy emailt a fenti címre, amiután az ügyintéző hölgy tájékoztatott, hogy átadták a csomagot az illetékes postahivatalnak.

Ma reggel átkerült a kézbesítőnél van státuszba és még délelőtt meg is kaptam.

Tanulság:
- a Posta (ha van email cím a küldeményhez) magától meg tudja oldani a vámkezelést
- a fizetés rém egyszerű ha online választja az ember (bankkártyával)
- az ügyintéző (hölgy) rendkívül gyorsan és udvariasan válaszolt mindkét esetben (érdekes, de ugyanaz a név szerepelt a levél alján, pedig ez egy megosztott email címnek tűnik
- mondjuk én is nagyon udvariasan érdeklődtem...
- lehet, hogy véléetlen, de valahogy mindig akkor mozgott a csomag a vámkezelés után, amikor az ügyfélszolgálatnak írtam.

Van lehetsőgé vissazaigényelni a kétszeres ÁFÁ-t de azt meg a NAV-tól kell. Nem biztos, hogy meg fogom tenni. Már az elején elhatároztam, hogy addig nem vacakolok amíg a mtaricát meg nem kaptam (már nem gyártott spéci készlet, valszeg a világ utolsó szabad matricáját vettem meg ebben a témában).
KeyPi 692460 2022. január 29. 18:04
Válasz erre
Csomag, levél - ezek az újbeszélben már szinomímák, nincs min csodálkozni.
halaci 692415 2022. január 27. 20:46
Válasz erre
Jó pár évvel ezelőtt, amikor még a DPD nem működöt,t Bécsbe utaztam ki egy bőröndnyi könyvvel, hogy feladjam a postán Németországba, mert még a vonatjeggyel is olcsóbb volt, mint itthonról.
Na a Bécsben feladott csomag Berlinbe már feltépve, a könyvek egy része elázva érkezett meg.
Trehány, a munkájukat leszaró szarházik mindenhol vannak - a különbség legfeljebb az, hogy meddig maradhat a helyén, ha kiderül.
TOmCSI 692408 2022. január 27. 16:59
Válasz erre
Sikerült kapcsolatba lépnem az eladóval. Angolra nem de Csehül írt érdeklődésre azonnal kaptam választ! :) Szabadságon vannak. Jövőhét hétfőn tudják postázni a csomagjaimat.
vrauko 692405 2022. január 27. 15:12
Válasz erre
Nem kell ilyen bonyolult dolgokra gondolni, az emberi butaság mindent megmagyaráz. Külföldből rendeltem matricákat, és a postás dobozos bringával hordta a motyót, de a tetejit nem hajtotta rá a szakadó esőben. A matricák szétáztak, és bementem a fő postára reklamálni. Azt ígérték utánanéznek. Azóta is néznek, vagy tíz éve. Az elébb elmentem a kispostára, Dénes Sanyi hobbitársunkól érkező kis csomagér'. Mondok a lateksznadrágos, bambácska csajnak, hogy van-e poste restante csomagom? Bebújik a szekrénybe, mondja, hogy nincs. Messziről láttam egy dobozt ott heverni az asztalon, mondok nem lehet, hogy az az? De tényleg, igen, csak az nem csomag, hanem LEVÉL. Az embernek kedve volna közölnie, hogy kivel szórakozzon, de asse használ, szegényke attól se lesz se okosabb, se szolgálatkészebb
Sennás 692404 2022. január 27. 14:20
Válasz erre
Szia Gabusch! Sajnálatos velem is volt/történt már ilyen eltűnés/elkallódás a postán.
Kanadából a StuG nem jött meg, Kínából is jártam igy(makett ,ruha). Na most létezik hogy van makettezős postás fiú(bocsánat előre is minden dolgozótól)de ki a tököm tapogatja,bontja,világitja át STB a levelet a csomagot hogy pont a makett,kiegészítő,matrica tűnik el?
A TŐR az viszonylag nehéz. Dobozban volt gondolom becsomagolva még nem is "zörög". Mos honnét tudja hogy nem egy "féltengely" van becsomagolva:) Akkor HA!(nem tudom)minden csomagot átvilágítanak akkor ott a hunyó? Vagy a napi több ezer csomagból pont ezek tűnnek el. Mert ha minden ötödik csomag eltűnne már az RTL Klubbb beszámolt volna róla:) De mindenesetre sajnálatos.
Gabusch 692403 2022. január 27. 13:38
Válasz erre
Nono!

Egy barátom vett sok évvel ezelőtt Angliából az Ebay-en keresztül egy ritka szuronyt (ezt gyűjti, van ilyen). Csomag elindult, majd soha nem jött meg. Egy darabig csesztette az eladót, hogy nézzen már utána, az ottani posta (Royal Mail gondolom én) rendszeresen lepattintotta, hogy náluk kiment, a többi meg nem az ő dolguk.
Panaszkodott nekem az árva és akkor még volt kontaktom a postánál megfelelő pozícióban, aki utána tudott nézni, hogy a cucc vélhetően abban a 39 postazsákban volt, ami akkor tűnt el valahol a Csatorna fölött és szerintem azóta sem lett meg.

A tanulság annyi, hogy - nyilván esete válogatja, megéri-e - értékesebb dolgot csak biztosítással szabad postáztatni. Annak ugyanis állítólag inkább utánanéznek, mint a mezei ajánlottnak.
Az érték pedig nem feltétlen anyagiakban mérhető. Pl. van 20$-ért egy régi, kb. beszerezhetetlen makett valahol, akkor az érték, mert lehet, hogy tíz éven belül még horror áron sem bukkan fel sehol sem.
magyaralba 692396 2022. január 27. 08:31
Válasz erre
..és még csodálkozunk hogy a Lajtától nyugatra úgy tekintenek ránk mint bármelyik másik balkáni népre? Azt gondolom hogy aki rendelt már külföldről szinte mindenkinek volt hasonló negatív tapasztalata... sajnos nem pl több küldeményem eltűnt szőrén szálán... volt amiről kézbesítési értesítést is kaptam de mire érte mentem nem volt sehol..(másnap)... aztán volt aminek csak a borítékát kaptam meg a tartalom elmaradt... szerencsére küldő cég volt oly rendes, hogy térítés mentesen pótolta az eltulajdonított tárgyat... a Hannants volt nevezetesen.
warbirds 692395 2022. január 27. 07:48
Válasz erre
Én kérek elnézést a minősíthetetlen kolléga nevében. Ha tudnám ki az, én is megismertetném egy kb. cipőorr nagyságú dologgal a hátsó felén...
pmheros 692394 2022. január 27. 06:28
Válasz erre
Egy rendelés Angliából, három tapasztalat

Első: a bolt
www.emodels.co.uk
Eduard Limited Edition készletet rendeltem tőlük ,mert ebből Európában már csak náluk volt elérhető (~4600Ft). Rögvest visszajelezték, ha jól emlékszem azonnal tudtam kártyával probléma mentesen fizetni. Minden újabb lépésről e-mail -t kaptam, bár a levelek egy része spam, más része Beérkezett üzikbe ment. Másnap már fel volt adva. Csomagolás, szállítás: Packaging -Airmail megnevezéssel ~6900Ft értékben.

Második: a sarc
A bolt által kiállított számla 20% -os VAT -ot (forgalmi adót) tüntet fel. A számlát két példányban a doboz külsején (gondolom a vámkezeléshez) hozzáférhetően „zacskókban” helyezték el. A magyar posta 1210Ft vámterhet állapított meg, és további 899Ft vámkezelési díjat rótt ki, ami 2109Ft végösszeget jelentett.

Harmadik: a szállítás
A makettet január 09 -én rendeltem, és már ugyanazon hónap 25 -én át is tudtam venni a postán. Saját címre kértem, mégis csak egy értesítőt kaptam a ládámba, hogy nekem kell érte mennem. A küldeményem levélként lett feladva ugyan, de normál kétrétegű kartondobozban lett csomagolva, részben kitömve papírral a jobb védelemért. A tetejét 4 lap védte, az alját csak kettő, de ott is teljes felületen. A bolt véleményem szerint jól becsomagolta. Kibontás előtt már gyanús volt, hogy Magyar Posta feliratú ragasztószalag takarja a doboz felét. Kibontva már nyilvánvaló volt, hogy egy kb cipőorr nagyságú dologgal történt nagy erejű találkozása a dobozomnak. A makettem csomagolásának az éle berogyott, oldala felhasadt, de a tartalom (eddig úgy vettem észre) megúszta. A postai küldeményem felületére egy további zacskót találtam felragasztva, amelyben lévő szöveg (nem szó szerint idézem) tájékoztat, hogy a Magyar Posta a közönséges levélküldemények sérülése esetén felelőséget nem vállal, szíves elnézésemet kérik.
joshe 692391 2022. január 26. 22:19
Válasz erre
Egyetlen alkalommal akartam rendelni tőlük, az szatírába torkollott. Szerintem egy kukkot sem tudnak más nyelven, ez volt a benyomásom, és a google translate sem lehet ismerős nekik. Megrendeltem, de posta nem volt hozzá. Innentől hetente kaptam egy automatikus levelet cseh nyelven, hogy fizessek, én hetente válaszoltam angolul, hogy rendben, de hogy lesz a posta? Sosem kaptam semilyen választ, csak az automata leveleket. Ennek 3-4 éve, azóta nem tettem újabb próbát. 2 hónap után spambe tettem őket, vagy fél évig jöttek az automata levelek hétfő este.
pmheros 692387 2022. január 26. 20:34
Válasz erre
Üdv!

Nézd meg a Spam mappádat a levelezésben, hátha csak odakerültek a válaszaik.
Többször jártam már így.

Üdv.: pmheros
TOmCSI 692383 2022. január 26. 20:18
Válasz erre
Sziasztok!

Van valamilyen tapasztalatok a cseh kitbazar csapattal? kitbazar.cz
Rendeltem tőlük pár dolgot. Euroban át is utaltam az álltaluk megadott számlára.(bank visszaigazolta) Azóta viszont nem nagyon adnak életjelet magukról hiába érdeklődöm a csomagjaim után.
borisz 692012 2022. január 14. 21:02
Válasz erre
Én azt hiszem, most kihagyom a külföldi rendelést, mert igazából van mit építeni így is.
dzsoniendoszkop 692011 2022. január 14. 16:27
Válasz erre
Sziasztok!

Én rendszeresen rendelek Oroszországból illetve Ukrajnából is kiegészítőket, matricákat. Néha ebay-en keresztül, néha pedig helyi modellboltból közvetlenül.
Tapasztalataim:
Az eddigi kb. 10 alkalomból, ha ebayen keresztül rendeltem bármit is, azonnal a rendelésnél hozzá csapták a TAX-ot, tehát a vámot is, így megérkezéskor sosem kellett fizetnem semmit, és előre láttam a vám összegét, mely többnyire az árucikk értékének x százalékával arányos. Rengeteg apró cikket levélként, jól becsomagolt borítékban szoktak küldeni, így egyszerűbb és olcsóbb is. Átlagosan 0-9,99EUR között szoktak postaköltséget felszámolni. A legdurvább eset a Revaro matricákkal történt, hogy 5db árucikk rendelése esetén ingyenes a szállítás Európába. Rendeltem 5x1EUR matricát (igen, 1EUR volt darabja, vagy 50RUB), és az 5 eurós árut ingyen postáztaák +1,32 EUR TAX.
A küldemények mind Németországba, mind Magyarországra megérkeztek 7(!) - 21 napon belül háztól házig.

Rendszeresen rendelek az I-modelist.ru oldalról, vagy a Revaro, Mickroscale oldalakról is, de a Hobbiterra ukrán shopból is. Eddig soha nem volt csalódásom egyikkel sem.

Kb. ennyi. Remélem, tudtam segíteni.

Általában
Varjúbácsi 691999 2022. január 13. 20:32
Válasz erre
Feladó ország Orosz Föderáció
Feladó Denis Fomin
Küldemény érték 1 631 HUF
Nemzetközi szállítási díj 1 746 HUF

Összérték (áfa alap) 3 376 HUF
Kapcsolódó díjtételek:
Vám 0 HUF
ÁFA 912 HUF
Postai szolgáltatási díj online fizetéssel 399 HUF

Online fizetett összeg 1 311 HUF
Altengernagy 691988 2022. január 13. 16:16
Válasz erre
Az csak a postakoltseg AFA-ja + kezelesi koltseg. Gondolom levelkent jott.
jammie 691986 2022. január 13. 15:22
Válasz erre
Az 1311 Ft posta kezelési költségnek sok, 27% ÁfÁ-nak meg kevés.
mirazsmarci 691982 2022. január 13. 12:45
Válasz erre
Szia,

Ebből az összegből mennyi volt a maratás és mennyi az egyéb költség?
Az árak átszámolva tükrözik a honlapon feltüntetett rubel árakkal?

M
Varjúbácsi 691981 2022. január 13. 12:33
Válasz erre
Némi információ azoknak, akik a Microdesign-tól szeretnének rendelni.Megérkezett tőlük a maratás, a teljes költség postával együtt 15.11 USD volt. A Magyar Postának-nak kellett fizetnem 1311.-Ft-ot. A maratás beérkezett az országba 5 nap alatt, a vámkezelés, postázás ideje 19 nap. Magyar Posta, én így szeretlek! Ja, nem.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99., 100.,
101., 102., 103., 104., 105., 106., 107., 108., 109., 110., 111., 112., 113., 114., 115., 116., 117., 118., 119., 120.,
121., 122., 123., 124., 125., 126., 127., 128., 129., 130., 131., 132., 133., 134., 135., 136., 137., 138., 139., 140.,
141., 142., 143., 144., 145., 146., 147., 148., 149., 150., 151., 152.